Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
2,356 - 2,370 de 3,850
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Palomar, Enric . Ballarí : Córdoba, Pedro; Ayala, Eli . Músic/a : Vilaprinyó, Jordi; Teixidó, Anna; Espasa, Daniel; Peris, Neus; Vila, Ignasi; Armengol, Robert; Domínguez, David . Cantant : Valero, Marta; López, Pablo; Martínez, Xavier; Navarro, Mónica; Levia, Raúl; Hinojosa, María . Compositor/a : Palomar, Enric . Coreògraf : La Torre, Javier . Companyia : Taller de Músics; L'Auditori de Barcelona . Direcció : Palomar, Enric .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Auditori.
(Barcelona).
Cicle Visions'06.
20/04/2006.
Autor/a : García Lorca, Federico; Alum, Josep; Alum, Josep . Coreògraf : Candelas, Daniel . Companyia : El Mirall . Direcció : Alum, Josep . Escenografia : El Mirall; Gelabert, Miquel; Bedos, Tomàs . Il·luminació : González, Carles; Velasco, Kore . So : Velasco, Kore; González, Carles . Vestuari : El Mirall . Intèrpret : Moran, Marta; Korte, Georgina de; Sáez, Irene; Pozo, Núria; Aguirre, Cristina; Micàs, Mireia; Rodríguez, Carme; Bertran, Marc .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Ballarí : Buckley, Anne; Egan, Helen; Norris, Gillian; Flynn, Bernardette; Nolan, Daire; Bailey, Desmond; O'kane, Demian; Flatley, Michael . Autor/a : Flatley, Michael . Compositor/a : Hardiman, Ronan . Coreògraf : Flatley, Michael . Companyia : Michael Flatley . Direcció : Flatley, Michael . Escenografia : Woodruff, Patrick; Park, Jonathan . Vestuari : Blanc, Sue .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
23/04/1999.
Ballarí : Starr, Lesya; Seguí, Sandra; Ros, Norma; Carré, Elisabeth; Urra, Bárbara; Romeu, Agnès; Pacuáli-Howe, María . Coreògraf : Starr, Lesya . Companyia : Lesya Starr / Deeproduction .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Cantant : Rubio, Jorgre ("El Canastero"); Anillo, José; Vizárraga, María . Músic/a : Rey, Antonio; Vicentí, Román . Ballarí : Fernández, Juan Antonio ("Barullo"); Montoya, Pilar ("La Faraona"); Fernández Montoya, Antonio ("Farruco"); Montoya, Rosario ("La Farruca") . Coreògraf : Fernández Montoya, Juan Manuel ("Farruquito") . Direcció : Fernández Montoya, Juan Manuel ("Farruquito") .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
De Cajón! Festival Flamenco de Barcelona (2006).
27/06/2006.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Wassilew, Teodoro; Labinsky, Alexandre . Direcció : Steimann, Michel; Sanine, A. . Cantant : Stroukoff, B; Sadoven, Helene ; Militch, Ana; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; Jurenieff, Georges; Kaidanoff, Constantin; Zaporogetz, Kapiton; Possemkowsky, Georges; Wassilew, Nicolai; D'Arial, Michel; Andronoff-Elsky . Ballarí : Gimeno; Lajoie; Cuadras; Bologovskoï, W.; Jacquemin; Kochanovsky, S.; Moïseenko, N.; Pelnen, J.; Stark, N.; Hild; Andrée; Barache, T.; Blotzkaïa, J.; Jourenieva, A.; Filippova, M.; Labinskaya, J.; Polesskaya, N.; Orlowa, Olga; Trutovskaya, Helena; Magriñà, Joan; Angelita . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
17/12/1929.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Díez, Montse . Companyia : Aula de Teatre EUPB i Campus Nord-UPC . Direcció : Barcelona, Isidor . Escenografia : Barcelona, Isidor . Il·luminació : Pascual, Jordi . So : Pascual, Jordi . Intèrpret : Gómez, José Luis; Porta, Núria; Piqué, Jordi; Castells, Nani; Martínez, Sandra; Beltrán, Raúl; Fernández, David; Cacho, Xavier; Planas, Emma; Paniagua, Sílvia; Rodríguez, Aurora; Robles, Noelia; Elizalde, Ton; Canals, Jandro; Chaves, Montse; Pascual, Joan; Pujol, Pere; Fontanillas, Gerard .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
Teatre i Universitat ( 7a Mostra de Teatre Universitari ).
