Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 2,505
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Autor/a : Baylach, Nora; Serra, Joana; Cot Ros, Joan . Coreògraf : Cot Ros, Joan . Companyia : Animal Religion . Producció : ElPetit; Mercat de les Flors . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/11/2021.
Coreògraf : Rosselló, Empar . Companyia : Companyia Empar Rosselló . Intèrpret : Rosselló, Empar .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Museu Marítim de les Drassanes de Barcelona.
(Barcelona).
05/12/2006.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Mostra de teatre Gai i Lèsbic de Barcelona (2a : 1995).
02/02/1995.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
04/11/2005.
Autor/a : Bertrand, Carles . Coreògraf : Bou, Marta . Companyia : Toc de Retruc . Direcció : Julià, Marina . Escenografia : Albir, Marta . Vestuari : Españó, Maria; Estivill, Pepa . Producció : Toc de Retruc . Intèrpret : Albir, Marta; Bertrand, Carles; Cortadellas, Igor .
Temporada: 1996/97; 1995/96;
Estrena:
Casal.
(L'Espluga de Francolí).
Ballarí : Tatjé, Valentí; Sanchís, Jordi; Codina, Josep; Tatjé, Laia; Prunés, Luïsa; Massanés, Maria; Carvajal, Marià; Cornet, Marta; Castro, Mercè; Clarena, Mònica; Redó, Mònica; Vinyals, Mònica; Rincón, Nèlia; Martí, Roger; Gabernet, Sílvia; Torra, Teresa; Coll, Jordi; Fargas, Joan; García, Eva; Soldevila, Alba; Costa, Anna; Fargas, Anna; Prunés, Anna; Serra, Anna ; Valls, Christian; Vidales, Eduard; Isern, Cristina . Autor/a : Gabernet, Sílvia; Medina, Imma . Coreògraf : Clarena, Mònica . Companyia : Grup de Dansa Cor de Catalunya . Direcció : Clarena, Mònica . Escenografia : Galobart, Lluís; Rincón, Nèlia . Vestuari : Soler, Meritxell .
Temporada: 2011/12; 2013/14;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
11/09/2011.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Direcció musical : Burés, Pere . Autor/a : Vilà Folch, Joaquim . Compositor/a : Burés, Pere; Pujol, Francesc . Coreògraf : Ventura, Eduard; Fosas, Joan; Sans, Albert . Companyia : Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Escenografia : Mas, Miquel; Ivars, Ramon B. . Vestuari : Ivars, Ramon B.; Carbonell, Maria; Majó, Enric .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Municipal Cal Bolet.
(Vilafranca del Penedès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
23/03/1991.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Cuesta, Sílvia; Macarena, Jaime . Músic/a : Figueras, Pep; Coll, Jonathan . Compositor/a : Figueras, Pep; Coll, Jonnathan . Coreògraf : Macarena, Jaime; Cuesta, Sílvia . Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
21/04/1997.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Autor/a : Canela, Maria Dolors . Compositor/a : Campos, Diego . Coreògraf : Buitrago, Míriam . Companyia : Cia Maria Dolors Canela . Escenografia : Canela, Josep .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Moral de Gràcia.
(Barcelona).
04/04/1992.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Autor/a : Shakespeare, William . Compositor/a : Mendelshon-Bartholdy, Felix; Harding, Alison . Coreògraf : Beers, Sara van . Construcció objecte : Wright, Lynne . Companyia : Cheek by Jowl . Direcció : Donnellans, Declan . Escenografia : Ormerod, Nick . Il·luminació : Kidd, Nick . Vestuari : Humpston, Charlotte . Intèrpret : Chubb, William; Sykes, Paul; Wakefield, Colin; Gillespie, David; Turner, Martin; Hodgson, Leda; Greenwood, Sally; Reeves, Saskia; White, Anne; Bramwell, Stephen .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Regina.
(Barcelona).
10/01/1986.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Autor/a : Hub, Ulrich . Coreògraf : Ferràndiz, Maria . Companyia : alGalliner . Direcció : González, Albert . Escenografia : Lucchetti, Mercè . Il·luminació : Berch, Jordi . Caracterització : Camps, Carmina . Vestuari : Lucchetti, Mercè . Producció : alGalliner . Intèrpret : Lorenzo, Marc; García, Mercè; González, Albert; Tricuera, Marta .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
19/01/2017.
