Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 113
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Músic/a : Riera, Jordi . Ballarí : Corchero, Andrés; Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Companyia Andrés Corchero . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Rocosa, Jordi . Vestuari : Rocosa, Jordi .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Platja de Sant Sebastià.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
14/06/1997.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Ballarí : Gómez, Sònia; Toloza, Txalo . Autor/a : Gómez, Sònia . Músic/a : Léonard, Manu . Compositor/a : Djd!; Léonard, Manu . Coreògraf : Gómez, Sònia . Companyia : L'Espai; M.O.M./El Vivero . Escenografia : Emily . Vestuari : Emily . Producció : Gómez, Sònia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/03/2005.
Ballarí : Cardoner, Jordi; Wenzel, Uwe; Jodar, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia; Alcaraz, Jordi . Coreògraf : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Músic/a : Santos, Carles .
Temporada: 1988/89; 1989/89;
Estrena:
Palau Poliesportiu .
(Amposta).
04/11/1988.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Gómez, Vicente . Compositor/a : Vilallonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni; Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva . Músic/a : Gianotti, Cece; Vilallongo, Cristina; Vilallongo, Alfons; Martí, Juan .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
04/03/1994.
Músic/a : Maristany, Xavier . Ballarí : Guerrero, Enrique; Ramírez, Gustavo; Fernández, Carlos; Suñol, Noemí; Noales, Asun; Ventura, Montse . Compositor/a : Palandaries, Artur; Beethoven, Ludwig van; Maristany, Xavier . Coreògraf : Valdivia, Dinora; Mira, Toni; Oller, Ramon; Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Obon, Vicenta; Gueilburt, Lluís . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Salvans, Maribel; Soler, Carles; Herrero, Angelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (16a : 1996 : Tàrrega).
06/09/1996.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Coreògraf : Coll, Guillermina . Companyia : Concert Dansa Dark . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Coll, Guillermina; Van de Meerendonk, Mathilde . Ballarí : Lacalle, Ángeles; Gómez, Toni; Moya, Elisenda; Plana, Núria; Sáez, Cristina; Coll, Guillermina; Marín, Sandra . Músic/a : Besses, Antoni .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/04/1994.
Ballarí : Salazar, Carmelo; Corchero, Andrés; Aragay, Tomàs . Músic/a : Villavecchia, Liba; Saura, Joan; Fernández, Agustí . Compositor/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Coreògraf : Corchero, Andrés; Salazar, Carmelo; Aragay, Tomàs . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Producció : Felip, Txell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
25/11/2006.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Ballarí : Picó, Sol; Vadell, Carme . Músic/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè . Coreògraf : Picó, Sol; Tejero, Mireia . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Músic/a : Vilà, Albert; Tassa, Joan; López, Manolo; Farré, Javier . Ballarí : Vilamitjana, Eva; Pérez, Rosa; Gómez, Isabel; Cendoya, Vero . Compositor/a : Tassa, Joan; Vilà, Albert . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Companyia : Companyia Eva Vilamitjana . Direcció : Vilamitjana, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
20/04/2001.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Companyia de Dansa . Il·luminació : Pesanha, Sergio; Inglés, Eduard; Álvarez, José Luis . Cantant : Garcia-Munté, Sílvia . Ballarí : Planas, Anna; Pons, Susana; Ros, Norma; Vilamitjana, Eva; Rovira, Maria; Tenias, Laura; Vendrell, Ester; Peraire, Cristina; Pearson, Candence; Morató, Jaume; Grajera, Joan; Giménez, Rufo; Fonseca, Fedora . Músic/a : Roig, Òscar; Les Palau, Enric; Carmona, Lluís M; Caballero, Sergio .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/1996.
