Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 125
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : García Font, Miquel; Chornet, Marc . Compositor/a : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Il·luminació : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Vestuari : Institut Europeu de Disseny . Producció : Garcia Rovelló, Maria . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Dobby, Emmanuel ; Avilés Sarrias, Georgina ; Gómez, Maya; Kalbarczyk, Justyna ; Kerremans, Jori; Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Vancells Pi, Laia . Músic/a : Cardenal, Daniel; Baena, Albert; Camacho, Flàvia; Cor Ciutat de Mataró; Cabero, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Autor/a : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . So : Toda, Albert . Intèrpret : Moteseririn, Angel; Murillo, Fany; Távora, Concha; Romero, Evaristo . Cantant : Vera, Manuel; Távora, Concha . Ballarí : Recio, Lourdes; Alcántara, Inma; Tello, Inma; Alvarez, Leonor; Murillo, Fany; Lorenzo, Yolanda; Romero, Juan . Músic/a : Távora, Salvador; Sanchís, Vicente .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
07/12/1988.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Ballarí : Gómez, Sònia; Toloza, Txalo . Autor/a : Gómez, Sònia . Músic/a : Léonard, Manu . Compositor/a : Djd!; Léonard, Manu . Coreògraf : Gómez, Sònia . Companyia : L'Espai; M.O.M./El Vivero . Escenografia : Emily . Vestuari : Emily . Producció : Gómez, Sònia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/03/2005.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Direcció musical : Macías Navarro, Lucas . Autor/a : Sandig, Jochen; Waltz, Sasha; Drum, Christopher . Compositor/a : Beethoven, Ludwig van; Noguera, Diego . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Hauk, Martin . Vestuari : Skodzig, Bernd; Polucci, Federico . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Randrianantenaina, Zaratiana; Queliz, Sasa; Puodziunas, Virgis; Nederlof, Sean; Männima, Jaan; Leso, Annapaola; Hwang, Hwanhee; Georgitsopoulou, Eva ; Gao, Tian; Ernesto, Edivaldo; Dicuonzo, Rosa; Deluy, Clémentine; Rodríguez, Orlando . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Músic/a : Rega, Pablo; Costa-Monteiro, Alfredo; Davis, Matt . Ballarí : Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Galí, Jordi; Mas, Jordi; Asencio, Sofia . Companyia : La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/2006.
Coreògraf : Wade, Jeremy . Direcció : Wade, Jeremy . Il·luminació : Caballero, Daniel ; Bolinches, Edu; Aranda, Xabier . Ballarí : Wade, Jeremy ; Stoklosa, Marysia . Músic/a : Dougherty, Brendan ; Dempster, Loren .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
03/07/2008.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Coreògraf : Coll, Guillermina . Companyia : Concert Dansa Dark . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Coll, Guillermina; Van de Meerendonk, Mathilde . Ballarí : Lacalle, Ángeles; Gómez, Toni; Moya, Elisenda; Plana, Núria; Sáez, Cristina; Coll, Guillermina; Marín, Sandra . Músic/a : Besses, Antoni .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/04/1994.