Adaptació : Ley, Pablo; Llabrés, Montse . Coreògraf : Llabrés, Montse . Companyia : Companyia Montse Llabrés . Direcció : Llabrés, Montse; Ley, Pablo . Escenografia : Llabrés, Montse; Gorriz, Aurora . Vestuari : Cal, Maria . Intèrpret : Noble, Steve; Llabrés, Montse . Músic/a : Noble, Steve .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
20/11/1992.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Coreògraf : Gómez-Calcerrada, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez-Calcerrada, Mar . Escenografia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
12/03/1993.
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Ferrando, Sílvia . Coreògraf : Martí, Cristina . Companyia : Via Teatre; La Porta Clàssica . Direcció : Ferrando, Sílvia . Escenografia : Calafell, Cesc . Il·luminació : Masó, Xavier . Vestuari : Martín, Toni . Producció : Scatti, Montse . Intèrpret : Lleixà, Mercè; Martí, Cristina; Belmonte, Resu; Pàmpols, Blanca .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
11/12/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Cantant : Borja, Esther . Autor/a : Mérimée, Prosper . Coreògraf : Betancourt, Iván . Companyia : Ballet Danzares . Escenografia : Betancourt, Iván; Conca, Joaquim . Vestuari : Betancourt, Iván . Intèrpret : Oliveras, Josefina; Betancourt, Iván; Otero, Dymell; Betancourt, Iván; Fosas, Joan .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
07/05/2002.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Coreògraf : Harroche, Brigitte . Companyia : Cia Brigitte Harroche (Cia de Dansa) . Direcció : Harroche, Brigitte .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco de Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
12/12/1992.
Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Quintana, Leo; Vallribera, Berta . Companyia : Ballet de Cambra Arsis . Direcció : Vallribera, Berta . Vestuari : Ivars, Ramon B.; Quintana, Leo .
Temporada: 2001/02; 1995/96;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
24/06/1993.
Autor/a : Gil de Biedma, Jaime . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero i Feliu Formosa . Direcció : Corchero, Andrés; Formosa, Feliu . Intèrpret : Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
11/01/1991.
Autor/a : Julià, Cristina; Buscà, Núria; Calafell, Genina . Coreògraf : Calafell, Genina . Companyia : kos. Prodaccions . Vestuari : Jordà, Imma . Intèrpret : Buscà, Núria; Calafell, Genina .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
08/03/2002.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Canals, Montserrat; Miquel, Jordi . Músic/a : Orchestra Fireluche . Coreògraf : Deambulants . Companyia : Deambulants . Direcció : Escudé, Beth . Escenografia : López, Julià . Il·luminació : Güell, Maria; García, Robert . So : Cortada, Albert . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme . Intèrpret : Miquel, Jordi; Moya, Mariona; Ortega, Mariona; Radresa, Paula; Canals, Montserrat; Pou, Marta .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
El Nacional petit.
11/05/2008.
Coreògraf : Murphy, Laura . Companyia : Laura Murphy Dabce . Direcció : Murphy, Laura . Ballarí : Oberlander, Isabella; Ní Dhuinnín, Siobhán; Cooper, justine; Cronin, Marion; Hylak, Magda; Young, Catherine; Kilkenny Roddy, Emily; Ryan, Sarah; Kickham, Lucia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
10/09/2021.
Autor/a : Belloso, Daniel; Montané, Jesús Manuel . Compositor/a : Navas, Frankie . Coreògraf : Fermín, Juan . Companyia : Compañía de Daniel Belloso . Direcció : Belloso, Daniel; Montané, Jesús Manuel . Escenografia : Fermín, Juan . Vestuari : Belloso, Daniel . Cantant : Coral Canticorum .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Sala Zeleste.
(Barcelona).
26/02/1991.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Compositor/a : Navarrete, Javier . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nuts Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Belart, Antoni; Mira, Toni .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Coreògraf : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian . Companyia : Les Archipels . Ballarí : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
01/10/2022.
Autor/a : Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . So : Van Hoesen, Peter . Vestuari : OWN . Intèrpret : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Van Wissen, Samantha .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/10/2008.
