Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Chipaumire, Nora . Coreògraf : Chipaumire, Nora . So : White, Philip . Intèrpret : Chipaumire, Nora; Watt, Shamar; Gagliardi, David; Khan, Atyyah; White, Philip .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
08/07/2019.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc . Coreògraf : Fernández, Daniel . Companyia : Mad Winds Company . Il·luminació : Rovira, Ana . Vestuari : Milà, Núria . Intèrpret : Ishida, Mari; Tolsà, Blanca; Comas, Arnau; Gnola, Alberto; Murakami, Rina; Collazo, Carmen .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
15/04/2016.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Autor/a : Blanco, Cris ; Bueno Rodríguez, Oscar; Cruz, Javier; Celada, Cris; Velarde, Amaranta . Adaptació : Hernández, Ayara . Coreògraf : Hernández, Ayara; Velarde, Amaranta . Il·luminació : Roca Saiz, Sergio . Producció : Mercat de les Flors; El Graner; La Casa Encendida . Intèrpret : Cruz, Javier; Blanco, Cris ; Velarde, Amaranta ; Bueno Rodríguez, Oscar .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
08/04/2016.
Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Cube.bz . Il·luminació : Cube.bz . So : Ases, Marc . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Alcaraz, Eneko; Solà, Lourdes; Sánchez, Dory; Salas Palau, Manel ; López Pérez, Isabel; López Espinosa, Roser; Gualtero, Raquel; Fiol, Miquel; Català, Joan; Campos, Fátima; De Querol i durán, Mireia . Músic/a : Paganini, Niccolò .
Temporada: 2013/14; 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/2014.
Coreògraf : Batti, Marco . Direcció : Batti, Marco . Escenografia : Risam For Show Srl . Il·luminació : Tabbì, Claudia . Vestuari : Atelier, Jasha . Ballarí : Sánchez, Jesús Antonio; Villani, Tizziano; Garros, Renaud; Zeno Bassanese, Federico; Palmitesta, Francesco; Truzzi, Andrea; Giacalone, Guiseppe; del Sal, Filippo .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Municipal de Girona.
(Girona).
15/05/2016.
Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Delforge, Laurent . Coreògraf : Oliván, Roberto . Direcció : Delforge, Laurent; Oliván, Roberto . Escenografia : R.O.P.A. Roberto Olivan Performing Arts . Il·luminació : Ibáñez, Oriol . Vestuari : Parra, Ariadna . Suports audiovisuals : Tardy, Romain . Producció : Festival Grec de Barcelona; R.O.P.A. Roberto Olivan Performing Arts; Festival Sismògraf . Intèrpret : Garcia, Luís; Ceruti, Delia; Tiger, Manuel . Ballarí : Breiova, Tina Afiyan; Plaza, Héctor; Narli, Dunya; Jurado, Chey; Yoshida, Akira .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Teatre Municipal de Girona.
(Girona).
27/04/2018.
Autor/a : Cappi, Barbara . Coreògraf : Cappi, Barbara . Direcció : Cappi, Barbara . Il·luminació : Borrosa, Ana . So : Volpini, Alejandro . Intèrpret : Cappi, Barbara; Lalucat, Elena; Zanón, Rosalía .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/04/2019.
Coreògraf : Synge, Robbie . Il·luminació : Gorman, Brian . So : Maxwell, David . Intèrpret : Synge, Robbie .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
24/11/2016.
Autor/a : Zabaleta, Asier . Coreògraf : Zabaleta, Asier . Direcció : Zabaleta, Asier . Producció : Ertza . Intèrpret : Souza, Henrique de; Scotto, Marina; Almeida, Thiago Luiz; Nguerna, Sergio; Sastre, Iñar .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Autor/a : Kaiseki Teatre; Lázaro, Isaac; Zanuy, Roger . Compositor/a : Sala, Pep . Coreògraf : Marcos, Maite . Direcció : Julià, Roger . Escenografia : de la Cámara, Maria; Paré, Gabriel; Cube . Il·luminació : de la Cámara, Maria; Cube; Paré, Gabriel . So : Puntí, Carles . Vestuari : Cardoner, Núria . Intèrpret : Frau, Xavier; Fukutome, Andy; Goto, Akemi ; Lázaro, Isaac; Roig, Bàrbara; Santacana, Júlia; Yazaki, William ; Zanuy, Roger .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
03/07/2017.
