Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 203
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Autor/a : Sánchez, Anna . Músic/a : Fruitós, Lluc . Compositor/a : Fruitós, Lluc . Coreògraf : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Direcció : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Ballarí : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Coreògraf : Gómez-Calcerrada, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez-Calcerrada, Mar . Escenografia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
12/03/1993.
Coreògraf : Sánchez, Dory . Intèrpret : Sánchez, Dory .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
06/10/2007.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco de Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
12/12/1992.
Autor/a : Gil de Biedma, Jaime . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero i Feliu Formosa . Direcció : Corchero, Andrés; Formosa, Feliu . Intèrpret : Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
11/01/1991.
Coreògraf : Messerer, Asaf; García, J.; Petipa, Marius; Martí, Rafael; Vainoven; Lopukhov; Ivanov . Companyia : Ballet d'Euskadi . Direcció : Martí, Rafael . Vestuari : Gutiérrez, Carmen; Sánchez, Floren . Músic/a : Rakhmàninov, Sergey; Massenet, Jules; Bizet, Georges; Minkus, Ludwig; Txaikovski, Piotr Ilitx; Marquès, Pau .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
24/04/1993.
Compositor/a : Piazzolla, Astor; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Schayk, Toer Van; Manen, Hans van; Dantzig, Rudi Van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda . Direcció : Eagling, Wayne . Escenografia : Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Il·luminació : Schayk, Toer Van . Vestuari : Stokvis, Joop; Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Músic/a : Beethoven, Ludwig van; Bartók, Béla; Satie, Erik; Strauss, Richard .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
29/04/1995.
Coreògraf : Ismailian, Gagik; Pinto, Rui; Wellenkamp, Vasco; Duato, Nacho . Companyia : Ballet Gulbenkian . Direcció : Salavisa, Jorge . Escenografia : Duato, Nacho . Vestuari : Duato, Nacho . Músic/a : Brouwer, Roland; Barber, Samuel; Debussy, Claude; Madredeus; Elgar, Edward; Monk, Meredith; Liszt, Franz .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1994.
Ballarí : Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Pérez, Silvia; Garuz, Glòria; Franquesa, Cesc; Fàbregas, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Vesc; Factoria Mascaró . Direcció : Figueres, Joan; Serra, Quim; Serra, Joan . Escenografia : DigaMelóN . Producció : Puig, Lluís .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Piscina de Vallparadís.
(Terrassa).
01/09/2002.
Direcció musical : York, Donald . Compositor/a : York, Donald; Poulenc, Francis; Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Loquasto, Santo; Moore, Gene . Ballarí : Roberts, Denise ; Patrick, Thomas; Wadlington, Jeff ; Stone, Sandra; McCann, Cathy; Mauricio, Joao; Benz, Rachel Berman; Chaib, Elie; Cochran, Mary; Corbin, Patrick; Cortez, Hernando; Dinapoli, Constance; Gillis, Christopher; Grenke, David; Heilman, Caryn; Huber, Francie ; Asnes, Andrew .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/10/1990.
Coreògraf : Spoerli, Heinz . Companyia : Ballet de Zuric . Direcció : Spoerli, Heinz .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/01/2003.
Coreògraf : Coll, Guillermina; de la Peña, Álvaro; Wrona, Hans; Vokoun, Pavel . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Il·luminació : Mella, Lluís . So : Mella, Luis . Vestuari : Gina Dansa; Almagro, Maria . Ballarí : Saiz, Victòria; Malinowski, Pedro; Novas, Anna; Gómez, Toni; Mel.lo, Lali; Forrellad, Narciso; Lacalle, Àngels; Vinyas, Natàlia; Escorihuela, Lourdes; Bisetti, Maite; Torredemer, Anna; Silvestre, Paca; Duró, Marta .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
06/12/1986.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Beethoven, Ludwig van; Piazzola, Astor . Coreògraf : Perriguey, Olivier; Linkens, Jan; Van Manem, Hans . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Janssen, Jos; Hofstra, Jan . So : García, Olga; Lizarraga, Miguel . Vestuari : Stokvis, Joop; Vroom, Jean Paul; Moreno, Pedro; González, José Luis; Batanero, Juanita; Lacoma, Ana . Ballarí : Aranda, Carlos Enrique; Moya, Ana; Sonnenbluck, David; Moreno, Mar; Izuzquiza, Leticia; Gonzalvo, Silvia; Kosmidis, Kiriakos; Orive, Víctor; Yebra, Igor; Maroto, Ruth; Peces-Barbas, M. Jesús; Martínez, Àngel; Vandenberghe, Isabelle; Arilla, Silvia; Aranda, Carlos E; Giménez, María; Lao, Eduardo; Lot, Cyril; Baena, Raquel; Vertogen, Tom; Taiebi, Omar; Pedemonte, Mercedes .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/04/1990.
