Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 206
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Coreògraf : Refhef, Noa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
17/02/2000.
Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Lasenkan theatre . Direcció : Shimada, Saburo . Intèrpret : Ichikakawa, Kel; Torino, Kana; Cueva, Inés; Riera, Miquel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
03/02/2000.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Ballarí : Mizaikoff, Lilli; Beil, Peter . Coreògraf : Beil, Peter . Companyia : Independance .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
14/05/1999.
Coreògraf : Teixidó, Jordi; Mestre, Ona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
11/02/2000.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Sòfocles . Compositor/a : Tort, Xavier . Coreògraf : Piquer, Sònia . Companyia : Peplum Teatre . Direcció : Timón, Marta . Escenografia : Rosselló, Helena . Il·luminació : Atanes, Carlos . Vestuari : LLobet, Blanca de . Intèrpret : García, Manolo; Vladimir, Antonio; Mallofré, Joan; Bernabé, Daniel; Cáceres, José; Solàs, Manel; Insa, Beatriz; Castuera, Àngels; Hernández, Elisabeth; Petrus, Graziella; Miró, Estrella; Gutiérrez, Carmen; Pujol, Pere .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Lluïsos de Gràcia.
(Barcelona).
11/02/2000.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Cantant : Colet, Mireia; Navarro, Teresa; Oliver, Elisenda; Colet, Natàlia; Grau, Mònica . Autor/a : Escobar, Josep . Adaptació : Olivar, Jordi . Coreògraf : Canet, Carme . Direcció : Olivé, Toni; Olivar, Jordi . Vestuari : Navarro, Teresa . Intèrpret : Campoy, Cristina; Canet, Carme; Pous, Carme; Olivé, Roc; Camps, Nicasi; Soler, Manel; Olivé, Oriol; Roca, Gabi; Conejero, Sergi; Vidal, Francesc; Casanova, Josep; Conesa, J. Albert .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Moral i Cultural del Poblenou.
(Barcelona).
03/06/2000.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Vallribera, Berta . Companyia : Tantarantana Teatre . Direcció : Simón, Antonio . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Martínez, Pilar; Molina, Pep .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
11/11/2000.
Ballarí : Meneses, Daniela; Krytinar, Harald; Lalli, Vivianne; Lawrenz, Julia; García, Mónica; Bugakov, Dimitri; Bournaev, Edouard; Kravets, Sergeij; Camillo, Christine; Illmann, Margaret; Boquin, Yannick; Tanaka, Hideyuki; Dubinin, Alexej; Häfen, Ilka von; Arslan, Can; Kesby, Jane Margaret; Rebeck, Raimondo; Montero, Goyo; Gladstone, Rebecca; Ernesti, Arianne; Hagermark, Anna . Compositor/a : Chávez, Carlos; Piazzola, Astor; Janácek, Leos; Haydn, Joseph . Coreògraf : Kylián, Jirí; Manen, Hans van . Companyia : Ballet de la Deutsche Oper Berlin . Escenografia : Vroom, Jean Paul; Kylián, Jirí . Il·luminació : Kylián, Jirí; Caboort, Joop . Vestuari : Raad, Heide de; Kylián, Jirí; Vroom, Jean Paul .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
22/08/2000.
Autor/a : Alberola, Carles; García, Roberto . Adaptació : Granell, Fernando . Coreògraf : Ribes, Rosa . Companyia : Albena Teatre; Drimtim Produccions . Direcció : Alberola, Carles . Escenografia : Alfaro, Carles . Il·luminació : Alfaro, Carles . Vestuari : Cabedo, Rocío . Intèrpret : Díaz, Inés; Alberola, Carles; Andrés, Verònica; Juan, Carme; Picó, Alfred .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
11/06/1999.
Coreògraf : Raman, Meena .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
12/05/2000.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Marta Carrasco . Direcció : Carrasco, Marta; Bou, Pep; Molina, Òscar . Escenografia : Carrasco, Marta . Vestuari : Azkoitia, Gabriel .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
10/06/1998.
Ballarí : Ballet de Alfredo Mañas; Andrés, Elvira; Jiménez, Óscar; Garrido, Inmaculada; Calvo, Fermín; Nadal, María . Compositor/a : Diego, Emilio de . Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Matalaraña Producciones Artísticas . Direcció : Gades, Antonio . Escenografia : Nieva, Francisco . Vestuari : Nieva, Francisco .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Dieffenbacher, Joe . Ballarí : Dieffenbacher, Joe . Coreògraf : Dieffenbacher, Joe . Companyia : Nakupelle . Direcció : Dieffenbacher, Joe .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Airtel A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/03/2000.
