Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
101 - 200 de 1,526
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Murphila . Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Rossell, Oriol; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Thios, Marc . Vestuari : García, Juan Carlos; Menchero, José . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Intèrpret : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Autor/a : Timoneda; Orozco, Sebastián de ; Góngora, Luis de; Arcipreste de Hita (Ruíz, Juan) . Músic/a : Funks, Sebastián Martín; Rivolta, Carlos; Bedolla, Beto; Boyer, Román; Mira, Pepe . Ballarí : Castro, Susana; Serra, Marina; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles . Compositor/a : Rivolta, Carlos; Fuks, Martín Sebastián; Caparrós, Enric . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : González Beltrán, Antonio . Il·luminació : González, Nazario . Vestuari : Macià, Cristina; López, Araceli . Intèrpret : Macià, Cristina .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
05/02/1998.
Autor/a : Saire, Philippe . Coreògraf : Saire, Philippe; Chosson, Philippe; Garrigues, Pep . Companyia : Cia. Philippe Saire . Producció : Théâtre National de Chaillot; La Bâtie-Festival . Ballarí : Chosson, Philippe; Garrigues, Pep .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2023.
Compositor/a : Berrogüetto . Coreògraf : Salas, Maruxa . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Salas, Maruxa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
13/04/2007.
Compositor/a : Ishaam, Mark; Kronos Quartet . Coreògraf : Tagua, Luque . Companyia : Puertas abiertas . Direcció : Tagua, Luque . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Grijalba, Óscar . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Tagua, Luque; Calleja, Olga .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Companyia : Arketip .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
28/05/2016.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Companyia : Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2008.
Compositor/a : Riera, Jordi; Riba, Xavier . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè. Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Escenografia : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Puentes, Lola; Colomé, Montse .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
01/11/1990.
Autor/a : Jodar, Toni; Tornero, Helena . Producció : Tornero, Helena; Mercat de les Flors . Ballarí : Jodar, Toni .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/05/2016.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Autor/a : St. Pierre, Dave . Coreògraf : St. Pierre, Dave . Direcció : St. Pierre, Dave . Il·luminació : Pilon-Guay, Alexandre .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/04/2011.
Autor/a : Valenciano, Mónica . Suports audiovisuals : Domínguez, Chus . Intèrpret : Mesa, Olga; Valenciano, Mónica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
L'animal a l'esquena. Centre de Creació i Investigació.
(Celrà).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
18/11/2006.
Autor/a : Pontes, Dulce . Compositor/a : Pontes, Dulce . Coreògraf : Masó, Neus; Pau, Maragda . Intèrpret : Masó, Neus; Pau, Maragda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Laboratori.
(Vic).
Dijous a l'Institut del Teatre ( Vic).
22/02/2007.
Ballarí : Casas, Juny; Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/02/2000.
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/02/1999.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Schubert, Franz; Britten, Benjamin; Mahler, Gustav; Pergolesi, Giovanni . Coreògraf : Salado, Maite . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Il·luminació : Guigó, Manolo; Estrada, Xavier . Vestuari : Arjona, Joaquim .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
31/05/2000.
Ballarí : Burgos, Guiomar; Quartucci, Simona; Berrenechea, Bea; Aguirre, Ana . Compositor/a : Garbarer, Joan . Coreògraf : Aguirre, Ana; Berrenechea, Bea; Quartucci, Simona . Companyia : Fuoridins . Direcció : Quartucci, Simona .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Direcció musical : Ochoa, Juan José . Adaptació : Troncoso, José . Direcció : Aran, Pau . Il·luminació : Serra, Jou . Suports audiovisuals : Cattrall, Charlie . Producció : Dansa Metropolitana; Steptext dance project . Ballarí : Aran, Pau .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
11/03/2022.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Coreògraf : Omedis, Yuria . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Vestuari : Echegaray, Elisa . Intèrpret : Omedis, Yuria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
23/03/2018.