Compositor/a : Ligeti, Györg; Zorn, John; Dylan, Bob; Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Gil, Román; Béjart, Maurice . Il·luminació : Roman, Dominique . Vestuari : Davila, Henri .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
Dansa. Quinzena metropolitana.
11/03/2023.
Autor/a : Chikha, Chokri Ben . Coreògraf : Neyskens, Laura . Direcció : Chikha, Chokri Ben . Escenografia : Graduats de l'Institut del Teatre . Vestuari : Graduats de l'Institut del Teatre . Producció : Institut del Teatre . Intèrpret : Graduats de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
24/11/2018.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Ensemble . Direcció : Thomas, Marnie .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (23a : 2006-2007 : Terrassa).
22/04/2007.
Ballarí : Gonzales, Sergi; Marré Medina, Matías; Ribot, Marilén; D'Anunzzio, Natalia; Giménez, Eleonora . Autor/a : Gonzales, Sergi; D'Anunzzio, Natalia; Ribot, Marilén; Marré Medina, Matías; Giménez, Eleonora . Coreògraf : Marré Medina, Matías . Direcció : Marré Medina, Matías . Escenografia : Román, Alejandro; Marré Medina, Matías . Il·luminació : Pérez, Josep Maria . Vestuari : Ribot, Marilén; Petit, Roberta .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
29/04/2012.
Coreògraf : Plaza, Héctor; Muñoz, Luis; Garrido, Diego . Companyia : Iron Skulls Co . Direcció : Iron Skulls Co . Producció : LAVA, Laboratorio de las Artes de Valladolid; Dansa Quinzena Metropolitana ; Iron Skulls Co; Teatros del Canal . Ballarí : Muñoz, Luis; Garrido, Diego; Plaza, Héctor .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
26/03/2022.
Ballarí : Ballet Nacional d'Holanda . Compositor/a : Janácek, Leos; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mascagni, Pietro; Massenet, Jules; Stravinsky, Igor; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Wagner, Richard; Satie, Erik; Busoni, Ferruccio; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eagling, Wayne; Manen, Hans van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
21/04/2001.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (16a : 1999-2000 : Terrassa).
30/10/1999.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Bizet, Georges; Schnittke, Alfred . Coreògraf : Eifman, Boris . Companyia : Ballet de Sant Petersburg de Boris Eifman .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/04/1999.
Coreògraf : Petipa, Marius; Jude, Charles; Garnier, Jacques . Companyia : Ballet de l'Opéra National de Bordeaux . Direcció : Jude, Charles .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (18a : 2001-2002 : Terrassa).
17/02/2002.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Coreògraf : Leveious, Roland; Parks, Trina; Johnson, Vicent; Marshall, Ronnie; Copeland, Darryl . Direcció : Whitmore, Chester . Il·luminació : Bennett, Stephen . Vestuari : Mookie & Spudy . Ballarí : Bretas, Claudia; White, Gary D.; Lewis, Raymond D.; Alyami, Carmela; Parks, Trina; Whitmore, Chester .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
09/05/1987.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Gómez, Vicente . Compositor/a : Vilallonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni; Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva . Músic/a : Gianotti, Cece; Vilallongo, Cristina; Vilallongo, Alfons; Martí, Juan .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
04/03/1994.
Ballarí : Dunoyer, Vincent . Coreògraf : Dunoyer, Vincent .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
02/10/2005.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Chopin, Frédéric; Ravel, Maurice . Coreògraf : Naharin, Ohad; Manferdini, Gabriele; Bruce, Christopher; Araiz, Óscar . Companyia : Ballet del Gran Teatre de Ginebra . Direcció : Pankov, Gradimir . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Govette, Gary; Naharin, Ohad; Chelton, Nick . Vestuari : Naharin, Ohad; Cytrynowsky, Carlos . Ballarí : Cervantes, Jose; Casarin, Vitorio; Botelho, Guilherme; Batardon, Gregory; Havas, Lea; Ferro, Simone; Farah, Lucianita; Joore, Maria Josée .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
26/10/1991.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Brel, Jacques; Delius, F. . Coreògraf : Toussaint, Eddy . Companyia : Ballet Sarasota . Direcció : Toussaint, Eddy .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
24/04/1993.
