Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Pulkkinen, Elli . Companyia : <<Liikë>> Laboratori de Moviment . Direcció : Raatikainen, Kati . Il·luminació : Irigoyen, Jon . So : Savolainen, Ari-Pekka . Intèrpret : Pulkkinen, Elli .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Antic Riereta Teatre.
(Barcelona).
12/01/2007.
Autor/a : Chipaumire, Nora . Coreògraf : Chipaumire, Nora . So : White, Philip . Intèrpret : Chipaumire, Nora; Watt, Shamar; Gagliardi, David; Khan, Atyyah; White, Philip .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
08/07/2019.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Autor/a : Pardo, Patricia . Direcció : Zapico, Eva . Escenografia : Burcaizea, Leonardo . Il·luminació : Antón, Víctor . So : Romero, Diego . Vestuari : Correas, Libertad . Intèrpret : Zapico, Eva; Romaguera, Luis; Cano, José Luis; Belmonte, Desirée; Tienda, Mercè .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatro de los Manantiales.
(València).
05/02/2004.
Ballarí : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Autor/a : Aragon, Louis . Compositor/a : Jackson Five Band; Couturier, Eve; Palis, Jean-Jacques; Terrugi . Coreògraf : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Companyia : Man Drake . Il·luminació : Stäuble, Emmanuelle; Levy, Daniel . So : Couturier, Eve .
Temporada: 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
05/06/2001.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Ballarí : Malardier, Ghislain; Benamara, Tayeb; Stoffer, Ted; Augustijnen, Koen . Autor/a : Cools, Guy . Adaptació : Nueten, Guy van . Compositor/a : Nueten, Guy van . Coreògraf : Augustijnen, Koen . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Augustijnen, Koen . Escenografia : Koeman, Jean Bernard . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : De Blieck, Peter; Cappelle, Wim van de . Vestuari : Assche, Lies van .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2006.
Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Cube.bz . Il·luminació : Cube.bz . So : Ases, Marc . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Alcaraz, Eneko; Solà, Lourdes; Sánchez, Dory; Salas Palau, Manel ; López Pérez, Isabel; López Espinosa, Roser; Gualtero, Raquel; Fiol, Miquel; Català, Joan; Campos, Fátima; De Querol i durán, Mireia . Músic/a : Paganini, Niccolò .
Temporada: 2013/14; 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/2014.
Cantant : Climent, David; Martínez, Ana; Gallego, Carlos . Músic/a : Jiménez Gómez, P.; Rodríguez, Ibán . Autor/a : Climent, David . Compositor/a : Gómez, Pepe; Tejero, Mireia . Companyia : loscorderos.sc . Direcció : loscorderos.sc . Il·luminació : Rovira, Anna; loscorderos.sc; Paz, Óscar de . So : Rodríguez, Ibán; Rodríguez, Guille . Producció : López, Pilar . Intèrpret : Molinero, Pablo; Climent, David .
Temporada: 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
26/07/2006.
Autor/a : Cappi, Barbara . Coreògraf : Cappi, Barbara . Direcció : Cappi, Barbara . Il·luminació : Borrosa, Ana . So : Volpini, Alejandro . Intèrpret : Cappi, Barbara; Lalucat, Elena; Zanón, Rosalía .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/04/2019.
Coreògraf : Synge, Robbie . Il·luminació : Gorman, Brian . So : Maxwell, David . Intèrpret : Synge, Robbie .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
24/11/2016.
Ballarí : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Músic/a : Moctar, Sidy . Compositor/a : Moctar, Sidy . Coreògraf : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Direcció : Devidal, Yann . So : Araya, Francisco .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Cantant : Argemí, Anna; Soriano, Isabel; Ribera, Xavier . Ballarí : Monge, Mònica; Medina, Marta; Pintó, David; Ros, Norma; Rycroft, Fiona; Vicente, Imma; Marín, Anna . Autor/a : Alcántara, Ricard . Traducció : Jané, Albert . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Traveria, Lluís . Companyia : Roseland Musical; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Davison, Mary; Morino, Keith; Almirall, Marta . Escenografia : Ros, Rosa . Il·luminació : Albir, Mingo . So : B+B . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Intèrpret : Veiga, Manuel; Martínez, Dolors .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
14/12/2001.
