Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
901 - 1,000 de 1,036
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Attou, Kader . Producció : Théâtre Jean Vilar de Suresnes; Théatre National de Chaillot (París); La Coursive Scène Nationale de La Rochelle; Festival Montpellier Danse; Cie Accrorap; Poitou-Charentes, Kader Attou; Centre Chorégraphique National de La Rochelle . Intèrpret : Vela López, Sébastien; Trivedi, Vaishali; Teindas, Véronique; Mouhajir, Salem; Hamchaoui, Rachid; Goust, Capucine; Gouicem, Mabrouk; Furgé, Mathieu; Boussa, Amine; Yahyaoui, Majid .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/01/2011.
Adaptació : Sans Coëffard, Marc . Compositor/a : Barrios, Jean-Philippe ; Nadai, Samuel ; Villa, Julien . Coreògraf : Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Kirsner, Tsengou Dingha ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Touré, Khoudia ; Sow, Alioune . Companyia : Cia IN-motus; La mer noire . Direcció : Sinniger, Diego . Il·luminació : Horneman, Horne Niels; Nieuvarts, Thomas ; Lariviere, Benoit . Producció : Rubio, Bernabé; Casado, Javier ; Compagnie La Mer Noire; FLOW – Ville de Lille . Ballarí : Nosb, Rahime ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Sow, Alioune; Mackenzie, Victoria; Jean-Pierre, Mecdy ; Touré, Khoudia ; Sinniger, Diego; Kirsner, Tsengou Dingha ; Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Canas, Helena; Marouzé, Justine ; George, Shaquille ; Laï, Fanny ; Tentacle Tribe . Músic/a : Prix HIP HOP GAMES concept 2016 .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/12/2019.
Ballarí : Gonçalves, Valeska; Camargo, Simone; Fontanella, Luciane; Lima, Henrique; Martins, Fernando; Beariz, Érica; Calvet, Daniel; Chapela, Camilo; Maciel, Aretha . Coreògraf : Rodovalho, Henrique . Companyia : Quasar . Direcció : Rodovalho, Henrique . Escenografia : Rossi, Letycia . Il·luminació : Rodovalho, Henrique . Vestuari : Brasil, Cássio .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/10/2008.
Coreògraf : Ollé, Isabel . Direcció : Ollé, Isabel . Il·luminació : LaMimesis (Art Division); González, Juli . Producció : L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Ollé, Isabel .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
15/10/2010.
Ballarí : Morris, Matthew; Iglich, Bernadette; Hisler, Stéphane; Giannotti, Elena; Aristegui, Mikel . Coreògraf : Fearghus Ó Conchúir . Companyia : Fearghus Ó Conchúir . Direcció : Fearghus Ó Conchúir . Il·luminació : Wallance, Sinéad . Suports audiovisuals : Browne, Sarah .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/11/2011.
Coreògraf : Santamaría, Ángel; Alonso, Alicia . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
05/10/1996.
Ballarí : Cabanes, Belén . Músic/a : Ollé, Quim; Puig, Francesc; Valls, Víctor .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
08/05/1998.
Coreògraf : Benzal, Jesús; Kristian Tangen, Ole . Direcció : Benzal, Jesús; Kristian Tangen, Ole . Escenografia : Taller d'escenografia Sant Cugat . Il·luminació : Ferrer Panicot, Irene . Vestuari : Covas, Maria Josep . Producció : Hervàs, Lavinia . Intèrpret : Thompson, Will; Kristian Tangen, Ole; Miso, Lara; Lliteras, Laura; Fullana, Marina; Vega, Adrián . Músic/a : Carrascosa Llopis, Pablo .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
26/07/2018.
Autor/a : Canals, Paula; Zurita, Julio . Companyia : Cia Julio Zurita y Paula Canals . Direcció : Canals, Paula; Zurita, Julio .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Carpa Bardelona.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
02/10/1991.