Direcció musical : Gimeno, Rubén . Compositor/a : Shchedrín, Rodion . Coreògraf : Alonso, Alberto . Direcció : Calero, Sonia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
12/11/2022.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Crea Dance company . Músic/a : Orquestra Simfònica de Vallès .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
40a. Temporada BBVA de Dansa.
16/09/2022.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Debussy, Claude; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Musin, Nicolas; Christe, Nils . Companyia : Introdans . Direcció : Wiggers, Ton .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/04/1998.
Compositor/a : Sheriff, Noam; Efrati, Moshe; Blecher, Boris; Purcell, Henry; Shostakovich, Dimitri; Bashevita, Gazyna . Coreògraf : Efrati, Moshe . Companyia : Kol Demana Dance Company . Direcció : Efrati, Moshe .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (2a : 1985-1986 : Terrassa).
18/05/1986.
Coreògraf : Pericet, Àngel . Direcció : Pericet, Àngel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
14/05/2000.
Ballarí : Orléans, Roxanne d'; Varone, Doug . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Dvorák, Antonín . Coreògraf : Limón, J.; Kylián, Jirí . Companyia : Companyia José Limón . Direcció : Maxwell, Carla .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
31/01/1998.
Ballarí : Labarri, Esteve; Fusalba, Núria; Garcia, Aïda; Garcia, Lídia; García, Maria Rosa; Gómez, Àngels; Ibarra, Maria; Lluís, Alícia; Prastitis, Teresa; Rafanell, Irene; Sánchez, Remei; Segon, Anna Maria; Serna, Ester; Vera, Gemma; Brito, Eduard-Antoni; Escarvajal, Robert; Estebanell, Lídia; Cuesta, Sílvia; Casas, Maria Teresa; Batet, Ester . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Orff, Carl; Satie, Erik; Txaikovski, Piotr Ilitx; Bernstein, Leonard; Pueyo, Salvador; Poulenc, Francis . Coreògraf : Tena, Joan . Companyia : Conjunt Coreogràfic Joan Tena . Direcció : Tena, Joan . Il·luminació : Sargenti, Learco; Llanos, Antoni . So : Llanos, Antoni; Sargenti, Learco . Vestuari : Oliva, Xavier .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (2a : 1985-1986 : Terrassa).
22/02/1986.
Coreògraf : Nikolaïs, Alwin . Companyia : Nikolais and Murray Louis Dance Company . Direcció : Schaffner, William; Giguere, Joel . Vestuari : García, Frank .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
12/12/1993.
Compositor/a : Nikolaïs, Alwin . Coreògraf : Nikolaïs, Alwin . Companyia : Nikolais and Murray Louis Dance Company . Direcció : Nikolaïs, Alwin . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : Nikolaïs, Alwin .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
12/12/1993.
Autor/a : Martí i Pol, Miquel . Coreògraf : Serra, Joan . Companyia : Esbart de Sant Cugat . Escenografia : Fernández, Pau . Vestuari : Fernández, Pau . Músic/a : Llach, Lluís .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
11/12/1994.
Coreògraf : Bruce, Christopher . Companyia : London Festival Ballet . Direcció : Schaufuss, Peter; Anderton, Elisabeth . Il·luminació : Mohr, David . So : Walsh, Veronica . Ballarí : James, Martin; Gee, Karen; Onzia, Koen; Buonomo, Brunella; Sevillano, Trinidad .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/11/1987.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Compositor/a : Castellà, Camil . Coreògraf : Navarro, Àfrica; Rubirola, Anna; Montseny, Maria; Espinosa, David . Companyia : El Local . Direcció : Espinosa, David . Intèrpret : Navarro, Àfrica; Rubirola, Anna; Montseny, Maria .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
06/10/2007.
