Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Autor/a : Panadero, Nazareth; Aumedes, Meritxell; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Compositor/a : Richter, Max; Sakamoto, Ryuichi; Mortazavi, Mohammad Reza; Bevin, Joep; Arnalds, Ólafur; Frahm, Nils; Schumann, Walter . Coreògraf : Panadero, Nazareth . Direcció : Aumedes, Meritxell; Panadero, Nazareth; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Escenografia : Strecker, Michael; Panadero, Nazareth; Binder, Adolphe; Aumedes, Meritxell . Il·luminació : Deppe, Lutz . Producció : Centro Coreográfico Canal; Festival d'estiu Grec; Teatros del Canal . Intèrpret : Panadero, Nazareth; Strecker, Michael .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
14/07/2022.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Autor/a : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Compositor/a : K K Null . Coreògraf : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Companyia : Compagnie Maria Stamenkovic Herranz; Teatre Lliure . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Mitev, Veselin . Vestuari : Debeuf, Cédrick . Producció : Bernat, Dominique . Intèrpret : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (2a : 2008 : Barcelona).
11/04/2008.
Autor/a : Lauwers, Jan . Compositor/a : Dahl, Hans Petter; Seghers, Maarten . Coreògraf : Lauwers, Jan . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Dahl, Hans Petter; Barkey, Grace Ellen; Lawton, Tijen; Bonnema, Anneke; Gob, Benoît; Van Bruystegem, Inge; Faure, Julien; Seghers, Maarten .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
06/03/2008.
Ballarí : Yahia-Aissa, Nabil; Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo; Bandlien, Brynjar; Balestra, Ornella . Autor/a : Hoghe, Raimund . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Hoghe, Raimund . Companyia : Raimund Hogue Company . Il·luminació : Hoghe, Raimund; Seval, Amaury . So : Sträkter, Franc . Producció : Antolinos, Arnaud .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/11/2006.
Coreògraf : Oyen, Alan Lucien . Escenografia : Flack, Martin . Il·luminació : Skjerven, Torkel . So : Innvaer, Gunnar; Overland, Terje Wessel . Vestuari : Sjogren, Stine . Producció : Dansens Hus; Julidans Festival d’Amsterdam; The Norwegian National Opera & Ballet . Ballarí : Lee, Yi-Chi; Jennings, Scott; Weinberger, Tom; Wu, Cheng-An; Thoman, Jacob; Ancona, Olivia; Nelson, Waldean .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Coreògraf : Oyen, Alan Lucien . Escenografia : Flack, Martin . Il·luminació : Skjerven, Torkel . So : Innvær, Gunnar; Overland, Terje Wessel . Vestuari : Sjogren, Stine . Producció : Dansens Hus; he Norwegian National Opera & Ballet y Julidans Festival de Ámsterdam . Intèrpret : Weinberger, Tom; Nelson, Waldean ; Lee, Yi-Chi; Jennings, Scott; Thoman, Jacob; Ancona, Olivia; Wu, Cheng-An .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Compositor/a : Satie, Erik . Coreògraf : Ros de la Grange, Veronique . Companyia : Compagnie Raoul Printemps . Direcció : Nesme, Philippe . Escenografia : Nesme, Philippe . Il·luminació : Andrieux, Philippe . Vestuari : Couleon, Etienne; Costumessa . Intèrpret : Nesme, Philippe . Ballarí : Ros de la Grange, Veronique . Músic/a : Jorba, Montserrat; Martínez, Carme .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Institut Francès.
(Barcelona).
27/05/1991.
Ballarí : De Brabandere, Lorenzo; Hoghe, Raimund . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo . Companyia : Raimund Hogue Company . Il·luminació : Seval, Amaury; Hoghe, Raimund . So : Sträkter, Franc . Producció : Antolinos, Arnaud .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/12/2006.
Autor/a : Etura, Marta; Muraday, Chevi . Coreògraf : Muraday, Chevi . Companyia : Cia. Losdedae . Direcció : Picazo, David; Muraday, Chevi . Il·luminació : Picazo, David . Intèrpret : Muraday, Chevi; Etura, Marta . Músic/a : Miluy, Ricardo; Marín, Mariano .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
23/04/2014.
Autor/a : Barranco, Susanna; Picó, Sol . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Barranco, Susanna . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Gibert, Xavier . Producció : Companyia de dansa Sol Picó; Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Sánchez, Encarni; Picó, Sol; Barranco, Susanna; Fernández, Carlos .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
26/05/2021.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Compositor/a : Font, Margalida de la; Los Iracundos; Ventura, Josep; Tibor, Szenzö . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . So : Gomila, Tomeu . Vestuari : Cruz, Andrea .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/03/1998.
