Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 754
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Coreògraf : Ovares, Carlos . Direcció : Ovares, Carlos . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ovares, Carlos; Roco, Maria . Ballarí : Ovares, Carlos; Höule, Silvie; Dilley, Carol; Bes, Manolo; Roco, Maria .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/06/1994.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Direcció musical : Ahijado, Jorge . Coreògraf : Buitrón, Zaira . Direcció : Ahijado, Jorge; Guerra, Juan Carlos . Escenografia : Pizarro, David . Il·luminació : Rodriguez-Berzosa, Fernando . Vestuari : Yañez, Paz . Producció : Extresound Producciones; BARABU . Intèrpret : Alegría, Iran; Molina, Claudia; Amando, Luis; Alman, Irene . Ballarí : Salaberry, Sara; Tomás, Basem; Buitrón, Zaira . Músic/a : González, Sergio; Martínez, Micky; Ahijado, Jorge; Pardial, José .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
07/06/2023.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Ballarí : Morin, Anne; Oller, Ramon . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morin, Anne . Direcció : Morin, Anne .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/12/1985.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Ballarí : Pulido, Yasmina; Langdon, Elisabeth; Portabales, Ana; López, Verónica; Gutiérrez, Jenifer; Guirao, Abigail; Fernández, Susanna; González, Lenia . Coreògraf : Grau, Rosa M.; Casellas, Maite; Ballús, Meritxell; Ramón, Yolanda . Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà . Direcció : Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
14/03/2003.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P. . Direcció : Capdevila, Albert; Dadó, Filippo . Cantant : Spani, Hina; Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Damiani, Victor; Gaviria, Jesús; Rossini, Angeles; Vela, Anibal . Ballarí : Salazar, Carmen .
Temporada: 1928/29;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
16/05/1929.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P.; Wassilew, Teodoro . Direcció : Padovani, Alfredo; Dadó, Filippo . Cantant : Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Vela, Anibal; Grandini, Edmondo; Lindi, Aroldo; Castagna, Bruna; Campiña, Fidela . Ballarí : Orlova, Olga; Salazar, Carmen . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
23/12/1929.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Ballet d'Operama Praga . Cantant : Díaz, Justino; Edwards, Nina; Gallo, Giusepe; Lupo, Maria; O'Neill, Dennis; Roni, Luigi; Cor d'Operama Praga; Crider, Michèle; Boldrini, Giancarlo; Baglioni, Bruna . Músic/a : Orquestra d'Operama Praga . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Paig, Brydon . Companyia : Operama Praga . Direcció : Raffa, Giuseppe; Giorgi, Fiorenzo; Raffa, Giuseppe . Vestuari : Russo, Salvatore .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
17/10/1996.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Ballarí : Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre de Jerez de la Frontera; Ballarins de l'Institut del Teatre . Compositor/a : Carrasco, Manolo . Coreògraf : Larriba, Marta; Larriba, Susana . Direcció : Carrasco, Manolo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
19/06/2003.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Ballarí : Herrero, Yoles . Coreògraf : Herrero, Yoles . Direcció : Herrero, Yoles .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
London Bar.
(Barcelona).
22/11/1996.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Compositor/a : Davis, Miles; Ellington, Duke . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : En Jazz-Dansa . Direcció : Rodrigo, Víctor . Ballarí : Bou, Marta; Romero, Yolanda; Rodríguez, Manoli; Rodrigo, Víctor; Morató, Jaume; Coll, Mireia; Capdevila, Joaquim; Villalta, Francisco .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/11/1994.
Compositor/a : Mey, Thierry de . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Mey, Thierry de; Keersmaeker, Anne Teresa de . Escenografia : Sorgeloos, Herman . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Rosas; Sabounghi, Rudy . Ballarí : Ludi, Sara; Ballester, Marion; Mousselet, Anne; Shu, Suman; Wissen, Samantha van; Lorimer, Mrak; Loemy, Cynthia; Levy, Marion; Leroux, Brice; Khelili, Osman Kassen; Hidama, Kosi; Egli, Philipp; Downey, Misha . Músic/a : Swinnen, Henk; Cambier, Gery; Yamane, Takashi; Clerck, Paul de; Dam, Gerge-Alexander van; Deppe, François; Descheemaeker, Dirk; Plouvier, Jean Luc; Ota, Yukata; Vercampt, Gudrun .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de las flors.
(Barcelona).
16/03/1995.
