Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 689
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Ballarí : Ndanza; Darí Darí Dance Company; Holística Mística; Orquesta Barnakústica; Sound System Dance Crew; D'Block the on Stage Company; Chiefs Rockers; Corna, Soledad; Llauder, Laura; Los Galindos; Claire Parsons Co.; Muela, Paula; Cortés, Yolanda; Companyia Sònia Rodríguez; Slam Dancing Productions; Danzas Invisibles; Oncala, Noemí; Iliacan; Supernenes del Swing; Paula C.; Collins Modern Dancfe Theatre; Loco Brusca; Claret Clown; Cirkus Frak; Accidents Polipoètics; Bertran, Jordi; Pa lo que sea; Mallorca, Nino; Paca Trío; Raízes; Bibriba African Acrobatics Group; Serjo; Combart; Sarruga Produccions; Ribot, Marilén; Club Calypso; Desastrosus Circus; Zahir Circo; Xyomaru; Salto in Alto; Gente Colgada; Judita; Betty i Rosy; Companhia Carrossel; Kuboambulante; Ale Risorio; Plaudite Teatre; Laitrum Teatre; Camisole Chimique; Mime Malou; Compagnie Kimé; Gocha&Lercha&Co; Just2persons; Vacabrutateatro; Niña del Mago; Pérez, Dani; Fernández, Eduard; Atanasiu, Christian; Los Los; Los Chapertons; Solubles Teresa; Katraska; Godoy; Dan'Voy; Juan y Lau; O2Teatre; Don Markitos y la encantadora MariYo; Cortés, Jordi; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tap Olé; Barcelona Addictos; Bilbao, Matxalen; Starr, Lesya; Alismas; Increpación Danza; Lanònima Imperial; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Nats Nus; Six&Swing&Pantomime; Interruptus; El Torrente de Sorpresas; Tito Vias Company; Hugo Hermo; Gelabert, Cesc; Picó, Sol; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller . Companyia : Mercat de les Flors; Transmarató Espectacles . Direcció : Vilardebó, Arnau; López, Juan Eduardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/06/2008.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Músic/a : Tellería, Enrique; Ríos, Fernando . Ballarí : Pol; Jorge; Lorena; Nèlida; Anahí; Picó, Elba . Companyia : Fernando Ríos . Direcció : Rossa, R. di .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
12/05/1999.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Ballarí : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Companyia : La coja dansa . Direcció : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Escenografia : Sanmartín, Óscar; Clavel, Tatiana . Il·luminació : Sánchez, Max . Producció : Vidal, Raquel .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Ballarí : Pulido, Yasmina; Langdon, Elisabeth; Portabales, Ana; López, Verónica; Gutiérrez, Jenifer; Guirao, Abigail; Fernández, Susanna; González, Lenia . Coreògraf : Grau, Rosa M.; Casellas, Maite; Ballús, Meritxell; Ramón, Yolanda . Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà . Direcció : Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
14/03/2003.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Ballet d'Operama Praga . Cantant : Díaz, Justino; Edwards, Nina; Gallo, Giusepe; Lupo, Maria; O'Neill, Dennis; Roni, Luigi; Cor d'Operama Praga; Crider, Michèle; Boldrini, Giancarlo; Baglioni, Bruna . Músic/a : Orquestra d'Operama Praga . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Paig, Brydon . Companyia : Operama Praga . Direcció : Raffa, Giuseppe; Giorgi, Fiorenzo; Raffa, Giuseppe . Vestuari : Russo, Salvatore .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
17/10/1996.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Autor/a : García Lorca, Federico; López, Pepa . Músic/a : Lanza, Olvido; Gasull, Feliu . Cantant : Lanza, Olvido; Coral Antiga; Díaz, Luz Marina; Cor Ciutat de Tarragona . Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse . Companyia : Coral Antiga . Direcció : Prats, Josep; López, Pepa . Il·luminació : Valls, Xavier; Valls, Nani . Intèrpret : López, Pepa; Veiga, Manuel .
Temporada: 1998/99; 2005/06;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
26/11/1998.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Compositor/a : Davis, Miles; Ellington, Duke . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : En Jazz-Dansa . Direcció : Rodrigo, Víctor . Ballarí : Bou, Marta; Romero, Yolanda; Rodríguez, Manoli; Rodrigo, Víctor; Morató, Jaume; Coll, Mireia; Capdevila, Joaquim; Villalta, Francisco .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/11/1994.
