Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
401 - 500 de 1,526
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Codou, Yande ; Fulla, Angel; Tjazz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Producció : Goethe Institut de Dar es Salaam; Dar es Salaam; Aula Cervantes; Goethe Institut de Dakar; Casa Àfrica; Dakar per Yakart; Muda Africa . Ballarí : Nkwabi, Nshoma ; Lô, Kewe ; Touré, Khoudia . Músic/a : Yakart .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
14/12/2019.
Autor/a : Sánchez, Luna . Compositor/a : Muñoz, Martín . Coreògraf : Torraco, Francesco; Sánchez, Luna; Costanza, Aurora; Barriga, Rocío; Bosch, Claudia . Companyia : La Basal . Vestuari : Roca, Lucía . Suports audiovisuals : Marín, Daniel . Ballarí : Bosch, Claudia; Barriga, Rocío; Costanza, Aurora; Sánchez, Luna .
Estrena:
Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Mestres Quadreny, Josep Maria; Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Codina, Maria Teresa; García Lisón, Miquel . Vestuari : Codina, Maria Teresa . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Compositor/a : Fernández, Jesús . Coreògraf : Da.Te Danza; Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar; Díaz, Rosa . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Jonsson, Greta; Montardit, Ivan .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/02/2016.
Coreògraf : Sánchez, Dory . Intèrpret : Sánchez, Dory .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
23/05/2008.
Ballarí : Córdoba, Elena; Pire, María José; Penela, Montse; Lamas, Patricia . Coreògraf : Córdoba, Elena . Direcció : Córdoba, Elena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cárnicos. Cicle novembre'06 (1a : 2006 : Barcelona).
10/11/2006.
Coreògraf : Vergés, Tomeu . Direcció : Vergés, Tomeu . Il·luminació : Vergés, Tomeu . Vestuari : Caines, Laurence . Producció : Cia Man Drake . Intèrpret : Maisonneuve, Sandrine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
18/04/2023.
Ballarí : Ventura, Noemí; Roca, Susana; Pino, Rosa; Mira, Toni; Gutiérrez, Emili; Bresca, Andreu . Autor/a : Pérez, Albert . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
01/11/1995.
Autor/a : Torres, Roberto . Ballarí : Gomis, Marie Agnes; Balbone, Ali; Sangare, Maitou; Vieira, Papa Sangone . Coreògraf : Gomis, Marie Agnes; Vieira, Papa Sangone; Torres, Roberto; Balbone, Ali; Sangare, Maitou . Companyia : Conmpañía Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : soriano, josé; soriano, josé . Il·luminació : Cortés, Héctor; Morales, Grace . Vestuari : Andrade, Dosi .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
01/01/1970.
Coreògraf : Cubeles, Eva; Nájera, Carmen; Sardà, Marta . Companyia : Un i Un Fan Tres .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
27/11/1998.
Coreògraf : Beugré, Nadia . So : Hennion, Boris . Vestuari : Beugré, Nadia; Hennion, Boris . Producció : Latitudes Prod . Ballarí : Beugré, Nadia .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/12/2019.
Ballarí : Oliver, Maria Antònia; Muñoz, María . Compositor/a : Kent, Stephen; Clarke, Anne . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia; Muñoz, María . Companyia : La Dux .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
28/06/1987.
Compositor/a : Lankhuzyen, Leo . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep; Teixidó, Jordi . Escenografia : Ramis, Pep . Il·luminació : García, Agustí .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Sala Olimpia.
(Madrid).
15/12/1990.
Compositor/a : Bonoise; Residual Sons . Coreògraf : Bombardó, Claudi . Companyia : Contrapunctus Danceport; Alta Realitat . Direcció : Bombardó, Claudi; Cortés, Jordi . Escenografia : Contrapunctus Danceport . Il·luminació : Milan, Pere; Bombardó, Claudi . Vestuari : Contrapunctus Danceport . Suports audiovisuals : Perales, Raül . Intèrpret : Abramovici, Loup; Cester, Elena; Galera, Gemma; Iannarelli, Maxime; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
08/03/2008.
