Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 4,776
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Rodríguez Méndez, José Mª . Compositor/a : Gutiérrez, Antonio . Direcció : Belloch, Enrique . Escenografia : Aguadé, Ángel . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Aguadé, Ángel . Producció : Collado, Salvador; Miguel, Lola . Intèrpret : Guillén, Fernando; Sais, Pep .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Villarroel Teatre.
(Barcelona).
29/03/2001.
Compositor/a : Bagés, Joan . Companyia : Cage Compagnie . Direcció : Alemany, Edgar . Escenografia : Barrès, Laurence . Il·luminació : Dreyer, Jeanne; Gaillardot, Pierre . Vestuari : Barrès, Laurence . Producció : Cage Compagnie . Intèrpret : Ciampi, Giorgia ; Descours, Cyril; Audinot, Amandine . Músic/a : Bagés, Joan .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
05/04/2017.
Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : El Harti, El Arbi; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : María Pagés Compañia . Direcció : Pagés, María . Il·luminació : Fullana, Pau . So : Cortada, Albert . Vestuari : Pagés, María . Producció : El Canal-Centre d'Arts Escèniques Salt/Girona; Temporada Alta; María Pagés Compañia . Ballarí : Pagés, María . Músic/a : El Harti, El Arbi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
29/10/2016.
Músic/a : Jover, Eloi . Cantant : Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Torruella, Montserrat; Benet, Mariona . Compositor/a : Granados, Enric; Txaikovski, Piotr Ilitx; Verdi, Giuseppe; Donizetti, Gaetano; Rossini, Gioacchino; Mozart, Wolfgang Amadeus; Bernstein, Leonard; Beethoven, Ludwig van . Companyia : Òpera de Cambra de Sant Cugat . Direcció : Sánchez, Joan Anton; Jover, Eloi .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
14/10/2005.
Autor/a : Belbel, Sergi . Compositor/a : Roig, Òscar . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : El Teatro Fronterizo . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Roy, Joaquim . Il·luminació : Álvarez, José Luis . So : Blanco, Jordi . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Galindo, Rosa; Figueres, Joan; Figueras, Jordi; Peris, María José . Músic/a : Humet, Jordi; Font, Xavier; Castillo, Francesc; Solà, Joan; Badreres, Jaume; Pascual, Pep; Altaba, Eduard; Saló, Ferran; Montero, Josep; Figueres, Joan .
Estrena:
Direcció musical : Ferrándiz, Lorenzo; Gallén, Andreu; Delgado Jiménez, Irene . Autor/a : Oriol, Jordi; Cubells, Cristina; Alramli, Mervat ; Viloria, Itziar; Pastor, Ariadna; Prat i Coll, Jordi; Tentor, Àlex . Compositor/a : Gallén, Andreu; Márquez, Marian; Castellarnau, Carlos de . Coreògraf : Marín, Davo . Direcció : Solà, Israel; Mestanza, Barbara; Oriol, Jordi; Cubells, Cristina . Escenografia : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'ESDAPC; Alumnes d'LCI . Il·luminació : Gracia, Sergio; Bofarull, David . So : Tentor, Àlex . Caracterització : Roa, Carmen de ; Ciutat, Núria; López, Dylan . Vestuari : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'LCI; Pellejero, Gemma . Suports audiovisuals : Alumnes d'IED; Alumnes d'LCI . Cantant : Lladó, Aleix; Romaguera, Cristòfol; Aranda, Adriana; Hernández, Màrius; Rovira, Josep; Tobella, Anna; Valdivieso, Alba; Camero, Pau . Músic/a : Expósito, Glòria; Pineño, Antoni; Bosch, Jorge; Tentor, Àlex; Espuny, Joan; Horno, Manuel del; Villa, Carlos; Rodellas, Jardiel; Mañer, Blai; Divar, Irene; Morral, Olga; Dúcar, Ignacio; Hernández, Nelson Camilo; Moral, Pol del; Viloria, Itziar .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/07/2023.
Direcció musical : Delgado-Jiménez, Irene; Planells, Josep; Bayona, Pere . Autor/a : Giménez-Comas, Núria; Santcovsky, Fabià; Monfort, Anne; Palmer, Lila; Mayorga, Juan . Compositor/a : Migó, Marc; Río-Pareja, José . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : Santcovsky, Fabià; Giménez-Comas, Núria . Direcció : Delagneau, Sílvia; Albet, Nao; Serrat, Alícia; Chornet Artells, Marc . Il·luminació : Bofarull, David; Gracia, Sergio . So : Baskind, Alexis . Cantant : Camero, Pau; Antolí, Santos; Sánchez, Natalia; Tena, Cristina; Ressurreiçao, Helena; Megías, Andrea; Guinot, José Manuel; Morata, Jorge Juan; Aranda, Adriana; Rodellas, Jardiel . Ballarí : Romero Soriano, Julia; Tervonen, Hanna; Camps Moll, Laia; Pop Belentan, Diana . Músic/a : Macías, Juan Carlos; Peña, Alesander; Retuerta, Jorge; Baskind, Alexis; Santcovsky, Fabià; Mendoza, Laura; Expósito, Glòria; Tanaskovic, Nikola; Racki, Nives; Palet, Joan; García Jiménez, Sergio; Román, José Miguel; Erruz, Gerard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/07/2022.
