Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 111
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Carrasco, Marta . Coreògraf : Carrasco, Marta . Direcció : Bou, Pep; García Valdés, Ariel . Il·luminació : Bou, Pep; García Valdés, Ariel; Pujol, David . Vestuari : Prunés, Isidre . Producció : Bou, Pep .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
22/11/1995.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Sòfocles . Compositor/a : Tort, Xavier . Coreògraf : Piquer, Sònia . Companyia : Peplum Teatre . Direcció : Timón, Marta . Escenografia : Rosselló, Helena . Il·luminació : Atanes, Carlos . Vestuari : LLobet, Blanca de . Intèrpret : García, Manolo; Vladimir, Antonio; Mallofré, Joan; Bernabé, Daniel; Cáceres, José; Solàs, Manel; Insa, Beatriz; Castuera, Àngels; Hernández, Elisabeth; Petrus, Graziella; Miró, Estrella; Gutiérrez, Carmen; Pujol, Pere .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Lluïsos de Gràcia.
(Barcelona).
11/02/2000.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Vallribera, Berta . Companyia : Tantarantana Teatre . Direcció : Simón, Antonio . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Martínez, Pilar; Molina, Pep .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
11/11/2000.
Ballarí : Meneses, Daniela; Krytinar, Harald; Lalli, Vivianne; Lawrenz, Julia; García, Mónica; Bugakov, Dimitri; Bournaev, Edouard; Kravets, Sergeij; Camillo, Christine; Illmann, Margaret; Boquin, Yannick; Tanaka, Hideyuki; Dubinin, Alexej; Häfen, Ilka von; Arslan, Can; Kesby, Jane Margaret; Rebeck, Raimondo; Montero, Goyo; Gladstone, Rebecca; Ernesti, Arianne; Hagermark, Anna . Compositor/a : Chávez, Carlos; Piazzola, Astor; Janácek, Leos; Haydn, Joseph . Coreògraf : Kylián, Jirí; Manen, Hans van . Companyia : Ballet de la Deutsche Oper Berlin . Escenografia : Vroom, Jean Paul; Kylián, Jirí . Il·luminació : Kylián, Jirí; Caboort, Joop . Vestuari : Raad, Heide de; Kylián, Jirí; Vroom, Jean Paul .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
22/08/2000.
Autor/a : Alberola, Carles; García, Roberto . Adaptació : Granell, Fernando . Coreògraf : Ribes, Rosa . Companyia : Albena Teatre; Drimtim Produccions . Direcció : Alberola, Carles . Escenografia : Alfaro, Carles . Il·luminació : Alfaro, Carles . Vestuari : Cabedo, Rocío . Intèrpret : Díaz, Inés; Alberola, Carles; Andrés, Verònica; Juan, Carme; Picó, Alfred .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
11/06/1999.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/03/2000.
Autor/a : Planas, Eduard . Coreògraf : Colomé, Montse; Eulate, Ana; Mestre, Ona . Direcció : Colomé, Montse; Eulate, Ana; Mestre, Ona . Il·luminació : Simarro, Constancio .
Temporada: 1995/96; 2000/01;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 96.
17/07/1996.
Autor/a : Hausson (Julve Salvadó, Jesus) . Coreògraf : Basora, Jordi . Direcció : Bonnín, Hermann . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Pladevall, Tomàs . Intèrpret : Ycobalzeta, Anna; Basora, Jordi; Hausson (Julve Salvadó, Jesus) .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Vela Parc de Sant Jordi.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (3a : 1999 : Reus).
14/05/1999.
Autor/a : Lauzier, Gerard . Músic/a : Hernández, Dennis; Reinón, Eladio; Tutupá, Jumitus; Salazar, Johny; Solsona, Vicenç; Cucurella, Josep; Guerra, Luis Alfonso; Béjar, Quino; Capellas, Xavi . Adaptació : Cisquella, Anna Rosa; Periel, Miquel; Bozzo, Joan Lluís; Capellas, Xavier . Compositor/a : Auserón, Santiago . Coreògraf : Ribes, Rosa . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Capellas, Xavier; Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Flores, Alfons . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Rodríguez, Aliosha; Palomares, Lulú; Ochoa, Imma; Rañé, Ferran; Euclides, Allen; Rolando, Amaury; Borràs, Jofre; Martínez, Toni; Cruz, Mauricio de la; Gàmiz, Rosa; Álvarez, Magileê; Sánchez, Marieta; Collins-Moore, Richard .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/03/2000.
