Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 2,212
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Direcció musical : Canela, Robert . Coreògraf : Salarich, Maria . Direcció : Farran, Genís . Escenografia : Carrasco, Pere . Il·luminació : Llobet, Omar . So : Pedrós, Manel . Vestuari : Llunell, Núria . Producció : FiraTàrrega; Esbaiola't; Dansàneu . Intèrpret : Franco, Jesús; Farran, Laia; Canela, Robert; García, Sandra; González, Joan; Pulido, Núria; Talavera, Jordi; Villar, Heika; Dombua, Bernardo; Morales, Natalia; Barquets, Laura .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (34a : 2023).
30/03/2023.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Coreògraf : Noone, Thomas . Il·luminació : Ortiz, Jaume; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Horneman, Horne; Noone, Thomas; Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G.; Castro, Arnau; Barral, Alba; Martínez, Núria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/02/2011.
Autor/a : Olivella, Macià G. . Compositor/a : González, Ferran . Coreògraf : Pérez, Esther . Direcció : González, Ferran; Nicasi, Gerard; Solé, Maria Agustina . Escenografia : Guzmán, Tero . Il·luminació : Campos, Francesc . So : Campos, Francesc . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Carrasco, José . Intèrpret : Solé, Maria Agustina; Pérez-Ferrer, Esther; Miramunt, Marc; Gimeno, Maties; Fañanás, Olga; Clement, Marcel; Campos, Mariona; Soler, Xavier .
Temporada: 2012/13; 2013/14;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
27/07/2013.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : García, Nacho; Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Parejo, Marc; Marsó, Silvia . Músic/a : Vila, Esther; Vila, Edurne; Calvo Tapia, Carlos; Ferré, Josep .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Mag Lari (Lari, Josep Maria) . Coreògraf : Molist, Roger . Direcció : Pintó, David; Mag Lari (Lari, Josep Maria) . Escenografia : Mag Lari (Lari, Josep Maria) . Il·luminació : Rufach, Oriol . Vestuari : Compte, Míriam; Dalmau, Jordi; Massagué, Josep . Intèrpret : Farré, Estanis; Obach, Albert; Ramon, Josep; Carballido, Juan; Molist, Roger .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Autor/a : Shakespeare, William . Compositor/a : Mendelshon-Bartholdy, Felix; Harding, Alison . Coreògraf : Beers, Sara van . Construcció objecte : Wright, Lynne . Companyia : Cheek by Jowl . Direcció : Donnellans, Declan . Escenografia : Ormerod, Nick . Il·luminació : Kidd, Nick . Vestuari : Humpston, Charlotte . Intèrpret : Chubb, William; Sykes, Paul; Wakefield, Colin; Gillespie, David; Turner, Martin; Hodgson, Leda; Greenwood, Sally; Reeves, Saskia; White, Anne; Bramwell, Stephen .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Regina.
(Barcelona).
10/01/1986.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Direcció musical : Díez-Boscovich, Arturo ; Barrigüete de Gabriel, Borja; Baiges, Pau . Autor/a : Kleban, Edward; Dante, Nicholas; Kirkwood, Neal . Traducció : García May, Ignacio; Batalla, Roser . Compositor/a : Hamlisch, Marvin . Coreògraf : Bennett, Michael; Breglio, John; Lee, Baayork; Couvillon, Matthew; Avian, Bob; Banderas, Antonio . Direcció : Milla, Marianvest; Villabon, Luis; Lee, Baayork; Bennett, Michael; Breglio, John; Banderas, Antonio . Escenografia : Wagner, Robert . Il·luminació : Musser, Tharon; Torrijos, Carlos . So : Isequilla, Javier; Rubio López, Francisco Manuel . Caracterització : Lara, Sandra . Vestuari : Aldrege, Theoni V.; Milla, Marian . Producció : Teatro del Soho . Intèrpret : Castro, Lucia; Sánchez, Aida; Belotto, M¡guel Ángel; Ruiz, Estibalitz; Moreno, Fran; Facchin, Roberto; Galcerà, Pol; Garod, Daniel; Mariano, Fernando; Monterde, Graciela; Nava, Marcela; Petraglia, Lucrecia; San Buenaventura, Zuhaitz; Mur, Beatriz; Girbau, Diana; Marco, Juan José; Escobar, Alberto; Pino, Fran del; Coll, Anna; Marimon, Enric; Hlong, Cassandra; Pareja-Obregón, Ivo; Schielke, Sarah; Alonso, Kristina; Bolea, Albert; Alcázar, Angie; Santiago, Lorena; Délyon, Daniel; Puyol, Pablo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2020.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Autor/a : Hub, Ulrich . Coreògraf : Ferràndiz, Maria . Companyia : alGalliner . Direcció : González, Albert . Escenografia : Lucchetti, Mercè . Il·luminació : Berch, Jordi . Caracterització : Camps, Carmina . Vestuari : Lucchetti, Mercè . Producció : alGalliner . Intèrpret : Lorenzo, Marc; García, Mercè; González, Albert; Tricuera, Marta .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
19/01/2017.
