Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça de la Mercè.
(Barcelona).
05/05/2000.
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Ballarí : Sidoine, Huguette; Sidoine, Nicole . Músic/a : Español, Toni; Suma, Abdulay; Duke Pacheco, Cosi; Bitra Marcel, Tiana . Companyia : Cae Ma Deila . Direcció : Español, Toni .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
29/09/2000.
Companyia : Grup Dansa UDL .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça de la Sardana.
(Lleida).
Nits d'Estiu a Lleida.
13/07/2000.
Ballarí : Tantiñà, Laura; Tantiñà, Anna; Rossell, Núria; Eixoto, Eduard; Pedragosa, Xavi; Gómez, Toni; García, David; Gàlvez, Laura; Galán, Jordi; Estrada, Òscar; Corbera, Vanessa; Costa, Elisenda; Campíñez, Jessica; Besora, Xavi; Àngel, Sandra . Companyia : Esbart Dansaire de Mollet . Direcció : Vallbona, Joan . Il·luminació : Camprodon, Ignasi . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
12/02/2000.
Coreògraf : Pericet, Àngel . Direcció : Pericet, Àngel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
14/05/2000.
Companyia : Codanza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/06/2000.
Autor/a : Greco, Emio; Sholten, Pieter . Coreògraf : Greco, Emio . Companyia : Teatro Central de Sevilla; Fonds Voor De Podiumkunsten . Direcció : Sholten, Pieter . Escenografia : Danner, Hank . Il·luminació : Standaar, Bas . So : Sholten, Pieter . Vestuari : Portier, Clifford .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2000.
Ballarí : Vilella, Susana; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Nadal, Mar; Connaughton, Philip . Compositor/a : Britten, Benjamin; Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Ravel, Maurice . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . So : Pappalardo, Gianfranco . Vestuari : González, Sònia; Peñalbert, Mercedes .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
07/06/2000.
Companyia : Mou Bhattacharya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
21/07/2000.
Companyia : Dansa Xalesta .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Pati Llimona.
(Barcelona).
Infantils + a prop.
03/12/2000.
Coreògraf : Coulibaly, David . Companyia : Àfrika d'Ivori .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
09/11/2000.
Ballarí : Increpación Danza; La Vana Gloria; Saxtap; Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav; Fernández, Agustí; Asencio, Sofia; Brncic, Constanza; Salas, Carles; Vincent Dance Company; Lapsus Dansa; Àfrika d'Ivori; El Ojo de la Faraona; Yiri, Gowlê; Ana Buitrago y Cia.; General Eléctrica d'Espectacles; Hamilton, Julyen; Vergés, Tomeu; Morell, Álvaro; Muñoz, Damián; Huber, Anna; Yuang Shang, Lin; Sean Tuan John Company; Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Renalies, Carme; Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00. Dies de dansa.
21/07/2000.
Autor/a : Monsegur, Teresa . Companyia : Ojalá Que Estemos Todos .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
15/07/2000.
Companyia : Colha Santa Maria de Mijaran Vielha; Es Corbilhuèrs, Dançaires e Cantaires .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Sant Domènec.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Ballarí : Esbart Dansaire del Vallès . Companyia : Esbart Dansaire del Vallès .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
01/04/2000.
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Dansa a Cel Obert.
30/07/1999.
Coreògraf : Lafarga, M.; Lozano, Montse; Sabadell, M. . Companyia : La Dansa Estudi . Direcció : Lozano, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Sardana.
(Lleida).
Nits d'Estiu a Lleida.
13/07/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Ballarí : Fernández, Berta; Acín, Ferran; Vidal, Teresa; Alcrudo, Roser; Solanes, Núria; López, Núria; Maillo, Lídia; Giménez, Josep Maria; Bautista, Enric; Vila, Elisenda; Kubesch, Elisabet; Tor, Bàrbara; Roca, Alberto; Cortés, Aida . Coreògraf : Bagà, Xavier; Sans, Albert . Companyia : Esbart de Dansaires de l'Orfeó Gracienc . Vestuari : Navarra, Maria Teresa; Algueró, Irma .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
16/04/1999.
Ballarí : Eulate, Ana . Músic/a : Zwiefel, Raphael; Falzoni, Maddish . Coreògraf : Eulate, Ana . Companyia : Compañía Pendiente .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Companyia : Alzagí .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça Torre Roja.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
08/07/2000.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Mar.
(Barcelona).
Barcelona Bona Nit. Nits a la platja.
07/07/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Companyia : ETC .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
15/12/2000.
Ballarí : Méndez, Lluís; Torné, Enric . Músic/a : Sabatés, Jordi; Español, Toni . Compositor/a : Sabatés, Jordi . Companyia : Camut Band .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/02/1998.
Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María . Autor/a : Cocteau, Jean . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Escenografia : Delarozier, François . Il·luminació : Rey, Ramón; Polls, Àlex . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Museu d'Història de la Ciutat.
(Girona).
14/07/2000.
Compositor/a : Camp, Manel . Companyia : Esbart Manresà de l'Agrupació cultural del Bages . Direcció : Guitart, Magí . Vestuari : Baró, Dolors .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
03/11/2000.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Solana, Karin; Yarza, Sylvie; Barrera, Antonia; Domènech, Núria; Romero, Adrian; Iguri, Juan Manuel; Martínez, Miguel Ángel; Iannone, Louis; Sanguineti, Alejandro . Companyia : Tango Amor y Playa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Club Helena (Cercle Catòlic de Gràcia).
(Barcelona).
