Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 516
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : García, Nacho; Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Parejo, Marc; Marsó, Silvia . Músic/a : Vila, Esther; Vila, Edurne; Calvo Tapia, Carlos; Ferré, Josep .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Autor/a : Català, Joan . Adaptació : Carratalá, Pablo . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Coreògraf : Heitzinger, Iris . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Remadi, Nathalie; Montero, Natxo; González, Sergio; Català, Joan; Colacrai, Cecilia; Redondo, José Luís .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Cicle Circ d'ara mateix (5è : 2019 : Barcelona).
17/04/2020.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Adaptació : Ley, Pablo; Llabrés, Montse . Coreògraf : Llabrés, Montse . Companyia : Companyia Montse Llabrés . Direcció : Llabrés, Montse; Ley, Pablo . Escenografia : Llabrés, Montse; Gorriz, Aurora . Vestuari : Cal, Maria . Intèrpret : Noble, Steve; Llabrés, Montse . Músic/a : Noble, Steve .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
20/11/1992.
Autor/a : Schnitzler, Arthur . Adaptació : Pintó, David . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Pintó, David; Campos, Dani . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Gardés, Xavier . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Piró, Laia; Mora, Albert . Músic/a : Fernández Pellicer, Ana; Marín Canellas, Laura; Campos, Dani; Ferré, Josep .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
05/03/2015.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Autor/a : Ayckbourn, Alan . Adaptació : Mallol, Lluïsa . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Peris, Joan . Escenografia : Carulla, Hermínia . Il·luminació : Faura, Albert . So : Grande, Francisco . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Bitò ; Focus . Intèrpret : Sevilla, Toni; Ponce, Pere; Mallol, Lluïsa; Millà, Marta; Lanau, Maria; Farelo, Eduard .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Borràs.
(Barcelona).
10/12/2015.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Autor/a : Ritsos, Iannis . Adaptació : Bidegain, Gerard . Traducció : Casa, Joan . Coreògraf : Martí, Cristina . Direcció : Bidegain, Gerard . Escenografia : Haro, Rafa . Il·luminació : Paituvi, Alba . So : Arana, Zúbel . Caracterització : Paituvi, Alba . Vestuari : Paituvi, Alba . Suports audiovisuals : Artigas, Arnau . Producció : Teorema Teatre; Festival Lola . Intèrpret : Martí, Cristina; Genís, Oriol; Arana, Zúbel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
11/01/2023.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Autor/a : Riveros, Hugo; Riveros, Hugo . Adaptació : Marrodan, Pancho . Coreògraf : Ibarz, Maribel . Companyia : Hugo show boy . Direcció : Urroz, Teresa . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Estrany, Karme . Intèrpret : Riveros, Hugo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
08/04/1999.
Adaptació : Flack, Sue . Coreògraf : Giménez, Naty; Micó, Ana . Direcció : Flack, Sue . Vestuari : Infestum Espectacles . Producció : Flack, Sue . Intèrpret : Aspinall, Mark; Xeix, Marina; Halbert, Sharlene; Elmir, Natacha; Lerner, Jamie; Ewing, Daniel; Sbuttoni, Ben; Valentine, Adam; O'Callaghan, Annie; Jahanpour, Julian; Sheehan, Siobhán .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Gaudí de Barcelona (TGB).
(Barcelona).
12/05/2016.
Autor/a : Maicas, Moisès; Font, Joan; Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Músic/a : Vila, Esther; Kharitonina, Olga . Adaptació : Angelov, Stanislav . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Font, Joan; Angelov, Stanislav . Escenografia : Guillén, Joan . Vestuari : Guillén, Joan . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Rodrigo, Marta; Fernández, Xavier; López, Pablo; Torino, Ricard; Jiménez, Francisco Javier; Roche, Elena; Ferrer, Alicia; Albinyana, Queralt; Rosell, Marta; Vidal, Jordi; Labanda, Ivan; Valero, Marta .
Temporada: 2010/11; 2011/12; 2012/13; 2017/18;
Estrena:
L'Auditori de Cornellà.
(Cornellà de Llobregat).
13/02/2011.