Coreògraf : Garrell, Albert; Rodríguez, Susana; Collado, Joaquín; Vinyes, Natàlia . Il·luminació : Solernou, Amadeu . Suports audiovisuals : Leal, Marta . Ballarí : Salmerón, Guillem; Rotllant, Anna; Guell, Mireia; Gutiérrez, Montse; Farran, Queralt; Cuartero, Carmen; Chomphuworn, Aikiu; Bernal, Anna; Bassa, Lidia; Andrades, Carla; Abrego, Oier; Sanchez, Sara .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/04/2021.
Ballarí : Dorca, Xevi .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Sagrada Família.
(Barcelona).
07/02/2000.
Ballarí : Gruwez, Lisbeth . Autor/a : Martens, Miet . Compositor/a : Modugno, Domenico; Cauwenberghe, Maarten van . Coreògraf : Fabre, Jan . Companyia : Anvers; DeSingel; Théâtre de la Ville de Paris; Troubleyn . Direcció : Fabre, Jan . Escenografia : Fabre, Jan . Il·luminació : Troch, Pieter; Fabre, Jan . Vestuari : Kitschen, Daphne .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta 04. Festival Internacional de Teatre (13a : 2004 : Girona / Salt).
12/11/2004.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Roca, Susana; Ventura, Noemí; Pino, Rosa; Gutiérrez, Emilio; Bresca, Andreu; Mira, Toni . Compositor/a : Waits, Tom; Villalonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
10/06/1997.
Ballarí : Reynaud, Frédérique; Le Borgne, Serge; Devis Davan, Eva; Boismene, Marina; Jaquanello, Bárbara; Charaire, Carine; Ascione, Marjorie; Li, Blanca . Compositor/a : Hernández-Arana, Cristina; Gutiérrez, Tao . Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Companyia de Dansa Blanca Li . Direcció : Li, Blanca . Il·luminació : Bessenay, Richard . Vestuari : Zamudio, René .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Companyia : FUSE by Messcellany .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
20/07/2022.
Ballarí : Liñana, Noelia; Paniagua, Caliope; López, Maureen; Lewis, Emma; Huetos, Alberto; Guion, Romain; Gelabert, Cesc; Fernández, Carlos . Músic/a : Rasúa, Enildo; Lage, Carlos; Reyes, Robin; Comelade, Pascal; Meloux, Gérard; Marques, O.; Tozoni, E.; Pantoja, Edgar; García, J. Raúl; Reyes, Alfredo . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
05/11/2005.
Ballarí : Fernández, Carles; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Huetos, Alberto; Liaña, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope; Azzopardi, Lydia . Compositor/a : Altaba, Eduard; Semé, M.; Bowie, Lester; Dr. John; The Neville Brothers; Baker, Chet; Duke Ellington; Comelade, Pascal; Pantoja, E. . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
02/03/2005.
Autor/a : Gispert, Helena; Fumero, Carmen; García, Virginia . Adaptació : García, Virginia . Compositor/a : Díaz, Jesús . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Il·luminació : La Intrusa; Badal, Daniel . Vestuari : La Intrusa . Producció : La Intrusa . Ballarí : Fumero, Carmen; García, Virginia; Vesga, Ohiana; Valle, Olaia; Rossi, Isabela; Santacatalina, Marta; Sagrera, Anna; Pérez, Alícia; Montoya, Paula; Gispert, Helena; Casares, Maria; Gómez, Claudia . Músic/a : La Intrusa .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
21/07/2022.
Coreògraf : Dinther, Jefta Van . Escenografia : SIMKA . Il·luminació : Tiikkainen, Minna . So : Kiers, David . Producció : Cullbergbaletten . Ballarí : Barreto Damas, Darío; Schütt, Adam; Bolder, Anand; Prieux, Camille ; Plas, Vincent Van der; Faleide, Unn; Oliveira da Silva, Suelem; Guiu Sagarra, Núria; Adami, Linda; Sjökvist, Daniel; Citto, Giacomo; Moog, Gesine; Hann, Georges ; Campbell, Eleanor; Jacobson, Katie .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/02/2018.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Espinosa, David . Coreògraf : Navarro, Àfrica; Espinosa, David . Companyia : El Local .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
16/02/2006.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Esquerda, Gisela; Pablo, Marc de; Ballús, Meritxell; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Endansa; Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
3r Cicle de Dansa Contemporània a Ca l'Estruch.
