Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
29/01/1999.
Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Dansa Sunhai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
19/11/1999.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Ballarí : Corrales, Sandra; Porcelli, Emma; Porcelli, Bianca . Companyia : Absenta .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
15/10/1999.
Coreògraf : Muraday, Chevy . Companyia : Losdedae .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
12/11/1999.
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/02/1999.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Marian, Lucia; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie . Autor/a : Albertí, Xavier . Compositor/a : Schönberg, Arnold; Polls, Àlex; Maristany, Xavier . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Gregorio, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (19a : 1999 : Tàrrega).
09/09/1999.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Autor/a : Dueso, Manel . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Dueso, Manel . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Compositor/a : Zappa, Frank . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Rowen, Ron; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
13/07/1999.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Grup de Dansa Neoclàssica . Direcció : Aguadé, Teresa .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
12/11/1999.
Ballarí : Martínez, Anne-Valerie; Jully, Antoine; Trividic, Alain; Benquet, Karyn; Compin, Chloë; Grigorenko, Tatiana; Lavolte, Marie; Taravant, Mélanie; Umlor, Séverine; Hulot, Guillaume; Daujean, Grégoire; Causse, Benoït . Músic/a : Bauer, Vincent; Chéniza Fénéluz, Pierre . Compositor/a : Drouet, Jean-Pierre; Chéniza Fénélus, Pierre; Kaddish de Towering Infierno . Coreògraf : North, Robert; Becker, Douglas; Blaska, Felix . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Clayburgh, Jim; Bescheron, Bruno . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
08/04/1999.
Autor/a : Mal Pelo . Compositor/a : Lankhuyzen, Leo . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/01/1993.
Ballarí : Sultán, José Luis . Músic/a : Frangenheim, Alexander . Companyia : José Luis Sultán i Alexander Frangenheim .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Nou Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
28/06/1999.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria; Vilella, Susana; Connaughton, Philip . Traducció : DDT Teatre . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Corelli, Arcangelo; Bach, Johann Sebastian; Pergolesi, Giovanni Battista . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Frauca, Ferran . Escenografia : Torra, Jordi . Vestuari : Álvarez, A. . Intèrpret : Massanet, Pep .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/1999.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Autor/a : Graells, Guillem-Jordi . Ballarí : Ballús, Meritxell; Campo, Xaro; Llano, Jessica; Alonso, Roberto G.; Rocamora, Valentí . Compositor/a : García d'Acuña, Juanjo . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G.; Townsend, Tamzin . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Lascorz, Marga .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa. Dansa als Districtes.
21/04/1997.
Companyia : Ballet Alèxia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Modern.
(El Prat de Llobregat).
11/11/1999.
Ballarí : Zorrilla, Lino . Coreògraf : Zorrilla, Lino .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
24/05/1999.
Companyia : Les Passagers .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Col·legi Àngela Roca.
(Viladecans).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. 10è Festival Internacional de Teatre i Animació.
01/07/1999.
Ballarí : Vadell, Carme; Dorca, Xevi; Picó, Sol . Autor/a : Theros, Xavier . Compositor/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè; López, Carles . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Tejero, Mireia .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1996.
Ballarí : Ventura, Noemí; Roca, Susana; Pino, Rosa; Mira, Toni; Gutiérrez, Emili; Bresca, Andreu . Autor/a : Pérez, Albert . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
01/11/1995.
Ballarí : Reynaud, Frédérique; Le Borgne, Serge; Devis Davan, Eva; Boismene, Marina; Jaquanello, Bárbara; Charaire, Carine; Ascione, Marjorie; Li, Blanca . Compositor/a : Hernández-Arana, Cristina; Gutiérrez, Tao . Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Companyia de Dansa Blanca Li . Direcció : Li, Blanca . Il·luminació : Bessenay, Richard . Vestuari : Zamudio, René .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Coreògraf : Morino, Keith .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
07/11/1999.
Ballarí : Nájera, Carme; Sardà, Marta; Cubeles, Eva . Coreògraf : Nájera, Carmen; Sardà, Marta; Cubeles, Eva . Companyia : Un i Un Fan Tres .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/03/1999.
Músic/a : Noble, Steve; Edwards, John; Mathews, Wade . Ballarí : Fàbregas, Enric; Ramis, Pep; Voorter, Mathias; Zabaleta, Idoia; Sánchez, Judith; Navarro, Àfrica; Esquerda, Gisela; Casanovas, Jordi; Collins-Moore, Richard . Autor/a : Ramis, Pep; Collins-Moore, Richard; Muñoz, María . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Centre Culturel Le Manège (Maubege); Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Muñoz, María; Noble, Steve . Escenografia : Ramis, Pep; Tries, Manel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Intèrpret : Collado, Ernesto .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
15/07/1998.