Coreògraf : Martí, Carme; Lafeuille, Philippe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
14/03/2002.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Compositor/a : Jenkins, Karl; Tx, Oreka; Junquera, Kepa; Corelli, Arcangelo; Scarlatti, Alessandro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Fields, Brad; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Frias, Lourdes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/02/2002.
Ballarí : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Coreògraf : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Companyia : Akram Khan Company .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
27/10/2006.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Autor/a : Grau Bagès, Carlota . Compositor/a : Matas, Pau . Direcció : Grau Bagès, Carlota . Escenografia : Belles, Lola; Salvà, Xesca . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Matas, Pau; Cot Ros, Joan . Suports audiovisuals : Grau Bagès, Carlota . Producció : Festival TNT . Intèrpret : Cot Ros, Joan; Rovira, Anna; Grau Bagès, Carlota .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
16/09/2022.
Compositor/a : Santos, Carles; Ramos, Borja; Bach, Johann Sebastian; Soler, Antonio; Lewin-Ritcher, Andrés; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Miranda, Carlos; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Mitjà, Anna ; Lacuesta, Isaki; Gelabert, Cesc . Producció : Rosas, María . Ballarí : Gelabert, Cesc .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
27/11/2014.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Coreògraf : Boán, Marianela; Rovira, Maria . Il·luminació : Benítez, Pedro; Repilado, Carlos . Vestuari : Cuenca, Vladimir; Cretenze Quartino, María Victoria; Soto, Leandro . Ballarí : Pérez Fariello, Cristina; Gimeno Folgado, Virginia; Fleming, Josianne Erin; Gargallo Sánchez, Aina; Lewis, Kailen; Benzal Montes, Jesús; Fernández Vilaplana, Borja; Martínez, Keyvin; Gargallo, Aina; Amaya, Iván; Silva, Alejandro; León, Julio; Treto, Laura; Silva, Leiticia; Crespo, Zeleidys; Domínguez, Yasser; Hernández González, Abel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
20/07/2017.
Ballarí : Rubio, Imma; Connaughton, Philip; Martínez, Núria; Ballesteros, Eva; Noone, Thomas . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
27/03/2003.
Ballarí : Sanchis, Maria del Mar; Arribas, Susana; Berdala, Alba; Bustamante, Marta; Bustamante, Norma; Merlos, Estela; Montfort, Ariadna; Nieto, Patricia; Puig Domènech, Alba; Angulo, Elísabeth . Compositor/a : Mas, Mario; Montoto, Santiago; Nyman, Michael . Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Sunhai . Direcció : Bustamante, Marta . Il·luminació : Pinto, Igor; Fraga, César . Vestuari : Bustamante, Marta; Puig Domènech, Alba .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
19/09/1997.
Ballarí : Kempster, Susan; Matas, Clara; Morales, Maríalle; Gardeñas, Dolors . Coreògraf : Kempster, Susan; Matas, Clara; Morales, Maríalle; Gardeñas, Dolors .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic La Sagrera.
(Barcelona).
dansa + a prop. Selecció de II Mostra de solos.
30/04/2002.
Compositor/a : Navarrete, Pedro; Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas; Tannion, Rob . Direcció : Ballaam, Viki . Vestuari : Trottman, Martina; Holmes, Suzie . Intèrpret : Bennett, Lucy; Brown, Sophie; Jones, Laura; Pavia, Chris; Willdridge, David .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2010.
Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/11/2002.
Ballarí : Dorca, Xevi; Muntaner, Mònica . Coreògraf : Muntaner, Mònica; Dorca, Xevi; Calvitti, Viviane .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
17/11/2000.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Autor/a : Olivella, Laura . Compositor/a : Hernández, Bernat; Doz, Pau . Coreògraf : Olivella, Laura . Direcció : Olivella, Laura . Escenografia : Doz, Pau . Suports audiovisuals : Doz, Pau . Producció : Som-hi dansa . Intèrpret : Caro, Jorge; Parera, Lluís; Gamell, Guillem; Cobo, Aleix; Migó, Cristina; Parada, Paula; Gregorio, Marta; Espinal, Paula; Correro, Anna; Puig, Sílvia; García, Lorena; Cortés, Rita; Serra, Sònia; Planells, Óscar; Dacosta, Anna; Fole, Guillem; Juárez, Adrià .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
06/11/2022.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Vázquez, Etelvino; Macias, Enrique X. .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Sala Galán.
