Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 79
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Ballarí : Vandell, Jasmin; Lacasa, Dominique; Lucas, Tom; Fritzsch, Max Marcus . Compositor/a : Abba .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
04/11/2005.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : Vilardebó, Alba; Solà, Lourdes; Montardit, Ivan; González, María . Autor/a : Moll, Sònia; Hugas, Enric; Hugas, Àngels; Salas, Carles . Compositor/a : Plana, Rafel . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Escenografia : Salas, Lluís; Rondeau, Damien . Il·luminació : Romero, Adriana . Vestuari : Miguel, Àgueda . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
El Nacional petit.
07/02/2007.
Ballarí : Wisiak, Susi; Eynaudi, Alix; Maszkiewicz, Agata . Compositor/a : REM; Glass, Phillip; Mullholland Drive; Barkley, Gnarls; Nirvana; Jaga Jazzist; Jackson Five Band; Conte, Nicola; Nouvelle Vague; Vangelis; Muse . Companyia : Superamas . Direcció : Superamas . Intèrpret : Bentley, Susanne; Brownes, Allen; Crouch, Tim; Destoop, Alexis; Fletcher, Ted; Groves, Marianne; Lacey, Jennifer; Zinsbrawne, Andros .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
23/03/2007.
Ballarí : Acker, Cindy van . Compositor/a : Rollet, Denis . Coreògraf : Acker, Cindy van . Companyia : Greffe . Il·luminació : Gendroz, Luc . Vestuari : Courvoisier, Aline .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
18/03/2007.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Ballarí : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Compositor/a : Roca Cors, Iván . Coreògraf : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
10/02/2007.
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : Casals, Xavier; Cirici, David . Ballarí : Teixidor, Jordi; Garcia, Carolina; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet; Colomer, Montse; Calsapeu, Montse . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Ferrer, Elisabet; Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Pastor, Perico . Il·luminació : Sánchez, Jordi; Albir, Mingo . So : Sánchez, Jordi . Vestuari : Pastor, Perico . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Almirall, Marta; Colomé, Montse; Teicxidor, Jordi; Pérez-Cabrero, Alícia; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
05/02/1994.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Ballarí : Morino, Keith; Rosell, Oriol; Roblas, Anna . Autor/a : Roblas, Anna; Rosell, Oriol . Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith; Roblas, Anna . Companyia : Derivat . Direcció : Morino, Keith; Roblas, Anna . Il·luminació : Rius, Raimon . Producció : Roblas, Anna; Morino, Keith .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
03/05/2007.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Andersson, Adel; Cáceres, Anna; Horneman, Horne; Martínez, Núria . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
12/04/2007.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Badalamenti, Gaetano . Compositor/a : Living Colour; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Bombardó, Claudi; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Contrapunctus Danceport .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Cal Massó.
(Reus).
Més Dansa (2a : 2007 : Reus).
19/10/2007.
Ballarí : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Compositor/a : Rua, Vitor . Coreògraf : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Companyia : Alkantara; Panorama Rio Dança . Il·luminació : Madeira, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
12/03/2007.
Ballarí : Solano, Claudia; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emili; Cervantes, Mónica; Verdú, Juan Carlos; Kempster, Susan; Barahona, Mario; García Ferro, Sebastián; Forment, Ester . Autor/a : Zambrano, Mario; Serrano, Àlex; Ramírez, Gustavo . Compositor/a : Strauss, Richard; Dettinger, O.; Monthieux, Krishoo; Schubert, Franz; García Ferro, Sebastián; Brinkmann, T. . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Barahona, Mauro; Kempster, Susan; Ramírez, Gustavo . Companyia : Lapsus Dansa; Proyecto Titoyaya . Direcció : Eupierre, Alexis; Ramírez, Gustavo; Serrano, Àlex .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
11/04/2007.
Músic/a : Egozcue, Fernando; Rodríguez, Gaspar; Jurado, Daniel; Álvarez, Diego; Ambroa, Víctor; Rodrigáñez, Miguel; Hidalgo, Walter; Icasto, Horacio; Bruhn, Martín; López de Roda, Ángel . Ballarí : Muraday, Chevy; Elgueta, Carlos; Ochandiano, Emilio; Martín, Iván; López, Ricardo; González, Pilar; López, María; Vega, Cristina de; Esteban, Esther; Arteseros, Pilar; Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel . Cantant : Florido, Emilio; Fernández, María del Mar . Compositor/a : Piazzola, Astor; Björk . Coreògraf : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; Muraday, Chevy . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Egozcue, Fernando; Rodríguez, Carlos; Rodríguez, Gaspar . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; García, Emilio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
Made in MAD (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Miret, Liliana . Ballarí : Blanco, Xavier; Aguilera, Vanessa; Casals, Marta . Compositor/a : Miret, Liliana; Àlvaro, Sergi; Gòdia, Mònica; Àlvaro, Sergi . Construcció objecte : Miret, Liliana . Companyia : La Pantomima . Direcció : Miret, Liliana .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Fira de Teatre de Titelles de Lleida (18a : 2007).
