Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 196
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Companyia : Cia. Oscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : López, Ester; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori Solà, M.Victoria; Sánchez, Mónica; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Maárquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Suñol Berenguer, Noemi; Labrador, Anabel .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Pavelló.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
10/09/1992.
Compositor/a : Makhathade Khabane, Samuel . Coreògraf : Maqome, Gregory . Companyia : Via Katlehong Dance . Il·luminació : Farmer, Alexander . Vestuari : DarkDindie Stlying Concepts . Producció : Damien Valette Prod . Ballarí : Qofela, Thato; Nhlapo, Andile; Mohlabane, Tshepo; Diphehlo, Teboho; Nchabeleng, Tshepo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Danza. Quinzena metropolitana.
15/03/2019.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Livio; Galem, Oylem; Jiménez, Ramón; Jiménez, José . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : Spinelli, Sergio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Dorringas, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Jiménez, José .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Auditori .
(Cornellà de Llobregat).
14/10/1994.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Autor/a : Flamand, Frédéric . Adaptació : Flamand, Frédéric . Compositor/a : Nyman, Michael . Companyia : Plan K . Direcció : Flamand, Frédéric . Escenografia : Plessi, Fabrizio . Il·luminació : Forcella, Marco . Ballarí : Nonn, Ralf; Blumenthal, Bud; Monnart, Gilles; Lieberknecht, Britta; Junior, Linhares; Gessaroli, Ivan; David, Hayo; Carvalho De Souza, Ricardo; Silva Bernardo, Claudio .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
18/10/1990.
Ballarí : Esbart Sant Cugat . Músic/a : Orquestra nacional de cambra d'Andorra . Autor/a : Guimerà, Àngel . Adaptació : Serra, Joan; Serra, Quim . Compositor/a : Guinovart, Albert . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
06/03/1999.
Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Ramírez, Joaquim . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Ramírez, Joaquim . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Boluda, Amèlia; García, Elena; Purtí, Joan; Sultán, José Luis .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
04/06/1994.
Autor/a : Pardo, Rodrigo . Ballarí : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Compositor/a : Mores, Mariano . Coreògraf : Pardo, Rodrigo; Cortés, Cristina . Companyia : Compañía Rodrigo Pardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Botiga Cal Rei.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
26/10/2007.
Direcció musical : Binelli, Daniel . Autor/a : Binelli, Daniel; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Adaptació : Binelli, Daniel . Compositor/a : Binelli, Daniel . Coreògraf : Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Hoffmann, Claudio . Companyia : Tango Metropolis Dance Company . Direcció : Hoffman, Claudio . Ballarí : Irusquibelar, Fabián; Bootz, Sandra; López, Verónica; Cortazzo, Sergio; Rivero, Soledad; Cáceres, Omar; Barboza, Vidala; Orso, Claudio; Hoffman, Claudio; Álvarez, Marijó; Álvarez, Pilar; Ortega, Gabriel . Músic/a : Daniel Binelli's Quintet; Keledjian, Martin; Angeleri, César; Graña, Julio; Binelli, Daniel; Zarate, Cristian .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/03/2009.
Adaptació : Sans Coëffard, Marc . Compositor/a : Barrios, Jean-Philippe ; Nadai, Samuel ; Villa, Julien . Coreògraf : Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Kirsner, Tsengou Dingha ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Touré, Khoudia ; Sow, Alioune . Companyia : Cia IN-motus; La mer noire . Direcció : Sinniger, Diego . Il·luminació : Horneman, Horne Niels; Nieuvarts, Thomas ; Lariviere, Benoit . Producció : Rubio, Bernabé; Casado, Javier ; Compagnie La Mer Noire; FLOW – Ville de Lille . Ballarí : Nosb, Rahime ; Lê Phan, Emmanuelle ; Höglund, Elon; Sow, Alioune; Mackenzie, Victoria; Jean-Pierre, Mecdy ; Touré, Khoudia ; Sinniger, Diego; Kirsner, Tsengou Dingha ; Dexter (Belleka, Pierre-Claver); Canas, Helena; Marouzé, Justine ; George, Shaquille ; Laï, Fanny ; Tentacle Tribe . Músic/a : Prix HIP HOP GAMES concept 2016 .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/12/2019.
Compositor/a : Glass, Philip; Moroder, Giorgio; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Pladevall, Pere . Companyia : Guap 114 . Direcció : Pladevall, Pere . Il·luminació : Pladevall, Pere . Ballarí : Pladevall, Pere; Zamora, Olga; Pere, Emili .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
20/03/1993.
Adaptació : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni . Compositor/a : Méndez, Lluís . Coreògraf : Alonso, Guillem; Lavi, Sharon; Méndez, Rafael . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Bauló, Ferran; Bosch, Pau; Norman, David . Producció : Kiting Kita SL; Mercat de les Flors . Ballarí : Porqueras, Estefanía; Grifell, Jordi; Méndez, Cristina; Bossy, Maria; Lavi, Sharon; Alonso, Guillem; Méndez, Lluís; Méndez, Rafael; Español, Toni; Porqueras, Estefanía .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
10/07/2014.
Autor/a : Eeiya, Chen . Ballarí : Zhen, Liu; Qing, Tian . Compositor/a : Quianyi, Zhang . Coreògraf : Guangjian, Gao . Companyia : Ballet de Lanzhou . Direcció : Xiaolin, Su .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
23/02/2007.
