Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 250 de 3,850
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Ligeti, Györg; Zorn, John; Dylan, Bob; Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Gil, Román; Béjart, Maurice . Il·luminació : Roman, Dominique . Vestuari : Davila, Henri .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
Dansa. Quinzena metropolitana.
11/03/2023.
Coreògraf : Montero, Goyo . Il·luminació : Montero, Goyo . Vestuari : Montero, Goyo . Ballarí : Acosta Danza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Autor/a : Companyia Kamchàtka . Compositor/a : La Fausse compagnie . Coreògraf : Estrada, Xavi . Companyia : Companyia Kamchàtka . Suports audiovisuals : Sola, Lluís de . Producció : Fira Tàrrega; Carrer 88; Eclat CNAREP Le Parapluie . Intèrpret : Rodilla, Edu; Aguirre, Cristina; Levati, Claudio; Lorenzetti, Andrea; Ortiz, Judit; Petit, Lluis; Villa, Prisca; Shochat, Gary; Schvarzstein, Adrian; Roca Canal, Josep; Rovira, Santi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Kamchàtka.
(Tàrrega).
09/09/2021.
Autor/a : Goiricelaya, María . Compositor/a : García de los Ojos, Adrian . Coreògraf : Ferrero, Alberto . Direcció : Goiricelaya, María . Escenografia : Ibarrondo, Eider . Il·luminació : Alkorta, David . So : Aguirre, Ibon . Vestuari : Saitua, Betitxe . Producció : La Dramática Errante . Intèrpret : Pikaza, Ane; Borobia, Aitor; Sánchez, Egoitz; Farré González, Lindes; Acosta, Isabel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
04/07/2023.
Coreògraf : Ballet Alèxia . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
16/02/1997.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : Ortiz, Isidre; Gómez, Jaume . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence Studio . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Cia Viu el Teatre . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Díaz, Xuel; Murillo, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
26/02/2017.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence . Il·luminació : Gómez, Jaume; Ortiz, Isidre . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence . Producció : Viu el Teatre! . Intèrpret : Murillo, Cristina; Pujol, Marc; Díaz, Xuel; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Albinyana, Queralt .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/03/2022.
Direcció musical : Gamazo, Javier . Autor/a : Ley, Pablo; Galindo, Josep . Coreògraf : García, Teresa . Direcció : Galindo, Josep . Escenografia : Projecte Galilei . Il·luminació : Espunya, Anna . So : Gamazo, Xavier . Intèrpret : Fita, Marina; Monegal, Mar; Montells, Sílvia; Pérez, Alba; Elias, Anna; Bagué, Anna; Martín, Sílvia .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
23/10/2009.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Autor/a : Shaffer, Peter . Cantant : Pomares, Pedro; Vasarqui, Enric; Casamada, Ezequiel; Casanova, Josep; Mas, Jordi; Colomer, Toni; Giró, Jaume; Lüderitz, Dagmar; Argemí, Anna; Soriano, Isabel; Nabal, Ruth; Espargaró, Montserrat; Paz, Elisabet . Adaptació : Alonso, Ángel . Traducció : Vidal, Josep Maria . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Focus . Direcció : Alonso, Ángel; Ortega, Miguel . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Molina, Òscar; Soler, Lluís; Pera, Roger; Moreno, Olalla; Mota, Josep; Ribera, Xavier; Benet, Ivan; Fonts, Baltasar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
12/11/1998.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Coreògraf : Carrasco, Rafaela; Betanzos, Manuel; Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Compañía Rafael Amargo . Direcció : Amargo, Rafael . Intèrpret : Amargo, Rafael .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/08/2007.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Autor/a : Giménez, Xavier; Otero, Xavier . Compositor/a : Dorgan, Duane; Tenneriello, Pino; Zweifel, Rafael . Coreògraf : Ventura, Montse . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Gurrola, Pedro . Escenografia : Muñoz, Meritxell . Il·luminació : Muñoz, Meritxell . Vestuari : Gucht, Myriam van; Salazar, Marcela . Intèrpret : Ros, Natalia; Mela, Cinzia; Bagaria, Alberto; Alsina, Pau; Cercós, Olga; García, Oscar .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
14/02/1998.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Adaptació : Fernández Giua, Carles; Maestro, Manuel; Azorín, Paco . Compositor/a : Parera Fons, Antoni . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Martínez, Virgínia; Azorín, Paco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Díaz, Ximo . Vestuari : Güell, Anna . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio; Chini . Producció : Gran Teatre del Liceu; Laporta, Maria . Intèrpret : González, Llorenç . Cantant : Niz, Orlando; Bayo, María; González, Ruth; Fernández, Xavier; Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Ferrer, Josep; Valero, Marta; Martínez-Agudo, Lluís; Moraleda, Inés; Planas, Maia . Músic/a : bcn216 .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
16/07/2010.