Compositor/a : Mey, Thierry de . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Mey, Thierry de; Keersmaeker, Anne Teresa de . Escenografia : Sorgeloos, Herman . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Rosas; Sabounghi, Rudy . Ballarí : Ludi, Sara; Ballester, Marion; Mousselet, Anne; Shu, Suman; Wissen, Samantha van; Lorimer, Mrak; Loemy, Cynthia; Levy, Marion; Leroux, Brice; Khelili, Osman Kassen; Hidama, Kosi; Egli, Philipp; Downey, Misha . Músic/a : Swinnen, Henk; Cambier, Gery; Yamane, Takashi; Clerck, Paul de; Dam, Gerge-Alexander van; Deppe, François; Descheemaeker, Dirk; Plouvier, Jean Luc; Ota, Yukata; Vercampt, Gudrun .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de las flors.
(Barcelona).
16/03/1995.
Autor/a : Leparski, Andrzej . Compositor/a : Saura, Joan . Companyia : Theater Rebus . Direcció : Leparski, Andrzej . Escenografia : Massagué, Josep . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Massagué, Josep . Intèrpret : Hug, Werner; Bohren, Claudia . Ballarí : Dachs, Rosa .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
19/05/1994.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Autor/a : Carroll, Lewis . Adaptació : Reverent, Alexandre . Coreògraf : Chopinot, Régine . Companyia : Turckheim, Cyril de; Compagnie Régine Chopinot . Direcció : Chopinot, Régine . Escenografia : Semenowicz, Danka . Il·luminació : Boucher, Gérard . Vestuari : Gaultier, Jean-Paul . Ballarí : Rachmuhl, Marianne; Robier, Monet; Bateman, John; Rodríguez, Manuel; Savy, Catherine; Song, Lin-Guang; Pavlicek, Vojta; Louison Kala-Lobe, Georgette; Lorrio, María Jesús; Blake, Joanna; Carol Brooks, Jeannette; Charmatz, Boris; Combes, Philippe; Fischer, Jacqueline; Lebreton, Myriam; Lescop, Anne Karine; Letellier, Samuel; Ughetto, Eric .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/01/1991.
Músic/a : Vigueras, Isaac; Haldón, Oliver; Cortés, Juan; Briceño, Ernesto; Gómez, Juan ("Chicuelo") . Ballarí : Rodríguez, Isabel; Sendarrubias, Eva Maria; González, Elisabeth; Güell, Àngel; Maldonado, José; Gómez, Federico; Vivancos, Judah; Larriba, Marta; Gallego, Laura; Córdoba, Pedro; Blanco, Nacho; Blanco, Cristina; Torras, Elisabet; Castells, Mariona . Cantant : Flores, Sara; Lavis, Miguel; Levia, Raúl; Poveda, Miguel . Compositor/a : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Poveda, Miguel . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Taller de Músics; Somorrostro Dansa Flamenca . Direcció : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Latorre, Javier .
Temporada: 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/08/2003.
Compositor/a : Monnart, Gilles . Coreògraf : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Companyia : Un Oeuf is un oeuf . Direcció : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Ballarí : Monnart, Gilles; Paccagnella, Mauro . Músic/a : Monnart, Gilles .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/1994.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Vallbuena, jordi; Mak, Sophie; Montané, Jordi; Moreno, Laura; Muñoz, Raquel; Rincón, Jessica; Rodríguez, Yolanda; Solano, Claudia; Talavera, Diego; Urbano, Beatriz; López, Miguel; García, Evelyn; García, EriKa; Forn, Irene; Viña, Olga de la; Barriga, Neil Anthony; Bargalló, Núria . Coreògraf : Fasten, Koert R.; Vukovic, Dragomir; Vasilescu, Theodor; Vennik, Editha . Companyia : Populàrius Ballet Folklòric de Barcelona . Direcció : Fasten, Koert R. .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
15/03/2002.
Músic/a : Pérez, Manuel; Arriaga, Paco; Rodríguez, José Luis . Ballarí : Agalla, Juan; El Junco; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; Sánchez, Mónica; Torres, Carmen; Romero, Ana; Ríos, Manuela; Hoyos, Cristina . Cantant : Méndez, José; Utrera, Rafael de; Lagos, David . Compositor/a : Arriaga, Paco . Coreògraf : Marín, Manuel . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Oller, Ramon; Hoyos, Cristina . Escenografia : Bianco, Daniel . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Lacroix, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/03/1997.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur . Compositor/a : Torgue, Henry; Chopin, Frédéric . Companyia : Ana teixidó & Arthur Rosenfeld . Direcció : Berns, Mirjam . Escenografia : Thuns, Michel . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Strategier, Marianne .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/1999.
