Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
151 - 200 de 203
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Adaptació : Cia. Ad Libitum . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Gutiérrez, Laura . So : Bañasco, Javi G. . Vestuari : Clos, Laura . Suports audiovisuals : Oliver, Cristina . Producció : Cia. Ad Libitum . Intèrpret : Vendrell, Anna; Font Alonso, Jordi; Cárcel, Javier; Gallardo, Carlos .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
10/10/2014.
Autor/a : Salvat-Papasseit, Joan; Puyo, Magda . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Puyo, Magda . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Planas, Jordi . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Brossa, Sílvia; Jodar, Toni; Recacha, Mercedes; Soler, Lluís; Rabadan, Òscar .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/06/1997.
Autor/a : Amici, Amina; Sandroni, Simone; Flory, Lenka; Sandroni, Simone; Micci, Pietro . Coreògraf : Flory, Lenka; Sandroni, Simone . Companyia : Dejà Donné . Direcció : Sandroni, Simone; Flory, Lenka . So : Berg, Gaëtan van den . Vestuari : Flory, Lenka . Intèrpret : Sandroni, Simone; Micci, Pietro; Amici, Amina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Bravium Teatre.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
26/10/2007.
Autor/a : Gogol, Nikolai Vassilievitx . Compositor/a : Chopin, Frédéric . Coreògraf : Van Hoecke, Micha . Companyia : L'Ensemble ; Reindhardt, Django . Direcció : Van Hoecke, Micha . Escenografia : Grampone, Aldo . Vestuari : Salvo, Lily . Intèrpret : Schiavon, Giancarlo; Costa, Hervé; Socogmamp, Raffaele; Francescantonio, Franco di; Erken, Valerie; Donata, Diaferia; Matsuse, Miki; Pantigny, Catherine; Caccavale, Michela; Falcon, Marzia; Wakabayashi, Yoko; Ferilli, Mauro; Gessaroli, Ivan; Chalon, Jean Christian; Scialfa, Emma .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
17/06/1994.
Autor/a : Llull, Dani . Compositor/a : Bonacho, Nacho; Bonacho, David G.; Cortés, Momo; Miranda, Diego . Coreògraf : Cristóbal, Ricardo . Companyia : Tarambana (Companyia de dansa) . Direcció : Bonacho, Nacho . Il·luminació : Recuero, Gustavo . Suports audiovisuals : Bonus extra . Intèrpret : Rojas, Sonia de; Llull, Dani; Nieves, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
14/10/2016.
Ballarí : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Autor/a : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff; Mackenzie, Michael; Pilon, Victor; Lemieux, Michel . Compositor/a : Bertrand, Ginette . Coreògraf : Hall, Jeff; Savoie, Pierre-Paul . Companyia : PPS Danse . Direcció : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff . Escenografia : Lagacé, Bernard . Il·luminació : Parent, Marc . Vestuari : Arderson Berry, Tammy; Meunier, Paule-Josée . Intèrpret : Savoie, Pierre-Paul; Hall, Jeff .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Compositor/a : Font, Margalida de la; Los Iracundos; Ventura, Josep; Tibor, Szenzö . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . So : Gomila, Tomeu . Vestuari : Cruz, Andrea .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/03/1998.
Autor/a : Barranco, Susanna; Picó, Sol . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Barranco, Susanna . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Gibert, Xavier . Producció : Companyia de dansa Sol Picó; Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Sánchez, Encarni; Picó, Sol; Barranco, Susanna; Fernández, Carlos .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
26/05/2021.
Autor/a : Roca, José María . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Araujo, Thomé . Companyia : Producciones Imperdibles . Direcció : López, Gema . Vestuari : Cantó, Mai . Producció : Redivo, Silvana . Intèrpret : Cañadas, Manuel; Castro, Javier; Jiménez, Inmaculada; Agudo, Inmaculada; Cabeza de Vaca, María; Sánchez, Ro .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
30 nits (7a : 2006 : Sabadell).
03/07/2006.