Autor/a : Llull, Dani . Compositor/a : Bonacho, Nacho; Bonacho, David G.; Cortés, Momo; Miranda, Diego . Coreògraf : Cristóbal, Ricardo . Companyia : Tarambana (Companyia de dansa) . Direcció : Bonacho, Nacho . Il·luminació : Recuero, Gustavo . Suports audiovisuals : Bonus extra . Intèrpret : Rojas, Sonia de; Llull, Dani; Nieves, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
14/10/2016.
Autor/a : Salvat-Papasseit, Joan; Puyo, Magda . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Puyo, Magda . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Planas, Jordi . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Brossa, Sílvia; Jodar, Toni; Recacha, Mercedes; Soler, Lluís; Rabadan, Òscar .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/06/1997.
Autor/a : Carrasco, Marta . Compositor/a : Carrasco, Marta . Coreògraf : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta . Direcció : Cors, Pep; Carrasco, Marta; Vilicic, Antoni . Escenografia : Carrasco, Marta . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Carrasco, Marta . Vestuari : Fernández, Pau; Companyia Marta Carrasco . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco . Ballarí : Carrasco, Marta .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
12/07/2017.
Autor/a : Vergés, Tomeu . Compositor/a : Tazartes, Guedalia . Coreògraf : Vergés, Tomeu . Companyia : Cia. Mandrake . Direcció : Vergés, Tomeu . Escenografia : Pelletier, Sandrine . Il·luminació : Forey, Cristophe . Vestuari : Pelletier, Sandrine . Intèrpret : Montlló, Roser; Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu; Coupat, François; Rodríguez, Anna .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/10/1992.
Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Werner, Carmen . Il·luminació : Abreu, Daniel . Producció : Compañia Nómada; Teatre Victòria . Intèrpret : Torres, Roberto .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
Cicle de companyies en xarxa (7è : 2016 : Barcelona).
02/11/2016.
Autor/a : Pericot, Iago . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Leparski, Andrzej; Cortés, Jordi . Companyia : Mercat de les Flors; MOM Produccions . Direcció : Pericot, Iago . Escenografia : Pericot, Iago . Il·luminació : Milan, Pere; Azorín, Paco . Vestuari : Abril, Josep . Producció : MOM Produccions; Tedesko, Mònica; Mercat de les Flors . Intèrpret : Cortés, Jordi; Ferrer, Neus; Kapoya, Óscar; López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/04/2008.
Ballarí : Soro, David; Bou, Marta; Dahl, Janine; Gisbert, Ramon; Merlot, Neus; Rodrigo, Víctor; Agredo, Duviel . Autor/a : Mann, Thomas; Rodrigo, Víctor; Ràfols, Mingo . Compositor/a : Espasa, Daniel . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo; Gotor, Blanca . Escenografia : Gotor, Blanca; Pauliri . Il·luminació : Barratxina, Peni . Vestuari : Martínez, Jabel; Belart, Antonio .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/03/2002.
Ballarí : Lawton, Tijen; Sagna, Carlotta . Autor/a : Lauwers, Jan . Coreògraf : Lauwers, Jan; Sagna, Carlota . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Vercruyse, Dries . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Downey, Misha; Muynck,Viviane de; Torroja, Eduardo; Seghers, Mil; Versnel, Simon; Cunill, Gonzalo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
12/07/1999.
Ballarí : Whaites, Michael G.; Morganti, Cristiana; Panadero, Nazareth; Rebeschini, Anne; Vainieri, Aida; Brinkmann, Stephan; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Prioville, Fabien; Puerta Armenta, Jorge; Strecker, Michael; Suels, Fernando; Libonati, Beatrice; Kokkinos, Daphnis; Shanahan, Julie; Behr, Rainer; Amarante, Ruth; Hampel, Barbara; Delaunay, Rapheëlle; Guillebeaud, Chrystel . Coreògraf : Bausch, Pina . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Bausch, Pina . Escenografia : Pabst, Peter . Il·luminació : Delaere, Johan . Vestuari : Cito, Marion .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
25/06/1999.
