Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 271
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Buffard, Alain . Adaptació : Ségal, Vincent . Companyia : PLES . Escenografia : Buffard, Alain . Il·luminació : Godin, Yves . So : Perdreau, Félix . Vestuari : Yamamoto, Yohji . Producció : Joly, Hélène; Accart, Tanguy . Intèrpret : Gutierrez, Miguel; Mantero, Vera; Triozzi, Claudia; Ségal, Vincent .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
04/10/2007.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Coreògraf : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa . So : Lenaerts, Peter . Producció : P.A.R.T.S. . Ballarí : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/01/2023.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . So : Toda, Albert . Intèrpret : Moteseririn, Angel; Murillo, Fany; Távora, Concha; Romero, Evaristo . Cantant : Vera, Manuel; Távora, Concha . Ballarí : Recio, Lourdes; Alcántara, Inma; Tello, Inma; Alvarez, Leonor; Murillo, Fany; Lorenzo, Yolanda; Romero, Juan . Músic/a : Távora, Salvador; Sanchís, Vicente .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
07/12/1988.
Coreògraf : Coll, Guillermina; de la Peña, Álvaro; Wrona, Hans; Vokoun, Pavel . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Il·luminació : Mella, Lluís . So : Mella, Luis . Vestuari : Gina Dansa; Almagro, Maria . Ballarí : Saiz, Victòria; Malinowski, Pedro; Novas, Anna; Gómez, Toni; Mel.lo, Lali; Forrellad, Narciso; Lacalle, Àngels; Vinyas, Natàlia; Escorihuela, Lourdes; Bisetti, Maite; Torredemer, Anna; Silvestre, Paca; Duró, Marta .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
06/12/1986.
Autor/a : Gómez, Mar; Cendoya, Vero . Compositor/a : Madau, Adele . So : Madau, Adele . Vestuari : Aulí, Pau .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
10/09/2021.
Autor/a : Mirambell, Claudia; Sun, Junyi . Companyia : Kernel Dance Theatre . Il·luminació : Ferrer, Irene; Borràs, Carles . So : Sun, Junyi; Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi; Sánchez, Eloi . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana . Intèrpret : Vilajoana, Marc . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
06/03/2021.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Compositor/a : Schwarcz, Etienne . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Castells, Joan; Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Lizaran, Lola . Ballarí : Abuhau, Or; Oller, Ramon; Astor, Nadine; Gazzola, Paul; Pasqual, Lluís; Morino, Keith; Moreno, Jeanette; Morin, Anne; Pujol, Mireia; Carrasco, Marta; Lorenzo, Thèrése; Nicolas, Delphine; Bonnery, Annabelle .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
30/05/1992.
Autor/a : Vaello, Uxía P. . Coreògraf : Câmara, Catarina . So : Patiño, Daniel . Vestuari : Vaello, Uxía P.; Vaello, Clotilde . Intèrpret : Vaello, Uxía P. .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
23/05/2008.
Companyia : Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) . So : Be'er, Rami; Claude, Alex . Vestuari : Be'er, Rami; Hatzbani, Lilach . Ballarí : Tedaldi, Dylan; Samsworth, Theo; Levi, Dvir; Lilek, Nika; Roh, Joo Ho; Gill, Ela; Garlo, Nicholas; Vach, Michal; Oz, Yarden; Carter, Tristan; Kim, SuJeong; Nikurov, Ilya; Doheny, Megan; Seok, Jin Hwan; Bessoudo, Léa; Asor, May; Cheshun, Anastasia; Francesco, Arianna Di ; Neophytou, Antigoni .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
30/04/2022.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Coreògraf : Renom, Elisenda; Corchero, Andrés . Direcció : Renom, Elisenda . So : González, Beatriz . Intèrpret : Renom, Elisenda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/04/2007.
Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Muñoz, María . Autor/a : Berger, John; Mal Pelo . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona; Temporada Alta; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Ramis, Pep; Miserachs, Adrià; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Polls, Àlex .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
31/05/2002.
Autor/a : Lyster, Janne-Camilla . Direcció : Dybwik, Siri . Escenografia : Dybwik, Siri . Il·luminació : Thordal, Kristian Idar . So : Lonning, Thomas; Fossdal, Nils Christian . Vestuari : Dybwik, Siri . Intèrpret : Brogeland, Ane Iselin; Kverneland, Cesilie; Aase, Gerd Elin; Fossdal, Nils Christian . Músic/a : Fossdal, Nils Christian .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
La Sala.
(Sabadell).
14/11/2021.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Coreògraf : Wampach, David . Il·luminació : Fouilhé, Maurice . So : Dixneuf, Jordan . Caracterització : Garcia, Rachel . Vestuari : Garcia, Rachel . Producció : Association Achles; Charleroi Danse Centre Chorégraphique; La Maison CDCN Uzès Gard Occitanie . Ballarí : Cunci, Maeva; Lagomarsino, Lucas; Berclaz, Nina; Gau, Ghyslaine; Badel, Régis; Angelis, Lorenzo de .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/03/2022.
Autor/a : Orbaneja Gil de Biedma, Miguel; Alta Realitat . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Jesus Díaz & Fletcher Ventura . Producció : Gal.la Xaus/Alta Realitat . Intèrpret : Perales, Raül; Recacha, Mercedes; Moyà, Maria José; Iannarelli, Maxime .
Temporada: 2010/11; 2011/12; 2012/13;
Estrena:
La Nau Ivanow (Factoria Escènica Internacional - FEI).
(Barcelona).
17/06/2011.