Autor/a : Etura, Marta; Muraday, Chevi . Coreògraf : Muraday, Chevi . Companyia : Cia. Losdedae . Direcció : Picazo, David; Muraday, Chevi . Il·luminació : Picazo, David . Intèrpret : Muraday, Chevi; Etura, Marta . Músic/a : Miluy, Ricardo; Marín, Mariano .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
23/04/2014.
Autor/a : García Lorca, Federico; Cano, Rubén; Suárez, Francisco . Ballarí : Campo, Florencio; Faci, Claudia; Doña, Daniel; Martín, Inge; Jiménez, Kelian; Reyes, Isaac de los; Suárez, Alegría; Maya, José . Cantant : Losada, Aurora; Pura, Juan de; Román, Simón . Músic/a : Suárez, Juan Antonio ("Canito"); Rey, Antonio; Suárez, Pablo; Suárez Sena, Daniel . Compositor/a : Cachapines; Suárez Cano, Juan Antonio; Suárez, Pablo; Pura, Juan de; Suárez Sena, Daniel . Coreògraf : Campo, Florencio . Direcció : Pura, Juan de; Suárez Sena, Daniel; Suárez, Pablo; Suárez Cano, Juan Antonio; Suárez, Francisco; Cachapines . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Echevertz, Rafael . Vestuari : Álvarez, Maite .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
30/10/2004.
Músic/a : Ibáñez, José; Rodríguez, Gaspar; Moreno, Nicasio; Jurado, Daniel; Torre, Elisa de la; Arimani, Nacho; Maldonado, Pablo Rubén; Suárez, Pablo . Ballarí : Bajo, Mayte; Carmona, Jesús; Martín, Iván; Pericet, Olga; Esteban, Esther; Rey, Mara; Vega, Cristina de; López, María; Belda, Fredo; Rodríguez, Carlos . Cantant : Rey, Mara . Autor/a : Pisani, Guillermo; Rodríguez, Carlos . Compositor/a : Rodríguez, Gaspar; Monje, Iván; Suárez, Pablo; Torre, Elisa de la; Rey, Antonio . Coreògraf : Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rodríguez, Carlos; Sáiz, José Luis; Rojas, Miguel Ángel . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David; Spinelli, Sergio . So : Fernández, Gonzalo . Vestuari : Carrascal, Gabriel . Producció : Castres, Belén . Intèrpret : Rojas, Miguel Ángel .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (3a : 2005 : Santa Susanna).
31/07/2005.
Autor/a : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Ballarí : Montseny, Maria; Albuerne, Jorge . Coreògraf : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Companyia : Traspié . Direcció : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria . Intèrpret : Albuerne, Jorge; Montseny, Maria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Compositor/a : Satie, Erik . Coreògraf : Ros de la Grange, Veronique . Companyia : Compagnie Raoul Printemps . Direcció : Nesme, Philippe . Escenografia : Nesme, Philippe . Il·luminació : Andrieux, Philippe . Vestuari : Couleon, Etienne; Costumessa . Intèrpret : Nesme, Philippe . Ballarí : Ros de la Grange, Veronique . Músic/a : Jorba, Montserrat; Martínez, Carme .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Institut Francès.
(Barcelona).
27/05/1991.
Ballarí : Horvat, Iva; Alcaraz, Eneko; Díaz, Gemma; Zambrano, Víctor . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Barcelona).
Escena Poblenou. IV Festival de Tardor (4a : 2005 : Barcelona).
16/10/2005.
Autor/a : Kaplan, Mustafa; Sizanli, Filiz . Companyia : Taldans Company . Direcció : Kaplan, Mustafa; Sizanli, Filiz . Vestuari : Petra . Intèrpret : Kaplan, Mustafa; Sizanli, Filiz .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Espai Foment Targarí.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
09/09/2006.
Companyia : Espai de Teatre de la Universitat de Lleida . Direcció : Farré, Ferran; López, Ernest . Escenografia : López, Ernest; Cirera, Laura; Farré, Ferran . Vestuari : Cirera, Laura . Intèrpret : Perera, Noemi; Navarro, Vivi; Miñarro, Pili; Gatius, Sònia; Echevarría, Núria; Castro, Anna; Sánchez, Silvina .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (10a : 2001: Lleida).
