Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 507
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Oulouy, Nicol . Producció : Africa Moment; Terrassa Arts Escèniques; Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : Oulouy, Nicol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
14/12/2022.
Autor/a : Payen, Maud . Ballarí : Payen, Maud . Coreògraf : Payen, Maud . Companyia : Concordance .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
26/06/2013.
Coreògraf : Petipa, Marius; Parson, David; Wheeldon, Christopher; Balanchine, George . Intèrpret : Golbin, Pauline . Ballarí : Whelan, Wendy; Edge, Amanda; Tracy, Margaret; Bouder, Ashley; Hench, Zachary; Diana, Julie; Lane, Sarah; Corella, Ángel; Hübbe, Nicolaj .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau de Congressos.
(Tarragona).
15/09/2005.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Autor/a : Aumatell, Esther; Massari Spiritini, Riccardo . Ballarí : Aumatell, Esther . Direcció : Aumatell, Esther . Escenografia : Sarino Mandap, Ernest . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Aumatell, Esther .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
22/10/2011.
Ballarí : Barea, Susanna; García, Adolfo; Julià, Sònia; Cárcel, Marta; Perales, Oliver; Cobo, Noèlia; Albuixech, Sílvia; Yebra, Eloi . Autor/a : Yebra, Isabel . Coreògraf : Yebra, Isabel . Companyia : No more problems .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Autor/a : Krego, Begoña . Ballarí : Bilbao, Matxalen; Quijera, Cristina; Uriarte, Inés; Zabala, Mayda . Companyia : Con Buen Pie . Direcció : Krego, Begoña .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Dance On Ensemble . Il·luminació : Beeretz, Martin . So : Kuhlmey, Mattef . Vestuari : Sebbag, Alexandra . Producció : Dance On Ensemble; STUK. House for Dance, Image and Sound - Münchner Kammerspiele . Ballarí : Witjes-Poole, Lia; Lewis, Emma; Herrmann, Anna; Boomershine, Ty; Barral Fernández, Alba; Moog, Gesine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2023.
Músic/a : Sene, Ousmane; Diop, Oumar Fandy; Seck, Ndeye; Fall, Pape Badara; Diop, Abdoulaye . Ballarí : Dramé, André; Diop, Abdou; Ndao, Daouda Camara; Baldé, Mamadou; Sow, Assane Abib; Kane, Mohamed Abdoulaye; Saky, Bertrand; Beye, Ciré . Coreògraf : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick . Companyia : Jant-Bi . Escenografia : Acogny, Patrick . Il·luminació : Mühlberger, Horst . Vestuari : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2009.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Torrents, Carlota; Selvas, Elisenda; Sanfeliu, Esther; Miralles, Rosa; Erill, Carme; Chalons, Anna; Castañer, Marta; Badia, Mireia; Arana, Montse . Coreògraf : Castañer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL . Direcció : Castañer, Marta .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
05/11/2004.
Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Companyia : Cia. Oscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : López, Ester; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori Solà, M.Victoria; Sánchez, Mónica; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Maárquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Suñol Berenguer, Noemi; Labrador, Anabel .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Pavelló.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
10/09/1992.
Ballarí : Brodas Bros; Brincadeira .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
24/11/2017.
Autor/a : Meneu, Gracel; Hernández, Pedro Pablo . Ballarí : Fernández, Marian; Benito, Mercedes; Rossi, Idoia; Nacher, Isabel; Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Zamora, Amparo; Selma, Antonio . Adaptació : Nubla, Víctor; Mariño, Leo . Coreògraf : Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Olivé, Núria; Nacher, Isabel; Zamora, Amparo . Companyia : Vianants Dansa . Direcció : Hernández, Pedro Pablo; Meneu, Gracel . Escenografia : Hernández, Pedro Pablo; Gisbern, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
02/05/1986.
Compositor/a : Makhathade Khabane, Samuel . Coreògraf : Maqome, Gregory . Companyia : Via Katlehong Dance . Il·luminació : Farmer, Alexander . Vestuari : DarkDindie Stlying Concepts . Producció : Damien Valette Prod . Ballarí : Qofela, Thato; Nhlapo, Andile; Mohlabane, Tshepo; Diphehlo, Teboho; Nchabeleng, Tshepo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Danza. Quinzena metropolitana.