Autor/a : Kaiseki Teatre; Lázaro, Isaac; Zanuy, Roger . Compositor/a : Sala, Pep . Coreògraf : Marcos, Maite . Direcció : Julià, Roger . Escenografia : de la Cámara, Maria; Paré, Gabriel; Cube . Il·luminació : de la Cámara, Maria; Cube; Paré, Gabriel . So : Puntí, Carles . Vestuari : Cardoner, Núria . Intèrpret : Frau, Xavier; Fukutome, Andy; Goto, Akemi ; Lázaro, Isaac; Roig, Bàrbara; Santacana, Júlia; Yazaki, William ; Zanuy, Roger .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
03/07/2017.
Autor/a : Vilaró, Ada . Companyia : Companyia Ada Vilaró . Escenografia : Ayza, Jaume; Coppola, Dimitri . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Teruel, Laura . Intèrpret : Vilaró, Ada .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Escena Poblenou a Terrassa (1a : 2006).
13/10/2006.
Autor/a : Cortés, Jordi . Escenografia : Frutos, María de . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Agut, Jordi . Caracterització : González, Txus . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Perales, Raül; José, Gloría; Girbau, Jaume; Cortés, Jordi; Castan, Annabel; Casaoliva, Joan; Aguilera, Míriam; Bravo, Emilio; Duacastilla, Xavier; Recacha, Mercedes .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
09/02/2018.
Autor/a : Eléctrico 28; Estebanell, Sergi; Stockinger, Alina . Compositor/a : Darbandi, Siruan . Construcció objecte : Kovalcik, Ivana . Direcció : Redi-Milatovic, Ana . Escenografia : resanita & dageko.gmbh . So : Darbandi, Siruan . Vestuari : Eléctrico 28 . Producció : Eléctrico 28 . Intèrpret : Cosials, Josep; Stockinger, Alina; Redi-Milatovic, Ana; Estebanell, Sergi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Jardins.
(Barcelona).
15/05/2021.
Autor/a : Duarri, Aleix . Coreògraf : García, Irene; Cia. La Quebrá . Escenografia : Cerdan, Sergi . So : Cascales, Marta . Intèrpret : Aragón, Jesús; Tolsà, Blanca; Salt, Ariadna; Vancells, Laia; Sureda, Joana; Fernàndez, Marc .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/04/2019.
Autor/a : Les Impuxibles; Velasco, Maria . Traducció : Villanueva Mir, Marc . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Les Impuxibles . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bernal, Carles . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Les Impuxibles; Teatre Nacional de Catalunya; Dansa Metropolitana . Intèrpret : Frigola Solé, Berta; Peya, Ariadna; López, Kiko; Gispert, Helena; Esteve, Montse; Diallo, Haley; Capell, Silvia; Farrero, Èlia; Vinyals, Pau . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
17/03/2022.
Autor/a : Cendoya, Vero . Compositor/a : Madau, Adele . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . So : Madau, Adele . Vestuari : Aulí, Pau . Producció : Cia. Vero Cendoya . Intèrpret : Prenafeta, Jem . Ballarí : Nezza, Hans; Johansson, Linn . Músic/a : Madau, Adele .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
20/12/2022.
Autor/a : Bassas Portús, Isabel; Bianchi, Gabriela; Boces Obis, Arnau; Molins, Eduard; Pérez-Pallarès, Víctor . Companyia : AMAGA . Direcció : AMAGA . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . So : Pérez-Pallarès, Víctor .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
26/04/2023.
Ballarí : Toledo, María; Marrero, Laura; Sanz, Virginia; Dorta, Élida; Hernández, Mayte . Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Guimerá, Enrique . Coreògraf : Nómada Danza-Teatro . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : Nieto, Julio . Il·luminació : Fernández, Francisco . So : Fernández, Francisco . Vestuari : Ayalón, Cristina . Producció : Iglesias, Arnaldo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
04/02/2006.
Autor/a : Bonnema, Anneke; Lauwers, Jan; Needcompany; Lauwers, Jan . Compositor/a : Seghers, Maarten; Dahl, Hans Petter . Coreògraf : Needcompany . Companyia : La Rosa des vents/Scène Nationale de Villeneuve d'Ascq; Théâtre Garonne; Théâtre de la Ville de Paris; Festival d'Avignon; Brooklyn Academy of Music; Welt in Basel Theaterfestival; Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Needcompany; Lauwers, Jan . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn; Lauwers, Jan . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm & Barkey . Intèrpret : Lawton, Tijen; Peterhoff, Louise; Faure, Julien; Seghers, Maarten; Dahl, Hans Petter; Gob, Benoît; Bonnema, Anneke; Muynck,Viviane de; Hagberg, Ludde .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
18/10/2005.