28/11/2000.
Coreògraf : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Producció : Habemus Corpus . Ballarí : Kalbarczyk, Justyna ; Gómez, Maya; Dobby, Emmanuel ; Kerremans, Jori .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
29/05/2015.
Compositor/a : Rossert, Siegfried; Müller, Ulrich; Ravel, Maurice; Bartók, Béla . Coreògraf : Godani, Jacopo . Companyia : Dresden Frankfurt Dance Company . Escenografia : Godani, Jacopo . Il·luminació : Godani, Jacopo . Vestuari : Godani, Jacopo . Ballarí : Nguyen, Emilie; Nicosia, Julian; Ostenrath, Michael; Phlips, Claudia; Sicheri, Carola; Small, Joel; Lenzi, Zoe; Lassere, Maeva; Kubátová, Barbora; Jung, Anne; Gomes, Gustavo; Fordeyn, Rob; Fernberger, Daphne; Berning, Felix; Almeida, Iolanda Filipa; Thiel, David Leonidas .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
01/07/2017.
Compositor/a : Cage, John; Tudor, David . Coreògraf : Cunningham, Merce; Jacobsson, Petter; Caley, Thomas . Escenografia : Jacobsson, Petter; Caley, Thomas; Andy Warhol – Silver Clouds ; Lancaster, Mark . Il·luminació : Wurtz, Éric; Lancaster, Mark; Copp, Aaron . Vestuari : Johns, Jasper; Caley, Thomas; Jacobsson, Petter; Augsbourger, Martine; Saintier, Annabelle; Lancaster, Mark . Producció : CCN2- Centre choréographique national de Grenoble; Chaillot – Théâtre national de la Danse . Ballarí : Meeus, Emilie; Falk, Angela; Verbitzky, Luc; Soubirou, Jean; Bachs Viñuela, Esther; Dalerci, Charles; Gracia, Nathan; Gras, Leo; Hadj-Rabah, Inès; Bourbeau, Alexis; Ihne, Tristan; Lagière, Matéo; Laurence, Margaux; Lescoffy, Laure; Schoefs, Céline; Sas, Willem-Jan; Richaud, Rémi; Raymond, Elsa; Massano, Alfonso; Ly-Cuong, Valérie; Archambault, Jonathan . Músic/a : Caillet, Etienne; Wagner, Vanessa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/03/2001.
Compositor/a : Salazar, Carmelo . Coreògraf : Fernández, Bea ; Salazar, Carmelo . Direcció : Fernández, Bea . Il·luminació : Cube . Vestuari : Dutor, Jorge . Producció : El Graner; L'Antic Teatre . Ballarí : Tena, Clara; Altube, Oihana .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
03/12/2015.
Ballarí : Cortés, Jordi; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Cortés, Jordi . Companyia : Alta Realitat; Teatre Lliure . Direcció : Cortés, Jordi . Escenografia : Vuelta de tuerca . Il·luminació : Boya, Memé .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
14/04/2005.
Ballarí : Eupierre, Alexis; Mira, Cibera; Mira, Toni; Colomé, Montse; Las Santas; Mallol, Carles . Companyia : La Caldereta dels dilluns; Mercat de les Flors .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/02/2003.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc; Fernández, Daniel; Fratini Serafide, Roberto . Compositor/a : Carrascosa Llopis, Pablo . Coreògraf : Fernández, Daniel . Companyia : Compagnie Daniel Fernändez . Direcció : Fernández, Daniel . Escenografia : Palacios, Macarena . Il·luminació : Palacios, Macarena . Vestuari : Milà, Núria . Producció : Sergio Chianca – Burokultur; Compagnie Daniel Fernändez; Mercat de les Flors . Intèrpret : Michel, Morgane; Jin Sumita, Leonardo; Rauch, Julia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
08/04/2022.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Fundació Teatre Lliure; Hebbel Theater Berlin; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Escenografia : Amat, Frederic . Vestuari : Amat, Frederic .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(Berlin).
