Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 211
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Coreògraf : Rosselló, Empar . Companyia : Companyia Empar Rosselló . Intèrpret : Rosselló, Empar .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Museu Marítim de les Drassanes de Barcelona.
(Barcelona).
05/12/2006.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Adaptació : Ley, Pablo; Llabrés, Montse . Coreògraf : Llabrés, Montse . Companyia : Companyia Montse Llabrés . Direcció : Llabrés, Montse; Ley, Pablo . Escenografia : Llabrés, Montse; Gorriz, Aurora . Vestuari : Cal, Maria . Intèrpret : Noble, Steve; Llabrés, Montse . Músic/a : Noble, Steve .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
20/11/1992.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Coreògraf : Sánchez, Dory . Intèrpret : Sánchez, Dory .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
06/10/2007.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Coreògraf : Mireya-Beryl . Companyia : Mi Bolsillo . Intèrpret : Mireya-Beryl .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
19/01/2006.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Coreògraf : Carafi, Helga; Sánchez, Montse . Direcció : Baeza, Ramón . Escenografia : Increpación Danza . Vestuari : Increpación Danza . Intèrpret : Carafi, Helga; Sánchez, Montse .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
30/04/2016.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Músic/a : Sánchez, David; Molly, Iago; González, Daniel; Elgoibar, Kepa; Alberdi, Nerea . Coreògraf : Gómez, Iker . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Mitamina . Il·luminació : Sánchez, Amador . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Producció : Mercat de les Flors; Alonso, Cristina . Intèrpret : Balbís, Rut; Galera, Gemma; Gómez, Iker; Caballero, Dani .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/10/2010.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Compositor/a : Schwarcz, Etienne . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Castells, Joan; Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Lizaran, Lola . Ballarí : Abuhau, Or; Oller, Ramon; Astor, Nadine; Gazzola, Paul; Pasqual, Lluís; Morino, Keith; Moreno, Jeanette; Morin, Anne; Pujol, Mireia; Carrasco, Marta; Lorenzo, Thèrése; Nicolas, Delphine; Bonnery, Annabelle .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
30/05/1992.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Coreògraf : Huguet, Josep; Fernández, Carmen . Companyia : Hara . Intèrpret : Huguet, Josep; Fernández, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Autor/a : Vaello, Uxía P. . Coreògraf : Câmara, Catarina . So : Patiño, Daniel . Vestuari : Vaello, Uxía P.; Vaello, Clotilde . Intèrpret : Vaello, Uxía P. .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
23/05/2008.
Coreògraf : Renom, Elisenda; Corchero, Andrés . Direcció : Renom, Elisenda . So : González, Beatriz . Intèrpret : Renom, Elisenda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/04/2007.
Compositor/a : Pärt, Arvo . Coreògraf : Costa, Hervé . Companyia : Les 4 Souffles . Il·luminació : Costa, Hervé . Vestuari : Sanguino, Sara . Intèrpret : Costa, Hervé .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : Derivat . Intèrpret : Morino, Keith; Roblas, Anna .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Coreògraf : Fusté, Ona; Piera, Bàrbara . Companyia : Fuori Campos . Intèrpret : Fusté, Ona; Piera, Bàrbara .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Autor/a : Picó, Sol; Metlikovez, Rafael; Berraondo, Txiki . Ballarí : Picó, Sol . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Cubeles, Gina; Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Marzuela, Pía . Intèrpret : Manrique, Juan .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
07/06/2001.
Adaptació : Montserrat, Marc . Coreògraf : Valls, Kanga . Companyia : Kulbik Dance Company . Direcció : Valls, Kanga . Vestuari : Jové, Pep . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Kulbik Dance Company; Mercat de les Flors . Intèrpret : Valls, Kanga . Ballarí : Suárez, Isaac; Orduña, Sergi; López, Kiko; Cabeza, Manel; Ayllón, Susanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/01/2016.
Ballarí : Mula, Susanna; Rubio, Jordi; Fàbregas, Lluís; Martínez, Laia; Tanco, Laia . Autor/a : Serra, Quim; Serra, Joan; Cela, Jaume . Adaptació : Moyano, Rubén . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Vestuari : DigaMelóN . Intèrpret : Cela, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Parc del Pescador.