Ballarí : Argüelles, Avelina; Muñoz, Rosa; Muñoz, Damián; Hernández, Lipi; Gutiérrez, Emili; Corchero, Andrés; Martínez, Maribel; Mira, Toni; Carrasco, Marta; Oller, Ramon; Sánchez, Montse; Navarrete, Teresa . Músic/a : Ketama; Serrat, Joan Manel . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Fundació Teatre Lliure . Il·luminació : Fraga, César . Producció : Álvarez, Olga . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
01/02/2002.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; Carmona, Lluís . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Sales, Joanitû . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Sein, Eugeni . Producció : Herrera, Montse . Ballarí : Rovira, Maria; Ros, Norma; Vinyes, Natàlia; Dale, Giovanna; Català, Núria . Músic/a : Martínez, Ernest; Lorenzo, Maria Rosario; Encinas, Alfons; Rectoret, Joan; Carmona, Lluís; Alabau, Joaquim; Maristany, Jaume .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1995.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Toda, Albert; Rodríguez, Xavier . Vestuari : Sil, Teresa . Ballarí : Vilana, Catalina; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Cidra, Carlos Alberto . Músic/a : Serrante, Jorge; Górecki, Henryk; Mainetti, Pablo .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
29/09/1994.
Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Luque, Mario . So : Mateus, Agnès . Ballarí : Otaño, Botxi; Barrenechea, Bea; Randisi, Sílvia; Arnal, Ramon; Salas, Carles . Músic/a : Mariño, Leo; Catelli, Mario .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/10/1993.
Compositor/a : Iglesias, Alberto; Maristany, Xavier; Torge, Henry; Houppin, Serge . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra; Lanònima Imperial . Escenografia : Vélez, Patricio; Thome, Elmar . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ferrer, Neus . Ballarí : Hernández, Inés; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Calvitti, Viviane; Gutiérrez, Emilio; Marian, Lucia; Medina, Eva; Alegado, Joe . Músic/a : Yas-Kas; Maristany, Xavier .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/01/1995.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Adaptació : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Cimarro, Constancio . Il·luminació : Anglada, Pere . Vestuari : Bertran, Mercè; Ferrer, Maite . Ballarí : Ovares, Carlos; Plana, Núria; Calvitti, Viviane; Burlet, Martina; Cidra, Bebeto . Músic/a : Maristany, Xavier .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro de la Ciudad.
(México D.F.).
12/03/1992.
Músic/a : Guillet, Michel; Coursin, Manuel . Ballarí : Gallerani, Chiara; Brau-Antony, Valérie . Coreògraf : Berrettini, Marco; Brau-Antony, Valérie; Gallerani, Chiara . Companyia : *Melk Prod. . Direcció : Berrettini, Marco . Il·luminació : Faucher, Bruno .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
11/03/2007.
Ballarí : Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Ballarí : Bes, Manolo; Cidra, Bebeto; Menegon, Fabien . Músic/a : Hug, Martin; Maristany, Xavier; Farrés, Judit . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Albertí, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/2001.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Coreògraf : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Vestuari : Selma, Maribel; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Ballarí : Coll, Guillermina; Turull, Eduard; Tsur, Ygal Jerome; Sanz, Jesús; Rosas, Tana; Reyes, Lautaro Alejandro; Navarra, Núria; Montes, Elena; Miró, Gemma; Bergadà, Eulàlia; Biosca, Elisabet; Díaz, Gonzalo; García, Laia; Granell, Albert; Güell, Gemma; Marzotto, Alessandro; Mastroianni, Michele; Meerendonk, Matilde van der . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (33è : 2009).
07/07/2009.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Ballarí : Canals, Marta; Gabarre, Cristina; García, Susana; Hernández, Hèctor; Huertas, Diana; Jelic, Aleska; Palazzo, Manuel; Cester, Elena; Sasplugas, Olga; Sayago, Luís Eduardo; Tommaso, Cosimo de; Hernández, Cleofé; Martín, Sonia; Coll, Guillermina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Oller, Ramon; Horta, Rui; Vandekeybus, Wim; Torroja, Eduardo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Escenografia : Horta, Rui; Naharin, Ohad . Il·luminació : Horta, Rui; Naharin, Ohad; Montesinos, Gloria; Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Naharin, Ohad; Horta, Rui . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi . Escenografia : Canosa, Eulàlia . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Cardoner, Jordi; Teixidor, Eduard . Músic/a : Riera, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
20/02/1993.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Músic/a : Birntraum, Alexander . Ballarí : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Compositor/a : Bley-Borkowski, Wolfgang; Birntraum, Alexander . Coreògraf : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Companyia : Anna Huber; Cia. Le Kwatt . Escenografia : Reuther, Thilo . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Zysk, Inge .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
13/06/1998.