Compositor/a : Gutiérrez, Tao . Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Cia. Blanca Li . Direcció : Li, Blanca . Escenografia : Attrait, Pierre . Il·luminació : Olive, Caty . Vestuari : Mercier, Laurent . Suports audiovisuals : Carcopino, Charles . Producció : Chaillot Théâtre National de la Danse . Ballarí : Riera Roig, Margalida; Rougegrez, Gael; Salomon, Lea; Virnot, Victor; Jezouin, Alexandra; Indaburu, Aurore; Hervé, Yann; Gebrael, Joseph; Gaillac, Julien; Chapuis, Sandrine; Ber, Jonathan; Benard, Rémi; Alfonso, Yacnoy Abreu; Hasa, Genci . Músic/a : Sanogo, Bachir .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/02/2021.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Ravel, Maurice . Coreògraf : Robbins, Jerome . Companyia : Ballet de l'Òpera de París . Escenografia : Erté . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Erté; Dowell, Anthony; Eula, Joe . Ballarí : Arbo, Carole; Loudières, Monique; Romoli, Wilfried; Pietragalla, Marie-Claude; Le Riche, Nicolas; Platel, Elisabeth; Legris, Manuel; Hilaire, Laurent; Guérin, Isabelle; Belarbi, Kader; Gaïa, Fanny . Músic/a : Barda, Henri .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
23/02/1993.
Compositor/a : Xuan, Jing; Tan, Junyi . Coreògraf : Chen, Yungchia; Ren, Michelle; Xuejun, Wang . Companyia : Shen Yun Performing Arts . Direcció : Sato, Yohei; Nachev, Milen; Sundstrup, Leif Erikson; Kuo, Keng-Wei . Intèrpret : Shen Yun . Cantant : Geng, Haolan; Xiaochun, Qi; Ge, Tian; Jiang, Min; Huang, Pi-Ju; Qu, Yuan; Guimin, Guan . Ballarí : Bastick, Rachael Yuning; Li, Golden; Chen, Chad; Xue, Tony; Lin, Hsiao-Hung; Cao, Brian; Lobjois, Madeline; Lin, Cheryl; Wang, Lily; Cha, Seongho; Wu, Tim; Zhang, Jerry; Liu, Cindy; Zheng, Daoyong; Zhou-Galati, Miranda; Qin, Melody; Chen, Jim; Wang, Angelia; Cai, Chelsea; Liao, Rocky; Wang, Steven . Músic/a : Martig, Astrid; Lee, Chia-Jung; Robins, Eric; Louie, Steven; Renner, Sara; Khachatryan, Karen; Reznik, Yevgeniy; Huang, I-Chen; Lin, Chia-Chi .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/04/2015.
Compositor/a : Albéniz, Isaac . Coreògraf : Burgos, Enrique; Salas, A.; Mariemma; García, Rosa . Companyia : Companyia de Dansa Espanyola de Barcelona . Direcció : Salas, A.; Mariemma; García, Rosa; Burgos, Enrique . Il·luminació : Taulé, Josep Maria . Vestuari : Alonso, P. . Cantant : Jerez, Lolo de . Ballarí : Salazar, M.; Ruiz, A.; Peláez, L.; Pedraza, E. ; Murillo, A. ; Cabanes, B.; Calvo, S. ; Carne, E. ; Cid, M. ; García, F. ; Escobar, J. . Músic/a : J. Antonio ("Canito") .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola del Vallès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
17/05/1991.
Ballarí : Murru, Massimo; Broeckx, Jan; Chang, Lienz; Broeckx, Wim; Peparini, Juliano; Giménez, María; Belingard, Jeremie; Abbagnato, Eleonora . Compositor/a : Bizet, Georges; Bach, Johann Sebastian; Massenet, Jules; Txaikovski, Piotr Ilitx; Fauré, Gabriel; Saint-Saëns, Camille; Porter, Cole . Coreògraf : Petit, Roland . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Clavé, Antoni; Michel, Bernard; Wakhevitch, Georges . Vestuari : Leger, Hervé; Zegna, Ermenegildo; Spinatelli, Luisa; Squarciapino, Franca; Frigerio, Enzio; Clavé, Antoni .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
16/08/2000.
Músic/a : Staplin, Boyd; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Ballarí : Mallette, Adelaide; Magen, Hugues; Lockett, Pierre; Jonassaint, Carld; Johnson, Virginia; Johnson, Christina; James, Adam; Hunter, Charmaine; Hooks,Tassia; Henry, Karen; Heerden, August van; Hall, Yvonne; Graves, Lorraine; Goree, James; Gordon, Kellye; Felix, Julie; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Person, Melanie; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Williams, Donald; Williams, Derek; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Tompkins, Terri; Thomas, Keith; Swayze, Linda; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Saunders, Keith; Sanchez, Willow; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Domínguez, Elena; Davis, Darrell; Taylor, Enddalyn; Anderson, Dean; Attles, Lisa; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Blackson, Rita; Brooks, Tyrone; Dabney, Stephanie; Crawford, Carol; Cipolla, Joseph; Castro, Marcia de; Burke, Lubie; Brown, Karen . Compositor/a : Poulenc, Francis; Stravinsky, Igor; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Balanchine, George; Tarantantango...; Tetlak, Piotr . Companyia : The Dance Theatre of Harlem . Direcció : Lamarche, David; Rosenstock, Milton; Michel, Carl; Staplin, Boyd; Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Shook, Karel . Escenografia : Staplin, Boyd; Ter-Arutunian, Roube . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Sullivan, Paul; Tipton, Jennifer . Vestuari : Wynn, Zelda; Karinska; Ter-Arutunian, Roube; Staplin, Boyd .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
11/10/1986.
