Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 211
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Autor/a : Ford, John . Coreògraf : Bocca, Julio . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Intèrpret : Otarola, Leonardo; Drago, Soledad; Rodríguez, Rubén; Oliva, Lucas; Segovia, Lucas; Pedriguer, María Eva; Balanza, Victoria; Fernández, Federico; Amuchastegui, Emanuel; Echezarreata, Vanesa; Fernández, Valentín; Figaredo, Cecilia; Bocca, Julio; Parada, Benjamín .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
12/08/2007.
Compositor/a : Riisager, Knudåge; Poulenc, Francis; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Holmes, Anna-Marie; Morris, Mark; Balantxine, George . Companyia : Boston Ballet . Direcció : Marks, Bruce . Escenografia : Barber, David . Il·luminació : Pinkham, Lisa ; Miller, Craig . Vestuari : Morris, Mark; Worsaae, Jens-Jacob; Karinska . Ballarí : Meja, Daniel ; Price, Ronald; Gelfand, Jennifer ; Sevillano, Trinidad; Suárez, Adriana ; Bujones, Fernando ; Armand, Patrick .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
02/08/1991.
Compositor/a : Paulli, Holger Simon; Gade, Neils Wilhelm; Txaikovski, Piotr Ilitx; Helsted, Edvard; Schubert, Franz . Coreògraf : Bournonville, August; North, Robert; Balanchine, George . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Kuppe Matt, Patsy; Argüelles, Arantxa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/1999.
Coreògraf : Spoerli, Heinz . Companyia : Ballet de Zuric . Direcció : Spoerli, Heinz .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/01/2003.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Beethoven, Ludwig van; Piazzola, Astor . Coreògraf : Perriguey, Olivier; Linkens, Jan; Van Manem, Hans . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Janssen, Jos; Hofstra, Jan . So : García, Olga; Lizarraga, Miguel . Vestuari : Stokvis, Joop; Vroom, Jean Paul; Moreno, Pedro; González, José Luis; Batanero, Juanita; Lacoma, Ana . Ballarí : Aranda, Carlos Enrique; Moya, Ana; Sonnenbluck, David; Moreno, Mar; Izuzquiza, Leticia; Gonzalvo, Silvia; Kosmidis, Kiriakos; Orive, Víctor; Yebra, Igor; Maroto, Ruth; Peces-Barbas, M. Jesús; Martínez, Àngel; Vandenberghe, Isabelle; Arilla, Silvia; Aranda, Carlos E; Giménez, María; Lao, Eduardo; Lot, Cyril; Baena, Raquel; Vertogen, Tom; Taiebi, Omar; Pedemonte, Mercedes .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/04/1990.
Coreògraf : Ballet Alèxia . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
16/02/1997.
Compositor/a : Granados, Enrique . Coreògraf : Kirilov, Dimo . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Il·luminació : García Sánchez, Olga . So : The Lab . Vestuari : Aragón, Íñigo . Músic/a : Torres Pardo, Rosa .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/03/2016.
Coreògraf : Neumeier, John . Companyia : Das Hamburger Ballet . Direcció : Neumeier, John . Escenografia : Neumeier, John . Il·luminació : Grube, Bernd; Windeker, Robert . So : Tuchtenhagen, Gisela . Vestuari : Strahammer, Silvia . Músic/a : Sibelius, Jean .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
07/10/1988.
Direcció musical : Chrenowicz, Jakub . Coreògraf : Balanchine, George; Wubbe, Ed; Pastor, Krzysztof . Companyia : Ballet Nacional de Polònia . Escenografia : Walsum, Tatyana van . Il·luminació : Mierzwa, Tomasz; Dalhuysen, Bert . Vestuari : Homoet, Pamela; Walsum, Tatyana van . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/10/2013.
Músic/a : Orquestra de Tango de Atilio Stampove . Ballarí : Vallove, Estefanía; Magnicaballi, Natalia; Bocca, Julio . Compositor/a : Minkus, Leon; Montsalvatge, Xavier; Bioggi, Vittorio; Ilitx, Prior; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro; Petipa, Marius; Araiz, Óscar; Bioggi, Vittorio . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Segni, Lidia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/09/1996.
Coreògraf : Preljocaj, Angelin . Direcció : Preljocaj, Angelin; Saïd, Nicole; Corazza, Luc . Escenografia : Schweizer, Maya . Il·luminació : Stanley, Mark . So : Lecarme, Martin . Vestuari : Theyskens, Olivier; Pierre, Hervé . Producció : Lecarme, Martin; Ballet Preljocaj . Ballarí : Martínez Cáliz, Víctor ; Marié, Celine; Nagimova, Nuriya ; Tatarova, Anna; Ripert, Simon; amoros, Sergi; Shirai, Nagisa ; Freschel, Clara; Tsugawa, Yurié ; Delcourt, Marius ; Jousni, Jean-Charles ; Sánchez, Fran . Músic/a : 79D; Cage, John; Vivaldi, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/02/2017.