Autor/a : Robert Parés, Júlia; Cole, Rudi . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Escenografia : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Il·luminació : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia; Visser, Tom . Vestuari : Cucala, Sygman; Bergada, Lurdes . Producció : Mercat de les Flors; Birmingham 2022 CommonWealth Games . Ballarí : Humanhood . Músic/a : Cole, Azizi; Dova, Deya; Valtysdottir, Gyda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/04/2022.
Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Compañía Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . So : López, Santiago . Vestuari : Errando, Pedrin . Ballarí : Arqués, Assumpta; Moreno, Jeanette; Sáez, Vicente; Linares, Rafa . Músic/a : Barrera, Pantxo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/03/1994.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Il·luminació : García Montes, Agustí . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1992.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Direcció musical : Charles, Jerôme . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . So : Bilodeau, Normand-Pierre . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane . Ballarí : Lecavalier, Louise; Lawrey, Sarah; Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Dolan, Michael; Tjia, Rickgavin; Gavin Tjia, Rick; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia . Músic/a : Bonenfant, Denis; Kong Kie Njo .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Autor/a : Be, Carlos; Rosich, Marc; Tornero, Helena . Compositor/a : Rodríguez Flaqué, Àlex . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Martret, Jose . Escenografia : Puraenvidia, Alberto . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Blasco, Roger . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Genís, Oriol; López, Cesar; Alonso, Roberto G.; Sun, Junyi; Àstrid, Anita; Real, Hugo . Músic/a : Rodríguez Flaqué, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
26/07/2016.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Holtmann, Heidrun . Coreògraf : Bohner, Gerhard . Companyia : L'Akademie der Künste; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Akademie Der Künste.
(Berlin (Alemanya)).
05/11/1999.
Autor/a : Frantics Dance Company . Coreògraf : Plaza, Héctor; Garrido, Diego; Muñoz, Luis . Companyia : Frantics Dance Company . Direcció : Iron Skulls Co; Frantics Dance Company . Il·luminació : Blasco, Jordi; González, Òscar . Vestuari : Boulard, Ugo . Producció : LAVA, Laboratorio de las Artes de Valladolid; Dansa Quinzena Metropolitana ; Iron Skulls Co; Teatros del Canal . Intèrpret : Muñoz, Luis . Ballarí : Plaza, Héctor; Tirado, Juan; Rosa, Diego de la ; Nardo, Marco di; Aller, Carlos; Garrido, Diego . Músic/a : Hoffmeister, Stefan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
19/12/2021.
Compositor/a : Cirigliano, John; Vangelis . Coreògraf : North, Robert; Mattox, Matt . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . So : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Hammadi, Raza; Hammadi, Salem; Padron, Martin; Cantillon, Nicolas; Khechana, Sadok; Lenoble, Martine; Auger, Corinne; Ory, Isabelle; Duchesne, Sylvie; Mauvais, Cecile; Fariselli, Loretta; Hammadi, Ahmed . Músic/a : de Lucia, Paco .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
16/02/1991.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie; Durelli, Stephanie; Menegon, Fabien; Meng Poon, Wei; Rubio, Imma; Weickert, Guillermo; Cidra, Bebeto . Autor/a : Albertí, Xavier . Músic/a : Diego, Juan de . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Producció : Theater im Pfalzbau de Ludwigshafen; Lanònima Imperial; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
18/04/2000.
Cantant : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Ballarí : Martínez, Maribel; Castro, Leo . Músic/a : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Vestuari : Civil, Valeria . Intèrpret : Castro, Leo; Martínez, Maribel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
04/11/2005.