22/04/2000.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Músic/a : Zubillaga, Hernán; Comsiglio, Sergio; Gómez, Javier; Herrera, Nicolás . Ballarí : Cubero, Carmen; Zubillaga, Hugo . Companyia : Tinta Roja . Direcció : Zubillaga, Hugo . Escenografia : Tinta Roja . Il·luminació : Cabello, Adriana . So : Cabello, Adriana .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Tinta Roja.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Esbart Sant Martí; Cobla Juvenil d'Agramunt; Tralla . Companyia : Esbart Sant Martí. Ballet Folklòric dels Països Catalans . Direcció : Martínez, David .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/05/1999.
Cantant : Caparrós, Mayte . Músic/a : Battaglia, Gustavo . Direcció : Zabaglia, Lali .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
22/06/2000.
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
12/10/2000.
Ballarí : Sevillano, Raquel; Nadal, María; Mateos, Rebeca; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Salcedo, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Farràs, Joan . Compositor/a : Vila, Francesc . Coreògraf : Segura, Joan Maria . Companyia : Coral Al Vent; Esbart Dansaire Sanvicentí . Direcció : Oliveras, Lluís; Segura, Joan Maria . Il·luminació : Ribera, Macià . So : Bergas, Jordi . Vestuari : Estany, Lídia .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
La Seu.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Ballarí : Mampel, Jordi; Fonollosa, Gemma; Fillat, Rosa; Figueroa, Irene; Esponellà, Marta; González, Anna; García, Marta; Díaz, Anna Maria; Abellan, Laura; Abad, Montse . Companyia : Esbart Terrassa . Direcció : Mampel, Jordi .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
20/10/2000.
Ballarí : Sant Funk, Sílvia; Portero, Quico; Cappa, Sergio; Hernández, Mercè; Burgos, Guiomar; Vega, Soraya; Arcos, Maria; Oliver, Maria Antònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00.
11/08/2000.
Companyia : Cor de Teatre .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Museu d'Art de Girona.
(Girona).
Nits al museu.
12/07/2000.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Artega, Ondine; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert; Stravinsky, Igor; Metallica . Coreògraf : Campos, David . Escenografia : Borràs, Martí; Teixidó, Cristina . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça de la Mercè.
(Barcelona).
12/05/2000.
Cantant : Linares, Carmen . Ballarí : Amaya, Juana .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
20/07/2000.
Coreògraf : Cubeles, Manuel . Companyia : Esbart Dansaire Marboleny . Il·luminació : Cubeles, Gina .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Sant Domènec.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Ballarí : Betancourt, Iván; Otero, Daymell . Coreògraf : Betancourt, Iván; Otero, Daymell . Direcció : Betancourt, Iván .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
18/02/2000.
Autor/a : Giménez Chiscano, Alejandra . Ballarí : Giménez, Alejandra . Compositor/a : Caimari, Antoni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra . Companyia : Trócola . Escenografia : Balaguer, Joan; Goro Verdasco, Milu . Il·luminació : Maripi . Vestuari : Trócola .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem . Músic/a : Javier "Liba" . Companyia : Guillem Alonso i Javier "Liba" .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
23/10/1998.
Companyia : Kantuta .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
11/05/2000.
Ballarí : Llano, Jessica . Coreògraf : Llano, Jessica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
03/11/2000.
Ballarí : Murru, Massimo; Broeckx, Jan; Chang, Lienz; Broeckx, Wim; Peparini, Juliano; Giménez, María; Belingard, Jeremie; Abbagnato, Eleonora . Compositor/a : Bizet, Georges; Bach, Johann Sebastian; Massenet, Jules; Txaikovski, Piotr Ilitx; Fauré, Gabriel; Saint-Saëns, Camille; Porter, Cole . Coreògraf : Petit, Roland . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Clavé, Antoni; Michel, Bernard; Wakhevitch, Georges . Vestuari : Leger, Hervé; Zegna, Ermenegildo; Spinatelli, Luisa; Squarciapino, Franca; Frigerio, Enzio; Clavé, Antoni .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
16/08/2000.
Coreògraf : King, David; Harding, Alan . Companyia : Irish Internacional Dance Company . Direcció : King, David; Harding, Alan; Williams, Dave .
Temporada: 1999/00; 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
06/06/2000.
Coreògraf : Meléndez, Josep . Companyia : Sugar Beetz .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
20/11/2000.
Ballarí : Lavielle, Beatrice; Aharrat, Rachida .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
11/05/2000.
Autor/a : Triffitt, Nigel . Compositor/a : Wilkie, Andrew . Coreògraf : Perry, Dein . Companyia : Sidney Theatre Company . Direcció : Triffitt, Nigel . Il·luminació : Norris, Gavin .
Temporada: 1999/00; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
22/02/2000.
Compositor/a : Leao, Rodrigo . Coreògraf : Abardia, Maite; Sánchez, Rosa María . Companyia : Escola de Dansa Mercè Mor; Grup Incertesa . Direcció : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite . Escenografia : Miró, Lluís; Ricart, Antoni . Il·luminació : Juncar, Josep . Vestuari : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra de Teatre Ciutat de Lleida (9a).
10/11/2000.
Companyia : Grup de dansa La Lluna i La Pruna .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
Temporada de Teatre i Dansa Amateur.
07/05/2000.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Companyia : Esbart Ciutat Comtal .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
05/02/1999.
Coreògraf : Meléndez, Josep; Molins, Laia; Font, Roser . Companyia : Trash .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
25/02/2000.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
02/06/2000.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Companyia : Nahawa Doumbia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/05/2000.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.