Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 135
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : De Filipo, Eduardo . Adaptació : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Espasa, Daniel . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Andújar, Alejandro; Pasqual, Lluís . Il·luminació : Clot, Xavier . So : Mateu, Roc . Caracterització : Fernández, Eva . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Ribalta, Albert; Aubert, Laura; Bosch, Jordi; González, Robert; Madaula, Ramon; Sampietro, Mercè; Lozano, Teresa; Guinart, Oriol; Piñón, Francesca; Rodríguez, Marc . Músic/a : Martorelli, Pablo; González, Robert; Gottwald, Roman; Aubert, Laura; Pedragosa, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Barranco, Susanna . Adaptació : Galán, Marta . Compositor/a : Horta, Jofre . Companyia : Cia. Susanna Barranco . Direcció : Barranco, Susanna . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Mira, Cristian . Suports audiovisuals : Barranco, Susanna . Producció : Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Barranco, Susanna . Músic/a : Mira, Cristian .
Temporada: 2016/17; 2018/19;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta (24è : 2015 : Girona).
24/10/2016.
Autor/a : Gomila, Toni . Construcció objecte : Munar, Margalida . Companyia : Produccions de Ferro . Direcció : Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Febrer, Rafel . So : Febrer, Rafel . Vestuari : Lladó, Rafel . Suports audiovisuals : Miralles, Jaume . Producció : Produccions de Ferro . Intèrpret : Gomila, Toni .
Temporada: 2011/12; 2014/15; 2012/13; 2013/14; 2016/17; 2022/23;
Estrena:
Auditori Sa Màniga de Cala Millor.
(Sant Llorenç des Cardassar (Mallorca)).
07/10/2011.
Autor/a : Climent, David; loscorderos.sc; ZA!; Molinero, Pablo; Rodríguez, Pau; Pou, Eduard . Coreògraf : loscorderos.sc . Direcció : Pou, Eduard; Molinero, Pablo; Rodríguez, Pau; Climent, David . Il·luminació : Cube . So : ZA!; Mo . Vestuari : Muñoz, Laia . Producció : Festival SÂLMON< ; loscorderos.sc; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Pou, Eduard; Molinero, Pablo; Climent, David; Rodríguez, Pau .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
03/12/2016.
Autor/a : Compañía Bovoj; Mir, Paco; Aragón, Emilio . Companyia : Compañía Bovoj . Direcció : Aragón, Alonso; Mir, Paco . Il·luminació : Adisar Media . So : Ramírez, Juan Carlos . Vestuari : Salaberri, Gabriela . Producció : Caribe Teatro . Intèrpret : Aragón, Alejandro; Aragón, Gonzalo; Aragón, Rodrigo; Domínguez Aragón, Punch; Aragón, Alonso .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
03/04/2016.
Autor/a : Mir, Paco . Adaptació : Xiberta, Pere-Mateu . Companyia : Cor de Teatre . Direcció : Mir, Paco; Costa, David . Escenografia : Oliver, Pep . So : Ros, Joan-Carles “Rosky”; Bonet, Jordi . Vestuari : Ibáñez, Myriam . Producció : Somfònics . Cantant : Casado, Maria; Mora, Albert; Pla, Laura; Rigat, Joan; Santallúsia, Maria; Tello, Jorge; Mateo, Anna; Marco, Ignasi; Casamada, Ezequiel; Frigolé, Laia; Garcés, Glòria; García, Joan; Gili, Miquel Àngel; Ginès, Mariona; López, Enric; Lorente, Alicia; Gràcia, Albert .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
12/09/2015.
Autor/a : Aragay, Tomàs . Coreògraf : Asencio, Sofia . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Asencio, Sofia . Il·luminació : Cube . So : Navarro, Marc . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; L'Antic Teatre . Intèrpret : Semolina Tomic (Tomic, Julijana) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
27/11/2016.
Autor/a : Reza, Yasmina . Traducció : Galceran, Jordi . Direcció : Górriz, Miquel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Ubach, Toni . Vestuari : Pawlowsky, Nina . Producció : Mola Produccions; Bitò Produccions; Focus . Intèrpret : Villanueva, Lluís; Orella, Francesc; Arquillué, Pere .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Teatre Municipal de Girona.
