Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 722
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Adaptació : Beltran, Gemma; Viciana, Paco . Direcció : Beltran, Gemma . Escenografia : Beltran, Gemma; Ivars, Ramon . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : Beltran, Gemma . Suports audiovisuals : Garriga Riu, Sergi . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Fundació Joan Brossa. Centre de les Arts Lliures.
(Barcelona).
12/04/2023.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Autor/a : Sánchez, Salvador S.; Loscos, Raquel . Direcció : Sánchez, Salvador S.; Loscos López, Raquel . Escenografia : Orobitg, Gerard; Merino, Alberto . Il·luminació : Orobitg, Gerard . Vestuari : Moreno, Cinta . Suports audiovisuals : Frias, Ramon . Producció : Casa Real . Intèrpret : Tamayo, Anna; Moreno, Cinta; Guinart, Oriol; Sansuan, Sara; Vila Kremer, Laura; Manzano, Rocío .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
27/04/2016.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Adaptació : Rubió, Jeroni . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Broggi, Oriol . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Bazin, Damien . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Villegas, Ernest; Madueño, Anna ; López, Pol; Cisteró, Màrcia; Boada, Xavier; Amer, Tomeu; Derqui, Pablo; Segura, Clara; Vellvehí, Montse .
Temporada: 2012/13; 2021/22;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/2013.
Autor/a : Morales, Pedro . Adaptació : Morales, Pedro; Rodríguez, Rafael . Direcció : Rodríguez, Rafael . Escenografia : Garmendia, Marina; López, Ana; Pavia, Martí . Il·luminació : Sanchis, Carles; Botella, Adrià . Vestuari : Ibar, Mònica; Barkaoui, Hussam . Suports audiovisuals : Garmendia, Marina; Martínez Peñalver, Carlos . Intèrpret : Florensa, Núria; Sentís, Joan ; Puig, Oriol; Comas, Arnau; García Lladó, Blanca; Olasagasti, Joana . Músic/a : Sánchez, Jaume; Sala, Miquel; Abella, Arnau; Martinez, Nico .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/06/2015.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Direcció musical : Assante, Pablo . Autor/a : Stampfli, Benedikt . Direcció : Abramovic, Maria; Méndez, Antonio . Escenografia : Abramovic, Maria . Il·luminació : Schönebaum, Urs . So : Kozlovacki, Luka . Vestuari : Tisci, Riccardo . Suports audiovisuals : Brambilla, Marco; Elderkin, Nabil . Producció : Deutsche Oper de Berlin; Greek National Opera d'Atenes; Bayerische Staatsoper de Munic . Intèrpret : Abramovic, Maria; Dafoe, Willem . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu; Matheu, Marta; Bonilla, Leonor; Shaham, Rinat; Ahyoung Kim, Antonia; Torre, Benedetta; Fiume, Gilda; Goikoetxea, Vanessa . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/03/2023.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Navarro, Silvia . Companyia : La Canina . Direcció : Navarro, Silvia . Escenografia : Gumbau, Tània . Il·luminació : Gumbau, Tània . So : Navarro, Silvia . Vestuari : Gumbau, Tània . Suports audiovisuals : La Canina . Intèrpret : Díaz, Adrià ; Carreño, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Gascó, Mar . Construcció objecte : Gascó, Mar . Companyia : Titelles Pamipipa . Direcció : Gascó, Mar . Escenografia : Gascó, Mar; López, Pere . Il·luminació : López, Pere . Vestuari : Gascó, Mar . Suports audiovisuals : López, Pere . Músic/a : López, Pere .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
05/02/2017.
Autor/a : De Filipo, Eduardo . Adaptació : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Espasa, Daniel . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Andújar, Alejandro; Pasqual, Lluís . Il·luminació : Clot, Xavier . So : Mateu, Roc . Caracterització : Fernández, Eva . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Ribalta, Albert; Aubert, Laura; Bosch, Jordi; González, Robert; Madaula, Ramon; Sampietro, Mercè; Lozano, Teresa; Guinart, Oriol; Piñón, Francesca; Rodríguez, Marc . Músic/a : Martorelli, Pablo; González, Robert; Gottwald, Roman; Aubert, Laura; Pedragosa, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Barceló, Marta . Direcció : Fullana, Joan . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca; Fullana, Joan . Vestuari : Salvà, Xesca . Suports audiovisuals : Sarts Produccions . Producció : En Blanc . Intèrpret : Mas, Pedro; Alcañiz, Muntsa .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Auditori de Peguera.