Compositor/a : Tchaikovsky, Piotr; Drigo, Riccardo; Mehul, Etienne . Coreògraf : Salazar, Marcus; Petita, Marius; Johnsey, Chase; Carmena, Antonio . Companyia : Saint-Saëns, Camille . Direcció : Johnsey, Chase . Vestuari : Carmena, Antonio . Ballarí : Vervoort, Lisa-Marie; Roca Muxinach, Júlia; Restivo, Giuliana; Plà Ferrer, Clara; Pinceková, Stanislava; New, Carraig; Morikawa, Reo; Johnsey, Chase; Ishii, Anna; Calder Cohen, Elizabeth Anne; Cerro San Ildefonso, Clara del; Baqiqi, Anxhelo; Aletta, Victoria .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
14/06/2019.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Bizet, Georges; Schnittke, Alfred . Coreògraf : Eifman, Boris . Companyia : Ballet de Sant Petersburg de Boris Eifman .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/04/1999.
Coreògraf : Petipa, Marius; Jude, Charles; Garnier, Jacques . Companyia : Ballet de l'Opéra National de Bordeaux . Direcció : Jude, Charles .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (18a : 2001-2002 : Terrassa).
17/02/2002.
Coreògraf : Kylián, Jirí . Companyia : Opéra de Lyon . Direcció : Dorny, Serge . Vestuari : Visser, Joke .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
25/04/2019.
Ballarí : Meneses, Daniela; Krytinar, Harald; Lalli, Vivianne; Lawrenz, Julia; García, Mónica; Bugakov, Dimitri; Bournaev, Edouard; Kravets, Sergeij; Camillo, Christine; Illmann, Margaret; Boquin, Yannick; Tanaka, Hideyuki; Dubinin, Alexej; Häfen, Ilka von; Arslan, Can; Kesby, Jane Margaret; Rebeck, Raimondo; Montero, Goyo; Gladstone, Rebecca; Ernesti, Arianne; Hagermark, Anna . Compositor/a : Chávez, Carlos; Piazzola, Astor; Janácek, Leos; Haydn, Joseph . Coreògraf : Kylián, Jirí; Manen, Hans van . Companyia : Ballet de la Deutsche Oper Berlin . Escenografia : Vroom, Jean Paul; Kylián, Jirí . Il·luminació : Kylián, Jirí; Caboort, Joop . Vestuari : Raad, Heide de; Kylián, Jirí; Vroom, Jean Paul .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
22/08/2000.
Direcció musical : Stych, Jan . Coreògraf : Zajko, Josef; Wiesner, Daniel; Ogoun, Lubos; Nemecek, Jirí . Companyia : Ballet de la Ópera de Brno . Direcció : Skalová, Olga; Seda, Karel . Ballarí : Ledecká, Ludmila; Jarosiková, Lenka; Barinková, Jarmila . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1979/80;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
07/05/1980.
Autor/a : Les Luthiers . Ballarí : Cassano, Eleonora; Bocca, Julio . Compositor/a : Mahler, Gustav; Les Luthiers . Coreògraf : Araiz, Óscar; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/08/2006.
Músic/a : Orchestre Symphonique de Montréal; Chkolnik, Ilia . Ballarí : Jansen, Neel; Gahon, Baptiste; Favreau, Julien; Deballe, Thierry; Chacon, Oscar; Cardone, Giuliano; Bourhis, Stéphane; Bertolli, Vittorio; Alberico, Pasquale; Zuasnabar, Catherine; Jiménez, Víctor; Levrè, Domenico; Luciani, Vito; Weng, Shi Qi; Vedel, Martin; Vasquez, Denis; Stanley, Octavio; Roman, Gil; Pedro, William; Navarro, Héctor; Nasuno, Keisune; Mauduit, François; Shalkina, Kateryna; Ros, Elisabet; Schiattarella, Alessandro; Bretholz, Aude; Chazot, Céline; Croatto, Luciana; Delbée, Emilie; Díaz González, Luisa; Ivanova, Daria; Lescat, Laetitia; Marion, Karline; Miro, Ruth; Mouyiassi, Dafni . Adaptació : Maurin, Eric . Compositor/a : Brel, Jacques; Barbara; Strauss, Richard; Ravel, Maurice; Bars, Hugues Le . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Dutoit, Charles . Escenografia : Béjart, Maurice . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Béjart, Maurice; Knott, Jean-Paul; Davila, Henri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/10/2005.
Autor/a : Puccini, Giacomo; Giacosa, Giuseppe . Adaptació : Batti, Marco; Moretti, Riccardo Joshua . Coreògraf : Batti, Marco . Escenografia : Telasi, Marco . Vestuari : Atelier, Jasha .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Municipal de Girona.
(Girona).
17/05/2015.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Chopin, Frédéric; Ravel, Maurice . Coreògraf : Naharin, Ohad; Manferdini, Gabriele; Bruce, Christopher; Araiz, Óscar . Companyia : Ballet del Gran Teatre de Ginebra . Direcció : Pankov, Gradimir . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Govette, Gary; Naharin, Ohad; Chelton, Nick . Vestuari : Naharin, Ohad; Cytrynowsky, Carlos . Ballarí : Cervantes, Jose; Casarin, Vitorio; Botelho, Guilherme; Batardon, Gregory; Havas, Lea; Ferro, Simone; Farah, Lucianita; Joore, Maria Josée .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
26/10/1991.
Direcció musical : Gimeno, Rubén . Compositor/a : Shchedrín, Rodion . Coreògraf : Alonso, Alberto . Direcció : Calero, Sonia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
12/11/2022.