Ballarí : Gutiérrez, Manon; Egaña, Karola; Vidal, Montse; Roc, Maite; Casas, Àngels . Compositor/a : Beolling, Claude; Música popular africana; James Taylor Quartet; Comelade, Pascal . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Joan Ignasi . Vestuari : Falso; Salvans, Maribel .
Temporada: 1998/99; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/11/1998.
Autor/a : Plans, Mont; Montañés, Jordi; Crespi, Miquel . Músic/a : Teruel, Laura . Coreògraf : Hita, Máximo . Companyia : Cia. Mont Plans . Direcció : Crespi, Miquel; Teruel, Laura . Escenografia : Castells Planas . Il·luminació : Sumsi, Salvador; Blancher, Joan Anton . Vestuari : Plans, Mont . Intèrpret : Plans, Mont .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
26/10/1996.
Ballarí : Eymar, Juan; González, Teresa; Pita, Alexia; Fernández, María Insolina; López, Ana Belén; Rausell, Sandra; Febles, Rosario; Vernis, David; Uzlenco, Eugheni . Compositor/a : Poulenc, Francis; Mattos Rodríguez, G.; Schifrin, Lalo; Pugni, Cesare . Coreògraf : Saint-Léon, Arthur; Vaganova, Agrippina; Vernis, David; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : Ballet Carmen Roche . Direcció : Roche, Carmen . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Roche, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
14/03/2000.
Autor/a : Molins, Ramon . Coreògraf : Roig, Teresa . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Molins, Ramon; Anglès, Daniel . Escenografia : Zum Zum Teatre . Il·luminació : Sesma, Enric . Vestuari : Muntada, Eduard . Intèrpret : Piqué, Ares; Ferrer, Begonya; Piqué, Joel; Pablo, Nando de; Nicolás, David; Gómez, Maica; García, Albert; Estellé, Aurea; Castillo, Mariona; Castan, Annabel; Santallúsia, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
27/11/1999.
Autor/a : Greco, Emio; Sholten, Pieter . Coreògraf : Greco, Emio . Companyia : Teatro Central de Sevilla; Fonds Voor De Podiumkunsten . Direcció : Sholten, Pieter . Escenografia : Danner, Hank . Il·luminació : Standaar, Bas . So : Sholten, Pieter . Vestuari : Portier, Clifford .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2000.
Autor/a : Mollà, Jordi; Ollé, Joan; Plana, David; Peyró, Josep Pere; Garcia Serrano, Manuel; Iscla, Miriam; Mir, Paco; Belbel, Sergi; T de Teatre . Adaptació : T de Teatre; Mir, Paco . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : T de Teatre . Direcció : Plana, David; T de Teatre . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Rueda, Tito . Vestuari : Olivar, César . Intèrpret : Duch, Mamen; Iscla, Miriam; Pérez, Marta; Pla, Carme .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
03/09/1998.
Ballarí : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Companyia : Compañía Olga Mesa; X Festival La Alternativa 99 de Madrid . Il·luminació : Guerrero, Daniel . So : Guerrero, Daniel . Vestuari : Cervigón, Bernardino . Producció : Mesa, Olga; Guerrero, Daniel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
09/06/2000.
Traducció : Graells, Guillem-Jordi . Coreògraf : Merz, Marisa; Mesa, Xavier . Companyia : La Funcional Teatre . Direcció : Cusí, Helena; Cortada, Josep Maria . Escenografia : Cortada, Josep Maria . Il·luminació : Serra, Maria Rosa . Vestuari : Fàbregas, Neus; Olivet, Dolors . Intèrpret : Gifre, Carme; Cuixart, Remei; Domínguez, Pilar; Turu, Dolors; Torres, Salvador; Bagué, Narcís; Joana, Felip; Bartolomé, Sara .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
01/04/2000.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Ballarí : Fernández, Beatriz; Jaroslavsky, Mariana; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
25/03/2000.
Cantant : Walt, Deon van der; Gorny, Konstantin; Rodrigo, Ana; Viñuales, Mariano; Vas, Francisco; Mentxaka, Itxaro; Pintó, Mireia; Holzer, Robert; Ramos, Melba; García, Conxita; Obiol, Mercè; Martos, M.José; Levinsky, Ilya; Hölle, Matthias; Gens, Veronique; Espósito, Valerie; Bankl, Wolfgang; Cor del Gran Teatre del Liceu; Cole, Steven; Peeters, Harry; Òdena, Àngel; Hagen, Reinhard; Martínez, Ana María; Monar, Isabel; Bros, Josep; Pia, Claude; Rauch, Wolfgang; Sieden, Cyndia; Poblador, Milagros . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Schikaneder, Johann Emmanuel; Comediants . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Colomé, Montse . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Festival Mozart de La Corunya; Gran Teatre del Liceu . Direcció : Font, Joan; Pons, Josep . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Guillén, Joan Josep .