Coreògraf : Tortelli, Diego; Russo, Mattia . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Martínez, José Carlos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/12/2012.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Mozart, Wolfgang Amadeus; Grieg, Edward . Coreògraf : Scholz, Uwe; Cranko, John; Galindo, Mauro . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Galindo, Mauro . Escenografia : Cano, José Luis . Il·luminació : Galindo, Mauro; Szaller, Laszlo . Vestuari : Galindo, Mauro . Músic/a : López Coscolla, Jaime .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
20/01/1991.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Jiménez, Juan Francisco; Stravinsky, Igor; Glazunov, Alexander; Mozart, Wolfgang Amadeus; Grieg, Edward . Coreògraf : Scholz, Uwe; Petipa, Marius; Cranko, John; Galindo, Mauro; Forsythe, William . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Galindo, Mauro . Escenografia : Roig, Jordi; Forsythe, William; Cano, José Luis . Il·luminació : Szaller, Laszlo; Forsythe, William; Galindo, Mauro . Vestuari : Galindo, Mauro; Forsythe, William; Roig, Jordi . Ballarí : Rodríguez, José Manuel; Lanuza, Marc de ; Saiz, Victòria; París, Carmen; Crecente, Marta; Bosch, Frederic . Músic/a : López Coscolla, Jaime .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (17a : 2000-2001 : Terrassa).
19/01/1991.
Coreògraf : Gorsky, Alexander; Petipa, Marius . Companyia : Royal Czech Ballet .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/05/2013.
Coreògraf : Naharin, Ohad; Kratz, Philippe; Tortelli, Diego . Companyia : Aterballetto (Companyia de Dansa) . Direcció : Berti, Sveva; Cristoforetti, Gigi . Il·luminació : Bueno, Avi Yona . So : Fishof, Ohad .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
15/01/2023.
Coreògraf : Vargas, Raul; Tantinyà, Àgata . Companyia : La Fura dels Baus . Direcció : Tantiñá, Pera . Producció : La Fura dels Baus; Festival TNT .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Plaça Nova.
(Terrassa).
Festival TNT 2017 (10a : 2017 : Terrassa).
27/09/2017.
Coreògraf : Tudor, Anthony; Joos, Kurt; Lifar, Serge; Limón, José . Companyia : Ballet del Rhin . Direcció : Gravier, Jean-Paul . Vestuari : Lawrence, Pauline; Weckroth, Hein; Stevenson, Hugh . Músic/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Chausson, Ernest; Cohen, F. A.; Purcell, Henry .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
25/02/1995.
Ballarí : Calvitti, Viviane; Santana, Félix; Recacha, Mercedes; Nebot, Nel·lo; Muntaner, Mònica; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés . Coreògraf : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Llongueras, Jordi . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Parc de Vallparadís.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
08/10/2005.
Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Petipa, Marius . Companyia : Laura Alonso Ballet Company . Ballarí : García, Paul; Delgado, Brenda L.; Estrada, Jeannette L.; Rodríguez, Alejandra; Pérez, Rosa L.; Rodríguez, Joan; Fernández, Denzel; Quiñones, Abraham; Álvarez, Elena; Hernández, Patricia; Rodríguez, Isaias .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
10/12/2022.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Clàssic de Moscou . Direcció : Kasatkina, Natalia; Vasilyov, Vladimir .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (24a : 2007-2008 : Terrassa).
09/03/2008.
Direcció musical : Gutiérrez Pastor, Pablo . Adaptació : Fadeyechev, Aleksey . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Petipa, Marius . Direcció : Ananiashvili, Nina . Escenografia : Fadeychev, Alexei . Il·luminació : Vidar Saevarang, Paul . Producció : Global Showtime Services . Músic/a : Orquesta Sinfónica Académica de San Vicente .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
01/10/2022.
Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev; Gorskiy, Aleksandr . Companyia : Teatre Bolshoi de Moscou .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
25/11/2012.
Autor/a : Dutor, Jorge; Mont de Palol, Guillem . Coreògraf : Mont de Palol, Guillem; Dutor, Jorge . Companyia : Montdedutor . Direcció : Dutor, Jorge; Mont de Palol, Guillem . So : Parra, Carlos . Producció : L'ÀLAM creativa cultural . Intèrpret : Els Participants .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Diversos espais.
(Terrassa).
Festival TNT 2022 (15è : 2022 : Terrassa).