15/03/2019.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Ballarí : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Il·luminació : Llongueras, Jordi .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Autor/a : Lima, Fernando . Ballarí : Erdozain, Ana; Parrilla, Arturo; Baeza, Helliot . Companyia : Danza Mobile . Direcció : Lima, Fernando .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
11/05/2013.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Ballet gallego Rey de Viana . Músic/a : Grup de gaites de la Comunitat autònoma de Galícia . Companyia : Ballet Galego Rey de Viana . Direcció : Canedo, Victoria; Villamil, Jesús . Escenografia : Simón, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/03/1999.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Coreògraf : Maliphant, Russell . Il·luminació : Hulls, Michael . Ballarí : Acosta, Carlos . Músic/a : Cowton, Andy .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Ballarí : Bové, Ceci; Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Coreògraf : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Companyia : Pas-per-tu . Direcció : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/06/1998.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Ballarí : Aguilar, Adriana; Font, Roser; Sans, Toni; López, Josep; Hombravella, Ludovico . Músic/a : Busquets, Néstor; Domènech, Pepo; Pérez, Joan Miquel . Coreògraf : Font, Roser . Companyia : Trakatap . Direcció : Segura, Joan Maria; Font, Roser . Il·luminació : Gil, Ganecha .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2005.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Livio; Galem, Oylem; Jiménez, Ramón; Jiménez, José . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : Spinelli, Sergio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Dorringas, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Jiménez, José .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Auditori .
(Cornellà de Llobregat).
14/10/1994.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Ballarí : O’Shea, James; Nugent, Mary; Mulloy, Dawn; Pritchard, Tom; Brandel, Tara . Coreògraf : Benjamin, Adam; Bolger, David .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Direcció musical : Roa, Miguel . Autor/a : Suárez, Francisco . Adaptació : Plisetsky, Azari; Savina, Valentina; Simon, Victoria . Coreògraf : Granero, José; Barra, Ray; Vaganova, Agrippina; Balanchine, George . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya . Escenografia : Ana, Hugo de; Moreno, Pedro . Il·luminació : Gerlache, Freddy . Vestuari : Moreno, Pedro . Ballarí : Bocca, Julio; Argüelles, Arantxa; Plisetskaya, Maya . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Dvorák, Antonín; Martín Rubio, Víctor M.; Diego, Emilio de; Drigo, Ricard; Txaikovski, Piotr Ilitx .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/09/1989.
Direcció musical : Cantizano, Raúl . Autor/a : Esi Graves, Yinka . Coreògraf : Esi Graves, Yinka . Il·luminació : Mori, Carmen . Vestuari : Coudert, Stéphanie . Cantant : Algeciras, Rosa de . Ballarí : Esi Graves, Yinka . Músic/a : Cantizano, Raúl; Graves, Remi .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Ballarí : Castro, Arnau; Langa, Patricia; Muñoz, Paloma; Horneman, Horne; Arozena, Javier G.; Barral, Alba . Coreògraf : Noone, Thomas . Escenografia : Cristià, Estel; Glaenzel, Max . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Producció : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
30/10/2010.
Cantant : Mazzei, Omar; Ramos, Andrés; Nora, Patricia . Ballarí : Corvalán, Juan; Laguzzi, Viviana; Russo, Gustavo; Mantiñán, Alejandra; Álvarez, Pilar; Hoffman, Claudio; Mazzei, Omar; Fortino, Viviana; Ocampo, Omar; Romero, Mónica; Díaz, Claudia; Morra, Alberto; Ciliento, Osvaldo; García, Graciela . Músic/a : Sexteto Mayor Orquesta . Autor/a : Howard, Mel . Coreògraf : Zaraspe, Héctor . Direcció : Stazo, Luis; Libertella, José .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
11/08/1998.
Autor/a : Flamand, Frédéric . Adaptació : Flamand, Frédéric . Compositor/a : Nyman, Michael . Companyia : Plan K . Direcció : Flamand, Frédéric . Escenografia : Plessi, Fabrizio . Il·luminació : Forcella, Marco . Ballarí : Nonn, Ralf; Blumenthal, Bud; Monnart, Gilles; Lieberknecht, Britta; Junior, Linhares; Gessaroli, Ivan; David, Hayo; Carvalho De Souza, Ricardo; Silva Bernardo, Claudio .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
18/10/1990.
