Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,036
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Oulouy, Nicol . Producció : Africa Moment; Terrassa Arts Escèniques; Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : Oulouy, Nicol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
14/12/2022.
Autor/a : Payen, Maud . Ballarí : Payen, Maud . Coreògraf : Payen, Maud . Companyia : Concordance .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
26/06/2013.
Autor/a : Rigal, Pierre . Coreògraf : Rigal, Pierre . Intèrpret : Rigal, Pierre .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival IDN. Imatge, Dansa i Nous Mitjans (4n : 2013 : Barcelona).
23/02/2013.
Companyia : Fundació Teatre Lliure; DMDanza (Damián Muñoz Danza) .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
24/04/2003.
Coreògraf : Petipa, Marius; Parson, David; Wheeldon, Christopher; Balanchine, George . Intèrpret : Golbin, Pauline . Ballarí : Whelan, Wendy; Edge, Amanda; Tracy, Margaret; Bouder, Ashley; Hench, Zachary; Diana, Julie; Lane, Sarah; Corella, Ángel; Hübbe, Nicolaj .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau de Congressos.
(Tarragona).
15/09/2005.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Autor/a : Aumatell, Esther; Massari Spiritini, Riccardo . Ballarí : Aumatell, Esther . Direcció : Aumatell, Esther . Escenografia : Sarino Mandap, Ernest . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Aumatell, Esther .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
22/10/2011.
Ballarí : Barea, Susanna; García, Adolfo; Julià, Sònia; Cárcel, Marta; Perales, Oliver; Cobo, Noèlia; Albuixech, Sílvia; Yebra, Eloi . Autor/a : Yebra, Isabel . Coreògraf : Yebra, Isabel . Companyia : No more problems .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Músic/a : Orts, Ernest; Gregori, Francesc; Ferré, Andreu; Carrillo, Paula . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Il·luminació : Romero, Adriana . Intèrpret : Planas, Eva; Machado, Sílvia; Busquet, Sònia; Martí, Cristina .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/11/2008.
Compositor/a : Haydn, Joseph; Nubla, Víctor . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial; Mariño, Leo; Monteverdi, Claudio . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Il·luminació : Michel, Françoise . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1989/90; 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/1990.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Companyia : I Made Djimat & this Ensemble . Direcció : I Made Djimat .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
CaixaForum.
(Barcelona).
Festival de Músiques del Món (10a : 2005 : Barcelona).
12/10/2005.
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic La Sagrera.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
19/03/2002.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Autor/a : Krego, Begoña . Ballarí : Bilbao, Matxalen; Quijera, Cristina; Uriarte, Inés; Zabala, Mayda . Companyia : Con Buen Pie . Direcció : Krego, Begoña .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Autor/a : Hoghe, Raimund . Coreògraf : Hoghe, Raimund . Il·luminació : Hoghe, Raimund . Producció : Cie Raimund Hoghe (Düsseldorf-París); Pumpenhaus (Münster); Festival Montpellier Danse; Springdance/Works (Utrecht); Bruges 2002, Capital Cultural d'Europa; Kaaitheater (Brussel.les); Cie Raimund Hoghe (Düsseldorf-París) . Intèrpret : Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo; Eggermont, Emmanuel .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Companyia : Nahawa Doumbia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/05/2000.
Autor/a : Little, Ruth . Coreògraf : Khan, Akram . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Weingarten, P. Romain . Il·luminació : Hulls, Michael . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Chaudhry, Farooq . Intèrpret : Khan, Akram . Músic/a : Lamagna, Vicenzo; harries, nina; Maddick, Andrew; Osborn, Tamar .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
03/07/2018.
Companyia : Associació de Professors de Dansa de les Comarques de Tarragona .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
29/04/2006.
Companyia : Dixiclac Claqué .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
08/07/2006.
Companyia : Dixiclac Claqué .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
07/07/2007.
Companyia : Associació de Professors de Dansa de les Comarques de Tarragona . Direcció : Fraga, Carme; Abelló, Rosa Maria; Borràs, Ció; Díez, Núria .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/03/1999.
Coreògraf : King, Alonzo . Direcció : King, Alonzo; Rosenwasser, Robert; Baer, Karim . Escenografia : Rosenwasser, Robert . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Rosenwasser, Robert . Intèrpret : Montgomery, Michael; Elhassan, Shuaib; Van Sciver, Jeffrey; Kim, Yujin; O'Malley, Laura; DeVries, Madeline; Henry, Courtney; Cissoko, Adji; Babatunji; Conway, Brett; Beresford, Robb; Wilkes, Kara .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
15/07/2016.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Dance On Ensemble . Il·luminació : Beeretz, Martin . So : Kuhlmey, Mattef . Vestuari : Sebbag, Alexandra . Producció : Dance On Ensemble; STUK. House for Dance, Image and Sound - Münchner Kammerspiele . Ballarí : Witjes-Poole, Lia; Lewis, Emma; Herrmann, Anna; Boomershine, Ty; Barral Fernández, Alba; Moog, Gesine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2023.