Compositor/a : Tobias, Aleix . Companyia : La Fura dels Baus . Direcció : Tantiñá, Pere; Navarro, Juan . Escenografia : López Luna, Carmen; Tantiñá, Pere . Il·luminació : LLerins, Jaime; Tantiñá, Pere . So : Kurth, Alex; DJ Amsia . Intèrpret : Martínez, Patricia; Gámiz, Cristina; Levy, Marion; Carotta, Gonzalo; Vargas, Raul; Giménez, César; Altimisa, Iván .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala La Mirona.
(Salt).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
21/10/2004.
Compositor/a : Cortés, E.; Cortés, S.; Moreira, D. . Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Compañía Rafael Amargo . Direcció : Amargo, Rafael . Intèrpret : Amargo, Rafael .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2006 : Terrassa). Primavera flamenca.
14/05/2006.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : Pérez, Ana . Adaptació : Ocina, Gabriel . Compositor/a : Rincón, Ainhoa . Companyia : Txamuskina . Direcció : Navarro, Nagore . Escenografia : Barea, Carlos . Il·luminació : García, Iñaki . Vestuari : Díaz, María Luz . Intèrpret : Gago, Kike; Pérez, Ana; Navarro, Nagore .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Euskadi.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Músic/a : Pliz, Sergio . Ballarí : Legarda, Nuria . Autor/a : Duarte, Paulo; Legarda, Nuria . Compositor/a : Duarte, Paulo; Futrell, Tyler . Construcció objecte : Duarte, Paulo . Companyia : N Naranja; Pseudonymo . Direcció : García, Teresa . Escenografia : Duarte, Paulo . Il·luminació : Julián, Arnau; Duarte, Paulo . So : Ciércoles, Ramon . Vestuari : Legarda, Nuria; Duarte, Paulo . Suports audiovisuals : Rubio, Miguel; Pavy, Melanie .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
Festival NEO. Noves Escenes Obertes (17a : 2006 : Barcelona).
16/11/2006.
Autor/a : Özek, Cengiz . Compositor/a : Özek, Cengiz; Kolukisaojlu, Emrah . Companyia : Cengiz Özek Puppet Theatre . Direcció : Özek, Cengiz .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles de Barcelona (15a : 2002 : Barcelona).
17/11/2002.
Autor/a : Ozeray, Michel . Compositor/a : Hamadache, Kamal . Construcció objecte : Ozeray, Michel . Companyia : Om Produck . Escenografia : Ozeray, Michel . Il·luminació : Marin, Anne .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Institut del Teatre. Aula Taller.
(Barcelona).
Festival NEO. Noves Escenes Obertes (17a : 2006 : Barcelona).
16/11/2006.
Compositor/a : Cano, Javier . Companyia : Cia. Uparte . Direcció : Motouzka, Vitaliy; Campillo, Herminio . Escenografia : Manzano, Miguel . Il·luminació : Bermejo, Pedro Antonio . So : Bermejo, Pedro Antonio . Vestuari : Lobo, Pedro . Intèrpret : Hurtado, Rubén; Moreno, Anjara; Martínez, Rubén; Martín, Guimelh; Sandoval, Jesús; Segatti, Gisela; Bernabe, Israel .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Jardins de l'Atlàntida.
(Vic).
26/09/2020.
Ballarí : Corella, Carmen; Cojocaru, Alina; Corella, Ángel; Liceica, Anna; Saveliev, Gennadi; Cornejo, Herman; Reyes, Xiomara; Abrera, Stella; Molina, Carlos; Gomes, Marcelo . Compositor/a : Glazounov, Alexander; Bruch, Max; Vonlovenskjold, Herman; Gershwin, George; Stuck, Leslie; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Drigo, Ricard; Zimmer, Hans; Txaikovski, Piotr Ilitx; Willems, Thom . Coreògraf : McMillan, Kenneth; Petipa, Marius; Weir, Natalie; Balanchine, George; Forsythe, William; Bournonville, August; Tippet, Clark . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet . Direcció : Eirín, María L. . Il·luminació : Sambruno, César; Ramos, Felipe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (16a : 2002).
11/08/2002.
Compositor/a : Cortel, Marta; Ramos, Iván; Martínez, Vicente; Gimeno, Azucena; Barra, Roberto . Autor/a : Barra, Roberto . Adaptació : Barra, Roberto . Construcció objecte : Taller Caleidoscopio . Companyia : Caleidoscopio Teatro . Direcció : Barra, Roberto; Gimeno, Azucena .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 1.
(Lleida).
Fira de Teatre de Titelles de Lleida (17a : 2006).
07/05/2006.
