Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 250 de 1,020
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Pau, Maragda; Riera, Bàrbara; Ollé, Isabel; Òdena, Raquel; Masó, Neus; Gallardo, Mònica; Goñi, Cristina; Balada, Meritxell . Compositor/a : Page, Jimmy; Maristany, Xavier . Coreògraf : Cidra, Bebeto .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/2005.
Coreògraf : Guiu, Núria . Direcció : Guiu, Núria . Escenografia : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Il·luminació : Serra, Jou . So : Moreno Roldán, Daniel . Vestuari : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Producció : ICI- CCN Montpelliere; CDCN du Val-de-Marne; Graner fàbrica de creació; The Hessisches Staatsballett in the frame of Tanzplattform Rhein-Main; Mercat de les Flors . Ballarí : Cyan, Mauro; Pascual, Berta; Palmitesta, Francesco; Martínez, Berta; Corchia, Carlos G. .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2022.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Cantant : Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Ballarí : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Autor/a : Sandig, Jochen . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Coreògraf : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Companyia : Les Ballets C. de la B.; Théâtre de la Ville de Paris; Scène Nationale de Forbach et de l'est mosellan; Festival de Marseille i Le Carreau . Direcció : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Escenografia : Schenk, Thomas . Il·luminació : Heckerodt, Rudolf . Vestuari : Hagen-Schäfer, Sylvia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2005.
Ballarí : Dietrich, Urs . Compositor/a : Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Direcció : Dietrich, Urs . Escenografia : Kugel, Barbara . Il·luminació : Deppe, Lutz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/06/1997.
Autor/a : Hello! Earth; Maeder, Vera; Langaa Sennek, Jacob . Direcció : Hello! Earth; Maeder, Vera; Langaa Sennek, Jacob .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/11/2010.
Coreògraf : Missen, Anthony; Clevillé, Joan; Brun, Davy; Erdos, Rachel; Naharin, Ohad; Turner, Kevin Edward; Brew, Marc . Intèrpret : Beillevaire, Chloe; Demay, Thomas; Calmelet, Cóme; Brew, Marc; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Szymura, Karolina; Missen, Anthony; Engelhardt, Amanda; Priore, Robert; Gülgeç, Thomasin; Verlinden, Leila; Jirmanova, Anna; Fitzgibbons, Toby; Barrouquere, Fanny; Aung, Stacey; Forteza, Jerónimo .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/09/2013.
Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : NorrDans; Thomas Noone Dance . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Hörnfeldt, Anton .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
14/09/2013.
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Mostra Intercultural.
02/05/2002.
Coreògraf : Pericas, Edu; Picó, Sol . Ballarí : Campo, Xaro; Gómez, Robert; Roca, Oriol; Zarco, Natalia; Torrecillas, Elías; Roselló, Pol .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
04/10/2020.
Companyia : Cia La Súbita; Cia Lautaro Reyes .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
15/10/2022.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Cáceres, Anna; Horneman, Horne; Martínez, Núria . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
12/04/2007.
Compositor/a : Cage, John . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : ZOO (Companyia de Dansa) . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . Vestuari : Hauert, Thomas . Producció : ZOO (Companyia de Dansa); Festival La Batie (Ginebra); Charleroi Danses . Ballarí : Voorter, Mat .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2018.
Músic/a : Lozano, Xavi; Gomariz, Josep; Iniesta, Eduard; Gottwald, Roman; Pascual, Pep; Vilà, Arnau . Autor/a : Soler Amigó, Joan; Font, Helena . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Rubio, Jordi . Direcció : Vilà, Arnau . Escenografia : Àrias, Jonathan . Vestuari : Caimeri, Xisco . Producció : Esbart Dansaire de Rubí . Intèrpret : Iniesta, Eduard; Nina; Pujol, Lídia; Paisal, Patrícia; Juanico, Cris; Ortega, Sandra; Soler, Lluís; Crosas, Joan .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Autor/a : Müller, Cláudia; Torres, Micheline . Coreògraf : Müller, Cláudia . Intèrpret : Müller, Cláudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Diversos espais.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
29/02/2008.