Ballarí : Otero, Daymell; Betancourt, Iván; Fosas, Joan . Compositor/a : Bizet, Georges . Coreògraf : Betancourt, Iván . Companyia : Ballet Danzares . Direcció : Betancourt, Iván . Escenografia : Betancourt, Iván . Vestuari : Betancourt, Iván .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre del Sol.
(Sabadell).
15/02/2001.
Compositor/a : Orff, Carl; Ravel, Maurice; Rimski-Kórsakov, Nikolai . Coreògraf : Fokine, Michael . Companyia : Ballet Imperial Rus . Direcció : Tarandà, Gediminas .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
30/03/2007.
Ballarí : Urlezaga, Iñaki; Rojo, Tamara . Compositor/a : Pugni, Cesare; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Giovine, Lilian; Ivanov, Lev; Stevenson, Ben; Petipa, Marius . Companyia : Ballet Concierto . Direcció : Giovine, Lilian .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival del Mil·leni (8a : 2006/2007 : Barcelona).
13/12/2006.
Ballarí : Grigoriev, Vladimir; Tarasova, Elvira; Ballet de l'Òpera de Novosibirsk . Músic/a : Orquestra Simfònica de l'Òpera de Novosibirsk . Autor/a : Petipa, Marius . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Vikharev, Sergei . Direcció : Liudmilin, Alexei . Escenografia : Grinevich, Igor .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
21/11/1998.
Direcció musical : Anijanov, Andrei . Autor/a : Petipa, Marius . Compositor/a : Tschaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Boyarchirow, Nikolay . Direcció : Boyarchirov, Nikolay . Ballarí : Ballet del Gran Teatro de Sanpetersburgo . Músic/a : Orquesta del Gran Teatro de Sanpetersburgo .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Internacional de Música Castell de Perelada.
19/08/1993.
Ballarí : Olomos, Anna; Galán, Arlet; Yerojovets, Tatiana; Müller, Tatiana; Birkazde, George; Turilov, Valery . Coreògraf : Birkadze, George; Noone, Thomas . Companyia : Radical Dance Ballet .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/10/2001.
Ballarí : Vincendeau, David; Monzo, Thierry; Hauswald, Thierry; Verchere, Jean Charles; Bonino, Luigi . Compositor/a : Chaplin, Charlie; Carpi, Fiorenzo; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Petit, Roland . Companyia : Ballet National de Marseille Roland Petit . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Spinatelli, Luisa . Vestuari : Lyon, Aurélia; Spinatelli, Luisa; Murru, Nicole .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
01/12/1997.
Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Verdi, Giuseppe; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Balanchine, George . Companyia : Boston Ballet . Vestuari : Karinska; Benson, Ben . Intèrpret : Cirio, Lia; Kuranaga, Misa; Breen Combes, Kathleen; Myers, Heather; Gurevich, Pavel; Redick, Jared; Vargaa, Sabi; Lam, John; Prouty, Joel; Achikawa, Rie; Atkins, Melanie; Reyes, Reyneris; Feijóo, Lorna; Molina, Carlos; Jiménez, Tai; Ponomarenko, Larissa; Cornejo, Erica; Beppu, Romi; Yanowsky, Yuri; Madrigal, Nelson; Rykine, Roman; Whiteside, James .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
15/08/2007.
Ballarí : Eymar, Juan; González, Teresa; Pita, Alexia; Fernández, María Insolina; López, Ana Belén; Rausell, Sandra; Febles, Rosario; Vernis, David; Uzlenco, Eugheni . Compositor/a : Poulenc, Francis; Mattos Rodríguez, G.; Schifrin, Lalo; Pugni, Cesare . Coreògraf : Saint-Léon, Arthur; Vaganova, Agrippina; Vernis, David; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : Ballet Carmen Roche . Direcció : Roche, Carmen . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Roche, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
14/03/2000.
Compositor/a : Gershwin, George; Ginastera, Alberto; Rosenstock, Milton . Coreògraf : Wilson, Billy; Tetley, Glen; Mitchell, Arthur . Companyia : Dance Theatre of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur . Escenografia : Michel, Carl; Macfarlane, John .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/09/1991.
Compositor/a : Rodrigo, Joaquín; Bonet, Maria del Mar; Janácek, Leos . Coreògraf : Kylián, Jirí; Duato, Nacho . Companyia : Ballet Lírico Nacional . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Effron, Edward; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Berg, Babette van der ; Kylián, Jirí . Ballarí : Duato, Nacho .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
27/06/1991.
Autor/a : Nuittier, Charles; Saint-Léon, Arthur . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Saint-Léon, Arthur . Direcció : Galindo, Mauro . Ballarí : Ballet de Zaragoza .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
20/11/1992.
Ballarí : Carreras, Xavier; Vera, Isabel; Seco, Tània; Herrero, Estefania; Benedicto, Eva; Díaz, Jordi; Traver, Jordi; Cid, Anna; Béjar, Mónica . Coreògraf : Yudes, Marisa; Pla, Mirta . Companyia : Jove Ballet Clàssic de Badalona . Direcció : Yudes, Marisa; Vidal, Joan . Escenografia : Salvador, Joan .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
27/05/2000.
Adaptació : Staquet, Geoffroy; Maillot, Jean-Christophe . Compositor/a : Maillot, Bertrand . Coreògraf : Maillot, Jean-Christophe . Companyia : Les Ballets de Monte-Carlo . Escenografia : Moreni, Aimée . Il·luminació : Maillot, Jean-Christophe; Thery, Samuel . Vestuari : Moreni, Aimée . Producció : Les Ballets de Monte-Carlo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
26/07/2023.