(Santiago de Compostel·la).
17/04/1993.
Autor/a : Szymura, Karolina; Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve . Coreògraf : Gat, Emmanuel . Il·luminació : Gat, Emmanuel . Vestuari : Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Intèrpret : Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Músic/a : Gat, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/03/2019.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa . Companyia : Patas Arriba .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
Festes de Santa Tecla.
25/09/2005.
Companyia : Liant la Troca . Direcció : Cortés, Jordi; José, Gloría . Il·luminació : Eugen, Cristina . Vestuari : José, Gloría . Suports audiovisuals : Gastó, Joan .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
10/03/2023.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.
Autor/a : Creus, Gisela; Echavarria, Martha . Compositor/a : Arias, Diego . Direcció : Roca, Oriol . Vestuari : Freixas, Maria Àngels . Intèrpret : Echavarria, Martha; Creus, Gisela; Roca, Oriol; Fargas, Montse; Nevado, Emma .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
30/04/2022.
Ballarí : Rodrígues de Brito, Vivianne; Suzuki, Takako; Mertens, Cecile; Madvig, Bo; Martin Gousset, Nasser . Autor/a : Waltz, Sasha . Coreògraf : Mertens, Cecile; Takako, Suzuki; Martin Gousset, Nasser; Rodrígues de Brito, Vivianne; Madvig, Bo . Companyia : Grand Theatre Groningen; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schenk, Thomas . Il·luminació : Prounk, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
07/07/1997.
Autor/a : Lesgart, Gustavo . Compositor/a : Lastra, Marcelo . Coreògraf : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel . Companyia : Carta Blanca; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Lesgart, Gustavo . Il·luminació : Parodi, Conrado . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Coreògraf : Granato, Thiago; Duarte, Cristian; Saldanha, Joao . Direcció : Granato, Thiago . So : Vermelho, Márcio . Producció : Amaral, Sandro; Granato, Thiago . Ballarí : Granato, Thiago .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Cicle Hacer Historia(s) Vol. III (3r : 2019 : Barcelona).
29/11/2019.
Coreògraf : Mandaras, Pablo; Simon, Mureli . Companyia : Cia Legacy Dance Company . Direcció : Mandaras, Pablo; Simon, Mureli . Ballarí : Mandaras, Pablo; Simon, Mureli .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/12/2021.
Autor/a : Casado, Javier ; Vidal-Ribas, Guille . Direcció : Vidal-Ribas, Guille . Producció : Vulcana . Intèrpret : Marcos, Àlvar; Vidal-Ribas, Guille; Castejón, David; Romero, Júlia; Ortega, Paula ; DJ Tommy; Angelous Robles, Chris .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Plaça de l'Ajuntament.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (34a : 2023).
31/03/2023.
Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Compagnia Caterina Sagna . Intèrpret : Bernardeschi, Alessandro .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
16/10/2007.
Ballarí : Díaz, Gemma; Santana, Félix; Morales, Mariel; Zambrano, Víctor . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça d'Europa.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
06/07/2000.
Autor/a : Franco, Fafá . Coreògraf : Machado, Diana . Direcció : Pulici, Lu . Escenografia : Pulici, Lu . Il·luminació : Pulici, Lu . Vestuari : Franco, Fafá . Producció : Sienta la Cabeza; Trukitrek . Intèrpret : Franco, Fafá .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
15/03/2011.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Marian, Lucia; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie . Autor/a : Albertí, Xavier . Compositor/a : Schönberg, Arnold; Polls, Àlex; Maristany, Xavier . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Gregorio, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (19a : 1999 : Tàrrega).
09/09/1999.
