Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 155
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Noone, Thomas . Il·luminació : Ortiz, Jaume; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Horneman, Horne; Noone, Thomas; Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G.; Castro, Arnau; Barral, Alba; Martínez, Núria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/02/2011.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Coreògraf : Ovares, Carlos . Direcció : Ovares, Carlos . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ovares, Carlos; Roco, Maria . Ballarí : Ovares, Carlos; Höule, Silvie; Dilley, Carol; Bes, Manolo; Roco, Maria .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/06/1994.
Autor/a : Core, Gaston . Compositor/a : Rocha, Jorge Da . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Ordenavia, Manuel . Vestuari : Rubio, Christian . Suports audiovisuals : Brazzit, Alice . Intèrpret : Rocha, Jorge Da; Nag, Shreyashee .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/12/2022.
Autor/a : Soriano, Jordi; Pérez, José A.; Pla, Josep; Requena, Albert; Atanasiu, Christian . Compositor/a : Santoyo, Antonio José . Companyia : Trotam Teatre . Direcció : Atanasiu, Christian . Escenografia : Casas, Alfred; Tachi, Watashi . Il·luminació : Santoyo, Antonio José . Vestuari : Watachi, Moichido . Producció : Albà, Toni . Intèrpret : Lansbury, George; Pérez, José Antonio; Pla, Josep; Requena, Albert .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/03/2006.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Autor/a : Los moñekos . Compositor/a : Los moñekos . Companyia : Cia. Los Moñekos . Direcció : Los moñekos . Il·luminació : Aviñoa, Àlex . Intèrpret : Anglada, Sarah .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
25/05/2018.
Autor/a : Petruixèvskaia, Ludmila . Traducció : Ancira, Selma; Stacey, Imanuel . Coreògraf : La Cooperativa . Companyia : Perestroika . Direcció : Rotenstein, Boris . Escenografia : Rotenstein, Boris . Il·luminació : Martínez, Xavi . Vestuari : Latysheva, Anna . Intèrpret : Anné, Meritxell; Ranedo, Ima; Zapata, Pepe .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/10/1993.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Wilson, Lanford; Bowne, Alan . Companyia : Teatre Urbà de Barcelona . Direcció : Costa, Josep . Escenografia : Albet, Jordi . Il·luminació : Rodellas, F. . Intèrpret : Linuesa, Josep; Sabaté, Sílvia; Sais, Pep .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
09/03/1993.
Direcció musical : Noguer, Martí . Autor/a : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance; Noguer, Martí . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lleixà, Marc; Noone, Thomas . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Thomas Noone Dance; Mercat de les Flors . Ballarí : Theunissen, Toon; Rigal, Mona Lisa; Razquin, Julia; Pérez, Oscar; Adrianow, Manon; Martí, Berta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Autor/a : Solernou, Amadeu . Adaptació : El Berdei, Ismael . Companyia : Teatraviesa . Direcció : Solernou, Amadeu . Escenografia : García, Xavier . Il·luminació : Solernou, Amadeu . So : Solernou, Amadeu . Intèrpret : Mañé, Sonia; El Berdei, Ismael .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/10/2007.
Autor/a : Ros, Anna; Ribalta, Lali . Compositor/a : Condal, Joel; Vall, Marcel . Construcció objecte : Doy, Martí; Companyia Théâtre de l'Animé . Companyia : Companyia Théâtre de l'Animé . Il·luminació : Grané, Joan . Vestuari : Singermornings Vestuari Teatral; Hrga, Iztok . Intèrpret : Ribalta, Lali; Ros, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/04/2016.
Autor/a : Casas, Joan; Cia Blink Flash . Compositor/a : Roma, Marta . Companyia : Cia Blink Flash . Escenografia : Ares, Yaiza . Il·luminació : Lleixà, Marc . So : Roma, Marta . Vestuari : Calvitti, Viviane . Intèrpret : Cardona, Marina; Roig, Montse .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/12/2022.
Autor/a : Cia Voël . Compositor/a : Rois, Lu . Companyia : Cia Voël . Direcció : Cia Voël . Escenografia : Cia Voël . Il·luminació : Solé, Ignasi . Vestuari : Lugo, Rosa . Suports audiovisuals : Rocha, Julià . Producció : Festival Grec de Barcelona; Cia Voël . Intèrpret : Capell, Silvia; Serra, Jordi; Rois, Lu; Casas, Candela; Cobos, Debi . Músic/a : Rois, Lu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
20/07/2022.
Autor/a : Múcab Dans . Coreògraf : Martínez, Irina . Direcció : Pintó, David . Escenografia : Cabús, Santi . Il·luminació : Llunell, Bernat . Vestuari : Echegaray, Elisa . Ballarí : Martínez, Irina . Músic/a : Laporta, Joan .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/04/2021.