Autor/a : Nuitter, Charles . Adaptació : Lanchbery, John Arthur . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Martínez, Enrique . Direcció : García, Martín; Sajac, Sofía; Bocca, Julio; Achcar, Dalal . Escenografia : Varona, José . Il·luminació : Medeiros, Paulo César . Vestuari : Varona, José . Producció : Theatro Municipal de Rio (Brasil) . Ballarí : Arias, Ismael; Alzogaray, Maximiliano; Alves, Joyce; Aguirre Zabala, Rosina; Acosta, Paula . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/12/2016.
Ballarí : Yebra, Igor; Álvarez, Vladimir; Sarabia, Ronaldo; Feijóo, Lorna; Curbelo, Anissa . Autor/a : Hoffmann, E.T.A.; Nuitter, Charles . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Petipa, Marius; Alonso, Alicia; Saint-Léon, Arthur . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : Reymena, Ricardo . Il·luminació : Artiles, Rudy . Vestuari : Reymena, Ricardo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
11/08/1999.
Direcció musical : Rist, Xavier . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Petit, Roland . Companyia : Ballet National de Marseille Roland Petit . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Frigerio, Enzio . Il·luminació : Milazzo, Juan-François . So : Granger, Frederic . Vestuari : Frigerio, Enzio . Ballarí : Lacarra, Lucía; Broeckx, Jan .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
12/12/1994.
Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Lao, Eduardo . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo . Escenografia : Pujol, Carles . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Calero, Zara; Shankardass, Nandita; Castresana, Leyre; López, Carla; Battaglia, Gianluca; Bledsoe, Matthew; Engel, Leonard; Guinda, Daniel; Irurzun, Xabier; Montes, Raúl; Arregui, Natalia; Wilkes, Kara; Hhvedkevitch, Alexander; Nakamura, Eri; Tapia, Natalia; Veter, Luca; Uzlenkov, Yerquen; Noya, Ana; Cassegrain, Sophie; Pizzardini, Christina; Rodríguez Coca, Marta; Acosta, Dorian; Ventoso, Rubén .
Temporada: 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Espai Pàrquing.
(Tàrrega).
Festival Internacional de la Porta Ferrada (45a : 2007 : Sant Feliu de Guíxols).
27/07/2007.
Autor/a : Nuitter, Charles; Saint-Léon, Arthur . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Kyselak, Jiri . Companyia : Ballet del Teatre Nacional de Brno . Direcció : Kyselak, Jiri . Escenografia : Stolfa, Vojtech . Il·luminació : Urbánek, Vladimir . So : Zilka, Zdenek . Vestuari : Jelinek, Josep . Ballarí : Mrkvicka, Vladimir; Lepold, Ivo; Pribyl, Petr; Zejdova, Sona; Kosikova, Jana; Klimova, Jarmila; Vecera, Lubomir .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
24/04/1992.
Direcció musical : Bazire, Jacques; Stirn, Daniel . Coreògraf : Petit, Roland . Companyia : Le Ballet de Marseille Roland Petit . Escenografia : Frigerio, Enzio . Vestuari : Frigerio, Enzio; Olivieri, Denise . Ballarí : Aponte, Christopher; Petit, Roland; Terabust, Elisabetta; Araujo, Loipa; Ganio, Denys; Bryans, Rudy; Torres, Jean-Marc . Músic/a : Delibes, Léo; Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1976/77;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
26/05/1977.
Ballarí : Reyes, Xiomara; Corella, Ángel; Corella, Carmen; Cornejo, Herman; Hallberg, David; Gil Ortega, Iván; Amatriain, Alicia . Traducció : Pujante, Ángel-Luis; Oliva, Salvador . Coreògraf : MacMillan, Kenneth; Wheeldon, Christopher; Cranko, John . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet; Festival Shakespeare de Santa Susanna; Iberdanza . Direcció : Madico, Ferran . Il·luminació : Valera, Evaristo . Intèrpret : Genebat, Cristina; Peris-Mencheta, Sergio .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
16/08/2004.
Compositor/a : Glass, Phillip; Drigo, Ricard . Coreògraf : Corella, Ángel; Petipa, Marius . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet . Direcció : Corella, Ángel . Escenografia : Birkadze, George . Intèrpret : Corella, Ángel; Golding, Matthew; Ducker, Russel James; Corella, Carmen; Omori, Kazuko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
25/01/2008.
Direcció musical : Pardo, Pedro . Coreògraf : Castellanos, Rodolfo; Callender, Jamal; García Font, Miquel . Companyia : PAR en Dansa . Cantant : Orfeó Lleidetà . Músic/a : Orquestra Simfònica Victòria dels Àngels .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
12/11/2021.
Ballarí : Calderón, Yosmell; Nocedo, Jenny; Suárez, Joel; León, Julio J.; Saad, Lisbeth; Barcia, Lisvet; Elías, Mario S.; Ortega, Marta; Cedeño, Norge; Suárez, Thais; Ponce, Yaday; Leyva, Yelda; Tejeda, Jennifer; Batista, Heidy; Rojo, Abel; González, Alberto; Vila, Aymara; Blanco, Carlos; Iglesias, Claudia; Martínez, Denis; Burdsall, Gabriela; Céspedes, George . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Danza Contemporánea de Cuba . Vestuari : Bonachela, Rafael; Día, Carlos .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/03/2012.
