Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 19
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.
Ballarí : Alcaraz, Eneko; Fäustino, Sergi; Sant Funk, Sílvia; Pablo, Marc de; Lesgart, Gustavo; Bilbija, Vera; López, Isabel . Compositor/a : Comelade, Pascal; Mastretta; Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Endansa; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Fois, Ernesto . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Prat, Montse .
Temporada: 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
02/06/2002.
Cantant : Testory, François . Autor/a : Sánchez, Rosa; Raedó, Jorge . Músic/a : Baumann, Alain . Ballarí : Castro, Leo; Johansson, Linn . Compositor/a : Norscq; Baumann, Alain . Coreògraf : Muñoz, María . Companyia : Kònic thtr . Direcció : Carreras, Irene; Sánchez, Rosa . Vestuari : Naharro, Paca . Suports audiovisuals : Alcañiz, Adolf; Sánchez, Rosa . Intèrpret : Sánchez, Rosa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (11a : 2006 : Barcelona / Tarragona).
17/11/2006.
Cantant : Porqueres, Estefania; Molins, Laia . Músic/a : Silvestre, Judit; Parras, David; Enguix, Pere ("Petete"); Anglada, Xavi; Ventura, Martí; Martínez, Àlex; Fort, Xavier; Blanco, Àlex; Cordero, Miguel Ángel; Loewe, Pere; Bombardó, Pau; Ribalta, Lluís; Cuesta, Toni; Gomariz, Josep; Sort, Marc; Fargas, Joan; Ges, David; Miralta, Cesc; Badrenas, Jaume; Cruz, Albert; Río, Jesús del . Ballarí : Molins, Laia; Porqueres, Estefania . Autor/a : Moreno, Joana; Cuesta, Toni . Compositor/a : Ventura, Martí . Companyia : Associació Cultural de Granollers; La Botzina; Big Band de Granollers . Direcció : Otín, Marta G.; Martínez, Àlex; Ventura, Martí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Can Felipa. Sala Gran.
(Barcelona).
Escena Poblenou. IV Festival de Tardor (4a : 2005 : Barcelona).
16/10/2005.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Cantant : Martínez, Albert; Solano, Carlos; Millet, Daniel; Doz, Pau; Muñiz, Ángel; Rodríguez, Gustavo; Cussí, Jordi; Sabariegos, Guillermo; Mateu, Xavier . Autor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Ballarí : Martín, Javier; Peya, Ariadna; Robles, Adriana de; García de la Torre, Vanesa; Prada, Rosa Belén; Gómez, Andrés; Monells, Tatiana; Vicens, Alfred; Franco, Sergio; Velasco, Jorge . Compositor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Coreògraf : Comín, Coco . Companyia : Filmax Stage; Notro Films; Stromboli Entertainment; Butaca Stage . Direcció : Guix, Manu; Reguant, Ricard . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Solé, Carles . Intèrpret : Astudillo, Griselda; Guerra, Beàlia; Adamuz, María; Olivella, Laura; Suñé, Ariadna; Gadel, Elena; Gerardi, Marisa; Sánchez, Eugenia; Gete, Mayte .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
14/09/2006.