06/05/2007.
Autor/a : Perrault, Charles . Cantant : Martins, Marisa; Martínez, María Luz; Comas, Antoni; Martínez-Castignani, Enric; Zapater, Miguel Ángel . Ballarí : Quintero, Asunción; Martín, Sílvia; Arias, Cristina; González, Jesús . Compositor/a : Montsalvatge, Xavier . Coreògraf : Castejón, Nuria . Companyia : Teatro Real de Madrid; Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera; Gran Teatre del Liceu; Fundación Ópera de Oviedo . Direcció : Vicent, Josep; Sagi, Emilio . Escenografia : Ruiz de la Prada, Ágatha . Il·luminació : Canales, José Luís . Vestuari : Ruiz de la Prada, Ágatha .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
10/03/2007.
Músic/a : Camarasa, Mariano . Ballarí : Serrat, Teresa . Autor/a : Satie, Erik . Traducció : Dufrenoy, Sabine . Compositor/a : Satie, Erik . Coreògraf : Serrat, Teresa . Companyia : Cambalache; Lazzigags Produccions . Direcció : Santos, Zep . Escenografia : Trullàs, Manuel . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Vestuari : Trullàs, Manuel . Producció : Rodríguez, Enric . Intèrpret : Seguí, Josep; Arquimbau, Carles; Rodríguez, Enric; Bonnín, Nausicaa .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
BarriBrossa 2007 (5a : Barcelona).
17/04/2007.
Ballarí : Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Roque, Jaime; Ribeiro, Reinaldo; Morales, Reinol; Garriga, Maria; Fernández, Marta; Castro, William . Adaptació : Ermettika . Compositor/a : Álvarez, Marc; Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa; MOM Produccions . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Fernández, Susana; Valls, Xavier . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Fernández, Susana .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
06/07/2007.
Ballarí : Otaki, Itzuki; Clavel, Olga; Plee, Federico; Baduria, Lea; Bones, Lily; Juárez, Julián; Gil, Rosina; Martínez, Aleix; Vila, Anna; Campos, Karina; Ros, Núria; Salado, Nuria; Ruiz, Laura; Algueró, Alejandro; Bonin, Jaume; Pont, Xavier; Gallinera, Ailleen; Espejo, Eduardo; Damian, Elline; Millard, Leslie; Padriànova, Petra; Gros, Vicent . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet David Campos . Direcció : Sabas, Irene; Campos, David . Escenografia : Artilugi; Boadella, Joan . Il·luminació : Costas, Xavier; Edery, Damià . Vestuari : Sabas, Irene . Suports audiovisuals : Bayo, Guillem; Cortés, Ana .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
16/02/2005.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Vilarindo, Amilton; Silva, Joao Carlos; Stefany, Marili; Greicy, Mirila; Henrique, Luiz; Gomes, Jean; Vieira, Taís . Autor/a : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Adaptació : Azevedo, Paulo . Compositor/a : Soares, Elza; Pavilhao 9; Pink Floyd; Musique de Titas . Coreògraf : Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Il·luminació : Martins, José .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/01/2007.
Ballarí : Suñé, Neus; Cano, Mònica; Vilamitjana, Eva; Johansson, Linn; Fiol, Miquel; Camèlia, Mariona; Ruiz, Laura . Autor/a : Vallvé, Joan-Andreu; Germans Grimm . Compositor/a : Vallvé, Poire . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Poire; Vallvé, Joan-Andreu; Almirall, Marta . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . Vestuari : Vallvé, Joan-Andreu . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Albiñana, Queralt; Briansó, Anna .
Temporada: 2011/12; 2006/07; 2007/08; 2010/11; 2012/13;
Estrena:
El Teatre Principal.
(Terrassa).
01/01/1970.
Músic/a : Levert, Pascal; Baraglioli, Jena-Pierre; Bélec, Antoine; Pierre, Enric . Ballarí : Faury, Jive; Cuadrado, Samuel . Compositor/a : Piazzola, Astor; Breuker, William . Companyia : Mosaic . Intèrpret : Cuadrado, Samuel; Faury, Jive .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CaixaForum.
(Barcelona).