Ballarí : Ballet Víctor Ullate; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Delgado, Luis . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/02/2001.
Autor/a : Giménez Chiscano, Alejandra . Ballarí : Giménez, Alejandra . Compositor/a : Caimari, Antoni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra . Companyia : Trócola . Escenografia : Balaguer, Joan; Goro Verdasco, Milu . Il·luminació : Maripi . Vestuari : Trócola .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Waldlington, Jeff; Gillis, Christopher; Kent, Linda; Stone, Sandra; Tosti, Kenneth; Wolfangle, Karla; Karr, James; Cochran, Mary; Wright, Douglas; McCann, Cathy; Dinapoli, Constance; Wood, Raegan; Mauricio, Joao; Chaib, Elie; McGuire, Susan; Parsons, David; Johnson, Kate . Compositor/a : Baermann, Heinrich; Busby, Gerald; Bach, Johann Sebastian; Wagner, Richard . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : The Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul; York, Donald . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Long, William Ivey; Tacet, George; Rawling, John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Estiu Musical Peralada 86.
31/07/1986.
Autor/a : Shakespeare, William . Ballarí : Benoit, François . Compositor/a : Berlioz, Héctor . Coreògraf : Veredon, Gray . Companyia : Ballet de France . Direcció : Taulelle, Christian; Veredon, Gray . Vestuari : Kramer, Martin .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
16/05/1986.
Ballarí : Jiménez, Óscar; Florencio, Jesús; Gallardo, Maribel; Jimeno, Kira; Visus, Cristina . Compositor/a : Parra, Eliseo . Coreògraf : Azorín, Pedro; Linares, Juanjo . Companyia : Ballet Nacional de España . Escenografia : Mora, Manuel . Il·luminació : Yunta, Rafael; Guerrero, Carlos . Vestuari : Linares, Juanjo .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
27/05/1997.
Compositor/a : Rodríguez, José Antonio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Centro Andaluz de Danza . Escenografia : Oller, Ramon . Il·luminació : Montesinos, Gloria . Vestuari : Paloma, Mercè . Ballarí : Vázquez, Isabel; Pascual, Lluís; Ortiz, Lola; Morino, Keith; Martínez, Javier; Martí, Carme; Lorenzo, Thèrése; Hurtado, Fernando; Bonilla, Sandra; Bes, Monolo; Astor, Nadine; Zambrana, Víctor .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Barcelona).
Sitges Teatre Internacional (26a : 1995).
10/06/1995.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Compositor/a : Saura, Joan . Intèrpret : Subirana, Anna .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
CaixaForum.
(Barcelona).
04/11/2004.
Ballarí : Tur, Xavier; Bresca, Andreu; Uriarte, Inés; Ferrer, Neus; Errasti, Arantzazu; Casalpeu, Montserrat . Autor/a : Dauder, Jordi; Beckett, Samuel . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Bresca, Andreu . Companyia : Residua . Direcció : Bresca, Andreu; Martínez, Jordi . Escenografia : Bresca, Andreu . Il·luminació : Martínez, Ricard . Vestuari : Zamora, Pilar; Español, Rosa .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
19/07/1986.
Direcció musical : Burés, Pere . Compositor/a : Molas, Santiago; Serra, Joaquim; Cohí-Grau, Agustí . Coreògraf : Sans, Albert; Ventura, Eduard . Companyia : Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard; Vilanova, M. Carme . Escenografia : Ivars, Ramon B. . Il·luminació : Arco Iris . Vestuari : Ivars, Ramon B.; Carbonell, Maria; Major, Enric . Ballarí : Ollé, Jordi; Miranda, Jordi ; Mediña, Enric ; Matas, Maria; Martínez, Enric; Jorba, Sònia; Jardí, Xavier ; Ollé, Josep; Oñoro, Glòria ; Pallarols, Gemma ; Sutrias, Francesc ; Seriol, Anna; Sancho, Anna ; Velasco, Lluís ; Sanchez, Sara ; Rubio, Jordi; Ventura, Eduard; Picó, M. Josep; Sanchiz, David; Izquierdo, Xavier ; Hinojosa, Josep; Berbel, Míriam; Belzunces, Joan; Bebet, Jordi; Benzunces, Gabriel ; Sánchez, Nat; Ezpeleta, Maite; Vilanova, Cecília ; Rubí, Lluïsa; Majó, Núria ; Botella, Mercè; Calvo, Natàlia; Campillo, Sílvia; Hernandez, Pere J; Garcia, Jordi ; Fosas, Joan; Ferrer, Cristina; Cuadrado, Joan M; Balamala, Conxita; Chiva, Josep Lluís; Camps, Joan; Delgado, David . Músic/a : Cobla Mediterrània .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
El Local.
