Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,154
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Ballarí : Pep Callau i Els Pepsicolen; Els Mortimer's . Companyia : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume) . Direcció : Ammann, Víctor . Il·luminació : Albella, Miquel; Gutiérrez, Quico . So : Mateu, Roc . Intèrpret : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Espinoza, Sol; Garnacho, Asier; Bonjourne, Axel; Mansur, Adil el; Mohamed el Mriri; Días, Carla; Gil, Ignasi; Van Campen, Mònica; Trias, Montserrat; Ribas, Boris .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Carrer.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (6a : 2002 : Reus).
11/05/2002.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Autor/a : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane . Il·luminació : Fäustino, Sergi . Ballarí : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
07/11/2021.
Ballarí : García, Virginia; Jáuregui, Jorge; Muñoz, Damián . Compositor/a : Pérez, Silvia; Sirvent, Sergi . Companyia : Muñoz, Damián . Il·luminació : Ulla, Javi .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
24/04/2003.
Autor/a : Pons, Berta; Pons, Clara; Barrios, Jean Philippe; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc . Companyia : Brodas Bros . Direcció : Sánchez, Anna; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc; Pons, Clara; Pons, Berta; Barrios, Jean Philippe . Il·luminació : Pérez, Jordi . So : Llistar, Oriol . Vestuari : Brodas Bros . Ballarí : Fruitós, Pol; Barrios, Jean Philippe; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Pons, Clara . Músic/a : Barrios, Jean Philippe .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
23/10/2016.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Coreògraf : Ovares, Carlos . Direcció : Ovares, Carlos . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ovares, Carlos; Roco, Maria . Ballarí : Ovares, Carlos; Höule, Silvie; Dilley, Carol; Bes, Manolo; Roco, Maria .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/06/1994.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Direcció musical : Ahijado, Jorge . Coreògraf : Buitrón, Zaira . Direcció : Ahijado, Jorge; Guerra, Juan Carlos . Escenografia : Pizarro, David . Il·luminació : Rodriguez-Berzosa, Fernando . Vestuari : Yañez, Paz . Producció : Extresound Producciones; BARABU . Intèrpret : Alegría, Iran; Molina, Claudia; Amando, Luis; Alman, Irene . Ballarí : Salaberry, Sara; Tomás, Basem; Buitrón, Zaira . Músic/a : González, Sergio; Martínez, Micky; Ahijado, Jorge; Pardial, José .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
07/06/2023.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Ballarí : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Companyia : La coja dansa . Direcció : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Escenografia : Sanmartín, Óscar; Clavel, Tatiana . Il·luminació : Sánchez, Max . Producció : Vidal, Raquel .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Mahler, Gustav; Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Companyia : Susanne Linke . Direcció : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Escenografia : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Il·luminació : Kresiment, Wilfried . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Polisportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Cantant : Rodríguez, Ángel; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Borràs, Judith; Lotti, Antonio; Corbacho, Sylvia; Sardinero, Vicenç; Pieres, Josep; Librenç Valero, Miki Mori . Ballarí : Ballet Compañía Color . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : García Vigil, Federico; Poda, Stefano; Ribera, Rosa Maria; Lacambra, Mirna . Escenografia : Poda, Stefano . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Poda, Stefano .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
04/11/1998.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Autor/a : García Font, Miquel; Chornet, Marc . Compositor/a : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Il·luminació : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Vestuari : Institut Europeu de Disseny . Producció : Garcia Rovelló, Maria . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Dobby, Emmanuel ; Avilés Sarrias, Georgina ; Gómez, Maya; Kalbarczyk, Justyna ; Kerremans, Jori; Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Vancells Pi, Laia . Músic/a : Cardenal, Daniel; Baena, Albert; Camacho, Flàvia; Cor Ciutat de Mataró; Cabero, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Direcció musical : York, Donald . Compositor/a : York, Donald; Poulenc, Francis; Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Loquasto, Santo; Moore, Gene . Ballarí : Roberts, Denise ; Patrick, Thomas; Wadlington, Jeff ; Stone, Sandra; McCann, Cathy; Mauricio, Joao; Benz, Rachel Berman; Chaib, Elie; Cochran, Mary; Corbin, Patrick; Cortez, Hernando; Dinapoli, Constance; Gillis, Christopher; Grenke, David; Heilman, Caryn; Huber, Francie ; Asnes, Andrew .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/10/1990.