Intèrpret : Rehder, Sandra .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatreneu. Sala Cafè Teatre.
(Barcelona).
06/07/2007.
Direcció musical : Binelli, Daniel . Autor/a : Binelli, Daniel; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Adaptació : Binelli, Daniel . Compositor/a : Binelli, Daniel . Coreògraf : Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Companyia : Tango Metropolis Dance Company . Direcció : Hoffman, Claudio . Ballarí : Irusquibelar, Fabián; Bootz, Sandra; López, Verónica; Cortazzo, Sergio; Rivero, Soledad; Cáceres, Omar; Barboza, Vidala; Orso, Claudio; Hoffman, Claudio; Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Ortega, Gabriel . Músic/a : Daniel Binelli's Quintet; Keledjian, Martin; Angeleri, César; Graña, Julio; Binelli, Daniel; Zarate, Cristian .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/03/2009.
Cantant : Levine, Karina . Músic/a : Orquestra China Cruel . Autor/a : Marchi, Elio . Ballarí : Figaredo, Cecilia; Cassano, Eleonora . Coreògraf : Stekelman, Ana Maria . Companyia : Cia. Fundación Julio Bocca . Direcció : Candal, Raul . Il·luminació : Possemato, Omar . Vestuari : Schussheim, Renata .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
25/10/2010.
Companyia : La Cumparsita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
03/09/2006.
Autor/a : Howard, Mel . Cantant : Galvé, Guillermo . Ballarí : Campo, Omar; Morra, Alberto; Ciliento, Osvaldo; García, Graciela; Díaz, Claudia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
26/03/1996.
Autor/a : Rosso, Gustavo . Ballarí : García, Samanta; Inglese, Daniela; Pérez, Ariel; Cáceres, Omar; Rosso, Gustavo . Coreògraf : Rosso, Gustavo .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Artèria Paral.lel.
(Barcelona).
01/01/1970.
Autor/a : Pardo, Rodrigo . Ballarí : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Compositor/a : Mores, Mariano . Coreògraf : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Companyia : Compañía Rodrigo Pardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Botiga Cal Rei.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
26/10/2007.
Ballarí : Hansen, Laura . Cantant : Hansen, Laura . Músic/a : Morera, Carlos . Coreògraf : Hansen, Laura . Companyia : La Mariposa Tango . Direcció : Hansen, Laura .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Ballarí : Pollack, Max; Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Músic/a : Escalé, Ramon; Cuadrado, Alexis; Bombardó, Pau . Companyia : Max Pollack .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
La Cova del Drac.
(Barcelona).
03/04/1999.
Autor/a : Triffitt, Nigel . Compositor/a : Wilkie, Andrew . Coreògraf : Perry, Dein . Companyia : Sidney Theatre Company . Direcció : Triffitt, Nigel . Il·luminació : Norris, Gavin .
Temporada: 1999/00; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
22/02/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser . Músic/a : Pérez Gràcia, Alejandro; Raventós, Roger . Coreògraf : Alonso, Guillem; Font, Roser . Companyia : Tap Olé . Direcció : Alonso, Guillem; Font, Roser .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
20/10/2004.
Autor/a : González, Basilio . Ballarí : Descayre, Sergi; González, Basilio . Coreògraf : González, Basilio . Companyia : Clac & Roll . Direcció : González, Basilio; Albertí, Margalida . Intèrpret : Descayre, Sergi; González, Basilio .
Temporada: 2006/07; 2007/08; 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/02/2007.
Autor/a : Butterfly, Roxane; Nunjo, Xumo; Trunk, Frederique; Meléndez, Martí . Ballarí : Butterfly, Roxane; Nunjo, Xumo; Trunk, Frederique; Meléndez, Martín . Producció : Central Art Process .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/02/2011.
Cantant : Isabel; Darriba, Míriam; Freixas, Glòria; Vera, Mayka . Adaptació : Darriba, Míriam . Coreògraf : Darriba, Míriam . Direcció : Darriba, Míriam .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
Companyia : Camut Band Junior .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Rajoler.