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Autor/a : Morales, Alfonso; Rodríguez, Jesusa; Divas . Músic/a : Felipe, Liliana; Hernández, Alenjandra . Ballarí : Rodríguez, Jesusa; Woolrich, Paloma; Laboriel, Francis; Orozco, Regina; Macari, Jeanette; Sanz, Margarita . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Companyia : Divas . Direcció : García Renart, Marta; Rodríguez, Jesusa . Escenografia : Trejo, Carlos . Il·luminació : Mendoza, Mario . Vestuari : Figueroa, Tolita .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Casa de la Caritat.
(Barcelona).
Grec 86.
08/07/1986.
Companyia : Barcelona Flamenco Ballet . Direcció : Guitiérrez, David . Producció : Producciones Gutiérrez . Cantant : Brenes, Ana; Hernández, Thais; José, David de . Ballarí : Izquierdo, Helena; Sánchez, Paula; Guitiérrez, David; Mora, Jéssica; Mora, Sarai . Músic/a : Fernández, Miranda; Balbo, Lucas; León, Fran; Fernández, Rafael; Baro, Alba .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
26/07/2019.
Ballarí : Vilardebó, Alba; Solà, Lourdes; Montardit, Ivan; González, María . Autor/a : Moll, Sònia; Hugas, Enric; Hugas, Àngels; Salas, Carles . Compositor/a : Plana, Rafel . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Escenografia : Salas, Lluís; Rondeau, Damien . Il·luminació : Romero, Adriana . Vestuari : Miguel, Àgueda . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
El Nacional petit.
07/02/2007.
Ballarí : Compañía José Huertas . Cantant : Baglioni, Bruna; Schemtschunk, Ludmilla; Sulvarán, Genaro; Carolli, Silvano; Colombara, Carlo; Palmieri, Francesco; Zapater, Miguel Ángel; Guerra, Thais de la; Sánchez-Jericó, Santiago; Filarmonici di Verona; Cupido, Alberto; Encinas, Ignacio; Salazar, Inés; Sümegi, Eszter . Músic/a : Filarmonici di Verona . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Huertas, José; Fernández, Marta . Companyia : OCI (Ópera Clásica Internacional) . Direcció : Serraclara, Félix; Montes de Oca, Orlando; Mori, Enrico de . Producció : Montes de Oca, Orlando; Serraclara, Félix .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
16/02/2006.
Ballarí : Wisiak, Susi; Eynaudi, Alix; Maszkiewicz, Agata . Compositor/a : REM; Glass, Phillip; Mullholland Drive; Barkley, Gnarls; Nirvana; Jaga Jazzist; Jackson Five Band; Conte, Nicola; Nouvelle Vague; Vangelis; Muse . Companyia : Superamas . Direcció : Superamas . Intèrpret : Bentley, Susanne; Brownes, Allen; Crouch, Tim; Destoop, Alexis; Fletcher, Ted; Groves, Marianne; Lacey, Jennifer; Zinsbrawne, Andros .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
23/03/2007.
Autor/a : Galeotti, Gabriel . Ballarí : Corna, Soledad; Roig, Eva; Galeotti, Gabriel . Coreògraf : Galeotti, Gabriel . Companyia : Grupo Mirando Ajeno . Direcció : Galeotti, Gabriel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
03/11/2006.
Ballarí : Morales, Sara Asun; Solé, Carme; Montseny, Maria; Bové, Ceci; Coll, Eva; Angiola, Cristina de; Vendrell, Jordan; Morales, Daniel; Beltran, Vicenç; Argüelles, Avelina . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/02/1997.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo; Mariño, Leo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Menchero, José; Lucio Blanco, Ovidio . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . So : García, Albert . Vestuari : Díaz, Luz; Font, Josep . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso; Castro, Susana; Fernández, Beatriz; Pascual, Josep Lluís .
Temporada: 1988/89; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/02/1989.