Ballarí : Esbart Sant Cugat . Músic/a : Orquestra nacional de cambra d'Andorra . Autor/a : Guimerà, Àngel . Adaptació : Serra, Joan; Serra, Quim . Compositor/a : Guinovart, Albert . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
06/03/1999.
Direcció musical : Burés, Pere . Coreògraf : Ventura, Eduard; Sans, Albert; Fosas, Joan . Companyia : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Escenografia : Carbonell, Maria . Il·luminació : Costas, Xavier . Vestuari : Cubeles, Gina; Puigserver, Fabià; Carbonell, Maria; Paloma, Mercè . Ballarí : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
12/11/1994.
Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Ramírez, Joaquim . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Ramírez, Joaquim . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Boluda, Amèlia; García, Elena; Purtí, Joan; Sultán, José Luis .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
04/06/1994.
Autor/a : Butterfly, Roxane; Nunjo, Xumo; Trunk, Frederique; Meléndez, Martí . Ballarí : Butterfly, Roxane; Nunjo, Xumo; Trunk, Frederique; Meléndez, Martín . Producció : Central Art Process .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/02/2011.
Autor/a : González, Basilio . Ballarí : Descayre, Sergi; González, Basilio . Coreògraf : González, Basilio . Companyia : Clac & Roll . Direcció : González, Basilio; Albertí, Margalida . Intèrpret : Descayre, Sergi; González, Basilio .
Temporada: 2006/07; 2007/08; 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/02/2007.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser . Músic/a : Pérez Gràcia, Alejandro; Raventós, Roger . Coreògraf : Alonso, Guillem; Font, Roser . Companyia : Tap Olé . Direcció : Alonso, Guillem; Font, Roser .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
20/10/2004.
Ballarí : Pollack, Max; Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Músic/a : Escalé, Ramon; Cuadrado, Alexis; Bombardó, Pau . Companyia : Max Pollack .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
La Cova del Drac.
(Barcelona).
03/04/1999.
Ballarí : Hansen, Laura . Cantant : Hansen, Laura . Músic/a : Morera, Carlos . Coreògraf : Hansen, Laura . Companyia : La Mariposa Tango . Direcció : Hansen, Laura .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Autor/a : Pardo, Rodrigo . Ballarí : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Compositor/a : Mores, Mariano . Coreògraf : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Companyia : Compañía Rodrigo Pardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Botiga Cal Rei.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
26/10/2007.
Autor/a : Rosso, Gustavo . Ballarí : García, Samanta; Inglese, Daniela; Pérez, Ariel; Cáceres, Omar; Rosso, Gustavo . Coreògraf : Rosso, Gustavo .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Artèria Paral.lel.
(Barcelona).
01/01/1970.
Autor/a : Howard, Mel . Cantant : Galvé, Guillermo . Ballarí : Campo, Omar; Morra, Alberto; Ciliento, Osvaldo; García, Graciela; Díaz, Claudia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
26/03/1996.
Cantant : Levine, Karina . Músic/a : Orquestra China Cruel . Autor/a : Marchi, Elio . Ballarí : Figaredo, Cecilia; Cassano, Eleonora . Coreògraf : Stekelman, Ana Maria . Companyia : Cia. Fundación Julio Bocca . Direcció : Candal, Raul . Il·luminació : Possemato, Omar . Vestuari : Schussheim, Renata .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
25/10/2010.
Direcció musical : Binelli, Daniel . Autor/a : Binelli, Daniel; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Adaptació : Binelli, Daniel . Compositor/a : Binelli, Daniel . Coreògraf : Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Companyia : Tango Metropolis Dance Company . Direcció : Hoffman, Claudio . Ballarí : Irusquibelar, Fabián; Bootz, Sandra; López, Verónica; Cortazzo, Sergio; Rivero, Soledad; Cáceres, Omar; Barboza, Vidala; Orso, Claudio; Hoffman, Claudio; Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Ortega, Gabriel . Músic/a : Daniel Binelli's Quintet; Keledjian, Martin; Angeleri, César; Graña, Julio; Binelli, Daniel; Zarate, Cristian .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/03/2009.
