Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 335
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Navarro, Silvia . Companyia : La Canina . Direcció : Navarro, Silvia . Escenografia : Gumbau, Tània . Il·luminació : Gumbau, Tània . So : Navarro, Silvia . Vestuari : Gumbau, Tània . Suports audiovisuals : La Canina . Intèrpret : Díaz, Adrià ; Carreño, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Serrano, Àlex; Dordal Lalueza, Ferran; Palacios, Pau . Construcció objecte : Manzano, Núria . Companyia : Agrupación Señor Serrano; Costa Vendrell, Roger . Il·luminació : Barberà, Alberto . So : Costa Vendrell, Roger . Vestuari : Laudo, Alexandra . Suports audiovisuals : Soler, Jordi . Producció : Agrupación Señor Serrano; Festival Grec de Barcelona; Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET . Intèrpret : Serrano, Àlex; Palacios, Pau; Barberà, Alberto; Philips, James; Lewis, Joe .
Temporada: 2013/14; 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
10/07/2014.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Autor/a : Gascó, Mar . Construcció objecte : Gascó, Mar . Companyia : Titelles Pamipipa . Direcció : Gascó, Mar . Escenografia : Gascó, Mar; López, Pere . Il·luminació : López, Pere . Vestuari : Gascó, Mar . Suports audiovisuals : López, Pere . Músic/a : López, Pere .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
05/02/2017.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Autor/a : Circ Vermut . Compositor/a : Jubany, Pol . Companyia : Circ Vermut . Direcció : Montell, Miner . Escenografia : Ulrichs, Uli; Jofre, Benet . Vestuari : Jordà, Imma; Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Intèrpret : Candelich, David; Mas, Jordi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
30/05/2021.
Autor/a : Gomila, Toni . Construcció objecte : Munar, Margalida . Companyia : Produccions de Ferro . Direcció : Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Febrer, Rafel . So : Febrer, Rafel . Vestuari : Lladó, Rafel . Suports audiovisuals : Miralles, Jaume . Producció : Produccions de Ferro . Intèrpret : Gomila, Toni .
Temporada: 2011/12; 2014/15; 2012/13; 2013/14; 2016/17; 2022/23;
Estrena:
Auditori Sa Màniga de Cala Millor.
(Sant Llorenç des Cardassar (Mallorca)).
07/10/2011.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Autor/a : Ros, Anna . Compositor/a : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Companyia : Cia. LaBú Teatre . Direcció : Ros, Anna . Escenografia : Doy, Martí; Cia. LaBú Teatre . Il·luminació : Illa, Sergi . So : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Vestuari : Hgra, Iztok ; Cretenze, Victòria . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Producció : Cia. LaBú Teatre . Intèrpret : Ros, Anna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
12/12/2021.
Músic/a : Armengol, Robert; Sibila, Gerard; Gottwald, Roman; Espasa, Daniel; Motatu, Valeriu; Traver, Jordi; Figueres, Pau; Vila, Esther; Prats, Guillermo; Martí, Oriol; Pereira, Àngel; Armengol, Ferran; Ammon, Johannes; Puig, Francesc . Adaptació : Arcarazo, Lluís . Coreògraf : Viñas, Natàlia . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Amenós, Montse . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Caracterització : Pereña, Liliana; Núñez, Mònica . Vestuari : Amenós, Montse . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Intèrpret : Julien, Josep; Sansa, Carme; Möller, Julia; Totusaus, Annabel; Codony, Maria; Lardner, Henry; Orrit, Pol; Pujol, Marc; Gisela; Moliner, Anna; Gramaje, Carlos; Frauca, Ferran .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
23/10/2008.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Mirambell, Claudia; Sun, Junyi . Companyia : Kernel Dance Theatre . Il·luminació : Ferrer, Irene; Borràs, Carles . So : Sun, Junyi; Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi; Sánchez, Eloi . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana . Intèrpret : Vilajoana, Marc . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
06/03/2021.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Adaptació : Ribó, Paula . Companyia : El Eje . Direcció : Berrondo, Paul . Escenografia : Novoa, José . Il·luminació : Porfau, Esther; Novoa, José . So : Mürfila . Vestuari : Novoa, José . Suports audiovisuals : Cros, Alba . Intèrpret : Pawlowsky, Mar; Aguilar, Marta .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
15/11/2018.