Ballarí : Cabanes, Belén; Canals, Montserrat; Hernández, Laura; Sarsanedas, Eva; Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Germek, Andreas M. . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Gandía, Paco . Ballarí : Muñoz, Rosa; García, Xavi . Compositor/a : Rossy; García, Xavier . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Il·luminació : Corchero, Andrés .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
24/02/1997.
Ballarí : Zamora, Teresa; Rodríguez, Beatriz; Núñez, Ivette; López, Petra; Sandoval, José Luis; Landa, Felipe; Flores, Gerardo; Enciso, Eduardo; Castillo, Nidia; Agüeria, Aurora . Compositor/a : Bryars, Gavin; Marais, Marin; Glass, Phillip . Coreògraf : Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Compañía de Danza Universitaria de México . Direcció : Vázquez, Raquel . Escenografia : Barclay, Guillermo . Il·luminació : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/04/1998.
Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : García, Juan Carlos; Hurtado, Fernando . Companyia : Compañía de Danza Fernando Hurtado; L'Anònima Imperial . Direcció : Hurtado, Fernando; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Gea, Patricia . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Producció : Périlhou, Marc; López, Jorge; Lomba, Pablo; Bonjoch, Albert . Intèrpret : Clavel, Olga; Hurtado, Fernando; López, Vanessa; Asensio, Imma; Mulens, Yester; Novas, Amparo; Vásquez, Irene; Mariblanca, Miryam .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Ballarí : Ortiz, Ona; Fernández, Francesc; Hevia, Pepe; Romà, Sònia; Paricio, Eva; Pardos, Marta; Boronat, Viviana; Hevia, Danay . Coreògraf : Guidol, Montserrat; Hevia, Pepe . Companyia : Compañía de Danza Pepe Hevia . Direcció : Hevia, Pepe . So : Hevia, Pepe; Medina, Angélica .
Temporada: 2004/05; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/10/2004.
Ballarí : Cobos, Jesús; Hevia, Danay; Hevia, Pepe; Pous, Susana; Sales, Sandra; Vilamitjana, Eva . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
02/05/2002.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Coreògraf : Bausch, Pina . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Bausch, Pina . Escenografia : Pabst, Peter . Vestuari : Cito, Marion .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
04/07/2002.
Autor/a : Bouillet, Sylvain . Il·luminació : Guyonnet, Pauline . Producció : Les Hivernales CDCN (centre de desenvolupament coreogràfic nacional) d’Avinyó; Le Cratère scène nationale d’Alès . Ballarí : Bouillet, Sylvain; Bouillet, Charlie . Músic/a : Ruetschire, Christophe .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
24/10/2020.
Ballarí : Gardeña, Dolors .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
dansa + a prop. 2a Mostra de solos.
21/02/2002.
Autor/a : Velarde, Amaranta . Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Velarde, Amaranta . Il·luminació : Horneman, Horne . Producció : Festival d'estiu Grec; Mercat de les Flors . Ballarí : Saavedra, Juan Cristóbal; Velarde, Amaranta ; Jiménez, Guillem . Músic/a : Saavedra, Juan Cristóbal .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Coreògraf : Carrión, Carolina . Companyia : Indòmita . Direcció : Carrión, Carolina . Intèrpret : Carrión, Carolina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/04/2007.
Ballarí : Henchiri, Zoro . Companyia : Traction avant cie. .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/04/1997.
Coreògraf : Bigas, Quim . Direcció : Bigas, Quim . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Ubach, Toni . So : Matas, Pau . Vestuari : Linding Urup, Søren . Producció : Mercat de les Flors; Bohigas, Anna . Ballarí : Alegre, Aina; Sant, Sílvia; Linding Urup, Søren .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/10/2019.
Ballarí : Amaya, Jose Leonardo; Luna, Jhair; Martínez, Eduard; Toro, Heidy del; Sarmiento, Ingrid; Mendoza, Gina . Coreògraf : Delieuvin, Marie France; Restrepo, Alvaro . Companyia : Colegio del Cuerpo . Direcció : Restrepo, Alvaro; Delieuvin, Marie France .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Ballarí : Lloberas, Francisco; Pons, Bàrbara; Recacha, Mercedes; Roig, Montse . Coreògraf : Lloberas, Francisco . Companyia : Suite 13 . Direcció : Lloberas, Francisco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/03/1999.