Coreògraf : Mireya-Beryl . Companyia : Mi Bolsillo . Intèrpret : Mireya-Beryl .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
19/01/2006.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Direcció musical : Wray, David . Autor/a : Gay, John . Compositor/a : Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Cremer, Sara . Companyia : The English Bach Festival . Direcció : Obe, Lina Lalandi . Escenografia : Hernon, Paul . Vestuari : Sterrit, Chrisste; Hartfree, Sue . Cantant : Purves, Christopher; Roberts, Simon; Tusa, Andrew; O'Neill, Anne; Lanzetter, Nicola; Yam, Low Ming; Corbeti, Joseph; Curtis, Mark; Feldman, Seán; Harrison, Sally; Armstrong, Amanda . Ballarí : Cremer, Sara . Músic/a : English Bach Festival Baroque Orchestra; Brown, Caroline; Hirons, Christopher .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Muralles del Carme.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
07/08/1991.
Autor/a : Gay, John . Cantant : Geraerts, Harry; Schildmeijer, Arthur; Altena, Marius van; Pierik, Bep; Fritschy, Frank . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Masse, Marie Genevieve . Companyia : Grup Presence; Camerata d'Amsterdam . Direcció : Farr, Chris . Escenografia : Guntenaar, Floris .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Palau de la Música Catalana.
(Barcelona).
04/10/1985.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Coreògraf : Messerer, Asaf; García, J.; Petipa, Marius; Martí, Rafael; Vainoven; Lopukhov; Ivanov . Companyia : Ballet d'Euskadi . Direcció : Martí, Rafael . Vestuari : Gutiérrez, Carmen; Sánchez, Floren . Músic/a : Rakhmàninov, Sergey; Massenet, Jules; Bizet, Georges; Minkus, Ludwig; Txaikovski, Piotr Ilitx; Marquès, Pau .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
24/04/1993.
Compositor/a : Piazzolla, Astor; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Schayk, Toer Van; Manen, Hans van; Dantzig, Rudi Van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda . Direcció : Eagling, Wayne . Escenografia : Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Il·luminació : Schayk, Toer Van . Vestuari : Stokvis, Joop; Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Músic/a : Beethoven, Ludwig van; Bartók, Béla; Satie, Erik; Strauss, Richard .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
29/04/1995.
Autor/a : Belló, Jaume . Coreògraf : Ruestes, Pepita . Companyia : Ara teatre . Direcció : Alonso, Belén; Belló, Jaume . Escenografia : Rosselló, Alejandro . Il·luminació : Esquerda, Gaspar . Vestuari : Anguera, Albert . Producció : Talia Teatre . Intèrpret : Montagut, Núria; Olmo, Eva del; Oriach, Marta; Esquerda, Laia; Gatius, Sònia; Armengol, Gisela; Olmo, Àlex del; Roselló, Marc; Herraiz, Raúl; Esquerda, Gerard; Fuentes, César; Pacheco, Toni; Arqué, Xavier; Mur, Òscar; Sánchez, Ariadna .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
12/11/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Coreògraf : Ismailian, Gagik; Pinto, Rui; Wellenkamp, Vasco; Duato, Nacho . Companyia : Ballet Gulbenkian . Direcció : Salavisa, Jorge . Escenografia : Duato, Nacho . Vestuari : Duato, Nacho . Músic/a : Brouwer, Roland; Barber, Samuel; Debussy, Claude; Madredeus; Elgar, Edward; Monk, Meredith; Liszt, Franz .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1994.
Autor/a : Ford, John . Coreògraf : Bocca, Julio . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Intèrpret : Otarola, Leonardo; Drago, Soledad; Rodríguez, Rubén; Oliva, Lucas; Segovia, Lucas; Pedriguer, María Eva; Balanza, Victoria; Fernández, Federico; Amuchastegui, Emanuel; Echezarreata, Vanesa; Fernández, Valentín; Figaredo, Cecilia; Bocca, Julio; Parada, Benjamín .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
12/08/2007.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Compositor/a : Mariño, Leo; Mozart, Wolfgang Amadeus; Purcell, Henry; Murolo; Dowland . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Vestuari : Roig, Jordi . Ballarí : Ros, Xus; Pasqual, Josep Lluís; Colmenares, Adolfo; Lecumberri, Idoia de; Jané, Pere; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Torres, Simeón .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Coliseo Albia.
(Bilbao).