Músic/a : Morna, Liviu; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Illica, Luigi . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : The New National Theatre Foundation (Tokio) . Direcció : Steinberg, Pinchas; Arlaudi, Philippe; Basso, José Luis . Escenografia : Arlaudi, Philippe . Il·luminació : Arlaudi, Philippe . So : Watanabe, Masako . Vestuari : Uhmann, Andrea . Suports audiovisuals : Van den Broek, Jean Marc . Intèrpret : Armiliato, Fabio; Dessì, Daniela; Michaels-Moore, Anthony; Ventre, Carlo; Shafajinskaia, Anna; Zanon, Silvio; Obiol, Mercè; Zapater, Miguel Ángel; Esteve, Manel; Esteve, Vicenç; Cura, José; Voigt, Deborah; Álvarez, Carlos; Vas, Francisco; Mishura, Irina; Rodríguez-Cusí, Marina; Serra, Enric; Cutlip, Philip; Ruiz, Josep; Cortez, Viorica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Samfaina de Colors . Construcció objecte : Doy, Martí . Companyia : Samfaina de Colors . Direcció : Ros, Anna . Escenografia : Vidal, Berta; Vilasís, Raül . Il·luminació : Roca, Rafel . Vestuari : Cretenze, Victòria . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Producció : LaSala Teatre . Intèrpret : Múrcia, Xavi; Vilasís, Mirna .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
17/01/2021.
Companyia : Companyia La Trup . Direcció : Marí, Sergi . Il·luminació : Marí, Sergi . So : Marí, Sergi . Vestuari : Marí, Sergi . Suports audiovisuals : González, Montse . Intèrpret : Málaga, Karme; Massó, Anna; Romeu, Agnès; Albinyana, Queralt .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
BarriBrossa 2017 (15a; Barcelona).
16/05/2017.
Autor/a : Salzmann, Sasha Marianna . Traducció : Bosom, Maria . Companyia : Unter den linden . Direcció : Morales i Pujolar, Oriol . Escenografia : González, Paula; Ares, Yaiza . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : González, Paula; Ares, Yaiza . Suports audiovisuals : Rué, Albert . Intèrpret : Castellví, Òscar; Bosom, Maria; Latre, Georgina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
10/05/2023.
Autor/a : Zarzoso, Paco . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Cube . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Roig, Eugeni . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Jiménez, Juanjo . Intèrpret : Pérez, Alícia; Monclús, Sandra; Font, Pere Eugeni; Carreras, Joan; Arquillué, Pere; Aimée, Chantal; Manrique, Julio; Roig, Eugeni .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
05/07/2006.
Autor/a : Weissmahr, Laura; Aguilar, Clara; Gallarate, Sofia; Grosse Majench, Max ; Serrano, Anna; Martín Gimeno, Elena; Salicrú, Marc . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : VVAA Col·lectiu . Escenografia : Salicrú, Marc . Il·luminació : Salicrú, Marc . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Moles, Vera . Suports audiovisuals : Rebaque, Pol . Producció : Teatre Lliure; Meetyou Valladolid; VVAA Col·lectiu . Intèrpret : Aguilar, Clara; Vetere, Giovanni; Sàez, Alba; Pujol, Sandra; Juanet Sanagustín, Blai ; Weissmahr, Laura; Serrano, Anna; Grosse Majench, Max ; Salicrú, Marc; Martín Gimeno, Elena .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
26/05/2021.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Roman, Gil . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Versace, Gianni . Suports audiovisuals : Cohen, Germaine .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Castell Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (35è : 2021).
16/07/2021.
Autor/a : Bassa, Maite; Ribó, Elisenda; Ribó, Roger; Solé, Blanca; Tamarit, Miquel; Sáez, Clara . Compositor/a : Sáez, Clara . Companyia : Espai en construcció . Direcció : Ribó, Roger . Escenografia : Cerdan, Sergi . Il·luminació : Cerdan, Sergi . Vestuari : Cerdan, Sergi . Suports audiovisuals : Grisalvo, Angel . Intèrpret : Solé, Blanca; Tamarit, Miquel . Músic/a : Sáez, Clara .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
La Badabadoc.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (45è : 2021).