Compositor/a : Jones, Trevor ; Nyman, Michael; Purtí, Joan; Screamin'Jay ; Simone, Nina; Jones, Quincy . Coreògraf : Soto, Alicia; Arriola, Isabel; Alegado, Joe; Nájera, Carmen . Companyia : Cia En el aire . Direcció : Cia En el aire . Escenografia : Beltran, Joan M. . Intèrpret : Arriola, Isabel . Ballarí : Soto, Alicia; Aznar, Cisco; Gómez, Mar; Cabeza, Amalia; Purtí, Joan; Plaza, Olga; Dorca, Xevi; Giménez, Eva M.; Nájera, Carmen .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Drillich, Mark . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Escenografia : Alejandre, Maria . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Albert, Lluna . Producció : Quinzena metropolitana; Mercat de les Flors; Festival Temporada Alta . Ballarí : Ferey, Noé; Klajnscek, Anamaria; Serra, Magí; Provenzano, Roberto; Baylach, Nora .
Temporada: 2018/19; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/05/2019.
Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Intèrpret : Muñoz, Damián; García, Virginia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Laboratori.
(Vic).
Dijous a l'Institut del Teatre ( Vic).
11/01/2007.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Direcció : Santanach, Laia . Escenografia : Serra, Jou . Il·luminació : Serra, Jou . So : Ireland, Uriel . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Producció : Mercat de les Flors; Ballet National de Marseille ; Fira Mediterrània de Manresa . Ballarí : Santanach, Laia; Hierro, Anna; Sanz, Julia; Martorell, Carlos; García Sáez, Mario .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
11/03/2023.
Companyia : Trócola .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Ballarí : Larrañeta-Gazpio, Maite . Compositor/a : Horizontal Radio; Gallo, Vincent . Coreògraf : Memmer, Peter . Companyia : Pan, Luz y Mantequilla . Direcció : Memmer, Peter .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/11/2005.
Compositor/a : Whitley, Trixie; Mintseris, Daniel; Perowsky, Ben; Ismaily, Shahzad . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : With, Tom de; Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vandekeybus, Wim; Gahide, Francis . Vestuari : Maillard, Jan; Lhoas, Isabelle . Producció : Concertgebouw Bruges; Europalia Romania; Última Vez . Ballarí : Anastasiadis, Alexandros; Babi?, Borna; Bator, Maureen; Belotti, Davide; Yusuf, Mufutau; Oettl, Magdalena; Lambrechts, Anna Karenina; King, Kit; Kolegova, Maria; Desmet, Pieter .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/03/2021.
Autor/a : Muñoz, María . Ballarí : Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . So : Polls, Àlex . Vestuari : CarmePuigdevalliPlantés . Producció : Juan-Torres, Mamen; Saguer, Susanna .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
29/04/2012.
Coreògraf : Noone, Thomas; Weizman, Guy; Haver, Rony . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/02/2008.
Coreògraf : Khan, Akram; Galván, Israel . Il·luminació : Hulls, Michael . So : León, Pedro . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Khan Chaudhry Productions; A Negro Producciones . Ballarí : Galván, Israel; Khan, Akram . Músic/a : Azurza, David; Bobote; Leboutte, Christine; Schimpelsberger, Bernhard .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2014.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Autor/a : Brossa, Joan . Compositor/a : Ginjoan, Joan . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : García Lisón, Miquel . Ballarí : Celís, Carme de; Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Bramon, Carme; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Coreògraf : Ouramdane, Rachid . Escenografia : Giraudeau, Sylvain . Il·luminació : Graillot, Stéphane . Producció : CCN2- Centre choréographique national de Grenoble; L'A. Rachid Ouramdane . Ballarí : Henauer, Annie; Juodkaité, Lora .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/05/2019.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Ballarí : Jodar, Toni . Coreògraf : Jodar, Toni .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/12/2002.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Il·luminació : Martínez-Osorio, Cristina . Vestuari : Casero, Javier F. . Producció : Zurita, Javier . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
14/07/2007.
Companyia : Mercat de les Flors; General Eléctrica d'Espectacles; Aragay, Tomàs; Societat Doctor Alonso; Centre Choréographique de Rennes .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/2002.
