Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 351
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Sánchez, Anna . Músic/a : Fruitós, Lluc . Compositor/a : Fruitós, Lluc . Coreògraf : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Direcció : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Ballarí : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Ballarí : Oliver, Maria Antònia; Gómez, Isabel; Todó, Violeta; Serka, Pedro; Eulate, Ana; García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario; Serrano Gómez, Marina; Salas Serrano, Ricardo; Labiano, Nathalie; Arís, Laura; Asensio, Sofía; Coll, Eva; Guitart, Nausica; Vicente, Imma; Jané, Pere; González, Sònia; Karim Karim; Martínez, Xavier; Larriba, Marta; Orteu, Lidia; Fernández, Katy; Carafi, Helga; Ponce, Olga . Compositor/a : Maristany, Xavier; Sebastian Fuks, Martín . Coreògraf : Aragay, Tomàs; Carrasco, Marta; Eulate, Ana; Oliver, Marta; Peña, Álvaro de la . Companyia : Alma Mare. Dansa Espanyola Contemporània; Erre que Erre Danza; Cia. Pedro Serka . Direcció : Górriz, Miquel; Sáez, Toni; Larriba, Marta; Erre que Erre Danza .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
14/06/1998.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Compositor/a : Schwarcz, Etienne . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Castells, Joan; Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Lizaran, Lola . Ballarí : Abuhau, Or; Oller, Ramon; Astor, Nadine; Gazzola, Paul; Pasqual, Lluís; Morino, Keith; Moreno, Jeanette; Morin, Anne; Pujol, Mireia; Carrasco, Marta; Lorenzo, Thèrése; Nicolas, Delphine; Bonnery, Annabelle .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
30/05/1992.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Bissainthe, Toto . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 . Direcció : Duato, Nacho .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
07/10/2005.
Ballarí : Gómez, Toni; Wilson, Kylie-Jane; Gelabert, Cesc; Bilbija, Vera; Grissete, J.; Musial, H.; Macras, Constanza . Compositor/a : Linton, David . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Lee, Sam; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(Berlin).
08/06/1995.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Piqué, Sònia; Mamado, Cheika; Rodríguez, Sònia . Compositor/a : Mamado, Cheika . Coreògraf : Rodríguez, Sònia . Direcció : Rodríguez, Sònia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2006.
Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Festival de Dansa de Castelldefels.
23/07/1999.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (16a : 1999-2000 : Terrassa).
30/10/1999.
Compositor/a : Hidalgo, Juan . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Uclés, Josep; García Lisón, Miquel . Vestuari : Uclés, Josep .
Temporada: 1982/83;
Estrena:
Escola d'Arts i Oficis.
(Avinyó).
03/03/1983.
Compositor/a : Martinez, Cliff . Coreògraf : Jones, Ausia; Pite, Crystal; Barton, Aszure . Companyia : Gahunia, Jasper; Ballets Jazz Montréal . Direcció : Damiani, Alexandra .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
Festival Quinzena Metropolitana.
26/03/2023.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.