(Lleida).
14/08/2006.
Compositor/a : Bizet, Georges; Martirio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Martínez, Sonia; Noriega, Diana; Castro, Arnau; Badier, Yannick; Ching, Sau; Heras, Raúl; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Rañé, Joana; Palomo, Vicente; Martín, Sonia; García, Susana; Criado, Ana; García, María del Carmen; Lozano, Christian; García, Javier; Rouet, Sandrine; Martínez, Thierry .
Temporada: 2002/03; 2003/04; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (17a : 2003).
14/08/2003.
Autor/a : De Querol i durán, Mireia . Coreògraf : Lamprianidou, Angela . Intèrpret : Querol, Mireia de .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
10/03/2011.
Autor/a : Cornille, Nathalie; Cornille, Nathalie . Coreògraf : Cornille, Nathalie . Direcció : Cornille, Nathalie . Escenografia : Blondeau, Eric . Il·luminació : Blondeau, Eric . So : Zuliani, Stéphane . Vestuari : Nell C. . Suports audiovisuals : Cornille, Jerome . Producció : CNC Danse; Espace G Brassens; St Martin Boulogne 62; Culture Commune; Scène Nationale du bassin minier du Pas de Calais; Tréteaux Jeune Public; Ville de Tourcoing '59 . Intèrpret : Cornille, Nathalie .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/04/2011.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Autor/a : Noone, Thomas . Coreògraf : Noone, Thomas . Direcció : Noone, Thomas . Intèrpret : Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Sansalvador, Pablo; Benzal, Jesús; Barral, Alba; Porelli, Pierfrancesco . Músic/a : Pinchen, Jim .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/10/2018.
Autor/a : Tragant, Olga . Coreògraf : García, Miryam; Smaldone, Mara; Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Castillo, Naia del . Il·luminació : Martínez, Manu . So : Jarrés, Judit . Vestuari : Castillo, Naia del . Intèrpret : García, Miryam; Smaldone, Mara .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/06/2007.
Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Mas, Javier; Saura, Joan; Hamza-El-Din; Kronos Quartet; Din, Hanza el . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Companyia Àngels Margarit; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels; Miquel, Anna . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Julvé, Irene; Delgado, Lydia . Intèrpret : Margarit, Àngels .
Temporada: 1992/93; 1993/94; 1996/97;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
30/01/1993.
Compositor/a : Mayer, Ilia . Coreògraf : Zambrana, Víctor . Companyia : Las Malqueridas . Intèrpret : Zambrana, Víctor; Mayer, Ilia; Hernández, Lipi .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Club Sant Jordi. Fundació Viure i Conviure.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
06/10/2006.
Autor/a : Vienne, Gisèle . Coreògraf : Vienne, Gisèle . Escenografia : Vienne, Gisèle . Il·luminació : Riou, Patrick . So : Michel, Adrien . Producció : Centre Dramatique National; Nanterre-Amandiers; DACM; Le Maillon - Théâtre de Strasbourg . Intèrpret : Dupuy, Vincent; Berlin, Philip; Chesnais, Marine; Decloitre, Sylvain; Wallberg, Henrietta; Schatz, Jonathan; Ragnarsson, Linn; Petrowick, Katia; Livesey, Theo; Landström, Oskar; Masse, Maya ; Demeyer, Sophie; Guiu Sagarra, Núria; Hollant, Rehin .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Autor/a : Mayumana . Compositor/a : Berman, Boaz . Coreògraf : Mayumana . Direcció : Berman, Boaf . Il·luminació : Milo, Roy . So : Visual Data . Intèrpret : Dari, Itamar; Omri Fils, Adi Shalev; Alfi, May; Hirsch, Rotem Rachel ; Bedser, Tayla-Jade; Magnezi, Amit .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
27/01/2022.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Coreògraf : Missen, Anthony; Clevillé, Joan; Brun, Davy; Erdos, Rachel; Naharin, Ohad; Turner, Kevin Edward; Brew, Marc . Intèrpret : Beillevaire, Chloe; Demay, Thomas; Calmelet, Cóme; Brew, Marc; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Szymura, Karolina; Missen, Anthony; Engelhardt, Amanda; Priore, Robert; Gülgeç, Thomasin; Verlinden, Leila; Jirmanova, Anna; Fitzgibbons, Toby; Barrouquere, Fanny; Aung, Stacey; Forteza, Jerónimo .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/09/2013.