Ballarí : Ramón, Yolanda; Fernández, Catalina ("Cachi"); Gómez, Iker; Gutiérrez, Emilio; Morgado, Carolina; Fruitós, Lluc; Pascual, Aina . Autor/a : Mir, Paco . Compositor/a : Arbide, Eduardo; Jornet, Josep Lluís "Pantxulo" . Coreògraf : Grau, Mudit . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; Color Dansa . Direcció : Grau, Mudit . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Color Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
27/04/2006.
Autor/a : Kane, Sarah . Traducció : Rodríguez Rosell, Chap . Compositor/a : Llusá-Damiani, Alvar . Companyia : Cia. La Salamandra . Direcció : Volpe, Loredana . Escenografia : Cia. La Salamandra . Il·luminació : Gener, Dani . So : Llusá-Damiani, Alvar . Vestuari : Volpe, Loredana . Intèrpret : Mendoza, Patricia; Pàmies, Xavier; Ossó, Marta; Rodríguez Rosell, Chap; Pujol, Marc; Garcia Coté, Marc; Casas, Anna . Músic/a : Llusá-Damiani, Alvar .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
06/03/2019.
Autor/a : Galí, Jordi . Compositor/a : Keravec, Erwan . Construcció objecte : Mozet, Katia; Quartier, Julien . Producció : ICI – CCN de Montpellier; Arrangement Provisoire; Mercat de les Flors . Intèrpret : Galí, Jordi; Helmstädter, Lea; Paon, Jérémy; Vallauri, Jeanne; Gabert, Anne Sophie; Moncla, Julia; Kaniuk, Konrad; Quartier, Julien . Músic/a : Cozien, Mickaël; Keravec, Erwan .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Plaça Margarida Xirgu.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
18/03/2023.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Autor/a : Wierzbicki, Tadeus . Compositor/a : Wierzbicki, Tadeus . Direcció : Wierzbicki, Tadeus .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
14è Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles de Barcelona.
08/11/2000.
Autor/a : Moncada, Santiago . Compositor/a : Bautista, Teddy . Direcció : Larrañaga, Carlos . Escenografia : Garay, Ana . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Intèrpret : Larrañaga, Carlos; Lahoz, Marisa; Oliver, Victoria .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
06/02/1997.
Compositor/a : Beradezt; Delibes, Léo . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Terra . Direcció : Sales, Carles . Vestuari : Muñoz, Rosa; Sales, Carles .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Merca Arts.
26/11/1990.
Autor/a : Macías, Iván; Amador, Félix . Compositor/a : Macías, Iván . Coreògraf : Barrios, Federico . Direcció : Sixto, José Luis; Macías, Iván . Escenografia : Calvo, Marina . Il·luminació : Ramírez, Manolo . So : García, Miguel Ángel . Caracterització : Rodríguez, Aaron . Vestuari : Calvo, Marina . Intèrpret : Diges, Daniel; de la Vall, Talia; Ferrer, Enrique; Moreno, Josean; Möller, Julia; Portal, Enrique R. del .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
18/03/2021.
Ballarí : Elgueta, Carlos; Sánchez, Antonio; González, Laura; Morris, Nicolia Angela; Martínez, Natalia; Andrés Carrión, Núria; Brule, Chloe; Romero, David . Músic/a : Wafir; Martínez, Sergio; Querol, Fermín; Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Cantant : Roberto . Compositor/a : Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Coreògraf : Romero, David . Companyia : Companyia de Ball David Romero .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
04/03/2006.
Autor/a : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Adaptació : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Compositor/a : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Companyia : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Direcció : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Escenografia : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Il·luminació : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Vestuari : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Intèrpret : Cordoncillo, Adrià; Decourtye, Camille; Levavasseur, Mathieu; Cassier, Julien; Lourdelle, Nicolas; Mateu, Blai .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Fassina.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Autor/a : Paricio, Paco . Compositor/a : Amorós, Pilar; Paricio, Paco; Paricio, Paco . Companyia : Titiriteros de Binéfar; Los Titiriteros . Direcció : Paricio, Paco . Il·luminació : Goriachi, Eugenio .
Temporada: 1990/91; 1991/92; 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Camps Elisis.
(Lleida).
Fira de Teatre de Titelles de Lleida (2a : 1991).
12/05/1991.
Compositor/a : Ugarte, Nacho . Companyia : Ultramarinos de Lucas . Direcció : Berzal, Juan . Escenografia : Monedero, Juam . Il·luminació : Berzal, Juan . Vestuari : Nalda, Martín . Suports audiovisuals : Izquierdo, Ignacio . Producció : Ultramarinos de Lucas; Teatro Español; Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha . Intèrpret : Monedero, Juam; Berzal, Juan; Padín, Jorge .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (33a : 2022).
01/04/2022.
Autor/a : Inquieto, Alberto; Iriarte, Carlos . Compositor/a : Inquieto, Alberto . Direcció : Inquieto, Alberto; Iriarte, Carlos . Intèrpret : Linero, Laura; Pradas, Manu; Patau, David; Roc, Olivé; Estrany, Mireia; Dragón, Javier; Coronado, Celestino; Torres, Carla .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
01/02/2007.