Ballarí : García, Barbara; Pastos, Javier; Pinillos, Carlos; Orive, Víctor; Jiménez, Víctor; Savoye, Pablo; Giménez, María; Miró, Rut; Noya, Ana; Royo, Rosa; Rodríguez Coca, Marta; López, Carlos; Lao, Eduardo; Bosch, Marcel; Carrión, Fernando; Pardo, Jesús . Adaptació : Ullate, Víctor . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Gorsky, Alexander; Ullate, Víctor; Petipa, Marius . Companyia : Ballet de la Comunidad de Madrid . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Salas, Roger . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/10/1997.
Ballarí : American Ballet Theatre . Coreògraf : Petipa, Marius; Gorski, Aleksandr . Direcció : McKenzie, Kevin; Jones, Susan . Escenografia : Loquasto, Santo; Loquasto, Santo . Il·luminació : Katz, Natasha .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/10/2012.
Músic/a : Burruezo & Bohemia Camerata . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet David Campos . Direcció : Campos, David .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
03/09/2005.
Adaptació : Lezhnina, Larisa; Garcia, Elias . Compositor/a : Zarco, José; Barreda, Juan José; Minkus, Ludwig . Coreògraf : Petipa, Marius; Bagà, Javier . Companyia : Ballet de Catalunya . Direcció : Tanaka, Carmen; Sorribes, Leo; Garcia, Elias . Il·luminació : Rodriguez Vega, Alberto . Ballarí : Mizu, Yukari; Ashcroft, Adam; Mäkelä, Ellen; Francioli, Mariane; Nunes da Costa, Beatriz; Esposito, Sara; Vivancos, Cristo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
02/03/2022.
Coreògraf : Martínez, José Carlos . Companyia : Compañía Nacional de Danza . Direcció : Díaz, Oliver . Escenografia : Guerrero García, Raúl . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Caracterització : Dubuis Valérie, Lou . Vestuari : Granell, Carme . Producció : García, Noemí; Serrano, Javier . Ballarí : Rosii, Giada; Agirretxe, Ion; Molinero García, Ángel; Gómez, Yanier; Ilan, Erez; Madrigal, Álvaro; Mallitt, Toby; Vervoort, Daan; Park, YaeGee; Otani, Haruhi; Muñoz, Natalia; Riga, Alessandro; Casa, Cristina; Everhart, Kayoko ; Montllor, Isaac; Pina, Anthony; Aguiló, Mar; Badía, Aida; Barthélémy, Lucie; Biosca, Elisabet; Fernández, Sara . Músic/a : Minkus, Ludwig; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Estrena:
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Yebra, Igor . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Vassiliev, Anatoli; Petipa, Marius . Companyia : Ballet Nacional de Lituània .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
17/11/2005.
Ballarí : Ortiz, Juan Manuel; Paris, Luciana; Pérez, Rosana; Sabena, Lorena; Alessandría, Christian; Amarante, Sergio; Ledo, Juan Pablo; Navarro, Mario Jesús; Parada, Benjamín; Torres, Pablo; Gros, Julieta; Gossweiler, Ana Clara; Figaredo, Cecilia; Budarina Vadimovna, Daria . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Méndez, Alberto; Graham, Martha; Criquet, Marcela; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Vestuari : Ferrari, Jorge .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
11/08/2000.
Autor/a : Rovira, Maria . Ballarí : Vázquez, Sol; Rosado, Daniel; Ribeiro, Reinaldo; Garriga, Maria; Molsosa Fabrés, Pere . Coreògraf : Rovira, Maria . Direcció : Gamazo, Javier; Rovira, Maria . Producció : Trànsit Dansa . Intèrpret : Gnutti, Rudy; Gamazo, Javier; Rovira, Maria; Pich, Joan Antoni .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/10/2010.
Autor/a : Geltzer, W; Begitchev, W . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Direcció : Kamysh, Margarita . Escenografia : Okunev, Vyacheslav . Vestuari : Okunev, Vyacheslav . Intèrpret : Tarakanov, V . Ballarí : Abaturov, Aleksandr; Filatova, Svetlana; Kuznetsov, V; Dubrovin, S; Menshikova, Maria; Khalikova, A . Músic/a : Tchaikovsky, Piotr .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/05/2018.
Adaptació : Amadeus Hoffmann, Ernst Theodor . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Direcció : Txaikovski, Piotr Ilitx; Garcia, Elias; Lezhnina, Larisa . Ballarí : Ballet de Catalunya .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
04/01/2018.
Ballarí : Feijóo, Lorna; Álvarez, Vladimir; Zamorano, José; Valdés, Viengsay; Carreño, Alihayadée; Álvarez, Galina; Martín, Anabel . Autor/a : Fernández, Salvador . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Llorente, María Elena; García, Marta; Alonso, Alicia . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : Fernández, Salvador . Vestuari : Fernández, Salvador .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
11/08/1997.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Amodio, Amedeo . Companyia : Aterballetto . Direcció : Amodio, Amedeo . Escenografia : Luzzati, Emanuele . Il·luminació : Troilo, Pio . Vestuari : Luzzati, Emanuele .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
27/12/1993.