Temporada: 1998/99; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
11/06/1999.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Músic/a : Imbert- Bouchard, Laura; Segarra, Manel; Cunningham, Philip . Autor/a : Vilarasau, Dolors . Cantant : Osta, Adolfo . Coreògraf : Meerendonk, Matilde van der . Companyia : Adolfo Osta; Tetrateatre . Direcció : Osta, Adolfo; Vilarasau, Dolors . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Cortijos, Eulàlia . Intèrpret : González, Carme; Berlanga, Joan . Ballarí : Meerendonk, Matilde van der .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
Els dilluns del Teatreneu.
06/03/2000.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Ballarí : Carmona, Sara; Ortega, Marina; Cicuéndez, Bárbara; Villalba, Miguel Ángel; González, Juan Carlos; Hernández, Daniel; Frías, Enrique; Fuentes, Jesús; Cantos, Verónica; Lamas, Arancha; Hernández, Susana; Rodríguez, Cecilia; Murillo, Yolanda; Albendea, Encarnación; Díez, Lucía; Fernández, Emílio; Lezana, Sara . Cantant : Barbate, Cuquito de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Lezana, Sara . Companyia : Ballet Clásico Español y Flamenco . Direcció : Lezana, Sara . Il·luminació : Perezagua, Diego . Vestuari : Puerto, Soledad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
16/11/2000.
Autor/a : Zum Zum Teatre . Adaptació : Muntada, Eduard; Molins, Ramon . Traducció : Molins, Ramon; Muntada, Eduard . Compositor/a : Tolmos, Antonio . Coreògraf : Tommy . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Molins, Ramon; Anglès, Daniel . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Sesma, Enric; Arbizu, Miki . Vestuari : Prado, Carme; Cutto, Olga . Intèrpret : Agell, Miquel; Castillo, Mariona; Gallego, Belén; Alonso, Belén; Piqué, Joel; Muntada, Eduard; Molins, Ramon; Giné, Ramon; València, Carles .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2007/08;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
03/07/1997.
Autor/a : Ortínez, Joan; Comín, Coco . Adaptació : Ortínez, Joan . Coreògraf : Alonso, Guillem; Comín, Coco . Companyia : Coco Comin Creacions Teatrals . Direcció : Comín, Coco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Menkes; Gárate, Ana; Broc, Rosi; No, Rosa M. de . Intèrpret : Abós, Francesc; Alonso, Ángel; Alonso, Guillem; Alonso, Roberto G.; Arboix, Anna; Duran, Rosa; Moros, Isabel .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Arnau.
(Barcelona).
11/10/1997.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Autor/a : Pàmies, Ramon . Coreògraf : Roura, Maria . Companyia : Sala Cabañes . Direcció : Maicas, Carles; Montasell, Àlex; Mayola, Genís . Il·luminació : Abril, Joan . So : Ribas de la Hoz, Jordi . Vestuari : Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Grané Terrades, Joan; Espín, Sergi; Sala, Raúl .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Cabañes.
(Mataró).
26/12/1997.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Autor/a : Arteche, Juan José; Montesinos, Angel F. . Coreògraf : Portillo, Alberto . Direcció : Montesinos, Angel F.; Moya, Antonio; Palao, Antonio . Escenografia : Burmann, Wolfgang . Il·luminació : Millán, Luís Miguel . So : González, Darío; Rodríguez, Antonio . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Mundo, José Andrés; Puente Alarcón, Aurelio José; Castellanos, Luís; Moncloa, Lorenzo; Ábalos, Sito; Roig, Tino; Aliaga, Alberto; Martí, Pere; Amaro, Mercedes; Centenera, Charo; Nolan, Esther; Martín, Arabia; Abascal, Mar; Gil, Pepa; Galván, Gema; Murro, Ángela; Abad, Sol; Sinmiedo, Juan .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/11/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Autor/a : Vega y Carpio, Félix Lope de . Adaptació : Rossetti, Ana . Compositor/a : Khill, Bishara; Aguilera, Paco . Coreògraf : Bueno, Ana María . Companyia : Centro Andaluz de Teatro; Teatro Al-Kasaba . Direcció : Ibrahim, George; Hernández, Emilio . Escenografia : Palacios, Vicente . Il·luminació : Iradier, Manuel . Vestuari : Nieto, Manuel . Intèrpret : Farag Saman, Kitie; Roig, Natalia; Madi, Sandra; Lozano, Isabel; López, Gloria; Khalifeh, Sahar; Manzano, Otilia; Barroso, Maica; Asfour, Georgina; Álvarez, María; Almaracha, Mercedes; Rosso, María Alfonsa .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/05/1999.