(Sant Pere de Ribes).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
15/12/1990.
Ballarí : Ariño, Maite; Arribas, Susana; Bustamante, Marta; Díaz, Núria; Machado, Sílvia; Sanchis, Maria del Mar . Compositor/a : Llach, Lluís . Companyia : Sunhai .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
22/03/1996.
Compositor/a : Maristany, Xavier; Saura, Joan; Riba, Pau . Coreògraf : Molina, Òscar; Calvo, Blanca; Boluda, Amèlia; Romero, Rosa . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Obon, Vicenta . Il·luminació : Mella, Lluís; Simarro, Constancio . Vestuari : Armengol, Cristina; Ferrer, Teresa; Beltran, Mercè . Ballarí : Dale, Giovanna; Palau, Joan; Dachs, Rosa; Baeza, Ramón; Serrano, Rosa; Jarolawsky, Mariana .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola del Vallès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
15/12/1990.
Autor/a : Muñoz, Roser; Boix, Joan . Adaptació : Oró, Xavier . Compositor/a : Mússorgski, Modest Petróvitx . Coreògraf : Muñoz, Roser . Companyia : Centre de Dansa de Catalunya . Escenografia : Setó, Miquel . Il·luminació : Rueda, Carlos . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Faura, Anna . Ballarí : Torelló, Joana; Figueres, Júlia; Solé, Marina; García, David; Chicote, Héctor .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
01/03/2019.
Compositor/a : Kraydeberg, Norma . Coreògraf : Valenciano, Mónica . Companyia : Mònica Valenciano i Norma Kraydeberg . Ballarí : Cordero, Juana; Kraydeberg, Norma; Valenciano, Mónica .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
09/05/1991.
Autor/a : Miller, Andrea . Compositor/a : Wilkins, Reggie; Bernstein, Leonard; JLin . Coreògraf : Miller, Andrea; Abraham, Kyle . Companyia : A.I.M . Direcció : Abraham, Kyle . Vestuari : Solis, Jose; Wood, Kristi . Ballarí : Neal, Jeremy "Jae" ; Guy, Tamisha; Baker, Matthew; Abraham, Kyle; Lewis, Marcella; Kirk, Catherine Ellis; Jinakunwiphat, Keerati; Johnson, Claude "CJ" .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
09/07/2019.
Compositor/a : Dead Can Dance; Hart, Mickei; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Sabas, Hazel; Campos, David . Companyia : The Beatles; Ballet Ciutat de Barcelona; Companyia David Campos . Direcció : Campos, David . Escenografia : Campos, David . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Ballarí : Kouchnarev, Eduard; Basulto, Eva; Evidente, Tanya; Gallo, Carmen; Repiso, Marta; Serra, Mireia; Moya, Elisenda; Nieto, Eva; Campos, David; Basté, Ruth .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
23/10/1993.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Artega, Ondine; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert; Stravinsky, Igor; Metallica . Coreògraf : Campos, David . Escenografia : Borràs, Martí; Teixidó, Cristina . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Johnsey, Chase; Renedo, Carles . Companyia : Ballet de Barcelona . Ballarí : Caballero, Anibal; Vervoort, Lisa-Marie; Renedo, Carles; Plantini, Gaspar; Morikawa, Reo; Mora, Clara; Martínez, Teo; Lameda, Heyler; Aletta, Victoria; Johnsey, Chase; Ishii, Anna; Coll, Estela; Cerro San Ildefonso, Clara del; Kakehashi, Mikiya .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Castell Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (35è : 2021).
22/07/2021.
Compositor/a : Gabriel, Peter . Coreògraf : Pendleton, Moses . Companyia : MOMIX . Direcció : Pendleton, Moses . Il·luminació : Goldstein, Bruce; Levine, Mitchell; Pendleton, Moses . Vestuari : Pendleton, Moses; Daly, Kitty; Quin, Cynthia . Intèrpret : Puigverd, Antoni; Homar, Lluís . Ballarí : Simerson, Brian; Clark, Ja'Hain; Nafegar, Lisa; Gonzáles, Steve; Staccioli, Giulia .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
06/09/1994.
Ballarí : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Alcaraz, Jordi; Mel·lo, Lali; Planas, Anna; Lacalle, Ángeles; Wrona, Hans; Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni . Compositor/a : Minoru Murakoa; Glass, Phillip; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Vokoun, Pavel; Wrona, Hans; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
19/04/1986.
Ballarí : Coll, Guillermina; Mas, Marta; Mel·lo, Lali; Vinyas, Natàlia; Bisetti, Maite; Lacalle, Ángeles; Meerendonk, Matilde van der; Peña, Álvaro de la; Gómez, Toni . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Ríos, Gustavo; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Wrona, Hans; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Roig, Jordi .
Temporada: ; 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
27/04/1986.
