Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 92
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Salado, Maite; Mattox, Matt . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Escenografia : Graell, Mercè; Grau, Irene . Vestuari : Dansteater Ballet . Intèrpret : Perez Lago, Jesús; Herranz, Daniel; Granell, Myriam; Areste, Carmen; Gentile, Paola; Cots, Roberto; Camarena, Jaime; Arjona, Joaquín; Arias, Berta; Salado, Maite .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
07/11/1991.
Autor/a : Panadero, Nazareth; Aumedes, Meritxell; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Compositor/a : Richter, Max; Sakamoto, Ryuichi; Mortazavi, Mohammad Reza; Bevin, Joep; Arnalds, Ólafur; Frahm, Nils; Schumann, Walter . Coreògraf : Panadero, Nazareth . Direcció : Aumedes, Meritxell; Panadero, Nazareth; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Escenografia : Strecker, Michael; Panadero, Nazareth; Binder, Adolphe; Aumedes, Meritxell . Il·luminació : Deppe, Lutz . Producció : Centro Coreográfico Canal; Festival d'estiu Grec; Teatros del Canal . Intèrpret : Panadero, Nazareth; Strecker, Michael .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
14/07/2022.
Autor/a : Stoklos, Denise . Coreògraf : Stoklos, Denise . Direcció : Stoklos, Denise . Il·luminació : Meulen, Annette Ter; Stoklos, Denise . Vestuari : França, Verônica . Intèrpret : Stoklos, Denise .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
12/06/1994.
Autor/a : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Compositor/a : K K Null . Coreògraf : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Companyia : Compagnie Maria Stamenkovic Herranz; Teatre Lliure . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Mitev, Veselin . Vestuari : Debeuf, Cédrick . Producció : Bernat, Dominique . Intèrpret : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (2a : 2008 : Barcelona).
11/04/2008.
Autor/a : Fondevila, Jordi; Arretxe, Itxaso; Fondevila, Jordi; Martínez, Irene; Pla, Xavier; Sáez, Xavi; Suñé, Neus . Coreògraf : Suñé, Neus . Companyia : Atolladero Teatre . Direcció : Fondevila, Jordi . Escenografia : Martínez, Irene . Il·luminació : Arbizu, Miki . So : Martínez, Damià . Vestuari : Martínez, Irene . Suports audiovisuals : MTM & Karavan Films . Intèrpret : Arretxe, Itxaso; Sáez, Xavi; Suñé, Neus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
13/10/2006.
Autor/a : Lauwers, Jan . Compositor/a : Dahl, Hans Petter; Seghers, Maarten . Coreògraf : Lauwers, Jan . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Dahl, Hans Petter; Barkey, Grace Ellen; Lawton, Tijen; Bonnema, Anneke; Gob, Benoît; Van Bruystegem, Inge; Faure, Julien; Seghers, Maarten .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
06/03/2008.
Compositor/a : U2; Fripp, Robert; Summers, Andy; Sylvian, David; Car, Dalis . Coreògraf : Patrito, Enrica . Companyia : Assemblea Teatro . Direcció : Sicco, Renzo . Vestuari : Pianciola, Silvia . Intèrpret : Consoladi, Maurizio; Portani, Paolo; Sicco, Paolo; Arena, Silvia; Casano, Laura; Piana, Roberto .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/01/1994.
Coreògraf : Galo, Rita . Companyia : Companhia de Dansa de Almada . Direcció : Franco, Maria; Galo, Rita . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Machado, Pedro . Vestuari : Saraiva, Ana . Intèrpret : Careto, Tiago; Silva, Theresa da; Jones, Jack; Silva, David; Jordao, Carla; Nogueira, Alexandrina; Galo, Rita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
10/09/2006.
Coreògraf : Oyen, Alan Lucien . Escenografia : Flack, Martin . Il·luminació : Skjerven, Torkel . So : Innvær, Gunnar; Overland, Terje Wessel . Vestuari : Sjogren, Stine . Producció : Dansens Hus; he Norwegian National Opera & Ballet y Julidans Festival de Ámsterdam . Intèrpret : Weinberger, Tom; Nelson, Waldean ; Lee, Yi-Chi; Jennings, Scott; Thoman, Jacob; Ancona, Olivia; Wu, Cheng-An .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Autor/a : Jubete, Marc . Traducció : Kellnerová, Kristina . Coreògraf : Jubete, Marc . Companyia : Col·lectiu Somniu . Direcció : Pires, Dàmaris; Salerno, Piermario . Intèrpret : Jubete, Marc; Pascual, Blanca; Feliu, Ernest; Pitarch, Aïda; Llussà, Ariadna . Músic/a : Rückwardt, Ture; Tabalers del Ball dels Diables de Reus .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
03/06/2023.