Músic/a : Armengol, Robert; Sibila, Gerard; Gottwald, Roman; Espasa, Daniel; Motatu, Valeriu; Traver, Jordi; Figueres, Pau; Vila, Esther; Prats, Guillermo; Martí, Oriol; Pereira, Àngel; Armengol, Ferran; Ammon, Johannes; Puig, Francesc . Adaptació : Arcarazo, Lluís . Coreògraf : Viñas, Natàlia . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Amenós, Montse . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Caracterització : Pereña, Liliana; Núñez, Mònica . Vestuari : Amenós, Montse . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Intèrpret : Julien, Josep; Sansa, Carme; Möller, Julia; Totusaus, Annabel; Codony, Maria; Lardner, Henry; Orrit, Pol; Pujol, Marc; Gisela; Moliner, Anna; Gramaje, Carlos; Frauca, Ferran .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
23/10/2008.
Autor/a : Shaffer, Peter . Cantant : Pomares, Pedro; Vasarqui, Enric; Casamada, Ezequiel; Casanova, Josep; Mas, Jordi; Colomer, Toni; Giró, Jaume; Lüderitz, Dagmar; Argemí, Anna; Soriano, Isabel; Nabal, Ruth; Espargaró, Montserrat; Paz, Elisabet . Adaptació : Alonso, Ángel . Traducció : Vidal, Josep Maria . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Focus . Direcció : Alonso, Ángel; Ortega, Miguel . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Molina, Òscar; Soler, Lluís; Pera, Roger; Moreno, Olalla; Mota, Josep; Ribera, Xavier; Benet, Ivan; Fonts, Baltasar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
12/11/1998.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Adaptació : Fernández Giua, Carles; Maestro, Manuel; Azorín, Paco . Compositor/a : Parera Fons, Antoni . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Martínez, Virgínia; Azorín, Paco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Díaz, Ximo . Vestuari : Güell, Anna . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio; Chini . Producció : Gran Teatre del Liceu; Laporta, Maria . Intèrpret : González, Llorenç . Cantant : Niz, Orlando; Bayo, María; González, Ruth; Fernández, Xavier; Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Ferrer, Josep; Valero, Marta; Martínez-Agudo, Lluís; Moraleda, Inés; Planas, Maia . Músic/a : bcn216 .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
16/07/2010.
Autor/a : Kafka, Franz . Músic/a : Baggioli, Marco; Panatteri, Alessandro; Salza, Simone . Adaptació : Malcovati, Fausto . Traducció : Malcovati, Fausto . Compositor/a : Chiaramello, Giancarlo . Coreògraf : Brancaccio, Mariano . Companyia : Teatro Eliseo de Roma; Théâtre des Italiens . Direcció : Scaparro, Maurizio . Escenografia : Francia, Roberto . Il·luminació : Luzzati, Emanuele . Vestuari : Luzzati, Emanuele . Intèrpret : Di Rauso, Giovanna; Costa, Dario; Trapani, Andrea; Bottai, Francesco; Malesta, Max; Turrin, Enzo .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/10/2001.
Músic/a : Martín, José Luis ("Keke"); Rojas, Nelson . Autor/a : Shakespeare, William . Adaptació : Oddo, Ismael; Celedón, Mauricio . Compositor/a : Rojas, Nelson . Coreògraf : Silveira, Cristina D. . Companyia : Silencio; Karlik Danza Teatro; Samarkanda Teatro . Direcció : Celedón, Mauricio; Leveneu, Cécile; Bruas, Sebastien . Escenografia : Celedón, Mauricio . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Verdejo, Claudia . Producció : Pérez, David; Arias, César . Intèrpret : Santos, Luisa; Núñez, Fermín; Méndez, Félix; Oddo, Ismael; Laso, Nazaret; Silveira, Cristina D.; Rase, Jean Marie; Recio, José; Estibill, Nelson; García, Ana; Márquez, Beatriz; Lucas, Elena .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
19/08/2004.