Autor/a : Piplits, Erwin; Meyrink, Gustav . Ballarí : Fill, Jochen; Kaufmann, Uli; Kaufmann, Gerald; Lischka, Gerry; Markovics, Karl; Peter, Klaus; Piplits, Ela; Piplits, Erwin; Schindler, Clemens; Schmiderer, Stephanie; Greif, Marjeta; Brandner, Remi; Baldasti, Gerhard; Blüml, Margarete . Músic/a : Vienna Art Orchester . Adaptació : Piplits, Erwin . Companyia : Serapions Theater . Direcció : Kobalek, Otto; Piplits, Erwin . Escenografia : Piplits, Erwin . Vestuari : Kaufmann, Ulrike; Piplits, Erwin .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
29/10/1985.
Músic/a : Orquestra de Tango de Atilio Stampove . Ballarí : Vallove, Estefanía; Magnicaballi, Natalia; Bocca, Julio . Compositor/a : Minkus, Leon; Montsalvatge, Xavier; Bioggi, Vittorio; Ilitx, Prior; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro; Petipa, Marius; Araiz, Óscar; Bioggi, Vittorio . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Segni, Lidia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/09/1996.
Direcció musical : Lipton Daniel . Coreògraf : Ailey, Alvin; Neumeier, John; Butler, John; Balanchine, George; Sappington, M; Nebrada, Vicente . Companyia : Ballet Internacional de Caracas (Venezuela) . Direcció : Nebrada, Vicente; Rodríguez, Zhandra . Il·luminació : Tucci, Toni . Ballarí : Bugati, Gina; Mencia, Maria Elena; Ortiz, Vanessa; Mayora, Everest; Wilson, Zane; Talley, Dale; Molina, Manuel . Músic/a : Walden, S; Mozart, Wolfgang Amadeus; Debussy, Claude; Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Orff, Carl; Perrone, L; Txaikovski, Piotr Ilitx; kamen, M; Carreño, Tino; Duke Ellington; Scriabin .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
17/05/1978.
Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Blanca, Juan . Il·luminació : Rodriguez, Alfredo . So : Villavicenco, Germán . Vestuari : Manduley, Jacinta; Manduley, Lilia . Ballarí : Alonso, Alicia .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/10/1989.
Autor/a : Sèneca; Narros, Miguel . Compositor/a : Nieto, José; Sarasate, Pablo; Falla, Manuel de . Coreògraf : Mariemma; Sánchez, Felipe; Eugenia, Victoria; Granero, José . Companyia : Granados, Enrique; Ballet Nacional de España . Direcció : Lorca, Nana; Eugenia, Victoria; Pons, Aurora . Escenografia : Odorico, Andrea d'; Zaris . Il·luminació : Guerrero, Carlos; Yunta, Rafael; Sánchez, Felipe . Vestuari : Moreno, Pedro; Sánchez, Felipe; Narros, Miguel; Basaldua, Emilio . Cantant : Palacín, Manuel; Cantero, Juan; Alcalá, Juan José . Ballarí : Gómez, Lupe; Carpio, Adoración; Calvín, Adelaida; Gallardo, Maribel; Márquez, Antonio; Greco, Lola; Mata, Juan; González, Ana; Marín, Montserrat; Florencio, Jesús; Jiménez, Óscar; Gómez, Aida; Morell, Paco; Guerrero, Francisco . Músic/a : Bandera, José María; El Habichuela (Carmona, Luis); Sánchez, Juan José; Álvarez, Juan; Gómez, José Carlos .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
15/11/1993.
Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Ballarí : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio); Cortés, Joaquín; Esmeralda, Merche .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
01/09/1988.
Direcció musical : Doussard, Jean . Companyia : Ballet Real de Wallonie (Bélgica) . Direcció : Rassel, Guy; Giuliano, Juan . Escenografia : Bruno, Paolo; Poniot, Alfred . Vestuari : Bressan, Zita . Ballarí : Erman, Estela; Savouret, Annie; Kishibe, Mitsuyo; Martinez, Menia . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/05/1978.
Direcció musical : Queval, Michel . Companyia : Ballet Theatre Français de Nancy . Direcció : Trailine, Hélène . Vestuari : Mouza, Bernadette . Ballarí : Belmondo, Muriel; Kubota, Noriko; Giorgini, Jean Claude . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1979/80;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
25/04/1980.
