Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Autor/a : Aragon, Louis . Compositor/a : Jackson Five Band; Couturier, Eve; Palis, Jean-Jacques; Terrugi . Coreògraf : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Companyia : Man Drake . Il·luminació : Stäuble, Emmanuelle; Levy, Daniel . So : Couturier, Eve .
Temporada: 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
05/06/2001.
Ballarí : Malardier, Ghislain; Benamara, Tayeb; Stoffer, Ted; Augustijnen, Koen . Autor/a : Cools, Guy . Adaptació : Nueten, Guy van . Compositor/a : Nueten, Guy van . Coreògraf : Augustijnen, Koen . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Augustijnen, Koen . Escenografia : Koeman, Jean Bernard . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : De Blieck, Peter; Cappelle, Wim van de . Vestuari : Assche, Lies van .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2006.
Ballarí : Thiéblemont, Cécile; Lengyel, Peter; Gemza, Peter; Reynolds, Kathleen; Martín-Gousset, Nasser; Nadj, Josef; Rokas, Laszlo; Bertrand, Guillaume; Szakonyi, Gyork; Debreï, Denes . Autor/a : Nadj, Josef . Compositor/a : Tickmayer, Stevan Kovacs . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Les Gémeaux / Scène Nationale Sceaus; Hebbel Theater Berlin; Festival d'Automne à Paris; Théâtre de la Ville de Paris; Centre Choréographique National d'Orléans . Escenografia : Goury . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Rigault, Catherine .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
28/04/2006.
Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Delforge, Laurent . Coreògraf : Oliván, Roberto . Direcció : Delforge, Laurent; Oliván, Roberto . Escenografia : R.O.P.A. Roberto Olivan Performing Arts . Il·luminació : Ibáñez, Oriol . Vestuari : Parra, Ariadna . Suports audiovisuals : Tardy, Romain . Producció : Festival Grec de Barcelona; R.O.P.A. Roberto Olivan Performing Arts; Festival Sismògraf . Intèrpret : Garcia, Luís; Ceruti, Delia; Tiger, Manuel . Ballarí : Breiova, Tina Afiyan; Plaza, Héctor; Narli, Dunya; Jurado, Chey; Yoshida, Akira .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Teatre Municipal de Girona.
(Girona).
27/04/2018.
Cantant : Argemí, Anna; Soriano, Isabel; Ribera, Xavier . Ballarí : Monge, Mònica; Medina, Marta; Pintó, David; Ros, Norma; Rycroft, Fiona; Vicente, Imma; Marín, Anna . Autor/a : Alcántara, Ricard . Traducció : Jané, Albert . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Traveria, Lluís . Companyia : Roseland Musical; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Davison, Mary; Morino, Keith; Almirall, Marta . Escenografia : Ros, Rosa . Il·luminació : Albir, Mingo . So : B+B . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Intèrpret : Veiga, Manuel; Martínez, Dolors .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
14/12/2001.
Autor/a : Newson, Lloyd . Compositor/a : Johnston, Adrian . Coreògraf : DV8 Physical Theatre; Newson, Lloyd . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : MacNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); Sadler's Wells . Ballarí : Ballarins del Ballet Rambert .
Estrena:
Autor/a : Ferrera, Jorge . Ballarí : Moreno, Jeanette . Compositor/a : Sawhney, Nitin; Mozart, Wolfgang Amadeus; Morricone, Ennio; Bethania, Maria; Basic Traxx; Lenine; Björk; Chabine, Khalil . Coreògraf : Moreno, Jeanette . Companyia : Teatro El Puente; Tempo . Direcció : Moreno Silva, Jeane; Ferrera Barrios, Jorge . Escenografia : Hernández, René; Blanco, Tamara . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Viven's . Intèrpret : Ferrera, Jorge .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre Blas Infante.
(Badalona).
07/05/2005.
Autor/a : Oriol, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Temporada Alta; Mercat de les Flors; Elclimamola; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Sinniger de Salas, Diego; Rostaing, Marlène; Coutsier, Nick; Calsina Forrelland, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Casa de la dansa.
(Barcelona).
01/03/2018.
Ballarí : Toledo, María; Marrero, Laura; Sanz, Virginia; Dorta, Élida; Hernández, Mayte . Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Guimerá, Enrique . Coreògraf : Nómada Danza-Teatro . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : Nieto, Julio . Il·luminació : Fernández, Francisco . So : Fernández, Francisco . Vestuari : Ayalón, Cristina . Producció : Iglesias, Arnaldo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
04/02/2006.
Ballarí : Waksman, Andrés; Kovach, John; Gómez, Sònia; Azkue, Idurre; Arís, Laura . Autor/a : Aragay, Tomàs; General Eléctrica d'Espectacles . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Calvitti, Viviane . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles; Companyia Tomàs Aragay . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Il·luminació : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Vestuari : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Ballarí : Recacha, Mercedes; Anglada, Sarah; Barral, Alba; Briansó, Anna; Moraes, Viviane de; Nebot, Nel·lo . Autor/a : Ley, Pablo; Boza, Inés . Adaptació : Folch, Marta . Compositor/a : Reboutsika, Evanthia; Banda Iónica; Pärt, Arvo . Coreògraf : Nebot, Nel·lo; Moraes, Viviane de; Briansó, Anna; Barral, Alba; Recacha, Mercedes; Anglada, Sarah . Companyia : Senza Tempo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Boza, Inés; Canosa, Lali . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Gutiérrez, Quico . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Zitzmann, Alex; Riedeberger, Christian; Hartlaub, Daniel . Producció : Candela, Núria .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
20/07/2006.