01/10/2022.
Autor/a : Szpunberg, Victoria . Compositor/a : Witt, Sabina; Solé, Joan; Pedragosa, Carles . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Szpunberg, Victoria . Escenografia : Colomer, Judit; Solé, Joan; Lleixà, Marc . So : Rodriguez, Guillem . Vestuari : Pascual, Albert . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Centro Dramático Nacional; Velvet Events; INAEM . Intèrpret : Àvila, Quim; Marull, Laia; Pedragosa, Carles; Witt, Sabina .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
06/02/2022.
Músic/a : Almirall, Dolors; Blanch, Xavier; Ollé, Quim; Roca, Queralt; Castelló, Lleonard; Castillo, Xavier; Gumí, Albert; Puig, Abel . Adaptació : Gumí, Albert . Compositor/a : Susato, Tylman; Gumí, Albert; Haydn, Joseph . Coreògraf : Jodar, Toni . Companyia : L'Auditori de Barcelona . Direcció : Jodar, Toni; Gumí, Albert .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada Familiar (2a : 2006-2007 : Terrassa).
20/01/2007.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Compositor/a : Falla, Manuel de; Sarasate, Pablo; Greco, José Luis . Coreògraf : Ruiz, Antonio; Granero, José . Companyia : Compañía Antonio Márquez . Direcció : Márquez, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
22/11/1998.
Ballarí : Uzlenkov, Yerquen; Calero, Zara; Vetere, Luca; Noya, Ana . Cantant : Morente, Estrella; Morente, Enrique . Compositor/a : Morente, Enrique; Morente, Estrella . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Centro Dramático de Aragón; Ballet Víctor Ullate - Comunidad de Madrid . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Moreno, Pedro . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2006 : Terrassa). Primavera flamenca.
19/03/2006.
Autor/a : Hoffmann, E.T.A. . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Rússia . Direcció : Kondroleva, Alsu .
Temporada: 2006/07; 2021/22;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (23a : 2006-2007 : Terrassa).
05/11/2006.
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Ballet de Zaragoza . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Jorge, Armando . Companyia : Ballet de Zaragoza . Escenografia : Cano, José Luis . Vestuari : Mora, María José .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
28/10/2000.
Adaptació : Castellanos, Rodolfo . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Balanchine, George; Castellanos, Rodolfo . Companyia : PAR en Dansa . Direcció : Castellanos, Rodolfo . Escenografia : Batllori Vidal, Noemi; Elek Machado, Madalena . Il·luminació : Miquel, Santi . So : Baltrons, Pol . Vestuari : Solé, Carles . Producció : PAR en Dansa .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
17/12/2021.
Ballarí : Suñé, Neus; Cano, Mònica; Vilamitjana, Eva; Johansson, Linn; Fiol, Miquel; Camèlia, Mariona; Ruiz, Laura . Autor/a : Vallvé, Joan-Andreu; Germans Grimm . Compositor/a : Vallvé, Poire . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Poire; Vallvé, Joan-Andreu; Almirall, Marta . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . Vestuari : Vallvé, Joan-Andreu . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Albiñana, Queralt; Briansó, Anna .
Temporada: 2011/12; 2006/07; 2007/08; 2010/11; 2012/13;
Estrena:
El Teatre Principal.
(Terrassa).
01/01/1970.
Compositor/a : Arbelo, Rosana . Coreògraf : Giménez, María; Ruiz, José António .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/10/2002.
Compositor/a : Drigo, Riccardo; Levenshold, Herman . Coreògraf : Perrot, Jules; Saint-Léon, Arthur; Petipa, Marius . Companyia : Pugni, Cesare; Ballet de Sant Petersburg. Estrelles del Kirov . Direcció : Vikharev, Serguei . Ballarí : Lijovskaya, Olga; Kullik, Margarita; Kim, Vladimir; Chechinkova, Olga; Vaziev, Makhar; Vijorev, Serguei .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/12/1991.
Autor/a : Delgado Martín, Samuel . Compositor/a : Franklinn . Coreògraf : Delgado Martín, Samuel . Companyia : Sacude . Direcció : Delgado Martín, Samuel . Escenografia : Brava Performing Arts . Vestuari : Brava Performing Arts . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Brava Performing Arts . Intèrpret : Díaz, Diego; Bernabeu, Sara; Pérez, Adrián; Torrent, Quico; Santacatalina, Marta; Bradauer, Guillermina . Músic/a : DJ Yirvin .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Plaça Nova.