Autor/a : Ibarra, Kepa . Coreògraf : Ibarra, Kepa . Companyia : Gaitzerdi Teatroa . Direcció : Ibarra, Kepa . Escenografia : González, Eva . Il·luminació : Luhman, John . Vestuari : Gaitzerdi Teatroa . Intèrpret : Ziarrusta, Iñaki; Ruiz, Borja; Bustillo, Yolanda; Rica, Mertxe; González, Anna .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Col·legi Àngela Roca.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
06/07/2000.
Autor/a : Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri; Gautier, Théophile . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Perrot, Jules; Petipa, Marius; Coralli, Jean . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Pinillos, Carlos . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : García, Soler .
Temporada: ; 1999/00;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
20/02/1999.
Ballarí : Cabeza de Vaca, María; Díaz, Paloma; Weickert, Guillermo; Sánchez Rey, José María; Martínez, María; Villagrán, Julián . Coreògraf : La Permanente . Companyia : La Permanente; Certamen Coreográfico de Madrid . Direcció : Carabante, Chiqui; Díaz, Paloma . Escenografia : Narbona, Gonzalo . Il·luminació : Sánchez, Nacho . Vestuari : Manzano, Salvador . Producció : Candil, Ana Belén .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
08/06/2000.
Coreògraf : Torroja, Eduardo; Vandekeybus, Wim; Kylián, Jirí; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la . So : Suñe, Toni . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Canals, Marta; Cervelló, Emilio; Cester, Elena; Gabarre, Cristina; Hernández, Hèctor; Verdú, Juan Carlos; García, Susana; Sayago, Luís Eduardo; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleksa; Huertas, Diana; Tommaso, Cosimo de . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Ballarí : Campoy, Cristina; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert . Coreògraf : Campos, David . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene; Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : González, Anna; García, Maria Jesús; Genil, Susana; Portilla, Núria; Rubio, Juan Carlos; Fernández, Raúl; Caucelo, Maika; Cabello, Yolanda; Belenguer, Silvia; Acosta, Natalia; Serrano, José "Peluche"; Baras, Sara . Músic/a : Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Márquel, Raul; Motos, Pepe . Cantant : Marín, Taila; Amador, Antonio ("El Ciervo"); Tolea, Miguel de la . Compositor/a : Rosario, Jesús de; Heredia, Josele; Carrasco, Juan . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
21/11/2000.
Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María . Autor/a : Cocteau, Jean . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Escenografia : Delarozier, François . Il·luminació : Rey, Ramón; Polls, Àlex . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Museu d'Història de la Ciutat.
(Girona).
14/07/2000.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Tamquam Espectacles . Direcció : Muntanyola, Albert; Julià, Marina . Escenografia : Tamquam Espectacles . Il·luminació : Rodríguez, Ramón . So : Potrony, Lluc . Vestuari : Martí, Ces . Intèrpret : Portillo, Paca; Paz, Elisabet; Zabala, Patricio; Rueskoroski, Cristian; Mateu, Xavier; Reverter, Emma; Muntanyola, Albert; Claramunt, Daniel; Fontquerni, Marc; Bentz, Enric; Julià, Marga; Folch, Eva; Agustí, Marta; Canals, Freia .
Temporada: ; 1999/00;
Estrena:
Teatre de l'Eixample.
(Barcelona).
10/02/1999.
Autor/a : Mme. Le Prince de Beaumont . Adaptació : Olivella, Macià G.; Kurich, Hadi . Traducció : Olivella, Macià G. . Coreògraf : Hernàndez, Eva . Companyia : La Trepa; Jove Teatre Regina; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Kurich, Hadi . Il·luminació : Campos, Francesc . Intèrpret : Solé, Maria Agustina; Pérez-Ferrer, Esther; Mota, Josep; Vives, Toni; Colàs, Núria; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Mateu, Miquel Àngel; Sans, Manel .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Petit Grec.
02/07/1999.
Cantant : Schneider, Claudia . Autor/a : Cirici, David . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Almirall, Marta; Méndez, Lluís; Planas, Anna . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Aymar, Àngels; Almirall, Marta . Escenografia : Ros, Rosa . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Ros, Rosa . Intèrpret : Pons, Barbarana; Blasco, Pepo; Dahl, Janine; Medina, Marta; Monge, Mònica; Bou, Marta .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
18/11/1997.