Ballarí : Dorofeeva, Inna; Pisarev, Vadim; Valchik, Maxim; Vladimir Kim; Komarenko, Irina; Kulik, Margarita . Autor/a : Girigorovich, Yuri; Mazilier, Joseph; Petipa, Marius . Adaptació : Pisarev, Vadim . Compositor/a : Adam, Adolphe; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Mazilier, Joseph . Companyia : Donetsk Ballet . Direcció : Pisarev, Vadim .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
20/12/1996.
Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Petipa, Marius . Companyia : Laura Alonso Ballet Company . Ballarí : García, Paul; Delgado, Brenda L.; Estrada, Jeannette L.; Rodríguez, Alejandra; Pérez, Rosa L.; Rodríguez, Joan; Fernández, Denzel; Quiñones, Abraham; Álvarez, Elena; Hernández, Patricia; Rodríguez, Isaias .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
10/12/2022.
Autor/a : Beghitchev, Vladimir; Geletzer, Vasili . Coreògraf : Petipa, Marius . Companyia : Ballet Nacional Ruso . Direcció : Radchenko, Sergei . Ballarí : Ballet Nacional Ruso . Músic/a : Tchaikovsky, Piotr .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
18/11/2016.
Ballarí : Reyes, Reyneris; Giménez, María . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : González, Néstor . Vestuari : Castaño, Julio; Castaño, José .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2007/08; 2022/23;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
29/07/1998.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Shekera, Anatoli; Petipa, Marius . Companyia : Ballet Nacional de l'Òpera de Kiev .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
Festival Clásico. 2002. Tarragona.
15/08/1982.
Autor/a : Begichev, Vladimir; Geltzer, Vasily . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Russian Classical Ballet . Direcció : Bespalova, Evgeniya . Vestuari : Bespalova, Evgeniya .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
19/06/2014.
Ballarí : Txekhovskaia, Natalia . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Prokofiev, Serguei Serguéievitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev; Fayziev, Timour . Companyia : Ballet de Moscou . Direcció : Fayziev, Timour .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
19/02/1998.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Testa Grosbaum, Pablo; Pérez, Raquel . Companyia : Ballet Clàssic Manresa [BCM] . Direcció : Pérez, Raquel; Testa Grosbaum, Pablo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
26/02/2023.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Clàssic de Moscou . Direcció : Kasatkina, Natalia; Vasilyov, Vladimir .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (24a : 2007-2008 : Terrassa).
09/03/2008.
Direcció musical : Tracz, Marek . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Petipa, Marius . Companyia : Ballat Clàssic de Paris . Direcció : Jacquet, Jeanette . Músic/a : Orquestra Filharmònica de l'Òpera Estatal .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
16/10/1991.
Direcció musical : Zahradník, Václav . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Cranko, John . Companyia : Ballet Nacional Txec . Direcció : Barankiewicz, Filip; Hall, Andria; Deharde, Birgit . Escenografia : Cerny, Martin . Il·luminació : Dautovský, Pavel . Vestuari : Jelinek, Josep . Suports audiovisuals : Lunchmeat studio s.r.o. . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
26/05/2021.
Ballarí : Zahkarov, Veinamin; Seedko, K.; Fadeeva, Ekaterina . Músic/a : Orquestra Nacional de Bielorrusia . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Bielorússia . Direcció : Yelizariev, Valentin; Koliadko, Nikolái .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
10/03/1999.
Músic/a : Paz Álvarez, María de la . Ballarí : Hernández, Jasmany; Díaz, Ivis; Vergara, Mercedes; Parrondo, Dalay; Leyte, Ana; Hechavarría, Carmen; González, Ivette; Arencibia, Sadaise; Villa, Idania la; Sánchez, Javier; Rodríguez, Félix; Reyes, Joan; Ojeda, Lissette; Vasallo, Aymara; Salgado, Yoandy; Fuentes, Amanda; Díaz, Ernesto; Suárez, Ariadna; Ojeda, Bettina; Marrero, Adrián; Horta, Liuva; Fernández, Keila; Díaz, Gema; Cruz, Eduardo; Correa, Yolanda; Villanueva, Marina; Gutiérrez, Hayna; Martín, Octavio; Hernández, Gloria; Ledesma, Alberto; Tonado, Óscar; Reyes, Reyneris; Vega, Jorge; Roque, Jaime; Madrigal, Nelson; Feijóo, Lorna; Valdés, Viengsay; Homigón, Laura; Zamorano, José; Gilí, Víctor; Sarabia, Ronaldo; Molina, Osmay; Carreño, Alihayadée; Carreño, Joel; Álvarez, Galina . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Cuba; Teatres de la Generalitat Valenciana; Quintero y Solano Producciones . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : González, Néstor; Reymena, Ricardo . Vestuari : Cataño, Julio; Montesinos, Angel F. .
Temporada: 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
01/08/1997.
Direcció musical : Liudmilin, Alexei . Autor/a : Begitchev, W; Geltzer, Vasily . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Novosibirsk . Escenografia : Grinevich, Igor . Vestuari : Stenbert, N. . Ballarí : Rikin, Roman; Kerche, Cecilia .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival del Castell (9è : 1995).
16/08/0195.