27/06/2001.
Autor/a : Furió, Núria; Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Aula de teatre de la Universitat Autònoma de Barcelona . Direcció : Furió, Núria . Intèrpret : Janué, Mireia; Aragonés, Núria; Vicente, Carmen; Gutiérrez, Sònia; Mateo, Ferran; Torres, Miki; Romo, Marta .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Nou Teatre de la Plaça Cívica.
(Cerdanyola del Vallès).
06/05/1997.
Autor/a : Jongen, Nico . Coreògraf : Collado, Antes . Companyia : Ça Marche . Direcció : Jongen, Nico . Escenografia : Salicrú, Marc . Il·luminació : Salicrú, Marc . So : Bauzà, Aurora . Vestuari : Signes, Mariona . Producció : Festival TNT; Conde Duque; Nau Ivanow; Teatre Lliure .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
10/02/2022.
Autor/a : Rodríguez i Fons, Alexandre . Coreògraf : Rodrigo, Victor Josep . Direcció : La casa de Asterión . Escenografia : Cabrera, Brenda . Il·luminació : Piza, Andrés . Producció : La casa de Asterión . Intèrpret : Fons, Alexandre; Miró, Albert; Barragan, Júlia; Morella, Júlia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
18/01/2023.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Autor/a : Casavella, Francisco . Adaptació : Morales, Iván . Compositor/a : Busquets, Josep Maria . Coreògraf : Climent, David . Direcció : Morales, Iván . Il·luminació : Rovira, Ana . Producció : Cassandra Projectes Artístics; Los Montoya; Festival Grec . Intèrpret : Cusi, Bruna; Ferri, Raquel; Climent, David; Sáez, Xavi; Monner, Àlex; Auquer, Enric .
Temporada: 2022;
Estrena:
Paral·lel 62.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
14/07/2023.
Músic/a : Cañas, Juan; Cáceres, Yayo; Bernal, Cristina; Urquía, Sergio . Autor/a : Monty Python . Adaptació : Cañas, Juan; Cáceres, Yayo; Sánchez, Santiago; Cáceres, Yayo; L'Om Imprebís; Yllana . Traducció : L'Om Imprebís; Yllana . Coreògraf : Chamorro, Carlos . Companyia : Yllana; L'Om Imprebís . Direcció : O'Curneen, Joseph; Sánchez, Santiago; Cáceres, Yayo . Escenografia : Ibáñez, Josep María ("Dino") . Il·luminació : Mojas, Rafael . So : Moreno, Jorge ("Milky") . Vestuari : Salaverri, Gabriela . Suports audiovisuals : Ángelus Imagen Digital . Producció : San Román, Santiago; Sáez, Ramón . Intèrpret : Heredia, Carlos; Fuente, Antonio de la; Collins-Moore, Richard; Castillo, Carles; Ruiz, Ángel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
17/09/2007.
Autor/a : Belda, Carmina S.; Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia Led Silhouette . Direcció : Morau, Marcos; Cia Led Silhouette . Escenografia : Pascual, David . Il·luminació : Mendizabal, Andoni . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Suports audiovisuals : Iriarte, Iñaki; Rodríguez, Marina . Producció : Cia Led Silhouette . Intèrpret : Zuñiga, Oier . Ballarí : Rodríguez, Martxel; López, Jon .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre .
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
18/11/2022.
Autor/a : Les Luthiers . Coreògraf : Les Luthiers . Intèrpret : Les Luthiers .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).