24/10/2001.
Coreògraf : Gomila, Tomeu . Construcció objecte : Melis, Alexandra; Galvâo, eros; Machado, Ananda . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Galvâo, eros; Lukacs, Gaspar . Escenografia : Au Ments Dansa . Il·luminació : Martínez, Manuel . Vestuari : Au Ments Dansa . Intèrpret : Cruz, Andrea; Mayans, Vicens; Fernández, Yolanda .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
03/03/2002.
Ballarí : Espinet, Natàlia . Autor/a : Pessoa, Fernando; Paz, Octavio; Espinet, Natàlia . Compositor/a : Gershwin, George; Moloko; Tricky; Gurtu, T. . Coreògraf : Espinet, Natàlia . Direcció : Estivill, Quico . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Pujol, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Espinet, Natàlia .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
04/10/1997.
Companyia : Sociedad Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . Vestuari : Sociedad Doctor Alonso . Producció : Festival Grec de Barcelona; Théâtre Archipel de Perpinyà; Societat Doctor Alonso; Mercat de les Flors . Intèrpret : Ràfols, Eduard; Vallverdú, Mercè; Torras, Maria Lluisa; Teixidor, Andreu; Sariola, Eulàlia; Ramírez, Antonio; Puche, Constantina; Fors, Maria Teresa; Baena, Salvador; Arregui, Iñaki; Trias, Mercè . Músic/a : Fernández, Agustí; Millà, Jordina .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/11/2020.
Autor/a : Quartucci, Simona . Ballarí : Quartucci, Simona . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; Rasa Tabula; Laboratorio de Solos / Andrés Waksman . Direcció : Waksman, Andrés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Pla, Mónica . Suports audiovisuals : Sallarés, Mireia; Vilamala, Eva .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de la Garriga.
(La Garriga).
26/04/2006.
Autor/a : Jubete, Marc . Traducció : Kellnerová, Kristina . Coreògraf : Jubete, Marc . Companyia : Col·lectiu Somniu . Direcció : Pires, Dàmaris; Salerno, Piermario . Intèrpret : Jubete, Marc; Pascual, Blanca; Feliu, Ernest; Pitarch, Aïda; Llussà, Ariadna . Músic/a : Rückwardt, Ture; Tabalers del Ball dels Diables de Reus .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
03/06/2023.
Companyia : Amaranto . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Doy, Antoni . Il·luminació : Mira, Toni . Vestuari : Doy, Antoni . Intèrpret : Vadell, Joan Manel; Ramos, Elena; Pelegrina, Marta; Morales, José M.; García, Oscar; González, Lidia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Teatre a l' Institut. Tres Tallers de Tardor.
28/10/1999.
Autor/a : Desfosses, Agnès . Compositor/a : Khaladjji, Ivan . Companyia : Compagnie Agnès Desfosses . Direcció : Desfosses, Agnès . Escenografia : Lacoulonche, Patricia . Vestuari : Leudière, Gaëtan . Intèrpret : Mestre, Marie-Anne; Khimoun, Lyazid .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
08/10/2006.
Autor/a : Pardo, Patricia . Compositor/a : Sanz, Sergio . Companyia : La Lola Boreal . Direcció : Diago, Aurora . Suports audiovisuals : Cubas, Javier; Diago, Aurora . Intèrpret : Patón, Luis; Espinar, Sara; Jiménez, Sandra; Cubas, Javier; Llorens, Guillermo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre de l'Aurora.
(Igualada).
21/10/2022.
Ballarí : Gómez, Sònia; Waksman, Andrés; Azkue, Idurre; Arís, Laura . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Aragay, Tomàs . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles; Companyia Tomàs Aragay . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Vestuari : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Coreògraf : Galo, Rita . Companyia : Companhia de Dansa de Almada . Direcció : Franco, Maria; Galo, Rita . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Machado, Pedro . Vestuari : Saraiva, Ana . Intèrpret : Careto, Tiago; Silva, Theresa da; Jones, Jack; Silva, David; Jordao, Carla; Nogueira, Alexandrina; Galo, Rita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
10/09/2006.