Coreògraf : Runde, Mónica; Berdäyes, Pedro . Companyia : 10 & 10 Danza .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
El Joventut en Dansa.
13/05/1999.
Companyia : Las Malqueridas .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Festa Major de Nou Barris.
21/05/1999.
Compositor/a : Kaene, B.; Salis, A.; Mozart, Wolfgang Amadeus; Linares, Carmen; Brahem, A.; Marais, Marin; Paniagua, Gregorio; Cabanilles, Joan Baptista; Ligeti, György . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Tirelli, Roberto . Il·luminació : Cerri, Carlo . Vestuari : Tirelli, Roberto .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/03/1997.
Ballarí : Birkazde, George; Gomis, Manel; Fernández, Carlos; Gómez, Pau; Cobos, Jesús; Sancho, Miguel Ángel; Brooks, Yanelys; Costa, Alicia; Vilar, Laura; Chang, Lienz; Venancio, Luis; Rowinsky, Sebastián; Sales, Sandra; Sanguino, Sara; Todó, Violeta . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Alfonso, Equis . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Trànsit; Trànsit-Maria Rovira . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Hernández Díez, José Antonio; Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Ballarí : Cardona, Claudia; Tragant, Olga; Roca, Maria . Compositor/a : Klezmer; Morricone, Ennio; Lizards, L.; Byrne, David; Zorn, John . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Amigó, Jaume .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Autor/a : Bel, Jérôme . Ballarí : Haenni, Claire; Carallo, Antonio; Seguette, Frederic; Bel, Jérôme . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Linke, Susanne . Companyia : R.B. Jérôme Bel . Direcció : Bel, Jérôme .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Dies de dansa.
24/07/1999.
Coreògraf : Aumatell, Esther .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
22/11/1999.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Holtmann, Heidrun . Coreògraf : Bohner, Gerhard . Companyia : L'Akademie der Künste; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Akademie Der Künste.
(Berlin (Alemanya)).
05/11/1999.
Companyia : La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
09/12/1999.
Ballarí : Renalies, Carme; Zambrano, David; Muntaner, Mònica; Hamilton, Julyen; Cortés, Jordi . Coreògraf : Zambrano, David; Muntaner, Mònica; Hamilton, Julyen; Cortés, Jordi . Companyia : La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
30/09/1999.
Companyia : Vakuum; El Ojo de la Faraona; Cía. Qué tal estás / Medina-Borucki; Erre que Erre Danza; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Metrònom.
(Barcelona).
21/07/1999.
Companyia : Sergi Fausto; Jean Michelle Agius; Karin Vyncke; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona; La Vana Gloria .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
08/04/1999.
Companyia : Nicotina-Alquitrán; Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Jordi Teixidor i Ona Mestres; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona; Selene-Lux-Dans .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
07/01/1999.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : Haenni, Claire; Tremey, Gisèle; Roch, Yseult; Bono, Eric; Seguette, Frederic . Companyia : R.B. Jérôme Bel .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Dies de dansa.
23/07/1999.
Coreògraf : Oliver, Maria Antònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
29/10/1999.
Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Catedral.
(Barcelona).
29/04/1999.
Coreògraf : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
30/10/1999.
Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Teresa Nieto en Compañía .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
El Joventut en Dansa.
15/05/1999.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Vargas, Marco; Sarsanedas, Eva; Hernández, Laura; Canals, Montserrat; Cabanes, Belén . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Escenografia : Miquel, Jordi . Vestuari : Farràs, Cristina .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/10/1999.
Companyia : Absolut Cia. .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
05/03/1999.
Ballarí : Tàpies, Isabel; Rubio, Imma; Roblas, Anna; Quartucci, Simona; Dilley, Carol; Aguirre, Ana . Adaptació : Botella, Javier . Coreògraf : Dilley, Carol . Companyia : Companyia Carol Dilley . Direcció : Dilley, Carol . Il·luminació : Carvajal, Menu .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Ballarí : IT Dansa . Coreògraf : Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Sabaté, Joaquim; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
01/07/1999.
Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Naharin, Ohad; Godani, Jacopo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
18/06/1999.
Coreògraf : Vidal, Jordi L. .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
26/11/1999.
Companyia : Rosa Muñoz i Liba Villavecchia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/02/1999.
Ballarí : Villa-Lobos, Maria Clara; Gómez, Sònia . Compositor/a : Durt, Ali; Villalobos, Maria Clara . Coreògraf : Villalobos, Maria Clara . Companyia : Naughty Girls Corporation . Il·luminació : Bernat, Roger .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/03/1999.
Ballarí : Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Schubert, Franz . Coreògraf : Duato, Nacho; Bana, Patrick de . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Bana, Patrick de; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fields, Brad; Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho; Utrilla, Amparo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
22/07/1999.