(Terrassa).
20/03/2021.
Compositor/a : Tahija, Samuelina; Satie, Erik; Milhaud, Dàrius; Sheida, Shoko . Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Tanz Forum . Direcció : Ulrich, Jochen . Escenografia : Paul, Siegfried . Vestuari : Henne, Sybille; Cardyn, Darie . Ballarí : Stocker, Guido; Svalberg, Liselott; Bataille, Ivan; Toulon, Darrel; Warncke, Mathias; Wherlock, Richard; Sani, Pascal; Rylands, Kathleen; Christie, Juli; Farmer, Athol; Fulford-Kirby, Sarah; Harster, Ralf; Heermann, Britta; Heidicke, Katharina; Kappler, Günter; Kholki, Nora; Kuligowski, Leszek; Montiva, Monika; Phuong, Tuong; Williams, Ton . Músic/a : Tahija, Samuelina; Teger, Eugen .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
24/11/1990.
Coreògraf : Radev, Kirill . Companyia : Barcelona Ballet . Direcció : Corella, Ángel .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
23/09/2012.
Compositor/a : Turina, Joaquín; Lembergh, Emilio; Fernández Arbós, Enrique . Coreògraf : Lara, Alejandro . Companyia : Cia Alejandro Lara Project . Direcció : Lara, Alejandro .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
27/11/2022.
Coreògraf : Petipa, Marius; Balanchine, George; Fabre, Tony; Rodríguez, A. . Companyia : Ballet Carmen Roche . Direcció : Roche, Carmen .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/01/2002.
Adaptació : Gades, Antonio; Solera, Antonio; Freire, Ricardo . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Vera, Gerardo; Gades, Antonio; Saura, Carlos . Il·luminació : You, Dominique; Saura, Carlos; Gades, Antonio . Vestuari : Vera, Gerardo . Producció : Tamirú Producciones Artísticas .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
15/04/2023.
Coreògraf : Bournonville, August; Balanchine, George; Forsythe, William . Companyia : Ballet Reial de Dinamarca .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (25a : 2008-2009 : Terrassa).
08/02/2009.
Ballarí : Grizot, Emmanuelle; Yebra, Igor; Domrascheva, Natalia; Ischuck, Victor; Takhesima, Yumiko; Coumes-Market, Raphael; Millepied, Benjamin . Coreògraf : Gorsky, Alexander; Gusev, Piotr; Petipa, Marius; Yebra, Igor; Dawson, David; Balanchine, George; Forsythe, William; Robbins, Jerome . Direcció : Zanella, Renato .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2005-2006 : Terrassa).
22/10/2005.
Autor/a : Gautier, Théophile; Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Argüelles, Arantxa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
16/01/1999.
Autor/a : Gautier, Théophile; Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean . Companyia : Ballet del Teatre Nacional de Brno . Direcció : Prokes, Zdenek .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/03/2000.
Compositor/a : Pugni, Cesari; Minkus, Ludwig; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Plisetski, A; Méndez, Alberto; García, Jorge . Companyia : Solistes del Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/07/1992.
Compositor/a : Evans, G.; Davis, Miles; Persen, Marie Boine . Coreògraf : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo; Van Hoecke, Micha . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Vestuari : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Músic/a : Delgado, Luis; Persen, Marie Boine .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
23/01/1993.
Compositor/a : Shostakovich, Dimitri; Haydn, Joseph; Maesso, Jerónimo; Mendelshon-Bartholdy, Felix . Coreògraf : Dekker, Kesso; Linkens, Jan; Ullate, Víctor; Christe, Neils . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Gerlache, Freddy; Janssen, Jos . Vestuari : Mampaso . Ballarí : Torrijos, Maite; Alonso, Luis; Aranda, Carlos Enrique; Ochando, Sergio; Lao, Eduardo; Martínez, Àngel; Orive, Víctor; Pimentel, Francisco; Pont, Javier; Pedemonte, Mercedes; Peces-Barbas, M. Jesús; Yebra, Igor; Aparicio, Esperanza; Arilla, Silvia; Baquero, Nieves; Díez Ibeas, Ana Isabel; Giménez, María; Maroto, Ruth; Moreno, Mar; Noya, Ana; Valcárcel, Carlos .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/01/1989.