08/07/2021.
Autor/a : Heggen, Claire; Heggen, Claire; Marc, Yves . Adaptació : Leymarie, François . Construcció objecte : Boivert, Cécile; Boivert, Den . Companyia : Théâtre du Mouvement . Direcció : Marc, Yves; Heggen, Claire . Il·luminació : Lacombe, Philippe . Vestuari : Oliveira, Catherine . Suports audiovisuals : Watrinet, Virginie . Intèrpret : Bacciocchi, Ivan; Bordaçarre, Estelle; Cimino, Silvia; Kanashiro, Dany; Heggen, Claire; Marc, Yves .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'05 (8a : 2005).
27/10/2005.
Autor/a : Cia Voël . Compositor/a : Rois, Lu . Companyia : Cia Voël . Direcció : Cia Voël . Escenografia : Cia Voël . Il·luminació : Solé, Ignasi . Vestuari : Lugo, Rosa . Suports audiovisuals : Rocha, Julià . Producció : Festival Grec de Barcelona; Cia Voël . Intèrpret : Capell, Silvia; Serra, Jordi; Rois, Lu; Casas, Candela; Cobos, Debi . Músic/a : Rois, Lu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
20/07/2022.
Autor/a : Els Pirates Teatre; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : Els Pirates Teatre . Direcció : Aubert, Adrià . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Suports audiovisuals : Looky Produccions . Intèrpret : Pindado, Lluna; Pau, Laura; Cot, Bernat .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
08/01/2021.
Autor/a : Cuesta-Dueñas, Juanjo; Tarrida Aribau, Marc; Reyes Alabart, Abel; Marginet Sensada, Francesc; Rosich, Marc . Coreògraf : Nijar, Palwinder; Sabaté, Esther . Companyia : Dúo fácil ; Líquido Teatro . Direcció : Cuesta-Dueñas, Juanjo . Escenografia : Fuentes, Jairo; Ollauri, Violeta . Il·luminació : Font-Mir, Antoni . So : Fernández, Guillem . Vestuari : Benito, Fran de . Suports audiovisuals : Wasp Studio . Producció : Líquido Teatro . Intèrpret : Reyes Alabart, Abel; Tarrida Aribau, Marc; Marginet Sensada, Francesc .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
08/11/2019.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : Ollé, Àlex; Plana, David; La Fura dels Baus; Ollé, Àlex; Plana, David . Companyia : La Fura dels Baus; Elsinor . Direcció : Sanou, Josep; Plana, David; Ollé, Àlex; Ollé, Àlex . Escenografia : Pastor, Albert . Il·luminació : Ollé, Àlex; Capell, Pere . So : Sanou, Josep . Vestuari : Verdier, Catou . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Centro Dramático Nacional; La Fura dels Baus . Intèrpret : Rius, Fina; Rabadan, Òscar; Prat, Albert; Piñón, Francesca; Olivares, Juan; Miràs, Pep; Losilla, Sara Rosa; Gutiérrez, Pedro; Sans, Manel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/04/2008.
Autor/a : Escudé, Beth; Morell, Antoni; Shakespeare, William . Traducció : Sagarra, Josep M. de . Compositor/a : Cartes, Lluís . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Ennev Teatre; Somhiteatre . Direcció : Nadal, Ester . Escenografia : Sánchez-Blanco, Guillem . Il·luminació : Gàmiz, Pep . So : Cartes, Lluís . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Mas, Hèctor; Ibáñez, Guillermo . Producció : Cerezales, Sergi . Intèrpret : Viaplana, Elena; Verdaguer, David; Prat, Albert; Vallès, Sergi; Tomàs, Pere; Godall, Jordi; Fonts, Marc; Richter, Hans; Bres, Isabelle; Mas, Hèctor .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
29/11/2006.
