Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 250 de 557
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Yoshii, Shogo; Woojae Park; Lloyd, Johnny ; Cherkaoui, Sidi Larbi . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn . So : Verbeeck, Jef . Producció : Eastman . Intèrpret : Cherkaoui, Sidi Larbi . Ballarí : Thomé, Fabian; Lloyd, Johnny ; Jourde, Dimitri; Twoface . Músic/a : Woojae Park; Yoshii, Shogo; Datta, Soumik .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
14/01/2016.
Autor/a : Vilar, Laura . Adaptació : Mazel, Jean; Melús, Nacho; Fare, Pierre-Michaël . Compositor/a : Alva Noto (Nicolai, Carsten); Árbol; Hopkins, Jon . Coreògraf : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel . Ballarí : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel . Músic/a : Voyager Golden Record .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
#Tantadansa (2019 : Barcelona).
07/03/2019.
Autor/a : Otero, Marina . Compositor/a : Rodrñiguez Rona, Julián . Coreògraf : Otero, Marina . Direcció : Otero, Marina . Escenografia : Grimozzi, Adrián . Il·luminació : Grimozzi, Adrián . Vestuari : Cistaro, Uriel . Suports audiovisuals : Bazzalo, Lucio . Producció : Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Otero, Marina; López Bubica, Juan Francisco; Raposo, Fred; Vega, Cristian; Chiappe, Augusto; Valdivieso, Miguel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
11/12/2022.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Casanovas, Jordi; Vilana, Catalina; Ventura, Noemí . Compositor/a : Pascual, Pep; Saura, Joan; Boixader, Xavier; Vélez, Pablo . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Ruiz, Miquel; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Castellví, Georgina; Iglesias, Antoni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2001.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria . Compositor/a : Reijseger, Ernst; Ades, Thomas; Carl, Gene; Puente, Tito; Palmieri, Eddie; Ligeti, György; Chic, Joan . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Muñoz, Miguel; Ortiz, Jaume . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/10/2004.
Ballarí : Maire, Nicolás; Berard, Emmanuelle; Bana, Patrick de; Baudesson, Mar; Romero, Muriel; Cruz, José; Ansa, Iratxe; McCarthy, Kim; Calero, Antonio; Bermúdez, Bertha; Scott, Alexandra; Hart, Demond; Panieri, Livio; Buisson, Nathalie; Klein, Thomas; Mari, Sebastien; López Crevillén, Eva; Fonte, Nicolo; Broncin, Emmanuelle; Telford, Lesley; Rossetti, Ivano; Guzmán, Africa; Martín Oya, Luís; Hortigüela, Cristina; Lozano, Elia; Armas, J. Manuel; Habasque, Catherine . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
22/07/1998.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Schubert, Franz . Coreògraf : Duato, Nacho; Bana, Patrick de . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Bana, Patrick de; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fields, Brad; Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho; Utrilla, Amparo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
22/07/1999.
Autor/a : Ginesta, Montserrat; Almirall, Marta . Compositor/a : Oró, Xavier . Coreògraf : Planas, Anna; Lanas, Aina; Fernández, Arias . Companyia : Cia. Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Il·luminació : Farreny, Pau; Fàbregas, Andreu . So : Farreny, Pau . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Suports audiovisuals : Onionlab; Bagó, Marcel . Producció : Roseland Musical . Ballarí : Sagrera, Anna; Ripoll, Guillem; Lanas, Aina; Fernández, Arias .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
08/07/2020.
Autor/a : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Adaptació : Chernetich, Gaia Clotilde . Compositor/a : Herna?ndez Pulido, Susana . Coreògraf : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Companyia : Kor'sia . Direcció : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Escenografia : Vandenhoeck, Amber . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Bernal, Adrian . Producció : Kor'sia; Teatros del Canal; The Staatstheater Darmstadt; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Couchot, Benoît; Ruiz, Jerónimo; Álvarez, Gonzalo; Bosch, Claudia; Demattè, Angela; Bramming, Astrid; Russo, Giulia; López-Río, Agnès; Rosa, Antonio de ; Moya, Alejandro .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/03/2022.
Compositor/a : Joaquim, Vitor . Coreògraf : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María . Companyia : Mercado de Cultura . Direcció : Joaquim, Vitor; Weickert, Guillermo . Suports audiovisuals : Lía . Intèrpret : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
14/03/2008.