Autor/a : Planas, Eduard . Coreògraf : Colomé, Montse; Eulate, Ana; Mestre, Ona . Direcció : Colomé, Montse; Eulate, Ana; Mestre, Ona . Il·luminació : Simarro, Constancio .
Temporada: 1995/96; 2000/01;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 96.
17/07/1996.
Autor/a : Hausson (Julve Salvadó, Jesus) . Coreògraf : Basora, Jordi . Direcció : Bonnín, Hermann . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Pladevall, Tomàs . Intèrpret : Ycobalzeta, Anna; Basora, Jordi; Hausson (Julve Salvadó, Jesus) .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Vela Parc de Sant Jordi.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (3a : 1999 : Reus).
14/05/1999.
Ballarí : Sàrries, Imma; Mora, Clara; Kempster, Susan . Autor/a : Bokos, Albert . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Salas, Carles; Bokos, Albert . Escenografia : Grobben, Els . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
12/07/1999.
Autor/a : Lauzier, Gerard . Músic/a : Hernández, Dennis; Reinón, Eladio; Tutupá, Jumitus; Salazar, Johny; Solsona, Vicenç; Cucurella, Josep; Guerra, Luis Alfonso; Béjar, Quino; Capellas, Xavi . Adaptació : Cisquella, Anna Rosa; Periel, Miquel; Bozzo, Joan Lluís; Capellas, Xavier . Compositor/a : Auserón, Santiago . Coreògraf : Ribes, Rosa . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Capellas, Xavier; Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Flores, Alfons . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Rodríguez, Aliosha; Palomares, Lulú; Ochoa, Imma; Rañé, Ferran; Euclides, Allen; Rolando, Amaury; Borràs, Jofre; Martínez, Toni; Cruz, Mauricio de la; Gàmiz, Rosa; Álvarez, Magileê; Sánchez, Marieta; Collins-Moore, Richard .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/03/2000.
Ballarí : Gutiérrez, Manon; Egaña, Karola; Vidal, Montse; Roc, Maite; Casas, Àngels . Compositor/a : Beolling, Claude; Música popular africana; James Taylor Quartet; Comelade, Pascal . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Joan Ignasi . Vestuari : Falso; Salvans, Maribel .
Temporada: 1998/99; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/11/1998.
Cantant : Vliegen, Marianne; Arends, Renate; Lootens, Lena; Bording, Peter; Melo, Raúl; Shutova, Marina . Compositor/a : Bizet, Georges . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Opera Hall . Direcció : Laecke, Frank van .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
02/11/2000.
Ballarí : Grigoriev, Vladimir; Tarasova, Elvira; Ballet de l'Òpera de Novosibirsk . Músic/a : Orquestra Simfònica de l'Òpera de Novosibirsk . Autor/a : Petipa, Marius . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Vikharev, Sergei . Direcció : Liudmilin, Alexei . Escenografia : Grinevich, Igor .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
21/11/1998.
Autor/a : Plans, Mont; Montañés, Jordi; Crespi, Miquel . Músic/a : Teruel, Laura . Coreògraf : Hita, Máximo . Companyia : Cia. Mont Plans . Direcció : Crespi, Miquel; Teruel, Laura . Escenografia : Castells Planas . Il·luminació : Sumsi, Salvador; Blancher, Joan Anton . Vestuari : Plans, Mont . Intèrpret : Plans, Mont .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
26/10/1996.
Coreògraf : Pericet, Àngel . Direcció : Pericet, Àngel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
14/05/2000.
Ballarí : Eymar, Juan; González, Teresa; Pita, Alexia; Fernández, María Insolina; López, Ana Belén; Rausell, Sandra; Febles, Rosario; Vernis, David; Uzlenco, Eugheni . Compositor/a : Poulenc, Francis; Mattos Rodríguez, G.; Schifrin, Lalo; Pugni, Cesare . Coreògraf : Saint-Léon, Arthur; Vaganova, Agrippina; Vernis, David; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : Ballet Carmen Roche . Direcció : Roche, Carmen . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Roche, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
14/03/2000.
Coreògraf : Rubí, Roser; Vendrell, Jordà . Companyia : CiaRT-dansa .
Temporada: 1995/96; 1999/00;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
09/09/1995.