Músic/a : Lozano, Xavi; Gomariz, Josep; Iniesta, Eduard; Gottwald, Roman; Pascual, Pep; Vilà, Arnau . Autor/a : Soler Amigó, Joan; Font, Helena . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Rubio, Jordi . Direcció : Vilà, Arnau . Escenografia : Àrias, Jonathan . Vestuari : Caimeri, Xisco . Producció : Esbart Dansaire de Rubí . Intèrpret : Iniesta, Eduard; Nina; Pujol, Lídia; Paisal, Patrícia; Juanico, Cris; Ortega, Sandra; Soler, Lluís; Crosas, Joan .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Autor/a : Müller, Cláudia; Torres, Micheline . Coreògraf : Müller, Cláudia . Intèrpret : Müller, Cláudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Diversos espais.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
29/02/2008.
Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : García, Juan Carlos; Hurtado, Fernando . Companyia : Compañía de Danza Fernando Hurtado; L'Anònima Imperial . Direcció : Hurtado, Fernando; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Gea, Patricia . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Producció : Périlhou, Marc; López, Jorge; Lomba, Pablo; Bonjoch, Albert . Intèrpret : Clavel, Olga; Hurtado, Fernando; López, Vanessa; Asensio, Imma; Mulens, Yester; Novas, Amparo; Vásquez, Irene; Mariblanca, Miryam .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Labastida, Mikel; Taiat Dansa . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Civera, Germana . Companyia : Taiat Dansa . Direcció : Civera, Germana . Escenografia : Ruiz, Nacho . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Tonuca . Producció : Valls, Vicente . Intèrpret : García, Imma; Barberà, Meritxell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
25/01/2007.
Compositor/a : Castellà, Camil . Coreògraf : Navarro, Àfrica; Rubirola, Anna; Montseny, Maria; Espinosa, David . Companyia : El Local . Direcció : Espinosa, David . Intèrpret : Navarro, Àfrica; Rubirola, Anna; Montseny, Maria .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
06/10/2007.
Coreògraf : Carrión, Carolina . Companyia : Indòmita . Direcció : Carrión, Carolina . Intèrpret : Carrión, Carolina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/04/2007.
Ballarí : Argüelles, Avelina; Muñoz, Rosa; Muñoz, Damián; Hernández, Lipi; Gutiérrez, Emili; Corchero, Andrés; Martínez, Maribel; Mira, Toni; Carrasco, Marta; Oller, Ramon; Sánchez, Montse; Navarrete, Teresa . Músic/a : Ketama; Serrat, Joan Manel . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Fundació Teatre Lliure . Il·luminació : Fraga, César . Producció : Álvarez, Olga . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
01/02/2002.
Músic/a : Vansina, Bruno; Gudmundsson, Gulli; Verbruggen, Teun . Coreògraf : Sanchis, Salva . Companyia : Rosas . Intèrpret : Sanchis, Salva; Santkin, Manon; Yoshihara, Mioko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/11/2007.
Ballarí : Navarrete, Teresa; Aubin, Estelle; Eulate, Ana . Autor/a : Escoffet, Eduard . Adaptació : Coupille, Rémi . Coreògraf : Eulate, Ana . Direcció : Eulate, Ana . Il·luminació : Inglés, Eduard . Suports audiovisuals : Phan, Jean . Intèrpret : Escofet, Eduard; Recacha, Mercedes; Eulate, Ana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
Mostra de Dansa i Teatre Contemporani (1a : 2005 : Granollers).