Ballarí : Gionet, Justin; Gaudette, Esther; Campeau, Mathieu; Boivin, Fréderic; St-Pierre, Dave; Milicevic, Ivana; Kilburn, David; Déziel, Jean-François . Coreògraf : Léveille, Daniel . Direcció : Léveille, Daniel . Il·luminació : Parent, Marc .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/04/2011.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Autor/a : Carroll, Lewis . Adaptació : Reverent, Alexandre . Coreògraf : Chopinot, Régine . Companyia : Turckheim, Cyril de; Compagnie Régine Chopinot . Direcció : Chopinot, Régine . Escenografia : Semenowicz, Danka . Il·luminació : Boucher, Gérard . Vestuari : Gaultier, Jean-Paul . Ballarí : Rachmuhl, Marianne; Robier, Monet; Bateman, John; Rodríguez, Manuel; Savy, Catherine; Song, Lin-Guang; Pavlicek, Vojta; Louison Kala-Lobe, Georgette; Lorrio, María Jesús; Blake, Joanna; Carol Brooks, Jeannette; Charmatz, Boris; Combes, Philippe; Fischer, Jacqueline; Lebreton, Myriam; Lescop, Anne Karine; Letellier, Samuel; Ughetto, Eric .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/1991.
Músic/a : Vigueras, Isaac; Haldón, Oliver; Cortés, Juan; Briceño, Ernesto; Gómez, Juan ("Chicuelo") . Ballarí : Rodríguez, Isabel; Sendarrubias, Eva Maria; González, Elisabeth; Güell, Àngel; Maldonado, José; Gómez, Federico; Vivancos, Judah; Larriba, Marta; Gallego, Laura; Córdoba, Pedro; Blanco, Nacho; Blanco, Cristina; Torras, Elisabet; Castells, Mariona . Cantant : Flores, Sara; Lavis, Miguel; Levia, Raúl; Poveda, Miguel . Compositor/a : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Poveda, Miguel . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Taller de Músics; Somorrostro Dansa Flamenca . Direcció : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Latorre, Javier .
Temporada: 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/08/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Romani, Felice . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu; Plazaola, Jon; Rodríguez-Cusí, Marina; Prina, Sonia; Pujol, Marc; Orfila, Simón; Colombara, Carlo . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Direcció : Yurkevych, Andriy; Basso, José Luis; Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Castells, Lluc . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Gruberova, Edita; Zapata, José Manuel; Ganassi, Sonia; Bros, Josep; Garanca, Elina; Piscitelli, Maria Pia . Ballarí : Corrales, Daniel; López, Maureen; Miralles, Cristina .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
20/01/2011.
Compositor/a : Monnart, Gilles . Coreògraf : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Companyia : Un Oeuf is un oeuf . Direcció : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Ballarí : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Músic/a : Monnart, Gilles .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/1994.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Ballarí : Fernández, Ricard; Campo, Xaro; Rouet, Sandrine; Calvitti, Viviane; Martínez, Xavier; Cendoya, Vero . Coreògraf : Martínez, Xavier . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . So : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
23/08/2011.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Vallbuena, jordi; Mak, Sophie; Montané, Jordi; Moreno, Laura; Muñoz, Raquel; Rincón, Jessica; Rodríguez, Yolanda; Solano, Claudia; Talavera, Diego; Urbano, Beatriz; López, Miguel; García, Evelyn; García, EriKa; Forn, Irene; Viña, Olga de la; Barriga, Neil Anthony; Bargalló, Núria . Coreògraf : Fasten, Koert R.; Vukovic, Dragomir; Vasilescu, Theodor; Vennik, Editha . Companyia : Populàrius Ballet Folklòric de Barcelona . Direcció : Fasten, Koert R. .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
15/03/2002.
Músic/a : Pérez, Manuel; Arriaga, Paco; Rodríguez, José Luis . Ballarí : Agalla, Juan; El Junco; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; Sánchez, Mónica; Torres, Carmen; Romero, Ana; Ríos, Manuela; Hoyos, Cristina . Cantant : Méndez, José; Utrera, Rafael de; Lagos, David . Compositor/a : Arriaga, Paco . Coreògraf : Marín, Manuel . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Oller, Ramon; Hoyos, Cristina . Escenografia : Bianco, Daniel . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Lacroix, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/03/1997.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Coreògraf : Caballero, Anibal; Restivo, Giuliana; Coll, Estela . Direcció : Masjuan, Carolina; Johnsey, Chase; Renedo, Carles . Il·luminació : Gracia, Sergio . Vestuari : Coll, Estela; Caballero, Anibal; Renedo, Carles; Restivo, Giuliana . Suports audiovisuals : Renedo, Albert . Ballarí : Restivo, Giuliana; Caballero, Anibal; Coll, Estela .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
09/12/2020.
Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Piqué, Sònia; Mamado, Cheika; Rodríguez, Sònia . Compositor/a : Mamado, Cheika . Coreògraf : Rodríguez, Sònia . Direcció : Rodríguez, Sònia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2006.
Ballarí : Compañía José Huertas . Cantant : Baglioni, Bruna; Schemtschunk, Ludmilla; Sulvarán, Genaro; Carolli, Silvano; Colombara, Carlo; Palmieri, Francesco; Zapater, Miguel Ángel; Guerra, Thais de la; Sánchez-Jericó, Santiago; Filarmonici di Verona; Cupido, Alberto; Encinas, Ignacio; Salazar, Inés; Sümegi, Eszter . Músic/a : Filarmonici di Verona . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Huertas, José; Fernández, Marta . Companyia : OCI (Ópera Clásica Internacional) . Direcció : Serraclara, Félix; Montes de Oca, Orlando; Mori, Enrico de . Producció : Montes de Oca, Orlando; Serraclara, Félix .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
16/02/2006.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Ballarí : Taylor, Dave; Savoldelli, Rahel; Möller, Maike; Hayut, Arik; Gradinger, Jared; Erbskorn, Claus; Emerson, Jill; De Volff, Nir; Camelin, Joris; Busuttil, Diane; Berger, Knut . Autor/a : Mehnert, Carmen . Coreògraf : Macras, Constanza . Direcció : Macras, Constanza . Escenografia : Wisniewsky, Patrice . Vestuari : Coelho de Oliviera, Gilvan .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
13/10/2004.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Autor/a : Galeotti, Gabriel . Ballarí : Corna, Soledad; Roig, Eva; Galeotti, Gabriel . Coreògraf : Galeotti, Gabriel . Companyia : Grupo Mirando Ajeno . Direcció : Galeotti, Gabriel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
03/11/2006.
Ballarí : Morales, Sara Asun; Solé, Carme; Montseny, Maria; Bové, Ceci; Coll, Eva; Angiola, Cristina de; Vendrell, Jordan; Morales, Daniel; Beltran, Vicenç; Argüelles, Avelina . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/02/1997.
Cantant : Carmona, Saira; Carmona, Luisa; Suárez, Anton; Cortés, Montse . Músic/a : Jiménez, José Ramón; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Losada, Lucky; Cerreduela, David; Losada, Iván; Jiménez, Ramón; Jiménez, José ("El Viejín") . Ballarí : Juan, Juan de; Canales, Antonio . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
07/02/2001.
Músic/a : Jiménez, Antonia; Patino, Javier . Ballarí : Pericet, Olga; Maya, Belén . Cantant : Valencia, José; Ortega, Miguel; Corbacho, Jesús . Autor/a : Montero, David . Coreògraf : Pericet, Olga; Maya, Belén . Direcció : Montero, David; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Bonadei, Ada . Vestuari : Rodríguez, Maribel; Cordero, Pili; Pinillos, Yaiza; Arenas, Soledad . Producció : Cia. Belén Maya .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/10/2010.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo; Mariño, Leo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Menchero, José; Lucio Blanco, Ovidio . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . So : García, Albert . Vestuari : Díaz, Luz; Font, Josep . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso; Castro, Susana; Fernández, Beatriz; Pascual, Josep Lluís .
Temporada: 1988/89; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/02/1989.
Músic/a : Orquestra de Tango de Atilio Stampove . Ballarí : Vallove, Estefanía; Magnicaballi, Natalia; Bocca, Julio . Compositor/a : Minkus, Leon; Montsalvatge, Xavier; Bioggi, Vittorio; Ilitx, Prior; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro; Petipa, Marius; Araiz, Óscar; Bioggi, Vittorio . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Segni, Lidia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/09/1996.
Direcció musical : Lipton Daniel . Coreògraf : Ailey, Alvin; Neumeier, John; Butler, John; Balanchine, George; Sappington, M; Nebrada, Vicente . Companyia : Ballet Internacional de Caracas (Venezuela) . Direcció : Nebrada, Vicente; Rodríguez, Zhandra . Il·luminació : Tucci, Toni . Ballarí : Bugati, Gina; Mencia, Maria Elena; Ortiz, Vanessa; Mayora, Everest; Wilson, Zane; Talley, Dale; Molina, Manuel . Músic/a : Walden, S; Mozart, Wolfgang Amadeus; Debussy, Claude; Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Orff, Carl; Perrone, L; Txaikovski, Piotr Ilitx; kamen, M; Carreño, Tino; Duke Ellington; Scriabin .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
17/05/1978.
