Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 20
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Villavecchia, Maurici . Autor/a : Shakespeare, William . Traducció : Oliva, Salvador . Compositor/a : Villavecchia, Maurici; Mas, Joan Anton . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna; Festival Grec de Barcelona; La Mirada Produccions . Direcció : Masó, Xicu; Villavecchia, Maurici . Escenografia : Castells Icart, Lluc . Il·luminació : Clot, Xavier . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Olivar, César . Producció : Carranza, Teresa . Intèrpret : Ribalta, Albert; Tosar, Pep; Pi, Víctor; Vila, Ramon; Díaz, Albert; Pujolràs, Xavier; Puig, Teresa; Molina, Marc; Martínez, Carles; Márquez, Àurea; Font, Pere Eugeni; Esteve, Mia; Bravo, Toni; Alemany, Míriam; Martínez, Jordi .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
27/06/2005.
Autor/a : García Lorca, Federico; Villanueva, Jaume; Villanueva, Jaume . Músic/a : Porta, David ("El Rubio") . Cantant : Porta, David ("El Rubio") . Compositor/a : Raposo, Valentina; Gas, Orestes . Coreògraf : Sánchez, Montse . Construcció objecte : Otal, Pepe; Companyia de Titelles Herta Frankel . Companyia : Octubre Teatral . Direcció : Villanueva, Jaume . Escenografia : Murchland, Toni . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Guri, Miguel . Intèrpret : Brik, Maite; Morillo, Montse; Isasi, Maria .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
La Farinera del Clot.
(Barcelona).
Teatre + a prop.
01/10/2005.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Molins, Ramon; Gilbert, William S. . Compositor/a : Sullivan, Arthur . Coreògraf : Fontquerni, Marc Antoni . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Rodríguez, Sònia; Molins, Ramon . Escenografia : Pijuan, Carles . Vestuari : Pijuan, Carles . Intèrpret : Agustí, Marta; Ferrer, Begonya; García, Albert; Molins, Ramon; Polo, Víctor .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
06/11/2004.
Cantant : Úbeda, Oriol; Camps, Rut; Cortés, Rosa; Gimeno, Maties; Macià, Oriol; Miramunt, Marc; Pérez-Ferrer, Esther; Solé, Maria Agustina; Campos, Mariona . Autor/a : Dickens, Charles . Adaptació : Serrat, Alícia; Olivella, Macià G. . Compositor/a : González, Ferran . Coreògraf : Pérez-Ferrer, Esther . Companyia : Jove Teatre Regina; La Trepa . Direcció : Solé, Maria Agustina; González, Ferran . Escenografia : Guzmán, Tero . Il·luminació : Campos, Francesc . So : Campos, Francesc . Vestuari : Mercadé; Carrasco, José .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
10/12/2005.
Autor/a : Xip Xap Companyia de Teatre de Carrer . Compositor/a : Riu, Robert . Companyia : Xip Xap Companyia de Teatre de Carrer . Direcció : Belló, Jaume . Escenografia : Pérez, Maribel . Vestuari : Juanos, Imma . Intèrpret : Juanos, Imma; Polo, Víctor; Riu, Robert .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08; 2022/23;
Estrena:
Centre Cívic Besòs.
(Barcelona).
08/10/2005.
Músic/a : Vallvé, Elisabet . Compositor/a : Servats, Josep Maria; Alemany, Mercè; Pérez, Jordi; Santallúsia, Maria . Adaptació : Vallvé, Joan-Andreu; Carrera, Jaume . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Joan-Andreu . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1999/00; 2000/01; 2002/03; 2005/06; 2017/18;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
09/12/1995.
Compositor/a : Moliner, Mònica; Claver, Jaume; Berlanga, Xavier; Medina, Victòria; DÍez, Ana Eva; Carcelén, Pilar; Martínez, Daniel; Rodríguez, Òscar; Martínez, Daniel . Autor/a : Castellví, Roser; Martínez, Daniel . Construcció objecte : Iglesias, Catalina . Companyia : El Cau de l'Unicorn . Direcció : Martínez, Daniel; Castellví, Roser . Escenografia : Castellví, Roser .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
13è Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles de Barcelona.
08/11/1998.