Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 21
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa; De Mey, Michèle Anne; Everhard, Jennifer . Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : De Munt / La Monnaie; Rosas; Schaamte . Il·luminació : Schwentner, Mark; Fromont, Remon . Vestuari : De Keersmaeker, Anne Teresa; André, Martine . Intèrpret : De Keersmaeker, Anne Teresa; Dolven, Tale .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
29/04/2008.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Gomes, Jean; Henrique, Luiz; Greicy, Mirila; Silva, Joao Carlos; Vilarindo, Amilton . Compositor/a : Faccai Central; Buarque, Chico; Bach, Johann Sebastian; Azevedo, Paulo . Coreògraf : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Escenografia : Lancelle, Delphine . Il·luminació : Martins, José . Suports audiovisuals : Xyu, Felippe; Soarez, Felipe . Producció : El Climanola .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
19/07/2007.
Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Lozano, Mariano . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Dolores, Juan; Meza, Omar . Il·luminació : Martínez, Fernando . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari; Fila, Arnaud .
Temporada: 2002/03; 2007/08;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
16/03/2003.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Autor/a : Txopitea, Ainize . Compositor/a : Ros, Edmundo; Lacour, Marcelle de; Vivaldi, Antonio; Simone, Nina; Balagué, Ramón; Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Bonachela, Rafael; Duato, Nacho; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Azorín, Paco; Kurth, Alex; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Spastor; Duato, Nacho; Selma, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
26/01/2008.