Coreògraf : Macras, Constanza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/11/1999.
Ballarí : Cor Madrigal . Coreògraf : Kylián, Jirí; Sabaté, Joaquim; Godani, Jacopo; Delcroix, Patrick . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Barrera, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
17/12/1999.
Coreògraf : Giustina, Mariana . Companyia : Atalanta Fugiens .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/03/1999.
Ballarí : Morris, Elisa; Perkidis, Denise; Nieto, Teresa; Jova, Margaret . Autor/a : Jova, Margaret; Fernández, José Ramón; Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Compositor/a : Greco, José Luis; Montoliu, Tete . Coreògraf : Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Companyia : Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Il·luminació : Camacho, Miguel Ángel . Vestuari : Corty, Candela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
21/01/1999.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Magusin, Anna; Tokai, Tibor . Compositor/a : Heritier, Jean-Philippe . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Ballarí : Martínez Torrejón, Javier; Vilella, Susana; Gómez, Mar; Gimeno, Rufo . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
27/05/1999.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Ballarí : Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Erre que Erre Danza . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Colomer, Jordi; Huber, Ralf . Vestuari : Erre que Erre Danza; López, Araceli .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Ballarí : Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Cor Nélius; Paloma Díaz; José Luis Sultán; Johanna Keinänen; Constanza Macras; Andrés Corchero i Agustí Fernández; Rosa Muñoz i Liba Vilaveccia; Taller d'Elena Castelar; Sean Tuan John; Bert van Gorp; Taller de Carles Salas; MK; Protein Dance; Fuepalbar-Martí Aguiar Cie.; Anna Huber; El Ojo de la Faraona; Jérôme Bel; Tomàs Aragay; Teresa García-Valenzuela; Fura; Ex Nihilo; Cel Ras; Taller hip hop de la companyia ACA; Barcelona Addictos; Sol Picó; Projecte + 5 ->; Projecte Jordà Ferrer / Mariantònia Oliver . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
23/07/1999.
Ballarí : Fura; Tayeb Benamara; Käfig; The Pffftl company; Taller Álvaro de la Peña; Taller Mar Gómez; Taller Ramón Baeza i Montse Sánchez; Fuepalbar Martí-Martín Cie.; Provisional Danza; Taller Toni Mira; Taller Bo Madvig (Sasha Waltz); Sticklebar Plasticus; Barcelona Addictos .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Ballarí : Lloberas, Francisco; Pons, Bàrbara; Recacha, Mercedes; Roig, Montse . Coreògraf : Lloberas, Francisco . Companyia : Suite 13 . Direcció : Lloberas, Francisco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/03/1999.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Ballarí : Horvart, Iva; Asencio, Sofia; Labiano, Nathalie; Bes, Manolo; Arís, Laura; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando . Autor/a : Aragay, Tomàs . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Navares, Paloma . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : García, Miguel Ángel .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Ballarí : Cabrerizo, Carol; Pérez, Raquel; Olmeda, Sílvia; Sánchez, Ester; Mas, Jordi . Coreògraf : Artigas, Dolors . Direcció : Artigas, Dolors . Escenografia : Perinango, Iván; Cabrerizo, Carol . Il·luminació : Cabrerizo, Carol; Perinango, Iván .
Temporada: 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Magusin, Anna . Compositor/a : Heritier, Jean-Philippe . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
04/06/1999.
Ballarí : Sagna, Caterina; Sagna, Carlotta . Adaptació : Paci Daló, Roberto . Compositor/a : Paci Daló, Roberto . Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Caterina i Carlotta Sagna . Escenografia : Ercolino, Tobia . Il·luminació : Rosati, Ilda; Marino, Nuccio . Vestuari : Ercolino, Tobia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
10/06/1999.
Autor/a : Rayo Malayo . Ballarí : Bravo, Francesc; Man, Michelle . Companyia : Rayo Malayo . Direcció : Bravo, Francesc .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1999.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (16a : 1999-2000 : Terrassa).
30/10/1999.
Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Festival de Dansa de Castelldefels.
23/07/1999.
Ballarí : Graells, Josep; Castanyer, Marta; Gabarró, Guillem; Bòria, Artur; Socias, Sandra; Sendra, Judith; Selvas, Núria; Selvas, Elisabet; Santfeliu, Esther; Esteve, Marta; Erill, Carme; Baró, Sònia; Badia, Mireia; Astudillo, Raquel . Coreògraf : Castanyer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
29/10/1999.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Ballarí : Tragant, Olga . Compositor/a : Ovadia, M.; Pugliese, O.; Canaro, F. . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Vestuari : Antiguitat Barcons .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Ballarí : Mizaikoff, Lilli; Beil, Peter . Coreògraf : Beil, Peter . Companyia : Independance .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
14/05/1999.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.