Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Díaz, Jesús; Hernaiz, Luis . Coreògraf : Hernando Magadan, Fernando; La Intrusa Danza . Companyia : Lava Compañía de Danza . Ballarí : Mangialardi, Fabiana; Díaz, Adrián; Arozena, javeir; Asunción, Javier de la ; Marino, Emiliana Battista; Rubio, Amanda .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (16è : 2020 : Barcelona).
22/10/2020.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy . Producció : Mercat de les Flors; L'Estruch . Ballarí : Sansalvador, Pablo; Arozena, Javier G.; Forteza, Jerónimo; Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Porrelli, Pierfrancesco; Benzal, Jesús; Barral, Alba .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
08/12/2017.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Cáceres, Anna; Horneman, Horne; Martínez, Núria . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
12/04/2007.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Ballarí : Solano, Claudia; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emili; Cervantes, Mónica; Verdú, Juan Carlos; Kempster, Susan; Barahona, Mario; García Ferro, Sebastián; Forment, Ester . Autor/a : Zambrano, Mario; Serrano, Àlex; Ramírez, Gustavo . Compositor/a : Strauss, Richard; Dettinger, O.; Monthieux, Krishoo; Schubert, Franz; García Ferro, Sebastián; Brinkmann, T. . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Barahona, Mauro; Kempster, Susan; Ramírez, Gustavo . Companyia : Lapsus Dansa; Proyecto Titoyaya . Direcció : Eupierre, Alexis; Ramírez, Gustavo; Serrano, Àlex .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
11/04/2007.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Autor/a : Rodríguez, Manuel . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Rodríguez, Manuel . Companyia : Cia Manuel Rodríguez . Direcció : Rodríguez, Manuel . Producció : ELAMOR . Ballarí : Tato, Paula; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/12/2021.
Compositor/a : Llopis, Pep . Coreògraf : Valls, Edison . Companyia : Ananda Dansa . Direcció : Valls, Edison; Valls, Rosángeles . Escenografia : Montesinos, Carlos . Vestuari : Montesinos, Francisco . Ballarí : García, Juli; Fernández, Amparo; Mira, Irene; Extremiana, Ana; Casany, Josep Manel; Macías, Vicente .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/12/1990.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : Kasper-Sophie . Vestuari : Kasper-Sophie . Intèrpret : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/11/2022.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Álvarez, Olga; Fernàndez, Marc . Companyia : Cia. La Taimada . Direcció : Álvarez, Olga; Cabestany, Jordi . Escenografia : Cia. La Taimada . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Cia. La Taimada .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2021.
Autor/a : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Melo, André . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Esteller, Sara . Il·luminació : Lleixà, Marc . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Thomas Noone Dance; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Ballarí : Martí, Berta; Puigdomènech, Héctor; Tirabassi, Eleanora; Mesa, Joel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
13/07/2022.
Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Jiménez, Andrea . Companyia : Ancorae Danza . Direcció : Jiménez, Andrea . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Márquez, Amàlia; Eme, Raquel . Suports audiovisuals : Badal, Mar . Ballarí : Jiménez, Andrea; Hernández, Berta; Fernández, Andrea; Prieto, Maria .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
23/10/2022.
Compositor/a : Caldo (Barberá, David) . Coreògraf : Barberà, Meritxell; García, Inma . Companyia : Taiat Dansa . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Jiménez, Ramón . So : Caldo (Barberá, David) . Vestuari : Estudio Savage . Producció : López, Diego . Ballarí : González, Cristian; Reolid, Cristina; Arenas, Crisitina; Fernández, Miquel Àngel; López, Jon; Fernández, Víctor; García, Kilian; Rodríguez, Martxel; Mesa, Joel . Músic/a : Caldo (Barberá, David) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : TND . Producció : Mercat de les Flors; Thomas Noone Dance . Ballarí : Regoli, Erik; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Aguilar, Vasna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/09/2015.
Compositor/a : Belleli, Avi . Coreògraf : Mika, Peter; Sinniger, Diego . Companyia : CobosMika Company . Il·luminació : Lucas, Isaac; Fuentes, Jorge . Ballarí : Mika, Peter; Sinniger, Diego .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/05/2016.
Compositor/a : Fernández, Jesús . Coreògraf : Da.Te Danza; Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar; Díaz, Rosa . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Jonsson, Greta; Montardit, Ivan .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/02/2016.
Compositor/a : Ono, Seigen; Comelade, Pascal . Coreògraf : Harroche, Brigitte . Companyia : Brigitte Harroche Dansa . Direcció : Harroche, Brigitte . Il·luminació : Llop, Màrius . Vestuari : Brigitte Harroche Dansa .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/07/1991.
Compositor/a : Casal, Nico . Coreògraf : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra . Companyia : Cia. Lookatthingsdifferent . Vestuari : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra . Ballarí : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/04/2023.
Ballarí : Bravo, Alfredo; Noales, Asun; Sagardoy, Arantxa; Alonso, Geles; Guerrero, Enrique; Peña, Yolanda; Verdú, Juan Carlos . Autor/a : Zambrano, Mario . Compositor/a : Coco Rossie; Savall, Jordi; Iglesias, Alberto; Carmona, Lluís; Newman, Thomas; Górecki, Henryk . Coreògraf : Sagardoy, Arantxa; Zambrano, Mario; Noales, Asun . Companyia : Patas Arriba . Il·luminació : Baixeras, Anton; Cerdeiriña, José Manuel ("Ciru") . So : Zambrano, Mario; Montllaó, Jesús; Antón, Germán . Vestuari : Haro, Carlos; Sempere, Nines; Sagardoy, Arantxa . Suports audiovisuals : Montllaó, Jesús; Zambrano, Mario .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/10/2006.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Compositor/a : Berrogüetto . Coreògraf : Salas, Maruxa . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Salas, Maruxa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
13/04/2007.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.