Ballarí : Voranger, Fabien; Eroglu, Tarhan; D'Antrassi, Nicolas; Deroualt, Julien; Crescenzi, Cristina; Chevrier, Philippe; Cellier, Patricia; Breynat, Loïe; Blazejewski, Eve; Herbert, Baptiste; Jegou, Cyrille; Vincendeau, David; Vasselin, Thierry; Schmit, Nathalie; Rouzaud, Isabelle; Prodhomme, Julie; Ponnet, Anthony; Monzo, Thierry; Marrone, Viviana; Blanchard, Bruno; Blacke, Valérie; Murru, Massimo; Broeckx, Jan; Amanieu, Thibault; Chang, Lienz; Peparini, Juliano; Bittante, Matteo; Bisson, Aude; Bellan, Corinne; Bedini, Véronique; Baldaquin, Arnauld; Bailetti, Claudia . Músic/a : Billaut, Hervé; Nouhaud, Jean-Pierre; Nouhaud, Marie; Abscheidt, Annete . Coreògraf : Petit, Roland . Companyia : Ballet National de Marseille Roland Petit . Escenografia : Michel, Bernard . Vestuari : Leger, Hervé .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori del Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (12a : 1998).
14/08/1998.
Direcció musical : Gutiérrez Pastor, Pablo . Adaptació : Fadeyechev, Aleksey . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Petipa, Marius . Direcció : Ananiashvili, Nina . Escenografia : Fadeychev, Alexei . Il·luminació : Vidar Saevarang, Paul . Producció : Global Showtime Services . Músic/a : Orquesta Sinfónica Académica de San Vicente .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
01/10/2022.
Autor/a : Beghitchev, Vladimir; Geletzer, Vasili . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius . Companyia : Ballet de Kíiv . Direcció : Schelller, Ana Shopia . Ballarí : Vasylieva, Vladyslava; Varankin, Stanislav; Mayorov, Kostiantyn; Lagunov, Evhen; Correira, Julianna; Hatylo, Sofiia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Faràndula.
(Sabadell).
20/11/2022.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet de Moscou . Direcció : Fayziev, Timour .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
09/07/2008.
Coreògraf : Deane, Derek . Direcció : Rojo, Tamara; Sutherland, Gavin . Il·luminació : Harrison, Howard . Ballarí : Cojocaru, Alina; Reimair, Fabian; Streeter, James; Acosta, Yonah; Hernández, Isaac; Trzensimiech, Dawid; Takahaschi, Erina; Rojo, Tamara . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/09/2015.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Tomasson, Helgi; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : San Francisco Ballet . Direcció : Cou, Emil de . Escenografia : Worsaae, Jens-Jacob . Il·luminació : Elliot, David K.H. . Vestuari : Worsaae, Jens-Jacob .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/09/2001.
Autor/a : López, Francisco . Compositor/a : Cañizares, Juan Manuel; Falla, Manuel de; Sotelo, Mauricio . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Escenografia : Ruiz, Jesús . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Ruiz, Jesús .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
10/11/2004.
Autor/a : Hoffmann, E.T.A. . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Rússia . Direcció : Kondroleva, Alsu .
Temporada: 2006/07; 2021/22;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (23a : 2006-2007 : Terrassa).
05/11/2006.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Vainonen, Vasili; Anuchin, Valery . Companyia : Ballet Nacional de Rússia Renaissance . Direcció : Anokhin, Nikolay . Escenografia : Anokhin, Nikolay . Producció : Anokhin, Nikolay .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
03/11/2006.
Coreògraf : Bustamante, Marta; Johnsey, Chase; Rubio, Jordi; Ishii, Anna . Companyia : Esbart Dansaire de Rubí; Xiquets de Reus; Ballet de Barcelona . Direcció : Johnsey, Chase; Llunell, Bernat . Escenografia : Cervellera, Paolo . Il·luminació : Gracia, Sergio . Ballarí : Cerro, Cara del; Aletta, Victoria; Vervoort, Lisa-Marie; Restivo, Giuliana; Pinceková, Stanislava; Morikawa, Reo; Lameda, Heyler; Kogure, Akane; Kakehashi, Mikiya; Caballero, Anibal; Ishii, Anna; Galitó, Iuri; Coll, Amparo; Johnsey, Chase .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
06/02/2021.
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Ballet de Zaragoza . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Jorge, Armando . Companyia : Ballet de Zaragoza . Escenografia : Cano, José Luis . Vestuari : Mora, María José .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
28/10/2000.
Adaptació : Muñoz, Roser . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Boix, Joan . Ballarí : Alumnes del Centre de Dansa de Catalunya .
Temporada: 2015/16; 2016/17; 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
12/12/2015.
Ballarí : Otaki, Itzuki; Clavel, Olga; Plee, Federico; Baduria, Lea; Bones, Lily; Juárez, Julián; Gil, Rosina; Martínez, Aleix; Vila, Anna; Campos, Karina; Ros, Núria; Salado, Nuria; Ruiz, Laura; Algueró, Alejandro; Bonin, Jaume; Pont, Xavier; Gallinera, Ailleen; Espejo, Eduardo; Damian, Elline; Millard, Leslie; Padriànova, Petra; Gros, Vicent . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet David Campos . Direcció : Sabas, Irene; Campos, David . Escenografia : Artilugi; Boadella, Joan . Il·luminació : Costas, Xavier; Edery, Damià . Vestuari : Sabas, Irene . Suports audiovisuals : Bayo, Guillem; Cortés, Ana .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
16/02/2005.