(Calvià).
24/09/2016.
Autor/a : Naylor, Hattie . Traducció : Bonilla, Neus; Camacho, Carme . Direcció : Pla, Pep . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ubach, Toni . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Viaplana, Vicenç . Producció : Velvet Events; CAET CCentre d'Arts Escèniques de Terrassa; Grec 2019 Festival de Barcelona . Intèrpret : Ubach, Toni; Cadafalch, Rosa; Lucas, Daniela; Iscla, Miriam; Soler, Lluís .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
19/07/2019.
Autor/a : Core, Gaston . Compositor/a : Rocha, Jorge Da . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Ordenavia, Manuel . Vestuari : Rubio, Christian . Suports audiovisuals : Brazzit, Alice . Intèrpret : Rocha, Jorge Da; Nag, Shreyashee .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/12/2022.
Autor/a : Circ Vermut . Compositor/a : Jubany, Pol . Companyia : Circ Vermut . Direcció : Montell, Miner . Escenografia : Ulrichs, Uli; Jofre, Benet . Vestuari : Jordà, Imma; Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Intèrpret : Candelich, David; Mas, Jordi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
30/05/2021.
Autor/a : Gomila, Toni . Construcció objecte : Munar, Margalida . Companyia : Produccions de Ferro . Direcció : Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Febrer, Rafel . So : Febrer, Rafel . Vestuari : Lladó, Rafel . Suports audiovisuals : Miralles, Jaume . Producció : Produccions de Ferro . Intèrpret : Gomila, Toni .
Temporada: 2011/12; 2014/15; 2012/13; 2013/14; 2016/17; 2022/23;
Estrena:
Auditori Sa Màniga de Cala Millor.
(Sant Llorenç des Cardassar (Mallorca)).
07/10/2011.
Autor/a : Marsé, Juan . Adaptació : Miró, Pau . Compositor/a : Sisa, Jaume . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Mateu, Roc . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29; Teatre Lliure . Intèrpret : Serra, Marc; Figueras, Jordi; Guinart, Oriol; Hoyo, Mar del; Masó, Xicu; Pedragosa, Carles; Oriol, Jordi; Pérez, Alícia; Marsé, Juan; Sisa, Jaume; Ricart, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
11/12/2013.
Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Milán, Jordi . Il·luminació : Costales, Aleix; Aregay, Arnau . So : Agut, Jordi . Caracterització : La Bocas . Vestuari : López, Cristina . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Melgar, Virginia; Tena, Xavi; Martorell, Filomena; Ramírez, David; Totusaus, Annabel; Benet, Nüria; Gonzalez, Alex ; Amat, Montse; Ferrés, Edu; Ripoll, Babeth; Torres, Toni; Sans, Toni; Gómez, Víctor; Arnau, Miquel; Baucis, Jaume .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
02/02/2022.
Autor/a : Ritsos, Iannis . Adaptació : Bidegain, Gerard . Traducció : Casa, Joan . Coreògraf : Martí, Cristina . Direcció : Bidegain, Gerard . Escenografia : Haro, Rafa . Il·luminació : Paituvi, Alba . So : Arana, Zúbel . Caracterització : Paituvi, Alba . Vestuari : Paituvi, Alba . Suports audiovisuals : Artigas, Arnau . Producció : Teorema Teatre; Festival Lola . Intèrpret : Martí, Cristina; Genís, Oriol; Arana, Zúbel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
11/01/2023.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Direcció musical : Martínez Izquierdo, Ernest; Boada, Òscar . Autor/a : Gayraud, Irène . Compositor/a : García-Tomás, Raquel . Coreògraf : Cabeza de Vaca, María . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Cámara, Sixto . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : García-Tomás, Raquel . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya; Esteve, Mar; Sabata, Xavier; Copons, Elena; Vinyes-Curtis, Lidia; Amo, Alicia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/03/2023.