Coreògraf : Gomila, Tomeu . Construcció objecte : Melis, Alexandra; Galvâo, eros; Machado, Ananda . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Galvâo, eros; Lukacs, Gaspar . Escenografia : Au Ments Dansa . Il·luminació : Martínez, Manuel . Vestuari : Au Ments Dansa . Intèrpret : Cruz, Andrea; Mayans, Vicens; Fernández, Yolanda .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
03/03/2002.
Compositor/a : Satie, Erik . Coreògraf : Ros de la Grange, Veronique . Companyia : Compagnie Raoul Printemps . Direcció : Nesme, Philippe . Escenografia : Nesme, Philippe . Il·luminació : Andrieux, Philippe . Vestuari : Couleon, Etienne; Costumessa . Intèrpret : Nesme, Philippe . Ballarí : Ros de la Grange, Veronique . Músic/a : Jorba, Montserrat; Martínez, Carme .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Institut Francès.
(Barcelona).
27/05/1991.
Autor/a : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Ballarí : Montseny, Maria; Albuerne, Jorge . Coreògraf : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Companyia : Traspié . Direcció : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Intèrpret : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Músic/a : Ibáñez, José; Rodríguez, Gaspar; Moreno, Nicasio; Jurado, Daniel; Torre, Elisa de la; Arimani, Nacho; Maldonado, Pablo Rubén; Suárez, Pablo . Ballarí : Bajo, Mayte; Carmona, Jesús; Martín, Iván; Pericet, Olga; Esteban, Esther; Rey, Mara; Vega, Cristina de; López, María; Belda, Fredo; Rodríguez, Carlos . Cantant : Rey, Mara . Autor/a : Pisani, Guillermo; Rodríguez, Carlos . Compositor/a : Rodríguez, Gaspar; Monje, Iván; Suárez, Pablo; Torre, Elisa de la; Rey, Antonio . Coreògraf : Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rodríguez, Carlos; Sáiz, José Luis; Rojas, Miguel Ángel . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David; Spinelli, Sergio . So : Fernández, Gonzalo . Vestuari : Carrascal, Gabriel . Producció : Castres, Belén . Intèrpret : Rojas, Miguel Ángel .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (3a : 2005 : Santa Susanna).
31/07/2005.
Autor/a : Etura, Marta; Muraday, Chevi . Coreògraf : Muraday, Chevi . Companyia : Cia. Losdedae . Direcció : Picazo, David; Muraday, Chevi . Il·luminació : Picazo, David . Intèrpret : Muraday, Chevi; Etura, Marta . Músic/a : Miluy, Ricardo; Marín, Mariano .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
23/04/2014.
Autor/a : Roca, José María . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Araujo, Thomé . Companyia : Producciones Imperdibles . Direcció : López, Gema . Vestuari : Cantó, Mai . Producció : Redivo, Silvana . Intèrpret : Cañadas, Manuel; Castro, Javier; Jiménez, Inmaculada; Agudo, Inmaculada; Cabeza de Vaca, María; Sánchez, Ro .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
30 nits (7a : 2006 : Sabadell).
03/07/2006.
Autor/a : Barranco, Susanna; Picó, Sol . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Barranco, Susanna . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Gibert, Xavier . Producció : Companyia de dansa Sol Picó; Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Sánchez, Encarni; Picó, Sol; Barranco, Susanna; Fernández, Carlos .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
26/05/2021.
Coreògraf : Valdivia, Katerina . Intèrpret : Valdivia, Katerina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
09/02/2007.