Autor/a : Molins, Ramon . Coreògraf : Roig, Teresa . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Molins, Ramon; Anglès, Daniel . Escenografia : Zum Zum Teatre . Il·luminació : Sesma, Enric . Vestuari : Muntada, Eduard . Intèrpret : Piqué, Ares; Ferrer, Begonya; Piqué, Joel; Pablo, Nando de; Nicolás, David; Gómez, Maica; García, Albert; Estellé, Aurea; Castillo, Mariona; Castan, Annabel; Santallúsia, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
27/11/1999.
Autor/a : Greco, Emio; Sholten, Pieter . Coreògraf : Greco, Emio . Companyia : Teatro Central de Sevilla; Fonds Voor De Podiumkunsten . Direcció : Sholten, Pieter . Escenografia : Danner, Hank . Il·luminació : Standaar, Bas . So : Sholten, Pieter . Vestuari : Portier, Clifford .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2000.
Coreògraf : Sánchez, Consuelo . Companyia : Contrastes . Direcció : Miralles, Rafel .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
07/05/1999.
Ballarí : Carreras, Xavier; Vera, Isabel; Seco, Tània; Herrero, Estefania; Benedicto, Eva; Díaz, Jordi; Traver, Jordi; Cid, Anna; Béjar, Mónica . Coreògraf : Yudes, Marisa; Pla, Mirta . Companyia : Jove Ballet Clàssic de Badalona . Direcció : Yudes, Marisa; Vidal, Joan . Escenografia : Salvador, Joan .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
27/05/2000.
Ballarí : Vilella, Susana; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Nadal, Mar; Connaughton, Philip . Compositor/a : Britten, Benjamin; Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Ravel, Maurice . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . So : Pappalardo, Gianfranco . Vestuari : González, Sònia; Peñalbert, Mercedes .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
07/06/2000.
Autor/a : Mollà, Jordi; Ollé, Joan; Plana, David; Peyró, Josep Pere; Garcia Serrano, Manuel; Iscla, Miriam; Mir, Paco; Belbel, Sergi; T de Teatre . Adaptació : T de Teatre; Mir, Paco . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : T de Teatre . Direcció : Plana, David; T de Teatre . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Rueda, Tito . Vestuari : Olivar, César . Intèrpret : Duch, Mamen; Iscla, Miriam; Pérez, Marta; Pla, Carme .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
03/09/1998.
Ballarí : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Companyia : Compañía Olga Mesa; X Festival La Alternativa 99 de Madrid . Il·luminació : Guerrero, Daniel . So : Guerrero, Daniel . Vestuari : Cervigón, Bernardino . Producció : Mesa, Olga; Guerrero, Daniel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
09/06/2000.
Autor/a : Cort, Aleix . Coreògraf : Giménez, Alejandra . Companyia : Trócola .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
15/05/2000.
Traducció : Graells, Guillem-Jordi . Coreògraf : Merz, Marisa; Mesa, Xavier . Companyia : La Funcional Teatre . Direcció : Cusí, Helena; Cortada, Josep Maria . Escenografia : Cortada, Josep Maria . Il·luminació : Serra, Maria Rosa . Vestuari : Fàbregas, Neus; Olivet, Dolors . Intèrpret : Gifre, Carme; Cuixart, Remei; Domínguez, Pilar; Turu, Dolors; Torres, Salvador; Bagué, Narcís; Joana, Felip; Bartolomé, Sara .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
01/04/2000.
Coreògraf : Coulibaly, David . Companyia : Àfrika d'Ivori .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
09/11/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Muñoz, Rosa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
24/06/2000.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Ballarí : Picó, Sol; Vadell, Carme . Músic/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè . Coreògraf : Picó, Sol; Tejero, Mireia . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Coreògraf : Sanjuan, Loreto; Walker, Jessica . Companyia : Loreto Sanjuan y Jessica Walker .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Amaltea.
(Barcelona).
12/11/1999.
Ballarí : Fernández, Beatriz; Jaroslavsky, Mariana; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
25/03/2000.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Cantant : Mateu, Assumpta; Martins, Marisa; Sintes, Lluís; Vas, Francisco; Castignani, Enric M.; Ortiz, Carles; Obregón, Cristina; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Gener, Ramon; Zygmaniak, Malgorzata . Autor/a : Strauss, Johann . Compositor/a : Strauss, Johann . Coreògraf : Ros, Agustí . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : Vila, Jordi; Ribera, Rosa Maria; Argudo, Albert; Monterde, Pau . Escenografia : Ivars, Ramon . Vestuari : Ivars, Ramon .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
01/03/2000.