Autor/a : Chikha, Chokri Ben ; Pinoy, Marijke; Pessemiers, Dahlia; Geerlings, Erik-Ward; Jans, Erwin; Gabriëls, Bert . Adaptació : López, Judith; Batllori, Laura . Coreògraf : Neyskens, Laura . Direcció : Chikha, Chokri Ben . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Miranda, Paula; Lucena, Carles . So : Miranda, Paula; Suñe, Toni . Vestuari : Simó, Ramon . Intèrpret : Santacana, Júlia; Forés, Jaume; Masdeu, Eleazar; Pérez Vilarasau, Martina; Tubau, Omar; Tresserra, Martina; Sureda, Joana Maria; Santiago, Elena; Ndong, Tamara .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Shakespeare, William . Adaptació : Graells, Guillem-Jordi . Traducció : Sellent, Joan . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Domènech, Jordi; Mestres, Josep M. . Escenografia : Duran, Pep . Il·luminació : Planas, Kiko . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Araujo, María . Producció : Anexa . Intèrpret : Boixaderas, Jordi; Casanovas, Àlex; Albareda, Aleix; Bel, Sílvia; Renom, Rosa; Pons, Mercè; Aubert, Laura; Gil, Ariadna; Joan, Joel .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
16/07/2015.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Veiga, Manuel . Coreògraf : Briansó, Anna . Direcció : Pellicer, Genoveva . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Julve, Albert . So : Pellicer, Genoveva . Vestuari : Companyia Perlimplín; Martí, Teresa . Producció : Companyia Perlimplín . Intèrpret : Sanosa, Jordi; Briansó, Anna; Lomba, Almudena; Veiga, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
11/01/2017.
Autor/a : Carroll, Lewis . Adaptació : Reverent, Alexandre . Coreògraf : Chopinot, Régine . Companyia : Turckheim, Cyril de; Compagnie Régine Chopinot . Direcció : Chopinot, Régine . Escenografia : Semenowicz, Danka . Il·luminació : Boucher, Gérard . Vestuari : Gaultier, Jean-Paul . Ballarí : Rachmuhl, Marianne; Robier, Monet; Bateman, John; Rodríguez, Manuel; Savy, Catherine; Song, Lin-Guang; Pavlicek, Vojta; Louison Kala-Lobe, Georgette; Lorrio, María Jesús; Blake, Joanna; Carol Brooks, Jeannette; Charmatz, Boris; Combes, Philippe; Fischer, Jacqueline; Lebreton, Myriam; Lescop, Anne Karine; Letellier, Samuel; Ughetto, Eric .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/1991.
Autor/a : Sòfocles . Adaptació : Griffell, Fernando . Traducció : Bueno, Ester . Compositor/a : Diago, Eduardo . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Te-A-Traç . Direcció : Griffell, Fernando . Escenografia : Casas, Carles . Il·luminació : Morros, Ignasi . Vestuari : Casas, Carles . Intèrpret : Ruíz, Frank ; Rusinés, Elvira; Bueno, Ester; Tur, Muntsa; Pulido, Alexandra; Perezdeloz, Oscar ; Peire, Sergio; Martínez, Núria; Ferrer, Esteve; Domènech, Xavier; Díaz, Rosi; Vilaregut, Angels . Músic/a : Recio, Juan A. .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
La Casona.
(Barcelona).
29/10/1993.
Autor/a : Jimonas, Yorgos . Cantant : Linares, Carmen . Ballarí : Coro de Valencia . Adaptació : Melero, Antonio . Compositor/a : Pradal, Vicente; Ono, Yoko; Linares, Carmen . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Teatres de la Generalitat Valenciana; Universitat de València . Direcció : Pavlakis, Spiros; Perales, Francisco; Papas, Irene; Cerveró, Joan; Sáez, Vicente . Escenografia : Metzikof, Yannis . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Metzikof, Yannis . Intèrpret : Papas, Irene; Viñals, Marina; Perales, Cristina; Castilla, Ángela; Peris, Maria-Josep .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (12a : 1998).
07/08/1999.
Direcció musical : Pons, Josep . Autor/a : Hofmannsthal, Hugo von . Adaptació : Crimp, Martin . Compositor/a : Strauss, Richard . Coreògraf : Alford, Joseph . Direcció : Mitchell, Katie . Escenografia : Lamford, Chole . Il·luminació : Farncombe, James . Vestuari : Blenkinsop, Sarah . Producció : Théâtre des Champs-Élysées; Festival d'Aix-en- Provence; Gran Teatre del Liceu . Cantant : Munck, Sonia de; Masllorens, Anaïs; Vila, Núria; Esteve, Vicenç; Rosen, Alex; Noval-Moro, Juan; Vicente, Jordi; Graça, Gisesa; Ortega, David; Murillo, Cristina; Rosés, Pipino; Junquera, Anna; Regueras, Cristina; Appl, Benjamin; Oostrum, Johanni van; Värelä, Miina-Liisa; Solbach, Maik; López, José Antonio; Hankey, Samantha; Murrihy, Paula; Schukoff, Nikolai; Pomeroy, David; Fadó, Josep; Padullés, Roger; Rodríguez-Norton, Jorge; Lagares, David; Sancho Pereg, Elena; Blanch, Sara . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
22/09/2021.