Autor/a : Calderón de la Barca, Pedro . Adaptació : Alonso de Santos, José Luis . Compositor/a : Alejano, Javier . Coreògraf : Ruiz, María José . Companyia : Compañía Nacional de Teatro Clásico; Pentación Espectáculos . Direcció : Alonso de Santos, José Luis . Escenografia : Corbella, Llorenç . Il·luminació : Solbes, Josep . Vestuari : Corbella, Llorenç . Intèrpret : Domínguez, Laura; Castro, Antonio; Tejedera, Carmen; Acosta, Lola; Sánchez, Sonia; Gonzalo, Gonzalo; Rivero, Pablo; Solaguren, Cecilia; Baldrich, Lola; Lara, Alfonso; Simón, Enrique; Morella, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
05/07/2000.
Autor/a : Fo, Dario . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Jove Teatre Regina . Direcció : Carilla, Emilià . Escenografia : Francolini, Franco . Il·luminació : Campos Abella, Francesc . Vestuari : Márquez, Blanca . Intèrpret : Casamitjana, Enric; Lozano, Alberto; García, Cristina; Olivares, David; Pujol, Francesc; García, Jaume; Solé, Maria Agustina .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
05/10/2000.
Autor/a : Andersen, Hans Christian . Adaptació : Guix, Manu; Contreras, Roser . Coreògraf : Segal, Rubén; Reguant, Xènia . Companyia : Dreams Teatre . Direcció : Contreras, Roser . Il·luminació : Garcia, Marc . Intèrpret : Fernández, Miquel; Pujol, Marc; Pardo, Sergi; Farràs, Julià; Enrich, Ramon; Miralles, Montse; Egea, Gemma; Reguant, Xènia .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
18/10/1998.
Ballarí : Bernardeschi, Alessandro; Moretti, Clelia; Sagna, Caterina . Compositor/a : Chemical Brothers; Massive Attack . Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Compagnia Caterina Sagna . Il·luminació : Marino, Nuccio . Vestuari : Ercolino, Tobia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
06/06/2000.
Autor/a : Dürrenmatt, Friedrich . Cantant : Montalvo, Carlos; Llanillo, Mª del Carmen; Gamero, Miguel Ángel; Cánovas, Núria; Barber, Rita; Román, Daniel; Seguí, Carlos . Músic/a : Tamayo, Juan; Ortí, Juan José; Cerro, José Luís del; Delgado, Beatriz; Gisbert, Vicenta; Landa, Anne . Traducció : Mayorga, Juan . Compositor/a : Marín, Mariano . Coreògraf : Santamaría, Juan Carlos . Companyia : Centro Dramático Nacional . Direcció : Pérez de la Fuente, Juan Carlos . Escenografia : Corbella, Llorenç . Il·luminació : Faura, Albert . So : Vasco, Eduardo . Vestuari : Artiñano, Javier . Intèrpret : Albadalejo, Daniel; Gil, Fernando; Fraire, Raúl; Poisón, Rodrigo; Santos, Jose Luís; Salamanca, Dionisio; Mayer, Oscar; Gambín, José Mª; Area, Lorenzo; Prado, Juan; Celdrán, Paco; Valdés, María Jesús .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
06/07/2000.
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Grobben, Els; Castro, Leonor; Boza, Inés; Zambrano, Víctor; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Senza Tempo . Escenografia : Cámara, María de la; Mallol, Carles . Il·luminació : Inglés, Carles . Vestuari : Abril, Josep; Mir, Ester .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
12/09/1998.
Ballarí : Serrat, Pili; Celis, Teresa; Morin, Anne . Autor/a : Ràfols, Mingo . Coreògraf : Celis, Teresa; Morin, Anne; Serrat, Pili . Companyia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Escenografia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Il·luminació : Albella, Miquel . So : Recio, Arnau . Vestuari : Ferrer, María José .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
12/05/2000.
Autor/a : Les Frères Kazamaroffs . Ballarí : Belleville, Benoît; Clarté, Gérard . Compositor/a : Roll, Kristoff K. . Coreògraf : Les Frères Kazamaroffs . Companyia : Les Frères Kazamaroffs . Direcció : Les Frères Kazamaroffs . Escenografia : Lorimy, Vincent . Il·luminació : Durand, Régis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Airtel A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Cantant : Rkayna, Chahrazad . Ballarí : Bou, Marta; Egea, Susana; Medina, Marta; Monge, Mònica; Pons, Barbarana; Blasco, Pepo . Autor/a : Veiga, Manuel . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Ginesta, Montserrat . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Producció : Millà, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
11/12/1999.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie; Durelli, Stephanie; Menegon, Fabien; Meng Poon, Wei; Rubio, Imma; Weickert, Guillermo; Cidra, Bebeto . Autor/a : Albertí, Xavier . Músic/a : Diego, Juan de . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Producció : Theater im Pfalzbau de Ludwigshafen; Lanònima Imperial; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
18/04/2000.