Ballarí : Domínguez, Juan . Coreògraf : Domínguez, Juan . Companyia : Espace Pier Paolo Pasolini; Consejería de las Artes de la Comunitad de Madrid . Producció : Jerez, Cuqui .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Ciclo Ruidos de Fondo (2005 : Barcelona).
29/10/2005.
Direcció musical : Farrés, Judit . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna); Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Il·luminació : Güell Ordis, Maria . So : Carteaux, Stéphane . Producció : Universelle Illustrée Universelle Compagnie/France; Natsuki; Sol Picó Companyia de Dansa; Palau de les Arts Reina Sofía (València) . Cantant : Cor de la Unió de Granollers . Ballarí : Natsuki (Ventura, Anna); Sánchez, Encarni; Picó, Sol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Born CCM.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
06/07/2023.
Direcció musical : Perales, Francesc; Farrés, Judit . Autor/a : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Picó, Sol; Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta . Direcció : Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta; Picó, Sol . Vestuari : La Divina; Kova Loka . Suports audiovisuals : Luczynski, Milosh . Producció : Les Arts; Sol Picó Companyia de Dansa; Natsuki & L'Universelle Illustrée Compagnie; Charlotta Öfverholm . Intèrpret : Farrés, Judit . Cantant : Cor de la Generalitat Valenciana . Ballarí : Picó, Sol; Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
14/10/2022.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Autor/a : Dueso, Manel . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Dueso, Manel . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : Campos, María; Hvid, Thais; Nader, Guy; Tutusaus, Roser; Serra, Magí . Direcció : Nader, Guy . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Campos, María; Hvid, Thais; Serra, Magí; Nader, Guy; Tutusaus, Roser .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Delarché, Veronique; Eulate, Ana . Músic/a : Barlett, Frances . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/05/2006.
Ballarí : Burrough, Luke; Gardner, Catherine; Dillon, Barney; Vardimon, Jasmin; Hayes, Phil . Compositor/a : Maxwell, Jules . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Jasmin Vardimon Dance Company . Direcció : Vardimon, Jasmin .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
15/02/2002.
Compositor/a : Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Escenografia : Rodrigues, Ludmila . Il·luminació : Schakenbos, Loes . Vestuari : Munz, Daphna . Producció : Nederlands Dans Theater I; Mercat de les Flors; Korzo Productions, Den Haag; Dance Forum Taipei . Ballarí : Lee, Chen-Wei; Cohen, Eli; Domini, Filippo; Purification, Maud de la; Botkay, Nina . Músic/a : Ríos, Yamila .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/03/2018.
Músic/a : Batsheva Ensemble . Adaptació : Fishof, Ohad . Compositor/a : The Beach Boys; Seefeel; Hai, Pyar; Naa, Kaho; Fennesz, Christian; AGF; Kid 606+Rayon; Eno, Brian; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eyat, Sharon . Companyia : Batsheva Dance Company . Direcció : Fortis, Nami Bloch; Naharin, Ohad; Nagar, Yaniv . Il·luminació : Bueno, Avi Yona . So : Fishof, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/02/2006.
Autor/a : Alegre, Aina . Coreògraf : Alegre, Aina . Direcció : Alegre, Aina . Il·luminació : Fedinger, Jan . So : Court, Vanessa; Olmeta, Guillaume; Tutusaus, Josep . Vestuari : Otin, Andrea . Producció : Centre Chorégraphique National de Grenoble; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Soler, Julia; Thomas, Asha; Puertas, Maria; Nishiwaki, Kotomi; Hedmann, Hanna; Grand, Cosima; Cofan, Maria; Astallé, Maria; Raymond, Gwendal .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
18/07/2023.
Ballarí : Mont, Guillem; Mavridou, Maria . Coreògraf : Mont, Guillem .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
13/05/2006.
Coreògraf : Fueyo, Marina . Companyia : Mouræ . Direcció : Fueyo, Marina . Escenografia : Paituvi, Alba . Il·luminació : Paituvi, Alba . Caracterització : Jiménez, Roosevelt . Vestuari : Mateos, Manuel . Producció : Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Camps, Laia; Romero, Raquel; Santana, David; Palomino, Vera; Forcada, Martí .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
15/07/2023.