Autor/a : Sambola, Marc . Adaptació : Rosich, Marc . Compositor/a : Sambola, Marc . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Cia A Grup Vocal; Puça Espectacles . Direcció : Angelet, Marc . Escenografia : Tantull, Anna . Vestuari : Hrga, Iztok . Producció : Puça Espectacles . Intèrpret : A Grup Vocal .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/12/2022.
Cantant : Colet, Mireia; Navarro, Teresa; Oliver, Elisenda; Colet, Natàlia; Grau, Mònica . Autor/a : Escobar, Josep . Adaptació : Olivar, Jordi . Coreògraf : Canet, Carme . Direcció : Olivé, Toni; Olivar, Jordi . Vestuari : Navarro, Teresa . Intèrpret : Campoy, Cristina; Canet, Carme; Pous, Carme; Olivé, Roc; Camps, Nicasi; Soler, Manel; Olivé, Oriol; Roca, Gabi; Conejero, Sergi; Vidal, Francesc; Casanova, Josep; Conesa, J. Albert .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Moral i Cultural del Poblenou.
(Barcelona).
03/06/2000.
Autor/a : Christie, Agatha . Adaptació : Ludwig, Ken; Serrat, Alícia; Morales, Iván . Coreògraf : Climent, David . Direcció : Morales, Iván . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Bofarull, David . So : Ballvé, Jordi . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Focus . Intèrpret : Vert, David; Vélez, Javi; Segura, Vanessa; Rocatti, Isabel; Benito, Clàudia; Barrachina, Anna; Bagès, David; Ametllé, Rubèn; Farelo, Eduard; Ribera, Maria .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
14/09/2021.
Autor/a : Weidman, John; Sondheim, Stephen; Reguant, Ricard . Adaptació : Mas Griera, Albert . Traducció : Mas Griera, Albert . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Companyia Memory . Direcció : Doncos, Jordi; Reguant, Ricard . Escenografia : Muntanyola, Albert . Il·luminació : Iglesias, Xavi . Intèrpret : Doz, Gabriel; Fernández, Miquel; Font, Jordi; Mateu, Isa; Losada, Eva; Claramunt, Daniel; Folch, Eva; Sau, Natàlia; Muntada, Eduard; Brunet, Rafael; Doncos, Eduard; Mateu, Xavier; Conesa, Benjamí; Muntanyola, Albert .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
13/09/1997.
Autor/a : Palazón, Òscar; Andrade, Carme . Ballarí : Borrull, Magda . Adaptació : Farré, Jordi . Coreògraf : Borrull, Magda . Direcció : Andrade, Carme . Intèrpret : Canales, Jéssica; Cortada, Alba; Farré, Agustí; Farré, Antònia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre El Magatzem de la Cooperativa Obrera.
(Tarragona).
02/11/2005.
Autor/a : Clèves, Rufina de . Adaptació : MacAyza, Daniel . Coreògraf : Tinoco, Amanda . Companyia : Cie. de la duchesse . Direcció : Molins, Mònica; MacAyza, Daniel . Escenografia : Cerdan, Sergi . Il·luminació : Cerdan, Sergi . So : Bel, Andrea . Intèrpret : MacAyza, Daniel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Dau al Sec Arts Escèniques.
(Barcelona).
05/10/2022.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Autor/a : Blanco, Cris ; Bueno Rodríguez, Oscar; Cruz, Javier; Celada, Cris; Velarde, Amaranta . Adaptació : Hernández, Ayara . Coreògraf : Hernández, Ayara; Velarde, Amaranta . Il·luminació : Roca Saiz, Sergio . Producció : Mercat de les Flors; El Graner; La Casa Encendida . Intèrpret : Cruz, Javier; Blanco, Cris ; Velarde, Amaranta ; Bueno Rodríguez, Oscar .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
08/04/2016.
Direcció musical : Flores, Dídac . Autor/a : Barbarà Mir, Pau . Adaptació : Flores, Dídac . Compositor/a : Barbarà Mir, Pau . Coreògraf : Yuste, Rubén . Direcció : Flynn, Marc . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Gener, Dani . Suports audiovisuals : Palau, Helena . Producció : Suerte en mi vida Producciones .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Gaudí de Barcelona (TGB).