Autor/a : Carrasco, Marta; Cioran, Emil; Dostoievski, Fiodor . Ballarí : Moya, Ricardo; Suñé, Neus; Morales, Fuensanta; Carrasco, Marta; Sáez, Xavi . Companyia : Marta Carrasco . Direcció : Carrasco, Marta; Bernués, Fernando . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Vladimir, Toño; Gutiérrez, Quico . Vestuari : Carrasco, Marta; Castells, Lluc . Producció : Pep Bou Produccions; Festival de Otoño de Madrid; Temporada Alta .
Temporada: 2003/04; 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Festival Temporada Alta (12a : 2003 : Girona/Salt).
24/10/2003.
Autor/a : Cortés, Jordi . Adaptació : Góngora, Iván . Direcció : Cortés, Jordi; Góngora, Iván . Il·luminació : Giner, Daniel . Producció : Teatre Joventut; Quinzena metropolitana . Intèrpret : Domínguez, Paula . Ballarí : Cortés, Jordi; Góngora, Iván .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
19/03/2022.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Ballarí : Sastre, Pau; Rodríguez, Daniel; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell . Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna; Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Vinyals, Toni; Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Portavella, Josep Maria . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Solé, Joan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Carpa.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Compositor/a : Pérez Galí, Aimar; Vilamala, Hug . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Escenografia : Pedra . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Pedra . Producció : Dansàneu; Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada . Ballarí : Pardo, Almudena; Zapata, Iver; Libertad, Tania; Ferré, Joan; Crespo, Núria . Músic/a : Vilamala, Hug .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
30/07/2023.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Compositor/a : Riisager, Knudåge; Poulenc, Francis; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Holmes, Anna-Marie; Morris, Mark; Balantxine, George . Companyia : Boston Ballet . Direcció : Marks, Bruce . Escenografia : Barber, David . Il·luminació : Pinkham, Lisa ; Miller, Craig . Vestuari : Morris, Mark; Worsaae, Jens-Jacob; Karinska . Ballarí : Meja, Daniel ; Price, Ronald; Gelfand, Jennifer ; Sevillano, Trinidad; Suárez, Adriana ; Bujones, Fernando ; Armand, Patrick .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
02/08/1991.
Autor/a : Petipa, Marius . Coreògraf : Balanchine, George; Petipa, Marius; Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate; Tshcaikovski, Piotr Ilitx . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo; Orive, Víctor . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : Dekker, Keso . Ballarí : Wayne, Dennys; Boulogne, Joëlle .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Internacional de Música Castell de Perelada.
30/07/1993.
Ballarí : Vanderbroek, Clara; Nicora, Natacha; Van Durme, Vanessa; Pinoy, Arend; Pauwels, Lies; Heldenbergh, Johan; Debrock, Frederik . Direcció : Sierens, Arne; Platel, Alain . Escenografia : Lambert, Carina . Il·luminació : Cole, Harry .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
13/04/2000.
Coreògraf : Coll, Guillermina; de la Peña, Álvaro; Wrona, Hans; Vokoun, Pavel . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Il·luminació : Mella, Lluís . So : Mella, Luis . Vestuari : Gina Dansa; Almagro, Maria . Ballarí : Saiz, Victòria; Malinowski, Pedro; Novas, Anna; Gómez, Toni; Mel.lo, Lali; Forrellad, Narciso; Lacalle, Àngels; Vinyas, Natàlia; Escorihuela, Lourdes; Bisetti, Maite; Torredemer, Anna; Silvestre, Paca; Duró, Marta .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
06/12/1986.