Ballarí : Fernández, Beatriz; Jaroslavsky, Mariana; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
25/03/2000.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Companyia de Dansa . Il·luminació : Pesanha, Sergio; Inglés, Eduard; Álvarez, José Luis . Cantant : Garcia-Munté, Sílvia . Ballarí : Planas, Anna; Pons, Susana; Ros, Norma; Vilamitjana, Eva; Rovira, Maria; Tenias, Laura; Vendrell, Ester; Peraire, Cristina; Pearson, Candence; Morató, Jaume; Grajera, Joan; Giménez, Rufo; Fonseca, Fedora . Músic/a : Roig, Òscar; Les Palau, Enric; Carmona, Lluís M; Caballero, Sergio .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/1996.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Gutiérrez, Olga; Camacho, Temoc; Tomàs, Raquel . Coreògraf : Gutiérrez, Olga . Direcció : Tomàs, Raquel; Gutiérrez, Olga . Il·luminació : López, Daniela . Producció : programa Artistas en Residencia (PAR), Uruguai; Festival <SÂLMON; El Graner; Programa PICE de movilidad (AC/E); Centro de las Artes de San Luis Potosí (CEARTSLP) ; Encuentro Internacional de Arte Escénico Contemporáneo EINCE; Festival Internacional de Danza Contemporánea de Uruguay (FIDCU) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Graner .
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
27/11/2015.
Ballarí : Hargraves, Carl A.; Max J.; Rokn, E. . Companyia : Companyia NZE (Naixement) .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Bikini.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
18/07/1997.
Ballarí : Fura; Tayeb Benamara; Käfig; The Pffftl company; Taller Álvaro de la Peña; Taller Mar Gómez; Taller Ramón Baeza i Montse Sánchez; Fuepalbar Martí-Martín Cie.; Provisional Danza; Taller Toni Mira; Taller Bo Madvig (Sasha Waltz); Sticklebar Plasticus; Barcelona Addictos .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Ballarí : La Porta . Músic/a : Orquestra del Caos . Intèrpret : Vilardebó, Arnau .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Ballarí : Companyia Lino Zorrilla; Tomàs Aragay; Taller d'Enric Reaves; Momentary Fusion; Fura; Erre que erre; Companyia de Dansa Mar Gómez; Companyia Emil Matesic; Companyia Brenda Angiel; Companyia Ana Huber . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori del MACBA.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
25/07/1998.
Ballarí : Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Cor Nélius; Paloma Díaz; José Luis Sultán; Johanna Keinänen; Constanza Macras; Andrés Corchero i Agustí Fernández; Rosa Muñoz i Liba Vilaveccia; Taller d'Elena Castelar; Sean Tuan John; Bert van Gorp; Taller de Carles Salas; MK; Protein Dance; Fuepalbar-Martí Aguiar Cie.; Anna Huber; El Ojo de la Faraona; Jérôme Bel; Tomàs Aragay; Teresa García-Valenzuela; Fura; Ex Nihilo; Cel Ras; Taller hip hop de la companyia ACA; Barcelona Addictos; Sol Picó; Projecte + 5 ->; Projecte Jordà Ferrer / Mariantònia Oliver . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
23/07/1999.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Ballarí : Lizari, Helena; Pablo, Marc de . Coreògraf : Lizari, Helena . Direcció : Weston, Joe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
03/06/2002.
Companyia : B-612 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Primavera republicana.
28/04/2006.
Ballarí : Albert, Elena . Coreògraf : Albert, Elena . Il·luminació : Rovira, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
21/03/2007.
Ballarí : García, Trinidad . Coreògraf : García, Trinidad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
26/10/2006.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar; Conde-Salazar, Jaime . Direcció : Conde-Salazar, Jaime; Pérez Galí, Aimar . So : Villegas, Òscar . Producció : CondeGalí B. L. . Ballarí : Méndez, Daniel; Manubens, Xavier .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
06/03/2021.
Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Graham, Martha .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
05/07/1986.