Compositor/a : Aubry-Carlson, Aleksi; Aubry, René; Nuut, Maarja; Abel, K. Friedrich . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Companyia : Carolyn Carlson Company . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Dulac, Elise . Suports audiovisuals : Xingjian, Gao . Producció : Carolyn Carlson Company . Ballarí : Orselli, Sara; Ochin, Alexis; Nakata, Yutaka; Micani, Isida; Meneghini, Riccardo; Maufroid, Céline; Marsalo, Juha; Kosakatani, Chinastu; Al Khadir, Sonia; Simeoni, Sara .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
05/11/2022.
Compositor/a : Mingus, Charles; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Brandstrup, Kim . Companyia : Arc Dance Company . Direcció : Brandstrup, Kim . Il·luminació : McHugh, Brenna . Ballarí : Icaza, Concha de; Howell, Ron; Zuccotti, Dario; Fitzgerald, Tracey; Barron, Sarah; Ashman, Mark; Iglich, Bernadette .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
17/01/1987.
Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Thollot, Fanny . Producció : Temporada Alta - Festival de Tardor de Catalunya ; Théâtre de la Ville de Paris; Mal Pelo; Teixidor, Eduard; Juan-Torres, Mamen . Intèrpret : Mal Pelo; Ramis, Pep .
Temporada: 2017/18; 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2018.
Coreògraf : Hay, Deborah . Companyia : Cullberg Ballet . Il·luminació : Wahren, Ivan; Tipton, Jennifer . Vestuari : Tjärnström, Marita . Ballarí : Schütt, Adam; Bolder, Anand; Campbell, Eleanor; de Oliveira da Silva, Suelem; Faleide, Unn; Dlugoszewska, Agnieszka Sjökvist .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/11/2021.
Coreògraf : Duarte, Cristian . Il·luminació : Boll, André . So : Monteiro, Tom . Vestuari : Duarte, Cristian . Ballarí : Duarte, Cristian .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
26/11/2016.
Adaptació : Copraij, Renée . Coreògraf : Martens, Jan . Il·luminació : Fedinger, Jan . Producció : Frascati Producties; ICKamsterdam; SPRING performing arts festival . Ballarí : Josse, Julien ; Menzo, Cherish ; Hens, Nelle; Defrancq, Piet ; Ligtvoet, Kimmy ; Schumacher, Connor ; Dumont, Victor ; Ghekiere, Ilse ; Michel, Steven ; Gibson, Naomi ; Vanborm, Laura ; Ribbens, Morgane .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
25/11/2016.
Direcció : Gómez, Sònia . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Parra, Carlos; D'Avino, Julian; Cañete, Rafael . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Guiu, Núria; Serra, Magí; Keisanen, Elisa; Mont de Palol, Guillem; Jou, Pere .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/10/2021.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Il·luminació : Cube . So : Oribe, Tirso . Ballarí : Dasí, Oscar; Pérez Galí, Aimar; Bravo, Jesús; Conde-Salazar, Jaime .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
27/11/2016.
Coreògraf : Gruwez, Lisbeth . Companyia : Voetvolk (Companyia de Dansa) . Escenografia : Szersnovicz, Marie . Il·luminació : Cole, Harry . So : Cauwenberghe, Maarten van . Producció : Royal Flemish Theatre; Voetvolk vzw ; Festival de Marseille – Théâtre Le Merlan . Intèrpret : Gironès Mata, Ariadna . Ballarí : Dubreuil Houthemann, Jennifer; Menzo, Cherish ; Romo Pozo, Daniela Escarleth; Chiodi Latini, Francesca; Lee, Chen-Wei; Mage, Sophie; Klenes, Sarah; Castioni, Giada; Pieczuro, Natalia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/05/2021.
Autor/a : Oguri . Coreògraf : Oguri .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
La Nau Ivanow (Factoria Escènica Internacional - FEI).
(Barcelona).
21/11/2010.