Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 767
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Suports audiovisuals : Cortés, Antonio . Producció : La Caldera . Músic/a : Alumnes del Centre de Música i les Arts de l'Hospitalet de Llobregat .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
13/02/2016.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Autor/a : Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Coreògraf : Azkue, Idurre; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Il·luminació : Parodi, Conrado . Producció : Govern Basc; Antic Teatre; Festival Grec . Ballarí : Asencio, Sofia; Hoz, Alberto de la; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/02/2021.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Músic/a : Sluiter, Alies Christina; Mazhar, Faheem; Linke, Coordt; Antsee, Laura . Autor/a : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi; Cools, Guy . Compositor/a : Sawhney, Nitin . Companyia : Akram Khan Company; Les Ballets C. de la B. . Direcció : Rosseel, Natan; Larbi Cherkaoui, Sidi; Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Ito, Kei . Intèrpret : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : Gómez, Sònia; Sáez, Juanjo . Ballarí : Gómez, Sònia . Adaptació : Coromina, Salva . Coreògraf : Gómez, Sònia . Il·luminació : Rey, Ramón; Beltrán, Paco .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
05/06/2002.
Autor/a : Aragay, Tomàs; Villegas, Camila . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Asencio, Sofia; Cano, Aurora . Escenografia : Baños, Lluc . Il·luminació : Cube.bz . So : Gallego, Nilo; Anaya, Ernesto . Ballarí : Giró, Ramon; Baños, Lluc; Fernández, Txubio; Gallego, Nilo; Patón, Hipólito .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
25/02/2022.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Horta, Rui . Il·luminació : Horta, Rui . Vestuari : Horta, Rui .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2001.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Músic/a : Sarkissian; Hakmoun, Hassan; Rudolph, Adam; Arteche, Juan Alberto; Paxariño, Javier; Abou-Khalil, Rabih; Velez; Kusur . Autor/a : Anderson, Roslyn . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip; Cage, John; Biber, Heinrich Franz von; Alcalde, Pedro; Caballero, Sergio . Coreògraf : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Simon, Michael; Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Simon, Michael; Nicolás; Fields, Brad . Vestuari : Lomba, Modesto; Devos, Raymond; Visser, Joke; Duato, Nacho .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
30/11/2007.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O; Théâtre National de Chaillot . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O . Intèrpret : Umeda, Hiroaki .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
07/07/2008.
Ballarí : Umeda, Hiroaki . Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O-Hiroaki Umeda . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin ; Petra, Lea . Il·luminació : Schelck, Gaspar; Halloy, Laurence . Vestuari : Parolin, Ayelen; Artamonoff, Maria . Producció : Les Brigittines; Le Théâtre National (Brussel·les); RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Parolin, Ayelen; Bernarderschi, Alessandro; Domeneghetty, Eric .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/04/2021.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Compositor/a : Petra, Lea . Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin . Il·luminació : Halloy, Laurence . Vestuari : Muyllaert, Wim . Producció : DC&J Création; RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Mussett, Dan; Colin, Jeanne; Defrancq, Piet ; Jaczewska, Kinga; Jaartsveld, Daan; Zueneli, Bianca; Cazaux, Baptiste; Barkan, Daniel . Músic/a : Petra, Lea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/04/2021.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Coreògraf : Kogan, Hillel . Il·luminació : Castro, Amir . Producció : DDD - www.dddames.eu . Ballarí : Boutrous, Adi ; Kogan, Hillel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
09/07/2017.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Autor/a : Moreso, Claudia . Companyia : Companyia Mons Dansa . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Guinot, Roger . Vestuari : Moreso, Claudia; Onofre das Neves, Flavia . Suports audiovisuals : Delgado, Diego . Producció : Pino, Rosa . Ballarí : Anglada, Sarah; Pons, Sara .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
31/01/2016.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Ballarí : Gallego, Nilo; Asencio, Sofia . Autor/a : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Companyia : Teatre Lliure; Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Gallego, Nilo . Producció : Vara, Elena de la .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Autor/a : Dias, Cláudia . Ballarí : Dias, Cláudia . Companyia : RE.AL . Direcció : Dias, Cláudia . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Lauterer, Walter . So : Pires, André .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
24/02/2007.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Companyia Magnet i Burch . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Escenografia : Quintana, Mònica . Il·luminació : Simarro, Constancio . Vestuari : Ramis, Ramon; Núñez, Carme; Langa, Toni; Español, Rosa . Ballarí : Arboç, Anna; Daussà, Helena; Gimeno, Rufo; Alsina, Mònica; Lee, Juan Carlos; Boada, Martí; Brossa, Sílvia; Leiva, Diego; Tarruella, Cristina; Tejada, Domingo; Vilanova, Maria; Vilella, Susana . Músic/a : Mompou, Frederic; Faure, Julien; Vivaldi, Antonio; Monteverdi, Claudio; Civit, Jordi; Bach, Johann Sebastian .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
28/03/1992.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Lucier, Alvin . Companyia : RE.AL . Il·luminació : Machado, Pedro; Garcia Miguel, Joao .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
28/07/1998.