Compositor/a : U2; Fripp, Robert; Summers, Andy; Sylvian, David; Car, Dalis . Coreògraf : Patrito, Enrica . Companyia : Assemblea Teatro . Direcció : Sicco, Renzo . Vestuari : Pianciola, Silvia . Intèrpret : Consoladi, Maurizio; Portani, Paolo; Sicco, Paolo; Arena, Silvia; Casano, Laura; Piana, Roberto .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/01/1994.
Autor/a : Colomer, Imma . Coreògraf : Boronat, Mercè; Lekumberri, Idoia de . Companyia : Companyia de Teatre-Dansa Novacelona . Direcció : Colomer, Imma . Il·luminació : Domènech, Maria . Ballarí : Boronat, Mercè; Lekumberri, Idoia de .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
15/12/1990.
Ballarí : Machado, Sílvia; Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Cendoya, Vero . Coreògraf : Cendoya, Vero; Rubirola, Anna; Machado, Sílvia; Busquet, Sònia . Companyia : Último Pez . Direcció : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
14/05/2006.
Companyia : Vincent Dance Theatre . Direcció : Vincent, Charlotte . Il·luminació : Harrison, James . Intèrpret : Orlik, Janusz . Músic/a : Kujawska, Patrycja; Howden, Matt .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
19/07/2008.
Autor/a : Papaioannou, Dimitris . Direcció : Ilia, Maria; Papaioannou, Dimitris . Escenografia : Tzoka, Tina . So : Michopoulos, Kostas . Vestuari : Ilia, Maria . Producció : Papanikolaou, Tina . Intèrpret : Simou, Kalliopi ; Andriopoulou, Pavlina ; Chrysafidis, Costas ; Liatsos, Ektor ; Michos, Ioannis ; Vangelis, Alex ; Tsiantoulas, Yorgos ; Randou, Evangelia ; Skotis, Drossos ; Strinopoulos, Christos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
02/07/2017.
Autor/a : Lauwers, Jan . Compositor/a : Dahl, Hans Petter; Seghers, Maarten . Coreògraf : Lauwers, Jan . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Dahl, Hans Petter; Barkey, Grace Ellen; Lawton, Tijen; Bonnema, Anneke; Gob, Benoît; Van Bruystegem, Inge; Faure, Julien; Seghers, Maarten .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
06/03/2008.
Autor/a : Fondevila, Jordi; Arretxe, Itxaso; Fondevila, Jordi; Martínez, Irene; Pla, Xavier; Sáez, Xavi; Suñé, Neus . Coreògraf : Suñé, Neus . Companyia : Atolladero Teatre . Direcció : Fondevila, Jordi . Escenografia : Martínez, Irene . Il·luminació : Arbizu, Miki . So : Martínez, Damià . Vestuari : Martínez, Irene . Suports audiovisuals : MTM & Karavan Films . Intèrpret : Arretxe, Itxaso; Sáez, Xavi; Suñé, Neus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
13/10/2006.
Autor/a : Gómes, Luis Andrés . Direcció : Rio, Gustavo del . Intèrpret : Gómes, Luis Andrés; Narbón, Natalia; Toledo, María; Martín, Pedro; Gaude, Nicolás; Ballester, Irene; Sudhum Teatro .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
12/10/2011.
Autor/a : Vitamina A . Companyia : Vitamina A . Direcció : Vitamina A . Escenografia : Vitamina A . Il·luminació : Keith . Ballarí : Costa Cortinas, Gemma; Pahisa Solanas, Jordi .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural.
(Pineda de Mar).
Complot, II Mostra de Teatre i Música.
02/09/1990.
Ballarí : Bennett, Lucy; Jones, Laura; Pavia, Chris; Watson, Dan . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Balaam, Vicki .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'05 (8a : 2005).
29/10/2005.