Ballarí : Cabanes, Belén . Músic/a : Ollé, Quim; Puig, Francesc; Valls, Víctor .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
08/05/1998.
Ballarí : Morris, Matthew; Iglich, Bernadette; Hisler, Stéphane; Giannotti, Elena; Aristegui, Mikel . Coreògraf : Fearghus Ó Conchúir . Companyia : Fearghus Ó Conchúir . Direcció : Fearghus Ó Conchúir . Il·luminació : Wallance, Sinéad . Suports audiovisuals : Browne, Sarah .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/11/2011.
Ballarí : Gonçalves, Valeska; Camargo, Simone; Fontanella, Luciane; Lima, Henrique; Martins, Fernando; Beariz, Érica; Calvet, Daniel; Chapela, Camilo; Maciel, Aretha . Coreògraf : Rodovalho, Henrique . Companyia : Quasar . Direcció : Rodovalho, Henrique . Escenografia : Rossi, Letycia . Il·luminació : Rodovalho, Henrique . Vestuari : Brasil, Cássio .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/10/2008.
Adaptació : Sans Coëffard, Marc . Compositor/a : Barrios, Jean-Philippe ; Nadai, Samuel ; Villa, Julien . Coreògraf : Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Kirsner, Tsengou Dingha ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Touré, Khoudia ; Sow, Alioune . Companyia : Cia IN-motus; La mer noire . Direcció : Sinniger, Diego . Il·luminació : Horneman, Horne Niels; Nieuvarts, Thomas ; Lariviere, Benoit . Producció : Rubio, Bernabé; Casado, Javier ; Compagnie La Mer Noire; FLOW – Ville de Lille . Ballarí : Nosb, Rahime ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Sow, Alioune; Mackenzie, Victoria; Jean-Pierre, Mecdy ; Touré, Khoudia ; Sinniger, Diego; Kirsner, Tsengou Dingha ; Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Canas, Helena; Marouzé, Justine ; George, Shaquille ; Laï, Fanny ; Tentacle Tribe . Músic/a : Prix HIP HOP GAMES concept 2016 .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/12/2019.
Ballarí : Lavielle, Beatrice; Aharrat, Rachida .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
11/05/2000.
Compositor/a : Glass, Philip; Moroder, Giorgio; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Pladevall, Pere . Companyia : Guap 114 . Direcció : Pladevall, Pere . Il·luminació : Pladevall, Pere . Ballarí : Pladevall, Pere; Zamora, Olga; Pere, Emili .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
20/03/1993.
Autor/a : Hamilton, Julyen . Ballarí : Hamilton, Julyen . Coreògraf : Hamilton, Julyen . Companyia : Companyia Julyen Hamilton .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Caldera Express T-43 (2004 : Barcelona).
20/11/2004.
Ballarí : Moreira, Graciela; Arranz, Vicenç; Witemburg, Walter; Morris, Diana . Coreògraf : Morris, Diana . Companyia : Companyia Diana Morris .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
18/05/2001.
Ballarí : Montesinos, Anne; Serrat, Pili; Morin, Anne; Ganza, Sonia; Font, Marta; Celis, Teresa . Autor/a : Vai-Vai . Coreògraf : Vai-Vai . Companyia : Vai-Vai . Il·luminació : Yetton, Keith; Montesinos, Gloria .
Temporada: 1995/96; 1998/99;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
01/12/1995.
Autor/a : Peramiquel, Gemma . Ballarí : Peramiquel, Gemma .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/02/2016.
Coreògraf : D'Ascenzi, Antonella . Construcció objecte : D'Ascenzi, Antonella . Companyia : Cia. Antonella d'Ascenzi . Il·luminació : Piscitilli, Elena . Suports audiovisuals : Muschetto, Candela; D'Ascenzi, Antonella . Ballarí : D'Ascenzi, Antonella .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tarragona.
(Tarragona).
08/03/2023.