Cantant : Walt, Deon van der; Gorny, Konstantin; Rodrigo, Ana; Viñuales, Mariano; Vas, Francisco; Mentxaka, Itxaro; Pintó, Mireia; Holzer, Robert; Ramos, Melba; García, Conxita; Obiol, Mercè; Martos, M.José; Levinsky, Ilya; Hölle, Matthias; Gens, Veronique; Espósito, Valerie; Bankl, Wolfgang; Cor del Gran Teatre del Liceu; Cole, Steven; Peeters, Harry; Òdena, Àngel; Hagen, Reinhard; Martínez, Ana María; Monar, Isabel; Bros, Josep; Pia, Claude; Rauch, Wolfgang; Sieden, Cyndia; Poblador, Milagros . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Schikaneder, Johann Emmanuel; Comediants . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Colomé, Montse . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Festival Mozart de La Corunya; Gran Teatre del Liceu . Direcció : Font, Joan; Pons, Josep . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Guillén, Joan Josep .
Temporada: 1998/99; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
11/06/1999.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Ballarí : Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Erre que Erre Danza . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Colomer, Jordi; Huber, Ralf . Vestuari : Erre que Erre Danza; López, Araceli .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2000.
Músic/a : Imbert- Bouchard, Laura; Segarra, Manel; Cunningham, Philip . Autor/a : Vilarasau, Dolors . Cantant : Osta, Adolfo . Coreògraf : Meerendonk, Matilde van der . Companyia : Adolfo Osta; Tetrateatre . Direcció : Osta, Adolfo; Vilarasau, Dolors . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Cortijos, Eulàlia . Intèrpret : González, Carme; Berlanga, Joan . Ballarí : Meerendonk, Matilde van der .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
Els dilluns del Teatreneu.
06/03/2000.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Ballarí : Ortiz, Juan Manuel; Paris, Luciana; Pérez, Rosana; Sabena, Lorena; Alessandría, Christian; Amarante, Sergio; Ledo, Juan Pablo; Navarro, Mario Jesús; Parada, Benjamín; Torres, Pablo; Gros, Julieta; Gossweiler, Ana Clara; Figaredo, Cecilia; Budarina Vadimovna, Daria . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Méndez, Alberto; Graham, Martha; Criquet, Marcela; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Vestuari : Ferrari, Jorge .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
11/08/2000.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Autor/a : Llovet, Roger . Compositor/a : Vallet, Philippe . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Direcció : Valdivieso, Manuel; Sánchez Aznar, Joan Anton . Escenografia : Castells, Lluc . Vestuari : Castells, Lluc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/05/2000.
Ballarí : Carmona, Sara; Ortega, Marina; Cicuéndez, Bárbara; Villalba, Miguel Ángel; González, Juan Carlos; Hernández, Daniel; Frías, Enrique; Fuentes, Jesús; Cantos, Verónica; Lamas, Arancha; Hernández, Susana; Rodríguez, Cecilia; Murillo, Yolanda; Albendea, Encarnación; Díez, Lucía; Fernández, Emílio; Lezana, Sara . Cantant : Barbate, Cuquito de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Lezana, Sara . Companyia : Ballet Clásico Español y Flamenco . Direcció : Lezana, Sara . Il·luminació : Perezagua, Diego . Vestuari : Puerto, Soledad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
16/11/2000.
Músic/a : Gómez Palma, Laura; Casas, Claudio de; Berruezo, Fernando; Malla, Miguel . Autor/a : San Juan, Alberto . Compositor/a : Malla, Miguel; San Juan, Pedro . Coreògraf : Gil, Victoria . Companyia : Animalario . Direcció : Lima, Andrés . Escenografia : Sanz, Juan; Coso, Miguel Ángel . Vestuari : San Juan, Beatriz . Intèrpret : San Juan, Alberto; Yagüe, Alicia; Tejero, Fernando; Paris, Diego; Onrraita, Iosune; Poza, Nathalie; Gutiérrez, Javier; Javivi; Toledo, Guillermo; Álamo, Roberto; Bermejo, Luis; Breis, Encarna .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
20/09/2000.
Autor/a : Zum Zum Teatre . Adaptació : Muntada, Eduard; Molins, Ramon . Traducció : Molins, Ramon; Muntada, Eduard . Compositor/a : Tolmos, Antonio . Coreògraf : Tommy . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Molins, Ramon; Anglès, Daniel . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Sesma, Enric; Arbizu, Miki . Vestuari : Prado, Carme; Cutto, Olga . Intèrpret : Agell, Miquel; Castillo, Mariona; Gallego, Belén; Alonso, Belén; Piqué, Joel; Muntada, Eduard; Molins, Ramon; Giné, Ramon; València, Carles .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2007/08;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
03/07/1997.