Compositor/a : Tchaikovsky, Piotr; Drigo, Riccardo; Mehul, Etienne . Coreògraf : Salazar, Marcus; Petita, Marius; Johnsey, Chase; Carmena, Antonio . Companyia : Saint-Saëns, Camille . Direcció : Johnsey, Chase . Vestuari : Carmena, Antonio . Ballarí : Vervoort, Lisa-Marie; Roca Muxinach, Júlia; Restivo, Giuliana; Plà Ferrer, Clara; Pinceková, Stanislava; New, Carraig; Morikawa, Reo; Johnsey, Chase; Ishii, Anna; Calder Cohen, Elizabeth Anne; Cerro San Ildefonso, Clara del; Baqiqi, Anxhelo; Aletta, Victoria .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
14/06/2019.
Direcció musical : Stych, Jan . Coreògraf : Zajko, Josef; Wiesner, Daniel; Ogoun, Lubos; Nemecek, Jirí . Companyia : Ballet de la Ópera de Brno . Direcció : Skalová, Olga; Seda, Karel . Ballarí : Ledecká, Ludmila; Jarosiková, Lenka; Barinková, Jarmila . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1979/80;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
07/05/1980.
Direcció musical : Roa, Miguel . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya; Barra, Ray . Ballarí : Plisetskaya, Maya; Bocca, Julio; Argüelles, Arantxa . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/1989.
Direcció musical : Schwarz, Charles . Companyia : Ballet du Rhin de l'Opera de Strasbourg . Direcció : Sarelli, Jean . Ballarí : Delcros, Tania; Gravier, Jean-Paul; Duquenoy, Richard; Allart, Jean-Michele . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu .
Temporada: 1980/81;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/05/1981.
Ballarí : Pere, Gay; Querol, Mireia de; Rosset, Laia; Puig, Marta; Pérez, Núria; Zapater, Glòria; Millán, Raquel; Hernán, Laura; Güell, Elisenda; Cubells, Laia; Beltran, Sònia; Campos, Glòria; Rubió, Anna; Gràcia, Marta . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
25/10/2002.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Autor/a : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Ballarí : Álvarez, Itsaso . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela . Vestuari : Libé, Daniela .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Cantant : Cortés, Mercedes . Músic/a : Albarrán, Jordi . Ballarí : Jiménez, Rocío; Ichiyana, Naomi; Pozo, Beatriz del . Companyia : El Imperdible Flamenco . Direcció : Zambrano, Francisco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
02/07/1999.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Direcció musical : Noguer, Martí . Autor/a : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance; Noguer, Martí . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lleixà, Marc; Noone, Thomas . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Thomas Noone Dance; Mercat de les Flors . Ballarí : Theunissen, Toon; Rigal, Mona Lisa; Razquin, Julia; Pérez, Oscar; Adrianow, Manon; Martí, Berta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Ballarí : Canales, Antonio; Juan, Juan de; María, "La Coneja" . Músic/a : Jiménez, José ("El Viejín") . Cantant : Cortés, Montse; Carmona, Pepe Luis . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Pasqual, Lluís .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
02/12/1998.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Ballarí : Elisara, Tiui; Tangaroa, Ofati; Wehi, Tuirina; TeRauawhea Belvie, Rosie; Campbell, Kasina; Tatireta, Gerard; Teteka, Maereke; Utiata,Tebau; Tentau, Arikitau; Fu'a, Kelemete; Tamango,Teataki; Papalii, Ioane . Coreògraf : Ponifasio, Lemi . Companyia : MAU Company . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/11/2011.
Autor/a : Shakespeare, William . Ballarí : Barra, Rosana; Fonseca, Fedora . Companyia : Compañía de Danza-Teatro Cuerpo Transitorio . Direcció : Barra, Rosana; Fonseca, Fedora .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cívic Drassanes.
(Barcelona).
Mostra de Teatre al Raval. Festival de Teatre de Ciutat Vella (6a : Barcelona).
23/05/1997.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Autor/a : Salvat-Papasseit, Joan . Ballarí : Korjala, Ulla; Valdivia, Dinora; Morell, Àlvar; Mira, Toni; Iglesias, Antonio; Prasthan, Bodhi; Boluda, Amèlia; Muñoz, María . Compositor/a : Santos, Carles; Soler, Toti; Palaudarias, Artur . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Valdivia, Dinora; Boluda, Amèlia . Escenografia : Prasthan, Bodhi; Ivars, Ramon; Oliver, Pep . Il·luminació : Camagni, Danilo . Vestuari : Herrero, Angelina; Ivars, Ramon; Oliver, Pep . Intèrpret : Montllor, Ovidi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Plaça del Rei.
(Barcelona).
22/04/1986.