Ballarí : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Autor/a : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff; Mackenzie, Michael; Pilon, Victor; Lemieux, Michel . Compositor/a : Bertrand, Ginette . Coreògraf : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Companyia : PPS Danse . Direcció : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff . Escenografia : Lagacé, Bernard . Il·luminació : Parent, Marc . Vestuari : Arderson Berry, Tammy; Meunier, Paule-Josée . Intèrpret : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : Llull, Dani . Compositor/a : Bonacho, Nacho; Bonacho, David G.; Cortés, Momo; Miranda, Diego . Coreògraf : Cristóbal, Ricardo . Companyia : Tarambana (Companyia de dansa) . Direcció : Bonacho, Nacho . Il·luminació : Recuero, Gustavo . Suports audiovisuals : Bonus extra . Intèrpret : Rojas, Sonia de; Llull, Dani; Nieves, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
14/10/2016.
Autor/a : Gogol, Nikolai Vassilievitx . Compositor/a : Chopin, Frédéric . Coreògraf : Van Hoecke, Micha . Companyia : L'Ensemble ; Reindhardt, Django . Direcció : Van Hoecke, Micha . Escenografia : Grampone, Aldo . Vestuari : Salvo, Lily . Intèrpret : Schiavon, Giancarlo; Costa, Hervé; Socogmamp, Raffaele; Francescantonio, Franco di; Erken, Valerie; Donata, Diaferia; Matsuse, Miki; Pantigny, Catherine; Caccavale, Michela; Falcon, Marzia; Wakabayashi, Yoko; Ferilli, Mauro; Gessaroli, Ivan; Chalon, Jean Christian; Scialfa, Emma .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
17/06/1994.
Autor/a : Amici, Amina; Sandroni, Simone; Flory, Lenka; Sandroni, Simone; Micci, Pietro . Coreògraf : Flory, Lenka; Sandroni, Simone . Companyia : Dejà Donné . Direcció : Sandroni, Simone; Flory, Lenka . So : Berg, Gaëtan van den . Vestuari : Flory, Lenka . Intèrpret : Sandroni, Simone; Micci, Pietro; Amici, Amina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Bravium Teatre.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
26/10/2007.
Autor/a : Vidal, Jordi L.; Vidal, Jordi L. . Coreògraf : Vidal, Jordi L. . Intèrpret : Vidal, Jordi L. .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Més Dansa (2a : 2007 : Reus).
20/10/2007.
Autor/a : Salvat-Papasseit, Joan; Puyo, Magda . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Puyo, Magda . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Planas, Jordi . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Brossa, Sílvia; Jodar, Toni; Recacha, Mercedes; Soler, Lluís; Rabadan, Òscar .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/06/1997.
Adaptació : Cia. Ad Libitum . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Gutiérrez, Laura . So : Bañasco, Javi G. . Vestuari : Clos, Laura . Suports audiovisuals : Oliver, Cristina . Producció : Cia. Ad Libitum . Intèrpret : Vendrell, Anna; Font Alonso, Jordi; Cárcel, Javier; Gallardo, Carlos .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
10/10/2014.
Autor/a : Horikawa, Hisako . Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Torrent, Carme; Horikawa, Hisako . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Horikawa, Hisako; Torrent, Carme . Intèrpret : Torrent, Carme .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
18/11/2005.
Autor/a : Vergés, Tomeu . Compositor/a : Tazartes, Guedalia . Coreògraf : Vergés, Tomeu . Companyia : Cia. Mandrake . Direcció : Vergés, Tomeu . Escenografia : Pelletier, Sandrine . Il·luminació : Forey, Cristophe . Vestuari : Pelletier, Sandrine . Intèrpret : Montlló, Roser; Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu; Coupat, François; Rodríguez, Anna .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/10/1992.
Compositor/a : Salas, Manel . Coreògraf : Estellé, Aurea . Companyia : Teatre de l'Aire . Direcció : Torres, Robert . Escenografia : Teatre de l'Aire . Il·luminació : Skainilli, Marcello . Vestuari : Teatre de l'Aire . Intèrpret : Cambray, Roser; Díez, Lara; Estellé, Aurea .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (10a : 2001: Lleida).
04/11/2001.
Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Werner, Carmen . Il·luminació : Abreu, Daniel . Producció : Compañia Nómada; Teatre Victòria . Intèrpret : Torres, Roberto .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
Cicle de companyies en xarxa (7è : 2016 : Barcelona).
02/11/2016.