Ballarí : Picó, Sol . Cantant : Ysamat, Uma . Músic/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
10/03/2000.
Compositor/a : Caldo (Barberá, David) . Coreògraf : Barberà, Meritxell; García, Inma . Companyia : Taiat Dansa . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Jiménez, Ramón . So : Caldo (Barberá, David) . Vestuari : Estudio Savage . Producció : López, Diego . Ballarí : González, Cristian; Reolid, Cristina; Arenas, Crisitina; Fernández, Miquel Àngel; López, Jon; Fernández, Víctor; García, Kilian; Rodríguez, Martxel; Mesa, Joel . Músic/a : Caldo (Barberá, David) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Músic/a : Martín, Edu . Ballarí : Barberà, Meritxell; Chiench, Eric; Garrigues, Pep; Fígols, Àngel; García, Inma . Autor/a : Labastida, Mikel; Civera, Germana; García, Inma; Barberà, Meritxell . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Azpillaga, Iñaki . Companyia : Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Taiat Dansa . Direcció : Barberà, Meritxell; García, Inma; Botía, Raúl . Escenografia : Taiat Dansa . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Taiat Dansa . Producció : Morató, Amaia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
23/01/2007.
Autor/a : Persson, Bodil . Compositor/a : Lancaster, Chris; Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Companyia : Göteborgsoperans Danskompani . Direcció : Mascarell, Marina . Escenografia : Torp, Kristin . Il·luminació : Schakenbos, Loes . So : Ríos, Yamila . Vestuari : Torp, Kristin . Producció : Göteborgsoperans Danskompani . Ballarí : Delbey, Jérôme ; Yamada, Arika ; Tu, Lee-Yuan ; Teatium, Florian ; Shushakova, Ekaterina ; Saykaly, Dorotea; Ozerskaia, Anna ; Nelson, Waldean ; Luo, Fan ; Lachaume, Maxime ; Kassell,Toby ; Boons, Astrid . Músic/a : Ríos, Yamila ; Lancaster, Chris; Tärneberg, Maths .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2016.
Músic/a : Maisky, Mischa . Ballarí : I-chun, Yang; Chia-liang, Lin; Hui-ling, Liu; Yi-wen, Shen; I-ping, Su; Jyh-shyong, Wong; Lap-cheong, Wong; Chien-hung, Yu; Chun-li, Chen; Wan-chun, Ko; Nai-yu, Kuo; Hsin-fang, Lin; Pei-shan, Wu; Ching-ching, Wen; Chih-hao, Wang; Ming-yuan, Tsai; Chang-ning, Chou; Ching-chun, Lee; I-wen, Chiu; Wei-ping, Chou; Pei-hua, Huang; Ya-wen, Lin; Chao-chiun, Sung . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Hwai-min, Lin . Companyia : Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan . Escenografia : Wang, Austin . Il·luminació : Tsan-tao, Chang . Vestuari : Ching-ju, Lin . Producció : Yzaguirre, Pilar .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
28/06/2007.
Autor/a : Vilà, Albert; Vilamitjana, Eva . Compositor/a : Bello, Jordi . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Construcció objecte : Rubio, Ivan . Companyia : La petita Malamaluga . Escenografia : Bosch, Paula . Il·luminació : Rigual, Carles . So : Vilà, Albert; Bello, Jordi . Vestuari : La petita Malamaluga . Suports audiovisuals : Vilà, Albert . Producció : Roca, Cristina . Ballarí : Fiol, Miquel; Hernando, Maria ; Lucas, Guido; Gualtero, Raquel; Vilamitjana, Eva . Músic/a : Villà, Nil ; Suberbiola, Asier; Sánchez, Nico .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
15/07/2017.