Ballarí : Reyes, Reyneris; Giménez, María . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : González, Néstor . Vestuari : Castaño, Julio; Castaño, José .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2007/08; 2022/23;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
29/07/1998.
Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus; Dead Can Dance; Delgado, Luis . Coreògraf : Cruz, José; Lao, Eduardo; Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
10/11/2000.
Autor/a : Txékhov, Anton Pàvlovitx . Adaptació : Reguant, Ricard . Coreògraf : Cerón, Alfonso . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Reguant, Ricard . Escenografia : Muntada, Eduard . Vestuari : Acadèmia Cucurull . Intèrpret : Agustí, Marta; Ardanuy, Sònia; Rosell, Marta; Molins, Ramon; Muntada, Eduard; Guiu, Fernandillo .
Temporada: 1995/96; 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Casal.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
11/09/1995.
Autor/a : Ortínez, Joan; Comín, Coco . Adaptació : Ortínez, Joan . Coreògraf : Alonso, Guillem; Comín, Coco . Companyia : Coco Comin Creacions Teatrals . Direcció : Comín, Coco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Menkes; Gárate, Ana; Broc, Rosi; No, Rosa M. de . Intèrpret : Abós, Francesc; Alonso, Ángel; Alonso, Guillem; Alonso, Roberto G.; Arboix, Anna; Duran, Rosa; Moros, Isabel .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Arnau.
(Barcelona).
11/10/1997.
Autor/a : Andersen, Hans Christian . Adaptació : Ballet Alèxia; Mallofré, Jaume . Coreògraf : Socías, Olga . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga . Escenografia : Ballet Alèxia; Casas, Carles . Vestuari : Muchart, Carles . Ballarí : Socías, Olga; Salvat, Pep; Lara, Joan Jesús; Morera, Verònica .
Temporada: 1992/93; 1996/97; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Casal Familiar.
(Sant Andreu de Llavaneres).
17/01/1993.
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Ballet de Zaragoza . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Jorge, Armando . Companyia : Ballet de Zaragoza . Escenografia : Cano, José Luis . Vestuari : Mora, María José .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
28/10/2000.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Autor/a : Folch i Torres, Josep Maria . Compositor/a : Torrella, Joan Baptista . Coreògraf : Serra, Montserrat . Companyia : Joventut de la Faràndula . Direcció : Olivé, Maria Rosa; Peig, Salvador . Escenografia : Tricuera, Carles; Torrella, Joan Baptista .
Temporada: 2001/02; 1997/98; 1999/00; 2000/01; 2002/03; 2007/08; 2011/12;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
Autor/a : Pàmies, Ramon . Coreògraf : Roura, Maria . Companyia : Sala Cabañes . Direcció : Maicas, Carles; Montasell, Àlex; Mayola, Genís . Il·luminació : Abril, Joan . So : Ribas de la Hoz, Jordi . Vestuari : Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Grané Terrades, Joan; Espín, Sergi; Sala, Raúl .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Cabañes.
(Mataró).
26/12/1997.
Autor/a : Bertrand, Carles . Músic/a : Albir, Marta; Cortadellas, Igor; Bertrand, Carles . Ballarí : Bou, Marta . Compositor/a : Bertrand, Carles . Coreògraf : Bou, Marta . Companyia : Toc de Retruc . Escenografia : Albir, Marta . Vestuari : Albir, Marta .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
2a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/1999.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Coreògraf : Lafarga, M.; Lozano, Montse; Sabadell, M. . Companyia : La Dansa Estudi . Direcció : Lozano, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Sardana.
(Lleida).
Nits d'Estiu a Lleida.
13/07/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Ballarí : Fernández, Berta; Acín, Ferran; Vidal, Teresa; Alcrudo, Roser; Solanes, Núria; López, Núria; Maillo, Lídia; Giménez, Josep Maria; Bautista, Enric; Vila, Elisenda; Kubesch, Elisabet; Tor, Bàrbara; Roca, Alberto; Cortés, Aida . Coreògraf : Bagà, Xavier; Sans, Albert . Companyia : Esbart de Dansaires de l'Orfeó Gracienc . Vestuari : Navarra, Maria Teresa; Algueró, Irma .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
16/04/1999.