Autor/a : Schnitzler, Arthur . Adaptació : Pintó, David . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Pintó, David; Campos, Dani . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Gardés, Xavier . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Piró, Laia; Mora, Albert . Músic/a : Fernández Pellicer, Ana; Marín Canellas, Laura; Campos, Dani; Ferré, Josep .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
05/03/2015.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Autor/a : Ferrando, Sílvia . Coreògraf : Martí, Cristina . Companyia : Via Teatre; La Porta Clàssica . Direcció : Ferrando, Sílvia . Escenografia : Calafell, Cesc . Il·luminació : Masó, Xavier . Vestuari : Martín, Toni . Producció : Scatti, Montse . Intèrpret : Lleixà, Mercè; Martí, Cristina; Belmonte, Resu; Pàmpols, Blanca .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
11/12/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Direcció musical : Malefane, Paulina; Dyantyis, Mandisi . Coreògraf : Ngamlana, Lungelo . Direcció : Dornford-May, Mark . Il·luminació : Manim, Mannie . Producció : Young Vic; Isango Ensemble . Intèrpret : Malefane, Paulina; Rolomana, Cikizwa; Sotayisi, Masakana; Tamba, Luvo; Tikolo, Tikolo; Lamani, Tamsanqa; Fumba, Thandokazi; Fatyi, Nombongo; Dyasi, Thobile; Dyantyis, Mandisi; Ntshuntshe, Melikhaya; Nteta, Anomtha; Nteta, Inomtha; Mathomane, Zimkhitha; Mbatha, Zanele; Mdena, Sinethemba ; Meni, Thina; Mpotsha, Zoleka; Mtshamba, Thamsanqa; Mzembe, Thandolwethu; Louw, Nontsusa; Ntshata, Sonwabo; Ncobo, Siyanda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/11/2021.
Autor/a : Buchaca, Marta . Coreògraf : Legarda, Nuria . Direcció : Buchaca, Marta . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Bofarull, David . So : Bazin, Damien . Vestuari : Viñolo, Georgina . Intèrpret : Vert, David; Poch, Àngels; Nerié, Joan; Moliner, Anna; Iscla, Miriam; Castellví, Òscar; Boladeras, Rosa; Banacolocha, Jordi; Villanueva, Lluís .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
11/03/2010.
Coreògraf : Bourne, Matthew . Direcció : Piqué, Joaquim; Bicket, Harry; Carsen, Robert . Escenografia : Levine, Michael . Il·luminació : Carsen, Robert; Praet, Peter van . Vestuari : Levine, Michael . Cantant : Ros, Xavier; Rossell, Sergi; Ortega, Francesc; Guzmán, Francesc; Foster-Williams, Andrew; Vas, Francisco; Wilson, Harold; Sala, Ofelia; Wolk, Emil; Barth, Ned; Rigby, Jean; Gietz, Gordon; Dazeley, William; Meek, Deanne; Hahn, Brigitte; Rose, Peter; Waddington, Henry; Gillett, Christopher; Daniels, David .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/04/2005.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Coreògraf : Ovares, Carlos . Direcció : Ovares, Carlos . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ovares, Carlos; Roco, Maria . Ballarí : Ovares, Carlos; Höule, Silvie; Dilley, Carol; Bes, Manolo; Roco, Maria .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/06/1994.