Compositor/a : Mystic River; Bar II; Buddha; The Last Samurai; Goldfrapp; Leao, Rodrigo; Gabriel, Peter; Ghost Book . Coreògraf : Nogueira, Alexandrina . Companyia : Companhia de Dansa de Almada . Direcció : Nogueira, Alexandrina; Franco, Maria . Escenografia : Nogueira, Alexandrina . Il·luminació : Belo, Fernando . Vestuari : Nogueira, Alexandrina . Intèrpret : Galo, Rita; Gomes, Rafaela; Careto, Tiago; Cardoso, Daniel; Jordao, Carla; Nogueira, Alexandrina; Silva, Theresa da .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
09/09/2006.
Autor/a : Libé, Daniela . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Il·luminació : Gontán, Felix . Vestuari : Libé, Daniela; Delfín, David . Intèrpret : Suilma Aali-Taleb; García, Diego; Hernández, Alexis; Pineroli, Pierluca; García, Jorge; Hyam, David; Serrano, Pablo; Álvarez, Itsaso; Cardoso, Sandra; González, Sílvia; Delfín, David .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
03/06/2002.
Autor/a : Pericot, Iago . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Leparski, Andrzej; Cortés, Jordi . Companyia : Mercat de les Flors; MOM Produccions . Direcció : Pericot, Iago . Escenografia : Pericot, Iago . Il·luminació : Milan, Pere; Azorín, Paco . Vestuari : Abril, Josep . Producció : MOM Produccions; Tedesko, Mònica; Mercat de les Flors . Intèrpret : Cortés, Jordi; Ferrer, Neus; Kapoya, Óscar; López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/04/2008.
Ballarí : Lawton, Tijen; Sagna, Carlotta . Autor/a : Lauwers, Jan . Coreògraf : Lauwers, Jan; Sagna, Carlota . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Vercruyse, Dries . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Downey, Misha; Muynck,Viviane de; Torroja, Eduardo; Seghers, Mil; Versnel, Simon; Cunill, Gonzalo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
12/07/1999.
Autor/a : Tardieu, Jean . Compositor/a : Sakamoto, Ruichi; Monk, Meredith; Reich, Meredith; Reindhardt, Django . Coreògraf : Van Hoecke, Micha . Companyia : L'Ensemble . Direcció : Van Hoecke, Micha . Intèrpret : Gessaroli, Ivan; Van Hoecke, Micha; Ferilli, Mauro; Wakabayashi, Yoko; Falcon, Marzia; Caccavale, Michela; Pantigny, Catherine; Matsuse, Miki; Chalon, Jean Christian .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Barcelona).
18/06/1994.
Autor/a : Anima Danza . Coreògraf : Anima Danza . Companyia : Anima Danza . Direcció : García, Sara . Intèrpret : García, Sara; Solà, Carme; Hernández, Óscar; Jiménez, Cristian; Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Raval.
(Barcelona).
Mostra de Teatre al Raval (8a : Barcelona).
27/05/1999.
Adaptació : Socías, Olga . Coreògraf : Socías, Olga . Construcció objecte : Laín, David . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Costa, Josep . Escenografia : Muchart, Carles . Vestuari : Rico, Montserrat . Intèrpret : Ruiz, Marta; Lara, Juan Jesús; Morera, Isaac; Morera, Verònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Mostra de Teatre Infantil i Juvenil de Catalunya.
27/05/2000.
Compositor/a : Romaní, Oriol . Coreògraf : Ros, Agustí . Direcció : Ros, Agustí . Intèrpret : Ros, Roser .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Piscines Bernat Picornell.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
19/07/1998.
Autor/a : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Compositor/a : Schvarzman, Pablo . Coreògraf : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Direcció : Szpumberg, Victoria . Il·luminació : Blanch, Oriol . Vestuari : Menacho, Filomena . Intèrpret : Brncic, Constanza .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Conservas.
(Barcelona).
16/11/2000.
Compositor/a : Ponifasio, Lemi; Avendaño, Elisa . Coreògraf : García-Huidobro, Natalia; Ponifasio, Lemi . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen . Producció : FITAM - Fundación Teatro a Mil; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : García-Huidobro, Natalia; Avendaño, Elisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
15/07/2023.
Autor/a : Castelló, David . Coreògraf : Ballús, Meritxell; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell'; Gispert, Aina de . Companyia : Concos Club . Direcció : Castelló, David . Il·luminació : Bolinches, Edu . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell'; Gispert, Aina de; Dj Malo .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
24/11/2006.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Romei, Roberto . Il·luminació : Banús, Andreu . Vestuari : Pérez, Caterina . Intèrpret : Corchero, Andrés; Pérez, Ana .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
28/03/2015.