Ballarí : Picó, Sol . Cantant : Ysamat, Uma . Músic/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
10/03/2000.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Músic/a : Moreno, David . Autor/a : Cia. Leandre-Claire . Ballarí : Ducreux, Claire . Compositor/a : Moreno, David . Coreògraf : Ducreux, Claire . Companyia : Cia. Leandre-Claire . Direcció : Ribera, Leandre . Escenografia : Rico, Xema . Il·luminació : Valera, Evaristo . Intèrpret : Ribera, Leandre; Niñerola, Aimon; Moreno, David; Ducreux, Claire .
Temporada: 2000/01; 1996/97; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
22/10/2000.
Ballarí : Vilana, Catalina; Goulart, Susana; Baraldés, Llum; Hernández, Lipi; Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane . Compositor/a : Dead Can Dance . Coreògraf : Las Malqueridas . Companyia : Las Malqueridas . Direcció : Berraondo, Txiki; Hernández, Lipi . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Birkazde, George; Gomis, Manel; Fernández, Carlos; Gómez, Pau; Cobos, Jesús; Sancho, Miguel Ángel; Brooks, Yanelys; Costa, Alicia; Vilar, Laura; Chang, Lienz; Venancio, Luis; Rowinsky, Sebastián; Sales, Sandra; Sanguino, Sara; Todó, Violeta . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Alfonso, Equis . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Trànsit; Trànsit-Maria Rovira . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Hernández Díez, José Antonio; Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Autor/a : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Compositor/a : Schvarzman, Pablo . Coreògraf : Brncic, Constanza; Szpumberg, Victoria . Direcció : Szpumberg, Victoria . Il·luminació : Blanch, Oriol . Vestuari : Menacho, Filomena . Intèrpret : Brncic, Constanza .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Conservas.
(Barcelona).
16/11/2000.
Adaptació : Guix i Murga . Coreògraf : Vives, Leo . Companyia : Guix i Murga . Direcció : Raich, Pere; Borràs, Xavier . Escenografia : Macià, Tiberi . Il·luminació : Lloris, David . Vestuari : Español, Irene . Intèrpret : Guix, Xavier; Mas, Òscar; Murga, Miquel; Serrat, Xavier .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Sala Muntaner.
(Barcelona).
Golfes a la Muntaner.
15/12/2000.
Ballarí : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus; Ortega, Orlando . Compositor/a : Calvo, Charo . Coreògraf : Ortega, Orlando; Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus . Companyia : El Ojo de la Faraona . Il·luminació : El Ojo de la Faraona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Corchero, Andrés; Díaz Ubierna, Armanda; Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Fernández, Agustí . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Corchero, Andrés; Güell, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Espai de Dansa Contemporània Tres Reis.
(Girona).
17/08/2000.
Cantant : Guevara, Mercedes; Obregón, Lara; Pastor, Laura; López, Javier; Jonker, Maurice; Maffei, Gabriela . Autor/a : Maffei, Gabriela; Mather, Bruce . Coreògraf : Maffei, Gabriela; Mather, Bruce . Companyia : Barcelona City Hall . Direcció : Mather, Bruce; Maffei, Gabriela . Escenografia : Ferrer, José; Daniel, Òscar . Il·luminació : Oliver, Jaime . Vestuari : Maffei, Gabriela .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Barcelona City Hall.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
29/06/1999.
Autor/a : Farràs, Joan . Compositor/a : Vila, Francesc . Coreògraf : Segura, Joan Maria . Companyia : Coral Al Vent; Esbart Dansaire Sanvicentí . Direcció : Oliveras, Lluís; Segura, Joan Maria . Il·luminació : Ribera, Macià . So : Bergas, Jordi . Vestuari : Estany, Lídia .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
La Seu.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Autor/a : Miralles, Alberto . Traducció : Ragué-Arias, Maria Josep . Compositor/a : Llanas, Albert . Coreògraf : Casas, Anna . Companyia : Sala Muntaner; Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Millà, Mariona . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Llanas, Albert . Intèrpret : Intente, Òscar; Ràfols, Mingo; Anglas, Pere; Albertí, Xavier; Massotkleiner, Joan; Anglès, Mercè; Sites, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Muntaner.
(Barcelona).
21/12/2000.