13/02/2002.
Coreògraf : Ben Khalfaliah, Néjib . Il·luminació : Attrousse, Sabri . Vestuari : Bem Salah, Bahija . Intèrpret : Ben Khalfallah, Néjib .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
27/02/2008.
Companyia : No Hi Som .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
18/11/2005.
Autor/a : Funke, Dunja . Coreògraf : Spuck, Christian . Escenografia : Ryott, Emma . Il·luminació : Traub, Reinhard . Vestuari : Ryott, Emma . Intèrpret : Guerra, Rosario; Lochner, Florian; Gauthier, Eric; Braswell, Armando; Süheyla Harms, Anna; Perez, Garazi; Illig, Marianne; Dedroog, Anneleen; Moragas, William .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
25/07/2012.
Companyia : Cia. Irene Cortina (Alemanya) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre de l'Aurora.
(Barcelona).
07/11/2015.
Ballarí : Burns, Emily; Teixidor, Emma . Coreògraf : Burns, Emily; Teixidor, Emma . Companyia : Emiliy Burns; Danza Rota .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
08/05/2002.
Ballarí : Vega, Jesús de; Mesia, Philippe; Pascual, Lluís; Morino, Keith; Sanquino, Sara; Rouet, Sandrine; Arqués, Eva; Lorenzo, Thèrése . Compositor/a : Roig, Òscar; Arnas, Armand . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Oller i Jordà Farré . Il·luminació : Montesinos, Gloria . Vestuari : Prunés, Isidre . Intèrpret : Lizaran, Lola .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/11/1997.
Autor/a : García, Virginia . Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fuentes, Jorge . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Ulla, Javi . Producció : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/10/2011.
Autor/a : Rubirola, Anna . Compositor/a : Roca, Oriol . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Rubirola, Anna . Escenografia : Cristià, Estel; Alejandre, Maria . Il·luminació : Tresserra, Bernat; Serra, Jou . Vestuari : Sekirnik, Ursa . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Grau, Ariadna; Lalucat, Elena; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
02/01/2023.
Direcció musical : No, Patricia de . Compositor/a : Fernández-Barrero, Marcos; Crumb, George . Coreògraf : García Font, Miquel . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : García Font, Miquel; Torres, Albert . Producció : Ajuntament de Sant Cugat . Ballarí : Martínez, Nabar; Bracciale, Daniele; Soler, Anna; García, Berta; Martínez, Jimena; Altimira, Pau; Torrents, Maria . Músic/a : No, Patricia de; Villalba, Miquel; Puig, Laia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
25/03/2022.
Ballarí : Castanyer, Marta; Selvas, Núria; Selvas, Elisenda; Santfeliu, Esther; Panadés, Ester; Nogués, Carmen; Farré, Ferran; Erill, Carme; Chalons, Anna; Baró, Sònia; Badia, Mireia; Arana, Montse . Autor/a : Castanyer, Marta . Companyia : Grup Esbós de Dansa contemporània . Direcció : Castanyer, Marta . Il·luminació : Solans, Gabriel . Vestuari : Nogués, Carmen; Selvas, Núria .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Ara Lleida Ara Teatre.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Autor/a : Cernuda, Luis . Ballarí : Mira, Toni; Prasthan, Bodhi; Valdivia, Dinora; Muñoz Prior, María; Korjala, Ulla; Boluda, Amèlia; Morell, Àlvar . Compositor/a : Glass, Phillip; Scarlatti, Domenico; Palaurdàries, Artur; Marco, Tomás . Coreògraf : Mira, Toni; Boluda, Amèlia; Lönnroth, Ingegerd; Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Escenografia : Beard, Leonard; Boluda, Amèlia; Ruiz-Lang, Gilberto . Vestuari : Sender, Gemma .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
02/04/1986.