Autor/a : Veiga, Manel . Coreògraf : Carné, Esther . Companyia : Aula de teatre de la Universitat Autònoma de Barcelona; Junco teatre . Direcció : Rodríguez, Isabel . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Cadafalch, Josep M.; Clot, Xavi . So : Solernou, Amadeu . Vestuari : Casas, Montse . Producció : Carme Juárez . Intèrpret : Martínez, Pilar; Veiga, Manuel .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Institut.
(Tàrrega).
12/09/1993.
Autor/a : Vergés, Tomeu; Koren, Anne . Coreògraf : Vergés, Tomeu; Koren, Anne . Companyia : Man Drake & Toméo Vergés; La Rosa des vents/Scène Nationale de Villeneuve d'Ascq; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Mendili, Olivier; Opfermann, Jean; Vergés, Tomeu . Il·luminació : Stäuble, Emmanuelle; Matignon, Laurent . So : Fernier, Thomas . Vestuari : Winn, Laura; Tabassomi, Yashi . Intèrpret : Boutrois, Isabel; Domeneghetty, Eric; Grondin, Eric; Vergés, Tomeu; Westenhoeffer, Régine .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
20/07/2005.
Coreògraf : Kanso, Fujima . Direcció : Manjiro, Ichimura . Escenografia : Naokazu, Ogura . Il·luminació : Tsutomu, Mizuno . So : Hiroyuki, Takamura . Vestuari : Takahiro, Ebisawa . Intèrpret : Ichimura, Manjiro; Bando, Kitsutaro; Bando, Syoji; Bando, Syota .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
09/09/2005.
Cantant : Medina, Amèlia . Músic/a : Stocker, Cristian . Ballarí : Novar, Lena; Papazajariou, Susana . Coreògraf : Papazajariou, Susana; Novar, Lena . Companyia : Ditzah . Direcció : Novar, Lena; Papazajariou, Susana . Escenografia : Costa, Pau . So : Stoker, Beto . Vestuari : Montse .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
18/11/2005.
Autor/a : Peeping Tom . Direcció : Chartier, Frank ; Carrizo, Gabriela . Escenografia : Peeping Tom; Bougerol, Justine . Il·luminació : Peeping Tom; Vandenhoeck, Amber; Proffyn, Sinan . So : Latini, Raphaëlle . Vestuari : Liu, Yi-Chun; Tikovsky, Lulu . Producció : Peeping Tom . Intèrpret : Liu, Yi-Chun; Lagaert, Brandon; Jung, Hun-Mok; Gyselbrecht, Marie; Beul, Eurudike de; Peeping Tom; Vieira, Maria Carolina .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
11/07/2019.
Autor/a : Mallol, Carles . Coreògraf : Mallol, Carles; Moraes, Viviane de; Recacha, Mercedes . Companyia : Senza Tempo; AnSó Raybaut-Peres . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Mallol, Carles; Canosa, Lali . Il·luminació : Llongueras, Jordi . So : Saura, Joan . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Hartlaub, Daniel . Producció : Massó, Gemma . Intèrpret : Mallol, Carles; Moraes, Viviane de; Recacha, Mercedes .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
19/10/2007.
Ballarí : Harling, Timothy . Autor/a : Thierrée Chaplin, Victoria . Coreògraf : Thierrée Chaplin, Victoria; Martínez, Jaime; Santin, Armando . Companyia : La Compagnie du Hanneton . Direcció : Thierrée Chaplin, Victoria . Escenografia : Thierrée Chaplin, Victoria . Il·luminació : Bernadis, Laura de; Borchart, Olivier . So : Thierrée Chaplin, Victoria . Vestuari : Thierrée Chaplin, Victoria; Perdíguez, Jacques; Grand, Veronique; Schwarzl, Monika . Intèrpret : Thierrée, Aurélia .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Internacional de Teatre Visual i de Titelles (16a : Barcelona : 2004).
26/11/2004.
Autor/a : López, Aritz; Vilaseca, Jordi; Casas, Pedro . Coreògraf : Vilaseca, Jordi . Companyia : Cia. Proyecto Larrua . Direcció : Vilaseca, Jordi . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Alcorta, David . So : Cobo, Luis Miguel . Vestuari : Mujika, Xabier . Intèrpret : López, Aritz; Ruiz De Loizaga, Maddi; Magriñà, Íngrid; Martín, Begoña; Usandizaga, Ainhoa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
23/03/2023.