Compositor/a : Sakamoto, Ryuichi; Hara, Marihiko . Coreògraf : Jalet, Damien . Escenografia : Nawa, Kohei . Il·luminació : Yoshida, Kazuya; Yoshimoto, Yukiko . So : Alaïs, Cédric . Producció : Sandwich Inc; Théâtre National de Bretagne . Intèrpret : Cabon, Ronan; Tozawa, Naoko; Moriyama, Mirai; Morii, Jun; Mitoh, Ruri; Minakawa, Mayumu; Asai, Nobuyoshi; Arapoglou, Aimilios; Brossard, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
03/07/2023.
Autor/a : Echegaray, Ferran . Coreògraf : Bergadà, Eulàlia . Direcció : Bergadà, Eulàlia . Il·luminació : Roca, Sergio ; Ubach, Toni . So : Naya, Marc . Vestuari : O’Keefe, Claire . Suports audiovisuals : López, Ventura . Producció : Mercat de les Flors; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Clavel, Olga; Rossie, Evelyne; Naya, Marc; Torrents, Maria .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/12/2020.
Músic/a : Murphila . Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Rossell, Oriol; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Thios, Marc . Vestuari : García, Juan Carlos; Menchero, José . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Intèrpret : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Autor/a : Timoneda; Orozco, Sebastián de ; Góngora, Luis de; Arcipreste de Hita (Ruíz, Juan) . Músic/a : Funks, Sebastián Martín; Rivolta, Carlos; Bedolla, Beto; Boyer, Román; Mira, Pepe . Ballarí : Castro, Susana; Serra, Marina; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles . Compositor/a : Rivolta, Carlos; Fuks, Martín Sebastián; Caparrós, Enric . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : González Beltrán, Antonio . Il·luminació : González, Nazario . Vestuari : Macià, Cristina; López, Araceli . Intèrpret : Macià, Cristina .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
05/02/1998.
Compositor/a : Ishaam, Mark; Kronos Quartet . Coreògraf : Tagua, Luque . Companyia : Puertas abiertas . Direcció : Tagua, Luque . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Grijalba, Óscar . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Tagua, Luque; Calleja, Olga .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Autor/a : St. Pierre, Dave . Coreògraf : St. Pierre, Dave . Direcció : St. Pierre, Dave . Il·luminació : Pilon-Guay, Alexandre .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/04/2011.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Schubert, Franz; Britten, Benjamin; Mahler, Gustav; Pergolesi, Giovanni . Coreògraf : Salado, Maite . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Il·luminació : Guigó, Manolo; Estrada, Xavier . Vestuari : Arjona, Joaquim .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Direcció musical : Ochoa, Juan José . Adaptació : Troncoso, José . Direcció : Aran, Pau . Il·luminació : Serra, Jou . Suports audiovisuals : Cattrall, Charlie . Producció : Dansa Metropolitana; Steptext dance project . Ballarí : Aran, Pau .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
11/03/2022.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Compositor/a : Jenkins, Karl; Tx, Oreka; Junquera, Kepa; Corelli, Arcangelo; Scarlatti, Alessandro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Fields, Brad; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Frias, Lourdes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/02/2002.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Autor/a : Grau Bagès, Carlota . Compositor/a : Matas, Pau . Direcció : Grau Bagès, Carlota . Escenografia : Belles, Lola; Salvà, Xesca . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Matas, Pau; Cot Ros, Joan . Suports audiovisuals : Grau Bagès, Carlota . Producció : Festival TNT . Intèrpret : Cot Ros, Joan; Rovira, Anna; Grau Bagès, Carlota .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
16/09/2022.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Coreògraf : Boán, Marianela; Rovira, Maria . Il·luminació : Benítez, Pedro; Repilado, Carlos . Vestuari : Cuenca, Vladimir; Cretenze Quartino, María Victoria; Soto, Leandro . Ballarí : Pérez Fariello, Cristina; Gimeno Folgado, Virginia; Fleming, Josianne Erin; Gargallo Sánchez, Aina; Lewis, Kailen; Benzal Montes, Jesús; Fernández Vilaplana, Borja; Martínez, Keyvin; Gargallo, Aina; Amaya, Iván; Silva, Alejandro; León, Julio; Treto, Laura; Silva, Leiticia; Crespo, Zeleidys; Domínguez, Yasser; Hernández González, Abel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
20/07/2017.