Compositor/a : Jarret, Keith; Smith, Patti; Waits, Tom . Coreògraf : Inger, Johan . Companyia : Fondazione Nazionale della Danza Aterballetto . Direcció : Cristoforetti, Gigi; Berti, Sveva . Escenografia : Inger, Johan . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Inger, Johan; Armenta, Carolina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
13/01/2023.
Autor/a : Rubio Gamo, Jesús . Compositor/a : Polo, José Pablo; Ravel, Maurice . Coreògraf : Rubio Gamo, Jesús . Direcció : Rubio Gamo, Jesús . Il·luminació : Picazo, David . Vestuari : Molano, Cecilia . Producció : Teatros del Canal; Mercat de les Flors . Ballarí : Tato, Paula; Alonso, Alberto; Mesquita, Danielle; Ruiz, Jose; Peñalver, Carlos; Montardit, Ivan; Mesa, Joel; Hernando, Maria ; Fernandes, Natalia; Balfegó, Agnès; Barros, Albert; Alonso, Eva; Pampyn, Clara .
Temporada: 2018/19; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/05/2019.
Autor/a : Barcelona, Miquel . Compositor/a : Árbol; Hopkins, Jon; Alva Noto (Nicolai, Carsten) . Coreògraf : García, Irene; Barcelona, Miquel . Companyia : Cia. La Quebrá; Cia. Miquel Barcelona . Ballarí : Rigata, Diana; Aragón, Jesús; Barcelona, Miquel .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Plaça Orfila.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
19/10/2019.
Compositor/a : Ramsy, Rodrigo . Coreògraf : Cia Unaiuna . Companyia : Cia Unaiuna . Direcció : Cia Unaiuna . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Ferrer Panicot, Irene . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Valleriola . Producció : Unaiuna . Ballarí : Labat Berrio, Ioar; Godino, Júlia; Fullana, Marina; Lefebvre, Reginald; Benzal, Jesús; Lliteras, Laura .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
25/09/2021.
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Anido, Julián . Vestuari : Casanova, Ferran; Betancurt, Cristian . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Temporada Alta; Big Story Productions . Ballarí : Steiner, Pierot ; Calsina, Anna; Bons, Hedvig Edvall; Sinniger, Diego; Tranis, Lisard; Yoshia, Akira ; Gomila, Joana .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
18/06/2021.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Lozano, Mariano . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Dolores, Juan; Meza, Omar . Il·luminació : Martínez, Fernando . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari; Fila, Arnaud .
Temporada: 2002/03; 2007/08;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
16/03/2003.
Ballarí : Companyia Nacional de Danza 2 . Compositor/a : Villa-Lobos, Héitor; Grieg, Edvard; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/01/2001.
Ballarí : Villa-Lobos, Maria Clara; Gómez, Sònia . Compositor/a : Durt, Ali; Villalobos, Maria Clara . Coreògraf : Villalobos, Maria Clara . Companyia : Naughty Girls Corporation . Il·luminació : Bernat, Roger .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/03/1999.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Compositor/a : Llopis, Pep . Coreògraf : Valls, Edison . Companyia : Ananda Dansa . Direcció : Valls, Edison; Valls, Rosángeles . Escenografia : Montesinos, Carlos . Vestuari : Montesinos, Francisco . Ballarí : García, Juli; Fernández, Amparo; Mira, Irene; Extremiana, Ana; Casany, Josep Manel; Macías, Vicente .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/12/1990.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Schubert, Franz; Mahler, Gustav . Coreògraf : Linke, Susanne; Hoyer, Dore . Companyia : Susanne Linke Tanzt . Direcció : Irman, Roger . Il·luminació : Raeymaeker, Bert . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1988.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : Kasper-Sophie . Vestuari : Kasper-Sophie . Intèrpret : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/11/2022.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa Contemporània . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Lezameta, Iosu; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine; Fernández, Beatriz; Castro, Susana; Cabeza, Amalia; Hurtado, Fernando .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro Central.
(Sevilla).
11/05/1992.
Ballarí : Ahblom, Per; Albanese, Sílvia; Enrich, Sara; Gómez, Robert; Keskinen, Annamari; Lee, Paul; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Nogal, Lorena; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mitsuko, Rita; Vivaldi, Antonio; Bonet, Maria del Mar; García Esquivel, Juan; Vandenhoudt, Koen; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Brunner, Kathy; Ramírez, Gustavo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
04/11/2005.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Compositor/a : Lacour, Marcelle de; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Duato, Nacho; Ekman, Alex; Bonachela, Rafael; Cherkaoui, Sidi Larbi . Companyia : IT Dansa; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Kurth, Alex; Azorín, Paco; Duato, Nacho . Vestuari : Spastor; Duato, Nacho; Ekman, Alex . Músic/a : Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Simone, Nina; Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2013.