Autor/a : Friedrich, Vivian; Julià, Thaïs; Muñoz, Mati . Compositor/a : Muñoz, Mati; Vilajuana, Marc; Ferri, Bru . Companyia : Som noise . Direcció : Friedrich, Vivian . Escenografia : Ares, Yaiza . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . Vestuari : Ares, Yaiza; Almacelles, Aida; Arenas, Paula . Suports audiovisuals : Buch, Manel; Clanchet, Roger; Greppo, Sabina; Plana, Jordi; Prada, Irene; Pedrol, Clara . Producció : La Bonita . Intèrpret : Julià, Thaïs; Muñoz, Mati .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
28/04/2022.
Autor/a : Serrano, Àlex; Palacios, Pau; Anido, Diego; Soler, Jordi . Compositor/a : Costa Vendrell, Roger; Anido, Diego . Coreògraf : Anido, Diego . Construcció objecte : Manzano, Núria . Companyia : Agrupación Señor Serrano . Il·luminació : Cube.bz . So : Costa Vendrell, Roger; Anido, Diego . Vestuari : Laudo, Alexandra . Suports audiovisuals : Soler, Jordi . Producció : Agrupación Señor Serrano; Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
22/09/2016.
Autor/a : Txékhov, Anton Pàvlovitx . Adaptació : Managuerra, Mercè . Traducció : Oliver, Joan . Companyia : Cia. Dau al Sec . Escenografia : Plensa, Damià; Managuerra, Mercè . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . So : Bel, Andrea . Vestuari : Figueres, Montse . Suports audiovisuals : Roigé, Laia . Intèrpret : Plensa, Damià; Forns, Sílvia; Muñoz, Laura; Bové, Esther ; Pereira, Àlex .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Dau al Sec Arts Escèniques.
(Barcelona).
15/02/2023.
Autor/a : Lorca, Diego; Merino, Pako . Compositor/a : Bernabeu, Jonatan; Kubo, Tomoni . Companyia : Titzina Teatre . Escenografia : Peña, Rocío . Il·luminació : Thomas, Jordi . So : Kubo, Tomoni; Bernabeu, Jonatan . Vestuari : Grau, Ona . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Titzina; Sala Beckett . Intèrpret : Merino, Pako; Lorca, Diego .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
13/11/2022.
Autor/a : Mas Fiol, Miquel . Coreògraf : Salarich, Maria . Companyia : Mea Culpa (Grup de teatre) . Direcció : Mas Fiol, Miquel . Escenografia : Algora, Quim . Il·luminació : Algora, Quim . Vestuari : Algora, Quim . Suports audiovisuals : Algora, Marc . Intèrpret : Franch, Gerard; Flor, Alba; Vilaró, CArla .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
L'escorxador.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (33a : 2022).
02/04/2022.
Adaptació : Montserrat, Marc . Coreògraf : Valls, Kanga . Companyia : Kulbik Dance Company . Direcció : Valls, Kanga . Vestuari : Jové, Pep . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Kulbik Dance Company; Mercat de les Flors . Intèrpret : Valls, Kanga . Ballarí : Suárez, Isaac; Orduña, Sergi; López, Kiko; Cabeza, Manel; Ayllón, Susanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/01/2016.
Autor/a : Díaz, Rosa; Farrés, Jordi; Campi Qui Pugui . Compositor/a : Gaígne, Pascal . Companyia : Campi Qui Pugui . Direcció : Díaz, Rosa . Escenografia : Pena, Joan . Il·luminació : Espinosa, Marc . So : Espinosa, Marc . Vestuari : Solé, Rosa . Suports audiovisuals : León, Romina . Producció : Campi Qui Pugui . Intèrpret : Cartanyà, Marc; Varea, Erik; Pedrós, Jordi; Giralt, Aitana; García, Cristina; Buil, Alicia .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/10/2020.
Autor/a : Almirall, Marta; Ginesta, Montserrat; Veiga, Manuel; Veiga, Manuel . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Almirall, Marta; Lloberas, Francisco . Companyia : Temporada Alta; Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Hernández, Blanca; Ginesta, Montserrat . Il·luminació : Ubach, Toni . So : Wergifosse, Alain . Vestuari : Ginesta, Montserrat; Roseland Musical . Suports audiovisuals : Puig, Marta; Martín, Elena . Producció : Roseland Musical; Rodríguez, Ester . Intèrpret : Bou, Marta; Lloberas, Francisco; Marín, Anna; Recacha, Mercedes; Roca, Susana .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
29/10/2004.