Autor/a : Serrano, Anna; AMAGA . Coreògraf : Guntín, Ester . Direcció : AMAGA; Serrano, Anna . Escenografia : AMAGA . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . So : Pérez-Pallarès, Víctor . Vestuari : AMAGA . Suports audiovisuals : Pérez-Pallarès, Víctor . Producció : AMAGA . Intèrpret : Molins, Eduard; Cabré Calleja, Àlex; Boces Obis, Arnau; Pérez-Pallarès, Víctor .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/2022.
Autor/a : AMAGA; Serrano, Anna . Coreògraf : Guntín, Ester . Direcció : AMAGA; Serrano, Anna . Escenografia : AMAGA . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . So : Pérez-Pallarès, Víctor . Vestuari : AMAGA . Suports audiovisuals : Esteve Monja, Berta; Pérez-Pallarès, Víctor . Producció : AMAGA . Intèrpret : Cabré Calleja, Àlex; Boces Obis, Arnau; Pérez-Pallarès, Víctor; Molins, Eduard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/2022.
Autor/a : Ros, Anna . Compositor/a : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Companyia : Cia. LaBú Teatre . Direcció : Ros, Anna . Escenografia : Doy, Martí; Cia. LaBú Teatre . Il·luminació : Illa, Sergi . So : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Vestuari : Hgra, Iztok ; Cretenze, Victòria . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Producció : Cia. LaBú Teatre . Intèrpret : Ros, Anna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
12/12/2021.
Músic/a : Armengol, Robert; Sibila, Gerard; Gottwald, Roman; Espasa, Daniel; Motatu, Valeriu; Traver, Jordi; Figueres, Pau; Vila, Esther; Prats, Guillermo; Martí, Oriol; Pereira, Àngel; Armengol, Ferran; Ammon, Johannes; Puig, Francesc . Adaptació : Arcarazo, Lluís . Coreògraf : Viñas, Natàlia . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Amenós, Montse . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Caracterització : Pereña, Liliana; Núñez, Mònica . Vestuari : Amenós, Montse . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Intèrpret : Julien, Josep; Sansa, Carme; Möller, Julia; Totusaus, Annabel; Codony, Maria; Lardner, Henry; Orrit, Pol; Pujol, Marc; Gisela; Moliner, Anna; Gramaje, Carlos; Frauca, Ferran .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
23/10/2008.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : Ortiz, Isidre; Gómez, Jaume . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence Studio . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Cia Viu el Teatre . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Díaz, Xuel; Murillo, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
26/02/2017.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Autor/a : Mañas, Àlex . Direcció : Mañas, Àlex . Escenografia : Salicrú, Marc . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Soteras, Marina . Suports audiovisuals : La 15:23 Produccions . Producció : Mañas, Àlex; Companyia En Cursiva . Intèrpret : Sáez, Xavi; Fernández, Greta; Manzanares, Laia .
Temporada: 2016/17; 2018/19;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
26/10/2016.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Adaptació : Fernández Giua, Carles; Maestro, Manuel; Azorín, Paco . Compositor/a : Parera Fons, Antoni . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Martínez, Virgínia; Azorín, Paco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Díaz, Ximo . Vestuari : Güell, Anna . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio; Chini . Producció : Gran Teatre del Liceu; Laporta, Maria . Intèrpret : González, Llorenç . Cantant : Niz, Orlando; Bayo, María; González, Ruth; Fernández, Xavier; Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Ferrer, Josep; Valero, Marta; Martínez-Agudo, Lluís; Moraleda, Inés; Planas, Maia . Músic/a : bcn216 .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
16/07/2010.
Adaptació : Ribó, Paula . Companyia : El Eje . Direcció : Berrondo, Paul . Escenografia : Novoa, José . Il·luminació : Porfau, Esther; Novoa, José . So : Mürfila . Vestuari : Novoa, José . Suports audiovisuals : Cros, Alba . Intèrpret : Pawlowsky, Mar; Aguilar, Marta .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
15/11/2018.
Autor/a : Szpunberg, Victoria . Direcció : Szpunberg, Victoria . Escenografia : Glanezel, Max . Il·luminació : Miranda, Paula . So : Ariel, Lucas . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec; Sala Beckett . Intèrpret : Garcia-Lladó, Blanca; Calpe, Aina; Angelat, Marta .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett. L'Obrador.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (43è : 2019).
27/06/2019.
Autor/a : Pompermayer, Sergi . Direcció : Manrique, Julio . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Bazin, Damien . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Villarroel . Intèrpret : Llop, Aida; Bosch, Marc; Ndong, Tamara; Aixalà, Mireia; Carreras, Joan; Fortuny, Carme .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
06/12/2022.