(Girona).
08/10/2016.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Autor/a : Álvarez, Lali . Direcció : Álvarez, Lali . Il·luminació : Solina, Núria . So : Matas, Pau . Producció : LaPública . Intèrpret : Garcés, Clara; Teixidó, David; Espinosa, Sònia .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
06/11/2016.
Autor/a : Jiménez, Alejandra . Direcció : Bonet, Montse . Escenografia : Gálvez, Mònica . Il·luminació : Espinet, Enric; Ramos, Natalia . So : Espinet, Enric . Vestuari : Gálvez, Mònica . Suports audiovisuals : Kleinrok, Silvina; Cuní, David . Producció : Boronat, Natàlia . Intèrpret : Trilla, Joan; Jiménez, Alejandra .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17; 2019/20; 2021/22;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
27/05/2015.
Direcció : Hausson (Julve Salvadó, Jesus) . Escenografia : Trullàs, Manuel . Il·luminació : Julve, Albert . So : Bonet, Jordi . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : La Seca Espai Brossa . Intèrpret : Hausson (Julve Salvadó, Jesus); Phillips, James .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Turunen, Saara . Traducció : Gutiérrez Ruiz, Luisa . Direcció : Turunen, Saara . Escenografia : Tantull, Anna . Il·luminació : Rius, Raimon . So : Levis, Alejo . Vestuari : Farré, Mireia . Producció : La Peleona Companyia de Teatre . Intèrpret : Blasco, Pepo; Mendoza, Patricia; Menéndez, David; Poch, Carmela; Torres, Carla; Cendoya, Vero .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
27/04/2016.
Autor/a : Terra, Marcela . Direcció : Terra, Marcela . Escenografia : Terra, Marcela . Il·luminació : Russo, Mattia . So : Gas, Orestes . Suports audiovisuals : Raso Boluda, Cristina . Producció : Sala Fènix . Intèrpret : Cabezas, Felipe .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
06/10/2016.
Autor/a : Thiéry, Sébastien . Adaptació : Belbel, Sergi . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Paloma, Mercè . Producció : Focus . Intèrpret : Vilarasau, Emma; Bosch, Jordi; Martínez, Carles; Barrachina, Anna; Casanovas, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
04/09/2015.
Autor/a : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Compositor/a : Freire, Ricardo; Manzanita (Ortega Heedia, José); Bizet, Georges; Gades, Antonio; Solera, Antonio . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Penella, Manuel; Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . So : Anievas, Beatriz; Castro, Alex . Vestuari : López, Isabel . Producció : Fundación Antonio Gades . Cantant : Juañarito; Piculabe (Bermúdez, Enrique); Carmona, María . Ballarí : Madrid, Álvaro; Barroso, Noe; Ortega, Antonio; Vento, Pepe; Morales, Elías; Gómez, Lidia; Rey, Ana del; Serrano, Luisa; Lara, Miguel; Manzanas, Esmeralda; Rojas, Miguel Ángel; Chico, Mayte; Nadal, María; Guiñales, Virginia; Vidal, Sílvia; Rodríguez, Jairo . Músic/a : Solera, Antonio; Camarón de Pitita (Carmona Silva, Andrés) .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Artigau, Marc . Direcció : Artigau, Marc . Escenografia : Brosa, Sebastià; Iglesias, Josep . Il·luminació : Bofarull, David . So : Solé, Joan . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Velasco, Isabel . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Giraut, Berta; Ramón, Clara de; Rodríguez, Marc; Torrecilla, Sergi ; Villanueva, Lluís; Figueras, Joan .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
15/06/2016.
Adaptació : Buckmaster, Sue . Compositor/a : Pook, Jocelyn . Coreògraf : Khan, Akram . Direcció : Buckmaster, Sue; Khan, Akram . Il·luminació : Ribot, Mercè; Hoare, Guy . So : Stein, Alex . Suports audiovisuals : Stein, Alex . Producció : AKCT . Ballarí : Alamanos, Dionysios; Ricchini, Nicolás .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
20/02/2016.