Coreògraf : Martínez, Irina; Mira, Toni . Companyia : Cia. Múcab Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Intèrpret : Laporta, Joan . Ballarí : Martínez, Irina . Músic/a : Campos, Dani .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/12/2017.
Ballarí : Ballet de Alfredo Mañas; Andrés, Elvira; Jiménez, Óscar; Garrido, Inmaculada; Calvo, Fermín; Nadal, María . Compositor/a : Diego, Emilio de . Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Matalaraña Producciones Artísticas . Direcció : Gades, Antonio . Escenografia : Nieva, Francisco . Vestuari : Nieva, Francisco .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Direcció musical : Sabater, José . Companyia : Grandiosa compañia de ópera italiana . Direcció : Viñas, Gustavo; Villaviciosa, Juan . Escenografia : Valera-Garcia . Cantant : Altube, Cristóbal; Oliver, Conchita; Vidal, Pablo; Gas, Manuel; Torres, Raimundo; García, Julia; Romano, Salvatore; Espinal, María; Callao, Concepción . Ballarí : Ávila, María de .
Temporada: 1940/41;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
03/07/1941.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : Santos, Carles . Ballarí : Molins, Marta; Sevilla, Toni; Rodrigo, Paca; Martorell, Lulú; Erenhaus,Tina; Jodar, Toni; Santos, Carles; Langdon Davies, Andrew . Companyia : Companyia de Carles Santos . Direcció : Santos, Carles .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Casino l'Aliança del Poblenou.
(Barcelona).
21/05/1985.
Ballarí : Tannion, Robert; Steel, Liam; Payne-Myers, Diana; Meyer, Carol; Houstoun, Wendy; Hounslow, Ross; Cortés, Jordi; Bitterli, Milli . Compositor/a : Johnston, Adrian . Companyia : DV8 Physcal Theatre . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : McNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/07/1997.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Músic/a : Orchestre Symphonique de Montréal; Chkolnik, Ilia . Ballarí : Jansen, Neel; Gahon, Baptiste; Favreau, Julien; Deballe, Thierry; Chacon, Oscar; Cardone, Giuliano; Bourhis, Stéphane; Bertolli, Vittorio; Alberico, Pasquale; Zuasnabar, Catherine; Jiménez, Víctor; Levrè, Domenico; Luciani, Vito; Weng, Shi Qi; Vedel, Martin; Vasquez, Denis; Stanley, Octavio; Roman, Gil; Pedro, William; Navarro, Héctor; Nasuno, Keisune; Mauduit, François; Shalkina, Kateryna; Ros, Elisabet; Schiattarella, Alessandro; Bretholz, Aude; Chazot, Céline; Croatto, Luciana; Delbée, Emilie; Díaz González, Luisa; Ivanova, Daria; Lescat, Laetitia; Marion, Karline; Miro, Ruth; Mouyiassi, Dafni . Adaptació : Maurin, Eric . Compositor/a : Brel, Jacques; Barbara; Strauss, Richard; Ravel, Maurice; Bars, Hugues Le . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Dutoit, Charles . Escenografia : Béjart, Maurice . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Béjart, Maurice; Knott, Jean-Paul; Davila, Henri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/10/2005.
Autor/a : Brodas Bros; Brincadeira . Compositor/a : Aguilar, Edison . Coreògraf : Carrizo, Marc; Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Pons, Clara; Pons, Berta . Companyia : Brincadeira; Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc; Aguilar, Edison . Escenografia : Piera, Carles . Il·luminació : Pérez, Jordi . So : Bazan, Miguel; Carreras, Adri . Ballarí : Carrizo, Marc; Pons, Berta; Pons, Clara; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc . Músic/a : Fernández, Carla; Sampler, Ferran; Aguilar, Edison; Answer, Ruda .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
30/07/2016.
Ballarí : Sàrries, Imma; Mora, Clara; Kempster, Susan . Autor/a : Bokos, Albert . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Salas, Carles; Bokos, Albert . Escenografia : Grobben, Els . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
12/07/1999.
Ballarí : Malardier, Ghislain; Benamara, Tayeb; Stoffer, Ted; Augustijnen, Koen . Autor/a : Cools, Guy . Adaptació : Nueten, Guy van . Compositor/a : Nueten, Guy van . Coreògraf : Augustijnen, Koen . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Augustijnen, Koen . Escenografia : Koeman, Jean Bernard . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : De Blieck, Peter; Cappelle, Wim van de . Vestuari : Assche, Lies van .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2006.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.