Ballarí : Sanchis, Maria del Mar; Arribas, Susana; Berdala, Alba; Bustamante, Marta; Bustamante, Norma; Merlos, Estela; Montfort, Ariadna; Nieto, Patricia; Puig Domènech, Alba; Angulo, Elísabeth . Compositor/a : Mas, Mario; Montoto, Santiago; Nyman, Michael . Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Sunhai . Direcció : Bustamante, Marta . Il·luminació : Pinto, Igor; Fraga, César . Vestuari : Bustamante, Marta; Puig Domènech, Alba .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
19/09/1997.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Autor/a : Szymura, Karolina; Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve . Coreògraf : Gat, Emmanuel . Il·luminació : Gat, Emmanuel . Vestuari : Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Intèrpret : Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Músic/a : Gat, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/03/2019.
Companyia : Liant la Troca . Direcció : Cortés, Jordi; José, Gloría . Il·luminació : Eugen, Cristina . Vestuari : José, Gloría . Suports audiovisuals : Gastó, Joan .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
10/03/2023.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.
Ballarí : Rodrígues de Brito, Vivianne; Suzuki, Takako; Mertens, Cecile; Madvig, Bo; Martin Gousset, Nasser . Autor/a : Waltz, Sasha . Coreògraf : Mertens, Cecile; Takako, Suzuki; Martin Gousset, Nasser; Rodrígues de Brito, Vivianne; Madvig, Bo . Companyia : Grand Theatre Groningen; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schenk, Thomas . Il·luminació : Prounk, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
07/07/1997.
Autor/a : Lesgart, Gustavo . Compositor/a : Lastra, Marcelo . Coreògraf : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel . Companyia : Carta Blanca; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Lesgart, Gustavo . Il·luminació : Parodi, Conrado . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Autor/a : Franco, Fafá . Coreògraf : Machado, Diana . Direcció : Pulici, Lu . Escenografia : Pulici, Lu . Il·luminació : Pulici, Lu . Vestuari : Franco, Fafá . Producció : Sienta la Cabeza; Trukitrek . Intèrpret : Franco, Fafá .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
15/03/2011.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Marian, Lucia; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie . Autor/a : Albertí, Xavier . Compositor/a : Schönberg, Arnold; Polls, Àlex; Maristany, Xavier . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Gregorio, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (19a : 1999 : Tàrrega).
09/09/1999.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Drillich, Mark . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Escenografia : Alejandre, Maria . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Albert, Lluna . Producció : Quinzena metropolitana; Mercat de les Flors; Festival Temporada Alta . Ballarí : Ferey, Noé; Klajnscek, Anamaria; Serra, Magí; Provenzano, Roberto; Baylach, Nora .
Temporada: 2018/19; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/05/2019.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Direcció : Santanach, Laia . Escenografia : Serra, Jou . Il·luminació : Serra, Jou . So : Ireland, Uriel . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Producció : Mercat de les Flors; Ballet National de Marseille ; Fira Mediterrània de Manresa . Ballarí : Santanach, Laia; Hierro, Anna; Sanz, Julia; Martorell, Carlos; García Sáez, Mario .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
11/03/2023.
Compositor/a : Whitley, Trixie; Mintseris, Daniel; Perowsky, Ben; Ismaily, Shahzad . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : With, Tom de; Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vandekeybus, Wim; Gahide, Francis . Vestuari : Maillard, Jan; Lhoas, Isabelle . Producció : Concertgebouw Bruges; Europalia Romania; Última Vez . Ballarí : Anastasiadis, Alexandros; Babi?, Borna; Bator, Maureen; Belotti, Davide; Yusuf, Mufutau; Oettl, Magdalena; Lambrechts, Anna Karenina; King, Kit; Kolegova, Maria; Desmet, Pieter .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/03/2021.