Compositor/a : Glass, Philip . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate - Comunidad de Madrid . Direcció : Lao, Eduardo .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (24è : 2010).
07/08/2010.
Coreògraf : Be'er, Rami . Direcció : Arnon, Yehudit; Dagan, Zichri . Vestuari : Roded, Efrat . Músic/a : Barber, Samuel; Be'er, Rami; Colod, A. .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
16/04/1994.
Músic/a : Sene, Ousmane; Diop, Oumar Fandy; Seck, Ndeye; Fall, Pape Badara; Diop, Abdoulaye . Ballarí : Dramé, André; Diop, Abdou; Ndao, Daouda Camara; Baldé, Mamadou; Sow, Assane Abib; Kane, Mohamed Abdoulaye; Saky, Bertrand; Beye, Ciré . Coreògraf : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick . Companyia : Jant-Bi . Escenografia : Acogny, Patrick . Il·luminació : Mühlberger, Horst . Vestuari : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2009.
Coreògraf : Orlin, Robyn . Direcció : Orlin, Robyn . Vestuari : Neppl, Birgit . Suports audiovisuals : Lainé, Philippe .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
07/07/2012.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Compositor/a : Lozano P. Ramos, Mariano; Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Aracaladanza . Companyia : Companyia Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Intèrpret : De Luis Mazagatos, Jonatan; Trueba Toca, Jimena; Arija Gallardo, Carolina; De la Plaza Húmera, Raquel; Brea Salgueiro, Jorge .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
04/02/2017.
Ballarí : Torrents, Carlota; Selvas, Elisenda; Sanfeliu, Esther; Miralles, Rosa; Erill, Carme; Chalons, Anna; Castañer, Marta; Badia, Mireia; Arana, Montse . Coreògraf : Castañer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL . Direcció : Castañer, Marta .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
05/11/2004.
Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Companyia : Cia. Oscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : López, Ester; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori Solà, M.Victoria; Sánchez, Mónica; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Maárquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Suñol Berenguer, Noemi; Labrador, Anabel .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Pavelló.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
10/09/1992.
Autor/a : Serra, Joan; Cubeles, Gina . Coreògraf : Serra, Joan; Cubeles, Gina . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Cubeles, Gina . Escenografia : Esbart Sant Cugat .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Plaça Albers.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
13/09/1992.
Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Prokofiev, Sergei; Rakhmaninov, Serguei . Coreògraf : Bienert, Bernd Roger; Manen, Hans van; Ek, Mats . Companyia : Ballet de Zuric . Direcció : Bienert, Bernd Roger . Escenografia : Bienert, Bernd Roger; Dekker, Keso; Ek, Mats . Vestuari : Dekker, Keso; Bienert, Bernd Roger .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
04/02/1995.
Companyia : Vietnam Folklore Troup . Direcció : Nguyen Cong Nhac .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
06/10/2005.
Ballarí : Brodas Bros; Brincadeira .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
24/11/2017.
Coreògraf : Planas, Anna; Roseland Musical . Vestuari : Ariño, Patra . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Elvira, Marc; Miralles, Cristina; Rubio, Amanda; Camelia, Amanda .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/02/2018.
Autor/a : Meneu, Gracel; Hernández, Pedro Pablo . Ballarí : Fernández, Marian; Benito, Mercedes; Rossi, Idoia; Nacher, Isabel; Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Zamora, Amparo; Selma, Antonio . Adaptació : Nubla, Víctor; Mariño, Leo . Coreògraf : Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Olivé, Núria; Nacher, Isabel; Zamora, Amparo . Companyia : Vianants Dansa . Direcció : Hernández, Pedro Pablo; Meneu, Gracel . Escenografia : Hernández, Pedro Pablo; Gisbern, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
02/05/1986.
Compositor/a : Makhathade Khabane, Samuel . Coreògraf : Maqome, Gregory . Companyia : Via Katlehong Dance . Il·luminació : Farmer, Alexander . Vestuari : DarkDindie Stlying Concepts . Producció : Damien Valette Prod . Ballarí : Qofela, Thato; Nhlapo, Andile; Mohlabane, Tshepo; Diphehlo, Teboho; Nchabeleng, Tshepo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Danza. Quinzena metropolitana.
15/03/2019.
Autor/a : Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
25/04/2013.