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Autor/a : Pinto, Inbal; Avshalom Pollak Dance Company . Direcció : Pollak, Avshalom; Pinto, Inbal . Escenografia : Pinto, Inbal; Pollak, Avshalom . So : Pinto, Inbal; Pollak, Avshalom . Intèrpret : Rigney, Annie Ilana; Fishzon, Zvi; Nissim, Naomi; Montfort, Ariadna; Loven, Almog; Hoenig, Tamar ; Harmelin, Noga; Godoy, Lazaro; Beck, Talia; Weksler, Tom .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
14/07/2012.
Coreògraf : Maciejewska, Ola . Il·luminació : Brahim, Rima Ben . So : Novello, Alberto . Producció : LE CN D un centre d’art pour la danse ; Ménagerie de verre – Paris ; Productiehuis Rotterdam . Ballarí : Sado, Maciej ; Maciejewska, Ola ; Nara, Keyna; Velarde, Amaranta .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/11/2017.
Direcció : Hernández, Lipi . Il·luminació : Klein, Raquel . So : Tarrats, Albert ; Juan, Adrià ; Gómez, Carlos . Ballarí : López Espinosa, Roser; Nogal, Lorena; Lérida, Juan Carlos; Rubio, Jesús; Novas, Janet; Esteban, Álvaro .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
13/02/2021.
Adaptació : Galián, Andrés . Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Guerrero, Javier . Direcció : Guerrero, Javier . Escenografia : Signes, Mariona . Il·luminació : Galián, Andrés . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Torres, Maria José . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Ruiz, Jerónimo; Cobas, Tanit; Sanz, Julia; Rubio, Amanda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/02/2022.
Compositor/a : Bizet, Georges; Martirio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Martínez, Sonia; Noriega, Diana; Castro, Arnau; Badier, Yannick; Ching, Sau; Heras, Raúl; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Rañé, Joana; Palomo, Vicente; Martín, Sonia; García, Susana; Criado, Ana; García, María del Carmen; Lozano, Christian; García, Javier; Rouet, Sandrine; Martínez, Thierry .
Temporada: 2002/03; 2003/04; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (17a : 2003).
14/08/2003.
Autor/a : García Salgueiro, Milagros; Cao, Cuque; Lanas, Aina; Azzati, Valentina . Companyia : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Direcció : Azzati, Valentina; García Salgueiro, Milagros . Escenografia : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Il·luminació : Cascón, Ivan . So : Cot Ros, Joan . Vestuari : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Intèrpret : Jiménez, Guillem; Macuacua, Horacio; Irango, Júlia; Garcia, Luís; Colacrai, Cecilia; Gorostiza, Josefina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
03/12/2022.
Autor/a : Gibert, Marta; Rotger, Neus . Ballarí : Dorna, Laura; Gibert, Marta . Coreògraf : Gibert, Marta . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . So : Vela, Marc .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
12/05/2001.
Autor/a : Core, Gaston . Coreògraf : Core, Gaston . Companyia : Cia Gaston Core . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Core, Gaston . So : Nag, Shreyashee . Producció : Sala Hiroshima; Dansa Metropolitana . Ballarí : Basu, Paroma; Hoque Tumanguil, Catherine; DasGupta, Anoushka; Foglietta, Anna; Nag, Shreyashee; Celdran, Margaux; Aguirre Moral, Diana; Nathani Harwani, Karina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
16/12/2022.
Adaptació : Buckmaster, Sue . Compositor/a : Angarano, Domenico . Coreògraf : Khan, Akram . Construcció objecte : Oppenheim, Naomi . Direcció : Ayguadé, Eulàlia; Khan, Akram . Escenografia : Hu, Ingrid . Il·luminació : Hoare, Guy . So : Wood, Phil; Angarano, Domenico . Vestuari : Nakano, Kimie . Ballarí : Ricchini, Nicolás .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/01/2021.
Autor/a : Cornille, Nathalie; Cornille, Nathalie . Coreògraf : Cornille, Nathalie . Direcció : Cornille, Nathalie . Escenografia : Blondeau, Eric . Il·luminació : Blondeau, Eric . So : Zuliani, Stéphane . Vestuari : Nell C. . Suports audiovisuals : Cornille, Jerome . Producció : CNC Danse; Espace G Brassens; St Martin Boulogne 62; Culture Commune; Scène Nationale du bassin minier du Pas de Calais; Tréteaux Jeune Public; Ville de Tourcoing '59 . Intèrpret : Cornille, Nathalie .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/04/2011.
Coreògraf : Guiu, Núria . Direcció : Guiu, Núria . Il·luminació : Morales, Toni; Serra, Jou . So : Moreno Roldán, Daniel; Tarrats, Albert ; Juan, Adrià . Producció : Graner fàbrica de creació; Mercat de les Flors; La Briqueterie . Ballarí : Cyan, Mauro; Pascual, Berta; Corchia, Carlos G.; Martínez, Berta; Palmitesta, Francesco .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
13/11/2022.
Autor/a : Tragant, Olga . Coreògraf : García, Miryam; Smaldone, Mara; Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Castillo, Naia del . Il·luminació : Martínez, Manu . So : Jarrés, Judit . Vestuari : Castillo, Naia del . Intèrpret : García, Miryam; Smaldone, Mara .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/06/2007.
Autor/a : Córdoba, Elena . Coreògraf : Córdoba, Elena . Direcció : Córdoba, Elena . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Prado, Luz . Suports audiovisuals : Benito, David . Producció : Teatre Lliure; La Caldera, Centre de Creació de Dansa i Arts Escèniques . Ballarí : Pampyn, Clara; Pire, María José; Rubio Gamo, Jesús .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
06/03/2021.