Autor/a : Azkona Goñi, Laida; Toloza-Fernández, Txalo . Adaptació : Cors, Raquel . Compositor/a : Rammsy, Rodrigo . Companyia : Azkona Toloza . Direcció : Azkona Goñi, Laida; Toloza-Fernández, Txalo . Escenografia : MiprimerDrop; Salvà, Xesca . Il·luminació : Rovira, Ana . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Espinosa, Sara . Suports audiovisuals : Cors, Raquel; MiprimerDrop . Producció : Azkona Toloza; Teatre Lliure . Intèrpret : Lima, Joao; Rammsy, Rodrigo; Toloza-Fernández, Txalo; Azkona Goñi, Laida; Solà, Maria Luisa .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
04/05/2022.
Autor/a : Despeyroux, Denise . Traducció : Belbel, Sergi . Compositor/a : Despeyroux, Pablo . Companyia : T de Teatre . Direcció : Despeyroux, Denise . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Taltavull, Ruben . So : Ábalos, Roger . Vestuari : Duch, Mamen . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : T de Teatre; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Intèrpret : Roca, Àgata; Rico, Jordi; Pla, Carme; Pérez, Marta; Duch, Mamen . Cantant : Tris, Charo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
02/07/2019.
Autor/a : Manau, Jordi; Cabello, Laura . Companyia : Els Malnascuts . Escenografia : Netter, Jacqueline; Pérez, Marina; Soteras, Marina ; Bosch, Alba . Il·luminació : Arizkuren, Itsaso . So : Novell, Anna . Vestuari : Cabré, Silvia; Soteras, Marina . Suports audiovisuals : Blasco, Gemma . Intèrpret : Àvila, Quim; Pérez, Carlos; Lahoz, Andreu; Pawlowsky, Mar; Maymó, Júlia; Frías, Núria; Cortina, Judit .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
05/05/2016.
Músic/a : Suárez, Antonio; Cerreduela, David; Gómez, José Carlos; Bandera, José María; Rubial, Javier; Montoya, Mario; Malikian, Ara; Orquestra de l'Acadèmia del Gran Teatre del Liceu; Goñi, José Amador; Valent, Joan . Cantant : Tolea, Miguel de la; Quirós, Saúl; Cortés, Montse . Compositor/a : Bizet, Georges; Paco de Lucía . Coreògraf : Baras, Sara; Serrano, José; Ortega, Luis . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Valent, Joan; Baras, Sara . Escenografia : Baras, Sara . Il·luminació : Baras, Sara; Martín, Fernando . Vestuari : Sybilla; Baras, Sara . Suports audiovisuals : Caraballo, Paco . Intèrpret : Galán, José; Nieto, David; Vega, Maria; Martín, David; González, Ana; Saltares, Daniel; Pedraja, Charo; Gómez, Cecilia; Fernández, Raúl; Baras, Sara; Ortega, Luis; Serrano, José; Fernández, Alicia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/2007.
Autor/a : Orff, Carl . Adaptació : Padrissa, Carlus; La Fura dels Baus . Companyia : La Fura dels Baus . Escenografia : Padrissa, Carlus . Il·luminació : Schroeder, Melanie . So : Mateu, Roc . Vestuari : Uroz, Chu . Suports audiovisuals : Cid, David . Producció : SOM Produce; Agencia Camera; La Fura dels Baus . Intèrpret : Espinosa, Luca . Cantant : Daza, Carlos; Navarro, Amparo; Diaz, Beatriz; Alberola, Maite; Bauer, Thomas E.; Díaz, José Manuel; Asiáin, Joaquin; Frigola, Lluís; Domènech, Jordi; Khoroshev, Vasily; Sabata, Xavier; Torres, Antonio; Marsol, Toni; Olivé, Josep Ramon .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
09/05/2023.