Autor/a : Dickens, Charles . Adaptació : Comín, Coco; Ortínez, Joan . Coreògraf : Comín, Coco . Companyia : Coco Comin Creacions Teatrals . Direcció : Comín, Coco; Mestres, Xavier . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Intèrpret : Astudillo, Griselda; Bermejo, Alfons; González, Basilio; Janoher, Tatiana; Román, Berta; Wörner, Marta T.; Tresserra, Marta; Troyano, Núria .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Mostra de Teatre Infantil i Juvenil de Catalunya.
27/05/2000.
Coreògraf : Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . Vestuari : Naharin, Ohad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
30/04/2000.
Autor/a : Reguant, Ricard . Compositor/a : Olivé, Toni . Coreògraf : Tommie; Dahl, Janine . Companyia : La Trepa; Companyia Va de Bòlit; Jove Teatre Regina . Direcció : Muntada, Eduard; Molins, Ramon; Solé, Maria Agustina . Escenografia : Muntada, Eduard . Il·luminació : Campos, Francesc . Vestuari : Muntada, Eduard . Intèrpret : Soler, Núria; Pla, Ona; González, Ferran; Fontquerni, Mariona; Colas, Mar; Serrat, Alícia; Mateu, Miquel Àngel; Olivares, David; García, Oscar; Anadón, Alba; Codina, Marta; Fabre, Laia; Ibáñez, Paula; Martínez, Jennifer; Zauner, Laura; Nubiola, Esther; Barcelona, Miquel; Ribalta, Albert; Olcina, Carlota; Pérez-Ferrer, Esther; Cort, Georgina; Solé, Maria Agustina; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Estellé, Aurea; Gómez, Maica; Paisal, Patrícia; Tornos, Clàudia; Campos, Mariona; Castillo, Mariona; Clarissó, Marta; Núñez, Montse .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
08/12/1998.
Ballarí : Carmona, Luis; Pérez, Montse; Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Oller, Ramon; Laber, Johanna; Vega, Jesús de; Rouet, Sandrine . Compositor/a : Carmona, Lluís . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Escenografia : Alzebequia, Patricia . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Bel, Pepe . Vestuari : Alzebequia, Patricia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
23/11/2000.
Ballarí : Artega, Ondine; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Gasa, Enric; Bustillo, Raquel; Sasot, Artur . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Artega, Ondine; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert; Stravinsky, Igor; Metallica . Coreògraf : Campos, David . Escenografia : Borràs, Martí; Teixidó, Cristina . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Esquerda, Gisela; Pablo, Marc de; Ballús, Meritxell; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Endansa; Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
3r Cicle de Dansa Contemporània a Ca l'Estruch.
28/11/2000.
Autor/a : Santanelli, Manlio . Compositor/a : Chiaramello, Giancarlo . Coreògraf : Brancaccio, Mariano . Companyia : Cooperativa Teatrale Gli Ipocriti . Direcció : Scaparro, Maurizio . Escenografia : Francia, Roberto . Il·luminació : Carletti, Mario . Vestuari : Luzzati, Emanuele . Intèrpret : Rousseau, Stephane; Bruno, Frida; Fabri, Antonio; Cusato, Massimo; Domenico, Mauro di; Nardo, Stefania di; Walter, Anna; Maglionico, Mimmo; Mattera, Lino; Danubio, Michele; Lama, Ernesto; Vicino, Francesco; Romagnoli, Massimo; Ranieri, Massimo; Fracanzani, Michelangelo; Condé, Giancarlo .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00. Nàpols al Grec.
28/06/2000.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Compositor/a : Font, Margalida de la; Los Iracundos; Ventura, Josep; Tibor, Szenzö . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . So : Gomila, Tomeu . Vestuari : Cruz, Andrea .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/03/1998.
Autor/a : Larson, Jonathan; Larson, Jonathan . Músic/a : Estévez, Quile; Navarro, Xavier; Bayés, David; Cuenca, Sergi; Espasa, Daniel; Casanova, Carles; Ramírez, Paco . Compositor/a : Larson, Jonathan . Coreògraf : Yearby, Marlies; Bandelow, Christine . Direcció : Navarro, Xavier; Epstein, Abby; Greif, Michael . Escenografia : Clay, Paul; Vila, Tomàs . Il·luminació : Planas, Kiko; Burba, Blake . Vestuari : Wendt, Angela; Araujo, María . Producció : Rock & Pop; Focus . Intèrpret : Fernández-Hidalgo, Jorge; Vives, Mònica; Riveros, Hugo; Conesa, Benjamí; Jiménez, Rebeka; Ripeu, Miquel Àngel; Vázquez, Juan; Puyol, Pablo; Vidal, Nacho; Anglès, Daniel; Fernández, Mikel; Martínez, Damaris; Jano; Victoria, Sandra de; Nieto, Manoli; Capel, Marta; Gamazo, Javier; Campo, Xaro .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
30/10/1999.