(Parets del Vallès).
14/05/2006.
Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Ramírez, Joaquim . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Ramírez, Joaquim . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Boluda, Amèlia; García, Elena; Purtí, Joan; Sultán, José Luis .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
04/06/1994.
Direcció musical : Burés, Pere . Coreògraf : Ventura, Eduard; Sans, Albert; Fosas, Joan . Companyia : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Escenografia : Carbonell, Maria . Il·luminació : Costas, Xavier . Vestuari : Cubeles, Gina; Puigserver, Fabià; Carbonell, Maria; Paloma, Mercè . Ballarí : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
12/11/1994.
Ballarí : Esbart Sant Cugat . Músic/a : Orquestra nacional de cambra d'Andorra . Autor/a : Guimerà, Àngel . Adaptació : Serra, Joan; Serra, Quim . Compositor/a : Guinovart, Albert . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
06/03/1999.
Compositor/a : Leao, Rodrigo . Coreògraf : Abardia, Maite; Sánchez, Rosa María . Companyia : Escola de Dansa Mercè Mor; Grup Incertesa . Direcció : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite . Escenografia : Miró, Lluís; Ricart, Antoni . Il·luminació : Juncar, Josep . Vestuari : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra de Teatre Ciutat de Lleida (9a).
10/11/2000.
Companyia : Esbart dansaire de l'Orfeó Reusenc/Cobla Mediterrània . Direcció : Roig, Ricard .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
12/12/1998.
Autor/a : Flamand, Frédéric . Adaptació : Flamand, Frédéric . Compositor/a : Nyman, Michael . Companyia : Plan K . Direcció : Flamand, Frédéric . Escenografia : Plessi, Fabrizio . Il·luminació : Forcella, Marco . Ballarí : Nonn, Ralf; Blumenthal, Bud; Monnart, Gilles; Lieberknecht, Britta; Junior, Linhares; Gessaroli, Ivan; David, Hayo; Carvalho De Souza, Ricardo; Silva Bernardo, Claudio .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
18/10/1990.
Cantant : Mazzei, Omar; Ramos, Andrés; Nora, Patricia . Ballarí : Corvalán, Juan; Laguzzi, Viviana; Russo, Gustavo; Mantiñán, Alejandra; Álvarez, Pilar; Hoffman, Claudio; Mazzei, Omar; Fortino, Viviana; Ocampo, Omar; Romero, Mónica; Díaz, Claudia; Morra, Alberto; Ciliento, Osvaldo; García, Graciela . Músic/a : Sexteto Mayor Orquesta . Autor/a : Howard, Mel . Coreògraf : Zaraspe, Héctor . Direcció : Stazo, Luis; Libertella, José .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
11/08/1998.
Ballarí : Castro, Arnau; Langa, Patricia; Muñoz, Paloma; Horneman, Horne; Arozena, Javier G.; Barral, Alba . Coreògraf : Noone, Thomas . Escenografia : Cristià, Estel; Glaenzel, Max . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Producció : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
30/10/2010.
Companyia : Grup de dansa La Lluna i La Pruna .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
Temporada de Teatre i Dansa Amateur.
07/05/2000.
Compositor/a : Robelló, Marta . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Algo, Víctor . Vestuari : Algo, Víctor . Producció : Gataro; Figueras, Savina . Intèrpret : Casals, Xevi; Martínez Gil, Óscar; Peya, Ariadna; Rosell, Anna; Guerra, Numil .
Temporada: 2011/12; 2010/11;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
Direcció musical : Cantizano, Raúl . Autor/a : Esi Graves, Yinka . Coreògraf : Esi Graves, Yinka . Il·luminació : Mori, Carmen . Vestuari : Coudert, Stéphanie . Cantant : Algeciras, Rosa de . Ballarí : Esi Graves, Yinka . Músic/a : Cantizano, Raúl; Graves, Remi .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Autor/a : Jerez, Cuqui . Intèrpret : Jerez, María; Férnanadez, Amalia .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Secció irregular (2a : 2012 : Barcelona).