Autor/a : Puixkin, Aleksandr . Traducció : Langella, Yael . Companyia : Sankt-Peterburg . Direcció : Rotenstein, Boris . Escenografia : Rotenstein, Boris . Il·luminació : Marot, David; Martínez, Xavi; Rotenstein, Boris . Vestuari : Latysheva, Anna . Intèrpret : Okulevitx, Oleg .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/10/1993.
Compositor/a : Viladomat, Juan; Los Activos; Martínez, Antonio ("Ñoño"); Peiron, Medin . Coreògraf : Increpación Danza . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Increpación Danza . Il·luminació : Mateo, Elena; STEM . So : Baeza, Ramón . Vestuari : Increpación Danza . Producció : García, Elena . Intèrpret : Carafi, Helga; Domínguez, Vanesa; Güimil, Marisa; Garcia, Ruth .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
29/03/2008.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Ballarí : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Companyia : Chanta la Mui . Direcció : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Il·luminació : Pérez, David .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
15/04/2007.
Autor/a : Core, Gaston . Coreògraf : Core, Gaston . Companyia : Cia Gaston Core . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Core, Gaston . So : Nag, Shreyashee . Producció : Sala Hiroshima; Dansa Metropolitana . Ballarí : Basu, Paroma; Hoque Tumanguil, Catherine; DasGupta, Anoushka; Foglietta, Anna; Nag, Shreyashee; Celdran, Margaux; Aguirre Moral, Diana; Nathani Harwani, Karina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
16/12/2022.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy . Producció : Mercat de les Flors; L'Estruch . Ballarí : Sansalvador, Pablo; Arozena, Javier G.; Forteza, Jerónimo; Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Porrelli, Pierfrancesco; Benzal, Jesús; Barral, Alba .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
08/12/2017.
Autor/a : Albertí, Xavier . Direcció : Albertí, Xavier . Escenografia : Salas, Carlos A. . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Salas, Carlos A. . Intèrpret : Aimée, Chantal; Pàmpols, Blanca; Esteve, Montse; Moreno, Anabel; Lucchetti, Maria; Barba, Lurdes .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
16/02/1994.
Autor/a : Cortés, Raúl . Compositor/a : Stravinsky, Igor; Montserrat, Arnau; Reserva Espiritual de Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Companyia : Cia. SilencioDanza; Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Trujillo, Carmen; Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Ballarí : Rosales, Nieves; Muñoz, Carmen .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
27/10/2019.
Companyia : Cia. Pentina el Gat . Direcció : Atencia, SAm . Escenografia : Escenografies Castells i Planas . Il·luminació : Ros, Joan Carles . So : Ros, Joan Carles . Intèrpret : Dotti, Sílvia; Vila, Xavier ; Soler, Pol; Atencia, SAm .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
09/01/2021.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : NorrDans; Thomas Noone Dance . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Hörnfeldt, Anton .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
14/09/2013.
Autor/a : Shanley, John Patrick . Traducció : Costa, Josep . Companyia : Teatre Urbà de Barcelona . Direcció : Costa, Josep . Il·luminació : Rodellas, F. . Intèrpret : Munné, Pep; Vila, Rosa .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/01/1993.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Autor/a : Calders, Pere; Morillo-Velarde, Juan Andrés . Compositor/a : Ugae, Ink . Companyia : Fuegos fatuos teatro . Direcció : Romo, Fernando . Escenografia : Pita, Luís . Il·luminació : García, Joseba . So : García, Joseba . Vestuari : Ibánez, Susa . Producció : Fuegos fatuos teatro . Intèrpret : Romo, Fernando; Morillo-Velarde, Juan Andrés; Moreno, Daniel; Lucas, Juan de; Borreguero, Luisa .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/01/1995.
Autor/a : Enzensberger, Hans Magnus . Traducció : Rogers, Philip . Companyia : Germinal Produccions . Direcció : Boluda, Ricard . Escenografia : Rogers, Philip; Boluda, Ricard . Il·luminació : Sasi . Vestuari : Dorta, Ignacio . Intèrpret : Rogers, Philip; Rengel, Aleix .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/03/2007.
Autor/a : Shepard, Sam . Traducció : Llorens, Xavier de; Luna, Xavier . Companyia : P i Q Teatre . Direcció : Puértolas, Pere . Escenografia : Piñón, Elías . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Piñón, Elías . Intèrpret : Gil, Maife; Costa, Artur; Cortés, Pep; Pons, Mercè; Coromina, Jordi; Ramírez, Xevi; Montells, Toni .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Cicle L'Altra cara dels USA.
08/03/1991.
