Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 1,229
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Adaptació : Soler, Lluís; Calvo, Antonio . Compositor/a : Iniesta, Eduard . Direcció : Calvo, Antonio . Il·luminació : Calvo, Antonio . So : Fornes, Joan . Producció : Orfila, Bet; La Perla 29 . Intèrpret : Soler, Lluís . Músic/a : Iniesta, Eduard .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mirador del Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (33è : 2009).
25/06/2009.
Compositor/a : Oudi, Maël; Germser, Anouk . Direcció : Lucas, Christian; Athonady, Julien . Il·luminació : Pastre, Mylène; Filmer, Sarah; Athonady, Rémi . Vestuari : Lacombe, Camille . Producció : Cirque Rouages . Intèrpret : Humblet, Johanne; Babani, Sarah; Montmany, Jordi; Prost, Aurélien . Cantant : Germser, Anouk . Músic/a : Oudi, Maël .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Plaça del Mercadal.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (20a : 2016 : Reus)..
14/05/2016.
Autor/a : Peyró, Josep Pere; Mir, Paco; Iscla, Miriam; Espinosa, Albert; Roca, Àgata; T de Teatre; Ollé, Joan; T de Teatre; Belbel, Sergi; Plana, David; Belbel, Sergi; Highsmith, Patricia . Traducció : Hèlix, Susanna d' . Compositor/a : Roig, Òscar . Companyia : T de Teatre . Direcció : Belbel, Sergi; T de Teatre . Escenografia : T de Teatre; Vidal, Judit . Il·luminació : Faura, Albert . So : Grande, Francisco . Vestuari : Aubià, Pepi; Duch, Mamen . Producció : López-Oros, David . Intèrpret : Duch, Mamen; Iscla, Miriam; Pérez, Marta; Pla, Carme; Roca, Àgata; Gàmiz, Rosa .
Temporada: 2005/06; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
21/04/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : García, Nacho; Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Parejo, Marc; Marsó, Silvia . Músic/a : Vila, Esther; Vila, Edurne; Calvo Tapia, Carlos; Ferré, Josep .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Autor/a : Català, Joan . Adaptació : Carratalá, Pablo . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Coreògraf : Heitzinger, Iris . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Remadi, Nathalie; Montero, Natxo; González, Sergio; Català, Joan; Colacrai, Cecilia; Redondo, José Luís .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Cicle Circ d'ara mateix (5è : 2019 : Barcelona).
17/04/2020.
Autor/a : Català, Joan . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Direcció : Heitzinger, Iris; Català, Joan . Escenografia : Català, Joan . Il·luminació : Gelabert, Guillem; Cascón, Ivan; Serra, Joana . So : Vich, Miquel; Martínez Orio, Rubén; Valverde, Gerard . Suports audiovisuals : Pérez Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec . Intèrpret : González, Sergio; Montero, Natxo; Remadi, Nathalie; Català, Joan; Redondo, José Luís; Colacrai, Cecilia . Músic/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
08/01/2021.
Autor/a : Hanff, Helene . Adaptació : Coixet, Isabel; Roose-Evans, James . Traducció : Sellent, Joan . Compositor/a : Villalonga, Alfonso de . Direcció : Coixet, Isabel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : López Linares, José Luis . Vestuari : Viñolo, Georgina . Producció : Miss Wasabi; Elias, Carme; Germinal Produccions . Intèrpret : Elias, Carme; Minguell, Josep; Sampietro, Mercè .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
01/10/2004.
Autor/a : Lepage, Robert . Adaptació : Bjurman, Peder . Compositor/a : Côté, Jean-Sébastien . Companyia : Ex machina . Direcció : Lepage, Robert . Escenografia : Lepage, Robert . Il·luminació : Routhier, Laurent . So : Côté, Jean-Sébastien . Suports audiovisuals : Fradet-Faguy, Félix . Producció : Ex machina . Intèrpret : Lepage, Robert .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
20/10/2015.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Autor/a : Evinson, Soren . Adaptació : Lindner, Florine . Compositor/a : Papell, Daniel . Il·luminació : Bauer, Julia . Producció : Le Phénix Valenciennes (França); Festival TNT – Terrassa Noves Tendències; Antic Teatre; Kulturfabrik (Luxemburg) . Intèrpret : Evinson, Soren .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
29/05/2021.