Autor/a : Jones, Marie . Coreògraf : Hita, Máximo . Companyia : Teatreneu; Full Teatre, S.A. . Direcció : Peña, Roger . Escenografia : Martí, Marc; Saló, Xavier; Erra, Xavier . Il·luminació : Guirado, Joaquín . So : Bel, Pepe . Vestuari : Miralles, Eulàlia . Intèrpret : Casanovas, Àlex; Fernàndez, Fermí .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
25/09/2001.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Ballarí : Mizaikoff, Lilli; Beil, Peter . Coreògraf : Beil, Peter . Companyia : Independance .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
14/05/1999.
Coreògraf : Teixidó, Jordi; Mestre, Ona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
11/02/2000.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Kafka, Franz . Músic/a : Baggioli, Marco; Panatteri, Alessandro; Salza, Simone . Adaptació : Malcovati, Fausto . Traducció : Malcovati, Fausto . Compositor/a : Chiaramello, Giancarlo . Coreògraf : Brancaccio, Mariano . Companyia : Teatro Eliseo de Roma; Théâtre des Italiens . Direcció : Scaparro, Maurizio . Escenografia : Francia, Roberto . Il·luminació : Luzzati, Emanuele . Vestuari : Luzzati, Emanuele . Intèrpret : Di Rauso, Giovanna; Costa, Dario; Trapani, Andrea; Bottai, Francesco; Malesta, Max; Turrin, Enzo .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/10/2001.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Músic/a : Martín, José Luis ("Keke"); Rojas, Nelson . Autor/a : Shakespeare, William . Adaptació : Oddo, Ismael; Celedón, Mauricio . Compositor/a : Rojas, Nelson . Coreògraf : Silveira, Cristina D. . Companyia : Silencio; Karlik Danza Teatro; Samarkanda Teatro . Direcció : Celedón, Mauricio; Leveneu, Cécile; Bruas, Sebastien . Escenografia : Celedón, Mauricio . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Verdejo, Claudia . Producció : Pérez, David; Arias, César . Intèrpret : Santos, Luisa; Núñez, Fermín; Méndez, Félix; Oddo, Ismael; Laso, Nazaret; Silveira, Cristina D.; Rase, Jean Marie; Recio, José; Estibill, Nelson; García, Ana; Márquez, Beatriz; Lucas, Elena .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
19/08/2004.
Autor/a : Chikha, Chokri Ben ; Pinoy, Marijke; Pessemiers, Dahlia; Geerlings, Erik-Ward; Jans, Erwin; Gabriëls, Bert . Adaptació : López, Judith; Batllori, Laura . Coreògraf : Neyskens, Laura . Direcció : Chikha, Chokri Ben . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Miranda, Paula; Lucena, Carles . So : Miranda, Paula; Suñe, Toni . Vestuari : Simó, Ramon . Intèrpret : Santacana, Júlia; Forés, Jaume; Masdeu, Eleazar; Pérez Vilarasau, Martina; Tubau, Omar; Tresserra, Martina; Sureda, Joana Maria; Santiago, Elena; Ndong, Tamara .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Chikha, Chokri Ben . Coreògraf : Neyskens, Laura . Direcció : Chikha, Chokri Ben . Escenografia : Graduats de l'Institut del Teatre . Vestuari : Graduats de l'Institut del Teatre . Producció : Institut del Teatre . Intèrpret : Graduats de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
24/11/2018.
