Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Fäustino, Sergi . Direcció : Fäustino, Sergi . Suports audiovisuals : Pascual, Mònica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
21/03/2007.
Ballarí : Umeda, Hiroaki . Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O-Hiroaki Umeda . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Músic/a : Murphila . Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Rossell, Oriol; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Thios, Marc . Vestuari : García, Juan Carlos; Menchero, José . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Intèrpret : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Autor/a : García Ferro, Sebastián; Serrano, Àlex . Coreògraf : Shacham, Youval; Forment, Ester; García Ferro, Sebastián; Solano, Claudia . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : Solano, Claudia; Shacham, Youval; Forment, Ester; García Ferro, Sebastián .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
15/08/2007.
Ballarí : McRae, Anna . Compositor/a : Schick, Ignaz . Coreògraf : McRae, Anna . Escenografia : Kürmayr, Simon . Il·luminació : Thalhammer, Meter; Beeretz, Martin . Suports audiovisuals : Ouellet, Kenji . Producció : Kürmayr, Simon .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
09/02/2007.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.
Ballarí : Alcaraz, Eneko; Fäustino, Sergi; Sant Funk, Sílvia; Pablo, Marc de; Lesgart, Gustavo; Bilbija, Vera; López, Isabel . Compositor/a : Comelade, Pascal; Mastretta; Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Endansa; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Fois, Ernesto . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Prat, Montse .
Temporada: 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
02/06/2002.
Autor/a : Balbís, Rut; Loira, David . Compositor/a : Amstrong, Craig; Massive Attack . Coreògraf : Balbís, Rut; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos . Suports audiovisuals : Hera, Teresa de la . Intèrpret : Balbís, Rut; Loira, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
03/11/2007.
Músic/a : Peón, Mercedes . Autor/a : Magro, Roberto ("Tober") . Compositor/a : Peón, Mercedes . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Oliván, Roberto . Escenografia : Roel, Rodrigo . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Pereira, Ruth D. . Suports audiovisuals : Fiumfo; Félix, Muriel . Intèrpret : Calsina, Anna; Montero, Natxo; Peón, Henrique; Fernández, Alexis; Vilaseca, Jordi; Esteban, Álvaro; Bartunkova, Lenka; Pérez Enríquez, Ana Beatriz; Sotelo, Nuria; Mathé, Gabriela; Buhler, Hannah Shakti; Martínez Acosta, Kirenia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
19/07/2007.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Gomes, Jean; Henrique, Luiz; Greicy, Mirila; Silva, Joao Carlos; Vilarindo, Amilton . Compositor/a : Faccai Central; Buarque, Chico; Bach, Johann Sebastian; Azevedo, Paulo . Coreògraf : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Escenografia : Lancelle, Delphine . Il·luminació : Martins, José . Suports audiovisuals : Xyu, Felippe; Soarez, Felipe . Producció : El Climanola .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
19/07/2007.
Coreògraf : Soon-ho, Park . Direcció : Huzume, Giga . Escenografia : Kumachi, Yuta . Il·luminació : Kyeong-won, Seo . So : Soon-ho, Park . Suports audiovisuals : Endo, Yutaka . Intèrpret : Hyun-hyea, Bang; Suk-soon, Jung; Ji-hyeong, An; Soon-ho, Park .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (6a : 2007 : Barcelona).
14/09/2007.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Ballarí : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Compositor/a : Roca Cors, Iván . Coreògraf : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
10/02/2007.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.