Autor/a : Gelabert, Cesc . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Erruz, Gerard; Farran, Toni; Garriga, Adam . Vestuari : San Martín, Paulette; Azzopardi, Lydia . Ballarí : Andrés, Maria; Sun, Junyi; Gómez, Rober; Gelabert, Cesc; Delvaux, Samuel . Músic/a : Ramos, Borja .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
07/03/2019.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Oliveira, Miguel; Balen, Bregie van; Bustinduy, Lydia; Cayla, Aurélie; Esseboom, Shirley; Euverink, Nancy . Músic/a : Barley, Matthew . Compositor/a : Dean, Brett; Venosa, Carlo Gesualdo de; Hykes, David; Meijering, Chiel; Lumsdaine, David; Cage, John; Britten, Benjamin; Frame-Cut-Frame . Coreògraf : Kylián, Jirí . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Kitagawara, Atsushi . Il·luminació : Simon, Michael . Vestuari : Visser, Joke .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
03/09/2005.
Ballarí : Dorca, Xevi; Picó, Sol; Ruiz de Mendarozqueta, Fernando; Regueiro, Marco; Molinero, Pablo; Climent, David; Galván, Israel . Músic/a : Lanza, Olvido . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : López, Carles . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Civil, Valeria .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
06/11/2004.
Músic/a : Armengol, Ferran; Cabrero, Montserrat; Masó, Jordi . Ballarí : Todó, Violeta; Ordóñez, Alfonso; Hurtado, Abraham; Gómez, Isabel; García, Sara; García, Barbara . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del MACBA.
(Barcelona).
3r Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona.
26/11/1996.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : Artur Villalba . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : La lluna . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Toda, Albert . Vestuari : La lluna . Ballarí : Becerril, Jorge; Vadell, Carme; Colno, Esther; Escolano, Esther . Músic/a : Saura, Joan; Segarra, Mariona .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/02/1994.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Boronat, Mercè . Ballarí : Sánchez, Cristina; Nájera, Carme; Cubeles, Eva; Alcázar, Carmen; Boronat, Mercè; Zamora, Olga . Músic/a : Seddom, Tim; Messien, Oliver; Fratres, Arvo; Adams, John; Hus, Walter; Fitzgerald, Ella .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/03/1996.
Músic/a : Jeannenez, Emmanuelle . Ballarí : Ventura, Anna . Compositor/a : Liszt, Franz; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ventura, Anna . Companyia : Cia. La Ventura . Direcció : Ventura, Anna . Il·luminació : Ramos, Nino . Vestuari : Vedova, Nathalie Della .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
24/04/1997.
Direcció musical : No, Patricia de . Compositor/a : Fernández-Barrero, Marcos; Crumb, George . Coreògraf : García Font, Miquel . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : García Font, Miquel; Torres, Albert . Producció : Ajuntament de Sant Cugat . Ballarí : Martínez, Nabar; Bracciale, Daniele; Soler, Anna; García, Berta; Martínez, Jimena; Altimira, Pau; Torrents, Maria . Músic/a : No, Patricia de; Villalba, Miquel; Puig, Laia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
25/03/2022.
Ballarí : Liñana, Noelia; Paniagua, Caliope; López, Maureen; Lewis, Emma; Huetos, Alberto; Guion, Romain; Gelabert, Cesc; Fernández, Carlos . Músic/a : Rasúa, Enildo; Lage, Carlos; Reyes, Robin; Comelade, Pascal; Meloux, Gérard; Marques, O.; Tozoni, E.; Pantoja, Edgar; García, J. Raúl; Reyes, Alfredo . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
05/11/2005.
Autor/a : Soler, Guillem; López, Kiko . Coreògraf : López, Kiko . Companyia : Cia Kiko López . Escenografia : Ojeda, Carlos; Olabarrieta, Saray; López, Ander . Ballarí : Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Calderón, Esther . Músic/a : Rocha, Jorge Da .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/01/2022.