Direcció musical : Ernst Lassen, Peter . Coreògraf : Neumeier, John . Companyia : Das Hamburger Ballet . Direcció : Apel, Helmut; Neumeier, John . Escenografia : Rose, Jürgen . Il·luminació : Windeker, Robert; Grube, Bernd . So : Tuchtenhagen, Gisela . Vestuari : Rose, Jürgen . Ballarí : Beckmann, Bettina; Grabka, Anna; Hyatt, Gigi . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Txaikovski, Piotr Ilitx .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
01/10/1988.
Direcció musical : Stieghorst, Marius . Adaptació : Rouchier, Anthony . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Belarbi, Kader . Companyia : Ballet del Théâtre du Capitole de Toulouse . Direcció : Belarbi, Kader; Assante, Pablo . Escenografia : Fontaine, Antoine . Il·luminació : Gary, Hervé . Vestuari : Guillotel, Philippe . Ballarí : Froberville, Natalia de; Surodeeva, Alexandra; Savdenov, Rouslan; Solano, Philippe ; Galstyan, Davit; Gómez Samón, Ramiro; Fyfe, Jessica . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/12/2021.
Adaptació : Castellanos, Rodolfo . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Balanchine, George; Castellanos, Rodolfo . Companyia : PAR en Dansa . Direcció : Castellanos, Rodolfo . Escenografia : Batllori Vidal, Noemi; Elek Machado, Madalena . Il·luminació : Miquel, Santi . So : Baltrons, Pol . Vestuari : Solé, Carles . Producció : PAR en Dansa .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
17/12/2021.
Ballarí : Ballet del Teatro Nacional de Praga . Coreògraf : Vámos, Youri . Direcció : Poluektov, Sergej . Escenografia : Scott, Michael . Il·luminació : Gärditz, Klaus . Vestuari : Scott, Michael .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
22/11/2012.
Compositor/a : Drigo, Riccardo; Levenshold, Herman . Coreògraf : Perrot, Jules; Saint-Léon, Arthur; Petipa, Marius . Companyia : Pugni, Cesare; Ballet de Sant Petersburg. Estrelles del Kirov . Direcció : Vikharev, Serguei . Ballarí : Lijovskaya, Olga; Kullik, Margarita; Kim, Vladimir; Chechinkova, Olga; Vaziev, Makhar; Vijorev, Serguei .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/12/1991.
Ballarí : Ballet Nacional de Bielorrusia . Músic/a : Orquestra Nacional de Bielorrusia . Coreògraf : Yelizariev, Valentin .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
18/03/1999.
Compositor/a : Katxaturian, Aram; Rimski-Kórsakov, Nikolai . Coreògraf : Fonkine, Michel . Companyia : Ballet Estatal de Sant Petersburg . Direcció : Makarov, Askold .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
30/04/1998.
Ballarí : Minim, Rushlan; Zahkarov, Veinamin; Berenona, Tatiana; Fadeeva, Ekaterina . Músic/a : Orquestra de l'Òpera de Bielorússia . Compositor/a : Katxaturian, Aram . Coreògraf : Yelizariev, Valentin . Companyia : Ballet Nacional de Bielorússia . Direcció : Koliadko, Nikolái; Yelizariev, Valentin .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
19/03/1999.
Coreògraf : Ishchuk, Viktor . Companyia : Ballet de Kíiv . Direcció : Scheller, Ana Sofia; Ishchuk, Viktor . Producció : Golberg Management . Ballarí : Matsak, Natalia; Ishchuk, Viktor; Moskalenco, Yulia; Krivokon, Sergey .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
18/11/2022.
Coreògraf : Coll, Guillermina . Companyia : Concert Dansa Dark . Direcció : Besses, Antoni; Coll, Guillermina . Vestuari : Paloma, Mercè; Coll, Guillermina . Ballarí : Lacalle, Ángeles; Coll, Guillermina; Gómez, Toni; Gutiérrez, Emili; Bissetti, Maite; Van de Meerendonk, Mathilde . Músic/a : Besses, Antoni; Graubin, Eva .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/11/1992.
Coreògraf : Petipa, Marius; Balanchine, George; Fabre, Tony; Rodríguez, A. . Companyia : Ballet Carmen Roche . Direcció : Roche, Carmen .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/01/2002.
Coreògraf : Bournonville, August; Balanchine, George; Forsythe, William . Companyia : Ballet Reial de Dinamarca .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (25a : 2008-2009 : Terrassa).
08/02/2009.
Ballarí : Guerra, Maximiliano . Coreògraf : Nureyev, Rudolf . Companyia : Ballet del Teatro alla Scala .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Jardins de Cap Roig.
(Calella de Palafrugell).
Festival Jardins de Cap Roig (2006 : Calella de Palafrugell).
17/08/2006.
Ballarí : Grizot, Emmanuelle; Yebra, Igor; Domrascheva, Natalia; Ischuck, Victor; Takhesima, Yumiko; Coumes-Market, Raphael; Millepied, Benjamin . Coreògraf : Gorsky, Alexander; Gusev, Piotr; Petipa, Marius; Yebra, Igor; Dawson, David; Balanchine, George; Forsythe, William; Robbins, Jerome . Direcció : Zanella, Renato .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2005-2006 : Terrassa).
22/10/2005.