Direcció musical : Díez-Boscovich, Arturo ; Barrigüete de Gabriel, Borja; Baiges, Pau . Autor/a : Kleban, Edward; Dante, Nicholas; Kirkwood, Neal . Traducció : García May, Ignacio; Batalla, Roser . Compositor/a : Hamlisch, Marvin . Coreògraf : Bennett, Michael; Breglio, John; Lee, Baayork; Couvillon, Matthew; Avian, Bob; Banderas, Antonio . Direcció : Milla, Marianvest; Villabon, Luis; Lee, Baayork; Bennett, Michael; Breglio, John; Banderas, Antonio . Escenografia : Wagner, Robert . Il·luminació : Musser, Tharon; Torrijos, Carlos . So : Isequilla, Javier; Rubio López, Francisco Manuel . Caracterització : Lara, Sandra . Vestuari : Aldrege, Theoni V.; Milla, Marian . Producció : Teatro del Soho . Intèrpret : Castro, Lucia; Sánchez, Aida; Belotto, M¡guel Ángel; Ruiz, Estibalitz; Moreno, Fran; Facchin, Roberto; Galcerà, Pol; Garod, Daniel; Mariano, Fernando; Monterde, Graciela; Nava, Marcela; Petraglia, Lucrecia; San Buenaventura, Zuhaitz; Mur, Beatriz; Girbau, Diana; Marco, Juan José; Escobar, Alberto; Pino, Fran del; Coll, Anna; Marimon, Enric; Hlong, Cassandra; Pareja-Obregón, Ivo; Schielke, Sarah; Alonso, Kristina; Bolea, Albert; Alcázar, Angie; Santiago, Lorena; Délyon, Daniel; Puyol, Pablo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2020.
Autor/a : Díaz, Rosa . Compositor/a : García, Pablo; Sastre, Xuan; Lozano, Mariano . Construcció objecte : Soto, Isa . Companyia : Vagalume Teatro . Direcció : Díaz, Rosa; Quijera, Cristina . Escenografia : Huertes, Fabián; Casa de Locos; Carazo, Pablo . Il·luminació : Martínez, Eloy . So : Martínez, Eloy . Vestuari : Pascual, Marisa . Producció : Megías, Juan . Intèrpret : Refoyo, Marisa; Carazo, Pablo; Martínez, Eloy; Prado, Juan; García, Pablo; Sastre, Xuan .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
14/07/2007.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Autor/a : López, Arantza; Franch, David . Compositor/a : Pino, Dani . Companyia : Labuena Compañia . Direcció : Franch, David; López, Arantza . Suports audiovisuals : Cunillera, Abel . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; Festival Escena Poblenou; Antic Teatre Espai de Creació . Intèrpret : López, Arantza; Franch, David .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
21/10/2016.
Autor/a : De Filipo, Eduardo . Adaptació : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Espasa, Daniel . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Andújar, Alejandro; Pasqual, Lluís . Il·luminació : Clot, Xavier . So : Mateu, Roc . Caracterització : Fernández, Eva . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Ribalta, Albert; Aubert, Laura; Bosch, Jordi; González, Robert; Madaula, Ramon; Sampietro, Mercè; Lozano, Teresa; Guinart, Oriol; Piñón, Francesca; Rodríguez, Marc . Músic/a : Martorelli, Pablo; González, Robert; Gottwald, Roman; Aubert, Laura; Pedragosa, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Carandell, Andreu . Compositor/a : Aubets, Oriol "Turbito" . Direcció : Carandell, Andreu . Escenografia : Bosch, Paula; Szwarcer, Eugenio . Il·luminació : A.H.I. . Vestuari : Bosch, Paula; Szwarcer, Eugenio . Producció : Sala Beckett; teaLtre; El Magatzem; Companyia Turruquena; La Patacada . Intèrpret : Triola, Montse; Riera, Queralt; Richter, Hans; Raja, Joan; Monton, Mar; Moncusí, Sandra; Lucchetti, Maria; Hamed, Farah; Carreras, Xavier; Aubets, Oriol ("Turbito"); Villén, Armand .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Escrit i Fet.