Autor/a : Arteche, Juan José; Montesinos, Angel F. . Coreògraf : Portillo, Alberto . Direcció : Montesinos, Angel F.; Moya, Antonio; Palao, Antonio . Escenografia : Burmann, Wolfgang . Il·luminació : Millán, Luís Miguel . So : González, Darío; Rodríguez, Antonio . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Mundo, José Andrés; Puente Alarcón, Aurelio José; Castellanos, Luís; Moncloa, Lorenzo; Ábalos, Sito; Roig, Tino; Aliaga, Alberto; Martí, Pere; Amaro, Mercedes; Centenera, Charo; Nolan, Esther; Martín, Arabia; Abascal, Mar; Gil, Pepa; Galván, Gema; Murro, Ángela; Abad, Sol; Sinmiedo, Juan .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/11/2000.
Coreògraf : Giustina, Mariana . Companyia : Atalanta Fugiens .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/03/1999.
Autor/a : Stirman, Diego; Montalvo, Nino . Ballarí : Stirman, Diego; Montalvo, Diego . Coreògraf : Stirman, Diego . Companyia : Le zèbre à pois . Direcció : Stirman, Diego .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Airtel A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Ballarí : Eulate, Ana . Músic/a : Zwiefel, Raphael; Falzoni, Maddish . Coreògraf : Eulate, Ana . Companyia : Compañía Pendiente .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Ballarí : Cor Madrigal . Coreògraf : Kylián, Jirí; Sabaté, Joaquim; Godani, Jacopo; Delcroix, Patrick . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Barrera, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
17/12/1999.
Coreògraf : Cunningham, Merce . Companyia : Merce Cunningham Dance company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
19/07/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Autor/a : Vega y Carpio, Félix Lope de . Adaptació : Rossetti, Ana . Compositor/a : Khill, Bishara; Aguilera, Paco . Coreògraf : Bueno, Ana María . Companyia : Centro Andaluz de Teatro; Teatro Al-Kasaba . Direcció : Ibrahim, George; Hernández, Emilio . Escenografia : Palacios, Vicente . Il·luminació : Iradier, Manuel . Vestuari : Nieto, Manuel . Intèrpret : Farag Saman, Kitie; Roig, Natalia; Madi, Sandra; Lozano, Isabel; López, Gloria; Khalifeh, Sahar; Manzano, Otilia; Barroso, Maica; Asfour, Georgina; Álvarez, María; Almaracha, Mercedes; Rosso, María Alfonsa .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/05/1999.
Autor/a : Ibarra, Kepa . Coreògraf : Ibarra, Kepa . Companyia : Gaitzerdi Teatroa . Direcció : Ibarra, Kepa . Escenografia : González, Eva . Il·luminació : Luhman, John . Vestuari : Gaitzerdi Teatroa . Intèrpret : Ziarrusta, Iñaki; Ruiz, Borja; Bustillo, Yolanda; Rica, Mertxe; González, Anna .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Col·legi Àngela Roca.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
06/07/2000.
Autor/a : Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri; Gautier, Théophile . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Perrot, Jules; Petipa, Marius; Coralli, Jean . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Pinillos, Carlos . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : García, Soler .
Temporada: ; 1999/00;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
20/02/1999.
Autor/a : Gautier, Théophile; Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean . Companyia : Ballet del Teatre Nacional de Brno . Direcció : Prokes, Zdenek .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/03/2000.
Ballarí : Cabeza de Vaca, María; Díaz, Paloma; Weickert, Guillermo; Sánchez Rey, José María; Martínez, María; Villagrán, Julián . Coreògraf : La Permanente . Companyia : La Permanente; Certamen Coreográfico de Madrid . Direcció : Carabante, Chiqui; Díaz, Paloma . Escenografia : Narbona, Gonzalo . Il·luminació : Sánchez, Nacho . Vestuari : Manzano, Salvador . Producció : Candil, Ana Belén .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
08/06/2000.
Coreògraf : Torroja, Eduardo; Vandekeybus, Wim; Kylián, Jirí; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la . So : Suñe, Toni . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Canals, Marta; Cervelló, Emilio; Cester, Elena; Gabarre, Cristina; Hernández, Hèctor; Verdú, Juan Carlos; García, Susana; Sayago, Luís Eduardo; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleksa; Huertas, Diana; Tommaso, Cosimo de . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Vargas, Marco; Sarsanedas, Eva; Hernández, Laura; Canals, Montserrat; Cabanes, Belén . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Escenografia : Miquel, Jordi . Vestuari : Farràs, Cristina .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/10/1999.