Autor/a : Silveira, Cristina D. . Compositor/a : Rodríguez Barroso, Álvaro . Coreògraf : Silveira, Cristina D.; Pérez Bermejo, Cristina ; Sánchez Nevado, Elena . Companyia : Karlik Danza Teatro . Direcció : Silveira, Cristina D. . Escenografia : Uña, Susana de . Il·luminació : Pérez Hernando, David . Vestuari : Uña, Susana de . Suports audiovisuals : Karailias, Yorgos; Núnez Berrocoso, Mara .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
Cicle de companyies en xarxa (7è : 2016 : Barcelona).
30/09/2016.
Autor/a : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Compositor/a : Schvarzman, Pablo . Coreògraf : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Direcció : Szpumberg, Victoria . Il·luminació : Blanch, Oriol . Vestuari : Menacho, Filomena . Intèrpret : Brncic, Constanza .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Conservas.
(Barcelona).
16/11/2000.
Compositor/a : Ponifasio, Lemi; Avendaño, Elisa . Coreògraf : García-Huidobro, Natalia; Ponifasio, Lemi . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen . Producció : FITAM - Fundación Teatro a Mil; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : García-Huidobro, Natalia; Avendaño, Elisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
15/07/2023.
Autor/a : Castelló, David . Coreògraf : Ballús, Meritxell; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell'; Gispert, Aina de . Companyia : Concos Club . Direcció : Castelló, David . Il·luminació : Bolinches, Edu . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell'; Gispert, Aina de; Dj Malo .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
24/11/2006.
Autor/a : El Conde de Torrefiel . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Companyia : Praga, Rebecca . Direcció : Gisbert, Pablo; Beyeler, Tanya . Escenografia : Salcedo, Jorge . Il·luminació : Más, Octavio . So : García, Adolfo . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; El Graner . Intèrpret : Carbajal, Nicolás; Mallols, David; Pérez, Albert; Orive, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
05/12/2015.
Autor/a : López, Aritz; Vilaseca, Jordi; Casas, Pedro . Coreògraf : Vilaseca, Jordi . Companyia : Cia. Proyecto Larrua . Direcció : Vilaseca, Jordi . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Alcorta, David . So : Cobo, Luis Miguel . Vestuari : Mujika, Xabier . Intèrpret : López, Aritz; Ruiz De Loizaga, Maddi; Magriñà, Íngrid; Martín, Begoña; Usandizaga, Ainhoa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
23/03/2023.
Ballarí : Recacha, Mercedes; Anglada, Sarah; Barral, Alba; Briansó, Anna; Moraes, Viviane de; Nebot, Nel·lo . Autor/a : Ley, Pablo; Boza, Inés . Adaptació : Folch, Marta . Compositor/a : Reboutsika, Evanthia; Banda Iónica; Pärt, Arvo . Coreògraf : Nebot, Nel·lo; Moraes, Viviane de; Briansó, Anna; Barral, Alba; Recacha, Mercedes; Anglada, Sarah . Companyia : Senza Tempo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Boza, Inés; Canosa, Lali . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Gutiérrez, Quico . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Zitzmann, Alex; Riedeberger, Christian; Hartlaub, Daniel . Producció : Candela, Núria .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
20/07/2006.
Músic/a : Reyes, Guillem . Autor/a : Robelló, Marta . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Algo, Víctor . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Algo, Víctor . Producció : Gataro; Figueras, Savina . Intèrpret : Guerra, Beàlia; Canet, Lluís; Bonjoch, Júlia; Suñé, Ariadna; Martínez Gil, Óscar; Saló, Tono; Cot, Bernat .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
17/12/2010.
Ballarí : Harling, Timothy . Autor/a : Thierrée Chaplin, Victoria . Coreògraf : Thierrée Chaplin, Victoria; Martínez, Jaime; Santin, Armando . Companyia : La Compagnie du Hanneton . Direcció : Thierrée Chaplin, Victoria . Escenografia : Thierrée Chaplin, Victoria . Il·luminació : Bernadis, Laura de; Borchart, Olivier . So : Thierrée Chaplin, Victoria . Vestuari : Thierrée Chaplin, Victoria; Perdíguez, Jacques; Grand, Veronique; Schwarzl, Monika . Intèrpret : Thierrée, Aurélia .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles (16a : Barcelona : 2004).
26/11/2004.
Coreògraf : Kanso, Fujima . Direcció : Manjiro, Ichimura . Escenografia : Naokazu, Ogura . Il·luminació : Tsutomu, Mizuno . So : Hiroyuki, Takamura . Vestuari : Takahiro, Ebisawa . Intèrpret : Ichimura, Manjiro; Bando, Kitsutaro; Bando, Syoji; Bando, Syota .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
09/09/2005.