Músic/a : Morna, Liviu; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Illica, Luigi . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : The New National Theatre Foundation (Tokio) . Direcció : Steinberg, Pinchas; Arlaudi, Philippe; Basso, José Luis . Escenografia : Arlaudi, Philippe . Il·luminació : Arlaudi, Philippe . So : Watanabe, Masako . Vestuari : Uhmann, Andrea . Suports audiovisuals : Van den Broek, Jean Marc . Intèrpret : Armiliato, Fabio; Dessì, Daniela; Michaels-Moore, Anthony; Ventre, Carlo; Shafajinskaia, Anna; Zanon, Silvio; Obiol, Mercè; Zapater, Miguel Ángel; Esteve, Manel; Esteve, Vicenç; Cura, José; Voigt, Deborah; Álvarez, Carlos; Vas, Francisco; Mishura, Irina; Rodríguez-Cusí, Marina; Serra, Enric; Cutlip, Philip; Ruiz, Josep; Cortez, Viorica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Samfaina de Colors . Construcció objecte : Doy, Martí . Companyia : Samfaina de Colors . Direcció : Ros, Anna . Escenografia : Vidal, Berta; Vilasís, Raül . Il·luminació : Roca, Rafel . Vestuari : Cretenze, Victòria . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Producció : LaSala Teatre . Intèrpret : Múrcia, Xavi; Vilasís, Mirna .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
17/01/2021.
Autor/a : Hilling, Anja . Traducció : Bosom, Maria . Direcció : Bosom, Maria; Manrique, Julio . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Bazin, Damien . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Isern, Cisco . Producció : Teatro Español; Sala Beckett . Intèrpret : Riera, Mima; AmargÓs, Joan; Cisteró, Màrcia; Esteve, Mia; Martínez, Norbert; Oriol, Jordi; Vert, David; Villegas, Ernest .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Planeta Persona.
26/01/2022.
Companyia : Companyia La Trup . Direcció : Marí, Sergi . Il·luminació : Marí, Sergi . So : Marí, Sergi . Vestuari : Marí, Sergi . Suports audiovisuals : González, Montse . Intèrpret : Málaga, Karme; Massó, Anna; Romeu, Agnès; Albinyana, Queralt .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
BarriBrossa 2017 (15a; Barcelona).
16/05/2017.
Autor/a : Salzmann, Sasha Marianna . Traducció : Bosom, Maria . Companyia : Unter den linden . Direcció : Morales i Pujolar, Oriol . Escenografia : González, Paula; Ares, Yaiza . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : González, Paula; Ares, Yaiza . Suports audiovisuals : Rué, Albert . Intèrpret : Castellví, Òscar; Bosom, Maria; Latre, Georgina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
10/05/2023.
Autor/a : Gomila, Toni . Direcció : Utzet, Ferrán . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Artigues, Joan Miquel . Vestuari : Aulí, Pau . Suports audiovisuals : Artigues, Joan Miquel . Producció : Produccions de Ferro . Intèrpret : Gomila, Toni; Florit, Catalina .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
04/03/2022.
Direcció musical : TelemannRec . Autor/a : Greig, David . Traducció : Genebat, Cristina . Compositor/a : McIntyre, Clayre . Coreògraf : Faura, Pere . Direcció : Selvas, David . Escenografia : Añón, Blanca . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Ábalos, Roger . Caracterització : Ayuso, Paula . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Minoria absoluta; La Brutal . Intèrpret : Llussà, Montse; Gómez Mas, Nil; Cervera, Oriol; Massagué, Ivan; Bayarri, Marta . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Fernández, Ricard; Campo, Xaro; Rouet, Sandrine; Calvitti, Viviane; Martínez, Xavier; Cendoya, Vero . Coreògraf : Martínez, Xavier . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . So : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
23/08/2011.
Autor/a : Zarzoso, Paco . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Cube . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Roig, Eugeni . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Jiménez, Juanjo . Intèrpret : Pérez, Alícia; Monclús, Sandra; Font, Pere Eugeni; Carreras, Joan; Arquillué, Pere; Aimée, Chantal; Manrique, Julio; Roig, Eugeni .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
05/07/2006.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.