Autor/a : Vila, Mireia; Elfa, Neus . Coreògraf : Elfa, Neus . Companyia : Cia, dell' Anima . Direcció : Elfa, Neus; Vila, Mireia .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
11/03/2016.
Autor/a : Duarri, Aleix . Coreògraf : García, Irene; Cia. La Quebrá . Escenografia : Cerdan, Sergi . So : Cascales, Marta . Intèrpret : Aragón, Jesús; Tolsà, Blanca; Salt, Ariadna; Vancells, Laia; Sureda, Joana; Fernàndez, Marc .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/04/2019.
Autor/a : Oriol, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Temporada Alta; Mercat de les Flors; Elclimamola; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Sinniger de Salas, Diego; Rostaing, Marlène; Coutsier, Nick; Calsina Forrelland, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Casa de la dansa.
(Barcelona).
01/03/2018.
Autor/a : El Conde de Torrefiel . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Companyia : Praga, Rebecca . Direcció : Gisbert, Pablo; Beyeler, Tanya . Escenografia : Salcedo, Jorge . Il·luminació : Más, Octavio . So : García, Adolfo . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; El Graner . Intèrpret : Carbajal, Nicolás; Mallols, David; Pérez, Albert; Orive, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
05/12/2015.
Adaptació : Tola, Albert . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Producció : Associació Teatral d'Innovació i Complicitat ATIC . Intèrpret : Ahmed, MD Shakib; Motin, Motin; Sharma, Abhishek; Noreen, Mehwish; Khatri, Anjila; Khaur, Mehekdeep; Ahsan, Sikander; Santiró, Adelaida; Menárgez, Paquita; Ortiz, Julietta; Teixeira, Avelina; Quiles, maria Dolores; Carrero, Francisca; Álvarez, Julio; Ayub, Abdullah; Zulficar, Malaika; Aziz, Marwa; Belkaid, Ashraf; Farin, Mariya Akter; Gul, Umar; Islam, Mahbuba; Kaur, Arshpred; Karchaidze, Giorgi; Khadka, Spandan; Kusurashvili, Nika; Pascual, Juliene; Tasmin, Afsara; Uddin, Ovi Mohi; Tola, Albert; Zheng, Jin Xiong .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
02/04/2019.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Romei, Roberto . Il·luminació : Banús, Andreu . Vestuari : Pérez, Caterina . Intèrpret : Corchero, Andrés; Pérez, Ana .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
28/03/2015.
Autor/a : Silveira, Cristina D. . Compositor/a : Rodríguez Barroso, Álvaro . Coreògraf : Silveira, Cristina D.; Pérez Bermejo, Cristina ; Sánchez Nevado, Elena . Companyia : Karlik Danza Teatro . Direcció : Silveira, Cristina D. . Escenografia : Uña, Susana de . Il·luminació : Pérez Hernando, David . Vestuari : Uña, Susana de . Suports audiovisuals : Karailias, Yorgos; Núnez Berrocoso, Mara .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
Cicle de companyies en xarxa (7è : 2016 : Barcelona).
30/09/2016.
Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Werner, Carmen . Il·luminació : Abreu, Daniel . Producció : Compañia Nómada; Teatre Victòria . Intèrpret : Torres, Roberto .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
Cicle de companyies en xarxa (7è : 2016 : Barcelona).
02/11/2016.
Autor/a : Carrasco, Marta . Compositor/a : Carrasco, Marta . Coreògraf : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta . Direcció : Cors, Pep; Carrasco, Marta; Vilicic, Antoni . Escenografia : Carrasco, Marta . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Carrasco, Marta . Vestuari : Fernández, Pau; Companyia Marta Carrasco . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco . Ballarí : Carrasco, Marta .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
12/07/2017.
Autor/a : Llull, Dani . Compositor/a : Bonacho, Nacho; Bonacho, David G.; Cortés, Momo; Miranda, Diego . Coreògraf : Cristóbal, Ricardo . Companyia : Tarambana (Companyia de dansa) . Direcció : Bonacho, Nacho . Il·luminació : Recuero, Gustavo . Suports audiovisuals : Bonus extra . Intèrpret : Rojas, Sonia de; Llull, Dani; Nieves, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
14/10/2016.