Autor/a : García Lorca, Federico; López, Pepa . Músic/a : Lanza, Olvido; Gasull, Feliu . Cantant : Lanza, Olvido; Coral Antiga; Díaz, Luz Marina; Cor Ciutat de Tarragona . Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse . Companyia : Coral Antiga . Direcció : Prats, Josep; López, Pepa . Il·luminació : Valls, Xavier; Valls, Nani . Intèrpret : López, Pepa; Veiga, Manuel .
Temporada: 1998/99; 2005/06;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
26/11/1998.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Beethoven, Ludwig van; Piazzola, Astor . Coreògraf : Perriguey, Olivier; Linkens, Jan; Van Manem, Hans . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Janssen, Jos; Hofstra, Jan . So : García, Olga; Lizarraga, Miguel . Vestuari : Stokvis, Joop; Vroom, Jean Paul; Moreno, Pedro; González, José Luis; Batanero, Juanita; Lacoma, Ana . Ballarí : Aranda, Carlos Enrique; Moya, Ana; Sonnenbluck, David; Moreno, Mar; Izuzquiza, Leticia; Gonzalvo, Silvia; Kosmidis, Kiriakos; Orive, Víctor; Yebra, Igor; Maroto, Ruth; Peces-Barbas, M. Jesús; Martínez, Àngel; Vandenberghe, Isabelle; Arilla, Silvia; Aranda, Carlos E; Giménez, María; Lao, Eduardo; Lot, Cyril; Baena, Raquel; Vertogen, Tom; Taiebi, Omar; Pedemonte, Mercedes .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/04/1990.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Coreògraf : Montero, Goyo . Il·luminació : Montero, Goyo . Vestuari : Montero, Goyo . Ballarí : Acosta Danza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Autor/a : Mirambell, Claudia; Sun, Junyi . Companyia : Kernel Dance Theatre . Il·luminació : Ferrer, Irene; Borràs, Carles . So : Sun, Junyi; Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi; Sánchez, Eloi . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana . Intèrpret : Vilajoana, Marc . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
06/03/2021.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Molinero, Pablo; Morales, Maríalle; Climent, David; Manrique, Joan; Castro, Leo; Martínez, Maribel . Autor/a : Picó, Sol; Blanco, Kike . Compositor/a : Tejero, Mireia . Companyia : La Viuda; Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Tejero, Mireia; Picó, Sol; Blanco, Kike . Escenografia : La Viuda . Il·luminació : Parcero, Chus . Vestuari : Picó, Sol; Sanz, Eva .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Avinguda Tarradellas.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
05/09/2002.
Autor/a : Leparski, Andrzej . Compositor/a : Saura, Joan . Companyia : Theater Rebus . Direcció : Leparski, Andrzej . Escenografia : Massagué, Josep . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Massagué, Josep . Intèrpret : Hug, Werner; Bohren, Claudia . Ballarí : Dachs, Rosa .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
19/05/1994.
Ballarí : Brncic, Constanza . Coreògraf : Brncic, Constanza . Companyia : La Sospechosa; Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Il·luminació : Cube . Producció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/10/2004.
Ballarí : Gionet, Justin; Gaudette, Esther; Campeau, Mathieu; Boivin, Fréderic; St-Pierre, Dave; Milicevic, Ivana; Kilburn, David; Déziel, Jean-François . Coreògraf : Léveille, Daniel . Direcció : Léveille, Daniel . Il·luminació : Parent, Marc .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/04/2011.