Autor/a : La Ribot (Ribot Manzano, M. José); Monnier, Mathilde; Rodrigues, Tiago . Traducció : Resendes, Thomas . Compositor/a : Houssin, Nicolas . Escenografia : Tolleter, Annie . Il·luminació : Wurtz, Éric . Vestuari : La Ribot (Ribot Manzano, M. José); Monnier, Mathilde . Producció : Otto Productions; Théâtre Garonne . Ballarí : La Ribot (Ribot Manzano, M. José); Monnier, Mathilde .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
14/07/2020.
Autor/a : Cabrera, Enrique . Compositor/a : Cobo, Luis Miguel . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Producció : Aracaladanza; Grec 2019 Festival de Barcelona; Teatros del Canal . Ballarí : Mazagatos, Jonatan de Luis; Plaza Húmera, Raquel de la; Brea Salgueiro, Jorge; García Sánchez, Elena; Trueba Toca, Jimena .
Temporada: 2018/19; 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
09/07/2019.
Coreògraf : Balbis, Ruth . Companyia : Cia. Paula Quintas . Direcció : Balbis, Ruth . Escenografia : Castro, Alfonso . Il·luminació : Castro, Alfonso . Vestuari : Bello, Fany . Producció : TrasPediante . Ballarí : Quintas, Paula .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
27/02/2021.
Autor/a : MacAyza, Daniel . Compositor/a : Tello, Violeta . Companyia : Cia. La Quebrá . Direcció : Cerdan, Sergi; García, Irene . Escenografia : Cerdan, Sergi . Il·luminació : Cerdan, Sergi . Vestuari : Cerdan, Sergi . Ballarí : García, Irene; Villate, Maria; Pérez Dios, Uxia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (16è : 2020 : Barcelona).
25/10/2020.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.
Coreògraf : Morino, Keith .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
07/11/1999.
Cantant : Malik, Magic; Kakudji, Serge; Diggle, Maribeth; Claycomb, Laura . Ballarí : Ngoc, Quan Bui; Torres, Rosalba; Ye, Hyo Seung; Desseigne Ravel, Mathieu; Da Costa, Louis-Clément; Estaràs, Lisi; Neves, Juliana; Runa, Romeu; Josse, Emile; Tass, Elie . Autor/a : Vuyt, Hildegard de . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Platel, Alain . Escenografia : De Blieck, Peter .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/02/2009.
Autor/a : Sartori do Vale, Luis; Ravald, Mira . Compositor/a : Rajanti, Petteri . Il·luminació : Mönkkönen, Jere . So : Rajanti, Petteri . Producció : WHS . Ballarí : Sartori do Vale, Luis; Ravald, Mira .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
26/11/2022.
Coreògraf : Jasmin Vardimon . Companyia : Cia. Jasmin Vardimon .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/03/2018.
Coreògraf : Varela, Caterina; Akika, Samir; Fernández, Alexis . Escenografia : Schreieck, Tilo . Il·luminació : Castro, Alfonso . Producció : La Macana; AGADIC – Agència Gallega d’Indústries Culturals; Theater im Pumpenhaus . Ballarí : Fernández, Paulo; Fernández, Alexis .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/10/2020.
Ballarí : Lacarra, Lucía . Compositor/a : Pink Floyd . Coreògraf : Petit, Roland . Companyia : Tokio Asami Ballet . Direcció : Petit, Roland .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
01/09/2005.
Adaptació : Soter, Silvia . Coreògraf : Rodrigues, Lia . Producció : Festival d’Automne de París; Residencia de larga duración Théâtre Jean Vilar de Vitry-sur-Seine; Lia Rodrigues Companhia de Danças . Ballarí : Nunes, Leonardo; Souza, Thiago de ; Bezerra, Luana; Farias, Glaciel; Lima, Amália; Vian, Felipe; Cavalcante, Clara; Castro, Clara; Cavalcanti, Francisco Thiago; Nascimento, Gabriele ; Selva, Dora .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
01/04/2020.
Companyia : R.B. Jérôme Bel; Jérôme Bel & Pichet Klunchun; Bangkok Fringe Festival; Festival Montpellier Danse . Intèrpret : Bel, Jérôme; Klunchun, Pichet .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Institut Francès.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
27/01/2007.