Autor/a : Sèneca; Narros, Miguel . Compositor/a : Nieto, José; Sarasate, Pablo; Falla, Manuel de . Coreògraf : Mariemma; Sánchez, Felipe; Eugenia, Victoria; Granero, José . Companyia : Granados, Enrique; Ballet Nacional de España . Direcció : Lorca, Nana; Eugenia, Victoria; Pons, Aurora . Escenografia : Odorico, Andrea d'; Zaris . Il·luminació : Guerrero, Carlos; Yunta, Rafael; Sánchez, Felipe . Vestuari : Moreno, Pedro; Sánchez, Felipe; Narros, Miguel; Basaldua, Emilio . Cantant : Palacín, Manuel; Cantero, Juan; Alcalá, Juan José . Ballarí : Gómez, Lupe; Carpio, Adoración; Calvín, Adelaida; Gallardo, Maribel; Márquez, Antonio; Greco, Lola; Mata, Juan; González, Ana; Marín, Montserrat; Florencio, Jesús; Jiménez, Óscar; Gómez, Aida; Morell, Paco; Guerrero, Francisco . Músic/a : Bandera, José María; El Habichuela (Carmona, Luis); Sánchez, Juan José; Álvarez, Juan; Gómez, José Carlos .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
15/11/1993.
Coreògraf : Preljocaj, Angelin . Direcció : Preljocaj, Angelin; Saïd, Nicole; Corazza, Luc . Escenografia : Schweizer, Maya . Il·luminació : Stanley, Mark . So : Lecarme, Martin . Vestuari : Theyskens, Olivier; Pierre, Hervé . Producció : Lecarme, Martin; Ballet Preljocaj . Ballarí : Martínez Cáliz, Víctor ; Marié, Celine; Nagimova, Nuriya ; Tatarova, Anna; Ripert, Simon; amoros, Sergi; Shirai, Nagisa ; Freschel, Clara; Tsugawa, Yurié ; Delcourt, Marius ; Jousni, Jean-Charles ; Sánchez, Fran . Músic/a : 79D; Cage, John; Vivaldi, Antonio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/02/2017.
Compositor/a : Tchaikovsky, Piotr; Drigo, Riccardo; Mehul, Etienne . Coreògraf : Salazar, Marcus; Petita, Marius; Johnsey, Chase; Carmena, Antonio . Companyia : Saint-Saëns, Camille . Direcció : Johnsey, Chase . Vestuari : Carmena, Antonio . Ballarí : Vervoort, Lisa-Marie; Roca Muxinach, Júlia; Restivo, Giuliana; Plà Ferrer, Clara; Pinceková, Stanislava; New, Carraig; Morikawa, Reo; Johnsey, Chase; Ishii, Anna; Calder Cohen, Elizabeth Anne; Cerro San Ildefonso, Clara del; Baqiqi, Anxhelo; Aletta, Victoria .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
14/06/2019.
Direcció musical : Stych, Jan . Coreògraf : Zajko, Josef; Wiesner, Daniel; Ogoun, Lubos; Nemecek, Jirí . Companyia : Ballet de la Ópera de Brno . Direcció : Skalová, Olga; Seda, Karel . Ballarí : Ledecká, Ludmila; Jarosiková, Lenka; Barinková, Jarmila . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1979/80;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
07/05/1980.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Ballarí : Pere, Gay; Querol, Mireia de; Rosset, Laia; Puig, Marta; Pérez, Núria; Zapater, Glòria; Millán, Raquel; Hernán, Laura; Güell, Elisenda; Cubells, Laia; Beltran, Sònia; Campos, Glòria; Rubió, Anna; Gràcia, Marta . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
25/10/2002.
Coreògraf : Valli, Alarmel . Direcció : Valli, Alarmel . Cantant : Ramamoorthy, Premsa . Ballarí : Mudgal, Madhavi; Sarukai, Malavika . Músic/a : Kondapuram, Thaduthai; Moorthy, Ramamoorthy; Muruganantham, Sakthivel Subramniam; Swany, Shobhana .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/10/1994.