15/09/2005.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Compositor/a : Sleichin, Eric . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Companyia de Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . Vestuari : Beatrys Strypens . Intèrpret : Lloberas, Francisco; Sáez, Vicente .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
06/09/1991.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Autor/a : Paz, Octavio; Gamoneda, Antonio; Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Álvarez, Salomé . Intèrpret : Formosa, Feliu; Ripoll, Xavier; Ripoll, Xavier; Corchero, Andrés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02. Solos.
17/07/2002.
Coreògraf : Salas, Roger . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia . Intèrpret : Muñoz, Damián; García, Cristina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
22/03/2007.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Coreògraf : Waksman, Andrés . Companyia : Laboratorio de Solos / Andrés Waksman . Intèrpret : Waksman, Andrés .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/02/2008.
Ballarí : Pérez-Cabrero, Alícia; Renalias, Carme; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Azzopardi, Lydia; Vázquez, Miguel; Vilana, Catalina; Pla, Amparo . Compositor/a : Navarrete, Javier; Villavecchia, Maurici . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Pupkiewicz, Thomas; Azzopardi, Lydia . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Languish, Leslie . Intèrpret : Albiach, Amparo .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
C.A.C.B.S.A..
(-).
01/05/1991.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa . Companyia : Plan B . Direcció : Sagardoy, Arantxa . Intèrpret : Sagardoy, Arantxa; Bravo, Alfredo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
28/07/2007.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Novarina, Valère; Maicas, Moisès . Traducció : Dufrenoy, Sabine; Soler Horta, Anna . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Construcció objecte : Giró, Toni . Il·luminació : Pons, Contxita . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Grec 2016 Festival de Barcelona; Rosas, María; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Intèrpret : Gelabert, Cesc .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Coreògraf : Soon-ho, Park . Direcció : Huzume, Giga . Escenografia : Kumachi, Yuta . Il·luminació : Kyeong-won, Seo . So : Soon-ho, Park . Suports audiovisuals : Endo, Yutaka . Intèrpret : Hyun-hyea, Bang; Suk-soon, Jung; Ji-hyeong, An; Soon-ho, Park .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (6a : 2007 : Barcelona).
14/09/2007.
Coreògraf : Naharin, Ohad; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón; Celis, Stijn; Ramírez, Gustavo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Promocions Teatrals Degira . So : Promocions Teatrals Degira . Vestuari : Selma, Maribel . Intèrpret : Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Lev, Yuval; Kim, Hyung-Bo; Keskinen, Annamari; Kerremans, Jori; Gómez, Robert; Angelo, Ares d'; Dahlin, Dan-Erik; Badalamenti, Gaetano; Altés, Anna; Albanese, Sílvia; Guiu Sagarra, Núria .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
02/03/2007.
Autor/a : Colomer, Judit; Velasco, Maria . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Peya, Ariadna; Peya, Clara . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Nafta, Iker . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Festival Grec de Barcelona; Festival Temporada Alta . Intèrpret : Peya, Clara; Peya, Ariadna; White, Laia; Sey, Kathy; Pujol, Sandra; Gispert, Helena . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
12/02/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa; De Mey, Michèle Anne; Everhard, Jennifer . Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : De Munt / La Monnaie; Rosas; Schaamte . Il·luminació : Schwentner, Mark; Fromont, Remon . Vestuari : De Keersmaeker, Anne Teresa; André, Martine . Intèrpret : De Keersmaeker, Anne Teresa; Dolven, Tale .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
29/04/2008.
Coreògraf : Margarit, Àngels; Mudances (Companyia de dansa) . Intèrpret : Mudances (Companyia de dansa) .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/03/2009.
Ballarí : Pineda, Alberto; Pedraza, Luís Ricardo; Nogal, Lorena; Hierro, Anna; Gimeno, Virgínia; Fruitós, Lluc; Corrales, Daniel . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Pons, Contxita; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Morató, Jordi; Lacuesta, Isaki . Producció : Mediapro; Rosas, María; Teatre Nacional de Catalunya; Fundació FC Barcelona; Companyia Gelabert Azzopardi . Intèrpret : Orquestra de Cambra de l'ESMUC .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/01/2015.