Adaptació : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni . Compositor/a : Méndez, Lluís . Coreògraf : Alonso, Guillem; Lavi, Sharon; Méndez, Rafael . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Bauló, Ferran; Bosch, Pau; Norman, David . Producció : Kiting Kita SL; Mercat de les Flors . Ballarí : Porqueras, Estefanía; Grifell, Jordi; Méndez, Cristina; Bossy, Maria; Lavi, Sharon; Alonso, Guillem; Méndez, Lluís; Méndez, Rafael; Español, Toni; Porqueras, Estefanía .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
10/07/2014.
Ballarí : López, Borys; Herrera, Silvia; Álvarez, Adelia; Ramos, Iledys; Meneses, Yuniet; Carlos, Juan; Ricardo, Félix; Enrique, Iván; Rivero, Yurien; Aguilar, Yuvisney; Santana, Yaima; Llanes, Yudeskia . Autor/a : Cárdenas, René de . Coreògraf : Cárdenas, René de . Companyia : Folia Producciones . Direcció : Cárdenas, René de; Lobeto, Cristina; Cárdenas, René de . Escenografia : Chaviano, Otto . Il·luminació : Alonso, Fernando . So : González, Adels . Vestuari : Chaviano, Otto . Producció : Lobeto, Cristina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
04/07/2006.
Autor/a : Eeiya, Chen . Ballarí : Zhen, Liu; Qing, Tian . Compositor/a : Quianyi, Zhang . Coreògraf : Guangjian, Gao . Companyia : Ballet de Lanzhou . Direcció : Xiaolin, Su .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Morin, Anne; Font, Marta; Serrat, Pili; Celis, Teresa; Ganza, Sonia . Companyia : Vai-Vai .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça de Vendre.
(Argentona).
5a Setmana Internacional de la Dansa.
11/05/1997.
Ballarí : Òdena, Anna; Mayo, Esther; Santana, Dolores; Vila, Laia . Companyia : PE.Moon (Petit Món) .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
29/10/2004.
Compositor/a : Gutiérrez, Tao . Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Cia. Blanca Li . Direcció : Li, Blanca . Escenografia : Attrait, Pierre . Il·luminació : Olive, Caty . Vestuari : Mercier, Laurent . Suports audiovisuals : Carcopino, Charles . Producció : Chaillot Théâtre National de la Danse . Ballarí : Riera Roig, Margalida; Rougegrez, Gael; Salomon, Lea; Virnot, Victor; Jezouin, Alexandra; Indaburu, Aurore; Hervé, Yann; Gebrael, Joseph; Gaillac, Julien; Chapuis, Sandrine; Ber, Jonathan; Benard, Rémi; Alfonso, Yacnoy Abreu; Hasa, Genci . Músic/a : Sanogo, Bachir .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/02/2021.
Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Galván, Israel . So : León, Pedro . Producció : IGalván Company . Ballarí : Galván, Israel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mirador.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
01/08/2023.
Ballarí : Corredor, Anna; Pérez, Ana . Companyia : Una del Montón . Direcció : Romei, Roberto .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
23/11/2012.
Ballarí : Pérez, Ana; Corredor, Anna . Companyia : Una del Montón . Direcció : Romei, Roberto .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
27/04/2013.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Ravel, Maurice . Coreògraf : Robbins, Jerome . Companyia : Ballet de l'Òpera de París . Escenografia : Erté . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Erté; Dowell, Anthony; Eula, Joe . Ballarí : Arbo, Carole; Loudières, Monique; Romoli, Wilfried; Pietragalla, Marie-Claude; Le Riche, Nicolas; Platel, Elisabeth; Legris, Manuel; Hilaire, Laurent; Guérin, Isabelle; Belarbi, Kader; Gaïa, Fanny . Músic/a : Barda, Henri .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
23/02/1993.
Ballarí : Wiklund, Katarina; Franzén, Helena; Sende, Aleksandra; Penkóva, Elizaveta; Westerlund, Moa . Coreògraf : Franzén, Helena . Vestuari : Wiklund, Katarina . Producció : Dansens Hus d'Estocolm .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
08/11/2012.