Adaptació : Tola, Albert . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Producció : Associació Teatral d'Innovació i Complicitat ATIC . Intèrpret : Ahmed, MD Shakib; Motin, Motin; Sharma, Abhishek; Noreen, Mehwish; Khatri, Anjila; Khaur, Mehekdeep; Ahsan, Sikander; Santiró, Adelaida; Menárgez, Paquita; Ortiz, Julietta; Teixeira, Avelina; Quiles, maria Dolores; Carrero, Francisca; Álvarez, Julio; Ayub, Abdullah; Zulficar, Malaika; Aziz, Marwa; Belkaid, Ashraf; Farin, Mariya Akter; Gul, Umar; Islam, Mahbuba; Kaur, Arshpred; Karchaidze, Giorgi; Khadka, Spandan; Kusurashvili, Nika; Pascual, Juliene; Tasmin, Afsara; Uddin, Ovi Mohi; Tola, Albert; Zheng, Jin Xiong .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
02/04/2019.
Autor/a : Andersen, Hans Christian . Adaptació : Miralles, Montserrat; Contreras, Roser . Coreògraf : Contreras, Carme . Companyia : Dreams Teatre . Direcció : Contreras, Carme . Intèrpret : Peran, Mario; Reyes, Óscar; Gómez, María del Mar; Bovet, Lourdes; Anglès, Daniel; Miralles, Montse; Contreras, Roser; García, Laura; Cebrián, Dafne; Ximenes, Eva .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori Municipal.
(Martorell).
06/10/1996.
Coreògraf : Carroll, Shana; Snider, Gypsy . Companyia : Traces . Direcció : Soldevila, Sébastien; Snider, Gypsy; Carroll, Shana . Intèrpret : Bourgeois, Héloïse; Cruz, Francisco; Cruz, Raphael; Henderson, Brad; Underwood, Will .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
26/06/2008.
Músic/a : Baeck, Wim; Timbremont, Dimitri; Thiecke, Johannes Paulus; Terlenka, John; Verbraeken, Carl . Cantant : Beul, Eurudike de . Ballarí : Lefeuvre, Samuel; Chartier, Franck; Carrizzo, Gabriela . Coreògraf : Chartier, Franck; Lefeuvre, Samuel; Carrizzo, Gabriela . Companyia : Peeping Tom . Escenografia : Heyvaert, Pol . Intèrpret : Versnel, Simon .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/10/2006.
Autor/a : Closa, Toni . Coreògraf : Solà, Carme . Companyia : Cia. La Mandarina . Direcció : Closa, Toni . Vestuari : Porta, Marta . Intèrpret : Hervás, Marta; Solà, Carme; Domingo, Ingrid .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/10/2013.
Autor/a : Castells, Joan; Albiol, Francesc . Músic/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Bresca, Andreu; Oller, Ramon . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Caritx, Roser . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Caritx, Roser . Intèrpret : Albiol, Cesc .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
15/06/1997.
Autor/a : El Conde de Torrefiel . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Companyia : Praga, Rebecca . Direcció : Gisbert, Pablo; Beyeler, Tanya . Escenografia : Salcedo, Jorge . Il·luminació : Más, Octavio . So : García, Adolfo . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; El Graner . Intèrpret : Carbajal, Nicolás; Mallols, David; Pérez, Albert; Orive, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
05/12/2015.
Autor/a : López, Aritz; Vilaseca, Jordi; Casas, Pedro . Coreògraf : Vilaseca, Jordi . Companyia : Cia. Proyecto Larrua . Direcció : Vilaseca, Jordi . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Alcorta, David . So : Cobo, Luis Miguel . Vestuari : Mujika, Xabier . Intèrpret : López, Aritz; Ruiz De Loizaga, Maddi; Magriñà, Íngrid; Martín, Begoña; Usandizaga, Ainhoa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
23/03/2023.
Músic/a : Reyes, Guillem . Autor/a : Robelló, Marta . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Algo, Víctor . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Algo, Víctor . Producció : Gataro; Figueras, Savina . Intèrpret : Guerra, Beàlia; Canet, Lluís; Bonjoch, Júlia; Suñé, Ariadna; Martínez Gil, Óscar; Saló, Tono; Cot, Bernat .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
17/12/2010.