Compositor/a : Davis, Miles; Ellington, Duke . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : En Jazz-Dansa . Direcció : Rodrigo, Víctor . Ballarí : Bou, Marta; Romero, Yolanda; Rodríguez, Manoli; Rodrigo, Víctor; Morató, Jaume; Coll, Mireia; Capdevila, Joaquim; Villalta, Francisco .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/11/1994.
Autor/a : Petruixèvskaia, Ludmila . Traducció : Ancira, Selma; Stacey, Imanuel . Coreògraf : La Cooperativa . Companyia : Perestroika . Direcció : Rotenstein, Boris . Escenografia : Rotenstein, Boris . Il·luminació : Martínez, Xavi . Vestuari : Latysheva, Anna . Intèrpret : Anné, Meritxell; Ranedo, Ima; Zapata, Pepe .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/10/1993.
Autor/a : Shakespeare, William . Adaptació : Graells, Guillem-Jordi . Traducció : Sellent, Joan . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Domènech, Jordi; Mestres, Josep M. . Escenografia : Duran, Pep . Il·luminació : Planas, Kiko . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Araujo, María . Producció : Anexa . Intèrpret : Boixaderas, Jordi; Casanovas, Àlex; Albareda, Aleix; Bel, Sílvia; Renom, Rosa; Pons, Mercè; Aubert, Laura; Gil, Ariadna; Joan, Joel .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
16/07/2015.
Coreògraf : Marín, David . Companyia : Cia. Fac-òF . Direcció : Aubert, Laura; Cia. Fac-òF . Escenografia : Sanjuan, Juli . Il·luminació : Aubert, Adrià . So : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Intèrpret : Guitart, Gisela; Castellano, Joana; Calzada, Júlia; Segura, Paula .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2022.
Compositor/a : Davis, Miles; Duke Ellington . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Direcció : Rodrigo, Víctor .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre de l'Eixample.
(Barcelona).
09/03/1996.
Compositor/a : Mey, Thierry de . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Mey, Thierry de; Keersmaeker, Anne Teresa de . Escenografia : Sorgeloos, Herman . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Rosas; Sabounghi, Rudy . Ballarí : Ludi, Sara; Ballester, Marion; Mousselet, Anne; Shu, Suman; Wissen, Samantha van; Lorimer, Mrak; Loemy, Cynthia; Levy, Marion; Leroux, Brice; Khelili, Osman Kassen; Hidama, Kosi; Egli, Philipp; Downey, Misha . Músic/a : Swinnen, Henk; Cambier, Gery; Yamane, Takashi; Clerck, Paul de; Dam, Gerge-Alexander van; Deppe, François; Descheemaeker, Dirk; Plouvier, Jean Luc; Ota, Yukata; Vercampt, Gudrun .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de las flors.
(Barcelona).
16/03/1995.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Veiga, Manuel . Coreògraf : Briansó, Anna . Direcció : Pellicer, Genoveva . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Julve, Albert . So : Pellicer, Genoveva . Vestuari : Companyia Perlimplín; Martí, Teresa . Producció : Companyia Perlimplín . Intèrpret : Sanosa, Jordi; Briansó, Anna; Lomba, Almudena; Veiga, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
11/01/2017.
Autor/a : García Lorca, Federico; Villanueva, Jaume; Villanueva, Jaume . Músic/a : Porta, David ("El Rubio") . Cantant : Porta, David ("El Rubio") . Compositor/a : Raposo, Valentina; Gas, Orestes . Coreògraf : Sánchez, Montse . Construcció objecte : Otal, Pepe; Companyia de Titelles Herta Frankel . Companyia : Octubre Teatral . Direcció : Villanueva, Jaume . Escenografia : Murchland, Toni . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Guri, Miguel . Intèrpret : Brik, Maite; Morillo, Montse; Isasi, Maria .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
La Farinera del Clot.
(Barcelona).
Teatre + a prop.
01/10/2005.
Coreògraf : Antonio el Pipa . Intèrpret : Kozená, Magdalena . Ballarí : Antonio el Pipa . Músic/a : Privat Musicke .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/10/2017.
Ballarí : Brncic, Constanza . Coreògraf : Brncic, Constanza . Companyia : La Sospechosa; Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Il·luminació : Cube . Producció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/10/2004.