Compositor/a : Rachmaninov, Serguei; Varèse, Edgar; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ibañez, Carles . Companyia : Ballet de Carles Ibàñez . Direcció : Ibañez, Carles . Escenografia : Soriano, Xavier; Sagarra, Juan Carlos; Durban, Cecília . Il·luminació : Serrano, Xavier . Vestuari : Romani, Jaume; Rodríguez, Cristina; Casanovas, Verónica; Blaquets . Ballarí : Pérez, Angie; Abad, Margarita; Rodríguez, Cristina; Rovira, Patricia; Nieto, Eva; Muntasell, Susana; Morera, Anna M.; Andreo, Yolanda; Arévalo, Susana; Arso, Sonia; Casado, Sonia E.; Cortés, Ester; Jane, Cecilia; Jiménez, Ana; Lizarriturry, Carol; Martínez, Montserrat; Moreno, Montserrat; Verni, David .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
19/10/1990.
Autor/a : Morau, Marcos . Adaptació : Gisbert, Pablo . Compositor/a : Erkizia, Xabier; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Kukai Dantza Taldea . Direcció : Morau, Marcos; Maya Sein, Jon . Il·luminació : Bernués, David . So : Agüero, Ángel . Vestuari : Oiartzabal, Iraia . Producció : Martínez, Nagore . Cantant : Biscary, Thierry . Ballarí : Maya, Alain; Gil, Eneko; Huarte, Ibon; Rodríguez, Martxel; Mitxelena, Urko . Músic/a : Biscary, Thierry .
Temporada: 2018/19; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quizena metropolitana.
10/03/2019.
Ballarí : Argüelles, Avelina; Benages, Estefania; Cortés, Jordi; Sabaté, Joaquim . Compositor/a : Couperin, François; Lee, Gabriel; Scriabin; Santos, Carles; Grau, Oriol . Coreògraf : Argüelles, Avelina; Manning, Suzanne; Kravitz, Martin . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Vestuari : Herrero, Angelina; Baño, Ana .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
30/11/1985.
Ballarí : Ulfert, Anja; Gama, Arturo; Kurzmann, Susanna; Wink, Harold; Opitz, Uta; Nötzel, Mario; Keller, Heike; Reinhardt, Angela; Vollmer, Thomas; Munkeann, Alma . Autor/a : Schmidt-Feister, Karin . Compositor/a : Von Magnet . Coreògraf : Linkens, Jan . Companyia : Tanztheater der Komischen Oper . Direcció : Linkens, Jan . Il·luminació : Evin, Franck . Vestuari : Linkens, Jan .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
11/07/1997.
Ballarí : Dilley, Carol; Barrenechea, Bea; Cuartucci, Simona; Aguirre, Ana; Rubio, Imma . Compositor/a : Joplin, Janis . Companyia : Companyia Ràdio Suec .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça Can Dora.
(Argentona).
5a Setmana Internacional de la Dansa.
11/05/1997.
Autor/a : Rosselló, Empar . Compositor/a : Wagner, Richard; The Simpsons; Corner, Philip; Couperin, François . Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : Quentin Clemence Companyia; Companyia Empar Rosselló; Companyia Pegaso . Direcció : Rosselló, Empar . Escenografia : Rosselló, Empar . Il·luminació : Coromina, Ramon . Vestuari : Rosselló, Empar . Ballarí : Vizcaino, Silvia; Masià, Cristina; Rosselló, Empar; Clemence, Quentin .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Saló d'Or /Platja de Sant Sebastià.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Compositor/a : Navarrete, Javier . Coreògraf : Nats Nuts Dansa . Companyia : Nats Nuts Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Belart, Antoni; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Belart, Antoni . Ballarí : Pino, Rosa; Muñoz Prior, María; Moreso, Claudia; Mira, Toni; Aynó, Sergi .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
14/11/1990.
Compositor/a : Maillot, Bertrand . Coreògraf : Maillot, Jean-Christophe; Oller, Ramon . Companyia : Compagnie de Jean-Christophe Maillot; Metros . Direcció : Maillot, Jean-Christophe; Oller, Ramon . Escenografia : Kaplan, Jérôme . Ballarí : Plaja, Artemis; Valls, Olga ; Mancini, Giorgio; Morlotti, Gaëtan; Nicolas, Delphine; Pujol, Mireia; Peraire, Cristina; Piccione, Sabina ; Astor, Nadine; Maillot, Jean-Christophe; Beckon, Steven; Boudic, Jean-Vicent ; Bruni, Luca; Carrasco, Marta; Clark, Christina Lynn ; Dagnaux, Marie-Julie ; Levi, Rami ; Lizaran, Lola; Lorenzo, Teresa ; Mahoudeau, Valérie ; Zabala, Josu . Músic/a : Fedida, Michèle .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poliesportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
09/06/1991.
Compositor/a : Britten, Benjamin; Piazzola, Astor . Companyia : Ginastera, Alberto . Direcció : Bieito, José Luis; Hernández, Lipi . Ballarí : Hernández, Lipi . Músic/a : Bieito, José Luis .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
01/06/1995.
Ballarí : Molins, Laia; Miralta, Cesc . Cantant : Molins, Laia . Músic/a : Miralta, Cesc; Ventura, Martí; Loewe, Pere . Compositor/a : Ventura, Martí; Loewe, Pere . Companyia : Musitap .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
27/02/2002.
Ballarí : Sevillano, Raquel; Nadal, María; Mateos, Rebeca; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Salcedo, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : García, Juan Carlos . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Vestuari : Ferrer, Neus . Producció : Mònica Arús . Ballarí : Labiano, Nathalie; Haver, Roni; Gutiérrez, Emilio; Cidra, Bebeto; Calvitti, Viviane; Vaizman, Guy . Músic/a : Maristany, Xavier; Diego, Juan de; Prats, Xavier; Saura, Joan .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/07/1995.