Músic/a : Jeannenez, Emmanuelle . Ballarí : Ventura, Anna . Compositor/a : Liszt, Franz; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ventura, Anna . Companyia : Cia. La Ventura . Direcció : Ventura, Anna . Il·luminació : Ramos, Nino . Vestuari : Vedova, Nathalie Della .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
24/04/1997.
Companyia : Movimiento Independiente . Intèrpret : Castillo, Juan Carlo; Bérgamo, Margarita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
28/07/2007.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Boronat, Mercè . Ballarí : Sánchez, Cristina; Nájera, Carme; Cubeles, Eva; Alcázar, Carmen; Boronat, Mercè; Zamora, Olga . Músic/a : Seddom, Tim; Messien, Oliver; Fratres, Arvo; Adams, John; Hus, Walter; Fitzgerald, Ella .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/03/1996.
Ballarí : Soley, Mireia; Sabadell, Montse; Gràcia, Elena; Badia, Ona . Coreògraf : Vats Dansa . Companyia : Vats Dansa . Direcció : Sabadell, Montse . Escenografia : Vats Dansa . Il·luminació : Barrufet, Mariona . Vestuari : Vats Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Espai Ara Lleida.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Ballarí : Gomis, Manel; Rowinsky, Sebastián; Venencio, Luís; Costa, Alicia; Vilar, Kaura; Brooks, Yanelys; Chang, Lienz . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Cia. Maria Rovira; Trànsit .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/11/2000.
Ballarí : Klein, Thomas; Bana, Patrick de; Romero, Muriel; Cruz, José; Scrott, Alexandra; Guzmán, Africa; Calero, Antonio; Telford, Lesley; McCarthy, Kim; Broncin, Emmanuelle; Bermúdez, Bertha; Panieri, Livio; Broncin, Emmanuelle; Martín Oya, Luís; López Crevillén, Eva; Fonte, Nicolo; Habasque, Catherine; Armas, J. Manuel; Baudesson, Mar; Hortigüela, Cristina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Kylián, Jirí . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Caboort, Joop . Il·luminació : Caboort, Joop . Vestuari : Visser, Joke .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
22/07/1998.
Ballarí : Mercy, Dominique; Nadj, Josef . Compositor/a : Montanaro, Michel; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Biennale di Venezia; Théâtre de la Ville de Paris; Centre Choréographique National d'Orléans . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Ursulov, Bjanka .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
11/10/2005.
Ballarí : Nájera, Carme; Sardà, Marta; Cubeles, Eva . Coreògraf : Nájera, Carmen; Sardà, Marta; Cubeles, Eva . Companyia : Un i Un Fan Tres .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/03/1999.
Autor/a : Medina, Vanessa . Coreògraf : Medina, Vanessa; Caramés, María; Montesdeoca, Cristóbal . Direcció : Castro, Leo . Il·luminació : Parodi, Conrado . So : González, Raúl . Intèrpret : Medina, Vanessa; Caramés, María; Montesdeoca, Cristóbal .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Cantant : Vidal, Albert . Ballarí : Zambrano, Víctor; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Calvitti, Viviane; Coll, Eva . Compositor/a : Calduch, Ramon; Vélez, Pablo; Altaba, Eduard . Companyia : Iliacan . Escenografia : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Korsala, Ulla; Iglesias, Antoni .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Joan Maragall.
(Sitges).
25/04/1997.
Companyia : Cia. Liminal Institute . Direcció : Pold, Erik . Il·luminació : Rodrigues, Antonio . Intèrpret : Gunshol, Jeffrey; Christiansen, Anders; Thomsen, Trine Thiirmann .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
27/10/2001.
Companyia : Factoria Mascaró .
Temporada: 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Casa de Cultura Sant Francesc.
(Granollers).
17/02/2002.
Autor/a : Culebras, Lourdes . Ballarí : Tuurala, Tania; Salmerón, Ana; Delgado, Eva; Culebras, Lourdes . Adaptació : Cañete, Manuel . Companyia : Compañía de Danza en Aguas . Escenografia : Rocosa, Jordi . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Oya, Antonia; Culebras, Lourdes .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Auditori de Cornellà.
(Cornellà de Llobregat).