Autor/a : Carroll, Lewis . Adaptació : Reverent, Alexandre . Coreògraf : Chopinot, Régine . Companyia : Turckheim, Cyril de; Compagnie Régine Chopinot . Direcció : Chopinot, Régine . Escenografia : Semenowicz, Danka . Il·luminació : Boucher, Gérard . Vestuari : Gaultier, Jean-Paul . Ballarí : Rachmuhl, Marianne; Robier, Monet; Bateman, John; Rodríguez, Manuel; Savy, Catherine; Song, Lin-Guang; Pavlicek, Vojta; Louison Kala-Lobe, Georgette; Lorrio, María Jesús; Blake, Joanna; Carol Brooks, Jeannette; Charmatz, Boris; Combes, Philippe; Fischer, Jacqueline; Lebreton, Myriam; Lescop, Anne Karine; Letellier, Samuel; Ughetto, Eric .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/1991.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Aumatell, Esther; Sarino Mandap, Ernest . Coreògraf : Aumatell, Esther . Direcció : Aumatell, Esther . Escenografia : Sarino Mandap, Ernest . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Sarino Mandap, Ernest . Vestuari : Aumatell, Esther .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
22/10/2011.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Romani, Felice . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu; Plazaola, Jon; Rodríguez-Cusí, Marina; Prina, Sonia; Pujol, Marc; Orfila, Simón; Colombara, Carlo . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Direcció : Yurkevych, Andriy; Basso, José Luis; Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Castells, Lluc . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Gruberova, Edita; Zapata, José Manuel; Ganassi, Sonia; Bros, Josep; Garanca, Elina; Piscitelli, Maria Pia . Ballarí : Corrales, Daniel; López, Maureen; Miralles, Cristina .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
20/01/2011.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Coreògraf : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo . Il·luminació : Fedingeran, Jan . Producció : Workspacebrussels; Dance4 Nottingham . Ballarí : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
03/12/2015.
Autor/a : Jimonas, Yorgos . Cantant : Linares, Carmen . Ballarí : Coro de Valencia . Adaptació : Melero, Antonio . Compositor/a : Pradal, Vicente; Ono, Yoko; Linares, Carmen . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Teatres de la Generalitat Valenciana; Universitat de València . Direcció : Pavlakis, Spiros; Perales, Francisco; Papas, Irene; Cerveró, Joan; Sáez, Vicente . Escenografia : Metzikof, Yannis . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Metzikof, Yannis . Intèrpret : Papas, Irene; Viñals, Marina; Perales, Cristina; Castilla, Ángela; Peris, Maria-Josep .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (12a : 1998).
07/08/1999.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Ballarí : Gonzales, Sergi; Marré Medina, Matías; Ribot, Marilén; D'Anunzzio, Natalia; Giménez, Eleonora . Autor/a : Gonzales, Sergi; D'Anunzzio, Natalia; Ribot, Marilén; Marré Medina, Matías; Giménez, Eleonora . Coreògraf : Marré Medina, Matías . Direcció : Marré Medina, Matías . Escenografia : Román, Alejandro; Marré Medina, Matías . Il·luminació : Pérez, Josep Maria . Vestuari : Ribot, Marilén; Petit, Roberta .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
29/04/2012.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Ballarí : Fernández, Ricard; Campo, Xaro; Rouet, Sandrine; Calvitti, Viviane; Martínez, Xavier; Cendoya, Vero . Coreògraf : Martínez, Xavier . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . So : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
23/08/2011.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Gómez, Toni; Wilson, Kylie-Jane; Gelabert, Cesc; Bilbija, Vera; Grissete, J.; Musial, H.; Macras, Constanza . Compositor/a : Linton, David . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Lee, Sam; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(Berlin).
08/06/1995.
Ballarí : Gómez, Toni; Saiz, Vicky; Bilbija, Vera; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane . Compositor/a : Kirschke, Matthias . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Lee, Samantha; Gelabert, Cesc .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
15/03/1996.
Autor/a : Brodas Bros . Coreògraf : Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : García, Jorge; Carrizo, Marc . Ballarí : Pons, Clara; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Carrizo, Marc . Músic/a : Clozee; Arturo Calvo; Fruitós, Lluc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
24/10/2020.