Autor/a : Vilallonga, Alfonso . Compositor/a : Vilallonga, Alfonso . Direcció : Fazioli, Federico . Intèrpret : Vilallonga, Alfonso .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
10/05/1995.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Salado, Maite; Mattox, Matt . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Escenografia : Graell, Mercè; Grau, Irene . Vestuari : Dansteater Ballet . Intèrpret : Perez Lago, Jesús; Herranz, Daniel; Granell, Myriam; Areste, Carmen; Gentile, Paola; Cots, Roberto; Camarena, Jaime; Arjona, Joaquín; Arias, Berta; Salado, Maite .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
07/11/1991.
Autor/a : Bonavia i Panyella, Salvador . Adaptació : Damasco . Compositor/a : Mestres, Jaime . Intèrpret : Peñalver, José; Rosa y Noppi; Del Real, Esperanza; Mayral, Ricardo; Font, Salvador; Antonín, Maria José; Martí, Celia; Del Rio, Gema; Flores, Marta .
Temporada: 1960/61;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
22/09/1960.
Ballarí : Lloberas, Francisco . Compositor/a : Mina; Moloko. K. C. & The Sunshine band; La Susi . Coreògraf : Lloberas, Francisco .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
21/03/2003.
Músic/a : Vías, Óscar; Santolino, Santos; Mora, Dani . Adaptació : Peris-Mencheta, Sergio . Traducció : Fundació Shakespeare . Compositor/a : Vías, Óscar . Companyia : NoHayQuorum . Direcció : Peris-Mencheta, Sergio; Vicente, Andrés . Il·luminació : Menéndez, Carlos . Vestuari : Arzuaga, Amaya . Producció : Vicente, Antonio . Intèrpret : Castro, Mercedes; Sanz, Raúl; Ledesma, Rebeca; Pérez, Violeta; Murua, Xabier; Alonso, Juan Carlos; Mata, Juan de; Noriega, Elda; Sagredo, Benito; Santolino, Santos; Menéndez, Carlos; Vic, Mònica; López Murillo, Rafael .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
16/08/2004.
Ballarí : Valencia, Violeta; Arija, Carolina; Galera, Gemma; Gómez, Marta; Cabrera, Enrique; Plaza, Raquel de la . Autor/a : El Nudo Compañía Teatral; Cabrera, Enrique . Compositor/a : Gaígne, Pascal; Lozano, Mariano . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Construcció objecte : Vergne, Pablo; El Nudo Compañía Teatral . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Gutiérrez, Maribela; Torres, Javier .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
24/03/2007.
Autor/a : Tolosa, Garbiñe . Compositor/a : Fernández, Amaia; Sustatsa, Elene; Ramírez, Pello; Oihenart, Maddi . Construcció objecte : Colectiva . Companyia : GAR Producciones . Direcció : Díaz, Rosa .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Centre Social i Cultural de la Fundació La Caixa.
(Lleida).
Fira de Teatre de Titelles de Lleida (18a : 2007).
04/05/2007.
Autor/a : Rusiñol, Santiago . Adaptació : Milán, Jordi . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Vives, Joan; Milán, Jordi . Escenografia : Amenós, Montse; La Cubana . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Agut, Jordi . Vestuari : La Cubana; Quintana, Leo . Suports audiovisuals : Valenzuela, Emilio; Rodon, Joan . Producció : L'Auditori de Barcelona . Intèrpret : Cot, Bernat; Amat, Montse; Burés, Oriol; Sans, Toni; Adell, Berta; Piró, Laia; Ripoll, Babeth; González, Alexandra; Benet, Nüria; Duró, Meritxell; Torres, Toni; Baucis, Jaume; Plans, Mont; Comes, Mercè; Milán, Jordi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
20/10/2016.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Autor/a : Henry, Laurance . Compositor/a : Robine, Sylvain . Companyia : AK Entrepôt . Direcció : Henry, Laurance . Vestuari : Hoarau, Sophie . Ballarí : Malfoy, Jordan; Mpaya, Harrison .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'escorxador.
(Lleida).
13/11/2021.
Autor/a : Marçal, Maria Mercè . Adaptació : Moyà, David . Compositor/a : Jordà, Albert . Companyia : Inoff Teatre . Direcció : Moyà, David . Escenografia : Acme Teatre . Il·luminació : Servat, Salvador . Vestuari : Cribaggi . Intèrpret : Oliva, Marta; Castel, Isabel; Antas, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Ara Lleida.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
11/09/2000.
Autor/a : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Arrizabalaga, Josep . Companyia : Grup de l'Escola de Teatre de l'Orfeó de Sants . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Puigcerver, Fabià . Vestuari : Puigcerver, Fabià .
Temporada: 1974/75;
Estrena:
L'Aliança del Poble Nou.
(Barcelona).
10/01/1975.