10/03/2007.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Gomes, Jean; Henrique, Luiz; Greicy, Mirila; Silva, Joao Carlos; Vilarindo, Amilton . Compositor/a : Faccai Central; Buarque, Chico; Bach, Johann Sebastian; Azevedo, Paulo . Coreògraf : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Escenografia : Lancelle, Delphine . Il·luminació : Martins, José . Suports audiovisuals : Xyu, Felippe; Soarez, Felipe . Producció : El Climanola .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
19/07/2007.
Ballarí : Martínez, Núria; Noone, Thomas . Compositor/a : Pérez Santiago, Felipe; Navarrete, Pedro; Chic, Joan; Dall'Osto, Diego . Companyia : Thomas Noone Dance; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Horneman, Horne . Vestuari : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
25/07/2007.
Autor/a : Ferrera, Jorge . Ballarí : Moreno, Jeanette . Compositor/a : Sawhney, Nitin; Mozart, Wolfgang Amadeus; Morricone, Ennio; Bethania, Maria; Basic Traxx; Lenine; Björk; Chabine, Khalil . Coreògraf : Moreno, Jeanette . Companyia : Teatro El Puente; Tempo . Direcció : Moreno Silva, Jeane; Ferrera Barrios, Jorge . Escenografia : Hernández, René; Blanco, Tamara . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Viven's . Intèrpret : Ferrera, Jorge .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre Blas Infante.
(Badalona).
07/05/2005.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria . Compositor/a : Reijseger, Ernst; Ades, Thomas; Carl, Gene; Puente, Tito; Palmieri, Eddie; Ligeti, György; Chic, Joan . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Muñoz, Miguel; Ortiz, Jaume . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/10/2004.
Cantant : Martínez, Albert; Solano, Carlos; Millet, Daniel; Doz, Pau; Muñiz, Ángel; Rodríguez, Gustavo; Cussí, Jordi; Sabariegos, Guillermo; Mateu, Xavier . Autor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Ballarí : Martín, Javier; Peya, Ariadna; Robles, Adriana de; García de la Torre, Vanesa; Prada, Rosa Belén; Gómez, Andrés; Monells, Tatiana; Vicens, Alfred; Franco, Sergio; Velasco, Jorge . Compositor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Coreògraf : Comín, Coco . Companyia : Filmax Stage; Notro Films; Stromboli Entertainment; Butaca Stage . Direcció : Guix, Manu; Reguant, Ricard . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Solé, Carles . Intèrpret : Astudillo, Griselda; Guerra, Beàlia; Adamuz, María; Olivella, Laura; Suñé, Ariadna; Gadel, Elena; Gerardi, Marisa; Sánchez, Eugenia; Gete, Mayte .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
14/09/2006.
Músic/a : Vázquez, Martín; Ruffo, Marcos; Enríquez, Adrián; Ramírez, Lucía; Gallo, Ramiro; Ramiro Gallo Quinteto . Ballarí : Castillo, Roberto; Bisciones, Julieta; Fossati, Juan; Aramburu, Gimena; Bielak, Mariano; Gurini, Paula . Autor/a : Grill, Silvana . Compositor/a : Gallo, Ramiro . Companyia : No Bailarás . Direcció : Gallo, Ramiro; Grill, Silvana . Vestuari : Ramírez, Pablo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Auditori del Palau de Congressos.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
19/10/2007.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Ballarí : Simeoni, Sara; Santucci, Christina; Micani, Isida; Vigna, Alessandra; Orselli, Sara; Rocha, Sonia; Kosakatani, Chinastu . Compositor/a : Waits, Tom; Springsteen, Bruce; Amar, Armand . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Construcció objecte : Luyton, Monique . Companyia : Centre Chorégraphique National Roubaix Nord-Pas de Calais; Atelier de Paris . Escenografia : Burnet-Smith, Ewan . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Pia, Emmanuelle .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/02/2007.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Ballarí : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem; Satorra, Jordi; Sánchez, Rubén; Compte, Pau; Torné, Enric; Busquets, Néstor; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Compositor/a : Méndez, Rafael; Méndez, Lluís; Español, Toni; Alonso, Guillem . Coreògraf : Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
01/10/2005.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Autor/a : Romero, Federico; Fernández-Shaw, Guillermo . Cantant : Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell . Ballarí : Ballarins de l'Esbart Egarenc . Compositor/a : Guerrero, Jacinto . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : Ortiz, Carles; Martínez, Daniel; Martínez, Daniel . Escenografia : Galobart, Jordi . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Cornejo . Intèrpret : Fargas, Joan; Vergés, Esperança; Obradors, Laura; Cuevas, Sergi; Jarque, Josep; Lora, júlia; Sala, Marc; Ortiz, Carles; Valero, Marta; Aparicio, Carmen; Daza, Carles .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
Cicle Òpera a Catalunya.
23/11/2007.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).