18/05/1991.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Mahler, Gustav; Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Companyia : Susanne Linke . Direcció : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Escenografia : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Il·luminació : Kresiment, Wilfried . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Polisportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Pulido, Yasmina; Langdon, Elisabeth; Portabales, Ana; López, Verónica; Gutiérrez, Jenifer; Guirao, Abigail; Fernández, Susanna; González, Lenia . Coreògraf : Grau, Rosa M.; Casellas, Maite; Ballús, Meritxell; Ramón, Yolanda . Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà . Direcció : Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
14/03/2003.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Strauss, Joseph; Drigo, Roberto . Coreògraf : Mas, Laura . Companyia : Ballet Clàssic de Barcelona . Direcció : Mas, Laura . Ballarí : Cordón, Maite; Berdusan, Celine; Trinidad, Isabel; Casado, Núria; Seguranyes, Mireia ; Rodríguez, Gemma; Rodríguez, Céline ; Munné, Joanna ; Moreno, Miguel; Medina, Fernando; Circuns, Montse; Martínez, Susanna; Martín, Rosalía; Fluvià, Marta; Fernández, Laura; Clusellas, Sònia; Úbeda, Alexandra .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Berga).
23/09/1991.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Ballarí : Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Pérez, Silvia; Garuz, Glòria; Franquesa, Cesc; Fàbregas, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Vesc; Factoria Mascaró . Direcció : Figueres, Joan; Serra, Quim; Serra, Joan . Escenografia : DigaMelóN . Producció : Puig, Lluís .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Piscina de Vallparadís.
(Terrassa).
01/09/2002.
Cantant : Rodríguez, Ángel; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Borràs, Judith; Lotti, Antonio; Corbacho, Sylvia; Sardinero, Vicenç; Pieres, Josep; Librenç Valero, Miki Mori . Ballarí : Ballet Compañía Color . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : García Vigil, Federico; Poda, Stefano; Ribera, Rosa Maria; Lacambra, Mirna . Escenografia : Poda, Stefano . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Poda, Stefano .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
04/11/1998.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Ballet d'Operama Praga . Cantant : Díaz, Justino; Edwards, Nina; Gallo, Giusepe; Lupo, Maria; O'Neill, Dennis; Roni, Luigi; Cor d'Operama Praga; Crider, Michèle; Boldrini, Giancarlo; Baglioni, Bruna . Músic/a : Orquestra d'Operama Praga . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Paig, Brydon . Companyia : Operama Praga . Direcció : Raffa, Giuseppe; Giorgi, Fiorenzo; Raffa, Giuseppe . Vestuari : Russo, Salvatore .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
17/10/1996.
Coreògraf : Carrasco, Marta; Lloberas, Francisco . Companyia : La Bohèmia Teatre; Catalana de Gags . Il·luminació : Parramon, Josep . Vestuari : Belart, Antonio . Intèrpret : Fàbrega, Jordi; García, Jaume; Julià, Cristina; Olivé, Sandra; Terraza, Ferran .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
22/09/1997.
Compositor/a : Dvorak, Anton . Coreògraf : Ibañez, Carles . Companyia : Ballet de Carles Ibàñez . Direcció : Ibañez, Carles . Escenografia : Durban, Cecília; Soriano, Xavier . Vestuari : Casanovas, Verónica; Rodríguez, Cristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Autor/a : Febrero, Pedro ; Masgriera, Albert . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Palazón, Antonio . Companyia : Las Veneno . Direcció : Rañé, Ferran . Escenografia : Berastegui, Manu . Il·luminació : Liss, Laura . Vestuari : Berastegui, Manu . Intèrpret : Benedicto, Nuria; Giralte, Pepa; Olayo, Gracia; Juan, Arancha de; Navarro, Carmen .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Carpa Alis Kim.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (13a : 1993 : Tàrrega).
10/09/1993.
Direcció musical : York, Donald . Compositor/a : York, Donald; Poulenc, Francis; Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Loquasto, Santo; Moore, Gene . Ballarí : Roberts, Denise ; Patrick, Thomas; Wadlington, Jeff ; Stone, Sandra; McCann, Cathy; Mauricio, Joao; Benz, Rachel Berman; Chaib, Elie; Cochran, Mary; Corbin, Patrick; Cortez, Hernando; Dinapoli, Constance; Gillis, Christopher; Grenke, David; Heilman, Caryn; Huber, Francie ; Asnes, Andrew .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/10/1990.