Autor/a : Berman, Sabina; Farriol, Anna; Corominas, Iria; Felip, Txell; Fernández, Maria . Adaptació : Fernández, Mireia; Duncan, Denise . Compositor/a : Ciurans, Albert . Construcció objecte : Roibàs, Iria . Companyia : Engruna Teatre . Direcció : Fernández, Maria . Escenografia : Vila, Clàudia . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Sala, Jordi . Vestuari : Vila, Clàudia . Producció : Engruna Teatre . Intèrpret : Farriol, Anna; Corominas, Iria . Músic/a : Ciurans, Albert .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
12/07/2023.
Autor/a : Senesi, Gino; Arozena, javeir . Coreògraf : Arozena, javeir . Companyia : Javier Arozena Cia . Direcció : Senesi, Gino; Arozena, javeir . Il·luminació : Horneman, Horne . Ballarí : Arozena, javeir .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/04/2022.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Autor/a : Mamet, David . Traducció : Matteini, Carla . Companyia : Centro Dramático Nacional . Direcció : Ruiz, María . Escenografia : Arroyo, Eduardo . Il·luminació : Gómez, Juan . Vestuari : Cornejo . Intèrpret : Santana, Anselmo; Montalvo, Carlos; Mora, Ángel; Moreno, María José; Paso Jardiel, Paloma; Peña, Manuel; Puchades, Manuel; Valle, Amparo; Sánchez, Alicia; Ventura, Ana M.; Mijares, Raimundo; Acevedo, Alberto; Báguena, Álvaro; Chinarro, Fernando; Diego, Nacho de; Fernández-Muro, Marta; Fernández, Modesto; Gracia, Ana; Gracia, Mariano; Gurruchaga, Javier; Losa, Carmen; Maestre, Francisco; Viton, Abel .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Cicle L'Altra cara dels USA.
24/01/1991.
Autor/a : Mamet, David . Adaptació : Teatre a la Deriva . Traducció : Teatre a la Deriva . Companyia : Teatre a la Deriva . Direcció : Mesalles, Jordi . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Martínez, Ricard . Vestuari : Arbós, Laura . Intèrpret : Pla, Pilar; Lillo, Manuel; Coromina, Jordi .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/02/1991.
Autor/a : Breytenbach, Breyten . Traducció : Torre, Albert de la; Lüderitz, Dagmar . Companyia : La Gàbia Teatre . Direcció : Anguera, Joan . Escenografia : Vernís, Josep . Il·luminació : Vigatà, Yvette; Vila, Ramon . Vestuari : Vernís, Josep . Intèrpret : Sánchez, Teresa; Ribalta, Albert; Raja, Joan; Pérez, Txema; Pérez, Cesc; Olivé, Noël; Cané, Carme; Vila, Ramon .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/04/1991.
Autor/a : Farrés Diviu, Jordi; Laín i Devant, David . Direcció : Farrés Diviu, Jordi . Escenografia : Laín i Devant, David . Il·luminació : Laín i Escandell, Roc . So : Miranda Castro, Ignasi . Producció : L'Estenedor Teatre . Intèrpret : Laín i Devant, David . Músic/a : Miranda Castro, Ignasi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
18/07/2017.
Compositor/a : Bacuzzi, Vincent; Carmona, Lluís; Solernou, Amadeu . Autor/a : Jardí, Laura; Solernou, Amadeu . Companyia : Ti Ka Troupe . Direcció : Solernou, Amadeu . Escenografia : Contes Tació . Il·luminació : Solernou, Amadeu . So : Solernou, Amadeu . Vestuari : Tsubi Du . Intèrpret : Jardí, Laura .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
04/03/2006.
Autor/a : Ávila, David ; Gràcia, Albert . Compositor/a : Ávila, David . Direcció : Gràcia, Albert; Ávila, David . Escenografia : T-Gràcia . Il·luminació : Quintana, Pol . So : Gràcia, Rafel . Caracterització : Valiente, Enea . Vestuari : Gallardo, Lourdes; T-Gràcia . Producció : T-Gràcia . Intèrpret : Valle, Antonio del; Pérez Mata, Enrique; Murillo, Cristina; Ginès, Mariona; Gràcia, Albert; Moreno, Desirée .
Temporada: 2013/14; 2015/16; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/05/2014.
Autor/a : Asencio, Sofia . Companyia : Cia Juan Carlos Lérida . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Lleixà, Marc . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Alegret, Dani .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival dansat (17è : 2021 : Barcelona).
24/10/2021.
Autor/a : Edú, Gorsy . Compositor/a : Edú, Gorsy . Il·luminació : Garma, Félix . So : Garma, Félix . Vestuari : Gerona Trillo, Matilde . Producció : Gorsy Edú . Intèrpret : Edú, Gorsy . Músic/a : Edú, Gorsy .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/07/2021.