Autor/a : Meyer, Daniel J. . Coreògraf : Vidal-Ribas, Guille . Direcció : Rodríguez Clusella, Montse . Escenografia : Tantull, Anna . Il·luminació : Portillo, Fernando; Gardés, Xavi . So : Gardés, Xavi . Vestuari : Equip AKA; Equip A.K.A. . Producció : FlyHard Produccions, S.L. . Intèrpret : Salazar, Albert; Febrer, Lluís .
Temporada: 2017/18; 2018/19; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala FlyHard.
(Barcelona).
16/03/2018.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Canals, Montserrat; Miquel, Jordi . Músic/a : Orchestra Fireluche . Coreògraf : Deambulants . Companyia : Deambulants . Direcció : Escudé, Beth . Escenografia : López, Julià . Il·luminació : Güell, Maria; García, Robert . So : Cortada, Albert . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme . Intèrpret : Miquel, Jordi; Moya, Mariona; Ortega, Mariona; Radresa, Paula; Canals, Montserrat; Pou, Marta .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
El Nacional petit.
11/05/2008.
Direcció musical : Ahijado, Jorge . Coreògraf : Buitrón, Zaira . Direcció : Ahijado, Jorge; Guerra, Juan Carlos . Escenografia : Pizarro, David . Il·luminació : Rodriguez-Berzosa, Fernando . Vestuari : Yañez, Paz . Producció : Extresound Producciones; BARABU . Intèrpret : Alegría, Iran; Molina, Claudia; Amando, Luis; Alman, Irene . Ballarí : Salaberry, Sara; Tomás, Basem; Buitrón, Zaira . Músic/a : González, Sergio; Martínez, Micky; Ahijado, Jorge; Pardial, José .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
07/06/2023.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Autor/a : Ayckbourn, Alan . Adaptació : Mallol, Lluïsa . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Peris, Joan . Escenografia : Carulla, Hermínia . Il·luminació : Faura, Albert . So : Grande, Francisco . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Bitò ; Focus . Intèrpret : Sevilla, Toni; Ponce, Pere; Mallol, Lluïsa; Millà, Marta; Lanau, Maria; Farelo, Eduard .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Borràs.
(Barcelona).
10/12/2015.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Autor/a : Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . So : Van Hoesen, Peter . Vestuari : OWN . Intèrpret : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Van Wissen, Samantha .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/10/2008.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Piazzolla, Astor; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Schayk, Toer Van; Manen, Hans van; Dantzig, Rudi Van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda . Direcció : Eagling, Wayne . Escenografia : Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Il·luminació : Schayk, Toer Van . Vestuari : Stokvis, Joop; Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Músic/a : Beethoven, Ludwig van; Bartók, Béla; Satie, Erik; Strauss, Richard .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
29/04/1995.
Autor/a : Belló, Jaume . Coreògraf : Ruestes, Pepita . Companyia : Ara teatre . Direcció : Alonso, Belén; Belló, Jaume . Escenografia : Rosselló, Alejandro . Il·luminació : Esquerda, Gaspar . Vestuari : Anguera, Albert . Producció : Talia Teatre . Intèrpret : Montagut, Núria; Olmo, Eva del; Oriach, Marta; Esquerda, Laia; Gatius, Sònia; Armengol, Gisela; Olmo, Àlex del; Roselló, Marc; Herraiz, Raúl; Esquerda, Gerard; Fuentes, César; Pacheco, Toni; Arqué, Xavier; Mur, Òscar; Sánchez, Ariadna .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
12/11/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Autor/a : Colautti, Arturo; Legouvé, Ernest; Scribe, Eugène . Compositor/a : Cilea, Francesco . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : Basso, José Luis; Benini, Maurizio; McVicar, David . Escenografia : Edwards, Charles . Il·luminació : Silverman, Adam . Vestuari : Reiffenstuel, Brigitte . Intèrpret : Pujol, Marc; Santamaría, Eduardo; Coma-Alabert, Gemma; Perdomo, Roberto; Vas, Francisco; Giuseppini, Giorgio; Pons, Joan; Alagna, Roberto; Zajick, Dolora; Frittoli, Barbara . Cantant : Carosi, Micaela; Cornetti, Marianne; Fiorillo, Maria Elisabetta; Perdomo, Estefanía; Alàs, Anna; Dessì, Daniela; Prat, Carles; Moreno, Josep Lluís; Simone, Bruno de; Vas, Francisco; Palatchi, Stefano; Ventre, Carlo; Armiliato, Fabio .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/05/2012.
Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Milán, Jordi . Il·luminació : Costales, Aleix; Aregay, Arnau . So : Agut, Jordi . Caracterització : La Bocas . Vestuari : López, Cristina . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Melgar, Virginia; Tena, Xavi; Martorell, Filomena; Ramírez, David; Totusaus, Annabel; Benet, Nüria; Gonzalez, Alex ; Amat, Montse; Ferrés, Edu; Ripoll, Babeth; Torres, Toni; Sans, Toni; Gómez, Víctor; Arnau, Miquel; Baucis, Jaume .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
02/02/2022.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Autor/a : Climent, David; loscorderos.sc; ZA!; Molinero, Pablo; Rodríguez, Pau; Pou, Eduard . Coreògraf : loscorderos.sc . Direcció : Pou, Eduard; Molinero, Pablo; Rodríguez, Pau; Climent, David . Il·luminació : Cube . So : ZA!; Mo . Vestuari : Muñoz, Laia . Producció : Festival SÂLMON< ; loscorderos.sc; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Pou, Eduard; Molinero, Pablo; Climent, David; Rodríguez, Pau .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
03/12/2016.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Mahler, Gustav; Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Companyia : Susanne Linke . Direcció : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Escenografia : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Il·luminació : Kresiment, Wilfried . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Polisportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : Ritsos, Iannis . Adaptació : Bidegain, Gerard . Traducció : Casa, Joan . Coreògraf : Martí, Cristina . Direcció : Bidegain, Gerard . Escenografia : Haro, Rafa . Il·luminació : Paituvi, Alba . So : Arana, Zúbel . Caracterització : Paituvi, Alba . Vestuari : Paituvi, Alba . Suports audiovisuals : Artigas, Arnau . Producció : Teorema Teatre; Festival Lola . Intèrpret : Martí, Cristina; Genís, Oriol; Arana, Zúbel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
11/01/2023.
Autor/a : Grimani, Vincenzo . Compositor/a : Händel, Georg Friederich . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : McVicar, David; Bicket, Harry . Escenografia : Macfarlane, John . Il·luminació : Constable, Paule . Vestuari : Macfarlane, John . Cantant : Selig, Franz-Josef; Martínez-Castignani, Enric; Connolly, Sarah; Waddington, Henry; Daniels, David; Niese, Danielle de; Ernman, Malena; Visse, Dominique .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/11/2013.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Cantant : Rodríguez, Ángel; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Borràs, Judith; Lotti, Antonio; Corbacho, Sylvia; Sardinero, Vicenç; Pieres, Josep; Librenç Valero, Miki Mori . Ballarí : Ballet Compañía Color . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : García Vigil, Federico; Poda, Stefano; Ribera, Rosa Maria; Lacambra, Mirna . Escenografia : Poda, Stefano . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Poda, Stefano .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
04/11/1998.
Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Smimmo, Angelo . Direcció : Guthrie, Thomas; García, Conxita . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Òdena, Àngel; Fadó, Josep; Vassallo, Franco; Perles, Berna; Mimica, Marko; Youn, Kwangchul; Ganci, Luciano; Lee, Yonghoon; Rowley, Jennifer; Meade, Angela; Kutasi, Judit; Buccino, Mariano; Cor del Gran Teatre del Liceu; Margaine, Clémentine . Músic/a : Bogdanoski, Kostadin; Orquestra Sinfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Coreògraf : Carrasco, Marta; Lloberas, Francisco . Companyia : La Bohèmia Teatre; Catalana de Gags . Il·luminació : Parramon, Josep . Vestuari : Belart, Antonio . Intèrpret : Fàbrega, Jordi; García, Jaume; Julià, Cristina; Olivé, Sandra; Terraza, Ferran .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
22/09/1997.
