Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 15
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Coloma, Lluís; Germán, Manolo; Ruiz, Marc . Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser . Coreògraf : Alonso, Guillem; Font, Roser .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Ripollet).
17/03/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Ballarí : Colla Blanca Espurna; Ertza; Proyecto Babel; B612; Wired; Taller Sebastián García Ferro; Ziza Azazi; Blanca Arrieta; Germán Jáuregui i Jorge Jáuregui; TgManeje; Cleofé & Cia.; Sílvia Cuesta / Anna Robles; Escola de Ballet de Sitges Lola Vilalta; Esplai de Dansa Casino Prado; Grup de Balls i Dansa de la Saca; Sitgetana de Cultural i Animació; Amics de la Sardana de Sitges; Claire Ducreux; Probe; Compagnie 7273; Compañía de Mujeres Africanas; Vero Cendoya i Lluc Fruitós; Lali Ayguadé i Anton Lachky; Membros; Ijòdèè Dance Company; Les Jeunes Tréteaux; DansaeDansa; Compañía de Hip Hop; Willi Dorner; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tayeb Benamara; Laura Arís i Jorge Jáuregui; Lapsus Dansa; Bonachela Dance Company; Contrapunctus Danceport . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Mataró).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).Dies de Dansa (15a : Barcelona / Mataró / Sitges : 2006).
30/06/2006.
Ballarí : Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Pérez, Silvia; Garuz, Glòria; Franquesa, Cesc; Fàbregas, Lluís . Companyia : Factoria Mascaró . Direcció : Roca, Maria; Serra, Quim; Serra, Joan; Figueres, Joan . Escenografia : DigaMelóN .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Palau de la Música Catalana.
(Barcelona).
15/01/2006.
Ballarí : Novar, Lena; Aharrat, Rachida; Arribas, Cristina; Cavallé, Glòria; Ramos, Mari Ángeles; Sanmartín, Marta; Arcas, Maria . Músic/a : Elmeua, Carles; Khodari, Aziz; Sharif, Moulay . Cantant : Zorrilla, Cristina . Coreògraf : Aharrat, Rachida . Companyia : Ermel . Direcció : Aharrat, Rachida . Intèrpret : Ruiz, Emilia .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
26/05/2006.
Ballarí : Rosa Villalon, Arvin Manuel de la; Biang Daculog, Zenia . Músic/a : Banawag Damagon, Saturnino; Dongail Domling, Jason; Gayagay Gayao, Manuel; Eyadan Salidao, Delfin; Kubao Felipe Jr., Jose Marie; Damagon Sokkong, Benicio . Companyia : Gatud Cultural Troupe . Direcció : Damagon Sokkong, Benicio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival Àsia (5a : 2006 : Alcalá de Henares / Barcelona / Madrid).
16/09/2006.
Ballarí : Pons, Berta; Pons, Clara; Valls, Joan Carles ("Kanga"); Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol . Companyia : Grup Estilo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Palamós).
Palamós Summer Dance (2006).
18/07/2006.
Músic/a : Engler, Yaron . Ballarí : Molins, Laia; Sánchez, Rubén; Llombart, Anna . Coreògraf : Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas . Direcció : Geyra, Ellida .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/01/2006.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.