Ballarí : Fran; Abraham; Kadoer; Extremo; Italiano; Dany . Coreògraf : Barcelona Addictos . Companyia : Barcelona Addictos .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Ballarí : Wong, Sau-Ching; Rodríguez, Marina; Nogal, Lorena; Montfort, Ariadna; Loven, Almog; Hierro, Anna; Goñi, Cristina; Facco, Cristina; Duran, Laia; Cambra, Julia; Asensio, Inma; Archer, Clyde Emmanuel . Autor/a : Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/03/2013.
Coreògraf : Traspasos . Companyia : Traspasos . Direcció : Gómes de Segura, Mikel . Escenografia : Traspasos . Ballarí : Arroyo, Marga; Boix, Maien; Fernández de Betoño, Inma; Ruiz, Mariana .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Pavelló CNT.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
11/09/1992.
Compositor/a : Xuan, Jing; Tan, Junyi . Coreògraf : Chen, Yungchia; Ren, Michelle; Xuejun, Wang . Companyia : Shen Yun Performing Arts . Direcció : Sato, Yohei; Nachev, Milen; Sundstrup, Leif Erikson; Kuo, Keng-Wei . Intèrpret : Shen Yun . Cantant : Geng, Haolan; Xiaochun, Qi; Ge, Tian; Jiang, Min; Huang, Pi-Ju; Qu, Yuan; Guimin, Guan . Ballarí : Bastick, Rachael Yuning; Li, Golden; Chen, Chad; Xue, Tony; Lin, Hsiao-Hung; Cao, Brian; Lobjois, Madeline; Lin, Cheryl; Wang, Lily; Cha, Seongho; Wu, Tim; Zhang, Jerry; Liu, Cindy; Zheng, Daoyong; Zhou-Galati, Miranda; Qin, Melody; Chen, Jim; Wang, Angelia; Cai, Chelsea; Liao, Rocky; Wang, Steven . Músic/a : Martig, Astrid; Lee, Chia-Jung; Robins, Eric; Louie, Steven; Renner, Sara; Khachatryan, Karen; Reznik, Yevgeniy; Huang, I-Chen; Lin, Chia-Chi .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/04/2015.
Compositor/a : Albéniz, Isaac . Coreògraf : Burgos, Enrique; Salas, A.; Mariemma; García, Rosa . Companyia : Companyia de Dansa Espanyola de Barcelona . Direcció : Salas, A.; Mariemma; García, Rosa; Burgos, Enrique . Il·luminació : Taulé, Josep Maria . Vestuari : Alonso, P. . Cantant : Jerez, Lolo de . Ballarí : Salazar, M.; Ruiz, A.; Peláez, L.; Pedraza, E. ; Murillo, A. ; Cabanes, B.; Calvo, S. ; Carne, E. ; Cid, M. ; García, F. ; Escobar, J. . Músic/a : J. Antonio ("Canito") .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola del Vallès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
17/05/1991.
Autor/a : Majó, Enric; Espriu, Salvador . Ballarí : Dern, Maria; Garcia-Gascón, Mercè; Álvarez, Montserrat; Puig, Neus; Martín, Pepi; Godall, Pere; Calderón, Santi; Tarrés, Josep; Sabater, Joaquim; Vallès, Francesc; Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí; Garcia-Gascón, Àngels . Músic/a : Castillejos, Bernat; Benítez, Francesc; Benítez, Pere; Barboza, Ramón; Molas, Santi . Adaptació : Burés, Pere . Coreògraf : Sans, Albert . Construcció objecte : Rodríguez, Aurora; Polop, Francesc . Companyia : Companyia de teatre d'Enric Majó; Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Majó, Enric; Burés, Pere . Escenografia : Majó, Enric . Vestuari : Majó, Enric .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Plaça del Doctor Guardiet.
(Rubí).
Commemoració del mil·lenari de Rubí.
22/07/1986.
Ballarí : Murru, Massimo; Broeckx, Jan; Chang, Lienz; Broeckx, Wim; Peparini, Juliano; Giménez, María; Belingard, Jeremie; Abbagnato, Eleonora . Compositor/a : Bizet, Georges; Bach, Johann Sebastian; Massenet, Jules; Txaikovski, Piotr Ilitx; Fauré, Gabriel; Saint-Saëns, Camille; Porter, Cole . Coreògraf : Petit, Roland . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Clavé, Antoni; Michel, Bernard; Wakhevitch, Georges . Vestuari : Leger, Hervé; Zegna, Ermenegildo; Spinatelli, Luisa; Squarciapino, Franca; Frigerio, Enzio; Clavé, Antoni .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
16/08/2000.