Coreògraf : Zakai, Adva . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA) . Il·luminació : Castelijn, Peter; Drift, Mijke van der . Intèrpret : Zakai, Adva .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
21/02/2008.
Compositor/a : Yoshii, Shogo; Woojae Park; Lloyd, Johnny ; Cherkaoui, Sidi Larbi . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn . So : Verbeeck, Jef . Producció : Eastman . Intèrpret : Cherkaoui, Sidi Larbi . Ballarí : Thomé, Fabian; Lloyd, Johnny ; Jourde, Dimitri; Twoface . Músic/a : Woojae Park; Yoshii, Shogo; Datta, Soumik .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
14/01/2016.
Autor/a : Obarzanek, Gideon; Weiss, Frieder . Coreògraf : Obarzanek, Gideon . Direcció : Obarzanek, Gideon . So : Smiles, Luke . Vestuari : Levis, Paula . Intèrpret : Ayre, Kristy; Black, Sara; Haines, Amber; Paskas, Bonnie; Ritchie, Harriet .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Compositor/a : Joaquim, Vitor . Coreògraf : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María . Companyia : Mercado de Cultura . Direcció : Joaquim, Vitor; Weickert, Guillermo . Suports audiovisuals : Lía . Intèrpret : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
14/03/2008.
Autor/a : Carvajal, Ferran . Músic/a : Puig, Laura; Alpiste, Sergi; Algueró, Oriol . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Companyia : Bach, Johann Sebastian . Direcció : Carvajal, Ferran . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Rossell, Oriol . Vestuari : Papió, Ariadna . Producció : Mercat de les Flors; Casalot Produccions; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; Labrador, Anabel; Algueró, Oriol . Intèrpret : Roblas, Anna; Carvajal, Ferran .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/04/2008.
Coreògraf : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Gómez, Maya; Vancells Pi, Laia ; Avilés Sarrias, Georgina ; Kerremans, Jori; Dobby, Emmanuel . Músic/a : Kalbarczyk, Justyna .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Coreògraf : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana . Companyia : Se Alquila, Companyia de Dansa . Direcció : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana . Producció : Gris, Eva . Intèrpret : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana; Carretero, Sílvia; González, Raúl; Guerra, Numil; Mari, Joana; Torralvo, Beatriz; Macías, Beatriz; Fuentes, Vanessa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
02/03/2007.
Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Lozano, Mariano . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Dolores, Juan; Meza, Omar . Il·luminació : Martínez, Fernando . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari; Fila, Arnaud .
Temporada: 2002/03; 2007/08;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
16/03/2003.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : Kasper-Sophie . Vestuari : Kasper-Sophie . Intèrpret : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/11/2022.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Autor/a : Soto, Olga de . Coreògraf : Soto, Olga de . Direcció : Soto, Olga de . Escenografia : Vancraenenbroeck, Thibault . Il·luminació : Gentner, Gilles . So : Gufflet, Pierre . Vestuari : Vancraenenbroeck, Thibault . Producció : Les Spectacles Vivants ; Niels Production; Centre Chorégraphique National de Franche-Comté . Intèrpret : Soto, Olga de . Ballarí : Augendre, Florence; Christoph, Edith; Prunenec, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2023.
Autor/a : Heitzinger, Iris; Heitzinger, Iris . Coreògraf : Ribeiro, Reinaldo; Vilar, Laura; Arrue, Iker . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra; Trànsit Dansa; CobosMika Company . Intèrpret : Heitzinger, Iris; Vilar, Laura; Arrue, Iker; Vázquez, Sol; Ribeiro, Reinaldo .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
14/01/2011.
Autor/a : Levi, Marcela . Compositor/a : Rezende, Bruno . Coreògraf : Levi, Marcela; Rodrigues, Ana Carolina . Direcció : Levi, Marcela . Escenografia : Levi, Marcela . Il·luminació : Furtado, José Geraldo . Vestuari : Levi, Marcela . Producció : Albornoz, Marilia; Prate, Verônica . Intèrpret : Levi, Marcela .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
25/02/2008.