Ballarí : Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Sitges-Sardà, Nora; Guerrero, Enrique; Bustinduy, Lydia; Alpañez, María Pilar . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon; Hanna, Jennifer; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/12/1998.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Villalta, Francisco Eduardo; Cumplido, Jaume; Cervelló, Emilio; Humet, Josep; Bustinduy, Lydia . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Vivaldi, Antonio; Mitsuko, Rita . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Montesinos, Gloria; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Fabre, Tony; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
31/10/1998.
Ballarí : Morales, Daniel; Martín, Jordi; Sitges-Sardà, Nora; Bustinduy, Lydia; Villalta, Francisco Eduardo; Anciola, Cristina de; Soto, Cayetano; Alpañez, María Pilar; Guerrero, Enrique; Gallofré, Cristina . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Vivaldi, Antonio; Glass, Phillip . Coreògraf : Oller, Ramon; Fabre, Tony; Hanna, Jennifer; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Escenografia : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre . Il·luminació : Montesinos, Gloria; Fischtel, Nicolás; Fabre, Tony; Albir, Mingo; Hanna, Jennifer . Vestuari : Fabre, Tony; Hanna, Jennifer; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre; Duato, Nacho .
Temporada: 1997/98; 2001/02;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
17/04/1997.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Compositor/a : Schubert, Franz; Vangelis; Lindstom; Sawhney, Nitin . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Nogal, Lorena; Khan, Akram . Companyia : Perfume Genius . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
14/05/2022.
Compositor/a : Lindstom; Vangelis; Sawhney, Nitin; Lang, David; Dessner, Bryce; Perfume Genius . Coreògraf : Soto, Cayetano; Schubert, Franz; Khan, Akram; Nogal, Lorena; Ramírez Sansano, Gustavo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
11/03/2023.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Kylián, Jirí; Ramírez, Gustavo . Escenografia : Kylián, Jirí . Il·luminació : Caboort, Joop; Azorín, Paco . Vestuari : Zambrano, Mario; Visser, Joke . Músic/a : Brinkman, Thomas; Hawtin, Richie; Demenga, Patrick; Demenga, Thomas; Pan sonic .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (27è : 2003).
11/07/2003.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/12/2015.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Ballarí : Canals, Marta; Gabarre, Cristina; García, Susana; Hernández, Hèctor; Huertas, Diana; Jelic, Aleska; Palazzo, Manuel; Cester, Elena; Sasplugas, Olga; Sayago, Luís Eduardo; Tommaso, Cosimo de; Hernández, Cleofé; Martín, Sonia; Coll, Guillermina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Oller, Ramon; Horta, Rui; Vandekeybus, Wim; Torroja, Eduardo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Escenografia : Horta, Rui; Naharin, Ohad . Il·luminació : Horta, Rui; Naharin, Ohad; Montesinos, Gloria; Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Naharin, Ohad; Horta, Rui . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Músic/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Léandre, Joëlle . Cantant : Subirana, Anna . Ballarí : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Subirana, Anna; Léandre, Joëlle . Coreògraf : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
JazzCava.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Músic/a : Birntraum, Alexander . Ballarí : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Compositor/a : Bley-Borkowski, Wolfgang; Birntraum, Alexander . Coreògraf : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Companyia : Anna Huber; Cia. Le Kwatt . Escenografia : Reuther, Thilo . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Zysk, Inge .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
13/06/1998.
Autor/a : Levi, Marcela . Compositor/a : Rezende, Bruno . Coreògraf : Levi, Marcela; Rodrigues, Ana Carolina . Direcció : Levi, Marcela . Escenografia : Levi, Marcela . Il·luminació : Furtado, José Geraldo . Vestuari : Levi, Marcela . Producció : Albornoz, Marilia; Prate, Verônica . Intèrpret : Levi, Marcela .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
25/02/2008.
Ballarí : Simeoni, Sara; Santucci, Christina; Micani, Isida; Vigna, Alessandra; Orselli, Sara; Rocha, Sonia; Kosakatani, Chinastu . Compositor/a : Waits, Tom; Springsteen, Bruce; Amar, Armand . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Construcció objecte : Luyton, Monique . Companyia : Centre Chorégraphique National Roubaix Nord-Pas de Calais; Atelier de Paris . Escenografia : Burnet-Smith, Ewan . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Pia, Emmanuelle .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/02/2007.