Ballarí : Wei, Shen . Músic/a : Say, Fazil . Cantant : Dolma, Choying . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Wei, Shen . Companyia : Shen Wei Dance Arts . Escenografia : Wei, Shen . Il·luminació : Ferri, David . Vestuari : Wei, Shen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/01/2008.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Oropeza, Félix; Cobos, Jesús; Barberà, Marco; Gomis, Manel; Márquez, Michelle; Casado, M. Àngels; Sales, Sandra; Alcázar, Carmen . Autor/a : Albet, David . Compositor/a : Matalón, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest . Escenografia : Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Harbort, Mònica .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
11/12/1997.
Direcció musical : Prats, Josep; Ribera, Rosa Maria . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Crea Dance company . Producció : Crea Dance Foundation; Factoria Cultural de Terrassa . Cantant : Coral Cantiga; Cor Montserrat . Ballarí : Riva, Germán de la; Morata, Jorge Juan; Cordomí, Marta; Tarragó, Mireia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
18/02/2022.
Ballarí : Álvarez, Francisca; Tedesco, Nathalie . Músic/a : Michel, René . Coreògraf : Mazin, Geneviève; Guillot, Fabrice . Companyia : Retouramont .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Parc de Vallparadís.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
08/10/2005.
Músic/a : Sheppard, Philip; Sluiter, Alies Christina; Linke, Coordt; Mazhar, Faheem; van Peteghem, Juliette . Ballarí : Guillem, Sylvie; Khan, Akram . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Sheppard, Philip . Coreògraf : Tripathi, Gauri Sharma; Khan, Akram; Hwai-min, Lin . Companyia : Grand Théâtre de Luxembourg; Sadler's Wells; Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Hariu, Shizuka . Il·luminació : Kunttu, Mikki . So : Corazzini, Manu . Vestuari : Ito, Kei . Producció : Chaudhry, Farooq .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/06/2007.
Músic/a : Martínez del Fresno, Manuel . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Martínez del Fresno, Manuel; Saura, Joan; Mingus, Eric; Sharp, Elliot; Keirouz, sor Maria; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Escorsa, Dionís . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Producció : Font, Marta .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
07/04/2005.
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Músic/a : Dall, Steven . Compositor/a : Dall, Steven; Ramos, Borja . Coreògraf : Dall, Steven; García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Escenografia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Belart, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/05/2006.
Coreògraf : Boermeester, Iwan . Companyia : Kenmerk Companyia de Dansa . Direcció : Boermeester, Iwan . Escenografia : Rueda, Toni; Domingo, Carme . Il·luminació : Rueda, Toni . Vestuari : Kenmerk Companyia de Dansa . Intèrpret : Baquero, Nieves . Ballarí : Cuesta, Sílvia; García Munté, Silvia; Alsina, Monika; Hurtada, Iñaki; Tejada, Domingo; Camarena, Jaime; Boada, Martí; Jurado, Lídia; Salvadori, Caterina; Robles, Ana . Músic/a : Stravisnsky, Igor .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/05/1994.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Anadón, David . So : Àlvarez, Enric . Vestuari : Marquès, Antònia . Ballarí : Seguette, Frederic; Palau, Joan; Navarro, Àfrica; Lize, Laetitia; Casanova, Jordi; Colmenares, Adolfo . Músic/a : Martínez, Manuel .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/01/1994.
Ballarí : Martínez, Anne-Valerie; Jully, Antoine; Trividic, Alain; Benquet, Karyn; Compin, Chloë; Grigorenko, Tatiana; Lavolte, Marie; Taravant, Mélanie; Umlor, Séverine; Hulot, Guillaume; Daujean, Grégoire; Causse, Benoït . Músic/a : Bauer, Vincent; Chéniza Fénéluz, Pierre . Compositor/a : Drouet, Jean-Pierre; Chéniza Fénélus, Pierre; Kaddish de Towering Infierno . Coreògraf : North, Robert; Becker, Douglas; Blaska, Felix . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Clayburgh, Jim; Bescheron, Bruno . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
08/04/1999.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Sun-hye Hur; Young-Ho Nam; Paquemar, Karl; Taffanel, Denis . Músic/a : Machado, Jean-Marie . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Escenografia : Aude-Tanguy, Camille . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
22/10/1998.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.