Coreògraf : Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Martínez, José Carlos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/12/2012.
Ballarí : Companyia Nacional de Danza 2 . Compositor/a : Villa-Lobos, Héitor; Grieg, Edvard; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/01/2001.
Coreògraf : Balanchine, George . Companyia : Ballet Acadèmic de l'Òpera de Perm . Direcció : Shmorgoner, Kyrill .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2005-2006 : Terrassa).
27/11/2005.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Schubert, Franz; Mahler, Gustav . Coreògraf : Linke, Susanne; Hoyer, Dore . Companyia : Susanne Linke Tanzt . Direcció : Irman, Roger . Il·luminació : Raeymaeker, Bert . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1988.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Von Weber, Carla Maria; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Fokine, Michael . Companyia : Ballet Estatal de Geòrgia . Direcció : Ananiashvili, Nina; Liepa, Andris .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (33a : 2016 : Terrassa) .
16/04/2016.
Coreògraf : Iturrioz, Carlos; Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Músic/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Léandre, Joëlle . Cantant : Subirana, Anna . Ballarí : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Subirana, Anna; Léandre, Joëlle . Coreògraf : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
JazzCava.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Compositor/a : Willems, Thom; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Manen, Hans van; Fosythe, William; Tanner, Richard; North, Robert . Companyia : Ballet del Teatre Capitol de Toulouse . Direcció : Glushak, Nanette . Vestuari : Versace, Gianni .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/04/1997.
Compositor/a : Lyprendi, Jacques; Pärt, Arvo; Ferrari, Luc . Coreògraf : Théron, Didier . Companyia : Compagnie Didier Théron . Direcció : Théron, Didier .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (8a : 1991-1992 : Terrassa).
01/03/1992.
Ballarí : Fuente, Santiago de la . Coreògraf : Fuente, Santiago de la .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Coreògraf : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
30/10/1999.
Compositor/a : Vangelis; Ianatos, Angelica; Cirigliano, John . Coreògraf : Mattox, Matt; North, Robert; Hammadi, Raza . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Mauvais, Cecile; Ory, Isabelle; Padron, Martin; Lenoble, Martine; Khechana, Sadok; Hammadi, Salem; Hammadi, Raza; Hammadi, Ahmed; Fariselli, Loretta; Duchesne, Sylvie; Cantillon, Nicolas; Auger, Corinne .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
16/02/1991.
Coreògraf : Manen, Hans van . Companyia : Ballet Nacional de Portugal . Direcció : Balkan, Mehmet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2005-2006 : Terrassa).
05/02/2006.
Músic/a : Engler, Yaron . Ballarí : Molins, Laia; Sánchez, Rubén; Llombart, Anna . Coreògraf : Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas . Direcció : Geyra, Ellida .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/01/2006.
Compositor/a : Massenet, Jules . Coreògraf : Betancourt, Iván . Companyia : Ballet Danzares . Direcció : Betancourt, Iván .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2005-2006 : Terrassa).
22/01/2006.
Compositor/a : Sexteto Mayor; Rachmaninov, Serge; Schnittke, Alfred; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Spoerli, Heinz; Balanchine, George . Companyia : Ballet de Zuric .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/01/2003.
Autor/a : Aristòfanes . Adaptació : Nel·lo, Francesc . Coreògraf : Masallé, Angel . Companyia : Skunk . Direcció : Monterde, Pau . Escenografia : Vidal, Pere . Il·luminació : Carbó, Jaume . Intèrpret : Barba, Montse; Monterde, Maria Mercè; Tobella, Gemma; Vives, Salvador; Ibàñez, Pau; Alsina, Jaume; Julià, Tessa; Puig i Mollet, Bel; Trenchs, Antoni; Costa, Maria; Boada, Eric; Colomer, Jaume; Puig i Mollet, Xon; González, Miquel; Sumsi, Nuri; Boladeras, Jaume; Domingo, Ramon; Matalonga, Teresa; Castillano, Pere; Miret, Carme; Masallé, Angel; Serra, Miquel; Matalonga, Emili .
Temporada: 1969/70;
Estrena:
Centre Social Catòlic.
(Terrassa).
29/11/1969.