Autor/a : Carrizo, Gabriela; Chartier, Franck; Peeping Tom . Companyia : Peeping Tom . Direcció : Chartier, Franck; Carrizo, Gabriela . Escenografia : Bougerol, Justine; Carrizo, Gabriela . Il·luminació : Visser, Tom . So : Latini, Raphaëlle; Colombani, Ismaël; Costa, Louis-Clément da; Beul, Eurudike de . Vestuari : Costa, Louis-Clément da; Kim, Seoljin; Liu, Yi-Chun . Producció : Peeping Tom; Opéra National de Paris; Opéra de Lille, Paris; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Dayot, Konan; Dhossche, Fons; Langlois, Lauren; Malactos, Panos; Moya, Alejandro; Sage, Fanny; Stragapede, Eliana; Albaret, Chloé; Yu, Wan-Lun .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/11/2022.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Compositor/a : Bel, Pepe . Coreògraf : Cia. Ona Mestre . Companyia : Cia. Ona Mestre . Direcció : Steiner, Piero . Escenografia : Cia. Ona Mestre .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola del Vallès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
19/12/1990.
Autor/a : Stoklos, Denise . Coreògraf : Stoklos, Denise . Direcció : Stoklos, Denise . Il·luminació : Meulen, Annette Ter; Stoklos, Denise . Vestuari : França, Verônica . Intèrpret : Stoklos, Denise .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
12/06/1994.
Autor/a : Cerro-Ferran, Francesc . Direcció : Cerro-Ferran, Francesc . Suports audiovisuals : Vinuesa, Ivo . Intèrpret : Julien, Josep; Carvajal, Ferran; Ávila, Soraya; Farré, Antònia; Francesch, Jordi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
09/02/2021.
Companyia : (H)ártese de Danza . Direcció : López, Arantxa . Intèrpret : Bravo, Emilio; López, Arantxa; Menard, Juanita; Rodríguez, Leodán .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
26/07/2007.
Autor/a : Fariala, Charles . Ballarí : Langfelder, Dulcinée; Gingras, Éric . Adaptació : Langfelder, Dulcinée . Compositor/a : Calon, Christian . Companyia : Dulcinée Langfelder & Cie . Direcció : Langfelder, Dulcinée . Escenografia : Cappelluto, Ana . Il·luminació : Cappelluto, Ana . Vestuari : Langfelder, Dulcinée .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Dansa.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Autor/a : Panadero, Nazareth; Aumedes, Meritxell; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Compositor/a : Richter, Max; Sakamoto, Ryuichi; Mortazavi, Mohammad Reza; Bevin, Joep; Arnalds, Ólafur; Frahm, Nils; Schumann, Walter . Coreògraf : Panadero, Nazareth . Direcció : Aumedes, Meritxell; Panadero, Nazareth; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Escenografia : Strecker, Michael; Panadero, Nazareth; Binder, Adolphe; Aumedes, Meritxell . Il·luminació : Deppe, Lutz . Producció : Centro Coreográfico Canal; Festival d'estiu Grec; Teatros del Canal . Intèrpret : Panadero, Nazareth; Strecker, Michael .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
14/07/2022.
Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Escenografia : Au Ments Dansa . Il·luminació : Martínez, Manuel . Vestuari : Cruz, Karolina . Intèrpret : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
07/09/2002.
Ballarí : Arnal, Ramon; Salas, Carles; Ros, Norma; Otaño, Botxi . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Artenbrut . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Luqie, Mario .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
26/04/1997.
Ballarí : Cardona, Claudia; Borucki, Dominik . Coreògraf : Borucki, Dominik; Cardona, Claudia . Companyia : Dominik Borucki - Claudia Cardona . Direcció : Borucki, Dominik .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
13/11/2002.
Ballarí : Canals, Lydia; Mas, Cristina . Companyia : Tràfec Teatre . Direcció : Tràfec Teatre . Escenografia : Canals, Xavier; Alsina, Jesús .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
La Palma.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'98 (1a : 1998).
27/11/1998.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.