Compositor/a : Glass, Philip; Gottschalk, L.M.; Berlioz, Héctor . Coreògraf : Pourfarrokh, A.; Balanchine, George . Companyia : Ballet du Nord . Direcció : Comelin, Jean Paul .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/03/1994.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà; Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Moral de Gràcia.
(Barcelona).
18/01/2003.
Companyia : Tanti Maulina; Amèlia Boluda; Núria Lozada; Escola Le Bal; Casa Granada; La Companyia; Orfeó Gracienc; Escola de Dansa d'Arenys .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
24/04/1999.
Autor/a : Pagés, María . Direcció : Pagés, María . Intèrpret : Menem, Sergio; Martins, Fred; Carrillo, José "Fyty"; Lebaniegos, Rubén; Rosa, Ismael de la ; Ramón, Ana; Puertas, Rubén; Berbel, Paco; Jurado, Josep Anton; Barrios, José; Vega, Maria; Varela, Eva; Rodríguez, Isabel; Morales, María; Pagés, María; Uriarte, Chema .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Teatro Español de Madrid.
(-).
15/12/2011.
Compositor/a : Ellington, Duke; Gordon, Peter; Graham, John; Hamilton, Scott . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : En Jazz . Direcció : Rodrigo, Víctor . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Vestuari : Francesc, Tony .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Companyia : Hofesh Shechter .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
01/02/2013.
Companyia : Hofesh Schechter Company .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/12/2008.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Companyia : Les filles föllen . Il·luminació : Bosch, Inyaki . Intèrpret : Heilmann, Jana; Carreño, Carlos; Cardona, Marina; Canas, Helena; Bergamo, Margherita; Benet, Tuixén; Artigau, Marc .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
19/04/2012.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
02/06/2000.
Autor/a : Tomàs, Raquel . Coreògraf : Benet, Tuixén . Direcció : Benet, Tuixén . Escenografia : Pinar, Adrià . Il·luminació : Bosch, Ignasi . Intèrpret : Just, Andrea; Monzón, Naya; Albà, Pau; Garau, Àngel; Jordà, Sheila; Macau, Anna .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/04/2019.
Ballarí : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Il·luminació : Llongueras, Jordi .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Autor/a : Lima, Fernando . Ballarí : Erdozain, Ana; Parrilla, Arturo; Baeza, Helliot . Companyia : Danza Mobile . Direcció : Lima, Fernando .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
11/05/2013.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Llach, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan . Companyia : Esbart Dansaire de Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
11/12/1994.
Direcció musical : Llach, Lluís . Compositor/a : Llach, Lluís . Coreògraf : Crémona, Kilina . Direcció : Crémona, Kilina . Escenografia : Cassagne, Yves . Il·luminació : Cassagne, Yves . Vestuari : Cassagne, Yves .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Opéra Comique.
(Paris).
24/10/1990.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Ballet gallego Rey de Viana . Músic/a : Grup de gaites de la Comunitat autònoma de Galícia . Companyia : Ballet Galego Rey de Viana . Direcció : Canedo, Victoria; Villamil, Jesús . Escenografia : Simón, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/03/1999.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Companyia Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Escenografia : Simón, Josep; Zuriaga, Manolo; Odeón Decorados .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/06/1992.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Autor/a : Tillet, Seth . Compositor/a : Lindsay, Arto . Coreògraf : Miller, Amanda . Companyia : Pretty ugly dancecompany . Direcció : Miller, Amanda . Escenografia : Tillet, Seth . Il·luminació : Tillet, Seth; Miller, Amanda . Vestuari : Van, François Ha; Miller, Amanda . Producció : Florida Productions; Daniel Nicolai .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
13/07/1995.
Coreògraf : Maliphant, Russell . Il·luminació : Hulls, Michael . Ballarí : Acosta, Carlos . Músic/a : Cowton, Andy .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Autor/a : Desoxy Theatre . Companyia : Desoxy Theatre .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Carpa Bardelona.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
30/07/1992.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Corigliano, John; Anderson, Leroy . Coreògraf : Morris, Mark; Robbins, Jerome; Tomasson, Helgi . Companyia : San Francisco, Enrique . Il·luminació : Bates, Ronald; Ingalls, James F. . Vestuari : Dowell, Anthony; Mizrahi, Isaac .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/09/2001.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Coreògraf : Mendoça, Luiz . Companyia : En Dança . Direcció : Mendoça, Luiz .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Coreògraf : Heitzinger, Iris . Direcció : Sol, Òscar; Heitzinger, Iris . Vestuari : Papiol, Ariadna . Producció : Electronic Performers . Intèrpret : Heitzinger, Iris .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival IDN. Imatge, Dansa i Nous Mitjans (4n : 2013 : Barcelona).