Ballarí : Coppieters, Bernice; Crawford, Andreu; Weber, Jens; Reis, Ramon; Slepov, Eugeni; Vandamme, Agali; Masala, Gioia; Lucas, Rodolphe; Lucca, Olivier; Fitzhugh, Sean; Schaefer, Aurélia; Roelandt, Chris; Uriagereka, Asier; Allen, Samantha; Jones, Lisa; Morlotti, Gaëtan; Durant, Gérald; Belis, Anton; Houdet, Klara; Renard, Manuel; Bancillon, Julien; Marchand, Jérôme; Koike, Mimoza; Dolci, Francesca; Benquet, Karyn . Compositor/a : Mantovani, Bruno; Matalón, Martin; Fedele, Ivan; Lazkano, Ramon; Pesson, Gérard; Cera, Andrea; Ducret, Marc . Coreògraf : Maillot, Jean-Christophe . Companyia : Les Ballets de Monte-Carlo . Direcció : Maillot, Jean-Christophe . Escenografia : Drillot, Dominique; Favier, Philippe; Leccia, Ange; Pignon, Ernest .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
15/09/2004.
Compositor/a : Gamboa, Fidel . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Losdenmedium . Direcció : Ortiz, Jimmy . Il·luminació : García, Agustín . Vestuari : Rohrmorser, Ernesto; Bigorra, Teresa . Ballarí : Durán Orozco, Ivonne; Cortés Ramos, Virginia; Gutiérrez Badilla, Enrique; Corrales, Jorge; Campbell, Doris Elena; Poe, Karen .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/05/1991.
Compositor/a : Villavecchia, Maurici; Rossell, Marina . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Prat, Montse; Oller, Ramon . Escenografia : Oller, Ramon . Il·luminació : Montesinos, Gloria . Vestuari : Paloma, Mercè . Ballarí : Carrasco, Marta; Morino, Keith; Oller, Ramon .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
10/06/1994.
Ballarí : Pérez, Silvia; Fàbregas, Lluís; Franquesa, Cesc; Rubio, Jordi; Serra, Quim; Tanco, Laia; Garuz, Glòria . Autor/a : Solé i Amigó, Joan . Compositor/a : Figueres, Joan; El Molghy, Abdelghani . Coreògraf : Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Fernández, Pau; Época . Producció : Serra, Joan .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
06/11/1998.
Compositor/a : Lee, Thomas Oboe; Cage, John; Horrmann, Bernard . Coreògraf : Forsythe, William; Kylián, Jirí; Manen, Hans van . Companyia : Netherlands Dans Theater . Direcció : Lemaitre, Gérard; Kylián, Jirí . Escenografia : Dekker, Keso; Kylián, Jirí; Forsythe, William; Freiij, Peter . Vestuari : Versace, Gianni; Visser, Joke; Dekker, Keso; Freiij, Peter . Ballarí : Lemaitre, Gérard; Ek, Niklas; Kupferberg, Sabine ; Chase, Alida .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/02/1992.
Ballarí : Graffin, Guillaume; Maffre, Muriel; Chamber, Paul; Olivieri, Frederic; Stephant, Yannick; Dhesmas, Ghislaine; Nureyev, Rudolf . Adaptació : Lacotte, Pierre . Compositor/a : Auber, Daniel . Coreògraf : Lacotte, Pierre . Companyia : Ballets de Montecarlo . Direcció : Stamm, Peter . Vestuari : Pacchia, G.; Lacotte, Pierre .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
14/08/1986.
Compositor/a : Les Tambours du Bronx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : S.O.A.P. Dance Theather Frankfurt . Escenografia : Schött, Joachim; Heyde, Olivier . Il·luminació : Mohr, Norbert . Ballarí : Skrzypiciel, Anton; Marini, Laura; Lagraa, Abou; Kodet, Jan; Kaltenmark, Annette; Janeck, Dietmar; Cobos, Olga; Benois, Delphine .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de BArcelona Grec (18è : 1994).
23/07/1994.
Adaptació : Zlotnik, Arnon . Compositor/a : Livingston & Evans Ray; Orff, Carl; Pärt, Arvo; Zorn, John; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Naharin, Ohad . Companyia : Baatsheva Dance Company . Direcció : Naharin, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet . Ballarí : Zlotnik, Arnon; Zlatin, Ronit; Yungman, Yossi; Waisman, Hanna; Berson, Melanie; Orleans Juste, Sonia D'; Elmore, Dylan; Eyal, Sharon; Kajiwara, Mari; Naharin, Ohad; Pick, Yuval; Titchnell, David; Vinig, Tami; Volovich, Sandra; Andersson, Orjan .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (17è : 1993).
22/07/1993.