Coreògraf : Khan, Akram; Galván, Israel . Il·luminació : Hulls, Michael . So : León, Pedro . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Khan Chaudhry Productions; A Negro Producciones . Ballarí : Galván, Israel; Khan, Akram . Músic/a : Azurza, David; Bobote; Leboutte, Christine; Schimpelsberger, Bernhard .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2014.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Coreògraf : Ouramdane, Rachid . Escenografia : Giraudeau, Sylvain . Il·luminació : Graillot, Stéphane . Producció : CCN2- Centre choréographique national de Grenoble; L'A. Rachid Ouramdane . Ballarí : Henauer, Annie; Juodkaité, Lora .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/05/2019.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Il·luminació : Martínez-Osorio, Cristina . Vestuari : Casero, Javier F. . Producció : Zurita, Javier . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
14/07/2007.
Direcció musical : Farrés, Judit . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna); Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Il·luminació : Güell Ordis, Maria . So : Carteaux, Stéphane . Producció : Universelle Illustrée Universelle Compagnie/France; Natsuki; Sol Picó Companyia de Dansa; Palau de les Arts Reina Sofía (València) . Cantant : Cor de la Unió de Granollers . Ballarí : Natsuki (Ventura, Anna); Sánchez, Encarni; Picó, Sol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Born CCM.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
06/07/2023.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Autor/a : Dueso, Manel . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Dueso, Manel . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Compositor/a : Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Escenografia : Rodrigues, Ludmila . Il·luminació : Schakenbos, Loes . Vestuari : Munz, Daphna . Producció : Nederlands Dans Theater I; Mercat de les Flors; Korzo Productions, Den Haag; Dance Forum Taipei . Ballarí : Lee, Chen-Wei; Cohen, Eli; Domini, Filippo; Purification, Maud de la; Botkay, Nina . Músic/a : Ríos, Yamila .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/03/2018.
Músic/a : Batsheva Ensemble . Adaptació : Fishof, Ohad . Compositor/a : The Beach Boys; Seefeel; Hai, Pyar; Naa, Kaho; Fennesz, Christian; AGF; Kid 606+Rayon; Eno, Brian; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eyat, Sharon . Companyia : Batsheva Dance Company . Direcció : Fortis, Nami Bloch; Naharin, Ohad; Nagar, Yaniv . Il·luminació : Bueno, Avi Yona . So : Fishof, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/02/2006.
Autor/a : Alegre, Aina . Coreògraf : Alegre, Aina . Direcció : Alegre, Aina . Il·luminació : Fedinger, Jan . So : Court, Vanessa; Olmeta, Guillaume; Tutusaus, Josep . Vestuari : Otin, Andrea . Producció : Centre Chorégraphique National de Grenoble; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Soler, Julia; Thomas, Asha; Puertas, Maria; Nishiwaki, Kotomi; Hedmann, Hanna; Grand, Cosima; Cofan, Maria; Astallé, Maria; Raymond, Gwendal .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
18/07/2023.
Coreògraf : Fueyo, Marina . Companyia : Mouræ . Direcció : Fueyo, Marina . Escenografia : Paituvi, Alba . Il·luminació : Paituvi, Alba . Caracterització : Jiménez, Roosevelt . Vestuari : Mateos, Manuel . Producció : Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Camps, Laia; Romero, Raquel; Santana, David; Palomino, Vera; Forcada, Martí .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
15/07/2023.
Compositor/a : Aubry-Carlson, Aleksi; Aubry, René; Nuut, Maarja; Abel, K. Friedrich . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Companyia : Carolyn Carlson Company . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Dulac, Elise . Suports audiovisuals : Xingjian, Gao . Producció : Carolyn Carlson Company . Ballarí : Orselli, Sara; Ochin, Alexis; Nakata, Yutaka; Micani, Isida; Meneghini, Riccardo; Maufroid, Céline; Marsalo, Juha; Kosakatani, Chinastu; Al Khadir, Sonia; Simeoni, Sara .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
05/11/2022.
Compositor/a : Mingus, Charles; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Brandstrup, Kim . Companyia : Arc Dance Company . Direcció : Brandstrup, Kim . Il·luminació : McHugh, Brenna . Ballarí : Icaza, Concha de; Howell, Ron; Zuccotti, Dario; Fitzgerald, Tracey; Barron, Sarah; Ashman, Mark; Iglich, Bernadette .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
17/01/1987.
Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Thollot, Fanny . Producció : Temporada Alta - Festival de Tardor de Catalunya ; Théâtre de la Ville de Paris; Mal Pelo; Teixidor, Eduard; Juan-Torres, Mamen . Intèrpret : Mal Pelo; Ramis, Pep .
Temporada: 2017/18; 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2018.