Autor/a : El Conde de Torrefiel . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Companyia : Praga, Rebecca . Direcció : Gisbert, Pablo; Beyeler, Tanya . Escenografia : Salcedo, Jorge . Il·luminació : Más, Octavio . So : García, Adolfo . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; El Graner . Intèrpret : Carbajal, Nicolás; Mallols, David; Pérez, Albert; Orive, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
05/12/2015.
Autor/a : Pericot, Iago . Companyia : Teatre Metropolità de Barcelona . Direcció : Pericot, Iago; Leparski, Andrzej . Il·luminació : Rodellas, Francesc . So : Rueda, Toni . Intèrpret : Cortés, Jordi; Romero, Mireia .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
27/04/1986.
Autor/a : Aragay, Tomàs; Collado, Ernesto; Collado, Ernesto . Companyia : ICAC (Institut de Cultura i Arts Contemporàneas d'Olot); Cel·lula Sant Mori . Direcció : Aragay, Tomàs; Collado, Ernesto . Escenografia : Cube . Il·luminació : Rigual, Carles . So : Ases, Marc . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Intèrpret : Collado, Ernesto .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
El Núria.
(Olot).
PNRM 05 - panorama de la creació artística contemporània (3a : 2005 : Olot).
03/12/2005.
Autor/a : Cendoya, Vero . Compositor/a : Madau, Adele . Direcció : Cendoya, Vero . So : Madau, Adele . Vestuari : Aulí, Pau . Producció : Cia. Vero Cendoya . Intèrpret : Johansson, Linn; Prenafeta, Jem; Nezza, Hansel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
20/12/2022.
Autor/a : Carrasco, Marta . Compositor/a : Carrasco, Marta . Coreògraf : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta . Direcció : Cors, Pep; Carrasco, Marta; Vilicic, Antoni . Escenografia : Carrasco, Marta . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Carrasco, Marta . Vestuari : Fernández, Pau; Companyia Marta Carrasco . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco . Ballarí : Carrasco, Marta .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
12/07/2017.
Adaptació : Cia. Ad Libitum . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Gutiérrez, Laura . So : Bañasco, Javi G. . Vestuari : Clos, Laura . Suports audiovisuals : Oliver, Cristina . Producció : Cia. Ad Libitum . Intèrpret : Vendrell, Anna; Font Alonso, Jordi; Cárcel, Javier; Gallardo, Carlos .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
10/10/2014.
Autor/a : Amici, Amina; Sandroni, Simone; Flory, Lenka; Sandroni, Simone; Micci, Pietro . Coreògraf : Flory, Lenka; Sandroni, Simone . Companyia : Dejà Donné . Direcció : Sandroni, Simone; Flory, Lenka . So : Berg, Gaëtan van den . Vestuari : Flory, Lenka . Intèrpret : Sandroni, Simone; Micci, Pietro; Amici, Amina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Bravium Teatre.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
26/10/2007.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Compositor/a : Font, Margalida de la; Los Iracundos; Ventura, Josep; Tibor, Szenzö . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . So : Gomila, Tomeu . Vestuari : Cruz, Andrea .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/03/1998.
Músic/a : Ibáñez, José; Rodríguez, Gaspar; Moreno, Nicasio; Jurado, Daniel; Torre, Elisa de la; Arimani, Nacho; Maldonado, Pablo Rubén; Suárez, Pablo . Ballarí : Bajo, Mayte; Carmona, Jesús; Martín, Iván; Pericet, Olga; Esteban, Esther; Rey, Mara; Vega, Cristina de; López, María; Belda, Fredo; Rodríguez, Carlos . Cantant : Rey, Mara . Autor/a : Pisani, Guillermo; Rodríguez, Carlos . Compositor/a : Rodríguez, Gaspar; Monje, Iván; Suárez, Pablo; Torre, Elisa de la; Rey, Antonio . Coreògraf : Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rodríguez, Carlos; Sáiz, José Luis; Rojas, Miguel Ángel . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David; Spinelli, Sergio . So : Fernández, Gonzalo . Vestuari : Carrascal, Gabriel . Producció : Castres, Belén . Intèrpret : Rojas, Miguel Ángel .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (3a : 2005 : Santa Susanna).
31/07/2005.
Ballarí : De Brabandere, Lorenzo; Hoghe, Raimund . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo . Companyia : Raimund Hogue Company . Il·luminació : Seval, Amaury; Hoghe, Raimund . So : Sträkter, Franc . Producció : Antolinos, Arnaud .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/12/2006.