Ballarí : Selma Borja, Paloma; Vollmer, Thomas; Munteanu, Alma; Culemann, Catherina Isabella; Reinhardt, Angela; Keller, Heike; Giannetti, Stefani; Nishida, Maki; Dix, Katrin . Compositor/a : Saura, Joan; Kent, Stephen; Xenakis, Iannis . Coreògraf : García, Juan Carlos; Gelabert, Cesc; Sáez, Vicente . Companyia : Tanztheater der Komischen Oper . Escenografia : Zuriaga, Manuel; Simón, Josep . Il·luminació : Evin, Franck . Vestuari : Ferrer, Neus; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
14/07/1997.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Ballarí : Buckley, Anne; Egan, Helen; Norris, Gillian; Flynn, Bernardette; Nolan, Daire; Bailey, Desmond; O'kane, Demian; Flatley, Michael . Autor/a : Flatley, Michael . Compositor/a : Hardiman, Ronan . Coreògraf : Flatley, Michael . Companyia : Michael Flatley . Direcció : Flatley, Michael . Escenografia : Woodruff, Patrick; Park, Jonathan . Vestuari : Blanc, Sue .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
23/04/1999.
Compositor/a : Daudet, Roger . Coreògraf : Naisy, Miriam . Companyia : CH Tanztheater . Direcció : Hauri, Peter; Traschel, Eve . Escenografia : Knot, Johannes . Il·luminació : Derrer, Rolf . Vestuari : Mathier, Geneviève; Schubiger, Elisabeth . Ballarí : Claret, Chantal; Birrfelder, Claire; Lampart, Denise; Atwood, Laura; Obermayer, Susanne; Seume, Sabine; Vannini, Flora .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
27/04/1991.
Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Jackie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Escenografia : Aude-Tanguy, Camille . Ballarí : Guannel, Patricia; Richez, Isabelle .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Autor/a : Lecina, Quim; Serra, Joan . Compositor/a : Mompou, Frederic . Coreògraf : Serra, Joan . Companyia : Esbart de Sant Cugat . Direcció : Lecina, Quim; Serra, Joan . Escenografia : Casas, Carles; Cubeles, Gina . Il·luminació : Lecina, Quim; Ayza, Jaume . Vestuari : Casas, Carles . Ballarí : Esbart de Sant Cugat .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
09/09/1990.
Direcció musical : Garforth, David . Compositor/a : Ravel, Maurice; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Nijinski, Waslaw; Fokine, Michel . Companyia : Les Ballets de Monte-Carlo . Direcció : Maillot, Jean-Christophe . Ballarí : Bezies, Thyerry; Morlotti, Gaëtan; Bears, Gaby; Tamburi, Vanessa; Salmon, Annabelle; Gil, Jean-Charles; Olivieri, Frederic; Belando, Béatrice; Boulogne, Joëlle; Coppietiers, Bernice; Lewton, Peter; Mussin, Nicolas; Bayliss, Claire; Peric, Lijilajna; Cantalupo, Paola . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/09/1993.
Ballarí : García, Marcos; Filomarino, Rossana; Domínguez, Amada; Jaramillo, Mario . Compositor/a : Berio, Luciano . Coreògraf : Filomarino, Rosana . Companyia : Dramadanza . Direcció : Filomarino, Rosana . Il·luminació : Castillo, Germán .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
17/10/1996.
Compositor/a : Eno, Brian; Navarrete, Julián . Coreògraf : Turull, Víctor; Maese, Pilar . Companyia : Pilar Maese i Víctor Turull . Direcció : Maese, Pilar; Turull, Víctor . Escenografia : Turull, Víctor . Il·luminació : García, Agustí . Vestuari : Las Rocosas . Intèrpret : Maese, Pilar . Ballarí : Turull, Víctor .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Ballarí : Gómez, Mar; Gómez, Isabel; Gimeno, Rufino . Compositor/a : Tena, Lucero; Rota, Nino; Plenizio, Gianfranco; Nascimhene, Mario . Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Toc de Retruc . Direcció : Gómez, Isabel . Escenografia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Caracterització : Álvarez, Merche . Vestuari : James, Jimmy . Producció : Álvarez, Merche .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/05/1995.
Compositor/a : Turina, Joaquín; Granados, Enrique; Rodrigo, Joaquín; Obradors, Frederic . Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Compañia Teresa Nieto . Direcció : Nieto, Teresa . Ballarí : Nieto, Teresa; Mas, Lourdes; López, Jorge; Cañas, Miquel .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
01/04/1995.
Compositor/a : Surman, John; Simone, Nina . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : Artur Villalba (Cia de Dansa); Darling, David; Kamen, Michael . Direcció : Villalba, Artur . Ballarí : Recacha, Mercè; Jiménez, José; Ferrer, Neus; Peña, Álvaro de la .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Ballarí : García, Barbara; Martínez, Xavier; Torres, Mireia; Todó, Violeta; Ordóñez, Alfonso; Azkue, Idurre; Dahrendorf, Sabine; Hentze, Karen . Músic/a : Bernabeu, José Miguel . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Álvarez Basso, Darío . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
22/07/1997.
Autor/a : Cervantes, Miguel de . Ballarí : Márquez, Antonio; Florencio, Jesús; Gómez, Lupe; Orozco, Reyes; Currillo; Jiménez, Óscar; Velasco, Francisco; Visus, Cristina; Greco, Lola; Vargas, Mila de . Adaptació : Narros, Miguel . Compositor/a : García Abril, Anton . Coreògraf : Granero, José . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : D'Odorico, Andrea . Il·luminació : Granero, José . Vestuari : Narros, Miguel .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
29/11/1996.