Músic/a : Staplin, Boyd; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Ballarí : Mallette, Adelaide; Magen, Hugues; Lockett, Pierre; Jonassaint, Carld; Johnson, Virginia; Johnson, Christina; James, Adam; Hunter, Charmaine; Hooks,Tassia; Henry, Karen; Heerden, August van; Hall, Yvonne; Graves, Lorraine; Goree, James; Gordon, Kellye; Felix, Julie; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Person, Melanie; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Williams, Donald; Williams, Derek; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Tompkins, Terri; Thomas, Keith; Swayze, Linda; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Saunders, Keith; Sanchez, Willow; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Domínguez, Elena; Davis, Darrell; Taylor, Enddalyn; Anderson, Dean; Attles, Lisa; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Blackson, Rita; Brooks, Tyrone; Dabney, Stephanie; Crawford, Carol; Cipolla, Joseph; Castro, Marcia de; Burke, Lubie; Brown, Karen . Compositor/a : Poulenc, Francis; Stravinsky, Igor; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Balanchine, George; Tarantantango...; Tetlak, Piotr . Companyia : The Dance Theatre of Harlem . Direcció : Lamarche, David; Rosenstock, Milton; Michel, Carl; Staplin, Boyd; Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Shook, Karel . Escenografia : Staplin, Boyd; Ter-Arutunian, Roube . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Sullivan, Paul; Tipton, Jennifer . Vestuari : Wynn, Zelda; Karinska; Ter-Arutunian, Roube; Staplin, Boyd .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
11/10/1986.
Ballarí : Pérez, Xavier; Mampel, Jordi; Comas, Jordi; Miranda, Marta; Fonollosa, Gemma; Florensa, Clara; Fillat, Rosa; Figueroa, Irene; Abellan, Laura; Abad, Montse . Autor/a : Mampel, Jordi . Companyia : Esbart Terrassa . Direcció : Mampel, Jordi .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
18/04/1998.
Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Masvidal, Carlota . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez . Intèrpret : Roca, Elisenda . Ballarí : Gómez, Mar . Músic/a : Mercadante, Marcelo .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/11/2020.
Ballarí : Ballet Víctor Ullate; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Delgado, Luis . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/02/2001.
Ballarí : Terme, Joséphine; Altmann, Annemarie; Cuartero, Gemma; Rigata, Diana; Sesé, Natalia; Bertrán, Carol; Stepien, Malwina ; Belgrano, Laura; Jovic, Piera; Maikel, Georges; Dufresne, Pierre; Tello, Lourdes; Martín, Sara; González, Alba; Tarricone, Roxane; Palomera, Núria; Froufe, Violeta . Coreògraf : Noone, Thomas; Jáuregui, Jorge; Oliván, Roberto; Mika, Peter . Direcció : CobosMika Company . Il·luminació : Lucas, Isaac . Producció : Botellé, Núria .
Estrena:
Ballarí : Arcas, Maryluz . Coreògraf : Arcas, Maryluz . Companyia : La Phármaco . Il·luminació : Colomer, Jorge .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
19/09/2012.
Ballarí : Llano, Jessica . Coreògraf : Llano, Jessica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
03/11/2000.
Ballarí : Confalioneri, Esther; Pessarodona, Nàdia; Cecchini, Melodie; López, Kiko; Sinniger, Diego; Salas, Manel . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter . Vestuari : Añuska i companyia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/10/2012.
Autor/a : Saura, Joan . Ballarí : Félez, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : Carmelo Salazar .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dilluns de Dansa.
04/11/1996.
Ballarí : Alonso, Guillem . Músic/a : Javier "Liba" . Companyia : Guillem Alonso i Javier "Liba" .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
23/10/1998.
Vestuari : Animal Religion; Leeuwen, Michel ; Genot, Txell . Ballarí : Serra, Joana; Mesa, Leire; Esperanza, Ingrid; DJ Marcelle; Girón, Quim; Another Nice Mess; Jofre, Benet .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (20a : 2016 : Reus)..
13/05/2016.