Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 32
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Autor/a : Galeotti, Gabriel . Ballarí : Corna, Soledad; Roig, Eva; Galeotti, Gabriel . Coreògraf : Galeotti, Gabriel . Companyia : Grupo Mirando Ajeno . Direcció : Galeotti, Gabriel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
03/11/2006.
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Ballarí : Mula, Susanna; Rubio, Jordi; Fàbregas, Lluís; Martínez, Laia; Tanco, Laia . Autor/a : Serra, Quim; Serra, Joan; Cela, Jaume . Adaptació : Moyano, Rubén . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Vestuari : DigaMelóN . Intèrpret : Cela, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Parc del Pescador.
(Lleida).
14/08/2006.
Autor/a : Casals, Xavier; Cirici, David . Ballarí : Teixidor, Jordi; Garcia, Carolina; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet; Colomer, Montse; Calsapeu, Montse . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Ferrer, Elisabet; Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Pastor, Perico . Il·luminació : Sánchez, Jordi; Albir, Mingo . So : Sánchez, Jordi . Vestuari : Pastor, Perico . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Almirall, Marta; Colomé, Montse; Teicxidor, Jordi; Pérez-Cabrero, Alícia; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
05/02/1994.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Novar, Lena; Aharrat, Rachida; Arribas, Cristina; Cavallé, Glòria; Ramos, Mari Ángeles; Sanmartín, Marta; Arcas, Maria . Músic/a : Elmeua, Carles; Khodari, Aziz; Sharif, Moulay . Cantant : Zorrilla, Cristina . Coreògraf : Aharrat, Rachida . Companyia : Ermel . Direcció : Aharrat, Rachida . Intèrpret : Ruiz, Emilia .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
26/05/2006.
Ballarí : Suñé, Neus; Cano, Mònica; Vilamitjana, Eva; Johansson, Linn; Fiol, Miquel; Camèlia, Mariona; Ruiz, Laura . Autor/a : Vallvé, Joan-Andreu; Germans Grimm . Compositor/a : Vallvé, Poire . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Poire; Vallvé, Joan-Andreu; Almirall, Marta . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . Vestuari : Vallvé, Joan-Andreu . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Albiñana, Queralt; Briansó, Anna .
Temporada: 2011/12; 2006/07; 2007/08; 2010/11; 2012/13;
Estrena:
El Teatre Principal.
(Terrassa).
01/01/1970.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Cantant : Martínez, Albert; Solano, Carlos; Millet, Daniel; Doz, Pau; Muñiz, Ángel; Rodríguez, Gustavo; Cussí, Jordi; Sabariegos, Guillermo; Mateu, Xavier . Autor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Ballarí : Martín, Javier; Peya, Ariadna; Robles, Adriana de; García de la Torre, Vanesa; Prada, Rosa Belén; Gómez, Andrés; Monells, Tatiana; Vicens, Alfred; Franco, Sergio; Velasco, Jorge . Compositor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Coreògraf : Comín, Coco . Companyia : Filmax Stage; Notro Films; Stromboli Entertainment; Butaca Stage . Direcció : Guix, Manu; Reguant, Ricard . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Solé, Carles . Intèrpret : Astudillo, Griselda; Guerra, Beàlia; Adamuz, María; Olivella, Laura; Suñé, Ariadna; Gadel, Elena; Gerardi, Marisa; Sánchez, Eugenia; Gete, Mayte .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
14/09/2006.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Ballarí : Soriano, Bianca; Góngora, Iván; Ramos, Malden; Carafi, Helga; Garcia, Ruth; Domínguez, Vanesa . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Il·luminació : STEM . Vestuari : Castro, Isabel . Producció : Mateo, Elena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
La Xarxa.
03/12/2006.
Ballarí : González, Robert; González, Llorenç; Sirvent, Cristina; Sáez, Xavi; González, Carme; Devant, Adrià; Carrasco, Marta . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : La Llave Maestra; La Zona Films; Teatre Nacional de Catalunya; Pep Bou Produccions . Direcció : Carrasco, Marta; Portaceli, Carme . Escenografia : Danés, Lluís . Il·luminació : Gutiérrez, Quico .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
27/06/2006.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.