Compositor/a : Moussorgsky, Modest . Coreògraf : Wassileff, T. . Direcció : Sanine, A.; Steimann, Michel . Cantant : Sadoven, Helene ; Andronoff-Elsky; Gallofré, Vicente; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; D'Arial, Michel; Militch, Ana; Mirella, Luba; Zalesky, Segismond; Zaporogetz, Kapiton; Wassilew; Possemkowsky, Georges; Jurenieff, Georges . Ballarí : Barache, T.; Trutovska, H.; Orlova, O.; Blotzkaya, I. . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
07/12/1929.
Compositor/a : Haydn, Joseph; Nubla, Víctor . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial; Mariño, Leo; Monteverdi, Claudio . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Il·luminació : Michel, Françoise . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1989/90; 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/1990.
Autor/a : Esquius, Roc . Compositor/a : Mestre, Bernat; Sánchez-Rico, Josep . Companyia : Dara Teatre . Direcció : Esquius, Roc . Escenografia : Codina, Muntsa . Il·luminació : Gardés, Xavi . Vestuari : Codina, Muntsa . Suports audiovisuals : Duque, Víctor . Intèrpret : Montserrat, Isidre; Deulofeu, Núria; Tapias, Roser; Esquius, Roc; Esparbé, Miki .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
05/11/2015.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Ballarí : Hernández, Emilio; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina; Cano, Imma . Compositor/a : Gasull, Feliu . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Deuling, Jereon; Ruiz, Ana . Vestuari : Increpación Danza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
10/12/1999.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Compositor/a : Draminsky, Jakob .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca (7è : 1999 : Barcelona).
03/11/2000.
Compositor/a : Garbitxu; Lapeña, Regina; Arroyo, Zesar; Martínez, Bixente . Autor/a : Ogara, Zesar A. . Companyia : Gog i Magog; Deabru Beltzak . Direcció : Pessarrodona, Jordi; Garbitxu . Escenografia : Deabru Beltzak . Il·luminació : Deabru Beltzak .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Pati Llimona.
(Barcelona).
20/05/2001.
Autor/a : Llansó, Iolanda; Bertran, Rut; Brualla, Marc . Compositor/a : Lozano, Xavier . Companyia : Xirriquiteula Teatre . Direcció : Llansó, Iolanda . Escenografia : Llansó, Iolanda . Il·luminació : Carreras, Daniel . Vestuari : El Talleret de l'Espectacle . Intèrpret : Bertran, Rut; Brualla, Marc; Clua, Mireia; Serra, Laia .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
La Xarxa.
01/11/2006.
Ballarí : Baras, Sara . Cantant : Carreras, Josep . Compositor/a : Turina, Joaquín; Falla, Manuel de; Gardel, Carlos; Albéniz, Isaac; Calleja, Rafael . Direcció : Bandera, José María .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Jardins de Cap Roig.
(Calella de Palafrugell).
Festival Jardins de Cap Roig (2006 : Calella de Palafrugell).
19/08/2006.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Autor/a : Rovira, Carla . Compositor/a : Ileri Llordella, Erol; Cárdenas, John Christian . Escenografia : Rubio, Manoly . Il·luminació : Rubio, Manoly . So : Ileri Llordella, Erol; Cárdenas, John Christian . Suports audiovisuals : Ileri Llordella, Erol . Producció : Terrassa Arts Escèniques; Ajuntament de Lloret de Mar; Fira Tàrrega . Intèrpret : Rovira, Carla .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Museu Comarcal.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
08/09/2022.
Compositor/a : Vogel, Michael . Músic/a : Wilde, Charlotte . Companyia : Figürentteather Wilde & Vogel . Direcció : Soehnle, Frank .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles de Barcelona (15a : 2002 : Barcelona).
20/11/2002.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Autor/a : Ferré, Jordà; Andrés, Olatz de . Compositor/a : Buixader, Xavier . Companyia : Muda; Transmarató Espectacles . Escenografia : Paz, Óscar de; Ferré, Jordà; Antigua & Barbuda . Il·luminació : Ferré, Jordà . Intèrpret : Andrés, Olatz de .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
13/10/2006.
Autor/a : Pompermayer, Sergi . Compositor/a : Vidal, Lluís . Companyia : Companyia Teatre Lliure . Direcció : Homar, Lluís . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Clot, Xavier . Vestuari : Belart, Antonio . Intèrpret : Poch, Àngels; Martínez, Marc; Márquez, Àurea; Cano, Núria; Bosch, Jordi; Berrondo, Paul; Villanueva, Lluís Xavier .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
18/11/1997.
Autor/a : Zotal Teatre . Músic/a : Perucho, Oriol; Saura, Joan; Maristany, Xavier . Ballarí : Trías, Manuel; Castelar, Elena; Ases, Enric . Compositor/a : Maristany, Xavier; Perucho, Oriol; Saura, Joan . Companyia : Zotal Teatre . Direcció : Zotal Teatre . Escenografia : Castelar, Elena .
Temporada: 1984/85; 1985/86;
Estrena:
-.
(Badalona).
Estiu Festiu.
Compositor/a : Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Massine, Lorca . Companyia : Ballet Nacional de Sofia . Direcció : Massine, Lorca . Ballarí : Nedelcheva, Anastasia; Ivanov, Kiril; Yordanov, Emil; Hadjitanev, Nikola; Petrova, Katerina; Petkova, Marta; Yebra, Igor .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
19/12/2016.