Autor/a : Febrero, Pedro ; Masgriera, Albert . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Palazón, Antonio . Companyia : Las Veneno . Direcció : Rañé, Ferran . Escenografia : Berastegui, Manu . Il·luminació : Liss, Laura . Vestuari : Berastegui, Manu . Intèrpret : Benedicto, Nuria; Giralte, Pepa; Olayo, Gracia; Juan, Arancha de; Navarro, Carmen .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Carpa Alis Kim.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (13a : 1993 : Tàrrega).
10/09/1993.
Direcció musical : York, Donald . Compositor/a : York, Donald; Poulenc, Francis; Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Loquasto, Santo; Moore, Gene . Ballarí : Roberts, Denise ; Patrick, Thomas; Wadlington, Jeff ; Stone, Sandra; McCann, Cathy; Mauricio, Joao; Benz, Rachel Berman; Chaib, Elie; Cochran, Mary; Corbin, Patrick; Cortez, Hernando; Dinapoli, Constance; Gillis, Christopher; Grenke, David; Heilman, Caryn; Huber, Francie ; Asnes, Andrew .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/10/1990.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Giró, Mireia; Alsina Riera, Laia; Morató, Xavi; Cedó, Clàudia; Clemente, Cristina; Cirici, Maria; Pau, Laura; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara; Sesé, Gerard; Tordera, Arnau; Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : The Feliuettes . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Montseny, Maria . Il·luminació : Escurriola, Míriam; Aubert, Adrià . Vestuari : Montseny, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Peña, Vicky; Pau, Laura; Cirici, Maria; Alsina Riera, Laia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
11/03/2019.
Autor/a : Maskarada . Coreògraf : Berrojalbiz, Marifé . Companyia : Maskarada . Direcció : Panera, Karlos . Escenografia : Maskarada . Il·luminació : Mesperuza, Jon . Intèrpret : Bilboko Antzerki Tailerrak .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Ballarí : Sastre, Pau; Rodríguez, Daniel; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell . Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna; Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Vinyals, Toni; Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Portavella, Josep Maria . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Solé, Joan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Carpa.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Autor/a : Riveros, Hugo; Riveros, Hugo . Adaptació : Marrodan, Pancho . Coreògraf : Ibarz, Maribel . Companyia : Hugo show boy . Direcció : Urroz, Teresa . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Estrany, Karme . Intèrpret : Riveros, Hugo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
08/04/1999.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Compositor/a : Pérez Galí, Aimar; Vilamala, Hug . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Escenografia : Pedra . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Pedra . Producció : Dansàneu; Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada . Ballarí : Pardo, Almudena; Zapata, Iver; Libertad, Tania; Ferré, Joan; Crespo, Núria . Músic/a : Vilamala, Hug .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
30/07/2023.
Autor/a : Ste Croix, Gilles . Compositor/a : Dupéré, René . Coreògraf : Brown, Debra . Companyia : Cirque du Soleil . Direcció : Watson, Andrew; Dragone, Franco; Parisien, Pierre . Escenografia : Crête, Michel . Il·luminació : Lafortune, Luc . So : Desrochers, Guy . Vestuari : Lemieux, Dominique .
Temporada: 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Carpa el Grand Chapiteau.
(Barcelona).
02/04/1998.
Direcció musical : Martínez Izquierdo, Ernest; Boada, Òscar . Autor/a : Gayraud, Irène . Compositor/a : García-Tomás, Raquel . Coreògraf : Cabeza de Vaca, María . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Cámara, Sixto . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : García-Tomás, Raquel . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya; Esteve, Mar; Sabata, Xavier; Copons, Elena; Vinyes-Curtis, Lidia; Amo, Alicia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/03/2023.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Autor/a : Foguet, Laia; Foguet, Aura . Coreògraf : Zraiby, Yucef . Construcció objecte : Llull, Miquel . Companyia : La Viciosa (companyia de Teatre) . Direcció : Foguet, Aura . Escenografia : Pallejà, Alexandra . Il·luminació : Rufo, Eric . So : Fontanals, Pol . Vestuari : Reina, Néstor . Intèrpret : Taljo, Manar; Latre, Georgina; Amazlan, Moha .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/01/2020.