Autor/a : Vergés, Tomeu; Koren, Anne . Coreògraf : Vergés, Tomeu; Koren, Anne . Companyia : Man Drake & Toméo Vergés; La Rosa des vents/Scène Nationale de Villeneuve d'Ascq; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Mendili, Olivier; Opfermann, Jean; Vergés, Tomeu . Il·luminació : Stäuble, Emmanuelle; Matignon, Laurent . So : Fernier, Thomas . Vestuari : Winn, Laura; Tabassomi, Yashi . Intèrpret : Boutrois, Isabel; Domeneghetty, Eric; Grondin, Eric; Vergés, Tomeu; Westenhoeffer, Régine .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
20/07/2005.
Ballarí : Waksman, Andrés; Kovach, John; Gómez, Sònia; Azkue, Idurre; Arís, Laura . Autor/a : Aragay, Tomàs; General Eléctrica d'Espectacles . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Calvitti, Viviane . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles; Companyia Tomàs Aragay . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Il·luminació : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Vestuari : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Autor/a : Bonnema, Anneke; Lauwers, Jan; Needcompany; Lauwers, Jan . Compositor/a : Seghers, Maarten; Dahl, Hans Petter . Coreògraf : Needcompany . Companyia : La Rosa des vents/Scène Nationale de Villeneuve d'Ascq; Théâtre Garonne; Théâtre de la Ville de Paris; Festival d'Avignon; Brooklyn Academy of Music; Welt in Basel Theaterfestival; Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Needcompany; Lauwers, Jan . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn; Lauwers, Jan . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm & Barkey . Intèrpret : Lawton, Tijen; Peterhoff, Louise; Faure, Julien; Seghers, Maarten; Dahl, Hans Petter; Gob, Benoît; Bonnema, Anneke; Muynck,Viviane de; Hagberg, Ludde .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
18/10/2005.
Ballarí : Toledo, María; Marrero, Laura; Sanz, Virginia; Dorta, Élida; Hernández, Mayte . Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Guimerá, Enrique . Coreògraf : Nómada Danza-Teatro . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : Nieto, Julio . Il·luminació : Fernández, Francisco . So : Fernández, Francisco . Vestuari : Ayalón, Cristina . Producció : Iglesias, Arnaldo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
04/02/2006.
Autor/a : Oriol, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Temporada Alta; Mercat de les Flors; Elclimamola; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Sinniger de Salas, Diego; Rostaing, Marlène; Coutsier, Nick; Calsina Forrelland, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Casa de la dansa.
(Barcelona).
01/03/2018.
Adaptació : Mircev, Andrej . Coreògraf : Valenta, Zak . Companyia : Trafik . Escenografia : Pederin, Magdalena . Il·luminació : Valenta, Zak; Vnucec, Mario . Vestuari : Lovric Bosnjak, Lidija; Barbir, Nikola . Suports audiovisuals : Tomic, Ira; Kardum, John . Intèrpret : Flego, Toni .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
27/01/2023.
Compositor/a : Alva Noto (Nicolai, Carsten); Fm3; Goem; Coleen . Coreògraf : Johannessen, Ina Christel . Companyia : Zero Visibility Corp. . Escenografia : graa hverdag as; Torp, Kristin . Il·luminació : Karlsen, Kyrre Heldal . Vestuari : graa hverdag as; Torp, Kristin . Intèrpret : Tormoen, Line; Jourde, Dimitri; Bamphen, Sittibancha; Sundby, Vebjorn .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/2008.
Autor/a : Les Impuxibles; Velasco, Maria . Traducció : Villanueva Mir, Marc . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Les Impuxibles . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bernal, Carles . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Les Impuxibles; Teatre Nacional de Catalunya; Dansa Metropolitana . Intèrpret : Frigola Solé, Berta; Peya, Ariadna; López, Kiko; Gispert, Helena; Esteve, Montse; Diallo, Haley; Capell, Silvia; Farrero, Èlia; Vinyals, Pau . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
17/03/2022.
Autor/a : Kaiseki Teatre; Lázaro, Isaac; Zanuy, Roger . Compositor/a : Sala, Pep . Coreògraf : Marcos, Maite . Direcció : Julià, Roger . Escenografia : de la Cámara, Maria; Paré, Gabriel; Cube . Il·luminació : de la Cámara, Maria; Cube; Paré, Gabriel . So : Puntí, Carles . Vestuari : Cardoner, Núria . Intèrpret : Frau, Xavier; Fukutome, Andy; Goto, Akemi ; Lázaro, Isaac; Roig, Bàrbara; Santacana, Júlia; Yazaki, William ; Zanuy, Roger .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
03/07/2017.