Coreògraf : Cubeles, Manuel . Companyia : Esbart Dansaire Marboleny . Il·luminació : Cubeles, Gina .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Sant Domènec.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Ballarí : Murcia, Virginia; Gallardo, Maribel; Barreda, Gemma; Esteban, Carmen; Pomares, Nuria; Córdoba, Jesús; Currillo; Molina, Luis; Olmo, Rubén; Alcón, Sara; Alonso, Aloña; Martín, Helena; Jurado, Esther; Huidobro, Azuzena; Gutiérrez, Esmeralda; Burgos, Mercedes; Ortega, Luis . Compositor/a : Franco, Diego; Pardo, Jorge; Nieto, José; Amigo, Vicente . Coreògraf : Bayón, Isabel; Galván, Israel; Galia, Adrián; Latorre, Javier; Lorca, Alberto; Gómez, Aida . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : Gómez, Aida . Il·luminació : Gerlache, Freddy; Guerrero, Carlos; Yunta, Rafael; Sánchez, Florencio; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Gómez, Aida; Lacoma, Ana; Arango, Román; Morales, Pin; Aznar, Ismael .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
12/08/2000.
Autor/a : Giménez Chiscano, Alejandra . Ballarí : Giménez, Alejandra . Compositor/a : Caimari, Antoni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra . Companyia : Trócola . Escenografia : Balaguer, Joan; Goro Verdasco, Milu . Il·luminació : Maripi . Vestuari : Trócola .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Músic/a : Muñoz, Juan Pablo; Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Piraña; Patricio, Domingo . Ballarí : Núñez, Ana; Cortés, María Jesús; Bonmartí, Nuria; Genil, Susana; Bohorques, Carmen; May la Jeroma; Natalia la Chata; Baras, Sara . Cantant : Juañares; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Amador, Antonio ("El Ciervo") . Compositor/a : Rosario, Jesús de . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Il·luminació : Domene, Miguel . Vestuari : Spinelli, Sergio .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
30/09/1998.
Ballarí : Casas, Àngels; Egaña, Karola; Roc, Maite; Talens, Victòria . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Mira, Toni .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
22/10/2000.
Autor/a : Schultz, Charles M.; Hackady, Al; Reguant, Ricard . Adaptació : Reguant, Ricard . Traducció : Batalla, Roser; Vallverdú, Rosa; Ramon, Joan; Gonyalons, Àngels . Compositor/a : Grossman, Larry . Coreògraf : Salado, Maite; Comín, Coco; Manion, Jan; Colomé, Montse . Companyia : Companyia Memory; Companyia Va de Bòlit; Focus . Direcció : Reguant, Ricard; Conde, Víctor; Doncos, Eduard . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Estivill, Quico . Vestuari : Acezat, Maria . Cantant : Farràs, Julià; Batalla, Roser; Castells, Ferran; Elias, Maria; Pagès, Victòria; Galindo, Martí; Fusalba, Jordi . Músic/a : Pladellorens, Pep; Cubedo, Ferran; Soler, Quim; Ammann, Víctor .
Temporada: 1990/91; 1991/92; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
26/04/1991.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Autor/a : DiPietro, Joe . Compositor/a : Roberts, Jimmy . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Ferrer, Esteve; Gas, Manuel . Escenografia : Montesinos, Carlos . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Galiano, Joan Manel . Vestuari : Belart, Antonio . Intèrpret : Farelo, Eduard; Mestres, Xavier; Mira, Xavi; Peris, Maria-Josep; Vallicrosa, Teresa; Mone .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
26/11/1999.
Autor/a : Triffitt, Nigel . Compositor/a : Wilkie, Andrew . Coreògraf : Perry, Dein . Companyia : Sidney Theatre Company . Direcció : Triffitt, Nigel . Il·luminació : Norris, Gavin .
Temporada: 1999/00; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
22/02/2000.
Compositor/a : Leao, Rodrigo . Coreògraf : Abardia, Maite; Sánchez, Rosa María . Companyia : Escola de Dansa Mercè Mor; Grup Incertesa . Direcció : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite . Escenografia : Miró, Lluís; Ricart, Antoni . Il·luminació : Juncar, Josep . Vestuari : Sánchez, Rosa María; Abardia, Maite .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra de Teatre Ciutat de Lleida (9a).
10/11/2000.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.