Autor/a : Stein, Joseph; Ebb, Fred; Kazantzakis, Nikos . Músic/a : Álvarez, Andrea; Botet, Albert; Calleja, Juan; Carrasco, Carles; Chordá, Rubén; Gil, Manolo; Oltra, Ferran; Colmenero, Jesús; Parra, Marcos; Yebra, Paco . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Perdikidis, Denise . Direcció : Suárez, Antonio; Tambascio, Gustavo . Escenografia : Gaspar, Juan Pedro . Il·luminació : Camacho, Antonio . Vestuari : Salaverri, Gabriela . Intèrpret : Calumarte, Noemí; Venegas, Jordi; Ureta, José Maria; Truchado, José; Vivancos, Elías; Lavilla, Cecília; García, Mamen; Ibarz, Javier; Morris, Elisa; Testi, Fabio; Solano, Claudia; Casares, César; Cea, Emmanuel; Claramunt, Daniel; Conesa, Benjamí; Cuspinera, David; Fontquerni, Marc; García, Toni; Larriba, Susana; Blanco, María; Muntanyola, Albert; Scolastici, Stefania; Olivella, Carlos; Pujol, Juan Alberto; Serra, Rosa; Tramvia, Oriol .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
05/02/2003.
Autor/a : Kazantzakis . Compositor/a : Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Massine, Lorca . Companyia : Ballet de l'Òpera de Sofia . Direcció : Massine, Lorca .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
31/07/1998.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Compositor/a : Peya, Clara . Companyia : Les Impuxibles; Atzur . Suports audiovisuals : Gomila, Carme; Carabantes, Odile . Ballarí : Peya, Ariadna .
Estrena:
Autor/a : Vicent, Manuel . Traducció : Massip, Cinta . Compositor/a : Perramon, Martí; Pasqual, Josep . Companyia : Zotal Teatre . Direcció : Castelar, Elena . Intèrpret : Trias, Manel .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Cinema Catalunya.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (16a : 1996 : Tàrrega).
06/09/1996.
Compositor/a : Mestres, Núria; Navarro, Eugenio . Autor/a : Vigo, Miguel; Navarro, Eugenio . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Companyia : Festival Grec de Barcelona; La Fanfarra-Teatre Malic . Direcció : Castillo, María; Puyo, Magda . Il·luminació : Socorro, Fátima .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
28/03/1999.
Músic/a : Sluiter, Alies Christina; Mazhar, Faheem; Linke, Coordt; Antsee, Laura . Autor/a : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi; Cools, Guy . Compositor/a : Sawhney, Nitin . Companyia : Akram Khan Company; Les Ballets C. de la B. . Direcció : Rosseel, Natan; Larbi Cherkaoui, Sidi; Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Ito, Kei . Intèrpret : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Autor/a : González, Marcelo . Adaptació : González, Marcelo . Compositor/a : Compañía Teatral La Máscara . Companyia : Compañía Teatral La Máscara . Direcció : González, Marcelo . Escenografia : Compañía Teatral La Máscara . Intèrpret : González, Marcelo .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Autor/a : Gombrowicz, Witold . Traducció : Toutain, Ferran; Díaz Mrugasiewicz, Maga . Compositor/a : Cartes, Lluís . Companyia : Teatre Lliure . Direcció : Ollé, Joan . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Spycher, Lionel . So : Bazin, Damien . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Richter, Hans; Muñoz, Rosa; Marco, Lluís; Huguet, Aina; Guinart, Oriol; Genebat, Cristina; Cardona, Georgina; Borràs, Núria; Benet, Ivan; Poch, Àngels; Anguera, Joan; Vert, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
26/03/2008.
Autor/a : Gerediaga, Jon . Compositor/a : Agiriano, Aitor . Companyia : Fábrica de Teatro Imaginario (FTI) . Direcció : Lipus, Ander; Agiriano, Aitor . Escenografia : Arriaga, José Pablo . Il·luminació : Bengoetxea, Oier . Vestuari : Urigoitia, Azegiñe; Garmendia, Lore . Intèrpret : Lipus, Ander; Gatzañaga, Miren; Fernández, Veronika .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell. Sala Gran.
(Tortosa).
EntreCultures. Festival Internacional de Teatre de Tortosa (2a : 2005).
25/11/2005.
Direcció musical : Molano, Raquel . Autor/a : Escobedo, Lucas; Molano, Raquel; Goytisolo, José Agustín; Celaya, Gabriel . Compositor/a : Molano, Raquel . Direcció : Escobedo, Lucas . Producció : Teatre Escalante . Intèrpret : Sessarego, David; Sánchez, Marta; Torre, Iván G.; Meneu, Pablo; Molano, Raquel; Escobedo, Lucas; López, Jana .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
11/10/2020.