09/04/2000.
Ballarí : Camóez, Natali; Plaza, Raquel de la; Pérez, Noèlia; Galera, Gemma; Arija, Carolina . Compositor/a : Lozano, Mariano; Ramos, P. . Coreògraf : Aracaladanza . Construcció objecte : Vergne, Richard . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique; Cabrera, Enrique . Escenografia : Cabrera, Enrique; Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Torres, Javier; Mayo, Nines .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Made in MAD (1a : 2007 : Barcelona).
29/04/2007.
Coreògraf : Restrepo, Alvaro; Delieuvin, Marie France . Companyia : Athanor Danza; Álvaro Restrepo . Il·luminació : Pessanha, Sergio .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Ballarí : Sáez, Maria; Salas, Ricardo; García Angulo, María Ángeles; Navarrete, Teresa; Serrano, Marina; Castro, Susana . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Erre que Erre Danza . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza; García, Sara . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Pérez, Jordi . Producció : Swanson, Myriam .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
29/11/2001.
Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Berraondo, Txiki . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
16/02/2001.
Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Vázquez, Miguel; Gómez, Toni; Cancillo, Luis; Pla, Amparo; Jodar, Toni .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
23/01/1992.
Ballarí : Carmona, Luis; Pérez, Montse; Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Oller, Ramon; Laber, Johanna; Vega, Jesús de; Rouet, Sandrine . Compositor/a : Carmona, Lluís . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Escenografia : Alzebequia, Patricia . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Bel, Pepe . Vestuari : Alzebequia, Patricia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
23/11/2000.
Músic/a : Clement, Benjamin; Csikos, Vilmos; Limberger, Tcha . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Limberger, Tcha . Coreògraf : Estaràs, Lisi . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Escenografia : De Blieck, Peter . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : Serruys, Sam . Producció : Vanderieck, Sara . Intèrpret : McCormack, Ross; Vladyslav, Nicolas; Saphir, Tatiana; Louwyck, Sam; Lomoff, Melanie .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
06/03/2008.
Ballarí : Jara, Abigail; Cantú, Martha; Ollo, Tatiana; Öhnell, Sara; Sevillano, Mar . Compositor/a : Fernández, Luis A. . Coreògraf : Jara, Abigail . Companyia : Compañía de Danza Contemporánea Musse . Direcció : Jara, Abigail . Vestuari : La Calaca .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
28/10/2005.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Il·luminació : Wurtz, Éric . Producció : SCARLETT’S ; ADC – Association pour la danse contemporaine . Ballarí : Childs, Ruth .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
04/03/2023.
Coreògraf : Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . Vestuari : Naharin, Ohad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
30/04/2000.
Intèrpret : Buira, Pilar; Salleras, David .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
26/04/2007.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Yanowsky, Anatol . Companyia : Ballet del Atlántico (Canàries) . Direcció : Yanowsky, Anatol; Robles, Carmen . Ballarí : Mateo, Delia; Villamandos, Patricia; Lustres, Aida; Vargas, Menchu; Calero, Antonio; Valenzuela, Laura; Robles, Carmen; Santiago, José; Yanowsky, Anatol; Zabala, Begoña .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
21/02/1987.
Autor/a : Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Construcció objecte : Gatget Efectos Especiales . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : Zarrillo, Esterina . Producció : Goñi Adot, Cristina; Gil Galindo, Juan Manuel; Mercat de les Flors . Ballarí : López, Jon; Wong, Sau-Ching; Rodríguez, Marina; Partush, Shay ; Nogal, Lorena; Navarra, Núria; Monfort, Ariadna; Boix, Angela; Jurado, Chey .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
25/07/2018.
Compositor/a : La Fura del Baus . Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Ulrich, Jochen .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/11/1994.
Autor/a : Saire, Philippe . Coreògraf : Saire, Philippe; Maxwell, Neal; Zagari, David . Companyia : Cia. Philippe Saire . Il·luminació : Saire, Philippe; Scalbert, Vincent . So : Rham, Philippe de . Vestuari : Boucharlat, Isa . Ballarí : Maxwell, Neal; Zagari, David .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
26/01/2023.
