Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 11
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Girón, Quim; Serra, Joana; Cor Ros, Joan; Baylach, Nora . Companyia : Animal Religion . Producció : Mercat de les Flors; Festival El Més Petit de Tots . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/11/2019.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Barcelona, Miquel . Compositor/a : Árbol; Hopkins, Jon; Alva Noto (Nicolai, Carsten) . Coreògraf : García, Irene; Barcelona, Miquel . Companyia : Cia. La Quebrá; Cia. Miquel Barcelona . Ballarí : Rigata, Diana; Aragón, Jesús; Barcelona, Miquel .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Plaça Orfila.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
19/10/2019.
Coreògraf : Bigas, Quim . Companyia : Cia. Hotel Col·lectiu Escènic . Ballarí : Gómez, Roberto; Hierro, Anna; López, Èlia; Nogal, Lorena .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/05/2019.
Compositor/a : Oliveira, Patrick de . Coreògraf : Boubetra, Mellina . Companyia : Cie Etra . Il·luminació : Sarcy, Fabrice . Producció : Cie Etra; Prix HIP HOP GAMES 2018; Initiatives d’Artistes en Danses Urbaines / La Villette . Ballarí : Faye, Allison ; Lecrique, Lauren ; Lharaig, Katia ; Boubetra, Mellina .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/12/2019.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Autor/a : Gelabert, Cesc . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Erruz, Gerard; Farran, Toni; Garriga, Adam . Vestuari : San Martín, Paulette; Azzopardi, Lydia . Ballarí : Andrés, Maria; Sun, Junyi; Gómez, Rober; Gelabert, Cesc; Delvaux, Samuel . Músic/a : Ramos, Borja .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
07/03/2019.
Autor/a : Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Construcció objecte : Gatget Efectos Especiales . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : Zarrillo, Esterina . Producció : Goñi Adot, Cristina; Gil Galindo, Juan Manuel; Mercat de les Flors . Ballarí : López, Jon; Wong, Sau-Ching; Rodríguez, Marina; Partush, Shay ; Nogal, Lorena; Navarra, Núria; Monfort, Ariadna; Boix, Angela; Jurado, Chey .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
25/07/2018.
Autor/a : Cabrera, Enrique . Compositor/a : Cobo, Luis Miguel . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Producció : Aracaladanza; Grec 2019 Festival de Barcelona; Teatros del Canal . Ballarí : Mazagatos, Jonatan de Luis; Plaza Húmera, Raquel de la; Brea Salgueiro, Jorge; García Sánchez, Elena; Trueba Toca, Jimena .
Temporada: 2018/19; 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
09/07/2019.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.