Ballarí : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí . Compositor/a : Burés, Pere; Camp, Manel; Mompou, Frederic; Núñez, Jordi . Coreògraf : Ventura, Eduard; Fosas, Joan . Companyia : Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Vestuari : Trabal Altés, Ramon; Carbonell, Maria .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
08/11/1998.
Autor/a : Madariaga, Salvador . Cantant : Orfeó de Sabadell . Ballarí : Esbart Dansaire de l'Orfeó Gracienc . Compositor/a : Grau, Albert . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Rodríguez, Gregorio Salvador .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
28/11/1996.
Ballarí : Cots, Roberto; Sasse, Suzanne; Aguadé, Teresa; Meerendonk, Matilde van der . Compositor/a : Byrne, David; Mahler, Alma; Bach, Johann Sebastian; Urban Sax . Coreògraf : Sasse, Suzanne . Companyia : Dauncen Dansa Contemporània . Direcció : Sasse, Suzanne . Il·luminació : Álvarez Priego, José Luis . Vestuari : Girbaud, Dauncen; Marithé, François .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
15/03/1986.
Compositor/a : Shumann, Robert; Schubert, Franz; Britten, Benjamin . Coreògraf : North, Robert; Debrock, Kirsten; Scholz, Uwe . Direcció : Galindo, Mauro . Escenografia : Van der Kwast, Judith; Lasala, José Luis . Il·luminació : Szaller, Laszlo . Vestuari : Van der Kwast, Judith; Plou, Aurea; Lahoz, Miguel Angel . Ballarí : Aguirre, Ana Isabel; Alonso, Luis; Bartual, José Antonio; Bosch, Federico; Calavia, Sara; Castilla, Amador; Cesari, Enrico; Crecente, Marta; Dorion, Anik; Dugnani, Marco; Gimeno, Mariola . Músic/a : López Coscolla, Jaime; Pérez, Ester .
Temporada: 1993/94; 1992/93;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
17/03/1993.
Compositor/a : Adam, Adolphe; Wagner, Richard; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : Companyia Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Vestuari : Quiroz, José Luis . Ballarí : Gómez, Mar; Gómez, Isabel; Labiano, Natalia; Gimeno, Rufino; Todó, Violeta .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1995.
Ballarí : Hacquet, Simon; Dreyfus, Anne; Cosnier, Virginie; Decina, Paco; Haleb, Christophe; Avramov, Ljudmilla . Compositor/a : Lee, Julia; Duke Ellington; Ohana, Maurice; Brahms, Johannes; Ammons, Albert . Coreògraf : Dreyfus, Anne . Direcció : Dreyfus, Anne . Vestuari : Gaultier, Andrée; Suchel, catherine; Suchel,Catherine .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Institut Francès.
(Barcelona).
18/03/1986.
Compositor/a : Sheppard, Philip; Drillich, Mark; Mayer, Ilia . Coreògraf : López Espinosa, Roser; Noone, Thomas . Companyia : Producció Nacional de Dansa . Direcció : López Espinosa, Roser; Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy; Serra, Joana . Vestuari : Noone, Thomas; Udina, Marc; López Espinosa, Roser; Albert, Lluna . Producció : Generalitat de Catalunya . Ballarí : Borrás, Iris; López, Enrique; Vallescar, Andrea; Rosado, Daniel; Provenzano, Roberto; Minguillón, Samuel; Baylach, Nora; Hernando, Maria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2017.
Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María . Autor/a : Cocteau, Jean . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Escenografia : Delarozier, François . Il·luminació : Rey, Ramón; Polls, Àlex . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Museu d'Història de la Ciutat.
(Girona).
14/07/2000.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Schläpfer, Martin . Companyia : Ballett am Rhein Düsseldorf Duisburg . Direcció : Meyer, Christoph . Escenografia : Ziegler, Thomas . Il·luminació : Schaffer, Franz Xaver . So : Danilov, Mikhail . Vestuari : Voeffray, Catherine . Ballarí : Feig, Kerstin; Hastie, Callum; Feiler, Christian .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/02/2013.
Autor/a : Vergés, Tomeu . Compositor/a : Tazartes, Geudalia . Coreògraf : Vergés, Tomeu . Companyia : Cia Tomeu Vergés . Direcció : Vergés, Tomeu . Escenografia : Vergés, Tomeu . Il·luminació : Mathis, Ivan . Vestuari : Goury; Vergés, Tomeu . Ballarí : Vergés, Tomeu . Músic/a : Orquestra Galana .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Ballarí : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem; Satorra, Jordi; Sánchez, Rubén; Compte, Pau; Torné, Enric; Busquets, Néstor; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Compositor/a : Méndez, Rafael; Méndez, Lluís; Español, Toni; Alonso, Guillem . Coreògraf : Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
01/10/2005.
Autor/a : Venturini, Davide; Gandi, Francesco . Ballarí : Gregori, Martina; Consoli, Valentina; Portioli, Angelica . Compositor/a : Cortesi, Spartaco . Direcció : Venturini, Davide; Gandi, Francesco . Escenografia : Cortesi, Livia; Monti, Rossano; Mersi, Elsa . Vestuari : Ciotti Farulli, Fiamma . Intèrpret : Sala, Ana .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
10/07/2012.