Ballarí : Soro, David; Bou, Marta; Dahl, Janine; Gisbert, Ramon; Merlot, Neus; Rodrigo, Víctor; Agredo, Duviel . Autor/a : Mann, Thomas; Rodrigo, Víctor; Ràfols, Mingo . Compositor/a : Espasa, Daniel . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo; Gotor, Blanca . Escenografia : Gotor, Blanca; Pauliri . Il·luminació : Barratxina, Peni . Vestuari : Martínez, Jabel; Belart, Antonio .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/03/2002.
Autor/a : Colomer, Imma . Compositor/a : Batllés, Xavier; Villalonga, Cristina . Coreògraf : Boronat, Mercè; Colomer, Imma; Lekumberri, Idoia de . Companyia : Companyia de Teatre-Dansa Novacelona . Direcció : Colomer, Imma . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Olivar, César . Ballarí : Boronat, Mercè; Lekumberri, Idoia de .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
09/09/1990.
Autor/a : Carrasco, Marta . Compositor/a : Carrasco, Marta . Coreògraf : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta . Direcció : Cors, Pep; Carrasco, Marta; Vilicic, Antoni . Escenografia : Carrasco, Marta . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Carrasco, Marta . Vestuari : Fernández, Pau; Companyia Marta Carrasco . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco . Ballarí : Carrasco, Marta .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
12/07/2017.
Ballarí : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Autor/a : Joliet, Bruno . Traducció : Cobeña, Judith; Albertini, Chantal Maria . Compositor/a : Courtin, Bruno . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Escenografia : Guenin, Thierry . Il·luminació : Garot, Sylvie .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
08/06/1999.
Ballarí : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Autor/a : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff; Mackenzie, Michael; Pilon, Victor; Lemieux, Michel . Compositor/a : Bertrand, Ginette . Coreògraf : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Companyia : PPS Danse . Direcció : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff . Escenografia : Lagacé, Bernard . Il·luminació : Parent, Marc . Vestuari : Arderson Berry, Tammy; Meunier, Paule-Josée . Intèrpret : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : García Lorca, Federico; Cano, Rubén; Suárez, Francisco . Ballarí : Campo, Florencio; Faci, Claudia; Doña, Daniel; Martín, Inge; Jiménez, Kelian; Reyes, Isaac de los; Suárez, Alegría; Maya, José . Cantant : Losada, Aurora; Pura, Juan de; Román, Simón . Músic/a : Suárez, Juan Antonio ("Canito"); Rey, Antonio; Suárez, Pablo; Suárez Sena, Daniel . Compositor/a : Cachapines; Suárez Cano, Juan Antonio; Suárez, Pablo; Pura, Juan de; Suárez Sena, Daniel . Coreògraf : Campo, Florencio . Direcció : Pura, Juan de; Suárez Sena, Daniel; Suárez, Pablo; Suárez Cano, Juan Antonio; Suárez, Francisco; Cachapines . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Echevertz, Rafael . Vestuari : Álvarez, Maite .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
30/10/2004.
Músic/a : Ibáñez, José; Rodríguez, Gaspar; Moreno, Nicasio; Jurado, Daniel; Torre, Elisa de la; Arimani, Nacho; Maldonado, Pablo Rubén; Suárez, Pablo . Ballarí : Bajo, Mayte; Carmona, Jesús; Martín, Iván; Pericet, Olga; Esteban, Esther; Rey, Mara; Vega, Cristina de; López, María; Belda, Fredo; Rodríguez, Carlos . Cantant : Rey, Mara . Autor/a : Pisani, Guillermo; Rodríguez, Carlos . Compositor/a : Rodríguez, Gaspar; Monje, Iván; Suárez, Pablo; Torre, Elisa de la; Rey, Antonio . Coreògraf : Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rodríguez, Carlos; Sáiz, José Luis; Rojas, Miguel Ángel . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David; Spinelli, Sergio . So : Fernández, Gonzalo . Vestuari : Carrascal, Gabriel . Producció : Castres, Belén . Intèrpret : Rojas, Miguel Ángel .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (3a : 2005 : Santa Susanna).
31/07/2005.
Ballarí : Espinet, Natàlia . Autor/a : Pessoa, Fernando; Paz, Octavio; Espinet, Natàlia . Compositor/a : Gershwin, George; Moloko; Tricky; Gurtu, T. . Coreògraf : Espinet, Natàlia . Direcció : Estivill, Quico . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Pujol, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Espinet, Natàlia .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
04/10/1997.
Ballarí : Yahia-Aissa, Nabil; Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo; Bandlien, Brynjar; Balestra, Ornella . Autor/a : Hoghe, Raimund . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Hoghe, Raimund . Companyia : Raimund Hogue Company . Il·luminació : Hoghe, Raimund; Seval, Amaury . So : Sträkter, Franc . Producció : Antolinos, Arnaud .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/11/2006.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.