25/04/2012.
Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi ; Nogal, Lorena; Ekman, Alexander . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Glas López, Albert; Cuenca, Victor . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Blasi, Sorne; Selma, Maribel; Ekman, Alexander . Producció : Le trait d'Union . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Municipal Cal Bolet.
(Vilafranca del Penedès).
10/02/2019.
Coreògraf : Mai, Ken . Direcció : Mai, Ken . Intèrpret : Mai, Ken .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
21/09/2022.
Direcció musical : Roa, Miguel . Autor/a : Suárez, Francisco . Adaptació : Plisetsky, Azari; Savina, Valentina; Simon, Victoria . Coreògraf : Granero, José; Barra, Ray; Vaganova, Agrippina; Balanchine, George . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya . Escenografia : Ana, Hugo de; Moreno, Pedro . Il·luminació : Gerlache, Freddy . Vestuari : Moreno, Pedro . Ballarí : Bocca, Julio; Argüelles, Arantxa; Plisetskaya, Maya . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Dvorák, Antonín; Martín Rubio, Víctor M.; Diego, Emilio de; Drigo, Ricard; Txaikovski, Piotr Ilitx .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/09/1989.
Ballarí : O’Shea, James; Nugent, Mary; Mulloy, Dawn; Pritchard, Tom; Brandel, Tara . Coreògraf : Benjamin, Adam; Bolger, David .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Compositor/a : Jefferson; Beck; Allen; Asthon; Flankin . Coreògraf : Asthon; Forgas; Hautbois, Hellen des . Companyia : Ballet Jazz Alzetta .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
31/05/1986.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Autor/a : Bach, Montse . Coreògraf : Fontanet, Fina . Companyia : Dansa Fina Fontanet . Direcció : Fontanet, Fina . Escenografia : Dansa Fina Fontanet .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre El Retiro.
(Sitges).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
23/11/1990.
Companyia : Esbart Santa Tecla . Direcció : Guasch, Jaume .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
13/11/1999.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Jiménez, José; Olem; Golem; Jiménez, Ramón . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Olmos, Luís; Olmos, Luís . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Spinelli, Sergio . So : Sarmiento, Sergio . Vestuari : Ronda, Maribel .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/07/1996.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Livio; Galem, Oylem; Jiménez, Ramón; Jiménez, José . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : Spinelli, Sergio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Dorringas, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Jiménez, José .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Auditori .
(Cornellà de Llobregat).
14/10/1994.
Companyia : Esbart Santa Tecla . Direcció : Guasch, Jaume .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
13/11/1999.
Autor/a : Robert Parés, Júlia . Compositor/a : Forster, Alex . Coreògraf : Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Robert Parés, Júlia . Producció : Estrem, Pau . Intèrpret : Scott, Connor; Tzu-Yi, Tseng; Cole, Rudi; Robert, Júlia; Goh, Jill .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
18/07/2019.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Companyia : Esbart Ciutat Comtal .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
05/02/1999.
Ballarí : Aguilar, Adriana; Font, Roser; Sans, Toni; López, Josep; Hombravella, Ludovico . Músic/a : Busquets, Néstor; Domènech, Pepo; Pérez, Joan Miquel . Coreògraf : Font, Roser . Companyia : Trakatap . Direcció : Segura, Joan Maria; Font, Roser . Il·luminació : Gil, Ganecha .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2005.
Compositor/a : Elèctrica Dharma . Companyia : Esbart Dolça Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/12/1999.
Direcció : Ginestet, Jordi; Bonet, Anna .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/04/2012.