Coreògraf : Synge, Robbie . Il·luminació : Gorman, Brian . So : Maxwell, David . Intèrpret : Synge, Robbie .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
24/11/2016.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Músic/a : Solé, Quim . Cantant : Rosselló, Empar . Autor/a : Rosselló, Empar; Rosselló, Empar . Ballarí : Rosselló, Empar . Coreògraf : Rosselló, Empar . Construcció objecte : Araksan; Rosselló, Empar . Companyia : Dames Negres, Reis Blancs; Espai MER . Direcció : Rosselló, Empar . Escenografia : Solé, Quim; Clemence, Quentin; Rosselló, Empar . Il·luminació : Rosselló, Empar . Vestuari : Rosselló, Empar; Araksan . Suports audiovisuals : Rosselló, Empar . Producció : Soria, Lorena . Intèrpret : Rosselló, Empar .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Can Felipa. Sala Gran.
(Barcelona).
Escena Poblenou. IV Festival de Tardor (4a : 2005 : Barcelona).
15/10/2005.
Autor/a : Cappi, Barbara . Coreògraf : Cappi, Barbara . Direcció : Cappi, Barbara . Il·luminació : Borrosa, Ana . So : Volpini, Alejandro . Intèrpret : Cappi, Barbara; Lalucat, Elena; Zanón, Rosalía .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/04/2019.
Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Granados, Enrique . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Il·luminació : Inglés, Eduard; Valls, Xavier . Vestuari : Cal, Maria . Intèrpret : Boza, Inés; Mallol, Carles .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/02/1993.
Ballarí : Thiéblemont, Cécile; Lengyel, Peter; Gemza, Peter; Reynolds, Kathleen; Martín-Gousset, Nasser; Nadj, Josef; Rokas, Laszlo; Bertrand, Guillaume; Szakonyi, Gyork; Debreï, Denes . Autor/a : Nadj, Josef . Compositor/a : Tickmayer, Stevan Kovacs . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Les Gémeaux / Scène Nationale Sceaus; Hebbel Theater Berlin; Festival d'Automne à Paris; Théâtre de la Ville de Paris; Centre Choréographique National d'Orléans . Escenografia : Goury . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Rigault, Catherine .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
28/04/2006.
Ballarí : Tapia, Raquel; Porqueras, Eduard; Torrens, Alf . Coreògraf : Mariani, Paula . Direcció : Mariani, Paula . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
08/02/2002.
Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Cube.bz . Il·luminació : Cube.bz . So : Ases, Marc . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Alcaraz, Eneko; Solà, Lourdes; Sánchez, Dory; Salas Palau, Manel ; López Pérez, Isabel; López Espinosa, Roser; Gualtero, Raquel; Fiol, Miquel; Català, Joan; Campos, Fátima; De Querol i durán, Mireia . Músic/a : Paganini, Niccolò .
Temporada: 2013/14; 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/2014.
Ballarí : Malardier, Ghislain; Benamara, Tayeb; Stoffer, Ted; Augustijnen, Koen . Autor/a : Cools, Guy . Adaptació : Nueten, Guy van . Compositor/a : Nueten, Guy van . Coreògraf : Augustijnen, Koen . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Augustijnen, Koen . Escenografia : Koeman, Jean Bernard . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : De Blieck, Peter; Cappelle, Wim van de . Vestuari : Assche, Lies van .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2006.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Adaptació : Teatre de Cordó . Traducció : Zaragoza, Maria . Compositor/a : Carmona, Luis M. . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; El Teatro Fronterizo . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Montoya, Pep . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Martínez, Cristina . Intèrpret : Vinyes, Natàlia; Jové, Pep; Català, Núria; Rovira, Maria; Dale, Giovanna; Peraire, Cristina .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
01/12/1993.
Autor/a : Blanco, Cris ; Bueno Rodríguez, Oscar; Cruz, Javier; Celada, Cris; Velarde, Amaranta . Adaptació : Hernández, Ayara . Coreògraf : Hernández, Ayara; Velarde, Amaranta . Il·luminació : Roca Saiz, Sergio . Producció : Mercat de les Flors; El Graner; La Casa Encendida . Intèrpret : Cruz, Javier; Blanco, Cris ; Velarde, Amaranta ; Bueno Rodríguez, Oscar .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
08/04/2016.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.