Ballarí : Gionet, Justin; Gaudette, Esther; Campeau, Mathieu; Boivin, Fréderic; St-Pierre, Dave; Milicevic, Ivana; Kilburn, David; Déziel, Jean-François . Coreògraf : Léveille, Daniel . Direcció : Léveille, Daniel . Il·luminació : Parent, Marc .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/04/2011.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Companyia de Dansa . Direcció : Rovira, Maria . Ballarí : Català, Núria; Dale, Giovanna; Peraire, Cristina; Rovira, Maria; Vinyes, Natàlia .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Plaça del Baluard.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (26a : 1995).
10/06/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc . Coreògraf : Fernández, Daniel . Companyia : Mad Winds Company . Il·luminació : Rovira, Ana . Vestuari : Milà, Núria . Intèrpret : Ishida, Mari; Tolsà, Blanca; Comas, Arnau; Gnola, Alberto; Murakami, Rina; Collazo, Carmen .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
15/04/2016.
Autor/a : Carroll, Lewis . Adaptació : Reverent, Alexandre . Coreògraf : Chopinot, Régine . Companyia : Turckheim, Cyril de; Compagnie Régine Chopinot . Direcció : Chopinot, Régine . Escenografia : Semenowicz, Danka . Il·luminació : Boucher, Gérard . Vestuari : Gaultier, Jean-Paul . Ballarí : Rachmuhl, Marianne; Robier, Monet; Bateman, John; Rodríguez, Manuel; Savy, Catherine; Song, Lin-Guang; Pavlicek, Vojta; Louison Kala-Lobe, Georgette; Lorrio, María Jesús; Blake, Joanna; Carol Brooks, Jeannette; Charmatz, Boris; Combes, Philippe; Fischer, Jacqueline; Lebreton, Myriam; Lescop, Anne Karine; Letellier, Samuel; Ughetto, Eric .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/1991.
Coreògraf : Reinoso, Raúl . Ballarí : Treto, Laura; Reinoso, Raúl . Músic/a : Tiersen, Yann; Bosso, Ezio .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Ballarí : Marin, Oriol; Arque, Ariadna; Navarro, David; Carreras, Maite; Sánchez, Juanoli; González, Ana; Giralt, Ana . Coreògraf : Navarro, David . Companyia : Mad's Dance Company .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Coreògraf : Naharin, Ohad . Companyia : Ensemble Batsheva Batsheva Dance Company . Direcció : Naharin, Ohad . Escenografia : Levy, Arik .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de BArcelona Grec (18è : 1994).
29/06/1994.
Autor/a : Aragay, Tomàs . Coreògraf : Asencio, Sofia . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Asencio, Sofia . Il·luminació : Cube . So : Navarro, Marc . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; L'Antic Teatre . Intèrpret : Semolina Tomic (Tomic, Julijana) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
27/11/2016.
Coreògraf : Orlin, Robyn . Producció : City Theater & Dance Group; Festival Montpellier Danse 2016 . Ballarí : Khoza, Albert Ibokwe .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
15/05/2020.
Autor/a : Olesti, Isabel . Compositor/a : Loury, J.; Reich, Steve . Coreògraf : Olesti, Isabel . Companyia : Isabel Olesti - Francisco Cruz . Direcció : Olesti, Isabel .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Auditori Caixa Tarragona.
(Tarragona).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
03/06/1992.
Músic/a : Vigueras, Isaac; Haldón, Oliver; Cortés, Juan; Briceño, Ernesto; Gómez, Juan ("Chicuelo") . Ballarí : Rodríguez, Isabel; Sendarrubias, Eva Maria; González, Elisabeth; Güell, Àngel; Maldonado, José; Gómez, Federico; Vivancos, Judah; Larriba, Marta; Gallego, Laura; Córdoba, Pedro; Blanco, Nacho; Blanco, Cristina; Torras, Elisabet; Castells, Mariona . Cantant : Flores, Sara; Lavis, Miguel; Levia, Raúl; Poveda, Miguel . Compositor/a : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Poveda, Miguel . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Taller de Músics; Somorrostro Dansa Flamenca . Direcció : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Latorre, Javier .
Temporada: 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/08/2003.