16/02/2013.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Ballarí : Bové, Ceci; Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Coreògraf : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Companyia : Pas-per-tu . Direcció : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/06/1998.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Coreògraf : Stevenson, Ben . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Martínez, José Carlos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/12/2012.
Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Bravo, Francesc . Companyia : Ortega, Juan; Centro Nacional de Nuevas Tendencias Escénicas . Escenografia : Heras, Guillermo . Il·luminació : Gómez Cornejo, Juan . Vestuari : Blake, Ivone . Músic/a : Eguiluz, Mar; Dorronsoro, Amaia; Bonilla, Sandra; Hurtado, Fernando; López, Laura; Ortega, Orlando; Andreu, Cristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poliesportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Coreògraf : Meléndez, Josep; Molins, Laia; Font, Roser . Companyia : Trash .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
25/02/2000.
Direcció : Komárekv, Jan . Il·luminació : Komárekv, Jan . So : Komárekv, Jan . Producció : AM&C i Motus; Producers of the Alfred ve dvore Theatre Prague . Intèrpret : Miltnerová, Andrea .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Santa Llúcia.
(Reus).
21/10/2016.
Direcció : Ginestet, Jordi; Bonet, Anna .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/04/2012.
Compositor/a : Elèctrica Dharma . Companyia : Esbart Dolça Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/12/1999.
Ballarí : Aguilar, Adriana; Font, Roser; Sans, Toni; López, Josep; Hombravella, Ludovico . Músic/a : Busquets, Néstor; Domènech, Pepo; Pérez, Joan Miquel . Coreògraf : Font, Roser . Companyia : Trakatap . Direcció : Segura, Joan Maria; Font, Roser . Il·luminació : Gil, Ganecha .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2005.
Companyia : Esbart Ciutat Comtal .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
05/02/1999.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Autor/a : Robert Parés, Júlia . Compositor/a : Forster, Alex . Coreògraf : Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Robert Parés, Júlia . Producció : Estrem, Pau . Intèrpret : Scott, Connor; Tzu-Yi, Tseng; Cole, Rudi; Robert, Júlia; Goh, Jill .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
18/07/2019.
Companyia : Esbart Santa Tecla . Direcció : Guasch, Jaume .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
13/11/1999.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Livio; Galem, Oylem; Jiménez, Ramón; Jiménez, José . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : Spinelli, Sergio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Dorringas, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Jiménez, José .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Auditori .
(Cornellà de Llobregat).
14/10/1994.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Jiménez, José; Olem; Golem; Jiménez, Ramón . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Olmos, Luís; Olmos, Luís . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Spinelli, Sergio . So : Sarmiento, Sergio . Vestuari : Ronda, Maribel .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/07/1996.
Companyia : Esbart Santa Tecla . Direcció : Guasch, Jaume .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
13/11/1999.
Autor/a : Bach, Montse . Coreògraf : Fontanet, Fina . Companyia : Dansa Fina Fontanet . Direcció : Fontanet, Fina . Escenografia : Dansa Fina Fontanet .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre El Retiro.
(Sitges).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
23/11/1990.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Compositor/a : Jefferson; Beck; Allen; Asthon; Flankin . Coreògraf : Asthon; Forgas; Hautbois, Hellen des . Companyia : Ballet Jazz Alzetta .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
31/05/1986.
Ballarí : O’Shea, James; Nugent, Mary; Mulloy, Dawn; Pritchard, Tom; Brandel, Tara . Coreògraf : Benjamin, Adam; Bolger, David .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Direcció musical : Roa, Miguel . Autor/a : Suárez, Francisco . Adaptació : Plisetsky, Azari; Savina, Valentina; Simon, Victoria . Coreògraf : Granero, José; Barra, Ray; Vaganova, Agrippina; Balanchine, George . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya . Escenografia : Ana, Hugo de; Moreno, Pedro . Il·luminació : Gerlache, Freddy . Vestuari : Moreno, Pedro . Ballarí : Bocca, Julio; Argüelles, Arantxa; Plisetskaya, Maya . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Dvorák, Antonín; Martín Rubio, Víctor M.; Diego, Emilio de; Drigo, Ricard; Txaikovski, Piotr Ilitx .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/09/1989.
Coreògraf : Mai, Ken . Direcció : Mai, Ken . Intèrpret : Mai, Ken .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
21/09/2022.
Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi ; Nogal, Lorena; Ekman, Alexander . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Glas López, Albert; Cuenca, Victor . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Blasi, Sorne; Selma, Maribel; Ekman, Alexander . Producció : Le trait d'Union . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Municipal Cal Bolet.
(Vilafranca del Penedès).
10/02/2019.