21/04/2005.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc . Compositor/a : Del Río, Yves . Direcció : Guerrero, Javier . So : Del Río, Yves . Vestuari : Malahierba . Producció : Muñoz, Brisa; Festival Grec; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Mesa, Joel; Sanz, Julia; Tato, Paula; Bosch, Claudia; Roncero, Carlos .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
14/07/2019.
Autor/a : Barranco, Susanna . Adaptació : Galán, Marta . Compositor/a : Horta, Jofre . Companyia : Cia. Susanna Barranco . Direcció : Barranco, Susanna . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Mira, Cristian . Suports audiovisuals : Barranco, Susanna . Producció : Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Barranco, Susanna . Músic/a : Mira, Cristian .
Temporada: 2016/17; 2018/19;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta (24è : 2015 : Girona).
24/10/2016.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Kaufman, Moisés . Traducció : Bel, Talmac . Compositor/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto . Direcció : Devant, Teresa . Escenografia : González, Albio . Il·luminació : Rodellas, Francesc . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Germans Miranda; Sánchez, Pep . Producció : Lazzigags Produccions; Devant, Teresa . Intèrpret : Gómez, Pau; Roca, Pau; Iniesta, Òscar; Parareda, Simeó; Hernández, Màrius; Sales, Carles; Agell, Miquel; Campillo, Iván; Solàs, Manel; Devant, Adrià; Costa, Josep; Castells, Ferran .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
09/12/2004.
Autor/a : Marsé, Juan . Adaptació : Miró, Pau . Compositor/a : Sisa, Jaume . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Mateu, Roc . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29; Teatre Lliure . Intèrpret : Serra, Marc; Figueras, Jordi; Guinart, Oriol; Hoyo, Mar del; Masó, Xicu; Pedragosa, Carles; Oriol, Jordi; Pérez, Alícia; Marsé, Juan; Sisa, Jaume; Ricart, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
11/12/2013.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Autor/a : Soriano, Jordi; Pérez, José A.; Pla, Josep; Requena, Albert; Atanasiu, Christian . Compositor/a : Santoyo, Antonio José . Companyia : Trotam Teatre . Direcció : Atanasiu, Christian . Escenografia : Casas, Alfred; Tachi, Watashi . Il·luminació : Santoyo, Antonio José . Vestuari : Watachi, Moichido . Producció : Albà, Toni . Intèrpret : Lansbury, George; Pérez, José Antonio; Pla, Josep; Requena, Albert .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/03/2006.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Autor/a : Letts, Tracy . Traducció : Sellent, Joan . Compositor/a : Guinovart, Albert . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Bel, Pepe . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Molina, Òscar; Lomba, Almudena; Triola, Albert; Banacolocha, Jordi; Gil, Maife; Germán, Montse; Renom, Rosa; Ramón, Clara de; Folk, Abel; Vilaresau, Emma; Lizaran, Anna; Velat, Carles; Veiga, Manuel .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
25/11/2010.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Direcció musical : Gil de Tejada, Daniel . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Direcció : Ortiz, Carles . Escenografia : Galobart, Jordi . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Ortiz, Carles . Producció : Associació d’Amics de l’Òpera de Sabadell . Cantant : Montenegro, Eugènia; Baliñas, Alejandro; Tejera, Jeroboám ; Daza, Carles; Cor Amics de l'Òpera de Sabadell; Vila, Laura; Alberola, Maite . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre La Faràndula.
(Sabadell).
28/04/2021.
Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Smimmo, Angelo . Direcció : Guthrie, Thomas; García, Conxita . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Òdena, Àngel; Fadó, Josep; Vassallo, Franco; Perles, Berna; Mimica, Marko; Youn, Kwangchul; Ganci, Luciano; Lee, Yonghoon; Rowley, Jennifer; Meade, Angela; Kutasi, Judit; Buccino, Mariano; Cor del Gran Teatre del Liceu; Margaine, Clémentine . Músic/a : Bogdanoski, Kostadin; Orquestra Sinfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
13/01/2020.
Autor/a : Ea Sola . Compositor/a : Xuan Son, Nguyen . Escenografia : Ea Sola . Il·luminació : Ea Sola . Suports audiovisuals : Ea Sola . Producció : Pérez, Carlos; Le Brozec, Cyril; ea.project . Intèrpret : Ea Sola .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
05/03/2010.
Autor/a : García Font, Miquel; Chornet, Marc . Compositor/a : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Il·luminació : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Vestuari : Institut Europeu de Disseny . Producció : Garcia Rovelló, Maria . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Dobby, Emmanuel ; Avilés Sarrias, Georgina ; Gómez, Maya; Kalbarczyk, Justyna ; Kerremans, Jori; Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Vancells Pi, Laia . Músic/a : Cardenal, Daniel; Baena, Albert; Camacho, Flàvia; Cor Ciutat de Mataró; Cabero, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Giró, Mireia; Alsina Riera, Laia; Morató, Xavi; Cedó, Clàudia; Clemente, Cristina; Cirici, Maria; Pau, Laura; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara; Sesé, Gerard; Tordera, Arnau; Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : The Feliuettes . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Montseny, Maria . Il·luminació : Escurriola, Míriam; Aubert, Adrià . Vestuari : Montseny, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Peña, Vicky; Pau, Laura; Cirici, Maria; Alsina Riera, Laia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
11/03/2019.
Músic/a : Villavecchia, Maurici . Autor/a : Shakespeare, William . Traducció : Oliva, Salvador . Compositor/a : Villavecchia, Maurici; Mas, Joan Anton . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna; Festival Grec de Barcelona; La Mirada Produccions . Direcció : Masó, Xicu; Villavecchia, Maurici . Escenografia : Castells Icart, Lluc . Il·luminació : Clot, Xavier . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Olivar, César . Producció : Carranza, Teresa . Intèrpret : Ribalta, Albert; Tosar, Pep; Pi, Víctor; Vila, Ramon; Díaz, Albert; Pujolràs, Xavier; Puig, Teresa; Molina, Marc; Martínez, Carles; Márquez, Àurea; Font, Pere Eugeni; Esteve, Mia; Bravo, Toni; Alemany, Míriam; Martínez, Jordi .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
27/06/2005.
Direcció musical : Peramiquel, Mateu . Autor/a : Puig, Mar; Peramiquel, Mateu . Compositor/a : Peramiquel, Mateu . Direcció : Cruz, Cisco; Puig, Mar . Escenografia : Ventura, Albert . Il·luminació : Gómez, Adrià; Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Producció : WeColorMusic . Intèrpret : Cruz, Cisco; Paisal, Patrícia; Mataró, Ander; Morral, Vinyet . Músic/a : Peramiquel, Mateu; Compta, Danko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
02/05/2023.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Compositor/a : Pérez Galí, Aimar; Vilamala, Hug . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Escenografia : Pedra . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Pedra . Producció : Dansàneu; Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada . Ballarí : Pardo, Almudena; Zapata, Iver; Libertad, Tania; Ferré, Joan; Crespo, Núria . Músic/a : Vilamala, Hug .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
30/07/2023.