Direcció : Komárekv, Jan . Il·luminació : Komárekv, Jan . So : Komárekv, Jan . Producció : AM&C i Motus; Producers of the Alfred ve dvore Theatre Prague . Intèrpret : Miltnerová, Andrea .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Santa Llúcia.
(Reus).
21/10/2016.
Coreògraf : Meléndez, Josep; Molins, Laia; Font, Roser . Companyia : Trash .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
25/02/2000.
Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Bravo, Francesc . Companyia : Ortega, Juan; Centro Nacional de Nuevas Tendencias Escénicas . Escenografia : Heras, Guillermo . Il·luminació : Gómez Cornejo, Juan . Vestuari : Blake, Ivone . Músic/a : Eguiluz, Mar; Dorronsoro, Amaia; Bonilla, Sandra; Hurtado, Fernando; López, Laura; Ortega, Orlando; Andreu, Cristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poliesportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Coreògraf : Stevenson, Ben . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Martínez, José Carlos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/12/2012.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Ballarí : Bové, Ceci; Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Coreògraf : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Companyia : Pas-per-tu . Direcció : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/06/1998.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Coreògraf : Heitzinger, Iris . Direcció : Sol, Òscar; Heitzinger, Iris . Vestuari : Papiol, Ariadna . Producció : Electronic Performers . Intèrpret : Heitzinger, Iris .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival IDN. Imatge, Dansa i Nous Mitjans (4n : 2013 : Barcelona).
16/02/2013.
Coreògraf : Mendoça, Luiz . Companyia : En Dança . Direcció : Mendoça, Luiz .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Corigliano, John; Anderson, Leroy . Coreògraf : Morris, Mark; Robbins, Jerome; Tomasson, Helgi . Companyia : San Francisco, Enrique . Il·luminació : Bates, Ronald; Ingalls, James F. . Vestuari : Dowell, Anthony; Mizrahi, Isaac .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/09/2001.
Autor/a : Desoxy Theatre . Companyia : Desoxy Theatre .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Carpa Bardelona.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
30/07/1992.
Coreògraf : Maliphant, Russell . Il·luminació : Hulls, Michael . Ballarí : Acosta, Carlos . Músic/a : Cowton, Andy .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Autor/a : Tillet, Seth . Compositor/a : Lindsay, Arto . Coreògraf : Miller, Amanda . Companyia : Pretty ugly dancecompany . Direcció : Miller, Amanda . Escenografia : Tillet, Seth . Il·luminació : Tillet, Seth; Miller, Amanda . Vestuari : Van, François Ha; Miller, Amanda . Producció : Florida Productions; Daniel Nicolai .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
13/07/1995.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Companyia Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Escenografia : Simón, Josep; Zuriaga, Manolo; Odeón Decorados .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/06/1992.
Ballarí : Ballet gallego Rey de Viana . Músic/a : Grup de gaites de la Comunitat autònoma de Galícia . Companyia : Ballet Galego Rey de Viana . Direcció : Canedo, Victoria; Villamil, Jesús . Escenografia : Simón, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/03/1999.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Direcció musical : Llach, Lluís . Compositor/a : Llach, Lluís . Coreògraf : Crémona, Kilina . Direcció : Crémona, Kilina . Escenografia : Cassagne, Yves . Il·luminació : Cassagne, Yves . Vestuari : Cassagne, Yves .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Opéra Comique.
(Paris).
24/10/1990.
Compositor/a : Llach, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan . Companyia : Esbart Dansaire de Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
11/12/1994.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Autor/a : Lima, Fernando . Ballarí : Erdozain, Ana; Parrilla, Arturo; Baeza, Helliot . Companyia : Danza Mobile . Direcció : Lima, Fernando .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
11/05/2013.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Ballarí : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Il·luminació : Llongueras, Jordi .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Autor/a : Tomàs, Raquel . Coreògraf : Benet, Tuixén . Direcció : Benet, Tuixén . Escenografia : Pinar, Adrià . Il·luminació : Bosch, Ignasi . Intèrpret : Just, Andrea; Monzón, Naya; Albà, Pau; Garau, Àngel; Jordà, Sheila; Macau, Anna .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/04/2019.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
02/06/2000.