Autor/a : Pagés, María; Farrojzad, Forugh; Kayirebwa, Cécile; Reyes, Belén; Atwood, Margaret; Yourcenar, Marguerite; Tsvetáyeva, Marina; Yosano, Akiko; Zambrano, María; El Harti, El Arbi; Benmoussa, Widdad . Compositor/a : Moñiz, David; Menem, Sergio; Levaniegos, Rubén; Iradier, Sebastián; Bizet, Georges . Coreògraf : Barrios, José . Companyia : María Pagés Compañia . Il·luminació : Fullana, Pau . Vestuari : Pagés, María; Domingo, Ángel . Intèrpret : María Pagés Compañia .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Auditori .
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (29a : 2015).
13/08/2015.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Chornet, Marc; Ricart Codina, Anna Maria . Compositor/a : García Font, Miquel . Coreògraf : García Font, Miquel . Il·luminació : Bofarull, David . Caracterització : Rafa, Marta . Vestuari : Rafa, Marta . Suports audiovisuals : Escrig, Carlos . Producció : Teatre Akadèmia; Projecte Ingenu . Intèrpret : Salvat, Martí; José, Alba; Tapias, Roser; Soriano, Isabel; Fígols, Ariadna ; Torra, Xavier; López, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
01/03/2017.
Autor/a : García Lorca, Federico . Compositor/a : Duarte, Paulo . Construcció objecte : Duarte, Paulo . Direcció : Balañà, Glòria . Intèrpret : Dalmau, Quim; Serra, Mar .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
25 aniversari de la Companyia La Fanfarra.Mini Festival de Titelles.
20/11/2001.
Autor/a : García Lorca, Federico . Compositor/a : Morente, Enrique . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : Centro Andaluz de Teatro . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : Ruesga, Juan . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Narros, Miguel . Intèrpret : Sanz, Asunción; Flores, Matilde; Barbero, Magdalena; Galiana, María; Caro, Manolo; Lucena, Jesús; Marín, Amparo; Cordero, Mariana .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
04/02/1998.
Autor/a : García Lorca, Federico . Ballarí : Mexía, Maleni; Moreira, Mar; Alonso, Lia; Cabezas, Elena; Inchausti, Rosario; Martínez, Clotilde; Artíguez, Trinidad; Cortés, Carmen; Vanegas, Javier; Llori, Diego . Músic/a : Núñez, Gerardo; Cortés, Mario; Fernández, Salvador ("El Salva"); Galicia, José Antonio . Cantant : Maya, Toni; Soto, Miguel ("El Londro"); Andújar, Elena; Guadiana; Carmina . Compositor/a : Núñez, Gerardo . Coreògraf : Cortés, Carmen . Companyia : Ballet Flamenco Carmen Cortés . Direcció : Núñez, Gerardo; Espert, Núria . Il·luminació : Teunis, Eric . Vestuari : Cortés, Carmen; Carlota; Espert, Núria . Producció : Art Danza, S.L. .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
18/04/1997.
Autor/a : Reguant, Ricard . Compositor/a : The Beatles . Companyia : Companyia Va de Bòlit . Direcció : Anglès, Daniel; Conde, Víctor .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
20/12/1997.
Autor/a : Diago, Eduardo . Compositor/a : Diago, Eduardo . Coreògraf : Gisbert, Carles . Companyia : Companyia Pentadrama . Direcció : Diago, Eduardo . Escenografia : García, Tony . Il·luminació : Companyia Pentadrama . Vestuari : Companyia Pentadrama . Producció : Produccions La Casona . Intèrpret : Mayolas, Neus . Cantant : Solà, Montse . Músic/a : Gisbert, Carles; Solé, Quim .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca (2a : 1994 : Barcelona).
02/11/1994.
Compositor/a : López, Cristina . Coreògraf : Núñez, Aina . Companyia : Laudenbach, Isabelle . Cantant : López, Cristina; Brenes, Ana . Ballarí : Núñez, Aina . Músic/a : Laudenbach, Isabelle .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
08/10/2020.
Adaptació : Olivella, Macià G. . Compositor/a : González, Ferran . Companyia : La Trepa . Direcció : Solé, Maria Agustina . Intèrpret : Miramunt, Marc; Macià, Oriol; Gimeno, Maties; Fañanás, Olga; Campos, María; Pérez-Ferrer, Esther .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
29/03/2008.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Sánchez, Rafa . Compositor/a : Villarroya, Juanjo . Companyia : Factoria Los Sánchez; Imaginary Landscape factory . Direcció : Sánchez, Rafa . Escenografia : Fonollosa, Anna . Producció : Factoria Los Sánchez; Imaginary Landscape factory . Intèrpret : Villarroya, Juanjo; Fonollosa, Anna; Sánchez, Rafa . Músic/a : Villarroya, Juanjo .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
13/01/2019.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Autor/a : Bové, Lluís; Font, Xevi . Compositor/a : Casas, Joan . Companyia : L'Ou cost . Suports audiovisuals : Setup audiovisuals . Intèrpret : Bové, Lluís; Font, Xevi; Amazian, Moha; Reyes, Abel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
14/10/2021.