(Barcelona).
17/12/2020.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Adaptació : Teatre de Cordó . Traducció : Zaragoza, Maria . Compositor/a : Carmona, Luis M. . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; El Teatro Fronterizo . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Montoya, Pep . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Martínez, Cristina . Intèrpret : Vinyes, Natàlia; Jové, Pep; Català, Núria; Rovira, Maria; Dale, Giovanna; Peraire, Cristina .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
01/12/1993.
Autor/a : Alberola, Carles; García, Roberto . Adaptació : Granell, Fernando . Coreògraf : Ribes, Rosa . Companyia : Albena Teatre; Drimtim Produccions . Direcció : Alberola, Carles . Escenografia : Alfaro, Carles . Il·luminació : Alfaro, Carles . Vestuari : Cabedo, Rocío . Intèrpret : Díaz, Inés; Alberola, Carles; Andrés, Verònica; Juan, Carme; Picó, Alfred .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
11/06/1999.
Adaptació : Lecina, Quim . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Direcció : Lecina, Quim; Hibernia, Eva . Il·luminació : Castelló, David . Producció : Factea Creaccions i produccions Teatrals . Intèrpret : Bertral, Montserrat; Farriol, Anna; Lecina, Quim; Vidal, Berta .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Brossa Espai Escènic.
(Barcelona).
12/09/2013.
Autor/a : Needcompany; Lauwers, Victor . Adaptació : Janssens, Elke . Coreògraf : Barkey, Grace Ellen . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . Producció : Needcompany; Festival Grec; Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Verbelen, Meron; Seghers, Maarten; Navarro, Juan; Lauwers, Romy Louise ; Gardner, Martha; Cunill, Gonzalo; Barkey, Grace Ellen; Albet, Nao .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (45è : 2021).
08/07/2021.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Ricart Codina, Anna Maria . Compositor/a : Marsal, Gerard . Coreògraf : Blanco, Jesús . Direcció : Chornet Artells, Marc . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Queralt, Pol . So : Marsal, Gerard . Caracterització : Parra, Adriana . Vestuari : Parra, Adriana . Suports audiovisuals : Ferri Parres, Alfonso . Intèrpret : Zamora, Ivet; Alegre, Marina; Torra, Xavier; Salvat Morin, Martí; López, Cristina; Guillemat, Toni; Pàmies, Neus . Ballarí : Blanco, Jesús .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Can Papasseit.
(VIlanova del Camí).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
27/05/2021.
Autor/a : Puig, Manuel . Adaptació : Ricart, Anna Maria . Coreògraf : Suñé, Neus . Companyia : Chroma Teatre . Direcció : Miranda, Juan Pablo . Escenografia : Pinar, Adrià . Il·luminació : Peralta, Víctor . Vestuari : Cardús, Mireia . Intèrpret : Aguirre, Constanza; Menéndez, David; Muñoz, Ilona; Pereyra, Melina; Torrecilla, Sergi .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
08/05/2014.
Músic/a : García Rami, Marc; Gomariz, Pau; Valls, Pau; Terrasa, Cati; Arias, Dani; Navarro, Xavier; Puig, Francesc; Vilalta, Ramon; Ollé, Quim; Piqué, Gustau; Juan, Josep; Andorrà, Núria; Vila, Edurne; Sánchez, Xavier; Prats, Guillermo; Ribera, Feliu; Perna, Marta; Vila, Esther; Guàrdia, Imma . Autor/a : Sondheim, Stephen; Lapine, James . Adaptació : Vives, Joan; Tunick, Jonathan; Vives, Joan . Traducció : Vives, Joan . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Briansó, Anna . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís; Vives, Joan . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Vestuari : Paloma, Mercè . Producció : Cisquella, Anna Rosa . Intèrpret : Frauca, Ferran; Moliner, Anna; Gisela; Pujol, Marc; Albert, Sergi; Maestu, Maria del Mar; Castells, Ferran; Gramaje, Carlos; Gimeno, Josep Maria; Vallicrosa, Teresa; Ventura, Laura; Ventura, Anna; Ruste, Clara del; Totusaus, Annabel; Mone .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
22/11/2007.