Companyia : Les filles föllen . Il·luminació : Bosch, Inyaki . Intèrpret : Heilmann, Jana; Carreño, Carlos; Cardona, Marina; Canas, Helena; Bergamo, Margherita; Benet, Tuixén; Artigau, Marc .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
19/04/2012.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Companyia : Hofesh Schechter Company .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/12/2008.
Companyia : Hofesh Shechter .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
01/02/2013.
Compositor/a : Ellington, Duke; Gordon, Peter; Graham, John; Hamilton, Scott . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : En Jazz . Direcció : Rodrigo, Víctor . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Vestuari : Francesc, Tony .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Autor/a : Pagés, María . Direcció : Pagés, María . Intèrpret : Menem, Sergio; Martins, Fred; Carrillo, José "Fyty"; Lebaniegos, Rubén; Rosa, Ismael de la ; Ramón, Ana; Puertas, Rubén; Berbel, Paco; Jurado, Josep Anton; Barrios, José; Vega, Maria; Varela, Eva; Rodríguez, Isabel; Morales, María; Pagés, María; Uriarte, Chema .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Teatro Español de Madrid.
(-).
15/12/2011.
Companyia : Tanti Maulina; Amèlia Boluda; Núria Lozada; Escola Le Bal; Casa Granada; La Companyia; Orfeó Gracienc; Escola de Dansa d'Arenys .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
24/04/1999.
Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà; Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Moral de Gràcia.
(Barcelona).
18/01/2003.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Compositor/a : Glass, Philip; Gottschalk, L.M.; Berlioz, Héctor . Coreògraf : Pourfarrokh, A.; Balanchine, George . Companyia : Ballet du Nord . Direcció : Comelin, Jean Paul .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/03/1994.
Autor/a : Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
25/04/2013.
Compositor/a : Makhathade Khabane, Samuel . Coreògraf : Maqome, Gregory . Companyia : Via Katlehong Dance . Il·luminació : Farmer, Alexander . Vestuari : DarkDindie Stlying Concepts . Producció : Damien Valette Prod . Ballarí : Qofela, Thato; Nhlapo, Andile; Mohlabane, Tshepo; Diphehlo, Teboho; Nchabeleng, Tshepo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Danza. Quinzena metropolitana.
15/03/2019.
Autor/a : Meneu, Gracel; Hernández, Pedro Pablo . Ballarí : Fernández, Marian; Benito, Mercedes; Rossi, Idoia; Nacher, Isabel; Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Zamora, Amparo; Selma, Antonio . Adaptació : Nubla, Víctor; Mariño, Leo . Coreògraf : Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Olivé, Núria; Nacher, Isabel; Zamora, Amparo . Companyia : Vianants Dansa . Direcció : Hernández, Pedro Pablo; Meneu, Gracel . Escenografia : Hernández, Pedro Pablo; Gisbern, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
02/05/1986.
Coreògraf : Planas, Anna; Roseland Musical . Vestuari : Ariño, Patra . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Elvira, Marc; Miralles, Cristina; Rubio, Amanda; Camelia, Amanda .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/02/2018.
Ballarí : Brodas Bros; Brincadeira .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
24/11/2017.
Companyia : Vietnam Folklore Troup . Direcció : Nguyen Cong Nhac .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
06/10/2005.
Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Prokofiev, Sergei; Rakhmaninov, Serguei . Coreògraf : Bienert, Bernd Roger; Manen, Hans van; Ek, Mats . Companyia : Ballet de Zuric . Direcció : Bienert, Bernd Roger . Escenografia : Bienert, Bernd Roger; Dekker, Keso; Ek, Mats . Vestuari : Dekker, Keso; Bienert, Bernd Roger .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
04/02/1995.