Autor/a : Soter, Silvia . Coreògraf : Rodrigues, Lia . Il·luminació : Giglio, Milton . Producció : Turville, Colette de . Intèrpret : Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Cardoso, Jamil; Lima, Amália; Torres, Micheline; Targino, Giovana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
30/09/2007.
Ballarí : Ricchini, Nicolás; Zapater, Glòria; Santanach, Laia; Hevia, Danay . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe . Il·luminació : Rigual, Carles; Hevia, Pepe . Vestuari : Hevia, Pepe . Producció : Compañía de Danza Pepe Hevia; Preziosi, Silvano; Fernández, Sonia . Intèrpret : Hevia, Pepe .
Temporada: 2009/10; 2010/11;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
5è Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance.
23/09/2009.
Coreògraf : Noone, Thomas . Il·luminació : Quintero, Israel . Producció : Esteller, Sara . Intèrpret : Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Szymura, Karolina; Forteza, Jerónimo .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/02/2014.
Coreògraf : Mansour, Karima; Pereira, Miguel . Companyia : O Rumo do Fumo; Ma'at (El Caire); Festival Alkantara (Lisboa); Festival Panorama de Dança (Rio de Janeiro) . Intèrpret : Mansour, Karima; Pereira, Miguel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
23/02/2008.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.
Compositor/a : Rameau, Jean-Philippe . Coreògraf : Montalvo, José; Hervieu, Dominique . Companyia : Compagnie Montalvo-Hervieu; Centre Chorégraphique National de Créteil et du Val-de-Marne . Escenografia : Montalvo, José . So : Lagarde, Catherine . Vestuari : Hervieu, Dominique . Suports audiovisuals : Montalvo, José . Intèrpret : Montalvo, José; Hervieu, Dominique .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/04/2008.
Coreògraf : Roig, Montse; Castillo, Juan Carlo . Intèrpret : Roig, Montse; Castillo, Juan Carlo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
30/05/2008.
Autor/a : Valencia, Victoria . Ballarí : Espinosa, Lindaria Elena; Fernández, Tino; Ramírez, Carlos; Barrio, Olga . Coreògraf : Fernández, Tino . Companyia : L'Explose . Intèrpret : Valencia, Victoria .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
06/07/1998.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Coreògraf : Muñoz, Paloma . Companyia : Cia. Siberia . Direcció : Muñoz, Paloma . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Diéguez, Laura . Intèrpret : Klein, Raquel; Enrich, Sara; Lliteras, Laura; Rubio, Amanda; Navarra, Núria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
27/01/2018.
Coreògraf : Lacourt, Marc . Companyia : MA Compagnie . Il·luminació : Valentin, Pauline . So : Valentin, Pauline . Producció : MA Compagnie; L’échangeur CDCN; La Manufacture CDCN . Intèrpret : Lacourt, Marc .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
12/02/2022.
Coreògraf : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel . Producció : Cia. Vbuit8 . Intèrpret : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
30/04/2016.
Compositor/a : Maristany, Xavier; Saura, Joan . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Ferrer, Neus . Intèrpret : Labiano, Nathalie; Hurtado, Fernando; Horvart, Iva; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Arís, Laura .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
17/12/1997.
Autor/a : Lima, Poliana . Coreògraf : Lima, Poliana . Direcció : Lima, Poliana . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Bock, Arne . Vestuari : Zebrowski, Anaïs . Suports audiovisuals : Gomez Pidal, Álvaro; Delgado Búrdalo, Alexis . Producció : Teatro Municipal do Porto; Teatros del Canal; DDD – Festival Dias da Dança . Intèrpret : Continente, Ada; Bosch, Claudia; Cardona, Laura; Uzandizaga, Ainhoa; Ruiz De Loizaga, Maddi; Rossi, Isabela; Pérez, Almudena; Pampyn, Clara; Mesquita, Danielle; Manso, Cris; Fernandes, Natalia; Diego, Carla .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2023.
Compositor/a : The Ramones; The Stooges . Coreògraf : Santana, Ricardo . Intèrpret : Santana, Ricardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.