Direcció musical : Aubry, Clément . Autor/a : Ramirez, Wang; Aubry, Clément . Direcció : Ramirez, Wang . Escenografia : Guisset, Constance; Ramirez, Wang . Il·luminació : Cessa, Willy . Vestuari : Mambro, Annamaria Di . Producció : Clash 66; Théâtre de la Ville de Paris; Le Centquatre; Torinodanza Festival . Ballarí : Nyitingabo, Simon; Ramirez, Sebastien; Lin, Mathilde .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : Artur Villalba . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : La lluna . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Toda, Albert . Vestuari : La lluna . Ballarí : Becerril, Jorge; Vadell, Carme; Colno, Esther; Escolano, Esther . Músic/a : Saura, Joan; Segarra, Mariona .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/02/1994.
Companyia : Kenmerk Dansprojekt . Direcció : Boermeester, Iwan .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1994.
Coreògraf : Oller, Ramon; Rodrigo, Víctor; Lorenzo, Thèrése; Salas, Manel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
Juliols de Dansa al Guasch Teatre (1a : 2007 : Barcelona).
05/07/2007.
Adaptació : Soter, Silvia . Coreògraf : Rodrigues, Lia . Producció : HELLERAU – European Center for the Arts Dresden; Rodrigues, Lia; Kampnagel . Ballarí : Cavalcanti, Francisco Thiago; Lima, Amália; Nunes, Leonardo; Souza, Thiago de ; Bezerra, Luana; Farias, Glaciel; Vian, Felipe; Nascimento, Gabriele ; Cavalcante, Clara; Castro, Clara; Selva, Dora .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2020.
Compositor/a : Tapscott, Alfred . Direcció : Duran, Àngel . Escenografia : Duran, Àngel . Il·luminació : Moreno, Xavier; Coma, Albert . Vestuari : Janot, Txell; Dutor, Jorge . Suports audiovisuals : Duran, Pep; García, Joel B. . Producció : Elclimamola; Fira Tàrrega; Festival Sismògraf; Teatre Atlàntida . Ballarí : Duran, Àngel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
09/09/2021.
Direcció musical : Bauzà, Aurora . Compositor/a : Bauzà, Aurora; Ramsy, Rodrigo . Direcció : Gualtero, Raquel . Escenografia : Sala, Arnau . Il·luminació : Sala, Arnau . Producció : Mercat de les Flors; El Climamola; Festival Sismògraf . Ballarí : Gualtero, Raquel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
26/11/2022.
Músic/a : Armengol, Ferran; Cabrero, Montserrat; Masó, Jordi . Ballarí : Todó, Violeta; Ordóñez, Alfonso; Hurtado, Abraham; Gómez, Isabel; García, Sara; García, Barbara . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del MACBA.
(Barcelona).
3r Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona.
26/11/1996.
Autor/a : Martí Ninot, Cristina . Companyia : CreaMoviment . Direcció : Viñals Matas, Toni . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Porta Sánchez, Marta . Producció : CreaMoviment ; Mercat de les Flors . Ballarí : García-Valenzuela, Teresa; Martí Ninot, Cristina . Músic/a : García-Rami, Marc .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
26/12/2021.
Ballarí : San Juan, Loreto . Coreògraf : San Juan, Loreto .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
02/10/2002.
Autor/a : Weickert, Guillermo . Intèrpret : Weickert, Guillermo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
07/10/2007.
Ballarí : Dorca, Xevi; Picó, Sol; Ruiz de Mendarozqueta, Fernando; Regueiro, Marco; Molinero, Pablo; Climent, David; Galván, Israel . Músic/a : Lanza, Olvido . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : López, Carles . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Civil, Valeria .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
06/11/2004.
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Mostra Intercultural.
03/05/2002.
Autor/a : Cernický, Viktor . Adaptació : Karásek, Lukás . Coreògraf : Cernický, Viktor . Escenografia : Stulír, Drahomír . Vestuari : Cernický, Viktor . Producció : Zdruhestrany; Ponec . Intèrpret : Rezná, Zuzana . Ballarí : Cernický, Viktor .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
19/03/2022.