Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 14
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Compositor/a : Bizet, Georges; Martirio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Martínez, Sonia; Noriega, Diana; Castro, Arnau; Badier, Yannick; Ching, Sau; Heras, Raúl; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Rañé, Joana; Palomo, Vicente; Martín, Sonia; García, Susana; Criado, Ana; García, María del Carmen; Lozano, Christian; García, Javier; Rouet, Sandrine; Martínez, Thierry .
Temporada: 2002/03; 2003/04; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (17a : 2003).
14/08/2003.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Ballarí : Martínez, Núria; Noone, Thomas . Compositor/a : Pérez Santiago, Felipe; Navarrete, Pedro; Chic, Joan; Dall'Osto, Diego . Companyia : Thomas Noone Dance; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Horneman, Horne . Vestuari : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
25/07/2007.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Compositor/a : Orkestar, Kocani; Ciocarlia, Fanfare; Barrios, Agustín; Cali; Silan; Martini, Pink; Formatta Valea Mare; Spasiuk, Chango . Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Teresa Nieto en Compañía . Direcció : Nieto, Teresa . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Nieto, Teresa . Intèrpret : Caramés, Jesús; Medina, Vanessa; Doña, Daniel; Nieto, Teresa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
28/01/2007.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.