Autor/a : Lieber, Gérard; Vives, Jean-Michel; Eurípides . Traducció : Gondicas, Myrto . Compositor/a : Baux, Georges . Companyia : Théâtre des Treize Vens . Direcció : Nichet, Jacques . Escenografia : Heydorff, Pierre . Il·luminació : Borgne, Michel Le . Caracterització : Finck, Sandrine . Vestuari : Verdier, Catou; Sánchez, Andreu . Producció : Comédie de Saint-Etienne; Centre Dramatique National Languedoc . Intèrpret : Sedira, Samira; Sefsaf, Abdelouahab; Lorin, Gerard; Lebeau, Samuel; Lardaud, Philippe; Abvossolo-M'Bo, Emile; Delaive, François; Costa, Tania da; Canard, Romain; Borie, Frédéric; Winterhalter, Vincent .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/05/1995.
Autor/a : Jorgensen, Alex . Compositor/a : Jorgensen, Alex . Construcció objecte : Jorgensen, Alex . Companyia : Alex Marionettes . Direcció : Jorgensen, Alex . Producció : Jorgensen, Alex .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Lleida).
Fira de Teatre de Titelles de Lleida (17a : 2006).
06/05/2006.
Direcció musical : Martínez Izquierdo, Ernest; Boada, Òscar . Autor/a : Gayraud, Irène . Compositor/a : García-Tomás, Raquel . Coreògraf : Cabeza de Vaca, María . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Cámara, Sixto . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : García-Tomás, Raquel . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya; Esteve, Mar; Sabata, Xavier; Copons, Elena; Vinyes-Curtis, Lidia; Amo, Alicia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/03/2023.
Músic/a : Casanova, David . Autor/a : Carrasco, Elisenda; Rosich, Marc; Rosich, Marc . Cantant : Argenté, Meritxell; Aldea, Maria Dolors . Compositor/a : Mahler, Alma . Companyia : La Trattoria Lírica . Direcció : Carrasco, Elisenda . Escenografia : Alonso, Eva; Gatell, Ignasi . Il·luminació : Marcé, Matías . Vestuari : Alonso, Eva; Gatell, Ignasi . Producció : Marín, Ingrid . Intèrpret : Gámiz, Cristina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (11a : 2006 : Barcelona / Tarragona).
10/11/2006.
Autor/a : Ros, Anna . Compositor/a : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Companyia : Cia. LaBú Teatre . Direcció : Ros, Anna . Escenografia : Doy, Martí; Cia. LaBú Teatre . Il·luminació : Illa, Sergi . So : Condal, Joel; Fabregat, Marcel . Vestuari : Hgra, Iztok ; Cretenze, Victòria . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Producció : Cia. LaBú Teatre . Intèrpret : Ros, Anna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
12/12/2021.
Autor/a : Sebastián, Manuel; Atanasiu, Christian . Compositor/a : Dueñas, Ismael . Construcció objecte : Ferré, Eudald . Direcció : Atanasiu, Christian . Escenografia : De los Heros, Ramón; Sebastián, Manuel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Sebastián, Manuel . Intèrpret : Sebastián, Manuel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
30/10/2015.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Companyia Kamchàtka . Compositor/a : La Fausse compagnie . Coreògraf : Estrada, Xavi . Companyia : Companyia Kamchàtka . Suports audiovisuals : Sola, Lluís de . Producció : Fira Tàrrega; Carrer 88; Eclat CNAREP Le Parapluie . Intèrpret : Rodilla, Edu; Aguirre, Cristina; Levati, Claudio; Lorenzetti, Andrea; Ortiz, Judit; Petit, Lluis; Villa, Prisca; Shochat, Gary; Schvarzstein, Adrian; Roca Canal, Josep; Rovira, Santi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Kamchàtka.
(Tàrrega).
09/09/2021.
Autor/a : Goiricelaya, María . Compositor/a : García de los Ojos, Adrian . Coreògraf : Ferrero, Alberto . Direcció : Goiricelaya, María . Escenografia : Ibarrondo, Eider . Il·luminació : Alkorta, David . So : Aguirre, Ibon . Vestuari : Saitua, Betitxe . Producció : La Dramática Errante . Intèrpret : Pikaza, Ane; Borobia, Aitor; Sánchez, Egoitz; Farré González, Lindes; Acosta, Isabel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
04/07/2023.