Autor/a : Umbert, Nona; Basté, Xavier . Compositor/a : Nalvaiz, Marc . Construcció objecte : Umbert, Nona . Producció : Fes-t'ho com vulguis (Companyia de teatre) . Intèrpret : Basté, Xavier . Músic/a : Basté, Xavier .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
09/01/2022.
Autor/a : Franch, Agustí . Compositor/a : Bardagí, Jofre . Direcció : Florensa, Núria; Tortosa, Raül . Escenografia : Casero, Juanma . Il·luminació : Gener, Dani . Vestuari : Mangot, Anna . Producció : La senyora produccions . Intèrpret : Montserrat, Isidre .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Gaudi de Barcelona (TGB).
(Barcelona).
13/07/2021.
Autor/a : Cartanyà, Jordi . Adaptació : Graells, Lluís . Compositor/a : Rambla, Dani . Companyia : Pa Sucat . Direcció : Graells, Lluís . Escenografia : Jubany, Jordi . Vestuari : Ferré, Eudald . Intèrpret : Jubany, Jordi; Cartanyà, Jordi; Vidilla, Ferran; Galcerà, Albert .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça de la Pau.
(Manresa).
22/07/2001.
Autor/a : Teatre Mòbil . Compositor/a : Cases, Carles . Companyia : Teatre Mòbil . Direcció : Vila, Jordi . Il·luminació : Martínez, Pep . Intèrpret : Puig, Atilà; Fons, Marc .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
11/01/1997.
Autor/a : Puig, Atilà; Girabal, Jordi . Compositor/a : Cases, Carles . Companyia : Teatre Mòbil . Direcció : Vilà Zapata, Jordi . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Requena, Gerard . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Girabal, Jordi; Puig, Atilà .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 2017/18;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (13a : 1993 : Tàrrega).
10/09/1993.
Cantant : Closa, Anna; Cor del Gran Teatre del Liceu; Cor Vivaldi - Ipsi - Petits Cantors de Catalunya; Rubiera, David; Schneider, Claudia; Vas, Francisco; Dowd, Jeffrey; Tilli, Johann; Conrad, Andreas; Velayos, Gemma; Hollop, Markus; Gysen, Kurt; Cole, Steven; Schmeckenbecher, Jochen; Hawlata, Franz; Denoke, Angela; Delamboye, Hubert; Kannen, Günter von; Tierney, Vivian; Kübler, David; Goldberg, Reiner . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu; Strauss, Lothar; Hastings, Mark; Gómez, Xavier; Ayala, José; Cunningham, Philip; Aleshinsky, Olga; Bogdanoski, Kostadin; Maiz, Oroitz . Autor/a : Berg, Alban; Zuber, Xavier . Compositor/a : Berg, Alban . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Teatro Real de Madrid . Direcció : Basso, José Luis; Bieito, Calixto; Weigle, Sebastian; Boada, Òscar . Escenografia : Flores, Alfons . Il·luminació : Clot, Xavier . Vestuari : Paloma, Mercè .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
30/12/2005.
Ballarí : Vargas, Henrietta; Sarvari, Jozsef; Nadj, Josef; Gemza, Peter; Micheletti, Frank; Dobrei, Denes; Bicskei, Istvan . Compositor/a : Racz, Aladar . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Centre Choréographique National d'Orléans .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Autor/a : Büchner, Georg . Adaptació : Rosich, Marc . Traducció : Rosich, Marc . Compositor/a : Castellà, Òscar . Direcció : Rosich, Marc . Il·luminació : Tressera, Bernat . Vestuari : Cabezas, Laura . Suports audiovisuals : Fanlo, Isaías . Producció : Cia. Parking Shakespeare; Soler, Irene . Intèrpret : Sadurní, Ricard; Monreal, Santi; Matas, Ariadna; Díaz Bonet, Adrià ; García Pascual, Pep; García Balada, José Pedro; Cort, Ester; Gilabert, Carles .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
17/09/2014.
Autor/a : Büchner, Georg . Adaptació : Denis, Anne . Traducció : Vilar, Agustí; Mettini, Rubén . Compositor/a : Companyia Ocasió . Direcció : Denis, Anne . Escenografia : Tomassi, Giancarlo; Von Vacano, Ursula . Il·luminació : Morros, Ignasi . Vestuari : Von Vacano, Ursula; Tomassi, Giancarlo . Intèrpret : Ferrer, Esteve; Buades, Lidia; Díaz, Rosi; Castillo, Pepe; Peire, Sergi; Long, Robert .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
La Casona.
(Barcelona).
23/10/1994.
Autor/a : Büchner, Georg . Adaptació : Rosich, Marc . Traducció : Rosich, Marc . Compositor/a : Castellà, Òscar . Direcció : Rosich, Marc . Il·luminació : Tresserra, Bernat . Vestuari : Cabezas, Laura . Suports audiovisuals : Fanlo, Isaías . Intèrpret : Sadurní, Ricard; Monreal, Santi; Matas, Ariadna; Díaz Bonet, Adrià ; García Balada, José Pedro; Cort, Ester; Gilabert, Carles .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
17/09/2014.