Coreògraf : Oyen, Alan Lucien . Escenografia : Flack, Martin . Il·luminació : Skjerven, Torkel . So : Innvær, Gunnar; Overland, Terje Wessel . Vestuari : Sjogren, Stine . Producció : Dansens Hus; he Norwegian National Opera & Ballet y Julidans Festival de Ámsterdam . Intèrpret : Weinberger, Tom; Nelson, Waldean ; Lee, Yi-Chi; Jennings, Scott; Thoman, Jacob; Ancona, Olivia; Wu, Cheng-An .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Coreògraf : Oyen, Alan Lucien . Escenografia : Flack, Martin . Il·luminació : Skjerven, Torkel . So : Innvaer, Gunnar; Overland, Terje Wessel . Vestuari : Sjogren, Stine . Producció : Dansens Hus; Julidans Festival d’Amsterdam; The Norwegian National Opera & Ballet . Ballarí : Lee, Yi-Chi; Jennings, Scott; Weinberger, Tom; Wu, Cheng-An; Thoman, Jacob; Ancona, Olivia; Nelson, Waldean .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Ballarí : Yahia-Aissa, Nabil; Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo; Bandlien, Brynjar; Balestra, Ornella . Autor/a : Hoghe, Raimund . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Hoghe, Raimund . Companyia : Raimund Hogue Company . Il·luminació : Hoghe, Raimund; Seval, Amaury . So : Sträkter, Franc . Producció : Antolinos, Arnaud .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/11/2006.
Autor/a : Papaioannou, Dimitris . Direcció : Ilia, Maria; Papaioannou, Dimitris . Escenografia : Tzoka, Tina . So : Michopoulos, Kostas . Vestuari : Ilia, Maria . Producció : Papanikolaou, Tina . Intèrpret : Simou, Kalliopi ; Andriopoulou, Pavlina ; Chrysafidis, Costas ; Liatsos, Ektor ; Michos, Ioannis ; Vangelis, Alex ; Tsiantoulas, Yorgos ; Randou, Evangelia ; Skotis, Drossos ; Strinopoulos, Christos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
02/07/2017.
Autor/a : Lauwers, Jan . Compositor/a : Dahl, Hans Petter; Seghers, Maarten . Coreògraf : Lauwers, Jan . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Dahl, Hans Petter; Barkey, Grace Ellen; Lawton, Tijen; Bonnema, Anneke; Gob, Benoît; Van Bruystegem, Inge; Faure, Julien; Seghers, Maarten .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
06/03/2008.
Autor/a : Fondevila, Jordi; Arretxe, Itxaso; Fondevila, Jordi; Martínez, Irene; Pla, Xavier; Sáez, Xavi; Suñé, Neus . Coreògraf : Suñé, Neus . Companyia : Atolladero Teatre . Direcció : Fondevila, Jordi . Escenografia : Martínez, Irene . Il·luminació : Arbizu, Miki . So : Martínez, Damià . Vestuari : Martínez, Irene . Suports audiovisuals : MTM & Karavan Films . Intèrpret : Arretxe, Itxaso; Sáez, Xavi; Suñé, Neus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
13/10/2006.
Autor/a : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Compositor/a : K K Null . Coreògraf : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Companyia : Compagnie Maria Stamenkovic Herranz; Teatre Lliure . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Mitev, Veselin . Vestuari : Debeuf, Cédrick . Producció : Bernat, Dominique . Intèrpret : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (2a : 2008 : Barcelona).
11/04/2008.
Autor/a : Carrizo, Gabriela; Chartier, Franck; Peeping Tom . Companyia : Peeping Tom . Direcció : Chartier, Franck; Carrizo, Gabriela . Escenografia : Bougerol, Justine; Carrizo, Gabriela . Il·luminació : Visser, Tom . So : Latini, Raphaëlle; Colombani, Ismaël; Costa, Louis-Clément da; Beul, Eurudike de . Vestuari : Costa, Louis-Clément da; Kim, Seoljin; Liu, Yi-Chun . Producció : Peeping Tom; Opéra National de Paris; Opéra de Lille, Paris; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Dayot, Konan; Dhossche, Fons; Langlois, Lauren; Malactos, Panos; Moya, Alejandro; Sage, Fanny; Stragapede, Eliana; Albaret, Chloé; Yu, Wan-Lun .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/11/2022.
Autor/a : Platel, Alain; Vuyst, Hildegard de . Adaptació : Cassol, Fabrizio . Compositor/a : Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Platel, Alain . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Escenografia : De Blieck, Peter . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : Fostieriris, Alex . Vestuari : Assche, Lies van . Producció : Raspoet .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (20a : 2006).
04/08/2006.