Coreògraf : Amargo, Rafael . Direcció : Blanco, Nacho; Ayala, Eli . Cantant : Lucas "El Granaíno"; Furman, Alina; Marín, Óscar; Santiago, Eli; El Duende; El Salao; Gómez, Fefa . Ballarí : Ayala, Eli; Blanco, Nacho; Llorente, Olga; Alcalá, Iván; González, Marina . Músic/a : Fernandez, Tuto; Granato, David; Sánchez, Jacobo; Meléndez, Martín; Caro, Carlos; Julia, Juan de; Vallet, Pau; Sausedo, José .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
01/10/2014.
Autor/a : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Ballarí : Álvarez, Itsaso . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela . Vestuari : Libé, Daniela .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Ballarí : Canales, Antonio; Juan, Juan de; María, "La Coneja" . Músic/a : Jiménez, José ("El Viejín") . Cantant : Cortés, Montse; Carmona, Pepe Luis . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Pasqual, Lluís .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
02/12/1998.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Ballarí : Elisara, Tiui; Tangaroa, Ofati; Wehi, Tuirina; TeRauawhea Belvie, Rosie; Campbell, Kasina; Tatireta, Gerard; Teteka, Maereke; Utiata,Tebau; Tentau, Arikitau; Fu'a, Kelemete; Tamango,Teataki; Papalii, Ioane . Coreògraf : Ponifasio, Lemi . Companyia : MAU Company . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/11/2011.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Coreògraf : Martínez, Irina; Mira, Toni . Companyia : Cia. Múcab Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Intèrpret : Laporta, Joan . Ballarí : Martínez, Irina . Músic/a : Campos, Dani .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/12/2017.
Ballarí : Ballet de Alfredo Mañas; Andrés, Elvira; Jiménez, Óscar; Garrido, Inmaculada; Calvo, Fermín; Nadal, María . Compositor/a : Diego, Emilio de . Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Matalaraña Producciones Artísticas . Direcció : Gades, Antonio . Escenografia : Nieva, Francisco . Vestuari : Nieva, Francisco .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Autor/a : Múcab Dans . Coreògraf : Martínez, Irina . Direcció : Pintó, David . Escenografia : Cabús, Santi . Il·luminació : Llunell, Bernat . Vestuari : Echegaray, Elisa . Ballarí : Martínez, Irina . Músic/a : Laporta, Joan .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/04/2021.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : Musorgski, Modest Petrovitx . Cantant : Lindroos, Peter; Baldani, Ruza; Konsulov, Ivan; Petkov, Dimiter; Ruiz, Josep; Stamenova, Adrianna; Lappalainen, Kimmo; Echevarría, Alfonso; Castillón, Jesús; Lluch, Antoni; Esteve, Vicenç; Plishka, Paul; Grönroos, Walton; Eliasson, Sven Olof; Cor del Gran Teatre del Liceu; Cor de nens de l'Escola Pía Balmes; Salminen, Matti; Hendriks, Marijke; Favaro, Jeanette; Ysàs, Rosa Maria . Músic/a : Francesc, Jaume; Alpiste, Josep Maria . Ballarí : Cos de Ball del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Musorgski, Modest Petrovitx; Puixkin, Aleksandr Serguéievitx . Coreògraf : Aguadé, Assumpta . Direcció : Sicuri, Vittorio; Nelsson, Woldemar; Faggioni, Piero; Gandolfi, Romano .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
07/12/1985.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Músic/a : Orchestre Symphonique de Montréal; Chkolnik, Ilia . Ballarí : Jansen, Neel; Gahon, Baptiste; Favreau, Julien; Deballe, Thierry; Chacon, Oscar; Cardone, Giuliano; Bourhis, Stéphane; Bertolli, Vittorio; Alberico, Pasquale; Zuasnabar, Catherine; Jiménez, Víctor; Levrè, Domenico; Luciani, Vito; Weng, Shi Qi; Vedel, Martin; Vasquez, Denis; Stanley, Octavio; Roman, Gil; Pedro, William; Navarro, Héctor; Nasuno, Keisune; Mauduit, François; Shalkina, Kateryna; Ros, Elisabet; Schiattarella, Alessandro; Bretholz, Aude; Chazot, Céline; Croatto, Luciana; Delbée, Emilie; Díaz González, Luisa; Ivanova, Daria; Lescat, Laetitia; Marion, Karline; Miro, Ruth; Mouyiassi, Dafni . Adaptació : Maurin, Eric . Compositor/a : Brel, Jacques; Barbara; Strauss, Richard; Ravel, Maurice; Bars, Hugues Le . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Dutoit, Charles . Escenografia : Béjart, Maurice . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Béjart, Maurice; Knott, Jean-Paul; Davila, Henri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/10/2005.